Badanie wysiłkowe

Zwężenie odpływu z lewej komory

.. ...międzykomorowej ( VSD ). Badania wykonywane w celu rozpoznania zwężenia: ECHO serca z Dopplerem; EKG; zdjęcie rentgenowskie klatki piersiowej; test wysiłkowy; cewnikowanie serca; Pacjenci objęci są profilaktyką infekcyjnego zapalenia wsierdzia - zarówno przed jak i po zabiegu. Leczenie..

Test wysiłkowy EKG

Test wysiłkowy EKG

.. Badanie wysiłkowe EKG ( test wysiłkowy EKG, próba wysiłkowa ) polega na ocenie zmian zachodzących w sercu podczas wysiłku fizycznego jakim jest jazda na rowerze stacjonarnym lub marsz na bieżni elektrycznej. Badanie ma na celu zdiagnozowanie zmian ukrwienia i czynności serca podczas wysiłku fizycznego. W..

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...wysiłkowa jest nieinwazyjnym badaniem diagnostycznym stosowanym w kardiologii do oceny reakcji mięśnia sercowego na wysiłek fizyczny, który przekłada się na większe zapotrzebowanie serca na tlen. W czasie badania oceniany jest zapis EKG, ciśnienie tętnicze oraz częstość serca. Pacjent..

Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego

.. ...trzepotania i migotania komór. Badaniem koniecznym do prawidłowej oceny zaburzeń przewodzenia śródkomorowego jest EKG spoczynkowe lub różnego typu modyfikacje tego badania ( EKG wykonywane podczas próby wysiłkowej, badanie metodą Holtera, badania elektrofizjologiczne z stymulacją..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 14

.. ...ruchu : całkowity czas badania - 16 min 07 sek Czas badania wysiłkowego - 10 min 21 sek max RH zadany - 171; osiągnięty 176 Koszt metaboliczny wysiłku - 11 mets BP przed prpobą wysiłkową 120/70 BP po próbie wysiłkowej 140/80 Powód przerwania - rytm submax Płatki zastawki aortalnej..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 31

.. ...ulubionej poliklinice po badaniu wysiłkowym niczego mi się nie udało dowiedzieć ( na prawdę: niczego ) na temat mojego stanu zdrowia. Podczas wcześniejszych badań ( zwykłe EKG, Holter ) wychodziły mi skurcze dodatkowe nadkomorowe. Przed badaniem, kiedy byłem już * podłączony * miałem..

Częstoskurcz - ablacja

.. ...ablacją robione jakieś badania przed szpitalem ja mam wysiłkowe ,EKG, Stymulacja przezprzełykowa przedsionkówoczywiście echo ale nie w trakcie ataku i czy w szpitalu robią jakieś badnia czy odrazu na stół.Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo zdrowia .Odpiszcie Mariola. ja mam czestoskurcz..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 47

.. ...lekarzami.Zrobili mi badania kontrolne,z badań wynikło że wszystko jest w porządku a to co czuje minie,też tak się stało mój stan ciągle się poprawia. Za 3 tygodnie mam kolejną wizytę plus badanie( test wysiłkowy )które ma sprawę doprowadzić do końca. Ablacja udana tylko jeszcze przy..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 54

.. ...Zespołem.Teraz jestem po badaniu wysiłkowym i nie mam żadnej arytmii.Nie mam ekstrasystolii,czyli częstoskurczu.Mogę wykonywać swoja pracę zawodową bez ograniczeń.Mogę uprawiać sport - nie tylko rekreację. Moja praca wymaga bardzo dużej aktywności fizycznej.Poddawany jestem stresom.Nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 3

.. ...Powinno minąc. Zrób sobie badania by sprawdzic czy nie jest np. holter czy próbe wysiłkową. Jak wyjda ok, to nie musisz się niczym przemować. A objawy choc strasznie stresujące i uciążliwe powinny stopniowo ustapować wraz ze wrostem twojego spokoju wewnetrznego. I głowa do góry -..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 6

.. ...szpitali i wszystkie badania wychodziły bez zarzutu. Echo serca, jak na człowieka po zawale - wręcz doskonałe. EKG wysiłkowe - dochodziłem bez problemu do ostatniego etapu i aparatura była wyłączana bo nie było już sensu męczyć mnie dalej... * Maratończykiem i tak już Pan nie będzie... *..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 65

.. ...zrobiłam mnóstwo EKG , badanie wysiłkowe , 4 razy UKG z Doplerem , morfologię , badanie tarczycy i diagnoza nerwica . Mam 35 lat , nie palę i nie piję ( no rzadko ) ,leczę się u psychiatry i dzięki Bogu napady paniki już minęły został tylko lęk szczególnie gdy mnie zaboli , że to zawał -..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 747

.. ...indywidualne i grupowe, różne badania: EEg, holtery, bad. tarczycy,próby wysiłkowe, EGK,różne badania krwi. Niektóre badania powtarzane są co jakiś czas i do tej pory wszystkie były prawidłowe. Przechodziłam różne załamania , jestem tym zmęczona. Nie mogę nic zaplanować, bo boję się..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 27

.. ...Miałem robione dodatkowe badania, ale one żadnych nieprawidłowości nie wykazywały. Pewnie zlecą ci zrobienie holtera i próby wysiłkowej. Jaki zabieg ma twoja lekarka na myśli ??operacja?? Dokładnie to nie wiem ale sądzę że to polega na chirurgicznym wyprostowaniu tej wady. Tak jak..

Bradykardia jak leczyć? - Str. 2

.. ...witam miałem robione badania w Grudziądzu a nie w bydgoszczy jak to miało mieć miejsce ale to est nie wazne :D po probie wysiłkowej pani doktor stwierdziła ze mam wytrenowany organizm i serce pracuje good tylko ze w spoczynku jest tak wolno :D miałem takze robione badanie płuc nie..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 4

.. ...przychodni no i sie zaczeło. Badania ( holter, wysiłkowe, ukg, tarczyca ) i dacie wiare nie wyszło nic a nic. Diagnoza ...nerwica. Wiec sie zaczeło leczenie...wyciszanie , melisa, oddychanie ...itd. Nawet bym sie z tym wszytkim pogodziła bo zycie wiadomo jakie jest...wszedzie STRES!!,..

Coronaritis, 5 miesięcy po

.. ...gardła ) i po ostatnich badaniach lekarze stwierdzili że powoli moge wracać do aktywności ( echo nie wykazało zaburzeń w kuczliwości serca, próba wysiłkowa w porządku ) pytanie: w jaki sposób mogę wracać do normalej sprawności, jakie ćwiczenia moge, a jakich nie mogę wykonywać? osoby z..

Zmęczenie na sercu

.. ...stresów ). Musisz zrobić badania - ekg, ekg wysiłkowe, echo serca, poziom cukru we krwi, lipidogram, trojglicerydy...Bez tego nie da się nic powiedzieć.Idź do kardiologa, bo twój młody wiek nie gwarantuje ci 100% zdrowia. A jak z ciśnieniem? Ciśnienie jest lekko skaczące - czasem troche..

Po bajpasach - Str. 6

.. ...to 3 tyg temu. Potem badania, badania, badania. Próby wysiłkowe nie wychodziły - zaburzenia akcji serca. Nie wiem co myśleć, bo z tego co piszecie najważniejsze jest samozaparcie i wiara, że się uda. Nie wiem jak to będzie z tatą, bo już kiedyś była mowa o bypassach i nie chciał się..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 221

.. ...problemem.Pytacie o badania.Tak przez dwa lata trochę tego się uzbierało.Wydałem mnóstwo pieniędzy na znalezienie przyczyny tych dolegliwości.Badania...ekg chyba ze 30 razy i wszystko ok według 2 kardiologów,holter też,echo 3 razy ok, próba wysiłkowa też ok.Według kardiologa przyczyną..

Niedomykalność mitralna 1 z wypadaniem

.. ...pleców. Wszystkie inne badania ok ekg,holter,ekg wysiłkowe. co mam robic? zmienic lekarza? co to własciwie znaczy niedomykalnosc mitralna 1 z wypadaniem płatka tylnego zastawki( zastawka mitralna płatki nieco pogrubiałe.tylny wypadajacy do lewego przedsionka,vmax - 99cm/s, mva - 3.2..

CK-MB

.. ...!! Mam mieć robione badanie metodą holtera a potem EKG wysiłkowe!! ale czuje sie fatalnie !! Myślałam juz ze to nerwica ale ten wynik CK - MB chyba przy nerwicy wychodzi poprawny!! Dostaje leki ,na razie nie widze poprawy!! To jakiś dziwnych musisz miec tych lekarzy! Przecież taki wynik..

Kilkuminutowy atak trzepotania serca

.. ...renomie. Nie znam się na badaniach, ale chyba miałem EKG/UKG, na pewno nie miałem testu wysiłkowego czy Holtera. Lekarz powiedział, że wszystko OK, ale zalecił magnez, glucardiamid, aspargin, czyli raczej łagodne leki. Proszę o drobny komentarz. Dziękuję i pozdrawiam! Jest kilka badań,..

Pomocy! już zdesperowany jestem

.. ...pewne obiawy, miałem badanie metodą Holtera i też wszystko w normie, testy wysiłkowe Max HR 160 min, Max RR 150/75,METS - 20,3 test tilit - ujemny, test z adenozyną 18 mg - ujemny, TK - głowy prawidłowy( coś tam było że mam liczne objawy bradykardi zatokowej oraz hipotonie ortostatyczną..

Analiza wyników testu wysiłkowego

.. ...wczoraj. Lekarz wykonujący badanie i badający mi ciśnienie przeraził się już przy drugim pomiarze ciśnienia podczas wysiłku na bieżni. Przy tak wysokich wartościach przy ostatnich testach powiedział, ze grozi mi nawet wylew. Niedługo idę do kardiologa, który wysłał mnie na owe badanie,..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 7

.. ...zadziałać,zrobić konkretne badania,dobrać leki i jak trzeba to i wyśle do dobrego szpitala...bo tu chodzi o nasze życie z tym nie można czasem czekać.Podstawowe badania to:Echo,Ekg,Ekg Holter 24h lub 48h,Ekg wysiłkowe,no i badania genetyczne w przypadku mojej rodziny były robione w..

Dodatkowe skurcze - Str. 15

.. ...że na wcześniejszych badaniach wykrywano u mnie nadkomorowe, a na próbie wysiłkowej były komorowe zaburzenia rytmu... We wtorek mam znowu holtera zakładanego, ale panikuję już do tego stopnia, że najchętniej bym nie poszedł, byleby tylko nie dowiedzieć się czegoś złego, bo co nowe..

Dodatkowe skurcze - Str. 40

.. ...nie słyszał o takim badaniu... może to test wysiłkowy tylko inaczej przeprowadzany, ale nie mam pojęcia. Ja też tu jestem nowa - chyba nawet nowsza od ciebie ; ) ( bez obrazy; ) ) ) i nie czuje sie źle potraktowana. Mnie też jak dotąd nikt nie odpowiedziałna pytanie czy dodatkowe skurcze..

Dodatkowe skurcze - Str. 192

.. ...chyba będzie szpital, badania typu holter, echo, próba wysiłkowa i podjęcie wreszcie jakiejś decyzji trochę się boję tej ablacji jak mi zaproponuje bo na to wygląda. Ale może nie będzie tak strasznie chciałbym chociaż jakiś czas swojego życia spędzić normalnie bez tabletek, lekarzy itp...

Dodatkowe skurcze - Str. 193

.. ...przez dłuższy czas. Na badaniu wysiłkowym powinno wychwycić, więc zasugeruj lekarzowi to badanie. Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia. Dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam : * Witam wszystkich, zdecydowałam się dołączyć na to forum ponieważ czuje że musze porozmawiać z kimś kto mnie..

Dziwne zaburzenie rytmu serca

.. ...lekarza i zrób sobie badanie holterem 24h, prawdopodobnie masz dodatkowe skurcze, na badaniu może wyjść jeszcze coś czego sam nie odczuwasz. Jak to się dzieje po wysiłku chyba warto zrobić próbę wysiłkową. Nie zwlekaj idź do lekarza. Powodzenia hej.mam 32 lata i mam to samo co ty.tetno..

Czy nerwica serca może zabić?

.. ...echa serca? Nie mam bo badanie robiłem 4 late temu.Mam ekg wysiłkowe robione miesiąc temu i wynik jest dobry. sama nerwica pewnie nie, ale leczona, nie leczona, może po kilku latach przypałętac po prostu nowe dolegliwości i tyle, trzeba nerwicę leczyc i koniec hej; ) mam 17 lat i juz od..

Złe wyniki EKG

.. ...tydzień do szpitala na badania bo cos tam źle w EKG jest. Zrobili mi echo, zdjęcie RTG, badania wysiłkowe a i holtera nosiłem dobę, o krwi i moczu nie wspomnę. Okazało się, że wszystko jest w normie, oprócz oczywiście EKG gdzie cytuję: wysokie odejście punktu J z uniesieniem odcinka ST i..

Napady lęku panicznego

.. ...w czasie ataku EKG , badanie wysiłkowe , badanie dna oka i wszystkie badania wyszły ok - czy jest jeszcze jakieś badanie , które mogę zrobić aby się upewnić czy moje serce jest zdrowe? Mam 33 lata , lekką nadwagę,nie palę . Asiu bardzo Cię proszę o odpowiedź na moje pytania . Pozdrawiam..

Bajpasy - jakie ryzyko?

.. ...mojego serca /podczas badania echa/ nie zmniejszyła się, a i EKG wysiłkowe nie jest złe, choć wykazuje pewne cechy niedokrwienia. Nie potrafię natomiast cokolwiek powiedzieć odnośnie innej rehabilitacji, choć wiem, że takową prowadzą niektóre ośrodki w wiekszych miastach. Pozdrawiam i..

O chelatacji

.. ...Czy ktokolwiek robił badania EKG wysiłkowe przed i po zabiegach ? Czy była poprawa na podstawie badania koronarograficznego? Takiej informacji nigdzie nie znalazłem, a przecież powinno na tym zależeć właśnie prowadzącym to leczenie, biorą przecież za jedną kroplówkę aż 140 zł. Czy jedna..

Czy serce boli?

.. ...ciezko. Co to moze byc? BAdania robie po Swietach : ) Dziekuje za odpowiedz! Pozdrawiam! Serce boli w momencie kiedy jest niedokrwione, wtedy wytwarzają sie związki które powodują ból.Najlepiej w tym wypaku wykonać EKG wysiłkowe i sprawdzić czy nie jest to choroba wieńcowa. Objawy które..

Rehabilitacja po operacji pomostowania

.. ...opieką . Okresowe badania ( testy wysiłkowe ),gimnastyka siatkówka , basen ,dużo ruchu .A element strachu ? myślę że jest i będzie .Myślę że coraz to mniejszy. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia i optymizmu ...

Rozległy zawał ściany przedniej i koniuszka

.. ...normie - lekarz1 przerywa badanie. Po około dwóch godzinach lekarz2 - spesjalista kardiolog - ponawia EKG wysiłkowe. Ból w piersi Brata jest wielki, jak nigdy w życiu. Lekarz2:niech pan da z siebie wszystko.. Po chwili lekarz2 osiąga swój cel: EKG rejestruje... ZAWAŁ.Rozległy zawał..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma?

.. ...Miałam robione rózne badania, np holter, EKG wysiłkowe, zwykłe EKG. Wychodzą na nich zapisy dodatkowych skurczy komorowych ( niewiele ) i nadkomorowych ( wiecej ), oaz bradycaria i tachycaria, mam napady szybkiego bicia serca a rano i wieczorem mam puls około 45 lub 48 uderzeń na minute,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 27

.. ...tabletek. Mam zaplanowane badania ekg wysiłkowe i Holtera, które być może przyniosą dodatkowe wyniki. Nie będę rozpisywał się już o psychicznych dolegliwościach, powodowanych przez wymienione powyżej stany. Są one podobne do większości wymienianych przez Was, choć do najgorszych..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 297

.. ...arytmie i nerwice serca po badaniu EKG USG i EKG holter. Nie przepisał żadnych leków ani nie powiedział nic o tej chorobie ( nie chodze do psychologa ). Dał jedynie zwolnienie z wysiłkowych ćwiczeń. Do tej pory jakoś dało się żyć ale teraz sie wszystko pogorszyło. Codziennie kuje mnie w..

Dolegliwości sercowe po przedawkowaniu amfetainy

.. ...z wiecznym uciskiem. Badania mam ok., lekarze twierdzą że to nerwica, ale najgorsze jest to że te objawy mam po wysiłkach fizycznych, po kawie stresach. Próba wysiłkowa wręcz doskonała. Nie wiem co mam robic moje obkjawy są naprawde bardzo nieprzyjemne, często mam wrażenie że się kończe...

Wyniki próby wysiłkowej i interpretacja

.. ...strajkuje, bo miałbym badanie za klka miesięcy pewnie, a tak już po wszystkim. Opis jest taki: Procedure: BRUCE Exercise time: 09:56 Maximum heart rate attained: 166 bpm, 86% Max predicted 192 bpm Maximum BP: 140/70 Maximum Workload Attained: 10 METS No ST segment depression occured..

Próba wysiłkowa i rehabilitacja po zawale

.. ...niewiele wykazały. Dopiero badanie krwi na troponiny wykazało, że mam zawał. No i wtedy zaczęła się formuła 1 * R - ką * po mieście do najbliższego szpitala. Jako że kierowcy innych pojazdów szybko reagowali i ustępowali mi miejsca na drodze; ) to zdążyliśmy na czas i dzięki temu właśnie..

Nie wiem jakie badania mam wykonać

.. ...Wykonane przeze mnie badania ( 2 lata temu ): EKG - wszystko ok echo serca - w normie, lekko coś nie w porządku z falą zwrotną test wysiłkowy - jak na mój wiek bardzo słabo, ale jednak w normie Jakie badania powinnam wykonać? Holter? Po tych badaniach objawy zdecydowanie nasiliły się,..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG

.. ...wysiłkowa ( nawiasem mówiąc badanie dość drogie i obciążające organizm ). Spośród 100 stwierdzonych przez nią przypadków niedokrwiennych EKG spoczynkowe wykrywa statystycznie ok. 10, EKG wysiłkowe ok. 30 a metoda Satro ok. 95 przypadków, jest przy tym nie inwazyjna i znacznie tańsza...

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...na nadczynność, a po badaniach okazało się , .Hashimoto Lekarze po konsultacji skierowali mnie na scyntygrafię, której nie udało mi się dokończyć z uwagi na nagłe odstawienie leków, szczególnie chodzi o bloker.Nie zrobiłam drugiej części - wysiłkowego. Kolejna decyzja badanie TK serca i..

Problemy z sercem dziedzicze po mamie?

.. ...okropnie.Miałam robione badania Ekg w czasie spoczynku i wysiłkowe, które nie wykazało * nic wielkiego * . Od tego czasu minęło 11 lat i przez ten czas zauważyłam u siebie częszcze męczenie się, zawroty głowy np. przy wstawaniu z łóżka czy z pozycji siedzącej na nogi, * mroczki przed..

Nerwica powoduje straszne duszności i szybkie męczenie się?

.. ...zainwestowac w prywatne wizyty, badania. I oczywiście nie popadac ze skrajności w skrajnośc, zachować umiar. Pamietaj, najwazniejsze to odepchnąc od siebie czarne mysli. Pomysl o swoich bliskich. Powodzenia i zycze zdrowia i lepszego nastroju. Jeżeli wyniki echo, holtera ekg i próby..

STENT - zabieg udrożnienia żył

.. ...sercu.Najpierw zrobili badania a potem zadecydowali o kronarografii,żeby chyba sprawdzić czy coś się dzieje, bo ekg ani test wysiłkowy nic nie wykazywał ( do tej pory nie wiem zresztą dlaczego, może jakiś kardiolog mi odpowie na to pytanie ).porozmawiaj ze swoim kardiologiem, napewno ci..

Uprawianie sportu po ablacji

.. ...zmieniali decyzje z badaniami w czasie pobytu szpitalu, do tego stopnia, że lekarz prowadzacy przez pomyłkę kazał mi iść po ablacji na próbę wysiłkową, a po wyjściu ze szpitala nie dał żadnej recepty na przypisane mi przez niego leki. Tak na prawdę w szpitalu pojawiłem się oficjalnie z..

Duszenie się - Str. 9

.. ...zawsze to już cos. potem do kardiologa aby wykluczyć choroby serca przy ktorych też może być duszno tj. ekg, echo, holter i proba wysiłkowa. Jezeli to wszystko bedzie o key to sie zastanowimy co dalej?..

Moje boje, czy to na pewno nerwica? - Str. 2

.. ...żołądkiem+mdłości. Po raz kolejny badani ok podwyższony potas,ekg standard usg żył dogłowowych teraz czekam na echo i ekg wysiłkowe.Ostatnio szedłem sobie chodnikiem czółem się jakoś dziwnie aż tu w pewnym momęcie zaczeło mi się robic gorąco z lewej strony klatki piersiowej z kąd to..

3 tydzień po operacji by-passy we Wrocławiu

.. ...pacjent trafiłem na badania wysiłkowe,a po nich na koronarografię,podczas której lekarz spytał się mnie o zawał..o którym nic nie wiem.Rano podczas śniadania dowiedziałem się,że muszę mieć by passy.tylko 3 może 4..kromka chleba utknęła w przełyku. Ponieważ nie dotarło to do mnie..

Po zapaleniu mięsnia sercowego

.. ...w czasie ostatniego badania wysiłkowego ponad 200/min ). Po zapaleniu byłem jeszcze dwukrotnie w szpitalu z * dziwnymi * dolegliwosciami - raz ból za mostkiem, drugi raz uczucie napietego i szybkiego tętna bez mozliwości zwolnienia go, uspokojenia. Wszystkie badania wychodza jednak..

Interpretacja wyniku EKG i Holera

.. ...III,płaskich w aVF... HOLTER: Badanie wysiłkowe w trakcie terapii Metocard 2x25mg Podczas wykonywanego badania zarejestrowano 102889 zespołów QRS. Średni rytm serca wyniósł 73/min, minimalny - 46/min ( godziny nocne, rytm zatokowy ), maksymalny - 120/min ( zatokowy ). Rytm podstawowy -..

EKG wysiłkowe w Warszawie

.. ...lekarza ) wykonać takie badanie. Szukałem w necie i na 7 firm reklamujących się wykonywaniem tych badań, w rzeczywistości wykonuje tylko jedna, lecz dość daleko ode mnie, bo aż w Aninie. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedż i poświęcenie czasu. Darek MEDSERVICE Przychodnia Kardiologiczna..

Wyniki Holtera - jaka interpretacja?

.. ...;// twoje zaburzenia w badaniu holtera są w normie ale wynik wskazuje na początek wieńcówki lub zespół Barlowa wskazana próba wysiłkowa Witam Ja mam chorego tatę. Początkowo miał słabo wyczuwalne tętno i wolną akcję serca, zaczęło dochodzić do zawrotów głowy cząstych upadków utraty..

Uczucie ucisku serca, kłucie, mała tolerancja na wysiłek

.. ...aby mnie skierował na badanie wysiłkowe. Mam dokładnie takie same objawy co ty i wiele innych. Mam wypadanie patka zastawki dwudzielnej( zes. barlowa ). Zrób echo serca bo to może być przyczyna. Mam to stwierdzone od roku do tego nerwice. Ostatnio moja tolerancja na wysiłek znacznie się..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 922

.. ...barszcz i krokiety: ) ) Badanie holtera to podstwa ,do tego echo i próba wysiłkowa są potrzebne aby wykluczyć wszelkie nie prawidłowości związane z pracą serca.Nie wiem Maleńka dlaczego jeszcze tych badań Ci nie zrobili Opierdziel ich porządnie to może się zabiorą za robotę hihihihihi...

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1013

.. ...wszędzie miałem wszystkie badania robione ekg serca , aparaty holtera , różne inne krew badaną , prześwietlenia płuc , głowy , stymulacje przełykową ( bawiono się serduchem moim :D ) .. USG , naprawdę wszystkie badania robione miałem ..objawami moimi były czy też nadal są ale to..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1072

.. ...serca - - macie zrobione badania kardiologiczne( holtera,echo, próbę wysiłkową i ekg}? Dorota dobrze, że pytasz, akurat dziś dostałam wypis i mam napisane : Tachykardia zatokowa, aczkolwiek wszystko podobno na tle nerwowym ( co by się zresztą zgadzało ) Pozdrawiam a co do badań to miałam..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1282

.. ...mu sytuację, zlecił badania EKG, bardzo szczegółowe badanie krwi, łącznie z tarczycą...i wyszło ok...bóle nadal pozostawały... Następna wizyta: kardiolog: i tu EKG, UKG, Echo, Doppler, próba wysiłkowa...wszystko ok... bóle pozostają, następna wizyta USG jamy brzusznej...i wszystko..

Głośny puls

.. ...kardiologa i zrób podstawowe badania. Przede wszystkim ekg - wysiłkowe. Witajcie! Mam podobny problem! Kilka tygodni temu zemdlałam. Byłam u lekarza. Ale nic specjalnego nie wykrył. Od tego czasu męczy mnie właśnie głośny, bardzo szybki puls. Głośny puls pojawia się nagle. Zdarza się..

Co z moim sercem? co się dzieje?

.. ...powinnaś przejść dalsze badania kardiologiczne. Nie wiem co ci zaproponował twój kardiolog. W czasie wizyty zrobił mi EKG spoczynkowe i wysiłkowe oraz echo serca. Na razie mam kilka dni odpocząć, a w poniedziałek do niego zgłosić, on mnie skontroluje i gdyby była taka potrzeba to będę..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 12

.. ...no bo cóż by innego. Badania z wyjątkiem wysiłkowego wyszły mi dobrze. Na szczęście dostałam inhalator który pomógł mi w krytycznym momencie pozwolił jakby przepchnąć powietrze. Zaś pulmonolog stwierdził że mam zdrowe płuca i nie jest mi potrzebny żaden inhalator, ale ja się przynajmniej..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty - Str. 4

.. ...Robiłem już wszelkie badania. Lekarze się tylko dziwią, a przyczyn nie znają. Pocenie też jest nadmiarowe - czasami nerowe, czasami wysiłkowe. Próbowałem PARAPROTEX w zeszłym roku przez kilka miesięcy regularnie, ale bez specjalnych rezultatów ( to gwoli wyjaśnienia wcześniejszych pytań..

Echo vs EKG wysiłkowe

.. ...jest cos co wykryje badanie wysilkowe serca a nie uchwyci tego echo serca? Jasne, pomoże w diagnozie choroby wieńcowej oraz pozwoli określić ryzyko nagłego zgonu sercowego w ciągu najbliższych 3 lat. Sprawdzi jak serce reaguje na wysiłek ( zaburzenia oraz ciśnienei ) przy zaburzeniach..

Bardzo wysokie tętno o 13 latki! nawet 150

.. ...Przeprowadzają jej rózne badanie ale lekarze nic konkretnego nie chca mi powiedzić przy jednym badaniu wysiłkowym córka tylko stała w pierwszej minucie miała tętno 80 co minuta wzrastało a w piatej minucie doszło az do 150!!! przy normalnym cisnieniu 110/87, córka słabo sie czuje i ma..

Koronografia - mam pytanie - ktoś sie na tym zna? - Str. 2

.. ...lekarz zalecił dokladne badania które wyszły bardzo dobrze. Tylko na wysiłkowym znowu zaczeło tate cos piec i skierowano go na koronografie, która odbyła sie dzisiaj. Miał zatkane 2 zyły. To pewnie ten zabieg uratowal Tacie zycie i nie dostanie kolejnego zawalu. Ten skrot to jak sobie..

Śródmiąższowe zapalenie płuc i problemy z sercem

.. ...wiemy: czy może zrobić badanie wysiłkowe na serce skoro brakuje mu tchu?, czy nadal powinien brac encorton, czy są może inne leki? Jak tatę leczyć, gdzie się udać po pomoc?może znacie jakichś kompetentnych lekarzy, którzy go poprowadzą bo do tej pory nikt się nie chce nim zająć i..

Częstoskurcze, wg Lowna 0 - jak interpretować?

.. ...szpitalu i szczegółowych badaniach m.in, Holtera próba wysiłkowa lekarz postawil mi nastepujaca diagnoze: - zaburzenia rytmu serca ( częstoskurcz ) pochodzenia nadkomorowego wg Lowna 0 Mam pytanie ; co oznacza wg Lowna 0 jak mam to interpretowac Czy w moim przypadku zabieg ablacji jest..

EKG po wymianie zastawki i tętniaku

.. ...asystował przy operacji kazał mi się oszczędzać i rezygnować z wysiłku. Kilka dni temu inny lekarz skierował mnie na badania wysiłkowe i stwierdził, że mogę wrócić do uprawiania spotu. Czy to mi nie zaszkodzi?..

Sanatorium po zawale serca

.. ...rechabilitację ale i badania. Tak robią EKG wysiłkowe oraz usg serca. do tego treningi dodstosowane do zawałowców. Możesz mame tam zawieść i sie przespać bo oprócz leczenia sa tez pokoje gościnne doba cos około 70 zł.Dla zawałowców turnus to 2 tygodnie po bypasach to 3 tygodnie. Ja nie..

Wysokie ciśnienie po przejściu kilku kroków

.. ...ciśnieniem tzn rok temu na badaniu wyszło że mam lewą komorę serca na górnej granicy norm,miałem robione ekg wysiłkowe i echo dodam że wykryto u mnie nadciśnienie wtedy pani kardiolog po badaniach zapisała mi do stosowania betlock 50 i tricatec 10 rano 5 i wieczorem 5 i dała wypis do..

Przeskakiwanie serca

.. ...Miałem robone różne badania echo, ekg, próbe wysiłkową, holter i nic. Według lekarzy wszystko ok, nieliczne zaburzenia komorowe i nadkomorowe. Tylko, że podczas gdy miałem holtera pobiegałem chwile zaczeły się te * arytmie * przestałem i tylko je zarejestrował. Pamiętam, że od dziecka..

Nerwica cerca - czekam na opinie

.. ...Teraz mam ostatnie badanie próba wysiłkowa ! ! ! MOJE DOLEGLIWOŚCI TO - ból w okolicy serca tzn kłócie TAK Z 3 ZAKŁOCIA I koniec wtedy dostaje paniki ze umre ze to zawał ciągłe lęki - jestem roztrzęsiony ciężko mi zasnąći to bardzo budze się często w nocy - czasem wysokie tętno - ciągle..

Znam sposob na nerwicę, chętnie pomogę

.. ...ostatnio pani doktor po badaniu ekg zauważyła u mnie lewogram, ale ponieważ przeszłam wszystkie badania włącznie z ukg, holterem,ekg wysiłkowym i badaniami krwi,rentg.klatki,to należy chyba wykluczyć serce. A więc witaj nerwico! Zaczęłam chodzić po różnych specjalistach od homeopatii i..

By-passy - żyły muszą być pobrane z nóg operowanego?

.. ...jeden stent,po którym badanie wysiłkowe wcale nie wyszło lepsze,szybko przerwane przez lekarza. Ma cukrzycę i tak zniszczone żyly,że lekarz boi się ryzykować operacją by - passów,bo żyły są zbyt zniszczone. Moje pytanie odnośnie tego to,czy do by - passów żyły muszą być pobrane z nóg..

Niedomykalność zastawki dwudzielnej I stopień a sport

.. ...czy np miałes jakieś badania pod kątem proby wysiłkowej np ? Nie miałem takich badań. Lecz po prostu pytam się, jak moje wyniki są niebezpieczne w sporcie dla zdrowia. Czesc Tez Mam takie problemy czuje klucie w klatce piersiowej co jakis czas. mialem robione EKG i wykazalo * przerost..

Szybko się męczę i zawroty głowy

.. ...wysiłkowe serca i mierzyć ciśnienie krwi..niepokojące są niestety zawroty głowy które mogą być przyczyną wielu schorzeń...jak najszybciej zgłosić sie do lekarza najpierw pierwszego kontaktu.. powodzenia..

Podwyższony puls i duszności a wyniki dobre

.. ...się dzieje, wszystkie badania serca mam dobre, EKG, EKG wysiłkowe, badania krwi i wszystkie inne.. mam duszności, i wiele podobnych objawów do tego jakie były opisane do nerwicy serca. w przyszłym tygdoniu ide do lekarza. jeżeli faktycznie jest to nerwica serca? to czy przy tym..

Problem z sercem po używkach (marichuana, papierosy, alkohol)

.. ...szpitala zrobili mi EKG i badanie wysiłkowe nic nie wykryło, później było przez 4 lata wszystko w porządku oprócz tego że, miałem krwotoki z nosa co roku przez tydzień, głównie we wakacje ale to pewnie przez temperature. Gdy miałem 15 lat wpadłem w zle towarzystwo zaczynało się regularne..

Ból po angioplastyce

.. ...wysiłku./przejście ok 100m/ Aktualne badania - ekg wysiłkowe dodatna, echo serca trudne dla mnie do oceny,próba dobutaminowa ujemna/wykonywana w 2007 r/. Jestem pod kontrolą lekarza. Co dalej ze mną zrobić?Ze strony lekarza nie mam innych zaleceń prócz leków Witaj! Skoro to już 2 lata po..

Czucie pulsu bez dotykania

.. ...poproś o skierowanie na badania wysiłkowe lub EKG Holtera - ten komplet powinien wszystko wyjasńić i wykluczyć ewentualne problemy natury kardiologicznej lub wieńcowej. Wiem, że mimo zapewniń ze strony lekarza i urządzeń badających, raz popadłemu w to wieczne koło panikowania, nic nie..

Nieustający ból po lewej stronie klatki piersiowej

.. ...bardzo bolało.. Robili mi badania krwi wszystko było jak najbardziej w normie jedynie cukier lekko podwyższony. Ciśnienie miałem 2razy wyższe ale dali mi jakiś zastrzyk i tabletke jak spadło to kazali jechać do domu...i iść do rodzinnego lekaża :/ Miałem skierowanie na badania wysiłkowe..

Silny ból w klatce w czasie wysiłku, wyniki w normie, co robić?

.. ...do pulmonologa lub na badania wysiłkowe, a przecież problem pojawia się tylko w czasie wysiłku ( nie licząć tego dziwnego zachowania serca, które pojawia się w zupełnie dowolnym momencie ). Dodam, że objawy te mam odkąd tylko pamiętam. Pierwsz raz poważniej się temu przyjrzałam, gdy w..

Mam problem

.. ...dokładnym badaniem.Musi być badanie wysiłkowe serca i Echo serca.A jak seks już mu nie wychodzi tzn.,że z krążeniem ma problem.Na cholesterol - dieta,ruch codzienny 1 godzinę ćwiczeń ,schunąć jak jest nadwaga, jak pali i pije - zero palenia i picia.Kupcie se rowery i codziennie go na..

Kłucie w mostku

.. ...trójglicerydy? a robiła badanie wysiłkowe sercca? Zanim zaczęłaś biegać to powinnaś była skonsultować to z lekarzem, zrobić sobie próbę wysiłkową serca i kontrolować ciśnienie krwi. Być może masz nieodpowiedni dystans lub prędkość tego biegu i po prostu twój organizm nie jest w stanie..

Isc do lekarza?

.. ...badanie ,,echo serca * * i badanie wysiłkowe serca * * ,a nie gadac głupot,ze kondycji ci brak.a moze chorowałas na anginy,miałas w gardle paciorkowca?I tarczyce zbadaj echo, ekg, tsh, ft 3 i 4, magnez , potas, żelazo i morfologia zwykła z tym do lekarza. no ja bym poszła od razu do..

Szybkie przemęczenie i częste ziewanie

.. ...wyjaśnić.Bada ono reakcję organizmu na wysiłek.Polega na tym,że maszerujesz po bieżni i non stop jest monitorowana akcja serca i ciśnienie.Wszystko się wyjaśni.Zrób też badanie OB,morfologię ,płytki,CRP.,ASO...

Wyniki próba Wysiłkowa - STRESSTEST

.. ...trwania ok 30 minut , badanie wykonuje sie na rowerze lub biezni w przychodniach, proponuje wpisac w google - proba wysilkowy - miejscowosc gdzie mieszkamy pozdrawiam, marek Osiganiety wynik raczej slaby. Chyba szybko sie meczysz. Wynik powinien oscylowac ok 10 MET * Sów. Ale za to bez..

Holter - Prośba o interpretacje wyników

.. ...najmniejszych odchyleń, całe badanie równe, nawet bardzo równe. A już napewno nie wystąpiły żadne bloki w czasie tego EKG wysiłkowego. Nie mówie oczywiście o wyczynowym sporcie, na to nie mam nawet czasu, ale czy godzinka siłowni 2 razy w tygodniu i 1 trening boksu ( zwykły trening..

Duszności w klatce

.. ...wykonane nastepujace badania: KARDIOLOGIA - usg serca,2x holter,próba wysiłkowa wyniki ok NEUROLOGIA - 3x tomografie komputerowa głowy,eeg ,eeg po nieprzespanej nocy,usg tetnic dogłogowych,emg wyniki ok ENDOKRYNOLOGIA - wszystkie hormony w szczególnosci na tarczyce,morfologia..