Autoagresja

Zespół Dresslera

.. ...odpowiedzialna jest reakcja autoagresyjna na antygeny komórek mięśnia sercowego ( organizm człowieka wytwarza przeciwciała przeciwko antygenom własnych komórek ). Podobne zjawisko ma miejsce w kardiochirurgii i nazywa się go zespołem pokardiotomijnym. Zespól Dresslera ma charakter..

Toczeń rumieniowaty układowy (SLE)

.. Toczeń rumieniowaty układowy ( SLE ) jest przewlekłą, postępującą chorobą o podłożu autoimmunologiczną w przebiegu której dochodzi do ogólnoustrojowego stanu zapalnego i uszkodzenie wielu narządów. Toczeń układowy występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn. Dokładne przyczyny wystąpienia reakcji..

Choroby tkanki łącznej

Choroby tkanki łącznej

.. ...odpornościowego o charakterze autoagresji ( choroby autoimmunologiczna ). Ponadto występują tak zwane zespoły nakładania, czyli jednoczesne występowanie kilku, ale nie wszystkich, objawów dwóch lub więcej różnych chorób tkanki łącznej. Choroby często występują rodzinnie. Wspólny dla..

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

.. Reumatoidalne zapalenie stawów jest to ciężka, przewlekła i postępująca choroba, która często prowadzi do kalectwa i śmierci. Dokładna przyczyna choroby jest nieznana. RZS zalicza się do układowych chorób tkanki łącznej, jej podłoże jest autoimmunologiczne. Reumatoidalne zapalenie stawów zwykle rozwija się..

Olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic (choroba Hartona)

.. Olbrzymiokomórkowe zapalenie tętnic, zwane także chorobą Hortona, jest rzadką patologią dotyczącą dużych i średnic tętnic całego organizmu. Najczęściej choroba dotyczy tętnicy skroniowej, mogą być jednak zajęte wszystkie odgałęzienia łuku aorty. Przyczyna choroby jest nieznana, nie można jednoznacznie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 576

.. ...silna nerwica lękowa i autoagresja.Ważne że czujesz się lepiej.Zgadzam się z tym że leczenie i terapia jest najskuteczniejszą metodą leczenia wszelkich rodzajów nerwic.Pozdrawiam. Kochani, a jak poradziliście sobie z brakiem apetytu? Słyszałam o peritolu, że jest dobry. Próbował ktoś?..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 980

.. ...świadczyć o chorobie z autoagresji tzn.tak,jakby twój organizm sam siebie uznał za wroga i atakował. rammstein84 najlepiej leczyć to pozytywnym myśleniem. Słuchaj pytam dlatego,że przepisywanie tylko środków uspokajających dużo nie zmieni.Nie rozumiem.Czy psychiatra powiedział Ci na co..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 999

.. ...wskazał na chorobę z autoagresji ( mam na myśli stwierdzenie, że * organizm unzaje tarczycę za wroga i sam ją niszczy * ).Choroby z autoagresjii są dziś coraz częstszym zjawiskiem zwłaszcza u kobiet.Przyczyną jest to,że organizm jest * znudzony * tzn.stosując regularnie środki,które mają..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1012

.. ...towarzyszu agresja lub ( i ) autoagresja.NIE MA AGRESJI BEZ LĘKU.Człowiek atakuje, bo sie boi.GDY KOCIOŁ NIE JEST W STANIE POMIESCIĆ WIECEJ BRUDÓW, LĘKÓW - pęka - CZŁOWIEK DOSTAJE NERWICY ( mój przypisek - tak własnie było ze mna, to nazywałam przerwaniem tamy emocjonalnej ).Teraz przez..

Niedoczynność tarczycy - Str. 3

.. ...wszystkich chorób z autoagresji. Nie namawiam nikogo do odstawiania leków. Na forum piszą osoby dorosłe i rozumne. Opisuję swoje doswiadczenia i tylko swoje. Natomiast proponuję kazdemu tz. temu, który leki bierze i tym przed i po operacji( jesli się na taką zdecyduje ), jak i ludziom,..

Niedoczynność tarczycy - Str. 14

.. ...już wszyskie choroby z autoagresji i dlatego rozmowa z lekarzem zawsze kończy sie na tym że mówi mi że to * taka uroda * - załamka!nie słucha wogóle o czym ja mówię tylko ciągle wypisuje te same leki a nie stać mnie na prywatną wizytę,a tu gdzie mieszkam jst tylko ten jeden zakichany..

Dodatkowe skurcze - Str. 100

.. ...nawet nieprawidlowa autoagresja wlasnych cial obronnych w stosunku do wlasnych komorek organizmu. Czasem moze byc labilny uklad wegetatywny,lub powstajace idiopatycznie - czyli w sposob nieznany dodatkowe drogi,szlaki elektrycznego przewodzenia w sercu,nie tylko w samym organie ale..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 24

.. ...antyciała które mogą być autoagresywne ,wskutek cichej infekcji wirusami,bakteriami,pierwotniakami,parazytami - rzadko wykrywalnymi dostepną diagnostyką.To było chyba w Gunzburgu na uniwersyteckiej klinice dalej badania rozpoczął instytut Koha. Jest potwierdzenie na zwierzętach w..

Chwilowe kolatania serca i nagłe przyspieszenie akcji serca

.. ...zadnej choroby z zakresu autoagresji oraz zmian ogniskowych. Pierwszy test na borelioze mialem graniczny, pozniej kilka ujemnych no i ten ostatni w koncu dodatni. Podobno nie ma falszywie dodatnich wynikow, sa tylko falszywie ujemne. Leczenie tego swinstwa jest proste w pierwszej fazie...

Nastoletnia nerwica - Str. 13

.. ...towarzyszu agresja lub ( i ) autoagresja.NIE MA AGRESJI BEZ LĘKU.Człowiek atakuje, bo sie boi.GDY KOCIOŁ NIE JEST W STANIE POMIESCIĆ WIECEJ BRUDÓW, LĘKÓW - pęka - CZŁOWIEK DOSTAJE NERWICY ( mój przypisek - tak własnie było ze mna, to nazywałam przerwaniem tamy emocjonalnej ). Teraz przez..

Mam problem nie wiem co sie ze mna dzieje

.. ...delikatna choroba z autoagresji. Doskonale byłoby to zdusić w zarodku. Nie lekami, ale - jeśli masz siły, spotkaniami z ludźmi o podobnych problemach, psychoterapii, ewent. delikatnych leków zaleconych przez specjalistę wysokiej klasy oraz szukaniem pomocnej dłoni wśród najbardziej Ci..

Lęk jest naszym przyjacielem

.. ...towarzyszu agresja lub ( i ) autoagresja.NIE MA AGRESJI BEZ LĘKU.Człowiek atakuje, bo sie boi.GDY KOCIOŁ NIE JEST W STANIE POMIESCIĆ WIECEJ BRUDÓW, LĘKÓW - pęka - CZŁOWIEK DOSTAJE NERWICY ( mój przypisek - tak własnie było ze mna, to nazywałam przerwaniem tamy emocjonalnej ).Teraz przez..

Zaburzony dobowy profil ACTH i kortyzolu.

.. ...przyczyna tego moze byc autoagresja organizmu, ktory wyniszcza nadnercza i wskutek tego przysadka produje duzo ACTH i jest malo kortyzolu ) Generlanie idz do endokrynologa i ustaw hormony a dopiero potem mozna myslec o depresjach itd Kortyzol - problemy z nadnerczami lub przysadka Dobry..