Badanie tętna

Asystolia

Asystolia

.. ...stawia się na podstawie badania elektrokardiograficznego oraz stwierdzeniu objawów braku czynności hemodynamicznej serca takich jak brak tętna na tętnicy szyjnej, nieoznaczalne ciśnienie krwi. W zapisie EKG asystolia objawia się jako linia prawie izoelektryczna, bez charakterystycznych..

Migotanie przedsionków

.. ...skurczu przedsionków. W badaniu przedmiotowym pacjenta z migotaniem przedsionków stwierdza się całkowicie niemiarową czynność serca i deficyt tętna na obwodzie ( fala tętna na tętnicy promieniowej nie pokrywa się w czasie z pracą serca ). Migotanie przedsionków spotykane jest u 5 - 10%..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...wstrząs kardiogenny. W badaniu przedmiotowym stwierdza sie występowanie różnicy w ciśnieniu skurczowym mierzonym na obu kończynach górnych. Charakterystyczna jest asymetria lub zanik tętna na tętnicach obwodowych Charakterystyczną cechą dla tętniaków rozwarstwiających aorty jest..

Objawy zajścia w ciąże

Objawy zajścia w ciąże

.. ...pewne objawy ciąży uważa się możliwość wysłuchania tętna płodu przez powłoki brzuszne matki ( około 18 tyg. ciąży ), wyczuwanie ruchów płody przez lekarza ginekologa oraz uwidocznienie płodu w badaniu USG...

Szybsze tętno w spoczynku a zawał serca

.. ...między tętnem a zawałem okazał się słabszy niż na przykład między papierosami a cukrzycą. Wcześniejsze badania wykazały, że pomiar tętna w spoczynku pozwala przewidzieć epizody choroby wieńcowej u mężczyzn...

Szybkie tętno przy nerwicy jest niebezpieczne?

.. ...nerwicy ) Ja byłam na badaniu heletrowskim i echo serca wyniki miałam super serce zdrowe a i tak mam napady szybkiego tętna mam wtedy wrażenie że zaraz zemdleję albo umrę za niedługo mam pierwsza wizyte u psychologa mój lekarz rodzinny twierdzi że to wszystko przez nerwy ale ciężko mi..

Dodatkowe skurcze - Str. 258

.. ...wychodzi to podczas badania ciśnienia. Tutaj mała uwaga. Trze ciśnienie mierzyć i zapisywać ( są takie specjalne książeczki ) bo z doświadczenia wiem że przydaje się to podczas wizyt. Co do szybkości tętna to tutaj widzę że faktycznie jest taka tendencja że w tej chwili przyjmuje się..

Wypadanie tętna

.. ...Ostatnio przeczytalem o badaniu kaputerowym serca programe SART czy ktos moze mi wyjasnic co to jest to badanie kosztuje 135 zl .dziekuje i pozdrawim jesli to jest to co mnie czeka to chyba jest komputerowe badanie serca po poprzednim podaniu kontrastu zylnego . Wjezdza sie na lezaco do..

Supraventricular Tachycardia

.. ...jakie miałeś robione badania, pod opieką jakiego lekarza jesteś i czy próbował zmienić Ci lek na inny. W Polsce na częstoskurcze napadowe wspaniale działają PROPRANOLOL lub ATENOLOL czy wiele, wiele innych.A swoja drogą, to współczuję Ci takiego tętna. Pozdrawiam i zyczę wolniejszej..

Niskie tętno 45-48 w spoczynku

.. ...kontaktu, skierował mnie na badania do szpitala,badania jednak nic nie wykazały( krew, mocz, USG, echo serca, i EKG - wszystko w najlepszym porządku )czekają mnie jeszcze badania wydolnościowe i Holtera. Nie wiem, co robić, czy są jakieś leki, które mogą przyśpieszyć puls? Czy raczej..

Jak zmierzyc ciśnienie tętna na nodze?

.. ...wskazówki. dziekuje. Przy badaniu ciśnienia na nogach najlepiej jest to robić w pozycji leżącej na brzuchu ( oczywiście potrzebna jest druga osoba do mierzenia )wtedy nie powinno być takich różnic ponieważ nie bedzie sie dokładać ciśnienie hydrostatyczne krwi.: ) Pozdrawiam Witam.Czy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 245

.. ...wskazywał na serce. te badania tętna trwające godzinami, podniecenie psychomotoryczne, czyli niemożność leżenia czy siedzenia w jednej pozycji, bo jak się ruszałem to * czułem, że jeszcze żyję * . horror! aż któregoś dnia zaczęło mnie kłuć za mostkiem. oczywiście dorobiłem sobie do tego..

Ablacja węzłą zatokowo przedsionkowego (modyfiksacja tego węzła)

.. ...muszę powtórzyć wszytkie badania. jak będzie ok to na razie wstrzymam się ale jeżeli będą jakieś zmiany w echo - to chyba nie będę miała wyboru :( . przeraża mnie to wszystko tym bardziej że za często mdleje. z powodu tego tętna często traktują mnie jakbym była naćpana ewentualnie w..

Bardzo wysokie tętno

.. ...zdziwił i wysłąl mnie na badanie EKG. Na badaniu doktorka takze wpsomniała o bardzo wysokim tetnie, zpaisałem sie do kardiologa lecz dopieor na 22 listopada. Siedzenie w domu doprowadza mnie do szalu. Jezeli nie zaczne znowu jezdizc na desce to czuje ze sfiksuje na maksa . Co może byc..

Problem z ciśnieniem, czy ciśnienie zależy od tętna (pulsu)?

.. ...wykonaniem prawidłowego badania ciśnienia. Mianowicie podczas badania ciśnienia tak się stresuję, że aż słyszę serduszko w uszach ; ) Okazuje się, że tętno ( puls ) mam około 150/min. Moje pytanie brzmi: Czy ciśnienie zależy od tętna ( pulsu )? WItam CIę! To jest normalne,że gdy się..

Po zapaleniu mięsnia sercowego

.. ...w czasie ostatniego badania wysiłkowego ponad 200/min ). Po zapaleniu byłem jeszcze dwukrotnie w szpitalu z * dziwnymi * dolegliwosciami - raz ból za mostkiem, drugi raz uczucie napietego i szybkiego tętna bez mozliwości zwolnienia go, uspokojenia. Wszystkie badania wychodza jednak..

Zaburzenia rytmu, rytm bliźniaczy a wysiłek przy porodzie

.. ...Hormony tarczycy mam badane regularnie, są w normie. Magnez i potas także, zwłaszcza że w ciąży miałam częste skurce macicy, w związku z tym musiałąm regularnie brać duże ilości magnezu ( w tym dwukrotny wlew dożylny, po którym nie było poprawy z sercem ). Miałam badanie Holtera: śr...

Przyspieszenie tętna w trakcie nagłego wysiłku

.. ...wybrać się do kardiologa, skoro twoje serce w ten sposób reaguje na wysiłek. Pozdrawiam mnie sie wydaje ze po wysilku to normalna reakcja organizmu jezeli nie odczuwasz zadnego bolu ani dusznosci pozdrawiam..

Interpretacja wyników pomiaru tętna

.. ...ile odpocząłeś przed pomiarem. Wyniki drugiego pomiaru wskazują jednak na tendencję do nadciśnienia tętniczego - niezbędna okresowa kontrola, dieta, badanie dna oka itp - pozdrawiam : ) staszek0121@wp.pl..

Ile trwa leczenie tachykardii?

.. ...wykonywać trzeba przejść badania, w tym EKG. Stres zrobi swoje, a w chwilach stresowych dla mnie puls potrafi mi skoczyć do nawet ok. 180. Więc z takim na starcie jestem zdyskwalifikowana :( Pozdrawiam! dziweczyno to wtedy trzeba leczyć nerwy skoro ogólnie jesteś zdrowa. nikt nie da ci..

Komputerowe mierzenie tętna

.. ...serce, jakis rok temu na badaniach wykryto u mnie wydluzony odstep PQ do tego nadcisnienie i tachykardie. Betablokerow dostac nie moglem ze wzgledu na PQ, biore leki na nadcisnienie i monitoruje puls. Od jakiegos czasu interesuje mnie czy jest gdzies dostepny jakis program i specjalne..

Skoki tętna i skoki ciśnienia tętniczego

.. ...lat... miałem robione badania w szpitalu i nic nie wykryli. biorę lek prestarium, ale jak widac nie pomaga prawie nic to skad te skoki? na tle nerwowym? nie mam pojęcia szczerze mówiąc Z doswiadczenia wiem, ze na tle nerwowym skacze glownie gorne cisnienie, a rozkurczowe pozostaje prawie..

Nerwica i częste badanie tętna na tętnicy szyjnej

.. Witam! Może moje pytanie może wyda się * głupie * , ale my nerwicowcy mamy wiele podejrzeń nawet do normalnych reakcji naszego ciała. Mam pytanie: Czy częste mierzenie sobie pulsu na tętnicy szyjnej, może mieć jakieś następstwa? Częste czyli jakie 20 - 30 raz na dzień... Zostaw szyję w spokoju. Usiąć na..

Osłabienie, kołatanie serca i nieciekawe samopoczucie

.. ...lekarza, zrobiono mi badania( EKG, ciśnienie ) jutro krew. Jedyne co znaleziono to szybkie tętno dochodzące do ok 120uderzeń/min. Pani doktor zapisała mi Betaloc ZOK 50 na obniżenie tętna. Mam pytanie czy do tego lekarstwa mogę stosować Aspargin? Czytałem że moje objawy mogą być efektem..

Przeskakiwanie tętna

.. ...rozrusznika i kazał zrobić badania krwi potas i magnez( zmieniał parametry stymulatora podczas wizyty ale ostatecznie został przy takich ustawieniach z jakimi przyszedłem ). Po wizycie odczułem pogorszenie się mojego stanu zdrowia a mianowicie tolerancji wysiłku teraz nie musi moje..