Bardzo niskie ciśnienie

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...przewodnienie pacjenta; zbyt niska podaż białka powodująca spadek ciśnienia osmotycznego a co za tym idzie ucieczkę płynów z naczyń; retencja płynów w przebiegu niewydolności nerek. Objawy obrzęku płuc. duszność ( subiektywne uczucie braku tchu ), często występuje sinica ( zasinienie..

Krążenie hiperkinetyczne

.. ...stan, w którym, mimo niskiego ciśnienia tętniczego, objętość minutowa serca jest znaczna. Serce zwiększając częstość uderzeń i/lub silę skurczu kompensuje niskie ciśnienie układowe. Krążenie hiperkinetyczne ma miejsce na przykład w przypadku ciężkich zakażeń bakteryjnych krwi wchodzących..

Niedociśnienie

.. ...obniżenie do bardzo niskich wartości, może być dla pacjenta nie tylko nieprzyjemne ( zawroty i bóle głowy, uczucie zmęczenie ) ale także niebezpieczne ( utrata przytomności ). Podobnie ostrożnie postępuje się w udarach krwotocznych mózgu, którym zwykle towarzyszy znaczny wzrost ciśnienia..

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

Krytyczne niedokrwienie kończyny dolnej

.. ...tętnicach podudzia. Objawem, wynikającym z przedłużającego się krytycznego niedokrwienia, jest martwica skóry i mięśni. Niestety często jedynym możliwym postępowaniem jest amputacja części lub całej kończyny...

Pszczeli jad w leczeniu nadciśnienia

.. ...defektami tych kanałów mają niskie ciśnienie krwi. Do przetestowania potencjalnej terapii potrzebny był środek specyficznie blokujący kanał jonowy. O ile TPN blokuje kanały sodowe zarówno w nerkach, jak i sercu, to po zmodyfikowaniu działa tylko na kanały w nerce. Udało się to osiągnąć..

Nadciśnienie tętnicze a sól

.. ...Człowieka. W przypadku soli niskosodowej to tylko 1,2 grama, co jest znaczącą różnicą. W wielu produktach jest ukryta sól - każda kromka pełnoziarnistego chleba zawiera około 150 miligramów sodu. Dużo soli zawierają mieszanki warzywne, kostki rosołowe, gotowe sosy, musztarda, maggi czy..

Wysokie ciśnienie u starszych osób w chłodne dni

.. ...chłodne dni, ponieważ niska temperatura powoduje kurczenie się naczyń. Jednak dotychczas w niewielu badaniach analizowano ten związek u osób starszych, napisali autorzy najnowszego artykułu. Tymczasem, ta właśnie grupa może być szczególnie wrażliwa na zmiany ciśnienia pod wpływem..

Leki złożone przyszłością terapii nadciśnienia tętniczego

.. ...najważniejszych przyczyn niskiej skuteczności terapii nadciśnienia. Z badań przeprowadzonych w Polsce w 2002 r. wynika, że leki na nadciśnienie przyjmuje regularnie tylko 62 proc. pacjentów. Do przyczyn tego stanu rzeczy kardiolog zaliczył brak subiektywnego poczucia choroby -..

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...chorych - ważną przyczynę niskiej skuteczności leczenia nadciśnienia. Na świecie liczba osób z nadciśnieniem wrasta szybciej niż liczba ludności. Obecnie ma je ok. 1 mld ludzi, ale w 2025 r. będzie ich już niemal 1,6 mld. Jak przypomniał prof. Jerzy Głuszek z Katedry i Kliniki..

Nadciśnienie leczone operacyjnie

.. ...operacji jest stosunkowo niski ( w Wielkiej Brytanii - około 4000 funtów ), a pozwala ona zmniejszyć ryzyko udaru mózgu czy zawału serca aż o połowę. Obecnie prowadzone są badania kliniczne, które obejmą 110 pacjentów - część będzie operowana i dostanie leki, część tylko dostanie leki...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...( ok.180 - 190/min, niskie ciśnienie jednocześnie ), 1stopnia wiotką zastawkę mitralną, jakąs nerwicę serca, wpw( to chyba częstoskurcz? już się pogubiłam ). Szukac w razie czego położniczego z kardiologiem? W ciąży nie jestem jeszcze, ale wolałabym się upewnic. Serdecznie pozdrawiam..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...w sprayu mimo że mam bardzo niskie ciśnienie ( swoją drogą nie zamierzam z niej nawet korzystać. Cała tą wypowiedzią zmierzam do pytania dla Pana Grzegorza. Co w takim razie jest nieetyczne? * Lekarz * który jest imbecylem i człowieka może doprowadzić do zawału swoimi durnymi..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 56

.. ...i tak mam strasznie niskie ciśnienie 95/60, a tętno 59...nie biorę drugiej tabletki bo to chyba stanowczo za duża dla mnie dawka...nie wiem co robić...lekarz zalecił 2 tabletki dziennie, a ja przecież przy 1 czuję się beznadziejnie:( Mam już tego dość!przyznam sczerze,że coraz gorzej sie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 64

.. ...mi tego leku miewam bardzo niskie ciśnienie, drętwieją mi palce,zgłosiłam to lekarzowi, ale stwierdził że to normalne, że tak może być. Czy tachykardia może być wywolana ciągłym stresem i czy mozna ją leczyć eliminując farmakologicznie własnie ten stres? Dziekuję za odpowiedź. dana0909..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 46

.. ...wysokie tętno i strasznie niskie ciśnienie. Praktycznie przez cały czas do klasy maturalnej zadko zdarzaly mi sie czestoskurcze. Jednak w klasie maturalnej stres połączony ze zmęczeniem spowodował ze moje badania bardzo a to bardzo sie pogorszyły. Jako ze byłam w klasie biologicznej i..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 3

.. ...100, przy stosunkowo niskim ciśnieniu. Szczerze to nie pamiętam kiedy puls spadł mi poniżej 80, nawet po lekach. Lekarz kazał mi nie dopuszczać go powyżej 80, ale niestety nie udaje mi się to. Nie mam jakiś dużych stresów: studiuję, ale jest lajtowo, w domu tez spokój, nie mam czym się..

Echo serca - Str. 14

.. ...rytm serca ( przy tym niskie ciśnienie ). Czy to może być groźne czy raczej nie powinnam się tym za bardzo przejmować? Pani Izabelo, bedę wdzięczny za ocenę mojego echokardiografu. Oto wyniki: lewa komora 56/28 frakcja wyrzutowa ok.55% PMKmm 9/14 tylna ściana 10/15 prawa komora 26 lewy..

Echo serca - Str. 18

.. ...napływa pod stosunkowo niskim ciśnieniem, panującym w lewym przedsionku, w związku z czym wada ta rzadko daje zaburzenia we wczesnym dzieciństwie. Na ogół pierwsze objawy występują w wieku pzredszkolnym i szkolnym. Stosunkowo rzadko dochodzi do powikłania w postaci nadciśnienia płucnego...

Echo serca - Str. 19

.. ...- 140/40 - 45. Takie niskie ciśnienie żylne nie wrózy chyba nic dobrego ???? Jesteśmy umówieni do lekarza na środę. Z góry dziękuję za odpowiedź Janusz Duża różnica między ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym moze świadczyć o istotnej niedomykalności aortalnej , warto dokladnie ocenic..

Echo serca - Str. 31

.. ...tętno ( 90 - 120 ) i niskie ciśnienie ( 95/60 ), kolejny termin wizyty za dwa tygodnie, po poczytaniu forum to jestem na dobrej drodze do nerwicy serca. Dziękuję. witam wszystkich. Mam prośbę. podaję poniżej pewne dane o któryvh nie mam zielonego pojecia. proszę o pomoc i opinię: LVdD (..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...osłabienie, puls 30 - 35/min. niskie ciśnienie. Holter pokazał 24.000 dodatkowych skurczów na dobę, w tym liczna bi - i trigeminia. Po powrocie do Cordaronu wyniki Holtera i samopoczucie b.dobre. Kłopot w tym, że tego leku nie można stale używać, uszkadza płuca, tarczycę i wzrok...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 24

.. ...od pogody. Jak jest niskie ciśnienie czuję się wyjątkowo osłabiona i często robi sie słabo. Staram się w taki dzień nie robić przede wszystkim gwałtownych ruchów, ani wykonywać jakiegoś dużego wysiłku. Dzisiaj był taki dzień, przynajmniej tu gdzie ja jestem,Ciężkie słońce za chmurami,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 30

.. ...rzecz, która nas łączy - niskie ciśnienie : - ) Ja mam takie od zawsze i choć groźne to nie jest, to jednak ciągłe zmęczenie, senność i bóle głowy bywają uciążliwe. Byłam z tym nawet u lekarza ( badając serducho ), ale powiedział mi tylko, że pozostaje mi czekać, aż się zestarzeje i..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 42

.. ...myślę, że może to być niskim ciśnieniem, a Ty też kiedyś pisałaś, że masz niskie, więc jeśli do tego dojdzie jeszcze kiepska pogoda, to może być od tego. No albo * tylko * z nerwicy, ale wtedy pozostaje tylko nie nakręcać się, bo zawroty miną a Ty będziesz w gorszym stanie przez nerwy...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 46

.. ...trzy rzeczy wspólne - niskie ciśnienie, rocznicę ślubu no i oczywiście antykolezankę nerwicę lękową: )To narazie tyle.pa pa Witam wszystkich. Podobnie jak Wy przeszedłem nerwicę a może i coś jeszcze gorszego bo miałem już tak tego dość że ...chciałem się zabić. Nie poddałem się i mogę..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...mi się w głowie i mam bardzo niskie ciśnienie, a w dodatku strasznie szybko się męcze. Co mam robić? Pozdrawiam tez mam to co wy. tez ostatnio zle sie czulem. z moim sercem dzialy sie zle zeczy. poszedlem sobie jakies 4 tygodnie temu pobiegac. myslalem ze umre. jak wrocilem na chate to..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...odczuwają je osoby z niskim ciśnieniem i schorzeniami tarczycy. Warto jest więc kontrolnie badac sobie poziom jej hormonów, bo jego wyrównanie sprawi, że równiez skutki wypadania zastawki odczuwać będziemy o wiele słabiej. Póki pacjent nie odczuwa dolegliwości dobrze jest przyjmowac..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 14

.. ...nadciśnieniu, lecz ja mam bardzo niskie ciśnienie, czasem nawet 80/70. Magnez z b6 zażywam cały czas. Witam wszystkich serdecznie, jestem tutaj po raz pierwszy i stwierdzam, że bardzo dobrze poczytać o swoim problemie przeżywanym przez inne osoby, chociażby po to, żeby nie czuć się w nim..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 16

.. ...nadakl zwalałam to na niskie ciśnienie. Oczywiście magnez i glukardiamid na podniesienie ciśnienia zawsze w kieszonce. Az w końcu zdazyło mi się zasłabnąc na ulicy i lekarka karetki zmobilizowała mnie do zrobienia badań, ponieważ z objawów wynika że to wypadanie płatka. Fart chciał, że 2..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 3

.. ...szczególnie u osób z niskim ciśnieniem i wolną akcją serca. Zwolnienie akcji serca betablokerem często zwiększa liczbę * potknięć * , nie jest to dobry lek dla takich osób. Arytmię serca np. komorową po wizycie u lekarza można dość skutecznie zminimalizować lekiem Cordarone 20 mg, ale..

Dodatkowe skurcze komorowe

.. ...zwiększa ). POdobno tak niskie ciśnienie też powoduje arytmię. Lek pomógł mi na serce więc lekarz nie zlecił Holtera. W echu wykrył maleńką dziurkę w przegrodzie międzyprzedsionkowe, jakaś fala zwrotna. Nie ma ponoć to takiego znaczenia ale mam powtarzać echo co dwa lata.Mam to podobno..

Duży puls

.. ...czy nie jest oby za niski, mam 21 lat. pozdrawiam eeee - mój kolega dobrze wysportowany ma 56 - raz sobie mierzyliśmy : ) ja mam nadcisnienie tetnicze i przy tym puls od80 do 120 prawie codziennie czym moze byc spowodowany ten wysoki puls prosze o porade jak najszybciej wysoki puls..

Duży puls - Str. 3

.. ...tak od tygodnia mam bardzo niskie ciśnienie, ok. 86/33, tak prawie cały czas, pry czym mój puls wynosi ponad 13, parę razy już miałam nawet 166. Nie wiem co się dzieje, cały czas czuję że serce bardzo szybko mi bije, nie jest to fajne uczucie. Moja mama mówi że poczekamy i zobaczymy,..

Hipotomia ortostatyczna

.. ...pozycji,a oprócz tego dbać o swoje ciśnienie - ćwiczyć, unikać używek ( choć przy niskim ciśnieniu kawa dobze robi: ) ),oraz pobudzać krążenie przez np masaże podczas kąpieli. Pozdrawiam serdecznie,Asia: )...

Potas - czemu go tak mało? - Str. 2

.. ...2,98. Zazwyczaj mam niskie ciśnienie 90/60. Tym razem po godzinie od utraty świadomości RR: 140/100, potem zaczęło spadać 100/60, po kilku godzinach znów było niskie jak zazwyczaj. Po podaniu kroplówek z potasem czuję się lepiej, ale nadal jestem bardzo osłabiona i niezdolna do..

Betaloc a niskie ciśnienie

.. ...czuł, mam do tego raczej niskie ciśnienie biore betaloc od roku w dawce 100 raz dziennie czuje sie dobrze gozej po odstawieniu raptownym biorę betaloc 50 od pół roku na skurcze nadkomorowe i jest to lek któryś zkolei.Poprzebnio brałem metocard,metoprololl,sotahexal,jednak na żaden z tych..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 29

.. ...puchnięciem kostek, bardzo niskimi stanami ciśnienia, grożącymi utratą przytomności. Napady trzepotania miałem od roku 1997, stosunkowo rzadko, natomiast od września ub. roku bardzo często, na zmianę z migotaniem przedsionków i tzw. trzepoto - migotaniem. Ablacja się udała, trzepotania..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...nadciśnieniem którzy mają niski potas ( co pozwala zmniejszyc dawkę potasu ), stosuje Insprę bo jest lepiej tolerowana od spironolu. Spironol w nadciśnieniu jest rzadko stosowany bo w dawkach w których powinien by przyjmowany w tym wskazaniu ma sporo działań niepożadanych ( do 50%..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 10

.. ...głowy - , mdlosci - niskie ciśnienie - kompletny brak sił.Mimo wszystko - te cholerne zmiany pogody - mają również wpływ na samopoczucie - bo od wczoraj - zdecydowanie lepiej/ oczywiście - biorąc pod uwagę naszą sytuację zdrowotną.Zgadza się - po wyjściu z wanny - dycham - jak ryba..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 11

.. ...tego,że czuję się fatalnie/bardzo niskie ciśnienie,zawroty głowy,duszności i ciągłe osłabienie/.Nie wiem jak mam się z tym oswoić.Mario38 ,czy Ty również jesteś na rencie?.Pozdrawiam Was. Oj ... Szanowne Panie, Dziewczyny, Kobiety : ) ... pare dni temu miałem następną komisję. I pomimo..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 25

.. ...powodu mojego stanu i niskiego ciśnienia to podobojczykowe 2 rany i każde spudłowane. Dostałem dopaminę i dobutaminę. Przeżyłem wstrząs kardiogenny. Procentowo 90% pacjentów umiera. W 15 min doszedłem do siebie, ale potem czułem się kijowo chyba z pół roku. Od tamtej pory nie straciłem..

Szybkie tętno - Str. 8

.. ...ginekologowi, i dobrze. Żona na niskie ciśnienie, a Mexicord go nie obniża. Jak dostawała inne leki, to mdlała. I jeszcze jedno pytanie, częstoskurcz to przypadłość wyłącznie kobieca?? To dobrze, ze ciaza przebiegla spokojnie, dziecko przyszlo na swiat i jest ok : ) ) ) Czyli widac, ze w..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...dni doszło do bardzo niskiego spadku ciesnienia 70/50 szczegolnie rano a puls przy tym jest wysoki 100 na minute ...co moze mi dolegac ? miałam robione badania ale nie wykazało nerwicy prosze o pomoc najlepiej na gg 8699808 Witajcie! No nie wiem co sobie myśleć...lekceważyłam moje..

Szybkie tętno - Str. 14

.. ...Mam podobne problemy. Niskie ciśnienie poniżej 100 i tętno do 90. Byłam na kardiologii przez ponad tydzień półtora roku temu. Wykonano mi wszystkie badania łącznie z holterem. Nic konkretnego nie stwierdzono. Wszystkie badania podobno były dobre. Jedynie Holter zarejestrował krótkie,..

Częstoskórcz napadowy a ciąża i poród - Str. 3

.. ...ledwo żyje. Trzymam kciuki żeby te skurcze Ci znikneły całkiem. I widzisz dałyśmy radę i przeszłyśmy szczęśliwie przez ciąże i poród, cieszę się że i Ty masz to już za sobą: - ) Serdecznie Was pozdrawiam...

Zespół chorej zatoki

.. ...bigeminia, no i oczywiście niskie ciśnienie. A moje życie ostatnio to już horror omdlenia, stany przedomdleniowe,zerowa tolerancja wysiłku, najgorsze jest to, że ostatnio zaczyna mi spadać waga. Nigdy nie ważyłam dużo, ale teraz przy wzroście 158 cm waże 46kg. Nie wiem co sie dzieje, bo..

Propranolol - Str. 4

.. ...co chwila ziewałam ), bardzo niskie ciśnienie i wysokie tętno, szarpanie w klatce piersiowej, nierówne bicie serca i te ciągłe napięcie... Trafiłam do kardiologa, odstawiłam kawę a nawet herbatę, wszystko, co działałoby pobudzająco. Stwierdzono nerwicę serca. Próbowałam różnych leków i..

Zawroty głowy i ból głowy

.. ...Arturze Może to być np. niskie ciśnienie. Proponuje sobie zbadać u lekarza - to nie boli. Poza tym może lekarz jeszcze coś podpowie, ale skoro dzieje sie to tylko podczas wstawania to myśle, że to cisnienie niskie. jak wstaje to normalnie tak mnie boli glowa jakby miala mi wybuchnac a..

Niskie ciśnienie 76/52

.. ...podłoża dziedzicznego niskie cisnienie nie jest niczym złym. Dawniej probowano je sztucznie podnosić np przez duże ilości kawy co jak uznano w dzisiejszych czasach bardziej szkodziło organizmowi niż pomagało. niepowinno Cię to niepokoić jednak myśle, że lepiej gdybyś zgłosiła się do..

Po bajpasach - Str. 5

.. ...poniżej normy i trochę niskie ciśnienie przy podwyższonym pulsie. Najgorsze spanie na plecach i jeszcze mnie bolą mięśnie na klatce. Od leku odwadniającego co chwile chodzę sikać bo jednocześnie pije wodę. Marna pogoda i boje się wychodzić na dwór a od razu by się samopoczucie poprawiło...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 18

.. ...serca. Ja mam nieraz niskie ciśnienie czy w normie a mam uczucie jak by biło mi szybko serce. Czy na to trzeba brać prochy, bo nie jestem zwolenniczką niepotrzebnego łykania świnstw zwanych lekami. Hej nie jestescie sami pracuje za granica 3 lata i kazdego dnia czuje sie gorzej ogiawy z..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 77

.. ...ten magnez ale mam też niskie ciśnienie czasem lewa ręka robi się zaczerwieniona i taka jakby doklejona i mam odczucie szczypania w głowie nie wiem co to? Bo ciśnienie atmosferyczne jest bardzo wysokie i powinienem się dobrze czuć. Moni pisalam do Ciebie jak tylko tam sie pojawilas nie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 89

.. ...piątek, pogoda obrzydliwa niskie ciśnienie, wiatr i mżawka, a oczy już od rana znowu mnie szczypią. A tu cały dzionek przed kompem... witajcie, ja jestem zadowolona z wizyty gosci bo było przyjemnie tylko napilam sie kieliszek dobrej wodeczki to mnie w nocy serce bolalo ale wzielam..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 135

.. ...jak ty,na codzień mam niskie ciśnienie 115/72/59.i pewnego razu bez żadnej przyczyny jak sobie siedziałam w domu w fotelu zaczęło mi się robić duszno,gorąco,jakieś mroczki przed oczamii straszny ucisk w piersiach. ciśnienie mi skoczyło 180/100.na pogotowiu dali zastrzyk,zrobili ekg..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 3

.. ...)..odzywianie w miarę zdrowe..i niskie ciśnienie...Lekarze ..podają jako etiologię...nieznana przyczyna..: ) ) ) ) ) Mam nadzieję,że...nauczę się z tym zyc... Chcę też podziekować lekarzom z Akademii Medycznej w Gdańsku...za udany zabieg, bezposrednio po nim otrzymalam książeczkę.. *..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 2

.. ...utrzymuje się u niego niskie ciśnienie ( 90/60 ) oraz dość wysoka temperatura ( ok. 37,5 - 38 ). Czy jest to * normalny * stan pooperacyjny, a może jakiś inny objaw? Bardzo proszę o komentarz i radę, bo lekarze milczą na ten temat. Stwierdzono u mnie na Holterze wypadanie płatka zastawki..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza

.. ...zazwyczaj, w domu mam raczej niskie cisnienie i wszystko jest w porzadku. No... ale ja mam rowniez podwyzszony poziom cholesterolu i nadwage wiec lekarz zwykle traktuje to powaznie. Wydaje mi sie, ze u mnie glowna przyczyna choroby jest wlasnie stres i zycie w nerwach. Chcialabym pomoc..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...bez przecieków, mam niskie ciśnienie i czasami zdarza się arytmia serca ( znacznie przyspiesza bicie ). Za 2 tygodnie wybieram się na narty i będę w górach ( wys. ok. 1500 m n.p.m. ) Odp. Nie ma żadnych przeciwwskazań. Tętniak przegrody bez przecieku nie stanowi zagrożenia. ( śpij..

Leki i nadciśnienie tętnicze IV stopnia

.. ...drugie jak dla mnie niskie. Ale najważniejsze, że nie jest juz wysokie. Koniecznie wybierz sie do lekarza, bo wiem po sobie, że w Twoim wieku lekceważyłam sparwę, czego teraz żałuję. Pozdrawiam i zyczę zdrowia Witam ja mam pytanie czy może mi ktoś pomóc bo nie wiem czy mam zażyć..

Dodatkowe skurcze i beta blokery

.. ...ma go brać skoro mam niskie ciśnienie w granicach 90/50, a po nim ostatnio miałam 74/48!!!! Czy wy nie macie problemów z ciśnieniem po tych lekach?? Pozdrawiam Zyrafko; - ) ja od zawsze jestem niskocisnieniowcem 90/60 to najnizsze jakie miałam normalnie 100/70 Zazywam betaloc zok 50 mg,..

Niski puls i nadciśnienie

.. ...czasie zauważyłem że mam niski puls od 48 do 60.moje ciśnienie to 140/90 150/100. co to moze oznaczać ?? Bartku,jeśli uprawisz jakiś sport,to Twoj puls jest prawidłowy. Jeśli jednak tak sie nie dzieje,masz bradykardię ( zwolnioną czynność serca ). Moze sie ona przydarzyc osobom mającym..

Niskie ciśnienie czym grozi?

.. ...mam 22 lata ,cisnienie niskie 96/62 puls 96 czym to grozi??i co zrobic zeby czuc sie lepiej..? Moze wystarczy wypic mocna kawe : ) ? Jeżeli nie masz zawrotów głowy, ani zachwiań z osłabienia to moim zdaniem nie ma się czym przejmować. zaglądam do tego działu, ponieważ jeszcze 10 dni temu,..

Zespół wazowagalny

.. ...blada jak ściena, mam niskie ciśnienie i chce mi się spać. Jaeśli uważasz, że możesz być chora/y to idź z tym do lekarza - kardiologa. Może jesteś chora/y na coś innego, albo nic Ci nie jest. Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej to napisz, a Ci odpisze = ). Tak ogolnie to juz sie do tego..

Czy tu odpowiadają lekarze?

.. ...normalne? Z reguły mam niskie ciśnienie ok. 100/60, ale też czasami spada mi do 90/50. Dzięki za pomoc: ) Witam. Właściwie było by to wspaniałe forum gdyby można było liczyć również na odpowiedzi lekarzy /dla wyróżnienia wydruk w innym kolorze/. Czy jednak lekarze specjaliści mają na to..

Podwyższone ciśnienie, leki i częstoskurcze

.. ...masz nawet nieco za niskie ( wartośc prawidłowa to ok 120mm/Hg ). Puls rownież jest calkowicie w porządku ( wartości powyżej 100lub ponizej 60/min są u osob niewysprtowanych możliwą patologią ).Jeynie to drżenie rąk,druga wartośc ciśnienia i reszta objawow ktore podaleś wydają sie..

Dodatkowe skurcze - Str. 6

.. ...źle tolerowałam, mam niskie ciśnienie, po betaloku jeszcze spadało, a napady były jak dotąd, zaczęłam uzupełniać potas i magnez, - wszystko ustąpiło, pod koniec drugiej ciąży objawy nawróciły, ale wiedziałam co robić i rzeczywiście pomogło. Aha w każdym puknięciu silny lęk! Witam!Mam te..

Dodatkowe skurcze - Str. 34

.. ...napiszcie. Wojtku ja mam bardzo niskie ciśnienie od zawsze dlatego lekarz powiedział że trudno mi dobrać leki bo każdy lek na serce obniża ciśnienie i mam karuzele w głowie kawy nie za bardzo moge bo mi sie nasilają skurcze można by jakiś koniaczek od czasu do czasu ale sie troche boje,..

Dodatkowe skurcze - Str. 41

.. ...tym bardziej że mam niskie ciśnienie.no ale jest co raz gorzej wiec chyba zaczne to brać tzn najmniejsza dawke 1,5.choc mam obawy po przeczytaniu ulotki tzn ze trzeba podczas brania tego leku konsultować sie z lekarzem albo że nie można go nagle odstawić. i jeszcze obserwować puls przez..

Dodatkowe skurcze - Str. 63

.. ...12 - 18 12:57:04, w: Niskie ciśnienie Hmm zgadzam się z minią - kieliszek od czasu do czasu nikomu nie zaszkodzi, przecież np. czerwone wino dobrze wpływa na serce : ) więc jeśli ktoś wypije jeden w tygodniu to nic mu się nie stanie : ) wypróbowałam na sobie...po jednym kieliszeczku..

WPW a ablacja - Str. 2

.. ...inne zdanie ). Z powodu niskiego ciśnienia nie mogłam brać innych np. Isoptinu, a Mexicord go nie obniża. Wszystkim zainteresowanym polecam Szybkie tętno i szybkie tętno II ( wtedy tam pisał o mnie mój mąż Luk - ja nie mogłam ) Po zabiegu nie miałam żadnych kłopotów, jedynie nasiliły sie..

Wysokie tętno w spoczynku

.. ...witam, ja mam tez na ogół niskie ciśnienie 100/70, 95/60 ale przy tym wysokie tętno 95 - 120 w spoczynku. Czuję sie wtedy fatalnie. Ostatnimi czasy zaczęłam tracic momentalnie przytomnośc i towarzyszy mi przy tym przyspieszone tętno. Dostałam już przy ostatniej wizycie proszeczki do..

Przyczyny niskiego ciśnienia tętniczego

.. Jakie są przyczyny niskiego ciśnienia tetniczego? Witaj! Hipotonia,czyli inaczej niskie ciśnienie jak wiekszość różnorakich objawow ma kilka przyczyn. Do tych najbardziej znanych należą m.in. proces dojrzewania, u szczupłych i wysokich kobiet jako wartość fizjologiczna, przy malej aktywności ruchowej,..

Napadowe nadciśnienie połączone z bradykardią

.. ...tylko wtedy mama ma taki niski puls? czy normalnie tez ma nizszy? Wiesz ja mam i tachycardie i bradycardie no i niestety nerwice serca. Pozdrowienia cześć Basiu. Normalnie ma ciśnienie rzędu 120/80 a puls ok. 60/min. Przy jednym z takich napadów zawiozłem ją na ostry dyżur, gdzie zrobili..

Nadciśnienie tętnicze

.. ...jest już dla ciebie niskie. Myślałbym może nad przyczyną nerkową nadciśnienia, chociaż jeżeli wykonano wszystkie badania to pewnie to wykluczyli. Może to być nadciśnienie samoistne tak też bywa. Radze zacząć uprawiać sport, wierze że przy większym wysiłku boli cie głowa, na początek..

Szybkie tetno II - Str. 4

.. ...wychodzi na to, że mam bardzo niskie ciśnienie ( w porównaniu z tym co było zawsze ) - średnio 100/70 ale i 92/48. Strasznie się cieszę, że u Ciebie już lepiej. A jak tam Kika? Kika powinna być już po zabiegu.Z tego co wiem,to miała zabieg w czwartek w zeszłym tygodniu.Więc może jest..

Niski puls oraz wysokie ciśnienie

.. Moj tata mial niedawno z tego co wiem zapasc. nie bylo wyczuwalne cisnienie na zadnym z aparatow. przyjechalo pogotowie bo juz slabl. byl pod tlenem w szpitalu. ma cisnienie ok 150 / 80 i puls 56 co robic? Według Światowej Org. Zdr. prawidłowe ciśnienie tętnicze wynosi 140/90 wiec to podane niewiele..

Wada serca - wypadanie płatka

.. ...mi się w głowie i mam bardzo niskie ciśnienie, a w dodatku strasznie szybko się męcze. Co mam robić? Pozdrawiam Hej Oliwka, rozumiem Ciębo mam to samo. Dzisiejszy dzień( jak ostatnio każdy ) był dla mnie straszny ze względu na upał. Czły czas jest mi słabo, kręci się w głowie, mam..

Oporne nadciśnienie - Str. 2

.. ...siedze spokojnie to mam niskie a jak mierze po chodzneiu to za duze..i sama nie wiem czy powinnam brac leki czy nie... Mój mąż dostał skierowanie do Kl;iniki Nadciśnienia Tętniczego w Aninie, ale czemamy juz prawie 2 miesiące na przyjęcie. Czy ktoś wie, gdzie i kiedy profesor Januszewicz..

Ciśnienie 88/45 po metoprololu

.. ...pomogło.Zawsze miałam niskie ciśnienie, ale nigdy aż tak.Wróciło kołatanie serca i zaczęła mnie boleć głowa. Kontrola dopiero za 3 tygodnie, postaram się dostać wcześniej. Ale do tego czasu, nie wiem co robić! Witam serdecznie a jakie masz tetno w spoczynku?? ja jak mialam okres to..

Częstoskurcz a ciąża

.. ...ginekologowi, i dobrze. Żona na niskie ciśnienie, a Mexicord go nie obniża. Witam!Ja od kilkunastu lat rowniez mam czestoskurcze :( Czuje sie wtedy okropnie, boli mnie w klatce piersiowej, ciezko mi sie oddycha a serce lomocze nawet do 230 - 250 razy na minute.Na szczescie czestoskurcze..

Dizopiramid

.. ...Czy ktoś bierze ten lek na arytmię przy niskim ciśnienieu i bardzo niskim pulsie?..

Niski puls granicach 40-50 uderzeń na minutę

.. ...do osób, które mają bardzo niskie ciśnienie w granicach 88/60 - 95/62 ( raz miałam nawet 74/60 ). Muszę dodać, że mam 17 lat i...no cóż zaczyna mnie to trochę martwić:( W sumie to nie odczuwam żadnych objawów typu zmęczenia, itp., ale nie jest to chyba normalne...?Czy takie niskie..

Nadciśnienie? zawał? nerwica?

.. ...holter,który ma wykryś ognisko arytmii ). Wiesz mi,masz szczęście że tego nie masz; ) Co do Twoich objawów to mam je wszystkie i są one spowodowane nerwicą. Wiem,że pewnie trudno Ci w to uwierzyć,bo mnie też czasem jest trudno - przecież to wszystko jest TAKIE FIZYCZNE,prawda? : )..

Bóle głowy a ciśnienie - Str. 2

.. ...może to być spowodowane niskim ciśnieniem krwi? Moje codzienne ciśnienie to 100/60. Pragnę dodać, że w międzyczasie byłam u neurologa - wynik tomografii bez kontrastu był dobry, a prześwietlenie kręgosłupa wykazało tyłozgięcie szyjnego, zniesioną kifozę piersiowego i skoliozę..

Wysiłek i spadek ciśnienia

.. ...przy bardzo dużym wysiłku bedą wystepowały jakieś anomalie to dopiero wtedy trzeba reagować a teraz to masz bardzo dobre tetno Ja normalnie mam ciśnienie ok 125/85 i puls 70 a po wysiłku 90/60 i puls 90..

Udar mózgu i zmiany ciśnienia

.. ...bardzo wysokie lub bardzo niskie np;210/120po podaniu tabletki spada do 180/98i tak sie utrzymuje przez jakiś czas nastepnego dnia wynosi ono np;98/55 nie wiem gdzie mam szukac wyjścia z tej sytuacji lekarz skierował ojca do kliniki która znajduje sie w aninie ale tam sa straszne kolejki..

Ciśnienie 106/67 i 93 puls

.. ...serce. mam zawsze raczej niskie cisnienie, czesto jakies 90 na 57, czy 100 na 60...mniej wiecej w tych granicach. gdy mam niskie cisnienie jestem oslabiona - robi mi sie slabo, bledne. mam wtedy puls ok 70. a cisnienie 90/50 ( np ). co zrobic? czy to normalne? ostatnio wiecej pije wody..

Wypadanie płaków zastawki mitralnej i co dalej?

.. ...leki Ja też mam takie niskie ciśnienie i zaburzenia rytmu i przyjmuję leki CHORE DZIECKO problem w tym ze...trudno trafic z lekami..nigdy nie wie co bedzie?? czy serce mi pojdzie za szybko czy ..za wolno... pozdrawiam mam bardzo podobne dolegliwosci jestem wystraszona.ostatnio nawet..

Choroba Prinzmetala

.. ...Czy przyczyną może być niskie ciśnienie w granicach 90/60 lub niższe? Może ktoś wie o innych przyczynach występowania tej choroby niedokrwiennej. Witam Ewo nie wiem czy w dalszym ciagu korzystasz z portalu, ale odpowiem na pytanie. Sama mam cale zycie niskie cisnienie, migreny, zimne..

Jak udzielić pomocy choremu na serce?

.. ...serce ( arytmia, bardzo niskie cisnienie )zaslabnie? Jakiej udzielic pomocy zanim dotrze pogotowie? Bede wdzieczna za pomoc w tej sprawie... Szybka odpowiedz moze komus uratowac zycie... Dziekuje z gory! myślę że w przypadku arytmii i spadku ciśnienia wskazana byłaby pozycja boczna..

Nadciśnienie a bieganie

.. ...wysiłek - trening kardio przecież oblicza się wg. tętna submaksymalnego. mimo ostatnich dyskusji - nadal jest on uważany za podstawowy sposób spalenia tłuszczu - a przecież o to Mariuszowi chodzi.Pozdrawiam..

Poszerzona aorta u starszych ludzi

.. ...wyniki i jak dalej postępować z tymi przypadłościami.Z góry dziękuję za odpowiedź. Na pytanie jak bardzo pozerzona , czy to już tęniak czy tylko wymiar graniczny moze odpowiedziec wlasciwie tylko echo serca..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 8

.. ...dorasta więc hormony i niskie ciśnienie trochę rzutuje na jej samopoczucie. Ale być może i trochę mojej w tym zasługi, nigdy nie pomyslałam samolubna o tym że domownicy tez mogą mieć przezemnie jakieś * zapożyczone * dolegliwości. Ale ja się naprawdę poprawiłam, do lekarza poszłam bo z..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 30

.. ...staje,z reguły jestem niskociśnieniowcem, potrafie sobie kilkanascie razy cisnienie mierzyc w ciągu dnia,była juz u lekarza i stwierdził to samo co miałam 3 lata temu * nerwica * jak narazie staram sobie jakos sama poradzic bez tabletek, biore tylko ziołowe,pije melise,biore magnez z..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 40

.. ...obniżyłby mi i tak już niskie ciśnienie...Najgorzej jest właśnie wtedy kiedy siedzę w domu i za bardzo nie mam nic do roboty. Tak wiec objawy trochę inne niz u niektórych z forum: kiedy wychodzę i mam coś do załatwienia zapominam o dolegliwościach - na dworze wszystko jest ok. Najgorzej..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 52

.. ...powie. Często też mam niskie ciśnienie. Narazie ratuję się Mentanolem, validolem itp. Trochę pomaga. jejas, ja dzis tez myslalam ze nie wyrobie, nadal sie źle czuje, te klucie po lewej stronie, ucisk gardla przy migdalkach i kula, aż mi sie plakac che od tego, jutro ide do kardiologa, bo..

Jakby atak serca, uczucie silnego bólu w mostku

.. ...osobą która ma zawsze niskie ciśnienie, to u mnie normalne. Nie wiem co to jest? Czy to moze byc nerwica serca? czy objawy choroby wieńcowej ( dusznica bolesna ) boje sie, bo w mojej rodzinie wszyscy choruja na serce. Moja mama miała 2 lata temu zawał, mój tata ma nadcisnienie tętnicze...

Zespół Barlowa jest wyleczalny?

.. ...odczuwają je osoby z niskim ciśnieniem i schorzeniami tarczycy. Warto jest więc kontrolnie badac sobie poziom jej hormonów, bo jego wyrównanie sprawi, że równiez skutki wypadania zastawki odczuwać będziemy o wiele słabiej. Póki pacjent nie odczuwa dolegliwości dobrze jest przyjmowac..

Niskie ciśnienie, wysoki puls serca a operacja plastyczna

.. ...od kiedy pamietam mam niskie z małymi wahaniami ok 95/55 . Czy te niskie ciśnienie i wysoki puls serca może byc przeciwskazaniem do operacji? Nie wiem...dzisiaj mierzyłam ciśnienie, dalej niskie, ale puls był w normie... Poradźcie proszę! Nikt nic nie wie na ten temat...??? : - ( nie..