Badanie APTT

INR (znormalizowany czas protrombinowy)

.. ...oznaczanych w kaogulogramie - badaniu oceniającym krzepliwość krwi. Na koagulogram składają się oznaczenie wartości: czasu protrombinowego ( PT ), wskaźnika Quicka ( PT% ), INR, czasu kaolino - kefalinowego ( APTT ), czasu trombinowego ( TT ), stężenie fibrynogenu, poziom D - dimerów,..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 22

.. ...Zabrza oraz oplaty za badania wykonywane w labolatorium ( inr, aptt ). Od maja ubieglego roku szpital w Zabrzu nie oddal ( chyba nikomu ) zadnych pieniedzy. Czy moze jast wsrod was osoba ktora wie cos wiecej na ten temat? Lekarze ze szpitala ciagle ( prawie od 2 lat ) zwodza ze pieniadze..

Wysokie APTT i wizyta u hematologa

.. Ostatnio robiłam badanie APTT i wyszło ponad normę ( 49 sek ) Zastanawiam się czym mogłoby to być spowodowane? Lekarz powiedział, ze być może to przez okres, i kazał zrobić badanie tydzień po nim, ale ciągle wychodzi mi to samo. I jeszcze chciałam się zapytać, na czym polega wizyta u hematologa? Czy trzeba..

APTT a hemofilia

.. ...mieć hemofilię ,wynik badania aptt wynosi u niej 70,4/sek. o czym to świadczy i co to oznacza? Norma dla APTT,to 26 - 36 sek.Wzrost powyżej normy oznacza,spadek krzepliwości krwi. wyników badań jak sądzę jeszcze nie ma ,o ile już są do której hemofili została córka zaliczona A czy B.W..