Bardzo wysoki cholesterol mam

HDL Cholesterol

.. ...fizyczną. Pacjenci z hipertryglicerydemią ( wysoki poziom triglicerydów ) mają większe prawdopodobieństwo występowania w ich surowicy obniżonego poziomu cholesterolu HDL niż pacjenci z normotriglicerydemią...

Hiperlipidemia

Hiperlipidemia

.. ...cholesterol ( cholesterol o wysokiej gęstości - High Density Lipoprotein. Odpowiedzialny jest za transport cholesterolu do wątroby. Działa korzystnie i określany jest jako dobry . Wzrost stężenia frakcji VLDL i LDL powoduje wzrost ryzyka miażdżycy naczyń. Prawidłowe wartości stężenia..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...leki nie skutkują lub z wysokim ryzykiem zawału serca wymagają wykonania koronarografii i ewentualnego leczenia inwazyjnego lub chirurgicznego. Zapobieganie chorobie wieńcowej. odpowiednia dieta mająca na celu obniżenie poziomu cholesterolu w surowicy. Ograniczenie spożycia tłuszczów..

Wpływ białka sojowego na poziom cholesterolu we krwi

Wpływ białka sojowego na poziom cholesterolu we krwi

.. ...HDL ( cholesterol o wysokiej gęstości ). Obniżony poziom HDL i podwyższony LDL są istotnymi czynnikami choroby niedokrwiennej serca. Badania naukowe dowiodły, że spożycie 25 - 50 gramów białka sojowego dziennie przyczynia się do obniżenia poziomu cholesterolu LDL we krwi. Działanie to..

Dieta obniżająca poziom cholesterolu

Dieta obniżająca poziom cholesterolu

.. ...HDL ( cholesterol o wysokiej gęstości ). Sterole i stanole roślinne. Sterole i stanole roślinne zawarte w pokarmach roślinnych hamują wchłanianie cholesterolu z przewodu pokarmowego. Działanie takie wywołuje zmniejszenie stężenia cholesterolu we krwi i dodatnią ekspresję ( zwiększenie..

Nadciśnienie tętnicze ma ponad 8 mln Polaków

.. ...rozwiniętych - przed paleniem i wysokim poziomem cholesterolu. W Polsce na nadciśnienie cierpi 8 mln osób, a drugie tyle jest nim zagrożonych. Tym bardziej niepokojący jest fakt, że ok. 30 proc. Polaków cierpiących na nadciśnienie nie jest tego świadomych, a tylko u 12 proc. nadciśnienie..

Terapia genowa w kardiologii

.. ...tego, że chory ma tak wysoki poziom cholesterolu, który odkłada się w naczyniach wieńcowych, że wiele osób dotkniętych tą chorobą w wieku 20, 30 lat już przebyło zawał - wyjaśnia naukowiec. Innym zastosowaniem tej nowoczesnej techniki biologii molekularnej może być przeciwdziałanie..

Polacy mają za dużo cholesterolu we krwi

.. ...Większość Polaków ma zbyt wysokie stężenie cholesterolu we krwi, a jedynie co trzeci chory poddaje się leczeniu - wynika z ogólnopolskiego wieloośrodkowego badania stanu zdrowia ludności ( WOBASZ ), przeprowadzonego w 2006 r. Tymczasem zaburzenia gospodarki lipidowej są drugim, po..

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. ...nadciśnienie, cukrzyca i wysoki poziom cholesterolu oraz - często lekceważone - przyspieszone tętno. Jak wykazali biolodzy, zwierzęta żyją tym dłużej, im wolniej bije ich serce. Mały gryzoń, którego tętno sięga 240 uderzeń na minutę, przeżywa w idealnych warunkach 5 lat, podczas gdy..

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...ryzyka zawału; obok wysokiego ciśnienia krwi, wysokiego poziomu cholesterolu, cukrzycy i palenia. Chorzy na serce z tętnem 70 i więcej uderzeń na minutę byli o 46 proc. bardziej narażeni na zawał i o 34 proc. na zgon, w porównaniu z osobami, których serce biło wolniej. Jak przypomniał..

Nadciśnienie tętnicze należy leczyć w każdym wieku

.. ...bardziej, że to właśnie wysokie ciśnienie jest głównym czynnikiem ryzyka zgonów na świecie, wyprzedza nawet palenie tytoniu i podwyższony cholesterol . W jaki sposób choroba ta nam zagraża? Jak wyjaśniają eksperci, zbyt wysokie ciśnienie krwi płynącej przez układ krążenia sprawia, że..

Gruba szyja a choroby serca

.. ...czyli lipoproteiny o wysokiej gęstości ( HDL ), usuwa nadmiar złego cholesterolu z komórek i transportuje go do wątroby, gdzie jest on metabolizowany. O zwiększonym ryzyku wystąpienia choroby wieńcowej mówi się, gdy poziom HDL spada poniżej 40 mg/dl w przypadku mężczyzn i 50 mg/dl w..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...gospodarki lipidowej - wysoki poziom cholesterolu ( hipercholesterolemia ) oraz siedzący tryb życia. Niestety, w Polsce ryzyko zawału dotyczy milionów osób - aż dziewięć mln Polaków ma nadciśnienie, 16 mln - nadwagę i otyłość, 16 mln - zbyt wysoki poziom cholesterolu, 2 mln cukrzycę, a..

Migrena a ryzyko zawału serca

Migrena a ryzyko zawału serca

.. ...naczyniowych, jak nadciśnienie, wysoki poziom cholesterolu, otyłość i cukrzyca - zaznacza dr Lipton. Autorzy pracy, mają nadzieję, że pobudzi ona osoby cierpiące na bóle migrenowe do dbania o zdrowie i obniżanie ryzyka chorób serca poprzez regularne ćwiczenia, unikanie palenia, kontrolę..

Bierne palenie szkodzi tętnicom nastolatków

Bierne palenie szkodzi tętnicom nastolatków

.. ...cholesterolu ( tj. lipoprotein wysokiej gęstości - HDL ) był wyższy. A, jak wynika z wcześniejszych badań, może to być jeszcze silniejszy zwiastun chorób serca w przyszłości niż poziom złego cholesterolu. Zdaniem dr Kallio, badania te wskazują, że dzieci nie powinny być ani trochę..

Echo serca - Str. 8

.. ...laboratoryjnych graniczne9ciut za wysokie ) wartości cholesterolu całkowitego i LDL Szanowna Pani Izo!. Mam 56 lat, z czego 6 po zawale ściany dolnej. Leczony byłem jeszcze tradycyjnie, streptokinazą, a potem był stent i kilka lat w miarę normalnego życia. Parę przypadkowych ale mocnych..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 707

.. ...sarkoidoza. * Inne: wysoki poziom cholesterolu, aftowe zapalenia jamy ustnej, hipoplazja szkliwa zębowego. Ze względu na różnorodność manifestacji choroby celiakią powinni zainteresować się bliżej lekarze niemal wszystkich specjalności: od alergologów, przez diabetologów, endokrynologów,..

Migotanie przedsionków - Str. 2

.. ...wytwarzanie cholesterolu. Wysoki poziom cholesterolu wiąże sie z występowaniem wielu chorób, szczególnie układu sercowo - naczyniowego. Według American Heart Association, 34.2% Amerykanów ( 70.1 mln ) cierpiało w 2002 roku na schorzenia kardiologiczne. Według dr Rob Willcourt, * Nadszedł..

Chelatacja - Str. 12

.. ...zawiera. Jeśli chodzi o wysoki poziom cholesterolu i sztuczne obniżanie jego poziomu, okazuje się błędem. Podwyższony poziom cholesterolu jest skutkiem, a nie przyczyną powstawania miażdżycy. Wątroba ,,musi * produkować jego zwiększoną ilość, by krew razem z lepką lipoproteiną a mogła..

Bajpas i praca - Str. 2

.. ...)pracuje momentami cięzko w wysokich temp pilnuje wagi 75kg/172cm i jestem szczęśliwy.Ostatnio miałem bd echo serca nie bez blizny po zawale i zwapnieniach,próba wysiłkowa bd. Walka z cholesterolem to nasze zadanie 190 i niżej. Rehabilitacja po zawale to rowerek w domu z pomiarem tentna..

Niedoczynność tarczycy - Str. 14

.. ...zdrowie - ma łuszczycę, wysoki cholesterol ktory udało sie nam zbić. A sama o siebie nie dbam.. ZANETA napisałaś że wykryto u Ciebie niedoczynność a wyniki w normie miałaś jak brałaś leki, ja tak zrozumiałam.Do lekarza jak najbardziej; )Jako przyszła mama musisz o siebie dbac: ) Ja byłam..

Jestem świeżo po zawale serca

.. ...skrzepów sprzyja także wysoki cholesterol i nadwaga. Także ważna jest DIETA miażdzycowa. 2. wysiłek umiarkowany systematyczny codziennie np rower treningowy 30 min nie przekraczaj tetna 100 Dziekuje za odpowiedzi. Pozwole sobie tylko na odnowienie zapytania o saune. Przez jakies 20 lat..

By-passy - jakie ryzyko?

.. ...sa zyly z nogi i wstawiane w sercu w celu lepszego ukrwienia serca i lepszj wydolnosci po operacji trzeba dbac o diete nie dopuszczac do wysokiego cholesterolu atym samym do miazdzycy tetnic wiencowych..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić?

.. ...cholesterolu złego i wysokiego poziomu trójglicerydów są odpowiedzialne żyły, a raczej ich chropowatość wewnętrzna. Żyły powinny być gładkie i nie powinno się do nich nić przyklejać, a jeśli mają uszkodzenia to cholesterol ciągle się podhacza i zmniejsza światło przepływu krwi. To jest..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 2

.. ...tytoń i piwo - czy to ma wysoki wpływ na cholesterol? piwo to tylko puste kalorie przecież a cygary też nie są tłuste, skąd więc taki poziom? może mi ktoś podpowie, co robił oprócz leków, żeby jak najszybciej to zbić. Z tą różnica, że ja mam koarktację aorty a ostatnio nasiliły mi się..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 3

.. ...byc odpowiedz na tak wysokie wyniki Pozdrawiam To ja jestem kardiologicznym dziwadłem...w ramach badan okresowych wyszedł mi Cholesterol calkowity 132 - nie wiedzialam o co chodzi skoro norma to 150 - 200. Reszta wynikow wlacznie z choromonami norma.odzywiam sie zdrowo zerow wedlin,..

Skąd wysokie trójglicerydy? 225 mg co robić? - Str. 5

.. ...cały czas piszę o b. wysokich trójglicerydach, a nie o cholesterolu. A to jest różnica. Nawet niektóre leki, np. Ezetrol na obniżenie cholesterolu podwyższają TG i tak samo jest z jedzeniem. Jeśli ktoś ma doświadczenie tylko z cholesterolem to nie wiem dlaczego radzi mi, której głównym..

Operacja bajpasy

.. ...to nie tylko problem wysokiego cholesterolu, ale również chropowatości żył, inaczej mówiąc uszkodzeń wewnętrznych ścianek śródnabłonka i wówczas do takich żył chropowatych wewnątrz przychacza się cholesterol i zakleja światło przepływu krwi. Zeby nie powtórzyło się zagrożenie należy..

Leki i nadciśnienie tętnicze IV stopnia

.. ...Niepokojący jest również wysoki cholesterol a nie napisałeś że bierzesz jakieś statyny czy inne. Tylko pełna diagnostyka i specjalistyczna pomoc im szybciej tym lepiej. Pozdrawiam NADCISNIENIE A GORY! Witam. Moj mezczyzna ma nadcisnienie tetnicze i sztuczna zastawke czy moze bez problemu..

Cholesterol i triglicerydy

.. ...,co mają gigantycznie wysoki cholesterol.A my leczmy się sami.Spróbujcie też wyciąg z karczochów.Wszystko to jednak pomaga,ale tylko wtedy,gdy schudliśmy,gdy codziennie ćwiczymy i jemy ,co trzeba nie obżerając się.Trzy miesiące dyscypliny i skutek murowany. na obniżenie trójglicerydów..

Dodatkowe skurcze - Str. 91

.. ...wydolne mimo otyłości, mam wysoką kurczliwośc, ok 70%. serce małe, niepowiększone, cholesterol bardzo dobry. ale co z tego????jeśli mam te cholerne np salwy?aha i teraz tak, jeden uważa, ze trzeba leczyć, np ordynator zaordynoał lek Biosotal, który moze nawet nasilić arytmię, a zastępca..

Hipercholesterolemia, jak leczyć?

.. ...jej leków na obnizenie cholestrolu bo niestosuje sie ich u tak małych dzieci,niewiem co dalej robic...Niejest juz tak wysoki kiedus miala calkowity 398 tg 198 obecnie calkowity to 223,tg 129.pozdrawiam..

Hipercholesterolemia u dziecka

.. ...robic...Niejest juz tak wysoki kiedus miala calkowity 398 tg 198 obecnie calkowity to 223,tg 129.pozdrawiam moja coreczka tez cierpi na te horobe ktora odziedziczyła po ojcu ma dopiero 2 i pol roczku a juz ma prawie 400 calkowitego a zlego przeszlo 250 moze znacie jakies ciekawe pomysly..

Lekarza do *** a znachorowi pomnik

.. ...cholesterolem i zbyt wysokim poziomem triglicerydów do poziomu surowszej niż polska normy amerykańskiej. Żarłem wszystko jak dotychczas ( w tym przynajmniej raz na tydzień moją ulubioną pizzę z podwójnym serem, a co to oznacza dla cholesterolowca chyba każdy się domyśla ) Na początku..

Niski puls oraz wysokie ciśnienie

.. ...cisnienie 140/90 jest za wysokie. Najodpowiedniejsze jest do 120/80. Zgadzam się z tym, że ciśnienie 120/80 jest idealne. Miewałem czasem ciśnienie 150/100 i tętno 90( mam 39 lat ) ważyłem 105kg wzrost 176cm. Przez 4 miesiące zjechałem z wagą 11kg w dół ; ) ) ) Cholesterol miałem 300 a..

Ciśnienie 88/45 po metoprololu

.. ...depresje i nerwice oraz wysoki cholesterol i trojglicerydy! Zawsze mialam niskie cisnienie, ale teraz jest bardzo slabe.Zawroty glowy i silne bole nog , przekreslily moje zycie.Silne zawroty glowy, przeszkodzily mi w prowadzeniu auta. Mam tez drugi problem, mysle ,ze moj psychiatra zle..

Ile razy można wymienić by-passy udowo-podkolanowe?

.. ...)pracuje momentami cięzko w wysokich temp pilnuje wagi 75kg/172cm i jestem szczęśliwy.Ostatnio miałem bd echo serca nie bez blizny po zawale i zwapnieniach,próba wysiłkowa bd. Walka z cholesterolem to nasze zadanie 190 i niżej. Rehabilitacja po zawale to rowerek w domu z pomiarem tentna..

Menopauza czy serce?

.. ...pęcherzyk żółciowy. Na wysoki cholesterol biorę codziennie pół tabletki Vasilipu i poziom z 245 spadł do 180. Jestem na HTZ od wielu lat - ostatnio łykam Activelle ( bardzo mała dawka hormonów, niedługo chyba w ogóle je odstawię ), przedtem był Klimonorm, plastry Systen Conti ( ale mnie..

Cholesterol i dieta

.. ...genetycznie obciązona wysokim poziomem cholesterolu , przenoszac sie do nowej pracy poziom cholesterolu wynosil 7,6 mmol/l, w drugim badaniu po 3 m - cach 311 mg/dl, kto wie jak to się przelicza?? moje zwyczajne cisnienie krwi to 100/50 czy w polaczeniu z tak wysokim cholesterolem jest..

Odstawienie tabletek na cholesterol a by-pasy

.. ...cholesterolu będzie wysoki( a HDL niski ) istnieje niestety duże ryzyko zawału na skutek powiększającej się blaszki miażdżycowej. Radze zmienić tabletki na inne nmoże wtedy będzie lepiej, ale odstawienie ich jest ryzykowne Dziękuję .. zapytaj sie lekarza tabletki na cholesterol maja..

CRP (białko C-reaktywne)

.. ...dłuzszego czasu mam wysoki poziom TG - 300. HDL zas zbyt niski - 31.LDL - 95.Cholesterol całkowity - 180. CRP - 4.04 mg/l.Lat - 45.Jest chyba niewesolo; - ) ).Mozecie mi pomoc w zinterpretowaniu wynikow - oraz udzilic rad kilku ? Jak podniesc HDL?Czy CRP w moim wydaniu jest az tak zle..

Wąskie naczynia krwionośne oka

.. ...może być tego przyczyną wysoki poziom cholesteroku ogólny 237 LDL 156 HDL 60 trójgrycelidy 102 Przede wszystkim powinnaś skonsultować te wyniki ze swoim lekarzem, są zbyt wysokie, mi wyszedł LDL 122 i to jest już za dużo bo powinno być ponizej 100, HDL masz dobry, trójglicerydy powinny..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 62

.. ...od nerwicy mozna miec wysoki cholesterol ja mam 238 i mam dopiero 23 lata czy ktos z was ma podwyzszony???? Cholesterol 238 to nie tragedia wez sie w garsc bo nerwy moga zdzialac duzo ja dawno temu tez mialam nerwice depresyjna to cisnienie mialam220/100 i wyleczyłas sie z tego? jak to..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 249

.. ...rewelacyjnych. Poza tym mam wysoki cholesterol i w echo serca wykryto * wiotki płatek zastawki mitralnej z tendencją do prolapsu, niedomykalnośc mitranlna+ * . Lekarz mówi, że to w granicach normy. Poza tym wszystkie wyniki są bardzo dore ( ekg wysiłokowe, usg nerek, jamy brzusznej,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 261

.. ...roku leczyli mnie na wysoki cholesterol i trójglicerydy. Wtedy to miałem dopiero zawroty głowy po tych lekach. Okazało się że zrobiłem badania krwi po niezłej wyżerce i dużej ilości piwa. Lekarz kazał mi odłożyć natychmiast leki na cholesterol po następnym ( niedawnym ) badaniu jego..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 279

.. ...robi. Dobrze sie czuje jak jest deszczowa pogoda.Niewiem wlasnie z jakich przyczyn mam to nadcisnienie cholesterol mam w normie i mam 23 lata.Myslalam ze to sa skutki nerwicy ale teraz juz sama niewiem..

Wysokie stężenie trójglicerydów poziom 717

.. ...950 i od zawsze mam wysokie trójglicerydy i tylko przepisuja leki na obniżenie cholesterolu a mnie juz wysiada wątroba od leków ,bo uważam z tłuszczami,nie objadam sie...ale mam stresujaca prace,mam niedoczyność tarczycy i sprawy hormonalne jak w tym wieku.../53 lata/pozdrawiam Ulka ja..

cholesterol a 35 lat

.. ...dowiedziałem się że mam wysoki cholesterol: cholesterol: 6,95mmol/l Triglicerydy: 3,22 HDL : 0,78 LDL : 5,53 Proszę mi powiedzieć czy muszę brać lekarstwa np. Lipanthy ( fenofibrat ) czy wystarczy zmienić tryb żyia i wziąść się za siebie. Nie wiem czy te lekarstwa nie mają jakiś skutków..

Problemy z sercem?

.. ...ze lewa reka zaczyna jakos dziwnie dretwiec jak nic nie robie mam dosc wysoki cholesterol jestem honorowym dawca krwi ma 40 lat jak ktos moze cos mi podpowiedziec prosze o email siara29@poczta.onet.pl..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 9

.. ...cóż się okazało: zbyt wysoki poziom cholesterolu ale co ciekawe to zarówno ogólnego jak i tego złego i dobrego też natomiast trójglicerydy są w normie. Ponieważ od kilku miesięcy stosuję dietę niskokaloryczną i niskotłuszczową i zażywam dużo ruchu na świeżym powietrzu( no może ostatnio..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 12

.. ...zaskakującego wyniku wysokiego poziomu cholesterolu. Teraz sama się kuruję jedząc grejpfruty, wino z czerwonych winogron, ograniczenie tłuszczów zwierzęcych i jaj. Następną kontrolę wyznaczyłam sobie po 2 tygodniach, jeśli nie będzie poprawy to zdecyduję się na leczenie farmakologiczne...

Norma TSH - Str. 4

.. ...okolicach 250 - 300 ) z wysokimi trojglicerydami i cholesterolem ( w granicach od 200 do ponad 2000!!! ) ostatnie wyniki na tarczyce jakie odebralem to TSH 5,293 przy gornej granicy 4,940 przy czym ft3 i ft4 w srodku normy. Czy powyzsze objawy moga byc przyczyna niedoczynnosci jak..

Wyniki badań krwi - prośba o interpretację

.. ...0.04 ( 0.7% ) Masz za wysoki cholesterol i trojglicerydy ...norma cholesterolu to do 200 a trojglicerydów do 160...pozdrawiam reszta wyników niezla,biale krwinki prawidłowe Moje wyniki z badania krwi były w porządku oprócz : MCV - 95 N:80 - 94 MCH - 31,5 N: 27.0 - 31.0 MPV - 7,3 N: 7,5 -..

Mostek mięśniowy nad LAD

.. ...podczas snu( czasami ) i wysokim cholesterolem( ok.300mg/dl ). Rzadko miewam jakieś bóle w klatce piersiowej, jeżeli się zdarzają to i tak bardziej łączę je z dolegliwościami żołądkowo - jelitowymi, ponieważ mam często stany zapalne żołądka i dwunastnicy( obecny helicobakter pyroli )...

Badanie na cholesterol i trójglicerydy

.. ...oznaczenie z powodu wysokiego poziomu trójglicerydów. co to są te trójglicerydy? czy możliwe to jest że taki wysoki poziom spowodował mały odstęp bez posiłku przed badaniem. badanie rano natomiast późno w nocy położyłem się spać. Nie da sie obliczyć tego LDL - słyszałem ze jakimś wzorem..

Wysoki poziom trójglicerydów

.. Mam 26 lat i takie oto wyniki cholesterol332 hdl nie podane( problem z policzeniem )ldl pow 400 trójglicerydy 2538( naprawdę )laborantka powiedziała mi że to bardzo żle co mi może grożic do kogo się udac i czy w moim wieku to nie jest przesada nadmieniam że jestem zawodowym kierowca mało ruchu lubię piwo(..

STENT - zabieg udrożnienia żył

.. ...miażdżycę, wiąże się to z wysokim cholesterolem, nadciśnieniem itp.Bardzo szybko się męczyłam, przed samym zabiegiem miałam problem z wykonywaniem prostych czynności, wejściem po schodach, bolały mnie ręce, czułam ból w klatce piersiowej itd .Teraz po zabiegu czuję się dobrze, a nawet..

Zawał serca a przeziebienie

.. ...koronografi.Nie miałem wysokiego cholesterolu.Lekarz kardiolog w szpitalu nie potrafił jednoznacznie stwierdzić przyczyny powstania skrzepliny dlatego jestem skierowany na badania krzepliwosci krwi( najbliższy termin 4 miesiace w Krakowie ).Lekarz ten jednoczesnie nie wykluczył..

Trójglicerydy, wysoki poziom

.. ...wyszlo z nich ze mam wysoki poziom trojglicerydow - 343 mg/dl. Co to oznacza??? Cholesterol LDL 145,6 mg/dl, cholesterol calkowity 253 mg/dl i cholesterol HDL 38,8 mg/dl. Prosze o pomoc. Dziekuje ; ) witam! trójglicerydy faktycznie są wysokie ale nie aż tak bardzo. ja miałem ostatnio 500..

Moje boje, czy to na pewno nerwica?

.. ...prawej stronie, tak na wysokości jelita grubego i końca żeber poszedłem też do gastrologa. Wszystkie wyniki badań w normie oprócz podwyższonego cholesterolu, ( jestem otyły, mam jakieś 20 kg nadwagi ). U gastrologa stwierdzono zespół jelita drażliwego, dostałem jakieś leki. Dodatkowo..

Cholesterol a alkohol

.. ...teraz pojawił się bardzo wysoki poziom trójglicerydów, ja uważam, że to m.inn. przez szkodliwe picie alkoholu. Ale czy gdzieś są jakieś badania, fakty, konkrety, bo na razie bujam w domysłach :( Pewnie nie trojglicerydy a triglicerydy. Picie alkoholu oczywiscie je podwyzsza. Tak jak..

Unknąłem wszczepienia By-passów

.. ...bo przez lata miałem wysoki cholesterol ( powyżej 250 ), zacząłem się leczyć. Dostałem trochę leków i skierowania na badania. Echo serca dobre ( EF = 64% ), wysiłkowe dobre ( 13 ). * Wieńcówką * byłem obciążony dziedzicznie oraz powiedziałem lekarzowi, zgodnie z prawdą że około trzech..

Cholesterol i skaczące ciśnienie

.. ...lekarza kardiologa, masz wysokie tętno które zaliczane jest do tachykardii i jest to w medycynie już patologia, do tego nadciśnienie, na pewno będzie Pani miała przepisane leki na nadciśnienie, do tego podwyższony cholesterol świadczy o miażdżycy tętnic i jest to dużym wskazaniem do..

Nadcisnienie u 22 latka?

.. ...2.0 a jamam 2.4 ) i wysoki cholesterolo 192 ( norma do 200 ).. reszta wynikow jak najbardziej ok. a moje cisnienie wynosi zawyczaj 145/95 ( czasem gorne bywa 155, czasem 135, dolne czasem 100, czasem 90 ) jednak od dawna nie mialem prawidlowego cisnienia.. w zeszlym roku mierzylem je..

Morfologia krwi - wyniki

.. ...glukoze na czczo to ma za wysoki poziom..norma do 110,reszte wyników dobra..przydaloby sie powtorzyc wyniki cukru na czczo i po podaniu glukozy * obciazenie * moze to poczatki cukrzycy!!!!!!!!! a jak z cisnieniem?i cholesterolem?Pozdrawiam Kosma nie masz obrzęków kostek twarzy potas za..

Przewężenie tętnicy szyjnej

.. ...wymaga zabiegu a ponieważ ma 14 lat to u dzieci nie robią.Czy rzeczywiście mógłby mieć zabieg?( na marginesie dodam,że syn ma z.alagille * a i wysoki poziom trójglicerydów 500 i cholesterolu ponad 200 )...

Błąd w diagnozie? niewykryty zawałserca

.. ...w nocy. Mama ma tez wysoki cholesterol i 3 - glicerydy. Zrobione bylo echo serca, EKG wysilkowe ( na biezni ). Lekarz stwierdzil, ze mama jest zdrowa i na razie nic jej nie grozi. Przepisal Sortis i kazal przestawic sie na diete srodziemnomorska. Od wielu tygodni mama ma bole z tylu,..

Podwyższony aspat i alat

.. ...Moja córka tez miewala wysokie enzymy,ale u niej wyszlo ze i cholesterol ma wysoki...pozdrawiam a moze to zapalenie watroby typu c HCV. to wlasnie wykryto u mojego synka jak mial podwyzszone enzymy watrobowe Witam bardzo prosze o interpretacje wynikow Trójglicerydy - 44mg/dl Alat -..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą

.. ...tym osobom ktore maja wysokie cisnienie, wysoki cholesterol, tylko siedzacy tryb życia , otyłosc, choroba wiencowa i wiele innych czynnikow. A naprawde uwierzcie mi ze nerwy potrafia płatac przerozne figle i bardzo podobne objawy jak przy zawale. Ale radze Ci dla świetego spokoju porobic..

Hydroxyzinum na nerwice? - Str. 2

.. ...powyżej normy monocytów i wysokiego całkowitego cholesterolu ( przy czym głównie dlatego, że ten dobry cholesterol ma wysoką wartość, zły jest w normie i trójglicerydy też w normie ) to reszta badań wyszła super. Byłam zdrową 33latką. Nie wiem co się ze mną dzieje, skąd ta nerwica i te..

Migotanie oczu i przyspieszony puls

.. ...- moze przez to taki wysoki? ) cisnienie roznie.. w spoczynku mialem dosc czesto 160/90. Mam 176 cm wzrostu i waze 94kg - nie wygladam otyle, po prostu mam taka budowe... Robiono mi EKG - serce zdrowe jak dzwon, badania na tarczyce, cukier, cholesterol, sol w organizmie - wszystko w..

Cholesterol - wyniki

.. ...reszta - wyraźnie za wysokie. Co robić? 1. Zmienić nawyki żywieniowe. Piwo, chipsy, frytki, hamburgery, cheeseburgery, tłuste mięso, podroby, słodycze, biały chleb, kluski/makarony z białej mąki, tłusty nabiał - eliminacja lub radykalne ograniczenie. Warzywa ( w tym fasola, soczewica,..

Dieta śródziemnomorska po ablacji

.. ...majac 18 lat nie masz wysokiego cholesterolu i serce nie jest bardzo obciazone. u nas na oddziale każdemu wypisali po ablacji tą dietę więc nie sądze, ze chodzi o nadwage. podobno główne jej składniki to ryby, owoce morza i nabiał. nie wiem czy to konieczne szczerze mówiąc i w czym ma to..

Hipercholesterolemia genetycznie uwarunkowana

.. ...oliwek ( z umiarem, bo wysokokaloryczna ), * ciemne * pieczywo pełnoziarniste ( także typu * Wasa * ), tofu, płatki owsiane ( bez cukru ), jabłka, jagody, kiwi, śliwki ( także suszone ), maliny, truskawki, czosnek, cebula, ryby morskie ( są zwykle tłuste, ale to głównie wartościowe kwasy..

Ciagłe zawroty glowy, kołatanie serca, uczucie ze zaraz zemdleje

.. ...cisnienie mialem bardzo wysokie ale to pewnie przez nerwy, lekko podwyzszony cholesterol, zrobiono mi szereg badan i wszystko ok, w pozniejszym czasie mialem 2 razy Holter ( takze wszystko ok ) kolejne badania krwi byly w normie, rezonans i tomografia rowniez, zbadalem sie prywatnie pod..

Zapalenie mięśnia sercowego czy nerwica?

.. ...się odżywia, ale ma za wysoki cholesterol, jest osobą czynną, ma bardzo dobrą kondycję fizyczną, ma dużo ruchu. Jest osobą bardzo emocjonalną. Jeżeli ktokolwiek może pomóc i ocenić, co się z nią dzieje i jak można pomóc... Powinnaś nakłonić mamę żeby poprosiła lekarza rodzinnego o..

By-pasy wstawiane w Aninie

.. ...zawał?Mój tata ma bardzo wysoki cholesterol ten zły,więc zapychają mu się żyły.Powiedz jak dostałaś się do Anina i kto wykonywał ci bay pasy?Jak się czujesz teraz?Są jakieś przeciwskazania po wszczepieniu bay pasów? Pozdrawiam serdecznie Witaj Julka! Przeszłam zawał ,o którym nie..

Zapchana prawa tętnica szyjna - Str. 2

.. ...hall@10g.pl Jeszcze jedno - czy komuś stwierdzono przyczynę zatykania się tętnic?? Czy macie: - wysoki cholesterol - wysokie trójglicerydy - chlamydię - ona przyczynia się do zatykania tętnic email - hall@10g.pl..

Nie wiem co mi jest! Opisuje swoją historię i czekam na wypowiedzi! - Str. 2

.. ...sarkoidoza. * Inne: wysoki poziom cholesterolu, aftowe zapalenia jamy ustnej, hipoplazja szkliwa zębowego. Ze względu na różnorodność manifestacji choroby celiakią powinni zainteresować się bliżej lekarze niemal wszystkich specjalności: od alergologów, przez diabetologów, endokrynologów,..

Krwotok z ust

.. ...tarczycy i trzustki, choroba Addisona. * Choroby płuc: astma, sarkoidoza. * Inne: wysoki poziom cholesterolu, aftowe zapalenia jamy ustnej, hipoplazja szkliwa zębowego. * Pozdrawiam i życze powodzenia...

Niska hemoglobina i wysoki cholesterol

.. ...- 8 g/dl ) i do tego wysoki cholesterol ( 280 mg/dl ). Z tą hemoglobiną walczy już od dawna i żelazo nie jest obce - efektów nie widać. Cholesterol już opanowany przez atorvasatyne w dawce 20mg ( dziś wyniki ok 140 mg/dl ). Ale potrafi skoczyć w góre. Duszność i szybkie zmęczenie przy..

Nadużywanie alkoholu i papierosów a rozedma płuc

.. ...zaczął miec cisnienie wysokie obiawiało sie to bolem głowy i jej * buraczanym * kolorem,poszedł do niego i ten zrobił badania,cisnienie 180/120 ekg mu wyszło złe stwierdził ze to początki choroby wiencowej wiec wysłal go na biochemie cholesterolu i przepisał prenessa 4 mg i kalipoz ktory..

Poziom cukru 330

.. ...chwilowa anomalia? Do tego wysoki cholesterol 219/ trójglicerydy 380 Nie palę ,nie piję moze jadlas slodkie przed badaniem ? przypomnij sobie , nawet na 2 dni przed badaniem nie mozna jesc slodkich potraw itp. moja mama 1 raz jak sobie zbadala cukier miala ponas 300 i ooazalo sie ze ma..

Kłopoty z sercem, pauza pomiędzy biciem

.. ...badania krwi to wyszedl mi wysoki poziom cholesterolu: 260. Wczesniej nie przechodzilem jakichs zadnych powazniejszych chorob - oprocz, mononukleozy, ktora dorwala mnie okol 3,5 roku temu. Mialem wtedy powiekszona watrobe, sledzione i zoltaczke. Wiem, za mam nadwage i caly czas zamierzam..

Wysoki cholesterol a 21 lat

.. ...? wiesz że ludzie z wysokim cholesterolem rzadko zapadają na choroby nowotworowe ? : ) może przed badaniem coś ciężko strawnego było zjedzone? ważne są proporcje LDL do HDL,ale LDL jest za dużo,a to nie dobrze, możesz mieć genetyczne tendencje do wysokiego cholesterolu, a trójglicerydy..

Niewiedza i strach przed chorobą serca

.. ...śmiercią dowiedziała się o wysokim cholesterolu a ile lat go miała nie wiadomo.Oboje palili,tłusto jedli.Jeżeli już odzidziczymy po rodzicach to tego nie zmienimy i trzeba z tym umieć żyć.Ja tam nie narzekam na swój los bo nie jest żle.Zazdroszczę czasami moim koleżankom,że są..

Wzrastające OB

.. ...2009r. - 45, mam też wysoki cholesterol ok 300do 330. gdzie się udać do lekarza i co może być powodem tego stanu? Z tego co się orientuje OB świadczy że masz w organizmie jakiś stan zapalny.Ja 2 lata temu przy zapaleniu płuc OB miałam 100!.Należy zrobić wyniki,aby dowiedzieć się co..

Arytmia serca, napadowe migotanie przedsionków - Str. 3

.. ...z krazeniem, moze od wysokiego cholesterolu:( dzieki za pomoc pozdrawiam Witam po wakacjach. Byłam nad morzem, pogoda wspaniała ale nie mogłam zażywać * kąpieli słonecznych * gdyż dostałam uczulenie ( najprawdopodobniej w związku z zażywanym Acenocumarolem ). Minęło 6 m - cy od ablacji i..

Złe badania-cholesterol

.. ...,trójglicerydy masz bardzo wysokie.Przeczytaj ulotkę od Lipanthylu,ja brałem Lipanthyl 267 i w ulotce stało jak byk,że powoduje oslabienie mięsni i obniża libido.Brałem przez 3 miesiące i odstawiłem gdyż nogi czułem lekie i wiotkie i jakby obce,nie mogłem na nich stanąć.A serc jak..

Wysoki cholesterol przy cukrzycy

.. ...lat do tego dochodzi wysoki cholesterol, ktory nawet nie wiem za co odpowiada ale mówil ze odpowiada za pamiec i moze miec zawał czasami serce mu bije jakby mialo wyskoczyc ma juz dosyc jak moge mu pomoc czy mogemu jakos pomoc sa jakies cwiczenia ??czy tylko cwiczenia wystarcza, moze..

Wysoki poziom LDL przed 30 r.ż.

.. Witam, Dzisiaj z własnej inicjatywy wykonałam badanie cholesterolu. Wyniki mnie zaskoczyły. Cholesterol 215, HDL 56, LDL 142. Mam 28 lat i w mojej rodzinie występowały choroby serca. Tata jest po zabiegu wszczepienia * standa * . Dziadkowie zmarli na zawał. Zastanawiam się czy mam podjąć jakieś działania?..

Dziwne zawroty głowy po jedzeniu

.. ...tritace ale musi bo ma wysokie cisnienie natomiast tulip - jak zapytala lekarza o odstawienie to powiedzial ze cytuje,,przykro mi ale tulip dozywotnio,ewentualnie zamiana na inny odpowiednik * * napisz prosze czy tobie lekarz pozwolil na odstawke czy moze sam sobie pozwoliles? aha ,dodam..

Róznica pomiędzy Lipanthyl a Vastan !!!

.. ...49 lat i z uwagi na wysoki cholesterol ( 250 mg/dl ) lekarz przepisał mi lek Vastan. Po przypadkowej konsultacji z innym lekarzem otrzymałem Lipanthyl ponieważ Pani doktor stwierdziła, że nie ma potrzeby przepisywania od razu tak silnego leku jakim jest Vastan, który jednocześnie..

Wysoki cholesterol

.. ...cholesterol całkowity o wysokości 236,2 w rozbiciu wyszło że TG mam 99,1, HDL 79,1, LDL 152. problem tkwi w tym, że nie wiem skąd takie wyniki. byłąm wegetarianką przez 8 lat. Jem tylko odtłuszczone produkty mleczne. od jakiś 3 miesięcy zaczęłam jeść ryby morskie bo zaczęłam sporadycznie..

Nerwica czy nie? historia z dnia codziennego - Str. 2

.. ...mialem nadcisnienie wysokie : dzisiaj odbieram wyniki jak tylko dostane dam znac. Oczywiscie, ze skierowanie ( po 4 miesiacach - zobaczymy jestem ciekawy lipidiogramu oraz morfologii pozdrawiam, marek i oto mam wyniki : morfologia ok, mocz ok, lipidiogram : glukoza w surowicy : 81,..

Miażdżyca żył kończyn dolnych

.. ...,co ci wyszło.Jak masz wysoki cholesterol,to nie daj się od razu wrobić w leki.Learze [niektórzy] nie mówią pacjentom,że najpierw przez trzy miesiące trzeba stopsować dietę obnizającą cholesterol,a potem jak to nic nie da,dopiero leki,tylko od razu wala leki. a babałaś poziom..

Problemy z myśleniem, mową, z pamięcią

.. ...ujawniły, jednak mam również wysoki poziom tzw dobrego cholesterolu co podobno kompensuje zły cholesterol, oraz mam w normie trójglicerydy. 5. Wzrost 176cm waga 78kg 6. Jestem osobą nadzbyt skrytą ( w wieku 3 lat odoptowany - pewnie to jest powodem ) 7. Codziennie gdy chodzę po domu w..