Badanie żył

Nieprawidłowy spływ żył płucnych

.. ...echokardiograficznego z badaniem przepływów metodą Dopplera. Wada ta musi być jak najszybciej leczona operacyjnie. Korekcja wady polega na połączeniu żył płucnych z lewym przedsionkiem. Wyniki leczenia są bardzo dobre...

Diagnostyczne cewnikowanie serca

.. ...Cewnikowanie serca to badanie obejmujące cewnikowanie lewej i prawej komory, uwidocznienie aorty i pnia płucnego, dokonanie pomiarów hemodynamicznych i sprawdzenie ilości tlenu obecnego we krwi pobranej z jam serca. Cewnikowanie jest badaniem inwazyjnym. Instrumentarium wprowadza się..

Pęknięcie wolnej ściany serca

.. ...utrata przytomności, w badaniu przedmiotowym obserwuje się spadek ciśnienia tętniczego ( wstrząs kardiogenny ), obserwowane jest przepełnienie żył szyjnych. Diagnostyka pęknięcia ściany serca. ECHO serca Leczenie pęknięcia ściany serca. drenaż worka osierdziowego, walka ze wstrząsem;..

Echo serca - Str. 24

.. ...znacznej tachykardii i badanie przerwano, jedyne co udało sie uwidocznić to to, że przeszczepione żyły płucne są na miejscu i nie ma przecieku resztkowego w miejscu ASD. W zawiązku z tym, że co jakiś czas wspominali między sobą o nadciśnieniu płucnym, ja tak bardziej..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 11

.. ...szpitala. Tam przeszłam badania i okazało się że wszystko jest w pożądku. Lekarz przyszedł i powiedział mi że fizycznie jestem zdrowa * tylko niech pani zrobi pożądek ze swoim życiem * . Te słowa uzmysłowiły mi że to nerwica. Tu wspomnę że od wielu lat żyłam w toksycznym związku.Przez..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 545

.. ...eeg głowy z tego o to badania wynikło że mam zmiany rozsiane w tylnej części głowy.Przeżyłam wtedy koszmar jak sie o tym dowiedziałam.Jeszcze tego samego dnia poszłyśmy z mamą do neurolog pokazać wynik.Ta niby mówiła że nie ma się czym na razie martwić ale minę miała taka że aż dreszcze..

Instytut Kardiologii Anin i ablacja

.. ... Zaraz zaczęły się badania ,krew, echo, rentgen. i wyjazdowe na Szaserów - Tomografię .Sobota i niedziela to błogi odpoczynek i zwiedzanie Instytutu. W poniedziałek Holter ( 12 ) i we wtorek o 8,30 leżałem już na stole. Zabieg trwał ok. 4 godz. Wykonano izolację trzech żył płucnych i..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 6

.. ...gardle , poszłam na badanie - echo serca,opowiedziałam lekarzowi co było dotychczas jakim lekiem kiedyś mnie leczono ,ale on młody kardiolog wiedział lepiej . Znalazł przeciek ,którego jak się pózniej w klinice okazało nie było , a nie zauważył wypadania płatka . Zapisał rytmonorm ,..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 17

.. ...wczesniej nigdy )Po wielu badaniach umęczona i z kolejnymi dochodzącymi dolegliwościami wylądowałam znów w przychodni - rodzinny stwierdził ,że niestety nadaję się do psychiatry . Pomyślałam,ze może naprawdę jakaś nerwica może ,ale wszystko mi się nie kleiło. Drążyłam temat robiąc..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 29

.. ...jakiś czas zrobicie badania. Niestety istnieje duże prawdopodobieństwo, że pojawi się WPW, czyli częstoskurcze. Moja córka dostała pierwszy raz w wieku 6 lat ( do tego czasu nie mieliśmy z nią żadnych problemów z powodu serca, biegała tańczyła, pływała - żyła normalnie ). Od tamtego..

Gwałtowne przyspieszenie bicia serca

.. ...opinia lekarza i zlecenie badan dadzą ci odpowiedz . Narazie kup coś uspokajajacego w aptece, cos ci tam doradzą. Pozdrawiam aha rozumiem mam jeszcze jeden dziwny problem , żyły w rękach mam powiekszone czy sam niewiem jak to powidziec nigdy niemiałem takich żył a ok dilku lat mam :( W..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 205

.. ...Szanowna Pani Jeżeli badania nic nie wykazały to jedyne słuszne wyjaśnienie to zaburzenia psychosomatyczne czyli aspekt pani psychiki przełożył się na ciało objawiając się w postaci problemów z sercem. Proszę zadać sobie pytanie czy ktoś w Pani otoczeniu non stop nie rani Pani uczuć. Ktoś..

Koronografia czy bay-pasy?

.. ...czasami angioplastykę( poszerzenie żył i tętnic lub wstawia stent ).Koronarogafia nie wyklucza by passów a jej wynik czasami stanowi wskazanie do pomostowania tętnic( czyli tzw by - passów ).Życzę zdrowia...

Acenocumarol a uczulenie

.. ...się jeszcze tego że w badaniach udowodniono: Cytat: Wnioski: Nadroparyna stosowana podskórnie w dawce 85 j.m. anty - Xa/kg m.c. raz na dobę przez 3 miesiące jest tak samo skuteczna i bezpieczna we wtórnej profilaktyce ŻChZZ jak acenokumarol. więc w przypadku zakrzepicy żył głębokich..

Biopsja serca - czy groźna, na czym polega?

.. czy to groźne badanie i na czym polega? Witam! w pod koniec maja miał wykonywaną biopsję serca mój brat - poszło bez szwanku i powikłań...polega to na tym że przez żyłę wprowadza się cośniestety nie jestem fachowcem - przykro mi, a więc w okolicy pachwiny wprowadzają to coś i prowadzi się to aż do serca skąd..

Dodatkowe skurcze - Str. 10

.. ...stwierdził, że dalsze badanie jest bezcelowe )nie zmęczył mnie zupełnie, a wynik był doskonały. Jeszcze jedno. Moja nieżyjąca już babcia, przeżyła 96( dziewięćdziesiąt sześć!!! }lat z tym paskudztwem. Nie przejmowała się tym zbytnio, chociaż pamiętam jak czasami wieczorami kazała mi..

Arytmia komorowa i ablacja

.. ...miałam mieĆ pobierane badania ) nie udało sie wkłucie do żyły .. wiec zabieg sie nie udał ale chłopak żył... ja mam arytmie komorowe od 10 lat jestem po 2 ablacjach systemem cato. Po pierwszej ablacji czułam sie jeszcze gorzej niż przed ablacją, wywołało to dodatkowe arytmie tzn..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 23

.. ...w mojej przychodni, badanie, czyli pobieranie krwi z żyły tez mam za darmo. Te wyliczanki dotyczą zakupu i dalszej eksploatacji miernika INR ( INRATIO lub COAGUCHEC ), a tak naprawdę interesuje mnie tylko to, czy można stosować te mierniki przy zażywaniu acenocumarolu. Witam, nie jest..

Po wszczepieniu stymulatora serca

.. ...zabiegiem Tata miał badaną krew ( była gęsta ) nie mogli znaleźć żyły, Tatuś wtedy zażartował, że napewno się wystraszyły i dlatego się pochowały. Tata przyjechał do kliniki w stanie ogólny dobrym, a późnym wieczorem zmarł. We wtorek był zabieg i zmarł, a w poniedziałek był jeszcze z..

Po operacji bajpasów

.. ...i tak już został po badaniach z nakazem kategorycznego leżenia max mógł usiąść ... bali sie o zawał ... najpierw koronarografia - zrozpaczona Mama dzwoniąca , że na sygnale odwieźli Tatę do Ustronia na te USG żył ... a potem od razu Ochojec i diagnoza: bajpasy bo na standy za późno... po..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 13

.. ...nizsze bo juz wstepne badania z krwi wykazaly pogorszenie jakis parametrow. pozdrawiam, Ewelina Trzymaj sie Ewelino... Cześć. Miałam echo serca ok. 1,5 roku temu z powodu poszerzonej żyły głównej dolnej i granicznych żył wątrobowych ( usg jaby brzusznej, zgłosiłam się z bólem brzucha po..

Słabe krążenie w okolicach głowy

.. ...wiem,że żyję. Na ogólnych badaniach kardiologicznych nie stwierdzono niczego,poza tym,że mam małe serce.Zastanawiam sie czy to może być powód,że ono po prostu czasami nie wydala z pompowaniem krwi do wszystkich części ciała.Czy może być to wina za dużej skurczliwości żył w okolicach..

STENT - zabieg udrożnienia żył

.. ...sercu.Najpierw zrobili badania a potem zadecydowali o kronarografii,żeby chyba sprawdzić czy coś się dzieje, bo ekg ani test wysiłkowy nic nie wykazywał ( do tej pory nie wiem zresztą dlaczego, może jakiś kardiolog mi odpowie na to pytanie ).porozmawiaj ze swoim kardiologiem, napewno ci..

Zwężenie żył płucnych po ablacji

.. ...normalnej sali. Wszystkie badania poablacyjne wykonane na R były ok. Co do przeciwzakrzepowych, to oprócz normalnej porcji heparyny przy zabiegu, był jeszcze Clexane następnego dnia. Czyli też rutyna. Przy obchodzie wieczornym, następnego dnia po zabiegu, poskażyłem się na lekką..

Moje boje, czy to na pewno nerwica? - Str. 2

.. ...żołądkiem+mdłości. Po raz kolejny badani ok podwyższony potas,ekg standard usg żył dogłowowych teraz czekam na echo i ekg wysiłkowe.Ostatnio szedłem sobie chodnikiem czółem się jakoś dziwnie aż tu w pewnym momęcie zaczeło mi się robic gorąco z lewej strony klatki piersiowej z kąd to..

Osoby z zastawką mechaniczną - Str. 2

.. ...Pozdrawiam A robisz badanie krwi z żyły. Jeżeli tak to bez wyraźnej konieczności nie rób tak często badań. Ja po 14 latach z zastawką widzę to po swoich żyłach. Nie wiem ile masz lat ale zwracaj i na to uwagę. Najlepiej to ok 2 razy w miesiacu moim zdaniem chociaż jak się zaczyna brać..

Powiększenie sylwetki serca

.. ...zacząc ...Mam kilka badan serca ,w skrócie to sobie żyłam spokojnie w miare ,,ale z lekami bo mam nadciśnienie ,,,i niewielką bo 1 stopnia ,niedomykalnośc zastawki trójdzielnej i mitralnej,nie znam sie na echo serca,ale podobno nie było żle ,ale po wizycie u kardiologa okazało sie ze..

Nerwoból, nonspecific twave abnormalities

.. ...schorzenie, ale po wszystkich badaniach ( w tym kardiologicznych ) stwierdzono, że skoro wszystko jest w porządku ( serce, płuca etc. ), nie mam zmniejszonej wydolności, ogólnie poza efektem kosmetycznym żadnych innych * minusów * - można zrezygnować z operacji, co tak się stało. I..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 212

.. ...skierowanie na jakiekolwiek badania, wszystko robiłem z własnej kieszeni. Banda konowałów, a te dyplomy nie wiem za co podostawali.. bo chyba nie za wiedzę. Oczywiście - nie mówię o wszystkich lekarzach. domi110, ja cały czas jestem...tylko, że wiecej czytam niż piszę. Domi to prawda ze..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 555

.. ...na tym lóżku ,to było badanie z kontrastem ,pani pyta sie czy jest uczulona na jod to się podaje dożylnie ,ja powiedziałam ze niewiem.No i podali jej przez żyłe ten kontrast.Skończyło sie badanie czekamy na zdjęcie wenflona,a moje szczescie zaczyna puchnąć...nie to trudno opisać jak..

Kłucie w okolicach nerki i bóle po lewej stronie

.. ...nerce mialem wszystkie badania... mocz, ekg, krew i jestem zdrow jak ryba... a dalej mam dolegliwosci.. ;/ Witam, też mam takie bóle, czasem właśnie jak śpię,aż się budzę, lub jak leżę. Lub normalnie. Są krótkie, lecz bardzo bolące i intensywne, uczucie takie jakby coś chciało przepłynąć..

Koronografia - mam pytanie - ktoś sie na tym zna?

.. ...ogolnej czy interpretacji badania? Mój tata miał dzisiaj robioną koronografię. Właśnie wróciłam ze szpitala. Mam kilka pytań czy ktoś może mi pomóc? Koronografię miał o 14 ,przepchnięto mu 2 żyły. Na czym polega to przepychanie i co sie dzieje z tym nagromadzonym w zyłach cholesterolem...

ZŻG - zakrzepica żył głębokich

.. ...obserwować nogę, robic badania USG żył, nie dopuścić do urazu nogi, złamania, by nie doszło do następnego zakrzepu! Trzeba też nosić podkolanówę uciskową. Mąż brał do stycznia 2009r. clexane najpierw 0,6 potem 0,4. Nic się nie działo. Teraz bierze Vessel Due F i niebawem ma te kapsułki..

Pulsowanie żył w szyi?

.. ...moze zrobic wszystkich badan, bo jestem w ciazy. jak myslicie, czy to moze cos przewleklego zakaznego? do jakich lekarzy chodzicie? prosze o pomoc! karolina hej karolina : ) ja nadal nie wiem co mi jest. nadal mam te same objawy, też mam szumy i piski w uszach - obu na raz. nasiliły..

Acenocumarol a Warfin przy sztucznej zastawce - Str. 2

.. ...a potem i tak robic badania z żyły, chociaż czasem wydaje mi się, że trochę umię ocenic tak na oko jaki mam INR - głupie, czy ty też tak masz? No i ciekawe ile on może podziałac? 1mg Warfinu w Polsce nie ma. Jest tylko 3mg i 5mg po 100 tabletek. Witam ponownie INR się ładnie trzyma 2,6...

Będę żył wiecznie? mam obniżoną temperaturę ciała

.. ...przyczyna ;( robilam badania krwi i mialam tylko podwyzszony cholesterol. czy to moze oznaczac ze mam zla przemiane materii? dodam ze moja tempertura waha sie od 34,6 - 35,6 C Proponuję sprawdzić: czy macie plomby z rtęcią,czy dobrze przeczyszczony przewód pokarmowy,czy dieta jest..

Stymulator serca i krwiak w miejscu wszczepienia

.. ...zabiegiem Tata miał badaną krew ( była gęsta ) nie mogli znaleźć żyły, Tatuś wtedy zażartował, że napewno się wystraszyły i dlatego się pochowały. Tata przyjechał do kliniki w stanie ogólny dobrym, a późnym wieczorem zmarł. We wtorek był zabieg i zmarł, a w poniedziałek był jeszcze z..

Powłuczenie nogami

.. ...powiedzieć co mi dolega. W badaniach neurologicznych zostało mi jedynie prześwietlenie głowy. Rehabilitacja, której próbowałem nic mi nie pomogła. Poszczególne wyniki moich badań dowodzą, że : - badanie mięśni prawidłowe - na kręgosłupie małe przepukliny - brak witaminy B12 - przepływ..

By-passy - żyły muszą być pobrane z nóg operowanego?

.. ...jeden stent,po którym badanie wysiłkowe wcale nie wyszło lepsze,szybko przerwane przez lekarza. Ma cukrzycę i tak zniszczone żyly,że lekarz boi się ryzykować operacją by - passów,bo żyły są zbyt zniszczone. Moje pytanie odnośnie tego to,czy do by - passów żyły muszą być pobrane z nóg..

Niska hemoglobina i wysoki cholesterol

.. ...miażdżycową - miała jakieś badanie na żyły? Ja mam to samo tzn duszności i jak wejdę do rodziców na 3 piętro to czuję się jakbym przebiegł 10 km. Mnie jakieś 3 lata temu odkryto dlaczego - hipertriglicerydemia. Więc wg mnie badanie poziomu TG to podstawa Podobno nadmiar cholesterolu to..

Klinika kardiochirurgiczna w Katowicach-Ochojecu

.. ...tak mocno inwazyjne badanie także raczej nie ma znaczenia gdzie się go wykonuje. Mój tato nie miał go robionego w Katowicach tylko u nas w regionalnym szpitalu na oddziale kardiologii . Praktycznie od tego badania bardzo dużo zależy, ponieważ to ono pokazuje stan( drożność ) żył,..

Widoczne żyły na wewnętrznej stronie dłoni

.. ...do 160/100. Zrobilem badania ( ekg, krew, cyfrowa analiza fali pulsu ) - w normie, ta ostatnia prawie wzorowa. Domniemam wiec, ze to nerwica. Tymbardziej, ze mam problemy z zasnieciem, jakies drgania wewnetrzne, bole glowy i mrowienia, czasami jeszcze serce mocniej bije i jakies klucia w..

Duszności, zmęczenie i silne bicie serca

.. ...do lekarza zlecił mi badanie krwi moczu, ekg, badanie tarczycy, i prześwietlenie klatki piersiowej. Okazało się że moje ciało jest w świetnej formie i nic mi nie dolega, więc olałem ten dziwny atak i żyłem normalnie. Ale od 2 tygodni szczególnie po spożyciu alkocholu a nawet i bez czuje..

Miażdżyca żył kończyn dolnych

.. ...grozne trzeba zrobic badania Najprawdopodobniej to przez niedobory albo zatrucie.Polecam łykać po 1 gramie tlenku magnezu i 1 miligramie związku chromu.Z tym że czasami to 1 może być troche dużo. czesc magda znam doskonale problem miazdzycy nog,jezeli szukasz chirurga naczyniowego to..

Apatia, senność, wyobcowanie

.. ...ten zlecił najprostrze badania. Krew ok, cukier też, tarczyca także. Niskie ciśnienie szybko unormowane kropelkami. Stwiedził depresje, zapisał leki, wysłał do psychiatry. Ta depresji nie potwierdziła, ale leki zostawiła i dołożyła mocniejsze, po czym odesłała dalej. Dziś byłam u..

Nerwica ?

.. ...jak niemowlak ... Po badaniach ulga na miesiąc wróciłem do normalnosci , ale niestety teraz czuje jak serce mi drzy , w glowie mi sie kreci , a serce aż przez koszulke widac jak wali jak oszlalałe ... Czasami jak boli potrafie palcem znależć mięsien czy żyłe która pulsuje aż ... W..

Jestem po ablacji, chętnie odpowiem na wasze pytania, wątpliwości

.. ...były dla mnie ciężkie. Badanie EPS oraz ablacja...wkłówają się poprzez pachwiny do żył, tam wkładają elektrody ( małe jakby kanaliki - bardzo cienkie ) na ich końcu jest kamera, obserwują z monitorów każdą z nich...prowadzą ją do serca, każda dociera w inne miejsce serca i wywołują..

Miażdżyca żył kończyn dolnych

.. ...różnie. Rok temu robiłam badanie USG przepływowe żył i tętnic wyszło że mam jakieś zatory w tętnicach a na stopach niby zanik tętnic tak bynajmniej mi mówiono, robiłam również badania z krwi czy to nie reumatyzm ale wyszło wszystko dobrze wysyłali mnie tylko do lekarza do lekarza jeden..

Mrowienie w udach

.. ...oraz nabiał. Zjadać dużo jarzyn gotowanych i różnego rodzaju kasz. Zrezygnować z gazowanych i kolorowych napojów sklepowych. Ponadto dla pewności można zrobić badania w celu wykluczenia zapalenia żył...

Wyniki badań ANA1

.. ...może oznaczać wymik badania ANA1 ( ++ ) bardzo się boję nogi mnie bolą i robią mi się sińce a żyły to straszliwie bolą do lekarza idę dopiero w styczniu.Dziękuje z góry jak wynik jest dodatni,to musisz zrobic jeszcze badanie ANA2.Takie badania zleca często reumatolog przy niektórych..

IZOLACJA żyły płucnej - kto miał?

.. ...umiarowienie. zaczely sie badania, holtery, ponowne wizyty w szpitalu na umiarowieniach. w kazdym holterze piekne zapisy arytmi: napadowe migtania i trzepotania przedsionków oraz ekstrasystolia przedsionkowa. pierwsza ablacja byla juz w grudniu, druga na poczatku lutego. bralam polfenon..

Przyspieszone bicie serca, pulsacja żył

.. ...120/70. Wypisal mi duzo badan do zrobienia - - * glukoza, kreatynina, tarczyca ( TSH ), morfologia i badanie moczu. Lekarz pytal sie mnie o stres ale ja nie za bardzo sie stresuje, jedynie moze czasami w szkole. Mialem tez przerwe w cwiczeniach na silowni ponad miesiac lecz i tak bylo to..

Niedrożność żyły szyjnej, prześwit ok 20%

.. ...z jednej strony. Po badaniach, okazało się że ma niedrożność żyły, w 80% jest zasłonięty prześwit, i że jak najszybciej powinien udać się na zabieg rozszerzenia tego prześwitu, ma być wykonywane laparoskopią. Dowiedział się, że taka niedrożność żył może spowodować zakrzep, paraliż..

Zgrubienie w pachwinie

.. ...Dodam, że miałam ostatnio badania krwi i moczu i mam wszystko w normie. Poza tym czuję się dobrze i nie mam żadnych innych dolegliwości. Będę wdzięczna za wyjaśnienie czy żyły w okolicach pachwin są wyczuwalne i twarde i jakiej są wielkości u zdrowej, szczupłej osoby? Dziękuję. idż do..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 13

.. ...nerwice . Tam przeszłam badania i okazało się że wszystko jest w pożądku. Lekarz przyszedł i powiedział mi że fizycznie jestem zdrowa * tylko niech pani zrobi pożądek ze swoim życiem * . Te słowa uzmysłowiły mi że to nerwica. Tu wspomnę że od wielu lat żyłam w toksycznym związku.Przez..

By-passy_szpitale: Zabrze, Katowice, Anin, inny który polecacie?

.. ...operacji bajpasów z badaniem koronografii ( doświadczony lekarz kardiochirurg który oceni wynik ). Jestem po koronografii, 2 żyły zapchane - prawdopodobnie by - passy. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi. lolo witam, moja mama jest po operacji bypassow w zabrzu. Mama miała ciezki..