Badanie fizjologiczne

Hipotonia ortostatyczna

Hipotonia ortostatyczna

.. ...dolnych partii ciała. Badania naukowe wykazały, że u ludzi z hipotonią ortostatyczną w naczyniach poniżej przepony gromadzi się nawet 1, 5 litra krwi. W warunkach fizjologicznych zmiany ciśnienia tętniczego i objętości krwi w naczyniach analizowane są przez baroreceptory ( receptory..

Całodobowy monitoring ciśnienia tętniczego

.. ...się ciśnienie tętnicze badanego w czasie nocnego wypoczynku ( fizjologicznie ciśnienie w nocy spada ). Jednym ze wskazań do zastosowanie tego typu metody diagnostyki jest podejrzenie nadciśnienie białego fartucha . Wykonanie badania jest także wskazane, gdy stosowane leczenie nie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 49

.. ...a na moje pytanie o badanie fizjologiczne to pwoeidzial ze mi to niepotrzebne, a ja naprawde zle sie czuje, i to nawret bez alkocholu. Co mam robic, gdzie mi moga pomoc, anin warszawa? ale jak ja mam tam sie skierowac, moze ktos inny moze mi pomoc eh... Karolu wejdż na www.ckanin.pl tam..

Echo serca - Str. 46

.. ...czasem LF..???? Na wyniku badania mam napisane SF, a nie LF. Może zaszła pomyłka i przypadkowo zamias LF napisano SF. Nie mam pojęcia... rozumiem, ja mam inne oznaczenia na echo, róznie to wygląda. ale tym fizjologiczne nie powinnas sie martwic w kazdym razie: ) To dobrze, że wszystko..

Echo serca - Str. 59

.. ...moja corka roczek miala badanie Echo serca i nie moge zrozumiec tego opisu prosze o interpretacje: FOP/ASD II fizjologiczne IT,IP. Fizykalnie:2tony prawidłowe, szmer skurczowy2/6 wzdłuż LSE o charakterze szmeru przygodnego ,max w punkcie ERBA.Tętno udowe + wątroba pod łukiem. Echo: Situs..

Dodatkowe skurcze - Str. 11

.. ...kardiologa, zróbcie badania ( usg, holter ) i jeśli okaże się, że fizjologicznie da sie z tym funkcjonować, to będzie Wam lżej. Prawda, Ewka i Nadmorski? Właśnie doczytałam u jakuba, że już ma ten etap za soba. No to mówię Ci, że się przyzwyczaisz, a jestem od Ciebie prawie 20 lat..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 9

.. ...cierpienia, mimo, że badania nie wykazują żadnego uszkodzenia ciała. Psychika i ciało są tak silnie ze sobą związane i tak silnie od siebie uzależnione, że wszystkie przejawy i stany życia psychicznego znajdują swoje odzwierciedlenie w procesach fizjologicznych. Układ nerwowy steruje..

Nieznaczne skurczowe wypadanie przedniego płatka zastawki mitralnej

.. Podczas mojego badania echokardiogaraficznego wykryto nieznaczne skurczowe wypadanie przedniego płatka zastawki mitralnej do lewego przedsionka ze sladową falą zwrotną obecną przez zastawkę.Nie wiem czy jest to cos groźnego,i czy można to jakoś wyleczyć?Proszę o odpowiedzi... Śladowa, bliska fizjologicznej...

Superkomensacja w sporcie

.. ...lekarza wykonaj podstawowe badania krwi,moczu,spirometrie,ekg, - wykonuj pomiary tetna po przebudzeniu, i pamietaj parametry fizjologiczne to jest tylko jaden z kilku parametrów gwarantujących sukces w klubie biegam od niedawna. Zwykłem wcześniej biegać sam dla siebie. Mam stosunkowo..

Zastawki fizjologiczne

.. ...10 - ej lekarz zrobił badanie usg i stwierdził , ZASTAWKI FIZJOLOGICZNE MI i TI i PYI. RR w RV z fali TI 20mmHg NIEWIEM CO TO ZNACZY Nie jestem lekarzem więc na dokładniejszą informację musisz poczekać od specjalistów. Serdecznie zapraszam na www.sercedziecka.org.pl oraz na nasze forum...

Niedomykalność zastawki mitralnej i aortalnej

.. ...Sylwio, pomiedzy obydwoma badaniami zawsze moga byc nieiwelkie róznice w interpretacji, spoodowane nawet nie tyle zmiana stanu zdrowia, ale subiektywna interpretacją echografiusty, jakością sprzętu, jego doświadczeniem zawodowym ect. Twoja niedomykalnośc jest niewielka. Aortalna jeśli..

Zawroty głowy, lęk, nogi z *waty* i bóle, oslabienie - Str. 2

.. ...wyciagnal! Dopiero po badaniu radiologicznym kregoslupa szyjnego cos w koncu sie ruszylo ( znaczy dla mnie ) bo poszukalem co oznacza * ODPROSTOWANIE FIZJOLOGICZNEJ LORDOZY KREGOSLUPA SZYJNEGO Z WIDOCZNYMI ZMIANAMI ZWYRODNIENIOWYMI W STAWACH MIEDZYKREGOWYCH * . Jak dotad lekarze odsylali..

Ciągłe kołatania

.. ...byłam w szpitalu na tzw badaniach, lekarze niestety nie wiedzą co mi jest tzn od czego tak mi * hula * serce. Jeden lekarz mówi - rozrusznik, drugi - ablacja, trzeci - że moje serce fizjologicznie jest zdrowe a nierówna jego praca spowodowana jest innymi czynnikami, które zaburzają pracę..

Bóle serca i duszności 3 tyg po operacji ;(

.. ...wszystkie potrzebne badania Zrobili mi EKG wyszło - normogram RZM 100/min.RR 120/70 W płucach osłuchowo wyszedł mi szmer pęcherzykowy fizjologiczny. Jak sie pytałam w szpitalu lekarz internista potwierdził że wyniki są w normie także mogłam przystąpić do operacji.Od tego czasu minęły..

Niewydolność zastawki płucnej u niemowlaka

.. ...szmer nad sercem. Po badaniu echokardiograficznym wykryto fizjologiczną niedomykalność zastawki płucnej. Przegrody serca są szczelne a przepływ MPA 1,2 m/s. Lekarka stwierdziła że to nic groźnego ale może ktoś wie więcej na temat tej niedomykalności. Witaj, niedomykalnosc zastawki..

Silny ból w mostku

.. ...cholesterolu itd...idż zrobic badania... Mam dosyć mocne problemy z kręgosłupem, tj. odwrócenie krzywizn fizjologicznych i skoliozę w odcinku piersiowo lędźwiowym, oraz jeden krąg więcej w odcinku lędźwiowym. Do tego dochodzi osteoporoza dosyć mocna. A co do nerwów to jestem bardzo..

Interpretacja Echo serca u dziecka

.. ...moja corka roczek miala badanie Eco serca i nie moge zrozumiec tego opisu prosze o interpretacje: FOP/ASD II fizjologiczne IT,IP. Fizykalnie:2tony prawidłowe, szmer skurczowy2/6 wzdłuż LSE o charakterze szmeru przygodnego ,max w punkcie ERBA.Tętno udowe + wątroba pod łukiem. Echo: Situs..

Kardiolog znający angielski potrzebny!

.. ...o prace ). W opisie badania mam zaznaczoną niedomykalność zastawki trójdzielnej ( + ), a dalej w opisie * Zastawki morfologicznie i czynnosciowo w normie. Fizjologiczna fala zwrotna trójdzielna * Tłumacz przetłumaczył drugie zdanie jako * Three - phase physiological discrotic wave. * O..

Dziwne uczcucue kłucia w okolicy serca......

.. ...wydech :( :( Mam zrobione badania morfologia, OB, mocz, EKG, echo serca, test wysiłkowy, lipidiogram TSH, RTG klatki piersiowej, USG jamy brzusznej ok. RTG kregosłupa L - S - zniesienie fizjologiczne lorodzy ledzwiowej - wysokosc kregow w normie, zaznaczone obnizenie tarczy m - kregowej..