Badanie neurologiczne

Mrowienie w nogach

Mrowienie w nogach

.. ...stąd nie należy, bez badania, wykluczać tych dwóch chorób. Kolejną grupą przyczyn parestezji w obrębie nóg są schorzenie neurologiczne dotyczące lędźwiowo - krzyżowego odcinka rdzenie kręgowego i kręgosłupa. Tu na pierwszy plan wysuwają się zmiany zwyrodnieniowe w dyskach i stawach..

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

Mikroglroczolak (guz przysadki mózgowej)

.. ...mm są niewykrywalne w badaniach obrazowych np. MR - rezonans magnetyczny ) o obecności guza często pośrednio świadczą właśnie zaburzenia hormonalne i zespoły endokrynologiczne. Jeśli guz jest odpowiednio duży, uciska sąsiadujące struktury i wywołuje objawy neurologiczne. Typowy jest..

Akromegalia

.. ...przysadki uwidaczniana w badania TK ( tomografia komputerowa ) głowy. Akromegalia wywołuje objawy z wielu układów, zaburzona zostaje czynność przewodu pokarmowego, zaburzone są stężenia hormonów i funkcja układu wewnątrzwydzielniczego - szczególnie tarczycy. Pojawia się nietolerancja..

Odruch kolanowy

Odruch kolanowy

.. ...podstawowych elementów badania neurologicznego. Lekarz ocenia obecność odruchów, ich nasilenie oraz symetrie. Pozwala to wyciągnąć wnioski o wzajemnych relacjach mózgowia ( wyższych ośrodków korowych ) i rdzenia kręgowego. Odruchy rdzeniowe są hamowane przed ośrodki wyższe. Ocena..

Migrena a ryzyko zawału serca

Migrena a ryzyko zawału serca

.. ...kobiety. Wcześniejsze badania wskazywały, że istnieje związek między migrenami a chorobami układu krążenia. Wydawało się jednak, że dotyczy on przed wszystkim osób cierpiących na migreny z aurą, czyli krótkotrwałymi objawami neurologicznymi, które poprzedzają atak bólu migrenowego...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 239

.. ...isc zrobic konkretne badania neurologiczne typu tomografia i kardiologiczne? Jestem moje kochaniutkie,nareszcie,jestem juz padnieta,ten dzien wykonczyl mnie psychicznie,ale bez was zyc nie moge.Musielam troche nadgonicz czytanie bo lecicie jak perszing. Ola witaj! nie placz kochana tylko..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 395

.. ...robiąc wszystkie możliwe badania ,zaczynając od tych podstawowych poprzez badania kardiologiczne ( w tym echo,Holtera itd. ) badania neurologiczne TK , i wiele innych. Po stopniowym wykluczaniu poszczególnych chorób zatrzymał się przy nerwicy. Za namową tego lekarza udałam się do..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 1048

.. ...wykonywali mi wszystkie badania neurologiczne. Tomograf głowy, badanie mózgu na reakcje, pobierano mi nawet szpik z kręgosłupa do badania. Wszystkie badania przebiegły pozytywnie. Po tygodniu badań zrobiono mi także badanie USG węzłów chłonnych, tarczycy oraz dopler tętnic szyjnych...

Śpiączka po zawale serca

.. ...kolwiek odruchów, był badany neurologicznie, stwierdzono uszkodzenie kory mózgowej, brak odruchu kolanowego, nie reaguje na światło. Od poniedziałku kilka razy nieprzytomnie otworzył oczy i 1 raz ruszył ręką. Czy jest jeszcze jakaś nadzieja, ze odzyska przytomność. Gdzie mogę znaleźć..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 44

.. ...jakie trzeba zrobic badania zeby wykluczyc guza mozgu?bylam u neurologa powiedzial ze neurologicznie jest ok ze nie mam guza ani padaczki,ale czy zeczywiscie przez badanie osluchowe mozna wyleczyc cos takiego? mam teraz bule glowy z tylu i bole karku.Na przeswietleniu wyszlo ze mam..

Dodatkowe skurcze - Str. 136

.. ...przytomność?jak wygląda takie badanie? i jeszcze jedno Staś, dla przypomnienia, masz ok 200 skurczy na dobę, si?komorowych????odczuwasz je kazdego dnia? Słaba jestem Gabciu nigduy cie nie ignoruje czasem nie mam czasu teraz jade do allenortu po wyniki krwi a potem na warynskiego na..

Dodatkowe skurcze - Str. 145

.. ...148/90 i zrobili mi badania krwi. caly rozmaz krwi, elektrolity, kreatininemia, kreatyna, azotemia, transminasy - got, gpt,, ygt, gamma glutamil transpeptidasi, kloremia.wszystkie idealne. ekg. rytm sinusalny:PQ kròtki, pojedyncze skurcze komorowe,. I tyle powiedzieli mi,..

Drętwienia mięśni twarzy

.. ...mianowicie masz Tezyczke czyli braki w wapiniu potasie i magnezie Pozdrawiam Wszystko diagnozuje oddzial Neurologiczny nie wkrecajcie sobie nerwicy. to srednio powazna choroba z ktorą można dostać rente..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 275

.. ...standardowo robione wszystkie badania: kardiologiczne ( tachykardia ), endokrynologiczne ( wole powiększone bez guzków ), laryngologiczne ( z powodu * ślimaka * w gardle ), neurologiczne ( bóle głowy ). Wszystko ok. A samopoczucie koszmar! W końcu ze 4 lata temu zdecydowałam się..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 10

.. ...tachykardie przy wszystkich badaniach w normie, skoki ciśnienia, kołatania serca takie, że nie mogłam spać ani się uczyć. I setki objawów neurologicznych, sercowo - naczyniowych itd. Z domu prawie nie wychodziłam oczywiście, no bo jak. Zaczęłam się leczyć homeopatycznie jakieś 8 lat..

Problemy ze wzrokiem, drętwienie rąk, osłabieniem, lekkie bóle głowy

.. ...okulisy i wszystkie badania wyszły bardzo dobrze.Nie stwierdzono zadnej wady wzroku.Dostałem skierowanie na badania neurologiczne.CZy nie wie ktos co to moze byc?? Jakbym czytała swoje objawy - mam to samo. Dzisiaj idę do neurologa to mu o tym powiem. s. Jak mozesz to napisz mi jak cie..

Osłabienie, omdlenia, bradykardia, bóle głowy

.. ...) Teraz na okresowym badaniu szum nad sercem nie był wykrywalny inne dolegliwości pozostały. Jestem leczona neurologicznie pod kątem migreny i faktycznie mocne ataki bolowe w polaczeniu z wymiotami pojawiaja sie duzo rzadziej, ale bóle pojawiajace sie najeczesciej rano( ucisk skroni i..

Drętwienie prawej ręki i nogi oraz drgawki

.. ...nogi.Miałam robione przeróżne badania nuerologiczne ( EEG, tomograf, rezonans itp ) wyniki są ok, więc gdy lekarzom zabrakło pomysłu na wymyśleniu mi choroby stwierdzili, że w sumie neurologicznie jestem zdrowa. pozdrawiam myślę że powinna Pani zrobić dodatkowe badania :rtg górnego i..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 394

.. ...łepetynę w poniedziałek badania krwi podstawowe i co najlepsze skierowali mnie do poradni neurologicznej i nie ma podpisanej umowy tylko prywatnie niech to diabli doczekaliśmy sie Dorotko zamilkłaś serce Krysiu3 sorata zuzanna i resztę milusińskich osób których nie wymieniłam serdeczne..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 773

.. ...ogolny drugi neurolog ( badanie neurologiczne na podstawie moich opisanych objawow i postukaniu młoteczkiem to tu to tam...nic nie wykazalo ) obydwaj lekarze nie zalecili zadnych badan ani innych konsultacji stwierdzili ze nic mi nie jest i wszystko to co im opisuje jest normalne i moze..

Swędzenie skóry na całym ciele - Str. 3

.. ...alergiczne, lub inne badania. Świąd może być ważnym, a niekiedy jedynym objawem poważnego schorzenia internistycznego lub neurologicznego, należy zatem w każdym przypadku nie zdefiniowanego świądu dążyć do wyjaśnienia jego przyczyny. Leki antyhistaminowe: LEKI Z CETYRYZYNĄ ( ja stosuję..

Częstoskurcz komorowy - jak z tym żyć?

.. ...lekarza i przejść dalsze badania serca. Pozdrawiam Dziękuję za udzielenie odpowiedzi. Tak wykluczono tarczyce ( kilkukrotnie ), cukrzyce ( także kilkukrotnie ), możliwe choroby neurologiczne. W echu serca zmian nie było, na tomografii komputerowej także nie wykryto zmian, czy wad serca...

Ciągłe zawroty głowy

.. ...z pewnością zleci ci badania. Mozliwe też, że w czasie wypadku uszkodziłaś kęgosłup i wynikiem tego są objawy neurologiczne. Możesz poprosić lekarza rodzinnego o skierowanie lub iść przywatnie na RTG odcinka szyjnego kręgosłupa to badanie jest o wiele tańsze, a też może coś wyjaśnić...

Drętwiejąca ręka, ale nie nerwica

.. ...pozytywnie )z góry dziekuje. Wygląda na problem neurologiczny. Nie czułeś bólu pomimo zranienia a to na nie wskazuje na żadną nerwicę. Skontaktuj sie z lekarzem, bo braku czucia juz nie można bagatelizować...

Powłuczenie nogami

.. ...powiedzieć co mi dolega. W badaniach neurologicznych zostało mi jedynie prześwietlenie głowy. Rehabilitacja, której próbowałem nic mi nie pomogła. Poszczególne wyniki moich badań dowodzą, że : - badanie mięśni prawidłowe - na kręgosłupie małe przepukliny - brak witaminy B12 - przepływ..

Bardzo męczący problem ze zdrowiem

.. ...USG Holtera,USG serca,badanie neurologiczne,być może będzie potrzeba wykonania badania TK ,RTG klatki piersiowej,ale o tym zadecyduje już lekarz..Bez tych wyników nie można nic powiedzieć.Konieczna wizyta u lekarza Witam, jeśli idzie o refluks, to w prawdzie jest on bardzo upierdliwy ale..

Ciśnienie rozwalające czaszkę podczas snu - Str. 2

.. ...prywatnie. Zostałam zbadana. Wszystko neurologicznie ze mną okej. Zrobiono mi EEG głowy i tu o zgrozo...... Wyszedł mi zapis padaczkowy. Lekarka mówi,że moze to być u mnie normą. A może mam padaczkę częściową. Mam być pod obserwacją. Zobaczymy co to. Boję się padaczki :( A ja tak sobie..

Różne bóle w różnych miejscach głowy

.. ...miejscach głowy, najczęściej w okolicy oczu. Lekarz przepisała mi I CapsR. Miałam badania neurologiczne, raz na miesiąc lub dwa jestem u okulisty. Wydaje mi się, że jest jednak coraz gorzej. To normalne?..

Ból w klatce piersiowej bez badań i kontroli lekarza

.. ...wojska wtedy mialem badania robione neurologiczne i kardiologiczne. pani neurolog stwierdzila ze mam padaczke , szczerze mowiac zbagatelizowalem to poniewaz powiedziala ze jest do wyleczenia i ze musialbym brac leki ok 3 - 4 lata i by przeszło - objawialo sie to wylaczanie tzn traceniem..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 180

.. ...oprocz podstawowego badania neurologicznego o nic wiecej sie nie pokwapil. Nie ma to jak Polscy lekarze, mowie Wam. Moze z uprzejmoscia tutaj jest lepiej ale z wiedza, to Ci lekarze nie grzesza! : - ) a to sobie ulzylam troche obgadujac : - ) Pozdrawiam, odezwe sie pozniej. Piszcie..

Pogrubione wsierdzie i szmer u dziecka

.. ...pobytu w szpitalu na badaniach neurologicznych wykryto u Kewina szmery w sercu. Zrobiono mu echo serca o to jego wynik Przedmiotowo szmer wyrzutowy 2/IV. Tętno udowe +. Struktury serca,kurczliwość prawidłowa. IAS ciągła. Łuk Ao prawidłowy. Pogrubiałe wsierdzie, bogatozatokowe. Byliśmy na..

Ból oka i skroni

.. ...muszę zrobić jakieś badania... Moje pytanie brzmi: do jakiego specjalisty się udać i czy muszę mieć skierowanie? Będę wdzięczna za jakiekolwiek inf... Silne bóle głowy a przy tym pogorszenie wzroku mogą sygnalizować problemy neurologiczne. A to wymaga natychmiastowej wizyty u lekarza i..

Zawroty głowy i utrata przytomności

.. ...neurologa ten zrobił badan eeg tetnice okołogłowe krew usg jamy brzusznej - natomiast badana były ok ale zawroty głowy utrzymuja sie z wiekszym lub mniejszym nasilenem nadal, mam tendencje do nadcis. biore tritracea ciagle, neurolog twierdzi ze z punktu widzenia neurologicznego jest ok -..

Zawroty głowy przewlekłe z zmianami nasileń

.. ...razem Ekg w normie. Badania krwii robione 4 razy w normie, lekko zaniżony potas, OB, brak pasożytów w kale, jonogram w normie, leukocytu w normie . Konstultacja neurologiczna - wynik żadnych zmian o podłożu neurologicznym, odruchy w normie. Konsultacja kardiologiczna - leki propanalol i..

DEPRESJA CZY UDAR MÓZGU?????

.. ...tomografię i rezonans. Badania nic nie wykazały i dwóch neurologów stwierdziło ze to jest zaburzenie psychiczne a nie neurologiczne, czyli depresja. Czekając na wiytę u pscyhiatry , z dnia na dzień było coraz gorzej mama sie zawieszała - patrzyła w jeden punkt, przstała jeść i cały czas..

Objawy neurologiczne

.. ...neurologa. Miałem podstawowe badanie neurologiczne. Diagnoza: nic mi nie jest, przyśniło mi się i się wystraszyłem. Dostałem persen na uspokojenie. Przez jakieś kilka miesięcy miałem strasznie wyczulony słuch na wszelkie odgłosy w karku, miałem wrażenie jakbym to słyszał w głowie...

Drętwienia głowy nie dające mi żyć

.. ...porobiłem wszystkie badania: Tomografie , EEG ,całą serie badań neurologicznych , krwi , itp tip, komputerowe badania błędników , okulistyczne ,laryngologiczne , leżałem w paru szpitalach i nikt nie doszedł o co chodzi ska się biorą moje objawy , więc wylądowałem u psychiatry. Początkowe..

Straszny ból serca i omdlenie

.. ...dobrze i skierował na badania: - Morfologia krwi - Rozmaz krwi mikroskop. - Mocz bad. ogólne z osadem - Sód, potas potem z wynikami tych badań mam się udać do poradni neurologicznej. a i nikt mi nie dawał się niczego napić ani nic takiego O widzisz, mądry chłopak z Ciebie : ) Możliwe, że..

Czy to są objawy nerwicy?

.. ...zrobione wszystkie możliwe badania na oddziele kardiologicznym i neurologicznym, wszystko wyszło dobrze. lekarze stwierdzili, że jestem zdrowy. wyniki badań krwi też ok, jedynie podwyższone były próby wątrobowe. następnie trafiłem do lekarza rodzinnego z objawami lęku, duszności i bólu w..