Bardzo wysokie ciśnienie

Obrzęk płuc

Obrzęk płuc

.. ...alergiczne, choroba wysokościowa, drenaż opłucnej. inne. przewodnienie pacjenta; zbyt niska podaż białka powodująca spadek ciśnienia osmotycznego a co za tym idzie ucieczkę płynów z naczyń; retencja płynów w przebiegu niewydolności nerek. Objawy obrzęku płuc. duszność ( subiektywne..

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

Pomiar ciśnienia tętnicznego krwi

.. ...powinien znajdować się na wysokości serca. W przypadku stosowania aparatów nadgarstkowych należy unieść nadgarstek z aparatem na wysokość serca. W przypadku aparatów tradycyjnych ważne jest aby dolny brzeg mankietu znajdował się około 2 - 3 centymetry nad łokciem. Istotny jest sposób..

Niedociśnienie

.. ...niedokrwienny. Odpowiednio wysokie ciśnienie tętnicze krwi jest konieczne do prawidłowego zaopatrywania narządów w tlen i związki odżywcze. Krytycznym organem jest mózg. Reaguje najszybciej. Spektakularnym przykładem takiej reakcji są ortostatyczne spadki ciśnienia ( efekt uboczny..

Leczenie nadciśnienia tętniczego u ciężarnych

Leczenie nadciśnienia tętniczego u ciężarnych

.. ...obniżaniu ciśnienia tętniczego kobiet ciężarnych, nie wolno zapominać, że odpowiednio wysokie ciśnienie jest konieczne do zapewnienia ukrwienia łożyska i płodu. Dawkowanie dobiera się więc indywidualnie...

Ramipril (Axtil, Mitrip, Piramid, Polpril, Ramicor, Tritace, Vivace)

.. ...zawał, udar ) u osób z wysokim ryzykiem, w terapii nadciśnienie u osób z neuropatią cukrzycową ( spowalniają procesy chorobowe zachodzące w nerkach - nefroprotekcja ). Mechanizm działania ramiprilu, i innych leków z tej grupy jest złożony. Bezpośrednio polega na hamowaniu powstawania..

Syndrom białego fartucha

Syndrom białego fartucha

.. ...danego człowieka są wysokie i niepokojące w warunkach gabinetu lekarskiego, nie odbiegają natomiast od normy, gdy pacjent dokonuje samodzielnych pomiarów w warunkach domowych. Ciśnienie tętnicze krwi zależy miedzy innymi od aktywności układu współczulnego ( część autonomicznego układu..

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

.. ...się przede wszystkim wysokimi wartościami ciśnienia rozkurczowego ( powyżej 120 - 140 mm słupa rtęci ). Bardzo szybko dochodzi także to zmian narządowych. Uszkodzona jest siatkówka oka ( retinopatia nadciśnieniowa ). Uszkodzone są nerki, szybko rozwijają się objawy niewydolności serca,..

Kryza nadciśnieniowa

.. ...zaburzenia przytomności. Tak wysokie ciśnienie tętnicze stwarza realne zagrożenie rozerwania naczyń mózgowych i wystąpienia udaru krwotocznego. Mogą także pojawić się typowe bóle wieńcowe, istnieje również ryzyko wystąpienia zawału mięśnia sercowego. Ciśnienie należy obniżać w sposób..

Acebutolol (Abutol, Abutol long, Sectral)

.. ...składowa wpływająca na wysokość ciśnienia tętniczego, w ten sposób lek obniża ciśnienie krwi. Acebutolol jest wykorzystywany w terapii nadciśnienia tętniczego, niektórych zaburzeń rytmu serca oraz w chorobie niedokrwiennej serca. W tej ostatniej zmniejsza ryzyko wystąpienia zawału (..

Poranny wzrost ciśnienia tętniczego

.. ...osoby przyjmującej leki hipotensyjne, nawet jeśli średnie wartości dobowe ciśnienia są zadowalające, jest wskazaniem do zwiększenia dawek przyjmowanych leków lub modyfikacji stosowanej dotychczas terapii...

Klonidyna (Iporel)

.. ...szczególnie, jeśli jest wysoka ) może spowodować paradoksalny wzrost ciśnienia. Klonidyna jest stosowana w terapii nadciśnienia tętniczego. W pierwszych dniach przyjmowania klonidyny może wystąpić uczucie suchości w ustach i nadmierne uspokojenie. Dolegliwość te ustępują samoistnie. Z..

Szczepionka przeciw nadciśnieniu

.. ...efektów ubocznych Niezależni eksperci uważają tę metodę leczenia z obiecującą - zwłaszcza u pacjentów, którzy nieregularnie przyjmują zwykłe leki, choć oczywiście niezbędne będą badania na większą skalę...

Nadciśnienie tętnicze ma ponad 8 mln Polaków

.. ...rozwiniętych - przed paleniem i wysokim poziomem cholesterolu. W Polsce na nadciśnienie cierpi 8 mln osób, a drugie tyle jest nim zagrożonych. Tym bardziej niepokojący jest fakt, że ok. 30 proc. Polaków cierpiących na nadciśnienie nie jest tego świadomych, a tylko u 12 proc. nadciśnienie..

Nadciśnienie tętnicze to problem 30 proc. Polaków

.. ...odsetek Polaków ma tzw. wysokie prawidłowe ciśnienie krwi, czyli jest zagrożonych rozwojem nadciśnienia. W tym przypadku ciśnienie skurczowe waha się między 130 - 139 mmHg, a rozkurczowe - od 85 do 89 mmHg - wyjaśnił dr Zdrojewski. Statystyki wskazują, że liczba chorych na nadciśnienie..

Problemy z ciążą mogą wpływać na serce dziecka

.. ...w ciąży. Objawia się wysokim ciśnieniem krwi i wzrostem poziomu białka w moczu lub obrzękami pomiędzy 20. tygodniem ciąży a końcem pierwszego tygodnia po porodzie. Zmniejsza się dopływ tlenu do płodu, co - jak wynika z badań prowadzonych na uniwersytecie w Cambridge - może opóźnić rozwój..

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...ryzyka zawału; obok wysokiego ciśnienia krwi, wysokiego poziomu cholesterolu, cukrzycy i palenia. Chorzy na serce z tętnem 70 i więcej uderzeń na minutę byli o 46 proc. bardziej narażeni na zawał i o 34 proc. na zgon, w porównaniu z osobami, których serce biło wolniej. Jak przypomniał..

Nadciśnienie tętnicze należy leczyć w każdym wieku

.. ...bardziej, że to właśnie wysokie ciśnienie jest głównym czynnikiem ryzyka zgonów na świecie, wyprzedza nawet palenie tytoniu i podwyższony cholesterol . W jaki sposób choroba ta nam zagraża? Jak wyjaśniają eksperci, zbyt wysokie ciśnienie krwi płynącej przez układ krążenia sprawia, że..

Wysokie ciśnienie u starszych osób w chłodne dni

.. ...są narażone na zbyt wysokie ciśnienie krwi - wynika z pracy na łamach pisma Archives of Internal Medicine . Od 40 już lat naukowcy wiedzą, że sezonowe zmiany temperatury mają wpływ na ciśnienie krwi ludzi - jest ono wyższe w chłodne dni, ponieważ niska temperatura powoduje kurczenie się..

Kolejne geny sprzyjające nadciśnieniu

.. ...ze sobą od urodzenia, wysokie ciśnienie krwi można obniżyć dzięki utrzymywaniu prawidłowej masy ciała, zmniejszeniu spożycia soli i alkoholu oraz w razie konieczności przy pomocy leków na nadciśnienie...

Tanie leki przeciwnadciśnieniowe okazały się najlepsze

.. ...porównywały metody leczenia wysokiego nadciśnienia w początkowej fazie. Wzięło w nich udział ponad 40 000. pacjentów w wieku 55 i więcej lat w 623 amerykańskich klinikach. Wszyscy uczestnicy mieli nadciśnienie i co najmniej jeden czynnik ryzyka choroby wieńcowej. Około połowę stanowiły..

Gen Klotho obniża ciśnienie tętnicze

.. ...może również obniżać wysokie ciśnienie tętnicze. Wykazały to po raz pierwszy najnowsze badania naukowców z Uniwersytetu Oklahomy - czytamy w piśmie Hypertension . Badacze zaobserwowali, że zwiększenie ekspresji genu nie tylko hamuje wzrost ciśnienia tętniczego, ale także z powodzeniem..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...gospodarki lipidowej - wysoki poziom cholesterolu ( hipercholesterolemia ) oraz siedzący tryb życia. Niestety, w Polsce ryzyko zawału dotyczy milionów osób - aż dziewięć mln Polaków ma nadciśnienie, 16 mln - nadwagę i otyłość, 16 mln - zbyt wysoki poziom cholesterolu, 2 mln cukrzycę, a..

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...czyli ma ciśnienie tzw. wysokie prawidłowe ( tj. ciśnienie skurczowe 140 - 159 mm Hg, a ciśnienie rozkurczowe 90 - 99 mm Hg ). Wśród głównych przyczyn, które odpowiadają za wzrost zachorowań na nadciśnienie, prof. Głuszek wymienił starzenie się społeczeństw oraz epidemię nadwagi i..

Migrena a ryzyko zawału serca

Migrena a ryzyko zawału serca

.. ...naczyniowych, jak nadciśnienie, wysoki poziom cholesterolu, otyłość i cukrzyca - zaznacza dr Lipton. Autorzy pracy, mają nadzieję, że pobudzi ona osoby cierpiące na bóle migrenowe do dbania o zdrowie i obniżanie ryzyka chorób serca poprzez regularne ćwiczenia, unikanie palenia, kontrolę..

Winogrona mogą zapobiegać chorobom serca

Winogrona mogą zapobiegać chorobom serca

.. ...winogron gryzonie dostawały wysokotłuszczowe pokarmy odzwierciedlające amerykański sposób odżywiania się. Szczury były następnie porównywane z kontrolną grupą gryzoni, które nie konsumowały sproszkowanych winogron. Po trzech miesiącach okazało się, że w pierwszej grupie gryzoni obniżyło..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 40

.. ...szybka akcja bicia serca, wysoki puls, reszty niestety nie pamiętam... - ciśnienie 130/90 - puls - 90 cukier - na czczo 75. Dziś byłam u neurologa i nie wykrył niczego nieprawidłowego i powiedział że to są raczej schorzenia kardiologiczne. Tyle się dowiedziałam na prywatnej wizycie...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 62

.. ...podwyższonego tętna a mam wysokie na codzień około 80 przy trybi pracy siedziącym wiejdscie po schodach podnosiło mo do 150 tętno a po magnezie z p[otasem nie mam takich problemów mierzr sobie tętno3 razy dziennie łącznie z ciśnieniem i nie miałam pulsu większegoniż 80 i serduszko lepiej..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 64

.. ...lata temu.. Miałam za wysokie ciśnienie i puls ok. 120 uderzeń na min. Trafiłam do szpitala.. w szpitalu ciśnienie mi spadło do ok 90/60.. miałam robione wszelkie badania, rtg kręgosłupa, ekg zwykłe i wysiłkowe, badania tarczycy i nic nie wykryli...wypuścili mnie po 9 dniach a ja wyszłam..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 17

.. ...wogóle? Ciśnienie miałeś wysokie ,ale jaki miałeś puls? czesc gosiu! najwienszy puls mialem 150 uderzen na min a ty? napisz cos gosiu! a tak pozatym w jakim jestes wieku ze masz tak duze doswiadczenie?jesli mozna wiedziec? Witam Największy puls miałam powyżej 200,ciśnieniomierz nie mógł..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 21

.. ...bardziej że masz bardzo wysoki ciśnienie. ja na początku też miałam napadową tachykardię po latach przeszła w utrwaloną i mam cały czas. idź do jakiegoś innego lekarza. mi też na początku wmawiali nerwicę itp. to trwało pięć lat i było coraz gorzej. musisz iść z tym do poradni zaburzeń..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 46

.. ...to iz miałam bardzo wysokie tętno i strasznie niskie ciśnienie. Praktycznie przez cały czas do klasy maturalnej zadko zdarzaly mi sie czestoskurcze. Jednak w klasie maturalnej stres połączony ze zmęczeniem spowodował ze moje badania bardzo a to bardzo sie pogorszyły. Jako ze byłam w..

Echo serca - Str. 33

.. ...piję alkochol( na kacu wysokie ciśnienie mimo leków ),uprawiam sport siłowy - stateczny - siłownia waga 90kg wzrost 181cm. Echo ,które wykonałem 2 dni temu wykazało: lewa komora 52mm,lewy przedsionek niewielkie powiększenie 43mm , ef - ok.80% ,niedomykalność zastawek jak wyżej - bez..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 6

.. ...pewnie zauważył, że napad wysokiego ciśnienia nie powstrzyma wzięcie leków przeciw ciśnieniowych - trzeba wziąć jeszcze mocniejsze, szybko działające. Po kilku tygodniach takiej walki odechciewa się żyć i w pewnym momencie człowiekowi już wszystko jedno. Rozwiązanie jest bardzo proste,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 65

.. ...nerwicy towarzyszyło wysokie ciśnieni krwi i galopujący puls. nie chciałam brać leków nasercowych, bo przecież antydepresanty powinny wystarczyć! Bzdura! Przez takie rozumowanie doprowadziłam do tego, że mam nieodwracalne zmiany w ciałku szklistym( w oku ), na skutek, jak stwierdził..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 96

.. ...zaćmienie nie wiem czy mam wysokie ciśnienie czy za niskie non stop pulsowanie drżenie byłem u lekarza wczoraj ciśnienie jest ok powiedział a w głowie nadal puls i to uczucie czy może być tak ze krew nie dopływa do mózgu?? z jakiegoś powodu albo nie wiem już nie mam pojęcia proszę o..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 205

.. ...przeciwwskazania do stosowania go: wysokie ciśnienie, uczulenie, zaburzenia krzepliwości krwi. Nikogo nie namawiam do przerwania dotychczasowego leczenia ( może to być groźne dla zdrowia lub nawet życia ), ale po konsultacji z lekarzem prowadzącym może warto się w końcu wyleczyć - czego..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...i najpierw miałam za wysokie ciśnienie dostawałam w tym czasie Betaloc. Staweran i Propranolol miałam założony holter na 24 godz. i wtedy zostały u mnie wykryte zaburzenia komorowe i jeszcze wtedy nie wiedziałam że istnieją różne rodzaje tych zaburzeń i jakie zaburzenia u mnie występują..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 12

.. ...puls, były dramatycznie wysokie. Dostałam skierowanie do kardiologa, niestety jak się okazało po latach nie był to kompetentny człowiek. Powiedziano mi, że cierpię na pierwotne nadciśnienie krwi ( zrobiono mi tylko USG jamy brzusznej, żeby wykluczyć wadę nerek i EKG, z którego niby..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 26

.. ...stronach mostka, tak na wysokości sutków. Czasem również czuję się osłabiony. Nie wiem czy te wszystkie objawy to wynik wady mojego serca. Dodam, że ciśnienie mam niskie, najwyżej 110/80, czasem 100/70 ( chyba to wynik działania propranololu ). Tętno w normie ok. 70/min. Często bardzo..

Dodatkowe skurcze komorowe

.. ...tętno miałam bardzo wysokie. Teraz jestem w 23tc drugiej ciąży i tym razem skurcze bardzo się nasiliły. Raz obudziłam się w nocy i przez godzinę miałam jeden za drugim, przeszło dopiero po Isoptinie40, chociaż byłam nieźle przymulona ( ciśnienie ). Zaczęłam bać się porodu, czasem..

Bradykardia jak leczyć? - Str. 2

.. ...holtera. pozatym masz wysokie ciśnienie - też może powodować utraty przytomnosci. bieżesz jakieś leki? pozadrawiam abi mam pytanie mam 16 lat i tez wykryto u mnie bradykarię i lekerz sportowy zabronil mi uprawiac sport ;/;/ czy to oznacza ze juz nigdy nie bede mogl grac w pilke nozna ??..

Potas - czemu go tak mało?

.. ...4.33mmol/l.Oprócz tego ma wysokie ciśnienie 160/90. Przyjmue KALIPOZ oraz inne leki w tym na nadciśnienie. Czy KALIPOZ jest wystarczający na podwyższenie potasu?Co jeszcze powinnyśmy wiedzieć na ten temat?Czy może to wpłynąć ujemnie na organizm? A czy potas nie jest zuzywany w mięśniach?..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 10

.. ...stały regularny ruch.Do wysokich temperatur - organizm tez się stopniowo przyzwyczaja - tak jak do dużych spadków ciśnienia.Kiedyś kardiolog - na początku leczenia - pozwolil mi - w sytuacjach - gdy dusznosci były bardzo dokuczliwe - psiknąć - jeden z leków wziewnych/stosowanych przy..

Po ablacji

.. ...ciśnienie 150, 160 i wysoki puls od 96 - 132 ( 132 miałam w czasie owego bólu ).Ciśnienie miałam takie zazwyczaj w szkole i w szpitalu. Nie jest wysokie, bo podczas częstoskurczów miewałam 240 ale ciekawi mnie czemu tak jest. Po roku jadę sobie na wizytę, a tu nie ma szanownej pani..

Wysoki puls a ciśnienie w normie

.. ...jest ostatnio troche za wysoki miedzy 90 - 144 czasem robie sie nagle czerwona mokra ipuls idzie w gore ,czasem jak wstane mam 122 przy czym cisnienie 109 - 76 czyli ok to nerwuje z deka tarczyca jest sprawdzona robili badanie krwi jest ok co jest? chyba na to sie nie umiera ? wie ktos..

Niskie tętno

.. ...).Pozdrawiam Jestem wysokociśnieniowcem i dzisiaj mam niskie ciśnienie ( jak dla mnie )154/76 , puls 45. Niepokoi mnie wolne tętno. Czy to jest niebezpieczne? Uprawiałeś sport? U sportowców wytrzymałościowych np. kolarzy niskie tętno spoczynkowe, to oznaka reakcji serca na trening...

Szybkie tętno - Str. 2

.. ...wypowiadający się. Mam bardzo wysokie tętno, w stanie spoczynku waha się od 115 - 125. Do tego dochodzi niskie ciśnienie, 100/75 - 80. Czasami, chociaż na razie dosyć rzadko, mam napady bardzo szybkiego bicia serca. Jest to dosyć uciążliwe. Odpada mi w zasadzie każdy większy wysiłek,..

Szybkie tętno - Str. 11

.. ...niebezpieczna, przy tak wysokim cisnieniu i tętnie nie odczuwam żadnych niepożądanych objawów ( bóle głowy, kołatanie serca, zle samopoczucie, osłabienie, mroczki przed oczami itp. )Czy samo wysokie ciśnienie i tetno to już objawy WPW? Witajcie. Rzucila mi sie w oczy nazwa PROPRANOLOL Od..

Szybkie tętno - Str. 14

.. ...bo groźniejsze jest wysokie ciśnienie. Puls pomijano milczeniem. I wszystko byłoby dobrze, tylko jak tu normalnie funkcjonować? Może coś poradzicie, bo jak widzę jesteście bardzo doświadczone w tej materii. Dodam jeszcze tylko, że wszyscy w mojej najbliższej rodzinie umierają na zawał...

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka?

.. ...sie robi słabo. mam za wysokie ciśnienie i komorowe zaburzenia rytmu serca. Czy będe musiała znowu nosić holtera? Witam serdecznie ja też mam ta nieszcęsną przypadłość. wykryto ją u mnie 1,5 roku temu i wtedy życie obróciło się o 180 stopni. Nagle w jeden dzień czułam sie ok a nastepny..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...kołatanie i puls bardzo wysoki i podwyższone w tym czasie ciśnienie powodują u mnie psychozę!!!! Mam 36 lat , udane życie rodzinne, kochanego męza i kochaną córeczkę. I zamiast się z tego cieszyć - żyję w strachu przed śmiercią. Nikt kto tego nie przeszedł nie zrozumie tego strasznego..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 20

.. ...objawy co Marcin plus wysokie ciśnienie. Nie dawałem już rady z myślami że umieram lub zwariuję i sięgnąłem po leki. Teraz jest nieco lepiej ale nie chcę ich brać za długo. Chciałbym się spotkać z kimś, kto to samo przeżywa, bo czuję się cholernie osamotniony w tej swojej chorobie. Nawet..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 38

.. ...czwartku budzę sie w nocy z wysokim ciśnieniem i czuje dreszcze, pocę sie, ostatniej nocy chciałam żeby mąż wezwał pogotowie bo było to nie do wytrzymanie jednak on powiedział mi ze wszystko jest ok i zebym sie uspokoiła podziałało. Teraz strasznie sie boję czy to jakaś choroba czy może..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 45

.. ...lekarz powiedział, że za wysoki puls( 90 - 100 ) przy ciśnieniu 90/60. Po lekach przeszło na 2 tyg. ale znów wróciło kilka dni temu. Strasznie sie boje, ze to guz mózgu. Błagam, pomóżcie mi. I jeszcze jedno:praktycznie niczym się nie stresuję, przynajmniej tak mi się wydaje. I drętwieją..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 77

.. ...atmosferyczne jest bardzo wysokie i powinienem się dobrze czuć. Moni pisalam do Ciebie jak tylko tam sie pojawilas nie dzisiaj,choc dzis tez,ale za pierwszym razem.No jak widzisz u mnie bez zmian. Jarku a masz mozliwość zmierzenia sobie ciśnienia jak zaczynasz odczuwać te objawy?Z natury..

Niedomykalność mitralna 1 z wypadaniem

.. ...niedomykalność, do tego ciągle wysokie tętno - powyżej 100. Nie wiem, czy samym myśleniem można to tętno tak nakręcić, ale chyba wszystko jest możliwe. Lekarze przepisywali mi propranolol, ale jak mam go brać skoro to jest lek przede wszystkim na nadciśnienie, a moje ciśnienie jest..

Nerwicowcy a co z alkoholem? - Str. 2

.. ...jakbym sie zapadal. Wysokie ciśnienie dzisiaj to w ogóle skoki raz normalne zaraz 170 na 95. I tak sie dzieje prawie zawsze jak ostro popije od jakiegos roku. EKG mam dobre. Jest juz czwartek a pilem we wtorej. Czy to jest nerwica ?? pozdrawiam do barbary ja mam nerwic serca i jak bym..

Wysokie cisnienie i kłucie w sercu

.. ...cisnienie nadal jest wysokie. Ja również borykam się z podobnym problemem. Moje ciśnienie średnio wynosi 140/90, puls 90. Moje objawy zdarzają mi się co jakieś 3 miesiące i trwają około 1 miesiąca. Ciśnienie wtedy mam bardzo wysokie ( 160 - 130 zdarzało się ), i potworne kłucia w klatce..

Nerwica? serce mam zdrowe

.. ...ok tylko ciśnienie za wysokie i dawał leki na ciśnienie, nie słuchał mnie jak mu mówiełem że to może nerwica. ostatnio dopiero skierował mnie do kardiologa a ten tak samo wykluczył nerwice mówł że wszystko ok. potem zrobił USG i powiedział że mam śladowe zmiany zwyrodnieniowe zastawki..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza

.. ...podstawówce, wtedy było za wysokie i chodziłem na kontrolę do szpitala ( kilka dni,aż było dobre ). Potem prawie zawsze u lekarza było za wysokie a w domu ok. Dlatego problem w sumie nie istniał. Jednak w wieku około 23 lat miałem zrobione EKG, które wykazało pewne nieprawidłowości, na..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza - Str. 2

.. ...160/80 180/70 a jak mierze w domu to mam w normie 110/70 cos kolo tego. Niestety nie umiem dac sobie z tym strachem rady unikam lekarzy jak ognia i będe musiał iść z tym do psychologa lub psychiatry :/..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium

.. ...przed kuracją miałąm wysokie 170/150. Dziś dobrze się czuję jestem aktywna i jedyny problem by zabrać leki gdy gdzieś wyjeżdżam. Pozdrawiam Prawda o firmach farmaceutycznych. www.tfe.edu.pl/Aptekarz - 2005 - 13 - suplement.pdf .Naprawdę warto przeczytać. Witam! Mam 32 lata i od bardzo..

Leki i nadciśnienie tętnicze IV stopnia

.. ...Niepokojący jest również wysoki cholesterol a nie napisałeś że bierzesz jakieś statyny czy inne. Tylko pełna diagnostyka i specjalistyczna pomoc im szybciej tym lepiej. Pozdrawiam NADCISNIENIE A GORY! Witam. Moj mezczyzna ma nadcisnienie tetnicze i sztuczna zastawke czy moze bez problemu..

Niski puls i nadciśnienie

.. ...mam niski puls do 50 i wysokie ćisnienie nieraz nawet 150 na 100 różnie, nie raz dużo niższe. Dodam ze ma 30 lat i bardzo dużo trenowałem piłkę nożną. Przez parę lat grałem w klubie , 3 razy trening + mecz w tygodniu. Trenowałem tez przez 2 lata na siłowni. Obecnie tez gram w piłkę ale..

Niskie ciśnienie czym grozi?

.. ...pocieszę cię ja mam za wysokie ciśnienie 140/90 180/100 , a jak chodze lub stoję to spada mi do 70/30 a tętno cały czas 120 - 180 w spoczynku. ale na poważnie zrób badania w kierunku tarczycy i chorób kardiologicznych. jak wszystko będzie ok to pozostają ci domowe sposoby podwyższania..

Zespół wazowagalny

.. ...dzwigać ,przebywać na wysokości i długo stać.badanie które wykrywa tą chorobe to trie test,badanie kardiologiczne. Ja też jestem na to chora od długiego czasu. Kiedy za długo stoję albo czymś się bardzo denerwuję to mdleję. Jestem wtedy blada jak ściena, mam niskie ciśnienie i chce mi..

Zespół wazowagalny - Str. 2

.. ...cisnieniem mam .biore leki na wysokie cisnienie o julia ja podobnie, normalnie mam nadciśnienie i musze brać leki na obniżenie a one dodatkowo nasilają omdlenia wazowagalne - błędne koło. masz race stymulator chroni cię przez zwolnienie albo zatrzymaniem tetna a nie przed spadkiem RR ja..

Brzuch drga, porusza się w rytm uderzeń serca

.. ...zdrowe, jedynie tetno mam wysokie ale takie mam już bardzo długo 90/minute ( +/ - 10 ) cisnienie z górnej granicy, czy to może jest nerwica?. Teraz już się dotego przyzwyczaiłem, ale kiedyś jak o tym myślałem to ciśnienie rosło i ogólniebyło złe samopoczucie. Sorry, ale nie będę owijał..

Wysoki puls 90 w stanie spoczynku

.. Mam 40 lat i choruje na nadciśnienie tętnicze zażywam lek AMLOZAK .Ciśnienie mam w normie 130/80 a puls mój wynosi od 90 w stanie spoczynku a przy wisiłku nawet osiąga 110 co mam z tym fantem zrobić ?? proszę o szybką odpowiedź !!!!!!! Czy ten puls może taki byc Podczas wysiłku i zaraz po nim Twój puls może..

Wysokie ciśnienie rano

.. ...spokojnie przespanej nocy ma wysokie ciśnienie 205/105.Jest po dwóch operacjach ( wymiana zastawek ),ma cukrzycę II i jest po małym udarze prawostronnym ale może znajdzie się osoba - osoby co mogłyby mi wyjaśnić co jest z tym ciśnieniem ??????Dziękuję Tutaj może pomóc modyfikacja leków,..

Podwyższone ciśnienie, leki i częstoskurcze

.. ...czegoś nie wiem i nie rozumie - to się się stosuje Zasadę o Złocie... ja tez mam wysoki puls na 90 a cisnienie na 78 104 a nawet spadnie mi na 94 na76 czy to jest dobrze prosze o jakies wyjasnienie i pomoc..

Propranolol na drżenie rąk

.. ...przy zmianie pogody mam wysokie ciśnienie i szybkie tętno. Mam wrodzoną wadę serca wpostaci zwężenia łuku aorty. Leżałam juz w Krakowie ( klinik Jana Pawła II ) ale nie umieli mi pomóc. Lek bardzo mi pomaga. Jest to b. delikatny lek. Obniża ciśnienie bardzo szybko. Biorę zawsze dwie..

Co z moim serduszkiem? dziwne ataki

.. ...bicia serca, raz za wysokie, a raz za niskie ciśnienie tętnicze krwi, uderzenia gorąca, omdlenia ( nigdy nie zemdlałem, ale było blisko ), zawroty głowy ( do dziś jeszcze ) itp. Możesz jeszcze wykonać badanie - tzw. Doppler - przepływ krwi w naczyniach doprowadzających krew do głowy i w..

Dodatkowe skurcze - Str. 41

.. ...można dostać jak sie ma bardzo wysokie ciśnienie a zawroty głowy to jak czytam mogą być też na tle nerwowym,albo od kręgów szyjnych jak sie ma dyskopatje tak jak ja.Z tego co piszecie to ja jestem na bank uzależniona ,od tego AFOBAMU zaczne zmniejszać dawki od zaraz ,a jak sie nie da? to..

Dodatkowe skurcze - Str. 46

.. ...brac go tylko doraznie.Czy takie beta blokery sie bierze do konca zycia?Pozdro. Minia a tego trzepotania przedsionkow to sie dostaje przy wysokim ciśnieniu? jeśli wiesz coś więcej na ten temat to napisz...

Dodatkowe skurcze - Str. 51

.. ...rozkórczowe troche za wysokie , a tak normalnie to jakie masz ciśnienie? bo ja mam 100 na 60 troche za niskie. Piszesz że masz kotke ja miałam pieska suczke 19 lat ale niedawno ją uśpiłam bo się bardzo męczyła miała raka odchorowałam to strasznie to nie na temat sory. A dzisiaj od rana..

Dodatkowe skurcze - Str. 64

.. ...puls. Ciśnienie bardzo wysokie, tak mniej więcej 190/140. A puls to już w ogóle, codziennie powyżej 200. Tydzień temu miałam dzień kryzysowy - ciśnienie 230/170, a puls 250. Było mi bardzo słabo i czułam jakby mi serce miało zaraz eksplodować z klatki piersiowej - biło szybko, nierówno...

Skurcze dodatkowe w nerwicy

.. ...słabo i miałam przy tym wysokie ciśnienie.Myslę że przyzwyczajam się już do tego ,że nękają mnie te potykania serca,choć moje życie towarzyskie legło w gruzach.Być moze to moja wina bo strach,lęk powodował iż wolałam odizolować sie od ludzi - pozdrawiam cię serdecznie i życze duzo..

Wysokie tętno w spoczynku

.. ...czym może świadczyć wysoki puls w spoczynku?Każdego dnia mój puls wynosi od ok.92 do 130 uderzeń na minutę. Zaznaczam,że ciśnienie mam dobre. Witam. Jesli ktos z was ma jeszcze cos takiego to takze prosze o opisanie z jakiego powodu puls moze byc taki wysoki?! Ja rowniez mam skoki pulsu..

Wysokie tętno w spoczynku - Str. 3

.. ...miare dobre to znowu mam wysokie ciśnienie ,ciężko zasypiam co mam robić ? Może wpierw naucz się mierzyć tętno bo gdybyś miał 140 spoczynkowe to pewnie już dawno byś w szpitalu leżał. Procorolan kupuje sie w aptece internetowej Dbam o zdrowie i kosztuje wtedy 70 zł Jaki ostro piję przez..

Przyczyny niskiego ciśnienia tętniczego

.. ...dojrzewania, u szczupłych i wysokich kobiet jako wartość fizjologiczna, przy malej aktywności ruchowej, niedoczynność tarczycy, zaburzenia hormonalne, stenoza aortalna, cukrzyca pierwotna, niektóre leki( np. nitraty ), czy też niewydolnośc krążenia lub spadek rzutu serca i jego..

Posiłek a bicie serca

.. ...obiedzie. Może to wcale nie jest nerwica jak sugerują niektórzy. Leczę spadki ciśnienia gutronem, ten lek mi pomaga. Lepiej bym zrobiła jakbym rzuciła palenie,ale na razie nie dałam rady Pozdrawiam gorąco..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...ponieważ musi wytworzyć wysokie ciśnienie, aby krew mogła przepłynąć przez zwężone miejsce. Przerasta ona i powiększa się, co jest wskazaniem do leczenia operacyjnego, nawet jeśli towarzyszy innym anomaliom w wadach złożonych ( ... ). Wówczas często pojawia się sinica. Jeśli zwężenie..

Napadowe nadciśnienie połączone z bradykardią

.. ...miesięcy miewa napady wysokiego ciśnienia ( np. 180/110 ) połączonego ze spadkiem tętna nawet do 40/min. EKG nic nie wykazało. Towarzyszy temu drętwienie kończyn, sztywnienie karku, zaburzenia widzenia, lęk. Kilkakrotnie wzywała pogotowie. Kończyło się na hydroksyzynie i nic. Napady..

Ciśnienie i tętno chyba wysokie

.. ...sie ze mam troche za wysokie cisnienie a w szczegolnosci puls czy mogłby ktos sprawdzic moje wyniki pomiarow i napisac czy jest tak faktycznie i czy konieczna jest wizyta u lekarza. data - cisnienie - puls 03.12.05r. - 140/76/98 25.12.05r. - 149/80/88 29.12.05r. - 152/78/99 03.02.06r. -..

Nadciśnienie tętnicze

.. ...130/100 to nie jest aż tak wysokie ciśnienie żeby trzeba było ograniczać aktywność. Przy nadciśnieniu należy unikać długiego przebywania na słońcu ( oraz w nagrzanych pomieszczeniach ), wyłączyć z diety kawę, mocną herbatę ( generalnie kofeinę ), ograniczyć spożycie soli. W góry możesz..

Szybkie tetno II - Str. 7

.. ...ciśnienie i tętno. Obie wysokie! Mierzyłam w spoczynku i ciśnienie wyszło 165/117 a tętno 101. To naprawdę tak duzo? Czesc! Ja mam bardzo podobne problemy: w maju trafilem do szpitala z czestoskurczem 160uderzen/min. Pozniej podczas sesji strasznie obawialem sie, ze w wyniku stresu to..

Niski puls oraz wysokie ciśnienie

.. ...cisnienie 140/90 jest za wysokie. Najodpowiedniejsze jest do 120/80. Zgadzam się z tym, że ciśnienie 120/80 jest idealne. Miewałem czasem ciśnienie 150/100 i tętno 90( mam 39 lat ) ważyłem 105kg wzrost 176cm. Przez 4 miesiące zjechałem z wagą 11kg w dół ; ) ) ) Cholesterol miałem 300 a..

Wada serca - wypadanie płatka

.. ...i najpierw miałam za wysokie ciśnienie dostawałam w tym czasie Betaloc. Staweran i Propranolol miałam założony holter na 24 godz. i wtedy zostały u mnie wykryte zaburzenia komorowe i jeszcze wtedy nie wiedziałam że istnieją różne rodzaje tych zaburzeń i jakie zaburzenia u mnie występują..

Oporne nadciśnienie - Str. 2

.. ...skuteczny środek . Przez wysokie ciśnienie 180 - 190/98 - 100 pogorszył mi się wzrok i to znacznie. Jestem ogólnie zdrowa i nie znana jest przyczyna - lekarka określiła jako samoistne. Wydałam dużo kasy na testowanie kolejnych leków. Ratuję się Mononitem, który obniża ale na krótko, ale..

Nadciśnienie - dobry lekarz z Gdańska

.. ...po mimo to nadal ma wysokie ciśnienie. Nie wiem czy to żle dobrane leki i czy nie ma ratunku. Nadmieniam, ze moja mama choruje na tarczyce i nie jest leczona ( tylko zalecono obserwacje )ponieważ w wieku 70 lat i przy guzku w piersi nie można - podobno podawać żadnych leków.Guzek w..

Ciśnienie 88/45 po metoprololu

.. ...depresje i nerwice oraz wysoki cholesterol i trojglicerydy! Zawsze mialam niskie cisnienie, ale teraz jest bardzo slabe.Zawroty glowy i silne bole nog , przekreslily moje zycie.Silne zawroty glowy, przeszkodzily mi w prowadzeniu auta. Mam tez drugi problem, mysle ,ze moj psychiatra zle..

Zastawki, zespół Barlowa - wada nabyta?

.. ...sie robi słabo. mam za wysokie ciśnienie i komorowe zaburzenia rytmu serca. Czy będe musiała znowu nosić holtera? Witaj!! Napisz ile masz lat?Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej czyli mitralnej dla lekarzy to nic takiego a dla Ciebie to koniec świata. Rozumiem Cie ja sama mam chrą te..

Nadciśnienie? zawał? nerwica?

.. ...tych sytuacjach mam za wysokie cisnienie tetnicze. Lekaz stwierdzil ze mam nieregularny rytm zastawkowy ale mowil ze to nic groznego, ze jest to na tle nerwowym i oddechowym. Nie wiem co mam robic, jak reagowac na takie sytuacje, biore leki na uspokojenie ale nie chce sie od nich..

Nerwica a podwyższone ciśnienie

.. ...zwyczajne to 90/65 a wysokie 120/86. Oczywiscie od nerwicy. Polecam wtedy zioła jemioly - doraznie oraz oczywiscie cos na uspokojenie tomek nie strasz ludzi bo twoj udar pewnie nie byl wywolany tylko tym i nie przy takim cisnieniu 140/90 to jest gorna norma powazne nadcisnienei zaczyna..

Udar mózgu i zmiany ciśnienia

.. ...jest ono albo bardzo wysokie lub bardzo niskie np;210/120po podaniu tabletki spada do 180/98i tak sie utrzymuje przez jakiś czas nastepnego dnia wynosi ono np;98/55 nie wiem gdzie mam szukac wyjścia z tej sytuacji lekarz skierował ojca do kliniki która znajduje sie w aninie ale tam sa..

Niedotlenienie przyczyną zawału serca?

.. ...aby się udusiła. Miała bardzo wysokie ciśnienie. Pogotowie zabrało ją na OIOM przy oddziale kardiologicznym, tam po podaniu haków i tlenu reakcja powoli ustąpiła. Na drugi dzień miała wysoką gorączkę. Wyniki biochemiczne wskazują na uszkodzenie mięśnia sercowego, jak po zawale...

Jaki ciśnieniomierz kupić?

.. ...lat i ostatnio bardzo wysokie cisnienie. Mam pytanie jaki najlepiej kupic cisnieniomierz? interesuje mnie nadgarstkowy, tylko nie wiem czy on jest wystarczajaco dokladny, wiem, ze mozna taki kupic na allegro do 100zl. a moze lepiej zostac przy tradycyjnym mechanicznym? no jeśli to ma być..