Badanie na obecność

Choroba niedokrwienna a płeć człowieka

.. ...menopauzie stwierdza się w badaniu tomograficznym obecność zmian miażdżycowych w naczyniach wieńcowych. Nawet przed okresem menopauzy 10 proc. kobiet bez typowych czynników ryzyka ma subkliniczne zmiany miażdżycowe, co wskazywać może, że czynniki ryzyka u kobiet różnią się od..

ECHO serca (USG serca)

ECHO serca (USG serca)

.. ...ultrasonokardiografia ) jest badaniem, które pozwala na ocenę budowy serca i jego pracy. Podczas badania ECHO oceniane są zastawki ( ich budowa i funkcja ), jamy serca ( tj. przedsionki i komory ) - oceniane są poprzez pomiar ich objętości, grubości ścian, kurczliwości. ECHO serca..

Ból żołądka

Ból żołądka

.. ...diagnostycznej gastroskopii. Badanie pozwala na dokładne obejrzenie stanu przełyku i żołądka od wewnątrz, umożliwia także wykonanie badania na obecność Helicobacter pylorii i pobranie wycinka błony śluzowej do badania histologicznego pod kątem choroby nowotworowej. W przypadku bólów w..

Nadżerki żołądka

.. ...dlatego przynosi ulgę. Badaniem diagnostycznym z wyboru jest gastroskopia. W czasie tego badania lekarz nie tylko może dokładnie obejrzeć błonę śluzową żołądka, ale także pobrać wycinek błony śluzowej aby wykonać odpowiednie badania. Chodzi tu głównie o stwierdzenie obecności bakterii..

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

.. ...mm są niewykrywalne w badaniach obrazowych np. MR - rezonans magnetyczny ) o obecności guza często pośrednio świadczą właśnie zaburzenia hormonalne i zespoły endokrynologiczne. Jeśli guz jest odpowiednio duży, uciska sąsiadujące struktury i wywołuje objawy neurologiczne. Typowy jest..

Preekscytacja

Preekscytacja

.. ...przedsionków. Na wydruku badania EKG zależność ta jest obrazowane odstępem pomiędzy załamkiem P a zespołem QRS. Odstępem krótszy niż 120 ms wskazuje na obecność dodatkowej drogi przewodzenia w obrębie mięśnia sercowego. Oznacza to, że węzeł przedsionkowo - zatokowy nie jest jedynym..

Tężyczka utajona

.. ...W diagnostyce, po za badaniami laboratoryjnymi pozwalającymi określić poziom wapnia w surowicy krwi, korzysta się z trzech prób testujących obecność charakterystycznych objawów: Objaw Chwostka. Objaw jest dodatni, jeśli po uderzeniu ( opukiwaniu ) w okolice pnia nerwu twarzowego ( do..

Odruch kolanowy

Odruch kolanowy

.. ...podstawowych elementów badania neurologicznego. Lekarz ocenia obecność odruchów, ich nasilenie oraz symetrie. Pozwala to wyciągnąć wnioski o wzajemnych relacjach mózgowia ( wyższych ośrodków korowych ) i rdzenia kręgowego. Odruchy rdzeniowe są hamowane przed ośrodki wyższe. Ocena..

Badanie moczu

.. ...Najczęściej wykonywane badania moczu to: Badanie ogólne moczu. Badanie ogólne moczu pozwala na określenie ciężaru właściwego moczu ( norma: 1,016 - 1,022 kg/L ), barwę, pH ( zwykle 5,0 - 6,0 ). W badaniu ogólnym stwierdza się też ewentualną obecność białka, glukozy, ciał ketonowych i..

Echo serca - Str. 50

.. ...balatujące na wysokości FO w badaniu CD nie można wykluczyć obecności PFO. * proszse o pomoc bo bardzo sie denerwuje...mam dodatkowo toczeń układowy ( ale bez jakis zmian - - - wszystko ok czuje sie bardzo dobrze...czasem co 2 miesiące mam omdlenia nocne z utratą świadomości...i nikt..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 112

.. ...chory... nie robilem badan - chorobe wmowilem... pewnego dnia bardzo zle poczulem sie... nadcisnienie 180/90... lekarz przepisal mi enarenal i hydroxyzyne... kilka dni pozniej zrobilem wyniki na obecnosc wirusa hiv... wynik negatywny - jestem zdrowy... w pozniejszym okresie nie moglem..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 169

.. ...ostatnio w szpitalu na badaniach na oddziale wewnetrznym.nasluchalam sie jekow cierpiacych ludzi, ze teraz jak pomysle ,ze moge byc w domu, cieszyc sie obecnoscia bliskich, zajac sie codziennymi w sumie malowaznymi rzeczami to przepelnia mnie taka radosc,ze chce sie zyc.Pozegnalam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 853

.. ...tabletak. Czy robilaś sobie badania na obecnośc tego pierwiastka? Może lepiej sobie sprawdzić najpierw. Niby magnez jest wydalany szybko z organizmu i tylko dla osób z upośledzona czynnościa nerek może być to kłopot, ale nadmiar magnezu też jest niewskazany: powoduje m/in złe..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1052

.. ...ukrycia. Do Kamilos - zrób badanie kału na obecnosc pasozytów przez kilka dni najlepiej. hej: - )Tydzień z paxtinem mija, i mam go powoli dość!!skutki uboczne ze strony pzrewodu pokarmowega buuu straszne, nudności, glooowaa itd. mam nadzieje, ze to przejdzie, bo nie mam zamiaru sie..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 5

.. ...tydzień na kontrolne badanie. Dzięki za słowa otuchy. Martwię się tym, że kto wie, jak długo mógł się utrzymywać taki obniżony INR. Jeden czy dwa dni to nie powód do niepokoju, już tak miewałem, ale jeśli np. dwa tygodnie albo dłużej, to już chyba nieciekawie. Nie wiem, czy obecność..

Bezpłatne badania na nadciśnienie tętnicze

.. ...84 Poznań ZAPRASZA NA BADANIA PROFILAKTYCZNE Jeśli: - Masz mniej niż 30 lat - Chorujesz na nadciśnienie ( ≥140/90 mm Hg ) - Twoje zdrowie nie jest Ci obojętne Zgłoś się do nas! Zapewniamy bezpłatnie: - pełne badanie internistyczne - badanie stężenia glukozy i cholesterolu -..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 125

.. ...tomografia komputerowa głowy, badanie na obecność lambii, badanie ORL ( uszkodzenie błędników ) oraz prześwietlenie kręgów szyjnych. Wszystkie badania wyszły dobrze, nic nie wykazało na to abym była chora. Wówczas neurolog stwierdził, że te wszystkie moje objawy są na tle nerwowym,..

Pulsowanie w brzuchu - Str. 2

.. ...Witam, polecam wykonać badania na obecność pasożytów, ale ... uwaga, jest to bardzo trudne do wykrycia. Statystyki mówią iż 8 osób na 10 po 30 posiada przynajmniej jednego pasażera na gapę. Pozdrawiam. Hej. Mam to samo o czym piszecie, caly brzuch mi skacze w okolicy pepka po lewej..

Dodatkowe skurcze - Str. 287

.. ...napływu mitralnego oraz w badaniu techniką tkankowego Dopplera.Gradienty przezzastawkowe w normie. frakcja wyrzutowa lewej komory EF78 %. Nie uwidoczniono skrzeplin w jamach serca,nie stwierdzono obecności wolnego plynu w worku osierdziowym. Kardiolog uspokoił mnie,że to nic poważnego,że..

Krew i mocz - co oznaczają te wartości?

.. ...NEGATIVE LEU: 3+ http://badaniamedyczne.fm.interia.pl/morfologia.html lekarz ci lepij powie!! lekarz ci lepij powie!! ale moim zdaniem to masz złe wyniki pozdro negative - znaczy ,że w badanej próbece moczu nie wykryto obecności badanych substancji - a więc mocz jest w miarę dobry -..

Duszenie się - Str. 36

.. ...wielkości ok.1,7 cm. Podczas badania przezprzełykowego stwierdzono obecność drugiego - ok 4 mm. Do tego dochodzi powiększone prawe serce - to juz skutek wady serca oraz wiotką, tętniakowatą przegrodę serca,,, Tak więc czekam na zamknięcie ubytków metodą przezskórną - mam nadzieję,że juz..

Drutowanie mostka po operacji serca a rezonans magnetyczny

.. ...przeciwwskazaniem do badania MR jest obecność sztucznej zastawki serca, klipsów naczyniowych, oraz metalicznych implantów ortopedycznych: sztucznych stawów, drutów, śrub i stabilizatorów. W tych przypadkach wymagane jest dostarczenie do pracowni MR pełnej dokumentacji dotyczącej leczenia..

Czy mam nerwicę?

.. ...pogorszyły, ostatnio robiłem badanie na obecnośc wirusa, niestety mam jego pełne DNA i dlatego lekarz skierował mnie na następne badanie któego wynik odbieram teraz w piątek, mam stresa nieziemskiego bo... od wyniku zależy czy bedę leczony i... reszta mojego życia. Niedawno miałem też..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1073

.. ...pisalam, ze mialam zrobione badania... na obecnosc potasu i magnezu i morfologie jeszcze w szpitalu, ekg zrobil mi lekarz z pogotowia w domu, zanim zabrali mnie do szpitala, pozniej mialam powtorzone na izbie przyjec.na tarczyce tez. moja internistka chorowala ( choruje ) na nerwice,..

Ból brzucha - nadżerki na dwunastnicy, zespół jelita drażliwego

.. ...należałoby powtórzyć badanie i zrobić test na obecność bakterii * helicobacter pyliori * ,która powoduje owrzodzenia i trzeba ją leczyć antybiotykiem. Piszesz, że od kilku lat cierpi na bóle brzucha i żaden lekarz do tej pory nie potrafił jej skutecznie pomóc więc może należy ją umieścić..

Zespół pokardiotomijny?

.. ...bigeminia i trigeminia ). Badanie TEE wykluczyło IZW i obecność skrzeplin. W LP SEC( ++ ), w uszku SEC( ++++ ). Konieczność dalszego leczenia p/zakrzepowego ( acenocumarol ). Jak to pogodzić z terapia sterydową * Przebieg kliniczny i badania sugerują proces autoimmunologiczny. Brak..

Czy EKG wykryje obecność nieprawidłowości serca?

.. ...2 dni jednak podczas badania ekg i echo nie występowały i wyniki były ok to nic mi nie jest?Czy badania te muszą być robione w czasie trwania sensacji. Kardiolog nie pytał mnie czy w trakcie to występowało i powiedział,iż jestem zdrowa. Czy ekg wykryje obecność nieprawidłowości nawet gdy..

WLAN (WiFi) a rozrusznik serca

.. ...zaklócenia jak w trakcie badania pracy stymulatora kiedy przykładany jest magnes. Był to router firmy TP link z potrójną anteną. Wykluczam podświadome zachowanie żony, dlatego że ona w ogóle nie wiedziała że zmieniłem router, i przebywając w jego obecności wyraźnie poczla się gorzej...

Napady paniczno-lękowe z agorafobią

.. ...fizycznie nic mi nie jest ( badania wyszły ok. jestem fizycznie zdrowa ). Więc poszłam. Po par spotkaniach psych. postawiła diagnozę - NAPADY PSYCHICZNO - LĘKOWE Z AGORAFOBIĄ. Przynajmniej wiedziałam co mi jest. Agorafobia - strach przed wychodzeniem na otwarte przestrzenie samemu bez..

Rytm zatokowy, z obecnością nielicznych epizodów tachykardii

.. ...zinterpretowanie wyniku badania holtera: Pobudzenie komorowe ogólna liczba - 257 ilość wzorców - 3 kuplety - 2 bigeminie - 1 trigeminie - 3 pobudzenia nadkomorowe liczba przedwczesnych - 18 nieregularny rytm * 80 - 12 bradykardie * 40 - 67 40 - 60 - 2168 nagłe obniżenie rytmu - 0 pauzy -..

By-passy - zapalenie płuc i woda w płucu

.. ...prywatnie ). I według badania echokardiograficznego - nie stwierdzono obecnosci płynu w worku osierdziowym i jamach płucnych Proszę starać się umieścić mamę na takimrehabilitacyjnym oddziale. To naprawdę jest bardzo potrzebne. Tam nauczy się funkcjonować po tym cięzkim zabiegu. W domu to..

Dziwnie niepokojące ...

.. ...trzeba zrobić trzykrotne badanie kału na obecność pasożytów w odstępach od 8 do 10 dni.Ja jak miałam pasożyty w wieku 11 lat to mogłam zjeść jedną małą kromkę i miałam wrażenie,że jak jeszcze raz ugryzę,to rzygnę.Ciśnienia mi nikt nie mierzył,ale jak się schyliłam ,albo klęknęłam w..

Ból w nadbrzuszu nad pępkiem i pod piersią po lewej stronie

.. ...razu że chcę zrobić badanie na obecność helicobakter. A czy takie uszkodzenie śluzówki wyleczę tylko lenem?? Proponuję zastsować zdrową dietę. teraz akurat nie mam ochoty w ogole jeść, wiadomo, jak to w chorobach żołądka... tym bardziej nie jem nic smażonego. Spróbuje z tym lnem, za..

Nawracające swędzenie skóry bez jakichkolwiek zmian na skórze - Str. 2

.. ...tygodniu zamierzam zrobic badanie kalu na obecnosc pasozytow gdyz slyszalam ze swedzenie moze byc reakcja na toksyny pasozytow znajdujacych sie wewnatrz nas. Heh, od godziny zaczelo mnie znowu swedziec :( Witam Wszystkich. Poniewaz spotkałam sie ( szukajac sposobów na moja nerwice lekowa..

Kto mi doradzi z gory wielkie dziekuje:)

.. ...dzisiejszego...mialem robione badania( tk glowy,rezonans magnetyczny badania moczu,krwi,mialem tez pobierany plyn rdzeniowo - mozgowy do analizy,robilem tez badanie na obecnosc 6 rodzaju grzybow candida )i wszystkie badania wyszly ok.jesli ktos wie jakie powiniennem zrobic jescze badania..