Benzodiazepina

Alprazolam (Afobam, Alprozomerck, Neurol, Xanax, Zomiren)

.. ...lek będący pochodną benzodiazepiny. Wszystkie leki z grupy benzodiazepin działają poprzez receptor GABAa ( jest to również receptor dla alkoholu etylowego ). Leki z tej grupy mają działanie nasenne, przeciwlękowe, przeciwdrgawkowe i uspokajająco. Są stosowane w leczeniu bezsenności, w..

Fenobarbital (milocardin)

.. ...alkoholu lub leków z grupy benzodiazepin. Sam fenobarbital jest stosowany w napadach padaczkowych, w niektórych schorzeniach przed zabiegiem operacyjnym oraz w pląsawicach i drżeniach idopatycznych ( tj. występujących bez uchwytnego powodu ). W preparatach złożonych, zawierających..

Medazepam (Rudotel)

.. ...Medazepam to lek z grupy benzodiazepin. Leki z tej grup działają poprzez receptor GABA, modyfikując przepływ jonów chlorkowych i działanie układu GABA - ergicznego w mózgu. Jest to ten sam receptor poprzez który swoje działanie wywiera alkohol, stąd benzodiazepin nie wolno z nim łączyć...

Temazepam (Signopam)

.. ...uspakajające. Każda benzodiazepina ma także działanie przeciwdrgawkowe i rozluźniające mięśnie ( miorelaksacyjne ), choć w przypadku temazepamu te działania się niewielkie. Istotną zaletą leku jest fakt, że nie gromadzi się w organizmie ( nie kumuluje się ). Wskazaniem do stosowania..

Buspiron (Spamilan, Mabuson)

.. ...przeciwlękowych, np. do benzodiazepin, nie wywołuje uzależnienia. Działanie buspironu jest także czysto anksjolitycznie, nie wywiera działania nasennego ani miorelaksacyjnego ( rozluźnienie mięśni ), nie działa również przeciwdrgawkowo. Nie obserwowano zaburzeń pamięci, depresji..

Klorazepam (Cloranxen, Tranxene)

.. ...Klorazepam, podobnie jak inne benzodiazepiny, modyfikuje przewodnictwo chlorkowe w mózgu, nasila hamujące działanie GABA na szereg układów nerwowych. Podstawowe działanie klorazepamu to łagodzenie stanów lękowych - działanie anksjolityczne. Klorazepam jest stosowany z powodzeniem w..

Agorafobia (lęk przed otwartymi przestrzeniami)

.. ...normalnego funkcjonowania. Wykorzystuje się metody behawioralne ( treningi medytacyjne, relaksacyjne itp ) oraz leki takie jak benzodiazepiny, buspiron, preparaty beta blokerów a także leki antydepresyjne...

Bromazepam (Lexotan, Sedam)

.. ...Bromazepam to lek z grupy benzodiazepin. Mechanizm leku polega na nasilaniu przewodnictwa chlorkowego w ośrodkowym układzie nerwowym za pośrednictwem receptora GABAa. Pobudzenie tego receptora, do którego powinowactwo wykazuje także alkohol oraz barbiturany, wpływa hamująco na niektóre..

Nerwice (zaburzenia lękowe)

.. ...często stosuje się także psychoterapię. Preparaty benzodiazepin są skuteczne w przerywaniu napadów lęku, powinny byś stosowane doraźnie. Przewlekłe leczenie preparatami z tej grupy grozi uzależnianiem...

Zaniki pamięci (zaburzenia pamięci)

.. ...niektóre leki, np. flumazelin - substancje należącą do benzodiazepin ( tzw. tabletka gwałtu ). Chorobą, której przejawem mogą być zaburzenia pamięci, jest miedzy innymi padaczka ( napady typu absence )...

Narkoza

.. ...się także leki z grupy benzodiazepin. Ostatecznie pacjent nie tylko śpi ale także nie pamięta okresu zabiegu. Farmakologicznie wywołuje się wiec rodzaj amnezji. Kolejne dwie grupy leków niezbędnych przy narkozie to leki przeciwbólowe ( z przyczyn oczywistych ) - najczęściej sięga się po..

Dyskopatia szyjna

Dyskopatia szyjna

.. ...niesterydowe leki przeciwzapalne ( diclofenac, nimesulid ), miorelaksanty ( np. baclofen ) i leki z grupy benzodiazepin. W niektórych przypadkach stosuje się czasowe unieruchomienie szyjnego odcinka kręgosłupa...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć?

.. ...wszystkich leków pochodnych benzodiazepiny jakie były wtedy na naszym skromnym rynku /nawet te z darów/ i z początku likwidowałem stan lęku za pomocą popularnego wówczas relanium, a nawet oxazepamu. Później dawki leków musiałem zwiększać, a w końcu zamiast poprawy, trwałem w lęku, ale..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 2

.. ...ostrożności przy przyjmowaniu benzodiazepin, które są niezwykle chętnie przypisywane przez lekarzy. Owszem są skuteczne jak cholera, ale czy tak przez całe życie? Pytajcie lekarzy jeśli macie wątpliwości! A jeśli oni je mają to ich zmieniajcie. Tylko, że k...a to wszystko kosztuje. W..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 3

.. ...się antydepresantami i benzodiazepinami ale w obawie przed uzależnieniem rzuciłam chemie na rzecz naturalnyh leków.Obecnie biore KALMS i DEPRIM FORTE,które działają rewelacyjnie na nerwicę i depresje - polecam wszystkim nerwusom. Ja powtórze swoje zdanie wypowiedziane już w innych..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 12

.. ...na goglach tematu * Benzodiazepiny jak działają i jak je odstawić * . Jeśli teraz przy tych lekach które bierzesz nie odczuwasz już lęków,to zacznij pomału redukcję odkrajając np co trzy tygodnie kawałek tabletki.Zazdroszczę Ci że trafiłś na dobrą lekarkę, bo ja nie miałam takiego..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie?

.. ...nie uzaleznic sie od benzodiazepin ), a dawka jest czasem zmniejszana - np tranxen jeden raz dziennie, i xanac jeden raz dziennie. Bo przez te czestoskurcze zrobilam sie nerwowa i mialam stany lekowe. Te leki dosc pomagaja. Czasami sa zastepowane naparem z melisy i bywa, ze to wystarcza...

Nerwica - czy na pewno? - Str. 22

.. ...drugi to taki z grupy benzodiazepin,a wiec uspokajający,długo go nie można stosować bo szybko uzależnia,ja mam go tylko na miesiąc.Za dwa tygodnie mam wizytę u lekarza wieć mam nadzieje że dotego czasu moje samopoczucie sie poprawi do tego stopnia że będe mogła go odstawić.Lek..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 26

.. ...Sedamu czyli leku z grupy benzodiazepin,doktor kazala brac z półowki cała tabletkę,pierwszego dnia mnie przymulił,wczoraj troszkę też na początku tak sie czulam,ale pozniej do wieczora było super,na wieczor też kazala brac tą wiekszą dawke ale ja biore pół tak jak wcześniej,nie czuję..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 147

.. ...nie moge brać żadnych benzodiazepin bo uzależniają,a mam również przepisany medazepam ale nie wolno mi go brać,ciekawe.Mam wogule w domu fajną apteczkę,medazepam,oxazepam,afobam,relanium,alprox,tranxene,lerivon,pramolan,xetiran,itd.itd.oczywiście nie biore ich na raz,jak mi nie pasowały..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 161

.. ...mocno uzalezniajaca benzodiazepina - jestes mlody, nie daj sie faszerowac takim swinstwem...nie poznasz pozniej sam siebie... Magnez i POTAS, też bardzo ważny - mam takie same problemy co Wy . Potas na kołatania serca. W tabletkach albo np. sok pomidorowy - pić 3 - 5 dni po 1 litrze. Po..

Wypadnie płatka zastawki mitralnej a alkohol

.. ...pomaga? Szybko działające benzodiazepiny - np. alprazolam, coś z b - blokersów ( propranolol albo metokard jeśli były używane ) albo jeśli RR niebezpiecznie zwyżkuje to kaptopril pod ozór i luz. Tu tkwi jednak pułapka, bo nie jest to recepta na wyzdrowienie ale w prostej drodze na..

Dodatkowe skurcze - Str. 41

.. ...brania leku na bazie benzodiazepin odstawiałam go przez miesiąc. Nie jest to łatwe, więc lepiej baaaardzo powili zmniejszać dawkę i taką zmniejszoną rać jeszcze np. tydzień potem znowu ćwiarteczkę mniej i tak przez tydzien... aż na końcu ćwiarteczka co drugi , potem co trzeci dzień aż do..

Dodatkowe skurcze - Str. 42

.. ...na tym samym środku - benzodiazepiny... Spróbuj poprostu z niego wyjść i stanąć na własnych nogach. Tom: Udar i wylew to dwie różne rzeczy. Wszyscy cierpiący na arytmię, wypadanie płatka i inne choroby serca są zagrożeni uadrem czyli niedotlenieniem mózgu. Może to być spowodowane..

Objawy depresyjne, czy to nerwica serca?

.. ...że serce wariuje... Benzodiazepina którą jest Neurol jest jakąś pomocą - pozwala odzyskać spokój, ale przecież od tego leku łatwo się uzależnić.. : - ( Nie zawsze niedoczynności tarczycy muszą towarzyszyć ewidentne zaburzenia poziomu jej hormonów - ważne są też proporcje tychże, i objawy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 63

.. ...marszu wpieprzył mnie w benzodiazepiny - lek o nazwie LEXOTAN. Brałem to dziadostwo pól roku i było super!!! Ale niestety... dawka okazywała się coraz bardziej słaba i trzeba było ją zwiększać. Pewnego dnia stwierdziłem, że muszę to odstawić, bo jakimś lekomanem zostanę, no i się..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 65

.. ...Uzależniają wszelkie benzodiazepiny... Wiem, bo biorę cloranxen. Jeszcze nie minął miesiąc a ja mam na tą tabletkę taką ochotę jak na zapalenie papierosa... Benzodiazepin nie powinno się brać dłużej niż 30 dni. pozdrawiam Witam ponownie!Mam pytanie. Czy wy też macie ogólne zniechęcenie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 80

.. ...tranxene, czyli po prostu benzodiazepiny, na szczscei sie nie uzalznilam, ale dzieki tym tabltkom czulam sie lepiej i to pewnei one mi troche pomogly, na ataki sa swietne, gdyby nie one to nei wiem co by ze mna bylo, uwazam ze lepiej wziac taka tabletke niz czekac, tzn ja sie po prostu..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 92

.. ...kardiolog na tachykardię. Benzodiazepinę biorę bo tylko ona mnie tak na prawdę uspokaja. Leki ziołowe nie działają na mnie w ogóle. A tak poza tym to jestem niskociśnieniowcem ( 100/80 lub 90/70 ) a puls mam zawsze bardzo wysoki: w spoczynku - zawsze ok. 90 , a w chwilach zdenerwowania..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 9

.. ...wsparcie sedamu do coaxilu benzodiazepinami daje się wsparcie przy silniejszych antydesperantach żeby lepiej znieść skutki uboczne a przy coaxilu jest to całkiem niepotrzebne co zrobisz jak odstawisz sadem na samym coxilu nie uzyskasz poprawy my mamy już cieżką nerwicę są dobre leki wiem..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 13

.. ...Sedam - lek z grupy benzodiazepin i pewnie mnie też uzależni,ale narazie nie dam rady beż leków.Pozdrawiam serdecznie.Napisz jak było na wizycie.Do jutra,pa. hej u mnie jest prawie dobrze nie ma lęków napięć drżenia tylko rano jak wstanę ale są mniej nasilone leki zadziałaly na 7 dzień..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 14

.. ...biore nie są z grupy benzodiazepin mają też dziłanie zapobieganiu nawrotom śilnej depresji z nerwicą Witaj Asiu a jaki to ten nowy lek ma nazwę?Dzisiaj nie wzięlam tej większej dawki i już czuję sie gorzej,jestem zdenerwowana jakas cala rozbita,bo ta dawka okazała sie za slaba,wszystko..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 427

.. ...NERWICA ) i leczył mnie benzodiazepinami przez 4 miesiące, a ja nieświadoma tego, że uzależniają brałam je zgodnie z jego zalecniami, do tego tabletki nasenne z tej samej grupy. Odstawiłam je nagle, bo nie przynosiły rezultatu. To co przeżyłam, nie mogę nazwac inaczej niż koszmarem,..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 969

.. ...Obecnie trwa mój odwyk od benzodiazepin, który samodzielnie przeprowadzam od ponad 2 miesięcy. Za trzy dni będę mogła powiedzieć, że jestem już w połowie drogi. Z dawki 20mg Relanium udało mi się zejść na 11mg i nadal redukuję. Zapis moich codziennych zmagań znajdziecie na blogu:..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 5

.. ...dobrze wiem, należy do benzodiazepin i może uzależnić.. Tak że lepiej chyba brać go tylko doraźnie lub przez krótki okres w minimalnych dawkach. Ja na uspokojenie brałam najczęściej ziołowe tabletki, niezbyt rewelacyjnie pomagały, ale jednak trochę wyciszały. Poza tym regularnie magnez -..

Lexotan - skutki odstawienia

.. ...Cloranxen tez z grupy benzodiazepin natomiast nie zostawia żadnych skutków. POZDRAWIAM Dziewczyno posluchaj mnie.....Zrodlem Twojego leku jest Depresja tylko w wylacznie.....Mialem wszystkie te objawy i juz sa poza mna. Musisz isc do dobrego psychiatry i nich Ci przepisze lek zwany..

Zaburzenia nerwowe lub nerwica - Str. 3

.. ...to spróbuj z jakimś benzodiazepinem. Jeśli objawy somatyczne ustępują na czas działania tych środków to odpowiedz jest prosta...... Pozdrawiam i życze wytrwałości heh.. dzieki kris za podrzucenie tej metody, testu na nerwice.. Ciekawi mnie jak leczy sie ta nerwice Jakie lekarstw..

Nerwica w ciąży - Str. 114

.. ...grupy przeciwlękowych ( benzodiazepina ), ja biorę lek z grupy inhibitorów zwrotnego wychwytu serotoniny - paroksetynę. One działaja bardziej w kierunku przeciwdepresyjnym a mniej przeciwlękowo, ale po nim rodzą się zdrowe dzieci. Tylko efekt lecznia pojawia sie po 3 - 4 tygodniach, wiec..

Nerwica w ciąży - Str. 115

.. ...innych grup ( w tym benzodiazepiny ) uzalezniaja juz nawet po 3 tyg brania ( to zalezy od organizmu oczywiscie, moja znajoma brala lorafen 3 lata i odstawila bez problemu ). sssylwia - jestes dzielna, trzymaj sie ile dasz rade bez lekarstw: ) Nawet jesli wrocisz po jakims czasei bedac w..

Nerwica w ciąży - Str. 116

.. ...tyle zdań, to też jest benzodiazepina.Jak do tej pory każdy lekarz kazał mi odstawić.. najpierw odpowiadam na pytanie Marciochy - ja zaszlam w ciaze biorac juz od dwoch lat paroksetyne, wiec...nie ma problemów. Ale leki są różne. Ja bym wiązała niemożność zajścia w ciąże z napięciami..

Nerwica w ciąży - Str. 119

.. ...sie w panice doraznie benzodiazepiną którą nosze zawsze ze sobą - lorafenem. Dala mi nadzieje ze urodze zdrowe dziecko mimo tego lekarstwa, bo rodzą się zdrowe dzieci. Zreszta - jak zaszłam to już brałam, a wtedy wszystkie narządy sie rozwijają. Na usg wszystko jest w jak najlepszym..

Lexapro - Str. 3

.. ...byłem uzalezniony od benzodiazepin. Zażywałem * lorafen 2,5mg * w przepisywanych przez medyków dawkach.Tamtej jesieni doszedłem do wniosku, że musze to odrzucić. ód października 2007 schodziłem po mału z dawki * lorafenu * i powróciłem do ASENTRY. Meczyłem sie z nią do początku marca..

Lexapro - Str. 4

.. ...lorafenu!!!UNIKAJCIE BENZODIAZEPIN!!! DUŻO ZDROWIA A ja mam takie pytanie.Choruję na lęk napadowy z agorafobią.Brałam już chyba wszystko co jest na rynku.Od 10 lat się z tym choróbskiem męczę.Lekarza mam świetnego,robi co może ale to ciągle wraca.Brałam już raz lexapro i było super.Potem..

Lexapro - Str. 5

.. ...rzucenia LORAFENU ( benzodiazepina ). Nie daj sie ŻADNEMU lekarzowi wmanewrować w to coś!!! Zyczę Ci dużo zdrowia i cierpliwości. Pierwsze dobre objawy pojawiają sie po 3 - 4 tygodniach. Dziękuję za odpowiedź. Liczę, że będę miała szczęście i że problem dodatkowych kilogramów nie..

Lexapro - Str. 6

.. ...przykre doświadzcenia z benzodiazepinami, konkretnie z LORAFEN - em.Wychodzi sie z tego potem przez wiele miesięcy. To, że lekarz nie informuje o skutkach, to rzecz * normalna * . Gdy człowiek już sie uzależni to jest to,delikatnie mówiąc, fatalne. Należy na te sprawy barzdo uważac. Ja..

Czy to nerwica? czy to poważna choroba? nie mogę już sobie z tym poradzić

.. ...* .Szczególnie przed benzodiazepinami.Mowię to z własnego doświadczenia.Przez wiele lat lekarz przepisywał mi * uspokajacze * bo podobno moje dolegliwości były nerwicowe. Na skutek używania tych * leków * nabawiłam się depresji, lęków oraz potężnego uzależnienia, z którego wychodziłam w..

Częste drgawki ciała i kołatanie serca, uczucie omdlenia

.. ...zawierający pochodną benzodiazepiny o krótkim czasie działania. Działa silnie nasennie, uspokajająco, przeciwlękowo, przeciwdrgawkowo, zwiotcza mięśnie. Stosowany w: premedykacji przed znieczuleniem ogólnym; w celu spowodowania senności i uspokojenia oraz niepamięci dotyczącej okresu..

Lek sedam po afobamie?

.. ...grupy co afobam czyli benzodiazepiny.Odstawialam bardzo powoli pod ścislą kontrolą lekarza i przez dłuższy czas,dzięki temu nie odczułam objawów odstawiennych. Te napady odlatywania to też mialam często i nadal mi się zdarzają,skurcze dodatkowe też niestety. Pozdrawiam. hej markus!pod..

Nerwica - lek coaxil

.. ...nasilenie nerwicy,ale to minęło mniej więcej po 2 tygodniach.Dodatkowo bralam jeszcze lek uspokajający z grupy benzodiazepin,ktory brałam dłużej.Oba leki się uzupełnialy. Pozdrawiam,a teraz bierzesz coś?..

Ataki paniki, lęki - Str. 8

.. ...Obecnie zażywam małe dawki benzodiazepin. Dopiero po zażyciu leku mogę wyjść z domu, np. wejść do sklepu i zrobić zakupy, a przede wszystkim pracować i w miarę normalnie rozmawiać z ludźmi. Bez leków potrafię np. nie wpuścić do domu mojej ukochanej mamy, boję się rozmawiać, czy bliskiej..

SIADH (zespół nieadekwatnego wydzielania wazopresyny) po SSRI/SARI

.. ...klorazepatu - czyli benzodiazepiny długodziałającej,a więc majacej najniższy potencjał uzależniający ( w prep. Cloranxen ), najmniejszą dawkę,które to tabletki brałem jedynie w razie większego pobudzenia wywołanego działaniem sertraliny. klorazepatu ( w postaci Cloranxenu ) miałem bardzo..

Jak żyć z nerwicą?

.. ...stresujacych, czasami benzodiazepinami, tylko samym zazywaniem spida. Jak wyleczyc taka nerwice, mysle ze wszelkie akce psychologiczne odpadaja bo nie one sa przyczyna. lecz jakies leki obnizajace cisnienie,uspokajajace. Amfetamina moze * rozwalic * organizm na 2 sposoby * : albo samym..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 16

.. ...łatwo się uzależnić - to benzodiazepina. I łatwo * * przesadzić * * - bo lęki bywają okropnie częstym zjawiskiem dobowym u agorafobików. Sama przesadziłam i chyba uzalezniłam się już od Cloranxenu ale bez tego nigdy nie wyszła bym z domu... Więc może doraźnie spróbuj jeśli umiesz..

Ból w klatce piersiowej

.. ...przepisal mi jedna z benzodiazepin na uspokojenie i magnez. Po kilku dniach brania ow lekow, i tez unikania jakiegos zwiekszonego wysilku odczuwalem poprawe bole ustepowaly, dretwienie coraz rzadziej sie pojawialo, i po jakims tyg zupelnie pozbylem sie problemu. Eh i tak by bylo do..

19 lat utrzymujące się Wysokie ciśnienie bóle w okolicy serca

.. ...nastepnie po zarzuciu benzodiazepin ustępują bez wyraźnego rzutowania skutków ubocznych benzo typu duszność,dretwienia i sam strach po zarzuciu to raczej jest tylko a moze az nerwica.Jest to nie oficjalna metoda ale z pewnością daje jasny obraz.ALE ODRADZAM EKSPERYMENTY Co masz na myśli..

Jak wyleczyć nerwicę lękową? - Str. 2

.. ...o antydepresantach, benzodiazepinach i wymienić się ogólnie tymi problemami, które jak mi się wydaje mamy podobne, to proszę podaj swój gg, jeśli chcesz oczywiście. Ja z tym wszystkim walczę już od 20 lat. emka.42 Co ja Ci moge doradzić?Ja już się męcze od 10 lat,Ty od 20.Próbowałem już..

Chyba nerwica

.. ...wszystko pod kontrolą lekarza. Samemu nie powinno się eksperymentować. ALPROX to le k uzależnający. Nalezy do grupy benzodiazepin. Ja brałam go tylko w czasie ataku, lub wtedy, gdy czułam,że coś nadciąga...

Moja fobia społeczna

.. ...które uzależniają - benzodiazepiny są lekami, po zażyciu których mogę w miarę normalnie funkcjonować, rozmawiać z ludźmi, chodzić do pracy. Bez zażycia tych leków, nie potrafię rozmawiać z nikim, odczuwam silny lęk przy spotkaniach nawet z własną ukochaną mamą, czy bratem. Od dwóch lat..

Pozdrowienie

.. Anulko odstaw benzodiazepinę uzależniasz się stąd złe..

Serduszko czy cos innego ?

.. ...pomagaja, lagodza objawy benzodiazepiny ale tez uwazam zeby sie od nich nie uzaleznic...... kiedys lekarka powiedziala ze to wskazuje na refluks zoladkow przelykowy , ale teraz przebywam za granica i nie moge zrobic takich szczegolowych badan. Taki atak trwa niekiedy cala noc, czesto..