Badania przepływu

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...nieistotna klinicznie. Badania wykonywane w diagnostyce anomalii naczyń wieńcowych: EKG cewnikowanie jam serca ECHO serca z oceną przepływów ( Doppler ) zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej Holter - 24 godzinne badanie EKG badanie radioizotopowe ( SPECT ) Leczenie anomalii naczyń..

Przetrwały przewód tętniczy (PDA)

.. ...przewodu tętniczego: ECHO serca z oceną przepływów ( Doppler ); zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej. Wszyscy pacjenci z PDA wymagają leczenia zabiegowego aby uniknąć rozwoju nadciśnienia płucnego...

Nieprawidłowy spływ żył płucnych

.. ...echokardiograficznego z badaniem przepływów metodą Dopplera. Wada ta musi być jak najszybciej leczona operacyjnie. Korekcja wady polega na połączeniu żył płucnych z lewym przedsionkiem. Wyniki leczenia są bardzo dobre...

Cewnik Swana-Ganza

.. ...pobieranie próbek krwi do badania gazometrycznego. Cewnik Swana - Ganza wykorzystywany jest także do obliczania przepływów i oporów w krążeniu płucnym a także oceny ciśnienia rozkurczowego w lewym przedsionku i lewej komorze. Cewnik Swana - Ganza zakładany jest u pacjentów z zawałem..

Badanie metodą Dopplera (badanie dopplerowskie)

.. Badanie metodą Dopplera ( badanie dopplerowskie ) jest nieinwazyjną metodą wykorzystywaną w ultrasonografii do oceny przepływu krwi przed dane naczynie czy strukturę oraz do oszacowania takich parametrów przepływu jak jego kierunek i prędkość. Technika została opracowana na podstawie na podstawie zjawisk..

Pletyzmografia

.. Pletyzmografia to badanie diagnostyczne określające zmiany objętości ciała związane z rytmem serca. Pletyzmografia może być wykorzystywane do monitorowania zmian upośledzających przepływ w tętnicach kończyn dolnych. Badanie można wykonać kilkoma metodami różniącymi się rodzajem wykorzystywanych czujników...

Pszczeli jad w leczeniu nadciśnienia

.. ...znaleźć zastosowanie w badaniu działania kanałów jonowych, kontrolujących bicie serca oraz odpowiedzialnych za odzyskiwanie soli przez nerki. Kanały jonowe selektywnie regulują przepływ małych jonów, takich jak jon sodowy, potasowy czy wapniowy. Toksyna, zwana tertiapiną ( TPN ) hamuje..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 64

.. ...wielu lekarzy bylam badana Dzień dobry, Czy mógłby mi ktoś powiedzieć co znaczy stwierdzenie: * przyspieszony przepływ przez zastawkę tętnicy płucnej * w opisie echo serca Witam, moja mami ma 54 lata i kilka różnych wad w swoim serduchu. Mam prośbę o pomoc w interpretacji wyniku Holtera:..

Echo serca - Str. 52

.. ...lekarzy,którzy powtarzali badanie,gdyż nie byli pewni wyników, syn ma 13 lat.Z góry dziękuje za pomoc!!! Zwężenie aorty poza tętnicą podobojczykową lewą. A - 9mm; A1,9mm.Przyspieszenie przepływu 2,1m/sek. Wymiary jam serca: lewy przedsionek - 20mm lewa komora - 37/43 prawa komora - 26..

Echo serca - Str. 57

.. ...pomóc i wyjaśnić czy to badanie wyszło aż tak źle. Czy mamy sie nastawiać na kolejna operację?? Badanie: Wiotkość przedniego płatka zastawki dwudzielnej bez niedomykalności. Zastawka aortalna nie otwiera się całkowicie z gradientem lewa - komora - aorta do 22mmHg. Pulsacyjny przepływ w..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny

.. ...pół roku miała robione badania, później lekarz powiedział jej że jej wada nie jest poważna i nie musi więcej ich robić. Udało mi się dowiedzieć tylko tyle że ma jakąś wadę zastawek i troche przepływającej krwi się cofa... Dla mnie choroby serca były zawsze czymś strasznym. Ona twierdzi..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 34

.. ...neurologa, ale wszystkie badania n iestety robie prywatnie.Ostatnio robiłam Dopplera - przepływ zył szyjnych i czaszkowych - ok. Co to? jakie badania Waszym zdaniem moge zrobic jeszcze ? pozdrawiam Witajcie jestem nowa na forum. Lekarz stwierdził że mam nerwice z depresja polaczona. Moje..

Dodatkowe skurcze - Str. 99

.. ...wytrzymałam: ). u mnie to badanie jest ebzpłatne , ale musi byc skieranie od tak zwanego leakrza państwowego, do którego niezwłocznie się udam. zatem powodzenia jutro!!! aha, mnie to badanie interesuje bardziej pod kątem nie tyle anatomii serca, ale przepływi wieńcowego. z tego co wiem..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...lekarza i ide na doglebne badania!!sama nie wiem czego mam sie spodziewac!!na czym polegalby ewentualny zabieg?? prosze piszcie!!! Zastawka aortalna zbudowana jest z trzech mocnych, elastycznych i gładkich płatków, które w czasie skurczu serca otwierają się szeroko pozwalając na swobodny..

Szmer serduszka u 3,5 letniej dziewczynki

.. ...na ten temat .jakie badania czekają moją córcię .pozdrawiam agnieszka Szmer nad sercem jest akustycznym odzwierciedleniem pewnych zaburzeń przepływu krwi. Podstawowym badaniem służącym do oceny szmerów serca jest osłuchiwanie przy pomocy stetoskopu lekarskiego. W zależności do charakteru..

Stan zapalny serca bezobjawowo

.. ...Zrobiłam wszystkie możliwe badania USG serca i tylko tu wyszło że mam zmniejszony przepływ krwi przez zastawke mitralną. Lekarze twierdza ze to nie powinno byc przyczyna takich arytmi!!! Teraz wmawiają mi nerwice serca i przepisali mi psychotropy!! Ja tego nie chce brać. Internista mówi..

Niedomykalność trójdzielna u niemowlęcia

.. ...Stopień fali zwrotnej w badaniu dopplerowsklim ocenia się w skali 4 - stopniowej, na podstawie zasięgu rejestrowanego wstecznie przepływu krwi. W niedomuykalności 1 stopnia falę zwrotną stwierdza się tuż nad zastawką, w 2 stopnia - w obrębie 1/3 przedsionka, w 3 stopnia fala zwrotna..

EKG drżenia serca na wydechu

.. ...drżenia serca na wydechu...Badanie było powtarzane z tym samym efektem. Od czasu do czasu przed badaniem miewałam coś takiego jakby mi * powietrze * przez serce przepływało , też zdarzało się osłabienie że nie mogłam wstać z łóżka bo serce waliło jak oszalałe... NA dziś jest średnio z..

Koronarografia

.. ...pomocy w wyjaśnieniu tego badania. Czy mostek mięśniowy to cośpoważnego. Z tego co czytałam w internecie to powoduje on uciskanie tętnicy wieńcowej i zaburzenia przepływu wieńcowego. W jaki sposób się to leczy?? Bardzo będę wdzięczna za pomoc. A nie lepiej odrazu było zapytać..

Nadciśnienie

.. ...beczę byle czego. 1/badanie rytmu ves31 pary - 1 sve - 2 arytmia - 83 - niemiarowość oddechowa, zahamowania zatokowe - co to znaczy? 2/holter 60%ciśnienia skurczowego i ok. 80 % rozk. wykraczało poza granice normy. W nocy ok. połowy pomiarów - nieprawidłowa zachowany nocny spadek 3/echo..

Badanie echokardiograficzne serca dziecka

.. ...synka Szymonka: * w badaniu Dopplera przepływy przez zastawki prawidłowe. nie widać VSD.rejestruje się szczelinowaty FO z przeciekiem z LA do RA. W PA widoczny wąski napływ do PA powyżej odejścia gałęzi PA ( PDA?, przetoka? ). od strony łuku Ao nie widać PDA. wymiary i kurczliwość serca..

Szmery serca u niemowlaka

.. ...na Eco serca - po tym badaniu z kolei powiedziała nam że Jaś ma jakieś przewężenia i przepływ 2 metry, że nie należy się narazie martwić tylko kontrolować dziecko czy przewężenie się nie zmniejsza itd... i zleciła RTG klatki piersiowej - ja w sumie to nic z tego nie wiem - dlatego pytam..

TK serca na zlecenie każdego lekarza

.. ...z tego co zrozumiałam zmiany w budowie naczyń. Przeciwskazanie do TK serca m.in. arytmia oraz ponad 70 uderzen serca . Możliwości 16 - rzędowego aparatu firmy Helimed do badania TK powaliły mnie z nóg...

Kłucie w okolicach nerki i bóle po lewej stronie

.. ...nerce mialem wszystkie badania... mocz, ekg, krew i jestem zdrow jak ryba... a dalej mam dolegliwosci.. ;/ Witam, też mam takie bóle, czasem właśnie jak śpię,aż się budzę, lub jak leżę. Lub normalnie. Są krótkie, lecz bardzo bolące i intensywne, uczucie takie jakby coś chciało przepłynąć..

Tętniak zastawki i struna rzekoma

.. ...które zostały wykryte na badaniu Echo u mojego 4 letniego synka. Wszystko poprzedzone wykrytymi szmerami w sercu przy zwykłym badaniu. Może napiszę jakie mam wyniki Adasia: - Przepływ w aorcie brzusznej pulsacyjny ( chyba to też nie jest dobrze ) - Niewielki tętniak w przegrodzie..

Przeciek międzyprzedsionkowy

.. ...córeczke ma roczek byłam na badaniu echokardiograficznym wynik badania wykazał śladowy przeciek międzyprzedsionkowy z przepływem z LA do RA bez znaczenia hemodynamicznego.Mam pytanie czy jest to grożne dla dziecka? Niewielki przeciek nie jest groźny ale trzeba to kontrolować. To jeszcze..

Powiększone serce - obawiac się wzmożonego wysiłku?

.. ...łukiem aorty. Wynik badania Echokardiograficznego wykazał: Zastawka mitralna: faza zwrotna I stopnia Zastawka trójdzielna: niedomykalność I stopnia Zastawka aortalna: przepływ prawidłowy Zastawka pnia płucnego: przepływ prawidłowy Frakcja wyrzutowa lewej komory ok 60% Remodeling..

Powłuczenie nogami

.. ...powiedzieć co mi dolega. W badaniach neurologicznych zostało mi jedynie prześwietlenie głowy. Rehabilitacja, której próbowałem nic mi nie pomogła. Poszczególne wyniki moich badań dowodzą, że : - badanie mięśni prawidłowe - na kręgosłupie małe przepukliny - brak witaminy B12 - przepływ..

Nieduży przepływ L-P przez PFO (ASD2)

.. ...jest dobrze widoczna w badaniu echokardiografii przepzprzełykowej, ktorej zastosowanie jako drugiej metody obrazującej oprócz metody angiograficznej jest niezbędne podczas zabiegu. Po zabiegu konieczne jest przez 6 miesięcy stosowaniue kwasu acetylosalicylowego w dawcew 3 - 5 mg/kg masy..

Dziwne skurcze serca, czy mam sie martwić?

.. ...tą sytuacją zrobiłem badania: - echo serca: nie wykazała nic niepokojącego. Kardiolog zauważył ten mój skurcz i opisał go jako pojedynczy skurcz dodatkowy. i powiedział abym kupił sobie Biocardine i Chela - Mag B6 - usg dolnej partii brzucha wraz z przepływami tętnic: żadnych zmian nie..

Prosze o interpretacje wyników UKG - patologiczny przepływ

.. ...Zostałem wyslany na badania. Muszę tu wspomnieć jeszcze o wyniku morfologi ktory miałem ok - wszytko w normie. Oraz o podwyższonym ciśnieniu - tłumaczonym wcześniej z racji uprawianego sportu. Bede wdzieczny za wszelkie informacje i podzielenie sie wlasnymi doświadczeniami. Pozdrawiam..

Niewydolność zastawki płucnej u niemowlaka

.. ...szmer nad sercem. Po badaniu echokardiograficznym wykryto fizjologiczną niedomykalność zastawki płucnej. Przegrody serca są szczelne a przepływ MPA 1,2 m/s. Lekarka stwierdziła że to nic groźnego ale może ktoś wie więcej na temat tej niedomykalności. Witaj, niedomykalnosc zastawki..

Utrata przytomności bez diagnozy

.. ...moze tez być wrodzona wada tętnicy szyjnej,gdy jest w jednym miejscu zbyt wąska może to powodowac nagłe omdlenia,a nawet utratę przytomności.To może wykryć rezonans ,Tk lug ,badanie przepływów tętnic...

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej u dziecka

.. ...zamknie? Czy wg tych badan stan malej jest bardzo zły? Jedno z badan echo serca ( wiek malej 2 msce ) ( … ) Przegroda międzyprzedsionkowa – w części centralnej w miejscu otworu owalnego ubytek wielkości 2,4mm z przepływem lewo - prawym. Przegroda międzyprzedsionkowa..

Koarktacja aorty

.. ...normalne. ECHO serca: po badaniu zapytałem się w czym podaje się to zwężenie, usłyszałem jakąś odpowiedź na odpie... a wiedziałem że podaje się w mmHg ( różnicy ciśnień ), na monitorze dostrzegłem 4,78 gardient. Pani doktor powiedziała że jakiś tam przepływ ma być 2,0 a ja ma 1,8 i jest..

Miażdżyca żył kończyn dolnych

.. ...różnie. Rok temu robiłam badanie USG przepływowe żył i tętnic wyszło że mam jakieś zatory w tętnicach a na stopach niby zanik tętnic tak bynajmniej mi mówiono, robiłam również badania z krwi czy to nie reumatyzm ale wyszło wszystko dobrze wysyłali mnie tylko do lekarza do lekarza jeden..

Tętniak IAS

.. ...mnie na echo serce. Po badaniu wyszedł wynik: Lewy przedsionek - tętniak IAS, bez przepływu w doplerze. Nadmienię że moj ojciec miał 3 zawały i trzeciego już nie przezył, a mama leczy się od kiedy pamiętam na nadciśnienie. Ja od jakiegoś czasu też mam przy bólach głowy problemy z..

Czy może mi ktoś pomóc przejść przez ten medyczny bełkot??? (PILNE)

.. ...takiego * PWTd p Opis badania: Wymiary serca prawidłowe Przepływ przez zastawki w granicach normy Kurczliwość LK prawidłowa jestes niedorozwiniety? przeciez jest napisane ze wszystko w normie! Jasne Ok ale mi chodziło o wyjaśnienie znaczenia skrótów koleżanko niestety nie jestem..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 3

.. ...apropos co to jest za badanie to ukg, bo wiesz ja mam arytmię ale tego badania nie zlecała mi moja kardiolog. Witaj Jagódko , badanie ukg to nic innego jak usg serca - widzisz na ekranie budowę swojego serca a jak jest z dopllerem to i również przepływy krwi w tętnicach i zastawkach..

Czy to może być objaw nerwicy?

.. ...badań. Miałam morfologię, badanie tarczycy, cukrzycy, cholesterolu, OB, magnezu, potasu, test na boreliozę i EKG ( tu tachykardia: tętno 120 - 130 ). Do tego wizyta u chiruga naczyniowego, wszystko ok. Teraz neurolog, na pierwszy rzut oka stwierdził nerwicę, zlecił rtg kręgosłupa ( nie..

Drżenie mięśni

.. ...o pomoc. zrób sobie badanie przepływów [krwi] tętnic szyjnych,być może masz jakąś wadę tętnicy szyjnej i stąd te chwilowe zaniki widzenia wskutek niedokrwienia.Idż do neurologa i popros o to badanie. EEG też musisz zrobić,jak nic nie wykaże to rezonans głowy.Może to epilepsja?Trudno..

Czuję się jak staruszka, a jestem taka młoda

.. ...prześwietlenie głowy, badanie ciśnienia. Ale wszystko jest ok. A ja czuje się jak staruszka. Po wejściu na 1 piętro jestem zadyszana. Po przepłynięciu basenu szybkim tempem czuję pulsowanie w głowie. Często też czuję jak szybko bije mi serce. Nie mogę zrozumieć jak wszystkie badania mogą..

Wsteczny przepływ krwi płodu

.. ...Chciałabym zrobić dodatkowe badania, ale nie wiem co. Następne badanie USG mam za 2 miesiące, ale już chciałabym coś zrobić, bo bardzo się martwię. Mam 34 lata i jest to moje drugie dziecko. Pierwsze jest całkowicie zdrowe. Czy ktoś z czytelników miał podobny problem? Czy wsteczny..

Czy to jest nerwica?

.. ...osobowości.To trzeba zrobić badania,np. angiografię naczyń mózgowych,szumy moga być od utrudnionego przepływu krwi przez naczynia.Zrobić badanie przepływu przez naczynia szyjne.Byc może są przytkane od miażdzycy i nie dostarczają do mózgu tyle krwi,[a tym samym tlenu] co trzeba.Badanie..