Badania cholesterolu

LDL Cholesterol

LDL Cholesterol

.. ...cholesterolu. Długoletnie badania kliniczne wykazały bezpośredni związek pomiędzy stężeniem cholesterolu LDL a chorobą niedokrwienną serca. To właśnie ta frakcja cholesterolu odgrywa kluczową rolę w patogenezie powstawania blaszki miażdżycowej. Poziom cholesterolu LDL w surowicy znacznie..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...należy wykonać sobie badania kontrolne poziomu frakcji cholesterolu we krwi; rzucenie palenia tytoniu ( zarówno palenia papierosów, fajki jak i cygar ); regularny wysiłek fizyczny - co najmniej 3 razy w tygodniu przez min. 30 minut. Pytania o chorobę wieńcową, ból dławicowy. Jak chorzy..

Wpływ białka sojowego na poziom cholesterolu we krwi

Wpływ białka sojowego na poziom cholesterolu we krwi

.. ...niedokrwiennej serca. Badania naukowe dowiodły, że spożycie 25 - 50 gramów białka sojowego dziennie przyczynia się do obniżenia poziomu cholesterolu LDL we krwi. Działanie to widoczne jest szczególnie u pacjentów ze znacznie podwyższonym poziomem LDL. Dieta bogata w białko sojowe..

Nadciśnienie tętnicze ma ponad 8 mln Polaków

.. ...miast przeszło bezpłatne badania pod kątem czynników ryzyka chorób układu krążenia. W kardiobusie, który każdego roku odwiedza ponad 20 miast można zbadać poziom cholesterolu i glukozy we krwi, zmierzyć ciśnienie tętnicze, częstość akcji serca, obliczyć wskaźnik masy ciała i uzyskać..

Polacy mają za dużo cholesterolu we krwi

.. ...ogólnopolskiego wieloośrodkowego badania stanu zdrowia ludności ( WOBASZ ), przeprowadzonego w 2006 r. Tymczasem zaburzenia gospodarki lipidowej są drugim, po nadciśnieniu tętniczym, czynnikiem ryzyka kardiologicznego, które z kolei powoduje aż 48 proc. wszystkich zgonów w Polsce...

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...blokerów. Najnowsze badania potwierdziły też, że częstość akcji serca jest ważnym czynnikiem ryzyka zawału; obok wysokiego ciśnienia krwi, wysokiego poziomu cholesterolu, cukrzycy i palenia. Chorzy na serce z tętnem 70 i więcej uderzeń na minutę byli o 46 proc. bardziej narażeni na zawał..

Dieta uboga w węglowodany i bogata w białka zwiększa ryzyko miażdżycy

.. ...trudno jest wykazać w badaniach klinicznych, jak dieta wpływa na układ krążenia - uważa jeden z autorów pracy, Anthony Rosenzweig z Beth Israel Deaconess Medical Center ( BIDMC ) w Bostonie ( stan Massachusetts ). Dlatego dotychczas naukowcy polegali na łatwych do zmierzenia wskaźnikach,..

Daktyle chronią przed odkładaniem cholesterolu w naczyniach

.. ...naczyń krwionośnych. Badania przeprowadzone w ośrodku medycznym im. Majmonidesa ( hebr. Rambam ) i Instytucie Technologii Technion w Hajfie, najbardziej znanej wyższej uczelni technicznej Izraela, wskazują na zdrowotne korzyści ze spożywania daktyli: poprawę profilu lipidowego (..

27 września Światowy Dzień Serca

.. ...czy obliczenie wskaźnika masy ciała. Na najmłodszych będą czekały konkursy z nagrodami, a na specjalnie przygotowanej scenie zaśpiewają m.in. Majka Jeżowska, Mariola Bojarska - Ferenc oraz zespół Łzy...

Nowy zły cholesterol

.. ...drapać. Jak wykazały badania genetyczne prowadzone przez prof. Martina Farrala z Oxford University co szósta osoba jest nosicielem przynajmniej jednego genu zwiększającego poziom Lp( a ). Substancjami zmniejszającymi poziom zarówno LDL, jak i Lp( a ) są na przykład witamina PP ( niacyna..

Echo serca - Str. 16

.. ...miedzy czasie zrobiłem badania z krwi: wszystko w normie łącznie z elektrolitami, prócz cholesterolu calk : 6,19 cisnienie graniczne 140/90, przy wzroscie 186 cm waze okolo 99 kg zrobilem też Echo - oto wynik: Lewa kom niepowiekszona, nieznacznie pogrubiala MPK,bez zab. kurczliwosci,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 75

.. ...Miałem robione wszystkie badania i wszystko wychodziło ok, jedynie ostatnio mam lekko podwyższony cholesterol, mam teraz lekka nadwagę. Gdy nosiłem Holtera, troche tętno było zbyt szybkie po 24h, ale nie aż tak bardzo, miałem średnia 72. Nie wiem co to jest i boję się, żeby się nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 80

.. ...wredną nerwicę i przebadane serce o ile można powiedzieć że prawidłowe EKG i UKG z Dopllerem wskazuje że serce jest zdrowe Dziewczyno nie panikuj.Cholesterol masz lekko podwyszony ale nie wiele.Ja mam 205 i kardiolog mi powiedzial ze jest dobry mam 26 lat.A pozatym na cholesterol sa..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 237

.. ...opuchlizny. Robiiłam ogólne badania krwi. cholesterol ekg oraz tarczyce. Czy te objawy żeczywiście są od nerwicy ? czy powinnam zrobić jeszcze jakieś badania ( bo moi lekarze są do kitu skierowanie to wypisują tak jakby mieli im za to conajmniej z 300zł z pensji odjąc ) W obecnej chwili..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 781

.. ...chudnę? Dziś robiłam sobie badania . Najwyższa pora na kontrole po 1/2 roku. Pani laborantka jak mnie zobaczyła powiedziała : o matko jak pani schudła? No to już ko mpletna załamka. Dla domowników się nie zmieniam, a dla obcych tak. Czyli cos nie jest w porządku. Dziś wieczorem będę..

Migotanie przedsionków - Str. 2

.. ...to są fakty, poparte badaniami klinicznymi. Pozdrawiam Pani Barbara pisze o diecie o aminokwasach witaminach, a zapomina o tłuszczach które są podstawą w kardiologii. Złe ( omega6, omega9 ) w nadmiarze powodują podniesienie cholesterolu, trójglicerydów miażdżycę i wiele innych..

Duży puls

.. ...oznacza? Robiła różen badania, i na tarczycę i na cholesterol ale nic nie wykazały. Czy to jest coś związanego z sercem? Bardzo praszę o odpowiedź. Dziękuję Magdalena Prawidłowy puls spoczynkowy doroslego czoweka zamyka się w przedziale 60 - 80 uderzeń na minutę. Być może Twoja mama ma..

Trigly to trójglicerydy?

.. ...tym warto powtórzyć badanie po pełnych 12 godzinach na czczo, mając pewność, że poprzedniego dnia nie jadło się potraw szczególnie bogatych w tłuszcze. Zwykle podwyższone trójglicerydy idą w parze z podwyższonym cholesterolem. Jaki jest wynik cholesterolu? Leczenie zbijające wysoki..

Trójglicerydy i lipemia

.. ...dzis odebralem wyniki badania krwi i mam;cholesterol calkowity 203.53mg/dl HDL 42mg/dl .LDL93,01 mg/dl ,trojglicerydy 342.6 mg/dli jeszcze pisze w uwagach LIPEMIA lecze sie na nadcisnienie tetnicze co robic zeby poprawic te wyniki i co jest tego przyczyna nadmiar tluszczu w diecie a..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 27

.. ...narazie wporzadku ostatnie badanie ( wgrudniu ) było całkim dobre EF50 - 55% nie ma co narzekac oby tak sie trzymalo nie będzie żle Za 2 tygodnie robie nowe Echo w Zabrzu mam nadzieje że wyniki sie potwierdzą Jedynie co moze martwic to cholesterol całkowity 241.4 HDL 45.7 trojglicerydy..

Bezpłatne badania na nadciśnienie tętnicze

.. ...84 Poznań ZAPRASZA NA BADANIA PROFILAKTYCZNE Jeśli: - Masz mniej niż 30 lat - Chorujesz na nadciśnienie ( ≥140/90 mm Hg ) - Twoje zdrowie nie jest Ci obojętne Zgłoś się do nas! Zapewniamy bezpłatnie: - pełne badanie internistyczne - badanie stężenia glukozy i cholesterolu -..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 200

.. ...morfologie krwi, ob, badanie tarczyczy dwa razy ekg cholesterol wyniki wszystkie ok. martwie sie ze to moze jednak cos innego pomocy. Witam jestem tu nowy i opowiem wam moja historie mieszkam juz ponad 3 lata za granica.Niedawno 3 miesiace temu padlem w pracy i poszlem do lekarza w ten..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 231

.. ...ok 125/78 ). szybkie badania - Echo serca ok. cukier 104 - ok cholesterol 223 - za wysoki. Dostałem tez na zawroty głowy Polvertic i biorę mam piszczenie w uszach - wysoki dzwięk. Zwolnienie lekarskie 1,5 tygodnia. od tego wydarzenia cały czas miewam takie malutkie i trochę większe..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić?

.. ...lat ostatnio robilem badania i mialem trójglicerydy 583 a cholesterol dobry 39 a zly 183 calkowity natomiast wynosil 281. bralem do niedawna tabletki na zbicie trojglicerydow apo - feno 100 i nic nie pomagalo. co mam zrobic ?? poradzcie Dołączam sie do pytania Darka, Ja mam cholesterol w..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 5

.. ...trójglicerydy,autor S.Gromadzki.Przed badaniem cholesterolu należy nie jeść najleopiej 14 godzin.Nie palić i nie pić alkoholu. Ata - jedno jajko od czasu do czasu ne zaszkodzi jak ktoś ma chol np.280.Jak ktoś ma gigantyczne wyniki to wcale jajek jeść nie powinien dieta obniżająca..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 6

.. ...No i zrobilem sobie badania - - cholesterol 226, HDL 29, LDL 167, trojglicerydy 150. Proby watrobowe tez gorsze. Wiec rzucilem te zdrowsza diete w kibini mater , zaczalem jesc normalnie, prawie nic tych glupich jablek, znowu ser zolty wrocil do lask. Po 4 miesiacach nastepne badania - -..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 6

.. ...się do Kardiologa na badania aby potwierdzić, Pamiętajcie że zawał charakteryzuje się bólem serca dłuższym niż 20 minut. Jeśli masz cukrzycę możesz nie wyczuć silnego bólu zawału!!! Jeśli boli was samo serce!!! Jeśli ból jest promieniujący to może to być cholesterol, najlepiej wtedy..

Wynik echo serca co oznacza?

.. ...skierowano cie na to badanie miales jakies dolegliwosci? ja mam to samo mam pogrubienie tych platkowi jeszcze niedomykalnsc Choruje na nadciśnienie IV stopnia ,echo miałem robione już 3 razy niestety z tego co wiem to mam coraz większe zmiany w sercu,najgorsze jest też to iż mimo,że nie..

Dodatkowe skurcze - Str. 126

.. ...szalało mi kazali zrobic badania na cholesterol bo moi rodzice mają miazdzyce oboje tzn mama poczatki a ojciec robi jakies badanie na nogi czy nie ma miazdzycy. Wsciekłam sie, nie dam za wygraną, o nie, nie teraz !!!!!!!!! bede sobie milion razy powtarzac ze ma to przejsc !!!!!!! mam byc..

Dodatkowe skurcze - Str. 204

.. ...w roku zrobic sobie badania krwi , moczu , mierzyc cisnienie i stezenie cukru we krwi to podstawa . Prawidlowe ciśnienie, cholesterol i cukier to duża szansa dozycia starości . Pozdrawiam i życzę dużo spokoju i zdrowia dana i propranolol+nerwosol: Nie wiem jak to jest, ale jak bylam..

Dodatkowe skurcze - Str. 234

.. ...przed lekiem.Robiłam badania kardiologiczne morfologie cholesterol itp są zawsze ok.A ja biegam od lekarza do lekarza bo jestem w 100% pewna ze mam typowo zawałowe objawy.w końcu wylądowałam u psychiatry . Leczenie farmakologiczne , terapie grupowe i indywidualne pomagały tylko na jakiś..

Dodatkowe skurcze - Str. 279

.. ...Trzeba nadal wykonywać badania sprawdzające czy nic w naszym sercu się nie pogorszyło. Echo, holter, badania krwi w kierunku sprawdzenia elektrolitów, cukru, cholesterolu, hormonu tarczycy itp. Jeśli ktoś dopiero teraz decyduje się na pierwsze badania to polecam nie ograniczanie się do..

WPW a ablacja - Str. 4

.. ...jak EKG,ECHO,EEG mozgu,badania tomokomputerowe nadnerczy,tarczycy setki badzn krwi i moczu,cukier, cholesterol i juz sam nie wiem co jeszcze rozpoczalem 15 lat temu.Odwiedzajac lekarzy postrzegany bylem jako nie grozny dla otoczenia swir,panikarz i hipochondryk ktory szuka sobie..

Napadowe nadciśnienie połączone z bradykardią

.. ...powinna wykonac dodatkowe badania takie jak morfologia, kreatynina, poziom cholesterolu, poziom elektrolitów a przede wszystkim zrobic echo serca czyli jego USG. Takie nagłe skoki wysokiego ciśnienia są bardzo niebezpieczne, napisz mi czy tylko wtedy mama ma taki niski puls? czy..

Lekarza do *** a znachorowi pomnik

.. ...LDL 199mg/dl Teraz po badaniach i kuracji mam: Cholesterol 183mg/dl HDL 60mg/dl triglicerydy 120mg/dl LDL 99mg/dl Minęły nerwobóle, kłucia i ogólnie złe samopoczucie. Nie ominę tu kwestii, ze jakby nieco poprawił mi się wzrok, czego akurat nie oczekiwałem. Lekarz, u którego jednak się..

Ablacja - gdzie robić? - Str. 2

.. ...świadomość dziś miała badanie na chorobę wieńcową okazało się że jest wszystko ok mama czuje się dosyć dobrze stwierdzono u niej niski poziom cholesteroru i potasu do tego jeszcze stwierdzono cukrzyce :( ma mieć przeprowadzony zabieg ablacji w przyszłym tyg w Katowicach ja się bardzo..

Ból w klatce piersiowej

.. ...czułam się już dobrze , zbadano mi ciśnienie było 134/90 . pani doktor powiedziała , że nie mam się czym martwić.Zrobiłam badania krwi wszystkie są ok oprócz cholesterolu całk. mam226.7. Podam , że mam 34 lata a w mojej rodzinie występowały choroby serca , babcia - dusznica bolesna i 3..

Cholesterol i dieta

.. ...7,6 mmol/l, w drugim badaniu po 3 m - cach 311 mg/dl, kto wie jak to się przelicza?? moje zwyczajne cisnienie krwi to 100/50 czy w polaczeniu z tak wysokim cholesterolem jest to zabójcze?? dodaje ze mam 26 lat choruje na astme i przeszlam bardzo ciezka chorobe pluc, nie jadam..

Na podstawie EKG można stwierdzić chorobę wieńcową?

.. ..., lekarz rodzinny po badaniu Ekg stwierdził że mam chorobe wieńcową , poprosiłam o konsultacje u kardiologa ( termin dopiero na marzec ), biorę akard i bisokard, kołatania mam nadal , cisnienie spadło mi do 100/70, badanie cholesterolu w normie ja tez biore bisokard cisnienie po..

Wąskie naczynia krwionośne oka

.. w trakcie badania dna oka okulista stwierdził, że mam bardzo wąskie naczynia krwionośne oraz wąskie tętnic o wzmozonym odblasku naczynia wypełnione prawiodłow, echo serca w normie proszę o odpowiedź co może być tego przyczyną wysoki poziom cholesteroku ogólny 237 LDL 156 HDL 60 trójgrycelidy 102 Przede..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 59

.. ...słuchajcie kto robił badania na cholesterol? jaki mieliscie wynik czy ktos miał powyzej 230? Do Wojtka83 na bóle i trzaski w głowie ulgę przynosi polewanie karku, a nawet całej głowy zimną wodą mnie pomaga . Tylu hipochondryków co tu jeszcze nie spotkałem. Przestańcie się pieścić i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 84

.. ...wam cos zróbcie sobie badania na cholesterol bo stres podnosi jego poziom ponoc ludzie majacy nerwice moga miec wyzszy poziom witam was bardzo serdecznie musze was o coś spytac ja cierpie na nerwice od urodzenia w szkole mnie wysmiewano z tego powodu przez 6 lat chodziłem do psychologów..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 117

.. ...ktos z was miał robione badania na cholesterol???? Ja miałam, ale bardzo dawno Ja nie. Ja miałam kilka dni temu. Wynik: 240. Trochę za dużo, ale lekarz stwierdził, że to jak najbardziej może być ze stresu. Agunia i Pogódka mam do was pytanie: czy wy macie stwierdzoną jakąś konkretną..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 258

.. ...paznokcie obgryzam. Badania serca wszystko ok., morfologia ok., cholesterol 220 - ale czytałem gdzieś, ża główną przyczyną podwyższonego cholesterolu są nerwy na drugim miejscu złe odżywianie ( to wykluczam bo od dwóch lat jadę na kiełkach ). A najgorsze jest to, że od 4 lat mam zatkane..

Częstoskurcz - jak u was to wygląda?

.. ...ponad roku po wszystkich badaniach - kilka razy EKG, holter ciśnieniowy ( zaznacze iz przy kazdym pomiarze w przychodni 170/110 ), USG serca i całej jamy brzusznej, krew na morfologie, OB, CRP, cholesterol, glicerydy, cukier, bakterie boreliozy, chelicobacter itd itp wszystko w normie (..

cholesterol a 35 lat

.. po badaniach krwi dowiedziałem się że mam wysoki cholesterol: cholesterol: 6,95mmol/l Triglicerydy: 3,22 HDL : 0,78 LDL : 5,53 Proszę mi powiedzieć czy muszę brać lekarstwa np. Lipanthy ( fenofibrat ) czy wystarczy zmienić tryb żyia i wziąść się za siebie. Nie wiem czy te lekarstwa nie mają jakiś skutków..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 28

.. ...inne specjalistyczne badania. Jak z OB, rozmazem, enzymami i mikroelem? Co z cukrem i cholesterolem? Jak ze sprawami kobiecymi?( to do PAŃ ) Siuśki też trzeba zbadać. Zanim ktoś stwierdzi u Was nerwicę powinien wykluczyć inne choroby. Co z ciśnieniem? Jaki puls w spoczynku? Ja teraz tak..

Cholesterol 341, triglycyrydyes387, LDL niemożliwy do wyliczenia

.. Mam 57 lat i po badaniu krwi moje wyniki są szokujące nie wiemco robić lekarz do którego chodze nie jest w stanie mi pomóc .Mam poza tym na przebiegu tętnic kręgowych widoczny ucisk ze strony zmian wytwórczych w stawach Luschki .hypoplazja lewej tętnicy kręgowej .bardzo prosze o pomoc w rozwiązaniu mojego..

Zawroty głowy, ból w klatce piersiowej, uczucie słabości

.. ...EEG głowy wyszlo ok, badania krwi i moczu oprocz cholesterolu sa ok. Witam... Wiem, co przeżywasz... Również męczę się z omdleniami od 5 lat... Teraz z dnia na dzień jest coraz gorzej... Mam identyczne objawy jak Ty, kiedyś dochodziło u mnie jeszcze do hiperwentylacji. Najwyższe tętno..

Szukam wsparcia - tachycardia, nadciśnienie, trójglicerydy - Str. 2

.. ...Corocznie musiałem robić badania i tak zawsze wychodziło, że jestem na pograniczu górnej granicy cholesterolu, trójglicerydów, ciśnienia, cukru. Niekiedy były wyzsze ale to nieznacznie. Ale się tym zbytnio nie przejmowałem bo uprawiałem sport. Niestety dopadł mnie zawał serca i mam..

Co się dzieje? nerwica czy coś innego?

.. ...Miałem robione wszystkie badania i wszystko wychodziło ok, jedynie ostatnio mam lekko podwyższony cholesterol, mam teraz lekka nadwagę. Gdy nosiłem Holtera, troche tętno było zbyt szybkie po 24h, ale nie aż tak bardzo, miałem średnia 72. Nie wiem co to jest i boję się, żeby się nie..

Kręgosłup, nerwy i zawał serca

.. ...lata.Zrobiłam sobie prywatnie badania:morfologia i Ob.Okazało się ,że OB miałam znacznie podwyższone,więc lekarz stwierdziła,że mam jakieś nerwobóle i zapisała mi zastrzyki.Po zastrzykach zrobiłam ponownie OB i dodatkowo prywatnie na moją prośbę cholesterol no i wynik: cholesterol..

Wyniki badań krwi - prośba o interpretację

.. ...związku z czym zrobiłem badania krwi. Niepokoją mnie proporcje białych ciałek - bardzo proszę o interpretację, szczególnie, że mój lekarz rodzinny jest na urlopie a trochę się niepokoję. Z góry bardzo dziękuję. Wyniki: cholesterol 237 mg/dl chol. HDL 31 chol. LDL 152 triglicerydy 269..

Sprawdź wiek swojego serca

.. ...ktore znajdowaly sie na koncu i chyba pora troche zmienic diete i zaczac sie ruszac!! postanowilam tez, ze pojde na badania profilaktyczne i zmierze sobie poziom cholesterolu. a Wy macie jakies pomysly??..

Badanie na cholesterol i trójglicerydy

.. ...Witam! byłem niedawno na badaniu krwi na cholesterol i wyszło mi coś dziwnego. Cholesterol całkowity 5,6 mmol/l przy czym jest to wartość graniczna wg tabelki natomiast trójglicerydy aż 5,85 mmol/l i jest to wartość 2,5 raza wieksza niż norma. HDL mam 1,16 mmol/l czyli dobrze. LDL..

Badania poziomu cholesterolu

.. ...organizowane są teraz badania cholesterolu. Badania można będzie wykonać w dużych sklepach – wystarczy udać się z paragonem do stanowiska Flory. Każde ze specjalnie przygotowanych stanowisk będzie obsługiwane przez wykwalifikowane pielęgniarki. Wszyscy uczestnicy akcji..

Trójglicerydy, wysoki poziom

.. ...Witam! Wlasnie zrobilam badania morfologiczne i wyszlo z nich ze mam wysoki poziom trojglicerydow - 343 mg/dl. Co to oznacza??? Cholesterol LDL 145,6 mg/dl, cholesterol calkowity 253 mg/dl i cholesterol HDL 38,8 mg/dl. Prosze o pomoc. Dziekuje ; ) witam! trójglicerydy faktycznie są..

TRIGLY - niski poziom cholesterolu

.. Miesiać temu na badaniach okresowych wyszedł mi bardzo niski poziom cholesterelu. Lekarz kazał powtórzyć je po miesiącu,a wyniki są następujące: TEST: j ) CHOLESTEROL 87mg/dl k ) HDL - U 38 mg/dl l ) TRIGLY 18 mg/dl L ) LDL - CHOL 45mg TEST:TSH - AK 0.38uUI/ml Chciałbym się dowiedzieć co jest powodem tego,..

Cholesterol a alkohol

.. ...czy gdzieś są jakieś badania, fakty, konkrety, bo na razie bujam w domysłach :( Pewnie nie trojglicerydy a triglicerydy. Picie alkoholu oczywiscie je podwyzsza. Tak jak jedzenie ciasteczek. O ile wartosci sa duze trzeba uwazac aby nie wpasc w cukrzyce - to takie cos co czesto towarzyszy..

Nadcisnienie u 22 latka?

.. ...zeszlym roku robilem badania krwi, moczu, usg i ekg, wyniki byly prawidlowe.. ost na badaniach krwi wykazalo, ze mam podwyzszone BASO ( norma do 2.0 a jamam 2.4 ) i wysoki cholesterolo 192 ( norma do 200 ).. reszta wynikow jak najbardziej ok. a moje cisnienie wynosi zawyczaj 145/95 (..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 395

.. ...) Jutro muszę zrobić badania krwi na anemie, cukier i cholesterol i popołudniu wizyta u lekarza. Zobaczymy czy będę musiała brać leki na cholesterol które brałam przed ciążą. Chwila na pisanie się kończy: ) Słyszę płacz: ): ) Dziekuję dziweczynki za pamięć o mnie i pozdrawiam wszystki...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 702

.. ...Malenka,zrób koniecznie badania na poziom cholesterolu i cukru,być może masz podwyższone i stąd te zawroty.moja mama miewala tak silne zawroty głowy,że nie była w stanie utrzymać się na nogach i winowajcą był właśnie cholesterol.Dorotka!upojnych chwil ci życzę!dziewczyny,ja też kocham..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 971

.. ...to tylko nerwobole bo badania miodzio, zly cholesterol z 136 spadl na 58 a dobry z 36 wskoczyl na 95. wiec skoro uydalo mi sie ( choc w pewnych momentach nie do konca ) wyperspadowac zawal teraz przyszla pora na czestoskurcz. kazde dodatkowe niemiarowe uderzenie jest powodem do ataku..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1176

.. ...zaćmi. Miałam robione badanie krwi i wszystko było ok. Cholesterol w porządku, ob też i inne rzeczy też. Ale ja jak typowa panikara już sobie wmawiam najgorsze, że to może jakiś Nie daj Boże guz, boję się strasznie, bo nie pozwala mi to funkcjonować normalnie. Myślałam, ze może..

Morfologia krwi - wyniki

.. ...znaki zapytania. a jak z badaniem moczu?Jak na glukoze na czczo to ma za wysoki poziom..norma do 110,reszte wyników dobra..przydaloby sie powtorzyc wyniki cukru na czczo i po podaniu glukozy * obciazenie * moze to poczatki cukrzycy!!!!!!!!! a jak z cisnieniem?i cholesterolem?Pozdrawiam..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów?

.. ...udowodnione naukowo,poparte badaniami klinicznymi ) .Organizm wykorzystuje wtedy cholesterol, lipoproteiny do naprawy naczyń. Przy długotrwałym niedoborze witamin tworzą się złogi miażdżycowe, a miazdżyca jest wczesną formą szkorbutu. Złogi w tętnicach wieńcowych powodują w efekcie..

Boję się o swoje życie

.. ...lat.Mialem robione wyniki badan na cholesterol: hdl 47,ldl101.całkowity164 , trojglicerydy 35. Lecze sie bisocardem rano i wieczorem 2,5mg mimo to podczas wyjscia na zimne powietrze zaczynam odczuwac ( sporadycznie ) silne uczucia gniecenia w klatce piersiowej po posilku podczas spaceru..

Brak tchu i częste ziewanie

.. ...kardiologa, zrobiłem badania krwi, cholesterol, EKG i tp. było wszystko w porządku Kardiolog stwierdził że to zespól nerwicowo - sercowy coś takiego, A jeśli to wieńcówka to co robić???/ Tydzień temu postanowiłem biegać, ale jak przebiegłem ze 150 - 250 metrów to brak tchu, brak..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty - Str. 6

.. ...normie. Robiłem też badanie krwi i tu moja hemoglobina jest wysoka. Biorę też leki na rozrzedzenie krwi. Badałem cholesterol i próby wątrobowe - też w normie. OB w pierwszym badaniu 3 w drugim badaniu po miesiącu 9. Byłem też u dentysty ale nie mam żadnego stanu zapalnego. Jestem wysokim..

Niski poziom cholesterolu

.. ...całkowitego wyniósł 88.9 przy normie 120 - 200. co to moze oznaczac?? przepraszam mialam 89 Nienormalne niekoniecznie znaczy nieprawidłowe.Gdyby było 10% normy to by było podejrzane.Może to być przez dietę...

Koronografia - mam pytanie - ktoś sie na tym zna?

.. ...ogolnej czy interpretacji badania? Mój tata miał dzisiaj robioną koronografię. Właśnie wróciłam ze szpitala. Mam kilka pytań czy ktoś może mi pomóc? Koronografię miał o 14 ,przepchnięto mu 2 żyły. Na czym polega to przepychanie i co sie dzieje z tym nagromadzonym w zyłach cholesterolem...

Hydroxyzinum na nerwice? - Str. 2

.. ...wiem co się dzieje. Badanie krwi robiłam m - c temu i za wyjątkiem podwyższonego OB ( 23 ),lekko powyżej normy monocytów i wysokiego całkowitego cholesterolu ( przy czym głównie dlatego, że ten dobry cholesterol ma wysoką wartość, zły jest w normie i trójglicerydy też w normie ) to..

Cholesterol - interpretacji wyników

.. ...Zrobił sobie jakieś badania. Biochemie chyba krwi ( badanie sodu, potasu, glukozy itd. ) i wszystko wyszło w normie poza białkiem całkowitym ( 8,5 g/dl ). Oraz biochemie cholesterolu ( chyba ). oto wyniki: cholesterol: 212 mg/dl cholesterol HDL bezp: 53 mg/dl trójglicerydy: 89mg/dl..

Migotanie oczu i przyspieszony puls

.. ...serce zdrowe jak dzwon, badania na tarczyce, cukier, cholesterol, sol w organizmie - wszystko w normie jedynie cholesterol troche podwyzszony... Czasem czuje ucisk w klatce piersiowej, bol serca, gwizdy w uszach i zachwiania rownowagi... Prosze o pomoc gdyz psychicznie mnie to wykancza i..

Dieta śródziemnomorska po ablacji

.. ...cholesterolu od statyn Nowe badanie dotyczące kontroli stężenia cholesterolu może podważyć dominującą w tym zakresie rolę statyn. Wiadomo, że statyny, prawdopodobnie najczęściej przepisywane na świecie leki, mają działanie immunosupresyjne i obniżają poziom koenzymu Q10, składnika..

Będę żył wiecznie? mam obniżoną temperaturę ciała

.. ...przyczyna ;( robilam badania krwi i mialam tylko podwyzszony cholesterol. czy to moze oznaczac ze mam zla przemiane materii? dodam ze moja tempertura waha sie od 34,6 - 35,6 C Proponuję sprawdzić: czy macie plomby z rtęcią,czy dobrze przeczyszczony przewód pokarmowy,czy dieta jest..

Cholesterol, a ciągle źle się czuję, senność, osłabienie

.. ...zsercem...Po wszystkich badaniach problematyczny okazał sie jedynie wynik badań na cholesterol. Zapisano mi Atorvox 20. stpsowałam...Po powrocie z wakacji zrobiłam badania...i nic się nie zmieniło...wręcz gorzej...powtórzyłam i znów to samo wynik 8,23 mmol/l ( norma 36 - 5,2 ) No i..

Cholesterol HDL -podwyższony poziom

.. ...sobie profilaktycznie badania i okazało się, ze w tym roku podwyższony mam też ten zły cholesterol ( 150 norma 130 ), trójglicerydy 113 ( norma 160 ), czyli w normie. nie popełniam jakichś rażących błędów dietetycznych, chociaż w tym roku chyba przesadziłam z lodami i może stąd ten wynik..

Chcę zmienić swoje życie - mam nerwicę

.. ...holter ciśnieniowy, badania krwi, wszystko ok, jedynie zbyt mało dobrego cholesterolu, pani doktor zaleciła więcej wypoczynku na świeżym powietrzu i kilka tabletek mg w tygodniu.znowu wrzuciłem na luz.kolejny jak go nazwę atak nastąpił w czasie wylotu na wakacje.stoję w kolejce do..

Wyniki badań krwi, niski cholesterol

.. ...zrobic sobie podstawowe badania wyszlo mi tam podwyzszenie nieznaczne kreatyniny o 0,1mg/dll ponad norme bilirubiny tez nieznacznie, aspat, alat, morfologia wszystko ok. natomiast co mnie zaniepokoilo cholesterol wyszedl niski poniewaz jedyne 104mg/dll, poczytalem troche o tym i przyszlo..

Skoki ciśnienia przy pomiarach

.. ...szpitalu, przeszedłem badania łącznie z endokrynologicznymi i nie ustalono przyczyn nadciśnienia. Wszelkie badania krwi i moczu miałem od zawsze w normie łącznie z cholesterolem i cukrem. Pomiary ciśnienia dokonywałem miernikiem OMRON M6 jak i pożyczonymi tego samego typu lub tej samej..

Niska hemoglobina i wysoki cholesterol

.. ...może hematolog )? Jakie badania zrobić ( ja myśle że podstawa morfologia, cholestyerol z robiciem na frakcje, trójglicerydy, ciśnienei jest w normie ( 110 - 120 góne, 60 - 70 dolne ), EKG? Poporszę o sugestię Nie ma nikt pomysłu??? Skąd wiesz że ma blasze miażdżycową - miała jakieś..

Nadużywanie alkoholu i papierosów a rozedma płuc

.. ...do niego i ten zrobił badania,cisnienie 180/120 ekg mu wyszło złe stwierdził ze to początki choroby wiencowej wiec wysłal go na biochemie cholesterolu i przepisał prenessa 4 mg i kalipoz ktory miał niby mu pomoz przy drentwocie prawej reki,cisnienie sie unormowało dretwota nie mineła..

Wysoki cholesterol a 21 lat

.. ...nowotworowe ? : ) może przed badaniem coś ciężko strawnego było zjedzone? ważne są proporcje LDL do HDL,ale LDL jest za dużo,a to nie dobrze, możesz mieć genetyczne tendencje do wysokiego cholesterolu, a trójglicerydy na jakim poziomie masz? graniczna wartość całkowitego to 250 mg/dl ale..

Niewiedza i strach przed chorobą serca

.. ...odwiedzić lekarza,zrobić badania bo możesz rzeczywiście mieć coś w genach po rodzinie ale trzeba po prostu się kontrolować.Dbaj o zdrowie.Ja robię badania,biorę leki kiedy trzeba i jest dobrze.Moi rodzice po prostu nie chodzli do lekarza,mama pewnie przed śmiercią dowiedziała się o..

Wzrastające OB

.. ...przeprowadzane są co roku badania. moje OB z roku na rok zwiększa się 2005r. - 28, 2006r. - 32, 2007r. - 35,2008 - 37 i 2009r. - 45, mam też wysoki cholesterol ok 300do 330. gdzie się udać do lekarza i co może być powodem tego stanu? Z tego co się orientuje OB świadczy że masz w..

Dziwne nadciśnienie

.. ...ale ja mam wszytkie badanie w normie cholesterol okej wiec jak mam zlikwidowac przyczyne skoro wg lekarzy jej brak ? Dobrze Basiu, ze przy nicku zostawilas nr tel bo pewnie sama te wspaniale srodki sprzedajesz! Dobrze Basiu, ze przy nicku zostawilas nr tel bo pewnie sama te wspaniale..

Zawroty głowy, lęk, nogi z *waty* i bóle, oslabienie

.. ...groznego ) - 3 tyg temu badania krwi... jedyne co wyszlo to podwyzszony cholesterol 240 ( ale od jakiegos miesiaca biore OMEGA 3 i FILOMAG B6 ) cisnienie mam zazwyczaj okolo 125/80 - 135/85 ostatnio trafilem nawet do szpitala ( osłabnięcie ( bez utraty przytomnosci ) , zawroty glowy i..

Kołatanie serca, bardzo duży puls i wysokie ciśnienie po wysiłku

.. ...Na 2 dzień zrobiłem badania krwi i wszystkie były wrecz idealne tylko cholesterol nieznacznie przekroczony bo 215. Przez 2 dni serce lekko mnie bolało czasami ale potem ustapiło i czułem sie normalnie. Po tygodniu postanowiłem zrobić lekki trening na silowni ( już bez odżywek które..

Złe badania-cholesterol

.. ...przeszło,zrobiłem sobie ogólne badania.Badania wyszły fatalnie dziesięciokrotnie przekroczone trójgliceryny( 1824mg/dl ), cholesterol( 252 mg/dl ), cholesterol HDL( 20mg/dl ),bilirubina( 5mg/dl ) po trzech dniach brania leków ( Lipanthyl Supra 1xdziennie i Essentiale Foete 3x2 dzienie )..

Częste zasłąbnięcia

.. ...lat. Miałem robione badania EKG ( 3 razy ), morfologię krwi, poziom elektrolitów, TSH, kreatynina, cholesterol, cukier oraz badania osłuchowe. Wszystkie wyniki są w normie, nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości. Stwierdzono u mnie natomiast nadciśnienie tętnicze - podczas badania..

Leki antycholesterolowe?

.. ...rzeczy. W tym postanowieniu utwierdziły mnie badania francuskiego lekarza, który stwierdził, że leki antycholesterolowe pomagają przede wszystkim... firmom farmaceutycznym. Proszę o wypowiedzi na ten temat...

Zawroty głowy, ,,mocne ,, bicie serca, ciśnienie podwyższone

.. ...Miałem również robione badanie moczu i krwi, poza delikatnym podwyższeniem trójglicerydów i cholesterolu wszystko ok. Czasami jeszcze mam problemy z oddychanie, tak jakby zadyszka ale tylko to się dzieje wieczorami, czasem po jakimś wysiłku podczas dnia. Proszę o porady co można zrobić,..

Wysoki poziom LDL przed 30 r.ż.

.. ...inicjatywy wykonałam badanie cholesterolu. Wyniki mnie zaskoczyły. Cholesterol 215, HDL 56, LDL 142. Mam 28 lat i w mojej rodzinie występowały choroby serca. Tata jest po zabiegu wszczepienia * standa * . Dziadkowie zmarli na zawał. Zastanawiam się czy mam podjąć jakieś działania? Wizyta..

Róznica pomiędzy Lipanthyl a Vastan !!!

.. ...codziennie,dzisiaj mialem badanie krwi,nie wiem czy dalej brac ten lipanthyl?To zalezy od wynikow krwi! Czym zastapic ten syntetyk?Moja mama i brat takze maja wysoki cholesterol i trojglicerydy,napewno to choroba genetyczna,niewiem czy mozna z tym cos zrobic?Bylem u hinduskiego lekarza..

Mam problem

.. ...EKG nie jest dokładnym badaniem.Musi być badanie wysiłkowe serca i Echo serca.A jak seks już mu nie wychodzi tzn.,że z krążeniem ma problem.Na cholesterol - dieta,ruch codzienny 1 godzinę ćwiczeń ,schunąć jak jest nadwaga, jak pali i pije - zero palenia i picia.Kupcie se rowery i..

Padaczka czy nerwica?

.. ...Musisz mieć podstawowe badania zaliczone. Twój mózg wykazuje pewną dysfunkcję - może jest słabo dotleniony ( choroby układu krążenia ) albo masz jakieś zaburzenia metaboliczne. dzieki marta : ) tak myslalam - to moze byc wszystko : ) Kilka badan podstawowych juz zrobilam - morfologia,..

Wysoki cholesterol

.. ...powód do zmartwień bo badania robiłam dopiero raz ale wykazały cholesterol całkowity o wysokości 236,2 w rozbiciu wyszło że TG mam 99,1, HDL 79,1, LDL 152. problem tkwi w tym, że nie wiem skąd takie wyniki. byłąm wegetarianką przez 8 lat. Jem tylko odtłuszczone produkty mleczne. od jakiś..