Badanie CRP

Białko C-reaktywne jako wskaźnik rozwoju miażdżycy tętnic

.. ...dobranej grupie uczestników badania Rotterdam. Osoby te były w wieku 55 i więcej lat. Stopień zaawansowania miażdżycy mierzono w różnych częściach układu naczyniowego. Badanie powtórzono średnio po 6, 5 roku. Wyniki skorygowano względem wieku, płci i palenia papierosów. Ilorazy szans..

Badanie CRP

.. ...fagocytozę i opsonizację. Badanie poziomu CRP jest bardzo pomocne w podejmowaniu decyzji na temat leczenia. W aptekach dostępne są komercyjne testy paskowe, pozwalające na szybkie oszacowanie poziomu CRP. Jest to bardzo dynamiczny wskaźnik infekcji. U zdrowej osoby jego poziom wynosi..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 986

.. ...wiele... Mialem robione badania krwi ( morfologia, rozmaz, CRP, OB, proby watrobowe itp ), badania moczu, USG brzucha, RTG klatki piersiowej, EKG, echo serca itd. Wyniki byly dla mnie zaskoczeniem bo okazalo sie, ze wszystko jest OK. Chwilowo sie troche uspokoilem ale dlugo nie trzeba..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1014

.. ...ktory pierw zlecil mi badanie krwi i na niejakie crp bialko. Wyniki idealne, nic nie odbiegalo od normy, ale pojawia sie kolejne natretne pytanie: * co krew ma do bolu pluc? Jak zwykle emocje moga powodowac bol? To na pewno jakas choroba... * Drugi lekarz zlecil na moja prosbe usg jamy..

Bóle, kłucia i uczucie duszenia się

.. ...nerek - ok, robilam badania TORCH, ANA, antyfosfolipidowe, CRP. wszytsko ok, jedynie jest jakas swiezsza infekcja CMV.Problem mam z zebami, przez otatnie prawie 2 lata nie moglam normalnie wyrwac zeba ( dentzsta nie chcial w ciazy robic ekstrakcji albo wyrwania, kazala zaczekac )...

Dodatkowe skurcze - Str. 135

.. ...Witajcież: ) poszłam dziś na badania, morfologia, tarczyca, rozmaz( którego się boję z lekka ), ASO, białko CRP, OB, Helicobakter,pasożyty, brrrr....wszystko na infekcjone. Ja wiem jak to jest tęsknić za dziećmi, mimo, że niestety nie mam własnych. Bliźniaki brata pojechały na wakacje i..

Dodatkowe skurcze - Str. 138

.. ...Stasiu chyba jeszcze na badaniach, nie dał znaku smsem na razie. Ula, ja objawów zapalenia nie mam zadnych, poza codzienną gorączką, wysokim OB i biłakiem CRP, które rosnie przy stanach zapalnych. jestem zmęczona tym badaniem się...laryngolog na 11 września, endokrynolog podobnie, no..

Dodatkowe skurcze - Str. 141

.. ...arytmia,najgorsze jest to ze wiele badan trzeba robic samemu prywatnie:( wtedy na te goraczki tez lezalam w szpitalu,nic nie zrobili,wyslali mnie do szpitala zakaznego,nawet sie tam nie wstawilam,mogli chociaz mi zrobic jakis posiew czy cos,wnerwilam sie i sama poszlam na ob,crp i wymaz..

Dodatkowe skurcze - Str. 177

.. ...morfologii ani innych badan,tylko to crp,a te ANA na co jest? przebitka : ) ANA to sa przeciwciała i jak wyjdą dodatnie to nie wesoło ale jak ujemnie to super. to pzreciwciała na bardziej choroby układowe ( do nich należą między innymi reuamtyczne ). bo te paskudnie atakują serce i nie..

CRP (białko C-reaktywne)

.. ...powiązaniu z innymi badaniami klinicznymi jest przydatne w rozpoznawaniu, różnicowaniu i ocenie skuteczności leczenia oraz w rokowaniu co do dalszego przebiegu choroby. Okazało się również, że poziom CRP jest bezpośrednio związany z ryzykiem rozwoju zawału serca, ponieważ jest jednym z..

Częstoskurcz - jak u was to wygląda?

.. ...ponad roku po wszystkich badaniach - kilka razy EKG, holter ciśnieniowy ( zaznacze iz przy kazdym pomiarze w przychodni 170/110 ), USG serca i całej jamy brzusznej, krew na morfologie, OB, CRP, cholesterol, glicerydy, cukier, bakterie boreliozy, chelicobacter itd itp wszystko w normie (..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego

.. ...dreszcze. Lekarz zalecił badanie CRP i OB i Leukocytozę - jeśli żaden z tych wyników nie odbiega od normy znaczy nie ma stanu zapalnego czyli jest stres. Wiadomo co robić jeśli któryś wynik jest zły. Po badaniach goraczka częściej spada ponizej 37,0 czyli jednak się trochję wyluzowałam...

Badania CRP IgM IgW

.. Bardzo prosze o pomoc w rozszyfrowaniu zaleconych badań. Wszystkie wykonywane są z krwi. CRP oraz IGM rozszyfrowałam, ale za nic w świecie nie moge odnalezc IGW. zastanawiam się czy na pewno dobrze zapisałam. Będę wdzięczna za wszelką pomoc. Ania CRP jest białkiem ostrej fazy a jego wynik obrazuje czy w..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 356

.. ...domku, ale mały ma złe badanie crp jakas infekcja i jutro będą powtarzać. Jeśli urośnie to będą leczyli. Jesli spadnie to wyjdziemy. A ja psychicznie się wykańczam w szpitalu. Nienawidzę szpitali. Dzisiaj cały dzień płacz i nerwy. Ale muszę dla dobra dziecka zostać do jutra popołudniu...

Nerwica w ciąży - Str. 31

.. ...dwóch dobach zrobili mu badania krwi na żółtaczkę i przy okazji CRP. Niestety wynik CRP był za wysoki - 12. Norma to max.5. Musieliśmy zostać dłużej w szpitalu. Na szczęście na drugi dzień wynik był 9 i miał tendencję spadkową, a właśnie był Wielki Piątek i lekarka się ulitowała i..

CRP i ASO

.. ...uodpornienie.Mam skierowanie na badania - oprócz OB mam zrobic ASO i CRP.Chciałabym wiedziec co oznaczają te nazwy i jak ktoś miał takie badania to czego sie można po nich dowiedziec??/Troszkę się boję, ponieważ nie czuję się zbyt dobrze. Z góry dziękuję. miałam robione te same badania..

Czy to choroba serca ? A może nerwica. Proszę o pomoc

.. ...znów to samo. Robiłem badania krwi ( morfologia , CRP, RF, Troponina ) wszystko w normie. Byłem na wizycie u kardiologa, ktory zrobił EKG spoczynkowe, osłuchał mnie , sprawdził tętno, obejrzał wyniki i stwierdził, że serce mam zdrowe. Ale ja mam wątpliwości czy na podstawie tych..

Problem z oddychaniem

.. ...pomogło. Zrób sobie badanie krwi CRP,które wyjaśnia czy w organiżmie nie ma jakiegoś czynnika zapalnego np.w zatokach czy w stawach,zębach czy gdzie indziej.Może jadąc na rowerze byłeś spocony i na zatoki ci zaszkodziło. a badałes hormon tarczycy? przy żle pracującej tarczycy są sensacje..

Nerwobóle czy coś poważniejszego?

.. ...marta do lekarza,zrobic badanie OB i CRP czy w organiżmie nie ma czynnika zapalnego.I do kardiologa.Nie czekaj. Tylko jest pewien problem, otóż ja nikomu nie mówiłam o tym, że źle się czuję. Mama więc też nic nie wie. To nieodpowiedzialne, wiem. Ale moja mama tak strasznie wszystko..

Padaczka czy nerwica?

.. ...Musisz mieć podstawowe badania zaliczone. Twój mózg wykazuje pewną dysfunkcję - może jest słabo dotleniony ( choroby układu krążenia ) albo masz jakieś zaburzenia metaboliczne. dzieki marta : ) tak myslalam - to moze byc wszystko : ) Kilka badan podstawowych juz zrobilam - morfologia,..

Żółty stolec, problemy gastryczne, osłabienie

.. ...juz wszystkie mozliwe badania krwi - Aspaty, Alaty, CRP mialem w normie. Helicobakter pyliori wykluczony. Stolec oddaje raz na dwa dni lub raz dziennie. Dzieje sie to juz dosc dlugo bo ok pol roku. Odczuwam czasem kolatanie serca po wysilku, bez przerwy oslabienie, pobolewanie brzucha...

Drętwienie lewej ręki i policzka

.. ...który skierował mnie na badania krwi. Wszystkie wyszły dobrze z wyjątkiem ASO 750, które już kiedyś miałem wysokie jako dziecko. Dodatkowo zrobiłem IgM i IgG na boreliozę i wyszły w porządku. Lekarz zalecał zrobienie Western Blot, ale nie zrobiłem. Podążając tropem ASO zrobiłem testy na..

Liczne dolegliwości i stan podgorączkowy

.. ...za zainteresowanie... Badanie CRP nie wykazało na szczęście żadnego stanu zapalnego. Ogólnie czuje się dobrze, ale stany podgorączkowe mnie nie opuszczają. Dodam, że z morfologii wynika, że mam niedobór hemoglobiny i krwinek czerwony co by wskazywało na malą anemię. Jeszcze u lekarza z..

Stany podgorączkowe i objawy refluksu

.. ...tygodnie temu skirowanie na badanie krwi i CRP. Wyszlo ujemne, a jeśli chodzi o krew to wszystko dobrze, oprócz małej anemii, bodajże mialam 10,5 a zakres minimalny to 11. Też w tym czasie mialam problemy z żolądkiem. Kilka dni temu miałam gastroskopię. Wykazała: - lekkie zapalenie..

Czy to nerwica?

.. ...robic.robilam nastepujace badania z grudnia - morfologia plus OB i CRP - w normie rowniez z grudnia - przeswietlenie kregosłupa ledzwiowego i piersiowego - jedynie mierna skolioza w odcinku piersiowym odcinek szyjny - lordoza i zwyrodnienie 2 krążkow echo serca i ekg,holter 24 h - w..

Ból w lewej stronie klatki piersowiej, wybrzuszenie

.. ...zrobione w kolejnych dniach badania krwi wykazały podwyższone CRP i stan zapalny. Wyladowałem w szpitalu na 3 dni ( rentgen płuc czysty, USG czyste ). Podawano mi leki przeciwbolowe, przeciwzapalne, antybiotyki, przeciwwirusowe. Koniec końców stan zapalny zlikwidowano mnie zaś oczywiście..

Może ktoś mi pomoże bo lekarze nie umieją.

.. ...istna plaga. a jakie badania robiłaś? jakie jest OB i CRP i morfologia z rozmazem?Jeśli Ok, to istotnie moze to być nerwica. Ogólne badania krwi i moczu i na tarczyce. Może zrób prześwietlenie głowy ... Witaj * spragniona odpowiedzi * .Jesli wyniki sa dobre, objawy moga wskazywac na..

Co to moze byc???

.. ...tarczycę. mialem robione badanie krwi i wyszlo wszystko ok hormon tarczycy tez do neurologa i okulisty.Tylko zrób bad. krwi OB,morfologie z rozmazem i CRP.Trzeba sprawdzić czy nie masz jakiegos stanu zapalnego.Jak CRPpodwyższone,to może gdzies masz stan zapalny,np. ropę pod zębem,który..

Czy to może byc zespołem chronicznego zmęczenia?

.. ...roku robię podstawowe badania, jak OB, CRP, morfologia, usg oraz tarczyca W tym roku robiłam dodatkowo usg serca, tomografie glowy, ekg serca dwa razy, helicobacter ( ujemny ) cholesterol, hiv ( wynik ujemny ) oraz cukier Wszystkie wyniki są w normie A jednak jak czuję, że zwala mnie z..