Badanie wysiłkowe kardiologia

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...wysiłkowa jest nieinwazyjnym badaniem diagnostycznym stosowanym w kardiologii do oceny reakcji mięśnia sercowego na wysiłek fizyczny, który przekłada się na większe zapotrzebowanie serca na tlen. W czasie badania oceniany jest zapis EKG, ciśnienie tętnicze oraz częstość serca. Pacjent..

Zmęczenie na sercu

.. ...stresów ). Musisz zrobić badania - ekg, ekg wysiłkowe, echo serca, poziom cukru we krwi, lipidogram, trojglicerydy...Bez tego nie da się nic powiedzieć.Idź do kardiologa, bo twój młody wiek nie gwarantuje ci 100% zdrowia. A jak z ciśnieniem? Ciśnienie jest lekko skaczące - czasem troche..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 221

.. ...problemem.Pytacie o badania.Tak przez dwa lata trochę tego się uzbierało.Wydałem mnóstwo pieniędzy na znalezienie przyczyny tych dolegliwości.Badania...ekg chyba ze 30 razy i wszystko ok według 2 kardiologów,holter też,echo 3 razy ok, próba wysiłkowa też ok.Według kardiologa przyczyną..

Analiza wyników testu wysiłkowego

.. ...wczoraj. Lekarz wykonujący badanie i badający mi ciśnienie przeraził się już przy drugim pomiarze ciśnienia podczas wysiłku na bieżni. Przy tak wysokich wartościach przy ostatnich testach powiedział, ze grozi mi nawet wylew. Niedługo idę do kardiologa, który wysłał mnie na owe badanie,..

Dodatkowe skurcze - Str. 263

.. ...czyli tych skurczy...badania miałam robione wszystkie i wszystko ok,leżałam nawet na kardiologi miałam wszystkie badania oprócz tylko próby wysiłkowej,,,holter wykazał pojedyńcze dodatkowe skurcze nadkomorowe,ale czy one są takie pojedyńcze to ja wątpię bo czuję ich o wiele więcej,ale..

Rozległy zawał ściany przedniej i koniuszka

.. ...normie - lekarz1 przerywa badanie. Po około dwóch godzinach lekarz2 - spesjalista kardiolog - ponawia EKG wysiłkowe. Ból w piersi Brata jest wielki, jak nigdy w życiu. Lekarz2:niech pan da z siebie wszystko.. Po chwili lekarz2 osiąga swój cel: EKG rejestruje... ZAWAŁ.Rozległy zawał..

STENT - zabieg udrożnienia żył

.. ...sercu.Najpierw zrobili badania a potem zadecydowali o kronarografii,żeby chyba sprawdzić czy coś się dzieje, bo ekg ani test wysiłkowy nic nie wykazywał ( do tej pory nie wiem zresztą dlaczego, może jakiś kardiolog mi odpowie na to pytanie ).porozmawiaj ze swoim kardiologiem, napewno ci..

Duszenie się - Str. 9

.. ...zawsze to już cos. potem do kardiologa aby wykluczyć choroby serca przy ktorych też może być duszno tj. ekg, echo, holter i proba wysiłkowa. Jezeli to wszystko bedzie o key to sie zastanowimy co dalej?..

EKG wysiłkowe w Warszawie

.. ...lekarza ) wykonać takie badanie. Szukałem w necie i na 7 firm reklamujących się wykonywaniem tych badań, w rzeczywistości wykonuje tylko jedna, lecz dość daleko ode mnie, bo aż w Aninie. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedż i poświęcenie czasu. Darek MEDSERVICE Przychodnia Kardiologiczna..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1072

.. ...serca - - macie zrobione badania kardiologiczne( holtera,echo, próbę wysiłkową i ekg}? Dorota dobrze, że pytasz, akurat dziś dostałam wypis i mam napisane : Tachykardia zatokowa, aczkolwiek wszystko podobno na tle nerwowym ( co by się zresztą zgadzało ) Pozdrawiam a co do badań to miałam..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1282

.. ...mu sytuację, zlecił badania EKG, bardzo szczegółowe badanie krwi, łącznie z tarczycą...i wyszło ok...bóle nadal pozostawały... Następna wizyta: kardiolog: i tu EKG, UKG, Echo, Doppler, próba wysiłkowa...wszystko ok... bóle pozostają, następna wizyta USG jamy brzusznej...i wszystko..

Co z moim sercem? co się dzieje?

.. ...powinnaś przejść dalsze badania kardiologiczne. Nie wiem co ci zaproponował twój kardiolog. W czasie wizyty zrobił mi EKG spoczynkowe i wysiłkowe oraz echo serca. Na razie mam kilka dni odpocząć, a w poniedziałek do niego zgłosić, on mnie skontroluje i gdyby była taka potrzeba to będę..

Wysokie ciśnienie po przejściu kilku kroków

.. ...ciśnieniem tzn rok temu na badaniu wyszło że mam lewą komorę serca na górnej granicy norm,miałem robione ekg wysiłkowe i echo dodam że wykryto u mnie nadciśnienie wtedy pani kardiolog po badaniach zapisała mi do stosowania betlock 50 i tricatec 10 rano 5 i wieczorem 5 i dała wypis do..

Czucie pulsu bez dotykania

.. ...poproś o skierowanie na badania wysiłkowe lub EKG Holtera - ten komplet powinien wszystko wyjasńić i wykluczyć ewentualne problemy natury kardiologicznej lub wieńcowej. Wiem, że mimo zapewniń ze strony lekarza i urządzeń badających, raz popadłemu w to wieczne koło panikowania, nic nie..

Duszności w klatce

.. ...wykonane nastepujace badania: KARDIOLOGIA - usg serca,2x holter,próba wysiłkowa wyniki ok NEUROLOGIA - 3x tomografie komputerowa głowy,eeg ,eeg po nieprzespanej nocy,usg tetnic dogłogowych,emg wyniki ok ENDOKRYNOLOGIA - wszystkie hormony w szczególnosci na tarczyce,morfologia..

Trudny do określenia problem z sercem (nerwica?)

.. ...serca,to się wyjaśni.Oraz badanie wysiłkowe.Chodzisz po bieżni i mierzą ci co chwilę ciśnienie ,masz podłączone elektrody na klatceTylko zanim to zrobisz może minąć dużo czasu,bo do kardiologa trza się zapisać ,niestety i czekać.U nas prywatnie 80 zł kosztuje echo serca.Jak masz kase ,to..

Prestarium i nedal na skoki ciśnienia

.. ...swobodnie używać ? Zbadany jestem pod kierunkeim kardiologicznym i wykluczone jakiekolwiek dolegliwości : serce a nawet płuca zbadane, morfologia ok, lipidiogram ok, test wysiłkowy, echo serca ok, USG jamy brzusznej ok, badania D - dimer ok, elektrolity ok, troponina ok, RTG klatki..

Ból zamostkowy po wysiłku

.. ...mnie. Robiłem wszystkie badania w tym kierunku włącznie z testem wysiłkowym. Trzech kardiologów wykluczyło chorobę wieńcową. Podobno podczas wypadania płatka mogą występować bóle podobne do tych pochodzenia wieńcowego które nie są grozne. Kiedys zabolalo mnie w klatce piersiowej ( jak..

Bóle w kladce piersiowej

.. ...miałem robione kompletne badania RTG kladki piersiowej prześwietlenie kręgosłupa piersiowego,test wysiłkowy,krem,mocz i na tarczycę ,dodam że w tamtym okresie też miałem bóle w kładce piersiowej ale później jakoś same ustały i mówiłem o tym kardiologowi to on stwierdził że to na pewno..

Echo serca-proszę o interpretację - Str. 2

.. ...trzeba by zrobić jakieś badania wysiłkowe i wtedy niech kardiolog to oceni. I jeszcze jedno: jeśli masz wadę organiczną zastawki czy czegokolwiek, to zapomnij, że wyleczysz to dietą lub sportem.Co najwyżej zmniejszysz prawdopodobieństwo pogłębiania tej wady, podniesiesz ogólną wydolność..