Avnrt

Częstoskurcz nawrotny

.. ...węzłowy nawrotny – AVNRT ) oraz pomiędzy przedsionkami a komorami bez patologii węzła ( częstoskurcz przedsionkowo - komorowy nawrotny - AVRT ). Rytm serca w czasie napadu wynosi powyżej 100 uderzeń na minutę. Objawy związane z arytmią są nieswoiste: zawroty głowy, mdłości, ból lub..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora

.. ...częstoskurcz węzłowy ( AVNRT ) oraz częstoskurcz u chorych z zespołem WPW, czyli posiadających tzw. drogę dodatkowego przewodzenia impulsów elektrycznych z przedsionków do komór. W tych przypadkach ablacja jest bardzo skuteczna i wykonuje ją wiekszość ośrodków elektrofizjologicznych w..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 6

.. ...zabieg ponoć się udał / AVNRT/. Chciałabym zapytać czy po takim zabiegu, mogą występować takie dolegliwości jak / kopnięcia sekundowe w okolicy żołądka , przy pochyleniu sekundowy skrucony oddech / - ile tygodni czy miesięcy po zabiegu. Jednocześnie nadmieniam. że pozatymi..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 8

.. ...częstoskurcz węzłowy AVNRT ). Podczas 2 ablacji dowiedziałam się, że droga wolna jest bardzo blisko prawidłowej, ale i tak zdecydowano się ją przepalić. Wszystko skończyło się dobrze. nie mam rozrusznika, nic mi się nie dzieje, przynajmniej narazie, ale czy tak zostanie? czy po jakimś..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 9

.. ...częstoskurcz węzłowy AVNRT jest gorszy od WPW , czy wogóle nie powinno się tego w takich kategoriach rozpatrywać ? Pani Asiula ale i troche Pani Amadea: Nie znam doniesień w prasie medycznej ani sam nie mam takich doświadczeń, aby w odległym okresie po ablacji częstoskurczu węzłowego..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 12

.. ...rozpoznany częstoskurcz AVNRT. Napady częstoskurczu 170 - 190 uderzeń, trwające ok.2 godz., nękają córkę od 2 lat. Początkowo zdarzały się co 4 m - ce, ale od października 2006 co m - c. W grudniu spędziła w szpitalu w Poznaniu 8 dni, W trakcie pobytu w szpitalu wprowadzono Betaloc ZOK,..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 13

.. ...u pacjęta z napadami AVNRT Zastosowane leczenie zabiegowe wykonano EPS i ablację RF, indukowano AVNRT. Wykonano ablację drogi wolnej AVN . Po zabiegu ERP AVN 130 8+1 = 320ms Po zabiegu nie indukowano arytmii. Wykonano skuteczną ablację drogi wolnej. Po zabiegu nie wyzwolono arytmii...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 43

.. ...częstoskurcz napadowy węzłowy AVNRT, w zależności od rodzaju częstoskurczu mogą być wymagane różne badania. Część badań juz miałam, więc nie musiałam powtarzać ( echo serca, Holter i RTG kaltki piersiowej ). Badania krwi musiałam powtórzyć, bo ważne są miesiąc : ) Z badań krwi musiałam..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 44

.. ...wykonywany z powodu AVNRT - częstoskurcz węzłowy. Podczas zabiegu nie czułam żadnego mocnego bólu. Teraz czuję się dobrze, staram się dużo odpoczywać. Pozdrawiam. Betko witaj : ),jak czytam jesteś już w domku i wszystko jest ok: ).No to super ,naprawdę super .Szybko posżło jak widzę i..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 3

.. ...częstoskurcz nadkomorowy AVNRT , raz , że zespół WPW lub migotanie przedsionków. Wczoraj miałam stresujący dzień ale po pracy zjadłam obiad, wypiłam melisę i połozyłam się żeby odpoczać. Podczas tego odpoczynku poczułam nagle szybkie bicie serca ( około 10 sek )ale nic poza tym - bez..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 3

.. ...czestoskurcze nadkomorowe ( AVNRT ) w wieku 9 lat, a dopiero w wieku 19 lat wykryli ze to jest ukryte WPW. Ablacje mialam robiona 6 lat temu. Od tego czasu nie mialam zadnych napadow czestoskurczu, czuje sie jak nowo narodzona. Pozdrawiam. hej... no wiec ostatnio znalazlam swoja karte z..

Blok przedsionkowy-komorowy II

.. ...jestem po ablacji, miałam AVNRT. Wcześniej myślano, że jest to WPW. Zabieg chyba jednak się nie powiódł, bo 4 X po ablacji dopadł mnie częstosk. Teraz od 1,5 tyg. mam spokój, ale dobijają mnie dodatkowe skurcze ( 6,5 tys. na dobe ). Boję się, że ja też mogę mieć później podobne historie..

Po ablacji - nie wiem czy udana!

.. ...udało? A w ogóle to mam AVNRT ( częstosk. węzłowy )nie WPW, jak pisałam wcześniej, podobno jedna z tych przypadłości ( obok WPW ), której najszybciej można się pozbyć. Miało się udać na 98%, ale po weekendowych rewelacjach dano mi do zrozumienia, że jestem 1 na 20 osób, u której..

Ablacja - kompendium wiedzy

.. ...diagnozie takie symbole: AVNRT lub AVNT? Czy to jest równoznaczne z dodatkową drogą przewodzenia?( Mój lekarz nie był zbyt rozmowny ). Czy mógłbyś podać numer telefonu, pod którym można się umówić z profesorem Walczakiem na konsultację? ( Nie wiem czy jest możliwość wizyty w ramach NFZ,..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 10

.. ...u pacjęta z napadami AVNRT Zastosowane leczenie zabiegowe wykonano EPS i ablację RF, indukowano AVNRT. Wykonano ablację drogi wolnej AVN . Po zabiegu ERP AVN 130 8+1 = 320ms Po zabiegu nie indukowano arytmii. Wykonano skuteczną ablację drogi wolnej. Po zabiegu nie wyzwolono arytmii...

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 11

.. ...).Częstoskurcz węzłowy AVNRT - zabieg miał być szybki, łatwi, przyjemny i...udany. Trzy pierwzse określenia się sprawdziły, czwarte niestety nie. Lekarze byli zdziwieni, ale okazuje się, że czsami tak jest. 1 przypadek na 20, no i oczywiście ja byłam tym 1 ( któż z nas nie lubi być..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 12

.. ...częstoskurcz węzłowy - AVNRT ). Oczywiście, czekając bałam się strasznie - a czekałam prawie cztery lata, od pierwszej informacji, że tylko ablacja może tu pomóc. Teraz nie mam zadych wątpliwości, że było warto. Przed zabiegiem - zasłabnięcia, czasem z urywaniem filmu, kołatania serca,..

Po ablacji - Str. 5

.. ...u pacjęta z napadami AVNRT Zastosowane leczenie zabiegowe wykonano EPS i ablację RF, indukowano AVNRT. Wykonano ablację drogi wolnej AVN . Po zabiegu ERP AVN 130 8+1 = 320ms Po zabiegu nie indukowano arytmii. Wykonano skuteczną ablację drogi wolnej. Po zabiegu nie wyzwolono arytmii...

Po ablacji - Str. 6

.. ...częstoskurcz węzłowy - AVNRT ). Oczywiście, czekając bałam się strasznie - a czekałam prawie cztery lata, od pierwszej informacji, że tylko ablacja może tu pomóc. Teraz nie mam zadych wątpliwości, że było warto. Przed zabiegiem - zasłabnięcia, czasem z urywaniem filmu, kołatania serca,..

Po ablacji - Str. 7

.. ...- częstosk. węzłowy AVNRT ). Oczywiście nie przeciążałam się jakoś strasznie, ale wykonywałam wszystkie podstawowe czynności domowe, typu sprzątanie, gotowanie, itp. Pozostaje mi tylko mieć nadzieję, że wszystko się uspokoi i będę mogła wejść na pełne i szybsze obroty. Pozdrawiam i życzę..

Po ablacji - Str. 16

.. ...każdym razie mam ablację! AVNRT w przyszłym tygodniu w Krakowie.Dlatego na początek mam pytanie do AGII??W której klinice miałaś zabieg?Przez kogo?Jak się czujesz?I wszystko..: )??Pozdrawiam. Na pewno są różne typy arytmii i różne ich odczuwanie. Ja nie miałam częstoskurczów, a liczne..

Dodatkowe skurcze - Str. 143

.. ...częstoskurcz węzłowy ( AVNRT [atrio - - ventricular node reentry tachycardia] — microreentry ), który jest najczęstszą przyczyną hospitalizacji; jego niewielka pętla jest związana z węzłem przedsionkowo - komorowym ( AV, atrio - ventricular ) i zwykle znajduje się w prawym..

Dodatkowe skurcze - Str. 296

.. ...ustalono, że jest to AVNRT a dopiero podczas badania elektrofizjologicznego ustalono dokladnie że jest to częstoskurcz węzlowy ( nawrotny? ) W karcie wpisano Cz.wezłowy AVNRT slow - fast ( trudno sie w tym połapac ) Poza tym cytuję * wykluczono obecność drogi dodatkowej * a przypalano mi..

WPW a ablacja - Str. 4

.. ...koniec.Poinformowali mnie ze to byl AVNRT i musieli byc bardzo ostrozni bo w przypadku najmniejszej pomylki musieli by wszczepic mi rozrusznik serca.Oznacza to ze wypalili tylko tyle ile mogli, bez zapasu.Po wszystkim na lozku na kolkach do sali na 24 godz obserwacje i do domu.Nie..

Arytmia nadkomorowa serca

.. ...Diagnoza,dodatkowa droga przewodzenia AVNRT do AF sama dokładnie nie wiem co to oznacza. Z tego co wiem to miałam kilka dróg, nie jedną i podobno już jest ok.jeśli chodzi o typ częstoskurczu to był częstoskurcz przedsionkowo komorowy z szybkim przewodzeniem do komór ok. 250 na min.Ataki..

Szybkie tetno II - Str. 5

.. ...umiejscowienia wady ( ja mam AVNRT lub AVNT ). A poza tym powiedzcie mi jaki jest wpływ beta - blokerów na częstoskurcze ( nie na kołatanie serca tylko na częstoskurcze )? Mam jeszcze jedno pytanie: jak często macie rocznie ataki? Acha i podaję źródło danych z mojej poprzedniej..

Co się dzieje z Kiką?

.. ...częstoskurcz nadkomorowy AVNRT lub AVRT - do uzgodnienia badaniem elektrofizjologicznym, któremu się jeszcze nie pddałam ). Oprócz nadmiernej i uciążliwej działalności mojego serca inne towarzyszące temu dolegliwości to: szybka męczliwośc ( po ok. godzinie ataku nie mam siły chodzić, a..

Zespół Barlowa jest wyleczalny? - Str. 2

.. ...ataku zdiagnozowany jako AVNRT. Od tego czasu biore 3x dziennie aspargin i 2x 1,25mg Concor Cor. Częstoskurcze nie występują ( i oby tak zostało ) a skurcze dodatkowe są mniej nasilone. Ogólnie moge powiedzieć że beta bloker ma znaczny wpływ na funkconowanie. Też mam zespół Barlowa;/..

Ablacja w CK Anin - Str. 3

.. ...częstoskurcz nadkomorowy ( AVNRT ).Po zabiegu lekarz powiedział, że mój przypadek był * książkowy * oraz że się udał w 99%. Po zabiegu musiałam leżeć tylko 5 godzin. A następnego dnia do domu. Samopoczucie było róźne, co nie znaczy że tragiczne : - ). Były dni gorszego samopoczucia,..

Bóle serca w młodym wieku - Str. 3

.. ...się ) o ablacji. Musisz sam o siebie zadbać czyli wybrać odpowiedniego lekarza który swoją opinie MUSI oprzeć na miarodajnych badaniach ( usg serca, wysiłkowe ekg, badania krwi ) a nie wróżyć z fusów...

Ablacja w Łodzi

.. ...ja mam zdiagnozowane AVNRT. Szczerze mówiąc nie wiem nic o innych metodach ablacji. Ja miałam zabieg po 4 ataku częstoskurczu w ciągu 3 mies. Nie zastanawiałam się nad skutkami ubocznymi tylko nad korzyściami. gdy znalazłam się w klinice, miałam tylko ogólne pojęcie jak wygląda ablacja...

Częstoskurcz po ablacji

.. ...miesięcy po ablacji AVNRT i po miesiącu od ablacji odstawili mi betaloc. Może to tylko pojedyńczy incydent i nigdy się nie powtórzy. A z zapisu EKG podczas ostatniego ataku jasno było widać, ze to AVNRT??? Czasami są przypadki, ze to inna arytmia się odzywa. Pozdrawiam i życzę zdrówka...

Samopoczucie po ablacji

.. ...czestoskurcz nazywa się AVNRT.dostałam rytmonol 150 3 razy dziennie i metocar 0,25 tez trzy razy dziennie i od 27 czerwca do dziś spokój ale i tak ide na te druga ablacje bo chce tak jak Wy ZYĆ BEZ LEKÓW pozdrawiam i życze częstozadowolenia U mnie stwierdzono AVNRT czyli częstoskurcz..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 58

.. ...częstoskurcz nawrotny AVNRT... to była dla mnie nowośc i strasznie się przeraziłam. Postanowiłam zbadać to jeszce raz i poszłam do kardiologa, ten wysłał mnie do specjalisty, ponieważ nie był w stanie powiedzieć co mi tak dokładnie dolega. W zeszłym tygodniu byłam u specjalisty, ale on..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 59

.. ...czestoskurcz nawrotny AVNRT. Z tym samym odczytem poszłam do fachowca od arytmii. Lekarz ten stwierdził, że jednak odczyt z holtera pokazał migotanie przedsionków diagnoza: migotanie przedsionków lub/i WPW. I bądż tu człowieku mądry... W sumie ide teraz czwarty raz do lekarza ( rowniez..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 61

.. ...czyli częstoskurcz typu AVNRT.W klinice czułam sie w miarę dobrze lekko przyśpieszone bicie serca i ból w klatce piersiowej - czyli podobno norma: )Po przyjsciu jednak do domu strasznie nasiliło mi się przyśpieszone bicie serca,juz nawet zastanawiam się czy to nie jest atak..Wiem że..

Po ablacji wolna od leków i kardiologów

.. ...dokładnie to węzłowe AVNRT. Jeśli wszystki źródła częstoskurczu CI wypalą, to nie powinnaś mieć już napadów częstoskurczu. Tak naprawdę nie pytałałam lekarza, gdzie dokładnie występuje częstoskurcz. Nie chcę wiedzieć, zresztą posty te, które są tutaj umieszczone naparwde pocieszają. Wiem..

Szybkie bicie serca (tachykardia) - Str. 3

.. ...ze jest to WPW albo AVNRT. Podkreślam słowo najczęściej. Oczywiscie przyczyna moze też byc zupełnie inna, jak to w medycynie bywa - nic nie ma pewnego. Jesli to AVNRT to z zapisu EKG podczas ataku mozna stwierdzić tę arytmię, jesli chodzi o WPW to mozna mowic o utajonym lub jawnym WPW...

Tachylardia u cieżarnej

.. ...swojego ) cierpię na AVNRT ( 11 lat leczono mnie na astmę ). Holter niczego nie wykazał, ani zwykłe EKG. Radziłabym skonsultować się z dobrym kardiologiem. Z moim schorzeniem można rodzić tylko przez CC, poród dołem mógłby się skończyć niewesoło. Pamiętaj o tym, że każde schorzenie jest..

Częstoskurcz AVNRT, wyniki, a ablacja?

.. ...Ja jestem po ablacji AVNRT - jak narazie skutecznej. I mam nadzieję, że tak już zostanie. Nie wiem co poradzić w Twoim przypadku, ponieważ ja miałam zdrowe serce ( oprócz arytmii ). Radzę udać się do kilku specjalistów i popytać co sądzą o ablacji po zawale. Jesli chodzi o skuteczność..

AVRT czy AVNRT?

.. Czy są jakiekolwiek różnice w odczuwaniu tych dwóch rodzajów częstoskurczy. Piszę tu o różnicach typowo cielesnych, dających się wychwycić przez np. przyłożenie ręki do mostka. Byc może to głupie pytanie ale dla mnie bardzo..

Ablacja typu RF, po zabiegu, forum

.. ..., że to częstoskurcz AVNRT , raz , ze migotanie przedsionków lub ukryty zespoł WPW... nie wiem co mi jest i to mnie jeszce bardziej stresuje. Arytmie wykryto 3 miesiace temu ( jestem po 30 - tce ) i od tego czasu wiecznie chodzę po lekarzach, ale dalej nic nie wiem... Ablacji strasznie..

Czy to może być częstoskurcz?

.. ...uchwycony czestoskurcz. Ja polecam od arytmi serducha dokotra KOZLUKA przyjmuje w szptalu Banacha w Warszawie,i doktora Walczaka przyjmuje w Centrum Kardiologii Allenort na ulicy Plowieckiek Warszawa Anin..

AVNRT - częstoskurcze hamowane beta blokerami

.. ...pytanie do osób chorych na AVNRT czyli częstoskurcz węzłowy nawrotny. Czy beta blokery hamowały u Was wystepowanie częstoskurczu ? Czy można żyć z AVNRT biorąc systematycznie beta blokery ? Pytam ponieważ ta choroba a konkretnie niepewność z nią związana wprowadzają mnie powoli w nerwice..

Dam Nobla jak ktoś mi pomoże !! - Str. 4

.. ...arytmie nadkomorową AVNRT. Też mi niektórzy bzdety gadali żeby sobie ziółka pić i sie nie denerować... to prawda, ale bez leków niewiele by to dało. Jeśli to nerwica lękowa to być może dobrze zrobiły by leki uspokajające. Kazdy z Was ma swoja racje a Marcinek zeby dobrze czytal to juz..