Badanie Holtera

Trzepotanie przedsionków

.. ...stawiane jest na podstawie badania lekarskiego i badania EKG. W celu wykrycia przyczyn arytmii wykonuje się także inne badania laboratoryjne i kardiologiczne wg schematu diagnostycznego ustalonego przez lekarza ( echo serca, holterowskie badanie EKG, stymulacja przezprzełykowa..

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...nieistotna klinicznie. Badania wykonywane w diagnostyce anomalii naczyń wieńcowych: EKG cewnikowanie jam serca ECHO serca z oceną przepływów ( Doppler ) zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej Holter - 24 godzinne badanie EKG badanie radioizotopowe ( SPECT ) Leczenie anomalii naczyń..

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

.. ...w ciągu całej doby. Badanie Holtera zlecane jest przez kardiologa najczęściej w przypadku podejrzenia nieprawidłowej, nierównej pracy serca, zaburzeń rytmu serca, itp. Typowe wskazania do badania EKG metodą Holtera. zaburzenia rytmu serca ( diagnostyka kołatań serca, przyspieszonego..

Blok przedsionkowo-komorowy

.. ...przykład w przebiegu zawału serca ), wymaga wszczepienia stymulatora. Badaniem służącym do rozpoznawania bloków przewodzenia jest EKG, często badanie holterowskie ( ciągły zapis EKG przez 24h lub dłużej )...

Dławica Prinzmetala

.. ...Zarówno ból jak i zmiany w badaniu EKG ustępują samoistnie, ryzyko wystąpienia zawału w przebiegu dławicy Prinzmetala jest niewielkie. Rozpoznanie stawia się na podstawie objawów klinicznych i badan dodatkowych jak ekg metoda Holtera i prowokowanie skurczu tętnic w czasie badania..

Zespół MAS

.. ...oraz badaniach dodatkowych. Jeśli nie udaje się uchwycić napadu w zapisie EKG metodą Holtera, można zastosować rejestrator zdarzeń lub badanie elektrofizjologiczne serca ( programowana stymulacja komór )...

Kardiologiczny rejestrator zdarzeń

.. ...jest obecna w chwili badania, zapis może być absolutnie prawidłowy. Sposobem na uchwycenia zaburzeń rytmu występujących kilka razy na dzień jest badanie EKG metodą Holtera. Zapis 24 lub 72 godzin pracy serca pozwala często na dokładne zdiagnozowanie arytmii. Poważny problem stwarzają..

Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego

.. ...trzepotania i migotania komór. Badaniem koniecznym do prawidłowej oceny zaburzeń przewodzenia śródkomorowego jest EKG spoczynkowe lub różnego typu modyfikacje tego badania ( EKG wykonywane podczas próby wysiłkowej, badanie metodą Holtera, badania elektrofizjologiczne z stymulacją..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 7

.. ...pewnie zalecą żeby zrobić badanie holterowskie i już. Taka konsultacja Panią uspokoi. Mam nadzieję, że wszystkie niepokoje i kołatania miną same za 2 - 3 tygodnie... do pani oli: nie paliĆ !!!!!!!!! : ) Bardzo serdecznie Dziękuje za odpowiedź i za pocieszenie.Jednocześnie informuje, że..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 8

.. ...Radek: W tych opisanych badaniach nic strasznego nie ma. NIe wiem, potrzebny jest Panu kontakt z lekarzem, rozmawa o dolegliwościach i ew. plan badań danostycznych - może inny rodzaj holtera itp. Jeszcze raz, to co juz pisałem - nie da się mądrze leczyć przez internet. I nie wolno...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 15

.. ...sobą. Zrobiłem sobie badania i takie mam wyniki: Holter: rytm zatokowy, ok. 5000 pobudzeń przedwczesnych nadkomorowych, kilka epizodów częstoskurczu, nieliczne pobudzenia z szerokimi zespołami QRS, pobudzenia przedwczesne zablokowane, 1 pauza 2,6 sek. ( artefakt? ) USG: lewa komora 48..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 20

.. ...raz pierwszy miałem badanie holterowskie 48g.zarejestrowano w pierwszej dobie 16800 pojedyńczych pobudzeń i18600w drogiej.Wobecnej chwili jestem po kolejnym pobycie w szpitalu ponieważ takich omdleń z toważyszącym drętwieniem ust i ogromnym lękiem miałem kilka.Holter nic nie wykazał poza..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 7

.. ...druga sprawa podczas badania holterowskiego mozna pracowac przy komputerze, mozna uzywac komÓrki pod warunkiem że nie będzie ona leżała na elektrodzie i oczywiście można korzystac z kuchenki mikrofalowej, bo holter ściąga fale elektryczne a mikrofala ultradźwiękowe.jestem po ablacji i..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 13

.. ...Franciszka Walczaka. Z badaniami Holter 12 odprowadzenowy prof bazuje na tym badaniu wszystkimi dotychczasowymi badaniami zapis EKG z zapisem napadu jeśli taki posiadacie i wszystkie dotychczasowe EKG oraz Echo serca. Prof. na konsultacji ustala termin ablacji to wspaniały człowiek który..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 18

.. ...nadkomorowy po wyniku badan holtera a czemu pytasz gosiu! Poprostu spytałam.a jak często masz te częstoskurcze? Damian,w jakim Ty jesteś wieku? gosiu mam 24 lata a te skurcze mam 2 - 3 razy dziennie ale som dosc slabe tylko ze powodujom strach 2 - 3 x dziennie masz częstoskurcze..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 21

.. ...komorowe. musisz zrobić badania w kierunku zaburzeń rytmu, czasami na holterze nic się nie zapisze bo wiadomo urządzenie pożyczają na dobę a nie można być pewnym że akurat w tym dniu to cię dopadnie, wiesz może niech ci zrobią stymulację przezperzełykową to nieprzyjemne badanie ale..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 4

.. ...najpierw musze zrobic badanie holtera, ktore wychwyci czestoskurcz. Dopiero wtedy bedzie mogla stwierdzic, co go wywoluje, jaki ma przebieg itp i na tej podstawie określi, czy to moze byc niebezpieczne. aha dzieki za odpowiedz czyli dalej musze zyc w smutku ): Witam Cie Lidko,to ja..

Serce przestaje nagle bić i wraca z wielkim hukiem

.. ...tygodnia ;/to eyniki badan z przed tych trzech lat :Ekg spoczynkowe 70/min v1,v2 o typie niezupelnego bloku prawej odnogi peczka Hisa ;>Normogram:Rytm zatokowy zaklocony pojedynczymi pobudzeniami nadkomorowymi v1,v2 o typie niezupelnego bloku prawej odnogi peczka Hisa 24h..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach

.. ...serca...oczywiscie zrobilem badania ...usg...i holtera...poniewaz co szedlem na ekg..to nic nie wykazywalo..a holeter w przeciagu 24..godzin...wyrzucil kawe na lawe..czyli ok 1000 pojedynczych pobudzen komorowych w tym 3 pary...oraz kilka nadkomorowych.Mam do Ciebie pytanie czy robiles..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 6

.. ...zidentyfikować podczas badania elektrofizjologicznego ( EPS ) pzdr! slavko chodzi mi o to czy każdy zapis ekg da podejrzenie wpw czy tylko w trakcie napadu? Mi na holterze wyszły tachykardie zatokowe ale teraz odczuwam wyraźnie mocniej te ataki ( ? ) są przerazajace i zastanawiam się czy..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 3

.. ...Powinno minąc. Zrób sobie badania by sprawdzic czy nie jest np. holter czy próbe wysiłkową. Jak wyjda ok, to nie musisz się niczym przemować. A objawy choc strasznie stresujące i uciążliwe powinny stopniowo ustapować wraz ze wrostem twojego spokoju wewnetrznego. I głowa do góry -..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 33

.. ...będziesz znała wyniki badania serduszka. Na czym, dokładnie polega to badanie? Jak wygląda aparat i gdzie się go zakłada? Bo rozumiem, ze masz holtera, tak? MINIU - ja bardzo chętnie, i to za darmo!, oddam Ci parę kilo. Ech...gdyby tylko tak się dało, zrobiłabym to bez mrugnięcia okiem...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 75

.. ...Miałem robione wszystkie badania i wszystko wychodziło ok, jedynie ostatnio mam lekko podwyższony cholesterol, mam teraz lekka nadwagę. Gdy nosiłem Holtera, troche tętno było zbyt szybkie po 24h, ale nie aż tak bardzo, miałem średnia 72. Nie wiem co to jest i boję się, żeby się nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 84

.. ...,,,,,,miałes jakies badania serca ??????echo ,ekg ,lub holtera ????????ja cieszę sie że trafiłam do takiego mądrego lekarza który wszystko rozumie a moich objawów niebagatelizuje tylko albo robi mi badania ,albo konsultuje mnie ze swoimi znajomymi lekarzami ,wiesz chodziłam do róznych..

Instytut Kardiologii Anin i ablacja

.. ... Zaraz zaczęły się badania ,krew, echo, rentgen. i wyjazdowe na Szaserów - Tomografię .Sobota i niedziela to błogi odpoczynek i zwiedzanie Instytutu. W poniedziałek Holter ( 12 ) i we wtorek o 8,30 leżałem już na stole. Zabieg trwał ok. 4 godz. Wykonano izolację trzech żył płucnych i..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 5

.. ...wszystkie podstawowe badania, tarczycę, Holtera. Wszystko ok. Ale kto tego nie doświadczył, to nie wie co to jest. przy każdym ataku człowiek myśli, że umiera. Kardiolog powiedziała mi, że mam bardzo, ale to bardzo malutkie niedomykanie zastawki mitralnej, które nie ma wpływu na te..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 27

.. ...Miałem robione dodatkowe badania, ale one żadnych nieprawidłowości nie wykazywały. Pewnie zlecą ci zrobienie holtera i próby wysiłkowej. Jaki zabieg ma twoja lekarka na myśli ??operacja?? Dokładnie to nie wiem ale sądzę że to polega na chirurgicznym wyprostowaniu tej wady. Tak jak..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 28

.. ...prędko, a może nigdy. Badania kontrolne tak czy inaczej trzeba robić. czytam i słabo mi sie robi jak coś się dzieje z serduchem to trzeba iść do kardiologa, ja mam to stwierdzone od 2 lat i żyje normalnie nie licząc że biorę leki bo puls mam do 170 w czasie normalnego chodzenia po zakupy..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 30

.. ...jestem w tej chorobie oblatana. Z tym się da żyć czasami można mieć problemy. zaleca się zrobić badania z aparatem Holtera. Ostatnio mam zaburzenia oddechu, ale to jest jeden z objawów. Pozdrawiam Klaudia..

Zaburzenia rytmu serca

.. miałam badania metoda holtera.lekarz nie powiedział mi konkretnie czy jest to poważna sprawa tym bardziej że wcześniejsze wyniki byly lepsze niż te ostatnie.cytujęrytm zatokowy,liczna ekstrasystolia przedsionkowa( pary,salwy,pojedyncze pobudzenia zablokowane )bralam lokren 20 1 * 1.teraz biosotal 80 3 * 1/2..

Najpierw stent potem rozrusznik

.. ...którym wyszło już coś nie tak .potem założono mu na 24 godz holtera.po tym badaniu wyszło ze ma 1 sekundowe zatrzymania akcji serca.zadecydowano o założeniu rozrusznika.czy miał ktoś podobną sytuacje...

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 4

.. ...przychodni no i sie zaczeło. Badania ( holter, wysiłkowe, ukg, tarczyca ) i dacie wiare nie wyszło nic a nic. Diagnoza ...nerwica. Wiec sie zaczeło leczenie...wyciszanie , melisa, oddychanie ...itd. Nawet bym sie z tym wszytkim pogodziła bo zycie wiadomo jakie jest...wszedzie STRES!!,..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 10

.. ...zespół zajmujący się badaniami ), w Centrum Kardiologii Anin wykonywałem badania ( Echo Serca - 130zł, EKG - 25zł, Holter 12 Odprowadzeniowy 170 zł i wizyty - 110zł ) są to badania przygotowujące do ablacji, pod koniec stycznia mam wizytę u Pana Profesora Franciszka Walczaka ( 225zł +..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 16

.. ...sercem i trafiłam na badania do szpitala,nic wtedy nie wyszlo bo nie miałam robionego holtera,ale i tak dostałam juz leki na serce.Niestety po wyjściu lekarz pierwszego kontaktu odstawił je jak sie skończyły,chodziłam tak 4 lata. W tym roku w styczniu wykryto u mnie nadciśnienie i biore..

Złożone skurcze dodatkowe

.. ...nie odczuwałam i nie wykazało ich w trakcie badania. skoro holter tego niewykazał to skąd wiesz że to komorowe a nie nadkomorowe dla pocieszenia mogę ci powiedzieć że ja mam nadkomorowych 30000 na dobę..

Będę miał ablację! Anin Warszawa - Str. 2

.. ...profesorem,tato miał zalecone badanie holtera,dzwoniłam 3 tygodnie bez skutkow rozmowy z profesorem.Wkoncu panie na recepcji przyjeły fax z winikami i obiecaly dostrczyc profesorowi okazalo sie ze jest to niemozliwe.myslalm ze choci o pieniadze pytalam zaplace wizyte.po tygodniu telefon..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 13

.. ...wróciliśmy ze szpitala po badaniach okresowych. SF = 37% EF=67% a więc stabilnie : - ) Reszta badań również w normie , ale bardzo niepokoję się zapisem holtera bo zarejestrowano w nim podczas 21 - godz. pracy serca aż 1089 poj. pobudzeń przedwczesnych komorowych o morfologii LBBB, 180..

Po ablacji - Str. 3

.. ...taka, iż lekarz, po przebadaniu mnie metoda Holtera, stwierdził, że mam dodatkową drogę w serduchu. Dodam, że bardzo ostro trenuję siatkówkę, dlatego lekarz zlecił mi osczędzanie się przez 3 miesiące i ponowne badanie Holterem. Nie odczuwam żadnych ataków częstoskurczy, tylko pojedyńcze..

Po ablacji - Str. 4

.. ...czas kontrolnei robiłem badania - głownie HOlter EKG. Po jakiś dwóch latach pojawiły się pobudzenia nadkomorowe, potem troszkę komorowych. Diagnoza powrót WPW. Szczerze mówiąc to nie wiem czy tak naprawdę to już po tym ataku ten wpw nie wrócił. Teraz samopoczucie średnie. Od czasu do..

Po ablacji - Str. 5

.. ...jakie miałeś robione tu badania i co one wykazały . Czy tam jedziesz dopiero na konsultację i badania? Odezwij się po powrocie jestem bardzo ciekawa czego się dowiesz.Mi obecnie też już nic nie robią bo Holter wyszedł dobrze więc wg. nich jest ok.Pozdrawiam. Czesc , zalozylem nowy temat..

Po ablacji - Str. 16

.. ...raz pierwszy wszystkie badania. Mialam holter, echo, ekg, badania krwi. Wszystko w normie. Pare dni po zdjeciu holtera znowu dostalam czstsrcz. Moja mama uslyszala o tzw. kardiofonie czyli przenosnym ekg, gdy ma sie zaburzenia rytmu, podlacza sie te elektrodki i przesyla zapis akcji..

Szybkie tętno

.. ...częstoskurczu. W trakcie badanie przez internistę tętno 240, potem na EKG 217. Jestem po holterze i echu - czekam ( listopad )na konsultację w Aninie pod kontem właśnie ablacji. Ablację miałam robioną 2 marca w Katowicach Ochojcu.Fanstastyczni specjaliści,fachowa opieka.U mnie wyglądało..

Szybkie tętno - Str. 15

.. ...w normie , wszystkie badania bdb. holter nic nie wykazał. Za każdym razem myślę , że to ostatnie sekundy mojego życia Zdaża się to w różnych sytuacjach, nawet podczas snu. Podobno gdzieś można odpłatnie wypożyczyć rejestrator zdażeń , jeżeli ktoś wie cokolwiek na ten temat , proszę o..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach - Str. 2

.. ...47/min,( stwierdzono po badaniu holterem ), duszność podczas spoczynku podczas wysiłku rzadko ale zdarza się kiedyś nawet podczas jedzenia, bóle w klatce piersiowej przeczytałem że to mogą być bóle dławicowe, utrata wzroku nie całkowita ale widzę tak jak bym otworzył oczy pod wodą,..

Arytmia - dziwne dolegliwości?

.. ...komplet badań, szczególnie badanie krwi no i EKG. Najlepiej będzie zrobić Holtera ( czyli EKG przez 24 godz ) ale z tym może być trudno. Być może jest to jakaś arytmia. Objawy nie występują przy wysiłku bo wtedy serce pracuje szybko i miarowo, ( to jest cecha charakterstyczna pewnych..

Skurcze dodakowe i nerwica

.. ...kardiologow.robilem mozliwie wszystkie badania.4 razy holtera,usg,robilem tez 2 razy test wysilkowy.w dwoch centrach kardiolologicznych lekarze byli zachwyceni wynikami testów.w holterze stwierdzono skurcze dodatkowe nadkomorowe.zapewniono ze to nic groznego.tylko dlaczego cos co jest..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...W efekcie jestem przebadana jak mało który człowiek a pomimio to co parę m - cy powtarzam badania. Samych Holterów mam już ok. 10. Pomimo, że wiem, że to tylko nerwica nie mogę się z tego lęku o życie ( bo o to w końcu chodzi ) sama wyzwolić. Dwa razy przechodziłam psychoterapię - raz..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 7

.. ...okropne,mialam szereg badan ale nic nie wykazaly,oprosz czestoskurczu nadkom.po holterze,ale badanie elektrofizjologiczne wykazalo za jest ok i nie jest to czestoskurcz,zdaja sie ze to jednak nerwica? czy da sie to wyleczyc?ostatnio jest coraz gorzej,bardzo mnie to meczy i boje sie:(..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 38

.. ...holtera i dodatkowe badania.tak wiec walcz.A w szpitalu tez mnie olewali mysleli ze mloda to nic jej nie jest,a tu jednak czestoskurcze,zastawki,cisnienie i teraz mam problemy,bo moglo wszystko by szybciej wykryte 4 lata temu jak po raz pierwszy tam trafilam,no i wlasnie mnie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 208

.. ...potem Holtera, echo, badanie krwi pod kątem pierwiastków i wszystko jest ok. Na Holterze wyszło 13 przedwczesnych skurczy komorowych ( niestety miałem wtedy lepszy dzień ) w ciągu doby z czego czyba tylko trzy odczułem i w zasadzie reszta w normie, poza chwilową bradykardią w czasie snu...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 237

.. ...na wszelki wypadek i badania holter, bez zbytnich emocji gdyż kardiolog, który mi robił badanie echo powiedział,że wszystko jest ok. Przychodzę do lekarza a on spogląda na wyniki i mówi : aha, czyli ma Pani niedomykalność zastawki mitralnej i trójdzielnej 8 - / Myślałam,że umrę tam na..

Arytmia komorowa u czterolatka

.. ...na dobę w corocznych badaniach holterowskich. Mój kardiolog twierdzi, że to poprostu jakieś komórki wysyłaja dodatkowy impuls nerwowy i pomomo tego, że serce bije inaczej ( raz na jakiś czas ) to jest w pełni zdrowe. Zauważcie państwo, że im więcej sie myśli o tej dolegliwości i przemuje..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera?

.. ...jak się leczyć?jakie badania powinni wykonać lekarze? Mam 41 lat i arytmię od 12 lat: dodatkowe uderzenia komorowe ( ostatnio 190 na dobę ), ponadkomorowe ( 30 ), czasem bigeminie i pary. Co kilka tygodni zdarza mi się czętoskurcz niestety nie wiem jakiego typu bo na Holterach nie chce..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 2

.. ...wysoko głowa. Robiłam badania na alergie i nie jestem alergikiem czy to może być serce prosze o odpowiedź MAGDA bardzo proszę o odpowiedz w których ośrodkach w Polsce wykonywany jest zabieg ablacji. Moja siostra która jest po operacji ( zastawek i rozrusznik wszczepiony ) na taki zabieg..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 3

.. ...wszyustkie podstawowe badania w tej kwestii, łacznie z holterem ale nic one nie wykazały a arytmia ta sprawia że moje życie jest bardzo utrudnione przeplątane strachem kiedy znów mnie ona dopadnie. Jak mam sobie pomóc? Bardzo prosze o szybka odpowiedz. Fajnie, że w ogóle jakiś lekarz tu..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza

.. ...dla pewności zrobić badanie EKG i przejść się do kardiologa aby je zinterpretował. Lekarz może zlecić całodobową oserwację ciśnienia metodą HOLTERA aby sprawdzić czy nie ma skoków ciśnienia w ciągu doby lub też inne specjalistyczne badania. Lepiej zawsze sprawdzić wszystko dogłębnie i..

Dziwne ataki serca

.. ...kroplówki - po szerszych badaniach( elektrolity,krew itp. )okazało sie że wszystko w normie,problem ten powtarzał sie przez ok. 3 miesiące choć z coraz mniejszym nasileniem,aż w końcu ustał, w między czasie miałem tez badanie metodą Holtera i też wszystko w normie ( coś tam było że mam..

Poczułam jak moje serce przestaje bić ot tak poprostu

.. ...trzeba by było zrobić badanie w momencie napadu. dziękuję wam lucy i łukasz : ) czasami tez mam uczucie takiego kłucia połaczonego z pieczeniem za mostkiem , czsem w okolicy pachwiny blizej ręki,to moze byćz tym związane?? Tak, to dodatkowe skurcze. Trzeba tylko zrobić obowiązkowo..

Płatek mitralny i jego rola w sercu

.. ...odpowiedzialnosc !!Zaczelam robic badania !! Holter potwierdził zaburzenia rytmu serca ale ekg wysilkowe wypadlo dobrze!! Echo serca wykazalo wypadanie platka!! lekarz stwierdzil że nie powinno to dawac takich silnych objawow !!przepisal mi leki na zaburzenia rytmu !! A ja czuje sie zle..

CK-MB

.. ...!! Mam mieć robione badanie metodą holtera a potem EKG wysiłkowe!! ale czuje sie fatalnie !! Myślałam juz ze to nerwica ale ten wynik CK - MB chyba przy nerwicy wychodzi poprawny!! Dostaje leki ,na razie nie widze poprawy!! To jakiś dziwnych musisz miec tych lekarzy! Przecież taki wynik..

Kilkuminutowy atak trzepotania serca

.. ...renomie. Nie znam się na badaniach, ale chyba miałem EKG/UKG, na pewno nie miałem testu wysiłkowego czy Holtera. Lekarz powiedział, że wszystko OK, ale zalecił magnez, glucardiamid, aspargin, czyli raczej łagodne leki. Proszę o drobny komentarz. Dziękuję i pozdrawiam! Jest kilka badań,..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe?

.. ...dodatkowe skurcze W badaniu ekg mogą nie wyjść, jeśli akurat na nie nie trafisz. Lepiej zrobić badanie metodą Holtera ( całodobowe ekg ). Dobrze byłoby to sprawdzić, bo dodatkowe skurcze mogą mieć różne przyczyny ( od nadczynności tarczycy do wad serca ). Więc zainwestuj w holterek i się..

Niedomykalność zastawki mitralnej I/II stopnia - Str. 2

.. ...lekarskich i szpitalach,na badaniach i holterach...objawy o dziwo są mniej widoczne niż wczesniej, rzadko kiedy boli serce, czasem jeszcze czuje zmęczenie i ból głowy,jednak wg lekarzy wada się powiększa i jestem w tej chwili miedzy 3 a 4 stopniem,co mnie niepokoi.Ostatnio sporo czytałam..

Pomocy! już zdesperowany jestem

.. ...pewne obiawy, miałem badanie metodą Holtera i też wszystko w normie, testy wysiłkowe Max HR 160 min, Max RR 150/75,METS - 20,3 test tilit - ujemny, test z adenozyną 18 mg - ujemny, TK - głowy prawidłowy( coś tam było że mam liczne objawy bradykardi zatokowej oraz hipotonie ortostatyczną..

Choroba serca czy panika?

.. ...i skierowal mnie na badanie Holtera 24h. Po tych wszystkich badaniach podejrzewal zespol wczesnej repolaryzacji komor i polecil wykupienie leku ktory mialby ustabilizowac rytm mojego serca jesli sprawa sama by sie nie rozwiklala. Niestety postanowilem nie wykupic tego leku, poniewaz wiem..

To nie nerwica lecz impulsy elektryczne

.. ...koszmar.Robilem juz wszystkie badania jakie byly mozliwe egk , holtery , badania krwi , moczu rentgeny niewiem co tu jeszcze napisac , i to po kilka razy , bylem dwa razy hospitalizowany , za kazdym razem lekarze mowili ze mam serce zdrowe jak dzwon, ze to nerwica, o dziwo jakos przed..

Zespół WPW i wypadnie płatka zastawki dwudzielnej

.. ...prądów w klatce. Ostatnie badania Holterowskie wskazują na pobudzenia przedwczesne komorowe i nadkomorowe ( wg. lekarza zespół WPW ) bez zaburzeń rytmu. Czy ktoś ma podobne objawy przy tych wadach ? JAk się leczycie ? Może one w jakiś sposób na siebie odziaływują? ( Aha dodam, że jestem..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 7

.. ...zadziałać,zrobić konkretne badania,dobrać leki i jak trzeba to i wyśle do dobrego szpitala...bo tu chodzi o nasze życie z tym nie można czasem czekać.Podstawowe badania to:Echo,Ekg,Ekg Holter 24h lub 48h,Ekg wysiłkowe,no i badania genetyczne w przypadku mojej rodziny były robione w..

Skurcze dodatkowe i leczona nerwica serca

.. ...wszystkie niezbędne badania kardiologiczne. Jeśli echo serca jest w normie to już więcej niż połowa sukcesu bo to znaczy, że serce jest zdrowe i prawidłowo zbudowane, bez wad. Co do Holtera: prawdopodobnie wyszły ci tam skurcze dodatkowe, które ma chyba każdy piszący na tym forum..

Wynik Holtera pojedyńcze ExV

.. ...monitorowaniu ekg, w badaniu zarejestrowano;rytm prowadzący zatokowy,zarejestrowano pojedyńcze ExV,bez znamiennego obniżenia odc.ST - T,HR w granicach !30 - 50 czy ktos wie co to oznacza???????????? Z tego co wiem to onzacza to ze rytm jest zatokowy a to bardzo dobrze, sa epizody..

Jak się diagnozuje WPW?

.. ...nie wywołano ale ponoć badanie potwierdziło istnienie WPW. Potem jeszcze USG i Holter EKG, które potwierdziły istnienie bezobjawowego ukrttego WPW. W związku z obciązęniem rodzinnym lekarz postawnowił przeprowadzić ablację, której celem miała być eliminacja dodtkowej drogi przewodzenia..

Prawostronna blokada serca

.. ...miałam robione duzo badan, echo, holter, wszystkie horomony, enzymy sercowe o podstawowych badaiach juz nie wspomne. Kiedys czytałam ze sportowcy wyczynowi tak maja tylko ze ja nim nie jestem; - ( Jeśli nie ma poważnych przyczyn takiego stanu to nie należy sie przejmować. Jeśli nie ma..

Obniżenie odcinka ST

.. ...proszę o wyjaśnienie : W badaniu metodą holtera w zapisie zarejestrowano maksymalne bezwzgledne uniesienie odcinka ST + 0,4mm w kanale 1 i 2. W takcie badania zarejestrowano obniżenie odcinka ST do - 0,5mm w kanale 1 i 3.Czy to jest coś poważnego. podłaczam sie pod to pytanie , czy to..

Częstoskurcz komorowy a migotanie komór

.. ...czyli ile w ciagu doby ( badanie holtera ) moze byc max skurczów komorowych i pobudzen komorowych Pobudzeń komorowych ( nieprawidłowych ) może być max 100 na dobę ( <5/h ) bez współistnienia choroby serca. Jeśli jednak występuje choroba serca to dla każdej choroby są inne normy...

Dziwne uderzenia serca

.. ...sercem :( zrób echo, badanie krwii ( w tym elektrolity ) i jak jestes bardzo wystraszony ekg holtera. Idx z tym do kardiologa i bedziesz wiedział czy cos ci jest, czy to tylko twóje ciało świruje. ja mam niecałe 19 lat i od 2 lat mam to samo. Czasami bardzo rzadko a czasami kilka razy..

Dodatkowe skurcze - Str. 4

.. ...grozniejsze lecz wiem tez z badania holtera,ze skurcze te naleza do roznych grup i skurcz skurczowi jest nierowny,to w zaleznosci jakiego rodzaju sa te skurcze okresla lekarz,on moze jedynie stwierdzic czy sa grozne.Lekarka mi tlumaczyla,ze nawet calkiem zdrowy czlowiek gdy czegos bardzo..

Dodatkowe skurcze - Str. 5

.. ...bedziesz musiała zrobiś badania w tym kierunku - echo serca, ekg,może założą ci holtera itd.Moje serce też tak szalało 160 uderzeń do tego dodatkowe skurcze,od kilku miesiecy biore beta - blokery, jest lepiej .Wiem ,że jest to ogromny dyskomfort dlatego idz czym predzej do lekarza - nie..

Dodatkowe skurcze - Str. 6

.. ...magnezu, nawet jeśli badania są ok, ale na dolnej granicy warto uzupełniać te pierwiastki ( np. Aspargin 3x1 ), ja miałam straszne skurcze - robiło mi się słabo, gorąco, ciemno w oczach, chciało mi się płakać, a tu maleńkie dziecko, nie miało to nic wspólnego zdepresją poporodową. wiele..

Dodatkowe skurcze - Str. 11

.. ...kardiologa, zróbcie badania ( usg, holter ) i jeśli okaże się, że fizjologicznie da sie z tym funkcjonować, to będzie Wam lżej. Prawda, Ewka i Nadmorski? Właśnie doczytałam u jakuba, że już ma ten etap za soba. No to mówię Ci, że się przyzwyczaisz, a jestem od Ciebie prawie 20 lat..

Czy to jeszcze nerwica?

.. ...p.kontaktu sygeruje ( po badaniu ekg, nerwicę ). Wykonałam zatem badanie holter.Oto wynik: Zespół SV przedwczesny, gdy RR jest krótszy o 25%; Bradykardia - start - HR<125,stop - HR<100; Tachykardia - start - HR>125,stop - HR<100; Rytm..

WPW a ablacja

.. ...holtera. Czy po tym badaniu można stwierdzić jaka jest częstotliwość? Kurcze trudna decyzja. Nie wiadomo co robić czy na razie żyć z tym i jak się odezwie to podjąć znów temat czy od razu iść na zabieg. Jak sądzisz ( sądzicie )? Marcin holter powinien to stwierdzić - a jak nie to zrobią..

WPW a ablacja - Str. 5

.. ...trzeba zrobić jakieś inne badania żeby to potwierdzić? lila, ekg lub holter wystarcza ale tylko wtedy gdy beda zrobione podczas napadu. W innym przypadku, nie wiem czy zawsze, ale u mnie tak bylo - te badania nie wykaza zadnej nieprawidlowosci Do Erica Czytałam twój przypadek z uśmiechem..

Wysokie tętno w spoczynku

.. ...tygodnie :( . Wcześniejsze badania wykryły tachykardię zatokową i ognisko dolnoprzedsionkowe. Teraz czekam na kolejnego holtera i stymulacje przezprzełykową. Lekarz powiedział, że po badaniach będzie wiadomo czy mogę mieć ablację czy nie, bo skoro nie toleruję leków to prócz albacji nie..

Migotanie przedsionków jest wyleczalne? - Str. 2

.. ...zrobic dokladniejsze badania holter i echo serca ja mialam po wysilku jeszcze do olgi jestem juz po zabiegu mialam w lutym robiony jade 29 do kontroli do pani kardiolog Witam Piotrze, czy moglbys mi pomoc w zdobyciu kontaktu do Zabrza?skoro Tobie sie udalo. Dziekuje Agnieszka Uzupełnij..

Dziwne zaburzenie rytmu serca

.. ...lekarza i zrób sobie badanie holterem 24h, prawdopodobnie masz dodatkowe skurcze, na badaniu może wyjść jeszcze coś czego sam nie odczuwasz. Jak to się dzieje po wysiłku chyba warto zrobić próbę wysiłkową. Nie zwlekaj idź do lekarza. Powodzenia hej.mam 32 lata i mam to samo co ty.tetno..

Złe wyniki EKG

.. ...trwania pow. 2 sek każda ( 24 godz. badanie met. HOLTERA ) są niebezpieczne dla życia człowieka ??? tak są niebezpieczne bla człowieka każda taka pauza powoduje niedotlenienie mózgu!!! tylko rozrusznik!!!..

Nerwica serca? już nic z tego nie rozumiem

.. ...ostatnim tygodniu zrobilem badania krwi , potasu , tarczycy , moczu a nawet Holtera , ktory wykazal ze mam sklonnosc do tachykardii Moje zycie jest spokojne w zasadzie mam w nim malo stresow ( troche wiecej ich bylo przy rzucaniu palenia ), nie odczuwam rowniez zadnych lekow , ale teraz..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 4

.. ...Wiatam mam pytanie czy badanie elektrofizjologiczne w 100% wykazuje czy ktos ma arytmie czy nie? bo holter wykazal ze mam czestoskurcz nadkomorowy, a przy bad.elektrofiz.nie wywolano arytmii,mam rytm zatokowy,i lekarz powiedzial ze jest ok,ale nadal mam * napady * szybkiego bicia serca..

Dr Czerwiński Katowice - Ochojec

.. ...wizyty 60zł, w tym sa badania, mierzenie tetna , cisnienia i ekg, ja rowniez dostalam przenosny holter ktory wszystko wyjasnil pozdrowienia, jak bedziecie chcieli tel na komore do dr czerwinskiego to nie ma sprawy....pozdrowienia Czy żeby się dostać do lekarza Czerwińskiego nieprywatnie..

Zespół WPW u 9-miesięcznego synka

.. ...miesięcznego synka podczas badania EKG wykryto zespół WPW. Jest pod opieką Kliniki Kardiologii we Wrocławiu.miał już robione badanie holterowskie i USG serca. Nie przyjmuje żadnych leków. Chciałabym dowiedzieć się czy mój synek będzie się normalnie rozwijał i jak wygląda dorosłe życie z..

Zaburzenia rytmu serca u 21 latka

.. ...Łukasz radze zrobic badanie holtera ( popros lekarza ), moze wtedy wykazac co faktycznie sie dzieje. Mam, podobne objawy, albo serce galopuje szybko albo zwalnia, tak ze nie wyczuc go prawie, plus dretwienie palca malego czasem. Byc moze potrzebny jest stymulator, wtedy czujesz sie..

Moja arytmia serca, lekarz nie podejmie się leczenia

.. ...lekarza. Po wykonania badania echokardiograficznego i badania metodą Holtera, postanowiłam udać się do Poradni Zaburzeń Rytmu Serca. Z opisu Holtera rozponano, migotanie przedsionków 44 - 235/ min, średni 90/ min. Zarejestrowano pojedyncze komorowe pobudzenia przedsionkowe. Niestety..

Wysokie tętno w ciąży

.. ...puls.Byłam w szpitalu na badaniach:echo serca, holter, elektrolity, tarczyca, nawet badania reumatologiczne - wszystko ok.Fakt,że zaznaczono iż moje serce jest hiperkinetyczne( czyli nadpobudliwe ).Kardiolodzy zwalają to na karby ciąży.We wnioskach na wypisie ze szpitala napisano,że jamy..

Holter - porady praktyczne

.. ...związku z tym mam mieć badanie holterem. Z grubsza wiem, co to jest - EKG całodobowe, ale jak to wygląda w praktyce? Czy to pudełko ( jak to nazwac? ), gdzie powstaje zapis, jest duże? Gdzie się je nosi? W kieszeni? Czy z holterem idzie się normalnie do pracy, czy lepiej wziąć na ten..

Zanikający prąd sercowy?

.. ...nic nam nie wiadomo, badania również nie stwierdziły. Aktualnie ma założone ponownie ten rejestrator ( Holtera czy jakos tak ), jutro się dowiem czy już na pewno będzie miała wszczepiany ten symulator. Tak jak lekarz tłumaczył, symulator kontroluje prace serca i jeżeli nastąpi..

Szybkie tetno II - Str. 6

.. ...puls.Byłam w szpitalu na badaniach:echo serca, holter, elektrolity, tarczyca, nawet badania reumatologiczne - wszystko ok.Fakt,że zaznaczono iż moje serce jest hiperkinetyczne( czyli nadpobudliwe ).Kardiolodzy zwalają to na karby ciąży.We wnioskach na wypisie ze szpitala napisano,że jamy..

Szybkie tetno II - Str. 7

.. ...w normie , wszystkie badania bdb. holter nic nie wykazał. Za każdym razem myślę , że to ostatnie sekundy mojego życia Zdaża się to w różnych sytuacjach, nawet podczas snu. Podobno gdzieś można odpłatnie wypożyczyć rejestrator zdażeń , jeżeli ktoś wie cokolwiek na ten temat , proszę o..