Beta serc

Niewydolność serca

.. ...diuretyki; glikozydy; beta - blokery; antagoniści wapnia - blokery receptorów wapniowych. Leczenie zabiegowe niewydolności serca: angioplastyka; by - passy; operacja zastawek serca. Stopnie niewydolności serca. - według NYHA - New York Heart Assotiation. I. bez dolegliwości przy zwykłych..

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...moczopędne ( diuretyki ), betaadrenolityki ( beta blokery ), antagonisty receptora angiotensyny II ( ARB ) oraz antagonisty kanału wapniowego ( CCBs ). Rzadziej wykorzystywane są również inne niż betaadrenolityki leki blokujące układ współczulny oraz leki rozszerzające naczynia -..

Przewlekła niewydolność serca

.. ...Uzupełnienie stanowi stosowanie beta blokerów, naparstnicy i wazodylatatorów. Jednak ze względu na obserwowane w tym wieku zmiany farmakokinetyki i farmakodynamiki leków sercowo - naczyniowych, leczenie powinno być podejmowane szczególnie ostrożnie z odpowiednio dostosowanym dawkowaniem...

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...Stosowanie aspiryny i leków beta - adrenolitycznych wydłuża przeżywalność u pacjentów po zawale serca, jak również zmniejsza ryzyko wystąpienia kolejnego zawału. Nitraty ( w tym przypadku nitrogliceryna stosowana podjęzykowo jest lekiem z wyboru w ostrych napadach bólu wieńcowego...

Chinapryl (Acurenal, Accupro, AprilGen, Pulsaren, Quinapril TEVA)

.. ...moczopędnymi ( diuretyki ) i beta blokerami. ACE - I blokują powstawanie angiotensyny II, substancji która jest między innymi odpowiedzialna za skurcz mięśniówki naczyń krwionośnych i przebudowę mięśnia sercowego ( przerost prowadzący do spadku wydolności mięśnia ). Leki z tej grupy..

Frakcja wyrzutowa

.. ...podawaniu leków z grupy beta blokerów, ACE inhibitorów, antagonistów receptora aldosteronu, leków diuretycznych ( moczopędnych ) czasem leków inotropowo dodatnich ( zwiększających siłę skurczu mięśnia sercowego ). Dobór leków zależy od konkretnej sytuacji zdrowotnej chorego. Ostra..

Atenolol

.. ...jest lekiem z grupy beta - blokerów ( beta - adrenolityków ). Charakteryzuje się wybiórczym działaniem na receptory beta 1 ( jest kardioselektywny ). Działanie atenololu polega na hamowaniu wpływu układu adrenergicznego na układ bodźcoprzewodzący serca ( głównie na węzeł zatokowy )...

Metoprolol (Betaloc, Betaloc ZOK, Beto ZK, Metocard, MetoHEXAL, Metoprolol)

.. ...2. Blokada receptora beta 1 w sercu zwalnia szybkość przewodzenia w układzie bodźcoprzewodzącym, zwalnia czynność serca i jednocześnie zmniejsza zapotrzebowanie kardiomiocytów na tlen. Metoprolol jest wykorzystywany w wtórnej i pierwotnej profilaktyce zawałów serca, w leczeniu..

Sotalol (Biosotal, Darob, Satohexal)

.. ...Sotalol to lek z grupy beta - blokerów ( beta - adrenolityków ) nieselektywnych. Jednocześnie jest to substancja zaliczana do leków antyarytmicznych z tej samej grupy co amiodaron. Sotalol ma identyczne działanie z innymi nieselektywnymi beta - blokerami: zwalnia rytm serca zmniejszając..

Profilaktyka zawału serca

Profilaktyka zawału serca

.. ...hipercholesterolemia itd ). Dodatkowo, istnieją leki o udowodnionym działaniu zmniejszającym ryzyko kolejnego zawału serca. Są to: niektóre beta blokery oraz leki z grupy inhibitorów konwertazy angiotensyny...

Werapamil (Isoptin, Lekoptin, Staveran, Veratens)

.. ...nadmierne spowolnienie rytmu serca i ryzyko wystąpienia bloków przewodzenia. Inne preparaty zawierające werapamil dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ): Isoptin, Lekoptin, Staveran, Veratens...

Betaksolol (Locren, Betabion, Betoptic, Optibetol)

.. Betaksolol to lek z gruby antagonistów receptorów adrenergicznych typu beta ( beta blokery ). Betaksolol to beta bloker kardioselektywny, to znaczy że działa głównie na receptory beta 1 zlokalizowane w sercu i jest przez to pozbawiony działań niepożądanych wynikających z zablokowanie receptora beta 2 ( np...

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca (arytmii)

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń rytmu serca (arytmii)

.. ...antyarytmicznych to beta - adrenolityki, popularnie nazywane beta blokerami. Mechanizm działania tych leków polega na blokowaniu receptorów beta ( w układzie bodźcoprzewodzącym serca są głównie receptory beta 1 ) i przez to ograniczaniu wpływu adrenaliny na rytm serca ( adrenalina..

Sercowy zespół X (kardiologiczny zespół X)

.. ...jest przede wszystkim na eliminację uciążliwych dolegliwości, stosuje się preparaty azotanów, beta adrenolityków i brokerów kanałów wapniowych. Względnie często sięga się także po leki antydepresyjne...

Propranolol

.. ...substancja lecznicza z grupy beta - adrenolityków ( beta brokerów ). Propranolol jest beta blokerem nieselektywnym, to znaczy blokuje zarówno receptor beta 1 ( zlokalizowany głównie w sercu ) jak i receptor beta 2 ( zlokalizowany miedzy innymi w naczyniach układu krążenia ). Blokada..

Acebutolol (Abutol, Abutol long, Sectral)

.. ...Acebutolol to lek z grupy beta blokerów kardioselektywnych, co oznacza, że działa niemal wyłącznie na receptory beta 1 zlokalizowane w sercu. Nieselektywne beta - adrenolityki działają także na receptory beta 2 zlokalizowane miedzy innymi w naczyniach krwionośnych ( ich blokada wywołuje..

Iwabradyna (Procoralan)

.. ...przeciwwskazaniami do stosowanie beta blokerów. Betaadrenolityki są wskazane u wszystkich osób po zawale mięśnia sercowego, liczne badania udowodniły, że ta grupa leków wydłuża czas życia w tej grupie chorych. Zdarza się jednak, że wpływ tych leków na węzeł przedsionkowo - komorowy jest..

Nebiwolol (Nebilet)

.. Nebiwolol to beta bloker nowej generacji. Nebiwolol to selektywny betaadrenolityk ( działający prawie wyłącznie na receptory beta 1 ). Zmniejsza częstość pracy serca oraz rzut serca, przez co przyczynia się do obniżenia wartości ciśnienia tętniczego. Dodatkowe działanie leku polega na zwiększaniu aktywności..

Beta-blokery pogarszają wyniki operacji serca?

.. ...operacją leków z grupy beta - blokerów nie tylko nie ogranicza ryzyka problemów z sercem, ale może pogarszać szanse pacjenta - informuje The Lancet . Według przyjętego wśród lekarzy poglądu, podawanie beta - blokerów przed operacją miało chronić serce przed stresem i zwiększać szanse na..

Zbyt szybkie bicie serca jest także niepokojącym objawem

.. ...nie są bezpieczne, a beta - adrenolityki nie wszyscy mogą przyjmować. Ostatnio pojawił się nowy lek - iwabradyna - pierwszy, który działa specyficznie na węzeł zatokowy, regulujący tętno. Jak dotąd jedynym stwierdzonym działaniem ubocznym są występujące u 10 proc. badanych przejściowe..

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...spowalniających akcję serca - tzw. beta - blokerów. Najnowsze badania potwierdziły też, że częstość akcji serca jest ważnym czynnikiem ryzyka zawału; obok wysokiego ciśnienia krwi, wysokiego poziomu cholesterolu, cukrzycy i palenia. Chorzy na serce z tętnem 70 i więcej uderzeń na minutę..

Uwaga na zbyt szybkie tętno spoczynkowe

.. ...stosowane są leki: popularne beta - blokery, leki określane jako antagoniści wapnia lub najnowsza substancja - iwabradyna. Prof. Maria Trusz - Gruza wyjaśniła, że w obejmującym ponad 10 tys. osób z 33 krajów badaniu pn. Beautiful oceniano wpływ iwabradyny na powikłania sercowo -..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 3

.. ...lekow a mam wlaczony betaloc 100i rytmoron 2razy po 150 to po dwoch dniach serce zaczyna szalec i nie rowno bic czy to bylby nawrot i w tym czasie robi mi sie slabo tak jakbym miala zemdlec czy te leki musze zarzywac stale dwa razy probowalam odstawic i to sie powtarza do Danuty prosze o..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 15

.. ...przepisano mi leki i ( poza Betalociem ) nie wiem po co: Koenzym Q10 Acard Aspargin Preductal W ulotkach tych leków nie znalazłem nic o działaniu przeciwko zaburzeniom rytmu, za to wszędzie jest o zapobieganiu zawałom serca i nagłej śmierci sercowej. Teraz to dopiero zacząłem się..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...za chwile jak wezme BETALOC ZOK 25 to po sekundzie mi przechodzi i jest ok do nastepnego razu. Te tabletki przepisał mi lekarz i biore je doraźnie jak sie cos dzieje??? czasami mam dziwne kołatania serca i takie wrazenie jak przed wielkim egzaminem ze to serce sie potyka i na sekune..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 20

.. ...tętniczego.Od tamtej pory biorę betaloc zok 50,prestarium 5,polocard75.Jednak muj prawdziwy problem zaczoł się w styczniu tego roku ,wtedy odnioslem wrażenie że serce zatrzymało mi się na dłuższą chwile iświad mi zawirował.Trafiłem do szpitala gdzie po raz pierwszy miałem badanie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 43

.. ...zabiegiem musiałam odstawić Betalock, już od tygodnia nie biorę żadnych leków związanych z sercem. Pozostale leki nie związane z sercem można brać. Zastanawiam się czy konieczna jest wizyta u jakiegoś kardiologa z Allenortu czy można od razu zapisać się na ablację - ja tego nie wiem, ale..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 48

.. ...sposob zeby mogl wypic chcoiaz troche i nie meic problemow z sercem, niedlugo mam swoje wesele, prosze pomozcie mi jakos, czy u was jest to samo jesli chodzi o alkochol...?? Czy da sie to jakos wyleczyc?..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 3

.. ...napad.Oczywiscie biore leki betaloc zok i pije magnes, czy jest na to jakis sposob zeby mogl wypic chcoiaz troche i nie meic problemow z sercem, niedlugo mam swoje wesele, prosze pomozcie mi jakos, czy u was jest to samo jesli chodzi o alkochol...?? Czy da sie to jakos wyleczyc? czesc..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 4

.. ...zlapalo i zyje na tym betalokzok 50 i jakos leci tylko obawiam sie co bedzie z ta ciaza ): Lidka, jeśli planujesz ciążę to powinnaś skonsultować z kardiologiem przyjmowanie leków na serce. Podobno betalok zoku nie wolno przyjmować w ciąży ponieważ może to źle wpłynać na dziecko. Może..

Echo serca - Str. 10

.. ...nakrecam??? mam przepisanie BETALOC ZOK 25 i wrazie czego jak juz mnie dopadnie tak na mkas to wezme ale wydaje mi sie ze to strach poteguje moje samopoczucie??!! Witam! Na podstawie echa serca mozna wykluczyc powazne patologie zastawkowe, zaburzenia kurczliwości i obecnośc..

Echo serca - Str. 22

.. ...Izabelli!! Nie biore żadnym betablokerów, wydaje mi sie że to jest opis z kumputera ponieważ ta karta wygląda tak jakby z komputera ma na brzegach takie różne opisy komputerowe i jest tylko pieczątka lekarza który to wykonał reumatolog/ specjalista chorów wewnętrznych. Nie ma żadnych..

Echo serca - Str. 33

.. ...nadciśnienie lekami betalok zok 50, gopten 2mg, indapres 2,5mg - ciśnienie utrzymuje się w granicach 130 - 140 /70 - 80, to są jednak wartości nigdy nie mierzone holterem ciśnieniowym lecz sporadycznymi pomiarami .Sporadycznie - żadko piję alkochol( na kacu wysokie ciśnienie mimo leków..

Echo serca - Str. 34

.. ...tętno ),obecnie zażywam betaloc.Zdarzaja mi się również takie sytuacje,że nawet odpoczywając dostaję takiego napadu - szybkie bicie serca - radzę sobie tak z tym,że staram się oddychać głęboko,uspokajać.Do tego cierpię na nerwicę ,jednak nikt do tej pory mi nie potrafil pomóc,chociaż..

Dziwne skurcze dodatkowe - Str. 2

.. ...czestoskurcze, bralem betaloc i polfenolol czy jakos tak. Ustapily ale od jakis 2 lat mam ponowne drobne skurcze dodatkowe, co ciekawe najczesciej w pozycji lezacej na plecach, i w sytuacjach sresogennych i rzadko jak siedze w czasie seksu tez czasami. Zaburzenia te powoduja duzy..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 2

.. ...zemdleje czy dotrwam do 15. Betablokery w ogóle mi nie pomagają,obniżają tylko ciśnienie które i tak jest niskie i spowalniaja prace serca do 55 - 57 uderzeń co też jest nienormalne.Przerzuciłam sie na zioła i nalewki od Ojców Bonifratów i zobacze - naprawdę nie mam siły już tak..

Jeszcze raz o dodatkowych skurczach - Str. 3

.. ...mam arytmie zazywam betalog zok50 mg czesto skacze mi cisnienie mam szybki puls serce czuje w gardle nabawilam sie nerwicy lekowej nagle cala drze i mam wrazenie ze zaraz zemdleje albo gorzej ze zaraz umre robie sie blada i czuje straszna panike dopada mnie to w niespdziewanym momencie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 6

.. ...Jadę na asparginie i beta - blokerze, bo niestety mam też współistniejącą ( niewielką ) wadę serca. Ale i to mam zamiar ( za zgodą kardiologa ) odstawić i sprawdzić, czy przeżyję; ). Jedyne, czego mi brakuje to, jak napisał Vertico, przekopać się przez emocje i zidentyfikować źródło..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 39

.. ...obawiać, należy on do grupy beta - blokerów i faktycznie przywraca pracę serca do normy. Nie jest niebezpieczny i myślę, że nie odczujesz skutków ubocznych ( no chyba że się nakręcisz, jak to my potrafimy; ) ). Dodam może jeszcze to, że należy on do starszych leków, na rynku jest cała..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 120

.. ...troche to dziwne zeby betabloker brać sobie kiedy sie chce.jestem na bisocardzie od kilku lat bo mam Tachykardie tak zwane szybsze bicie serca lek mam przepisany od kardiologa.Niestety nie moge go brac kiedy chce ,tylko raz dziennie.Był taki momen ze odstawiłam bisocard sama bez..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 247

.. ...ogonem lekarz dal mi beta serc i propranolol czego nie mogę brać czy ja mam nerwice pomóżcie mi Czarna - ja jak wyjeżdżałam na wakacje nad morze to tak bardzo bałam się długiej podróży i myslenia, że będę daleko od domu, że odważyłam się polecieć samolotem ( tylko godzinka ). Ale jak..

Tachykardia i metacord 50

.. ...100. Lekarz zapisał Ci beta - bloker bo jego działanie oprócz obniżania cisnienia krwi polega także na tym że ogólnie uspokaja oraz zmniejsza częstość pulsu. Jest to lek często stosowany i zalecany osobom młodym, aktywnym. Jest bezpieczny tzn ma minimalne niepożadane działania uboczne...

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 4

.. ...terapii leków z grupy beta - blokerów. U pacjentów bezobjawowych, po wykluczeniu innych patologii serca oraz zaburzen jego rytmu w badaniu holterowskim, nie ma przeciwskazań do podjęcia pracy, z wyjątkiem ciężkiej fizycznie. Zwykła rekreacyjna aktywnośc fizuczna też nie jest..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 6

.. ...częstoskurcze ) czy to też beta - bloker? rytmonorm jest na zaburzenia rytmu, do tego biore jeszcze bemecor który jest beta - blokerem. jak tam się czujecie po weekendzie? Spokojnie z waszymi sercami? Illusioned angel, gdzie idziesz na studia? witam wsztstkich serdecznie! Super ciepły..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 12

.. ...w szpitalu dostalam Betalock zok 25. Oprocz tego lecze sie na astme. Mam 21 lat. Pierwsza utrate przytomnosci mialam w wieku 11 lat. I potem tak to juz sie powtarzalo.. Obecnie czuje sie coraz gorzej, mam drzenie rak, kolatanie serca, problemy z oddychaniem, lęki, czesto kreci mi sie w..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 13

.. Fidel , ja betalock zok 25 biore od 17 miesiecy, lekarz stwierdzil ze ta dawka jest wystarczajca w moim przypadku. jesli chodzi o oddech to u mnie tez tak jest ze do konca wciagnac nie moge. Wydaje mi si e ze to przez ta wade serca. Pozdrawiam beatamycha@op.pl Niestety Fidel chyba musisz się do tego..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 3

.. ...prawidłowa diagnoza lekarska. Betablokery - nowoczesne leki o przedłużonym działaniu nie zawsze są skuteczne, bywa, że pogarszają samopoczucie szczególnie u osób z niskim ciśnieniem i wolną akcją serca. Zwolnienie akcji serca betablokerem często zwiększa liczbę * potknięć * , nie jest to..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 3

.. ...czasie zdałam się na Betaloc ale po nim miałam jakieś dziwne nocne * trzepotania * trwające ułamki sekund ale skutecznie wybijające ze snu * :( .Wróciłam do Metoprololu 2x1/2 tabl.+suplementy diety /potas,magnez itp/.Powinnam rzucić palenie ale lubię puszczać dyma więc odpada.Mój..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 3

.. ...cocziennie leki takie jak betalok 25 potas i magnes i tabletki od nerwicy mam tego dosyc mam 20 lat a musze brac leki jak stara babka nie moge nic pic alkocholu na jakiejs imprezie bo zawsze te leki musze brac. wogole to lapie mnie te serce tak na pol roku z piec razy wtedy wali mi 250..

Napadowy częstoskurcz nadkomorowy - Str. 4

.. ...serii 3 x adenozyna + betaloc czestoskurcz ustapil. Rowniez bede musial wybrac sie na ablacje. Lekow nie biore bo mam po nich cisnienie 80/50 i nie moge funkcjonowac. Pozdrawiam Ja mialam ablacje serca w wrzesniu. Aga: Juz pewnie mialas ablacje, to wiesz, ze nie ma sie czego bac.. A tak..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 2

.. ...jakies nowinki ? Czy beta blokery sa wskazane, biorac pod uwage, ze nie mam juz cech preekscytacji ? Mam wrazenie, czytajac posty na wielu forach na swiecie, ze kardiolodzy rozkladaja rece, mowiac trzeba czasu, bo serce musi dojsc do siebie, serce musi sie przyzwyczaic, to minie z..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 16

.. ...leczone jest od roku beta - blokerem.Mialam przypadek już 4 lata temu z sercem i trafiłam na badania do szpitala,nic wtedy nie wyszlo bo nie miałam robionego holtera,ale i tak dostałam juz leki na serce.Niestety po wyjściu lekarz pierwszego kontaktu odstawił je jak sie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 19

.. ...Caly czas przyjmuje betaloc i kaldium. Staram sie za bardzo nie meczyc,ogolnie czuje sie OK a nawet po trzech tygodniach od zabiegu wrocilam do pracy. Jeszcze raz dzieki serdeczne ze odpowiedziales na moja prosbe.Zawsze lepiej z kims o tym pogadac.Ciesze sie ze u ciebie juz wszystko w..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 27

.. ...lewa komora oczywiscie beta blokery itd .norma zadnych zmian przez prawie 4 lata nikt mi nic nie mowi zaden lekarz co moge czego nie moge mam tego dosyc mam dola od czterech lat .dwa miesiace temu zalozyli mi icd z pacemaker ( stymulator serca ) fajnie jestem wdzieczny ale ja dalej nic..

Po ablacji - Str. 16

.. ...przy concorze i przy betalocu - zadnej roznicy. Pewnie co serce i co organizm to inna historia. dletego wierze, ze sa osoby ktorym uzywki nasilaja ataki, takich oczywiscie do picia nie zachecamy! ja też uważam że ablacja jest najlepsza bowiem tylko ten zabieg tak naprawdę usuwa przyczynę..

Szybkie tętno

.. ...lekarz przepisał mi betabloker Metocard i pomaga, obniża lekko ciśnienie, ale i uspokaja serce. Monika - czy możesz napisać coś więcej o Twojej ablacji? Gdzie to robiłaś ile czekałaś jak wygladała kwalifikacja? Miesiąc temu miałam atak częstoskurczu. W trakcie badanie przez internistę..

Szybkie tętno - Str. 11

.. ...lek na obniżenie tętna BETALOC ZOK 25, brałam troche i znowy do niej poszłam na wizyte, wystraszyła mnie że może w sercu trzeba cos tak poprzecinac i takie tam ze musze jechac do Zabrza do Kliniki Choró serca. I od tego się zaczeło jak nigdy nie mialam bóli serca i jakis tam problemów to..

Szybkie tętno - Str. 16

.. ...zmienil mi propranolol na betalok 50 i niby ok ale gdzies po 3 miesiacach tsh w normie a ja dostaje w pracy tak jak pisalyscie lęki bicie serca zimno sikanie co 3 minuty i wezwalam karetke bo myslalam ze umieram w szpitalu okazalo sie za mam czestoskurcz nadkomorowy jutro ide do endo..

Zespół Barlowa i poród naturalny czy cesarka?

.. ...nabyłam. Musze brać leki beta blokery i magnez. O co mam zapytać lekarza kiedy on mówi mi że to jest niegroźne? Mam zawroty głowy,szybko się męczę, kiedy jest lato wyjscie na słońce to dla mnie koszmar, zaraz musze chowac sie w cień bo mi sie robi słabo. mam za wysokie ciśnienie i..

Szybkie bicie serca przy nagłych ruchach

.. ...lekarz przepisal mi BETALOG.Objawy dzieki ktorym znalazlam na intensywnej to:bicie 220 uderzen na minute,scisniete gardlo i ograniczona moznosc oddechu.Taki atak trwal lacznie z pobytem na intensywnej 16 godzin.Pozniej takie ataki powtarzaly sie mimo brania leku.Obecnie mieszkam w Anglii..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...boku. Dziwne jest to, że beta blokery jeśli w ogóle działają to przez kilka m - cy potem muszę szukać nowego leku, a po roku czy dwóch okazuje się, że ten poprzedni lek znowu na mnie działa. Wariactwo! droga kasiu około 3 lat temu miałam straszne takie same obiawy jak ty ,rozumiem cie..

Propranolol

.. ...antagonistą receptorów beta - adrenergicnych, co oznacza,że jest preparatem rozszerzającym naczynia krwionośne, zwlaniającym czynność serca i zmniejszającym siłę jego skurczu. Wskazaniami do jego stosowania są m.in. nadciśnienie tętnicze, zespół WPW,nadkomorowe i komorowe zaburzenia..

Ablacja - Str. 5

.. ...kłucia. Wcześniej brałem betaloc - zoc i na początku też było ok, a potem już tak sobie. Brak powietrza, przy większym wdechu czułem, że miejsca na serce jest za mało. Mam 32 wiosny i chyba od ok 10 lat żyję w nieświadomości lub niewiedzy że mam arytmię. W wieku 22 lat wyszła mi..

Ablacja - Str. 12

.. ...oddzial i tam wlaczyli mi betaloc zoc i rytmonorm, po jakims czasie troche serce zwolnilo i odrazu ustalili termin ablacji,nie mialam wyjscia, bo prace mialam ciagle w terenie i nie moglam normalnie funkcjonowac,bo ladowalam w szpitalu,co do holtera to kiedy mialam zalozonego nieraz nie..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny - Str. 2

.. ...kardiolog przepisał mi Betaloc.Ostatnie badania robiłem jakies pół roku temu przed wyjazdem do Anglii i okazało sie,że od czasu do czasu występuje u mnie mała arytmia.Powiedziano mi,żebym sie nie martwił poniewaz nie jest to nic poważnego tylko trochę utrudia życie,ale ja naprawde nie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 19

.. ...aż do zaniku. Brałem Betaserc, który działał rewelacyjnie. Przeprowadziłem szereg badań, prześwietlenie kręgów szyjnych, badanie błędnika VNG, rezonans magnetyczny głowy i szyi. Badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Obecnie ataki mają trochę inny przebieg, tylko lekkie zawroty i..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 52

.. ...ogonem lekarz dal mi beta serc i propranolol czego nie mogę brać czy ja mam nerwice pomóżcie mi a no ja tez calkiem dobrze: ) he he pomaga mi pewna osobka chociaz nieswiadomie: ) czasem mam tylko kolatanie serducha ale staram sie wtedy usasc odpoczac i przechodzi: ) i mysle ze sloneczko..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 184

.. ...glowy zjadalem tony betasercu 24mg, ale srednio pomaga. biore ostatnio magnze i pije melise 3 razy dziennie i tez roznie ale raczej lepiej niz gorzej. jak ktos znalazl panaceum niech pisze... a tak zyje z dnia na dzien i sie nie doluje. trzymajcie sie wszyscy. jak to robisz że się nie..

Ablacja i ciąża

.. ...zachodzić w ciąże nie brać beta blokerów i rodzić zdrowe dzieci. Po ablację wielka ulga zero zero zero problemów z sercem. duża różnica. Teraz trochę się boję bo wiele nie odczekałem no ale jakoś tak wyszło i mam nadzieję że wszystko będzie dobrze. Jak najbardziej polecam ablację przed..

Arytmia komorowa u czterolatka

.. ...48 h. Obecnie biorę betaloc zok 75/doba i nie czuje się za dobrze. Często mam tzw. ataki kiedy się bardzo źle czuję przez kilka godzin - zawroty gowy, kołatania serca i tzw odpływanie - jakbym traciła świadomość. Prawde mówiąc to przesteje sobie z tym radzić, bo jest coraz gorzej - od..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...teraz ...od rana jest na Betalogu 200 mg / najwyższa dawka/ jest jej ciągle zimo, lekarze nie potrafią tego zlikwidować , jest wiecznie rozdrażniona i zmęczona, mówią,że to hormony i taki wiek buntu, ale ja sadzę,że ona nigdy nie zaakceptowała tego stanu rzeczy...jeśli macie jakieś..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...lewa komora oczywiscie beta blokery itd .norma zadnych zmian przez prawie 4 lata nikt mi nic nie mowi zaden lekarz co moge czego nie moge mam tego dosyc mam dola od czterech lat .dwa miesiace temu zalozyli mi icd z pacemaker ( stymulator serca ) fajnie jestem wdzieczny ale ja dalej nic..

Zespół Barlowa - ktoś ma tą chorobę?

.. ...klatce piersiowej. A betabloker zmniejsza ciśnienie i zabezpiecza przed przyspieszonymi akcjami serca np. migotaniem przedsionków które raczej w twoim wypadku by sie nie zakonczyło zawałem serca : ) To jeszcze raz ja oczywiście o ile mi wiadomo a lekarzem nie jestem : ) że jak zaczales..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica

.. ...zmienili mi Metoprolol na Betalock, czyli zmiana niewielka,w zasadzie żadna, łykam magnez, żadnych leków na stany emocjonalne czy nerwice nie biorę, przed psychoterapiami też się wstrzymam.. Pozdrawiam gorąco i cieszę się, że jesteście na tym forum: ) PS wczoraj ponownie czułam się słabo..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 2

.. ...częstoskurcz napadowy.W dodatku beta - blokery nie likwidują tych problemów skutecznie. Mnie kiedyś bardziej pomagały leki przeciwlękowe np. Neurol lub Pramolan. A były też okresy gdy pomagał dłużej zażywany Koenzym Q10 oraz magnez. Jest jednak coś co do dziś przynosi mi ulgę; wygadanie..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca

.. ...wali duzo za wolno i beta blkokery takie jak np propranolol jest przeciwskazaniem. Rozumiem cie mnie juz tez maja dosyc w domu, ciagle mowie tylko o sercu, o tych atakach, bolach w klatce piersiowej nie dziwie sie im rozumiem ich, nie bierz psychotropow bo to nic nie daje, pij dziennie..

WPW co to takiego?

.. ...profilaktycznie można stosować beta - blokery, propafenon lub sotalol. Powyżej krótko o zespole WPW.Zastanawiam się jednak,czy wszystkie arytmie,których przyczyną jest dodatkowa droga przewodzenia w sercu,to WPW.A zastanawiam się dlatego,że ja też cierpiałam na arytmię ( napadowy..

Arytmia serca?

.. ...przypisal mi magnez i jakis beta - bloker po pol tabletki dziennie ale ja nie wykupilem tylko bralem magnez, skurcze tak i tak mam nadal, tak wiec wybralem sie na holtera i akurat w tym dniu co bylo badanie czulem sie swietnie ale wyczulem 3 takie szarpniecia i co sie okazalo,okazalo sie..

Kołatania serca, to nerwica? - Str. 2

.. ...Kardiolog zapisał mi także Betaloc ale mam obawy przed rozpoczęciem kuracji z użyciem wskazanych tabletek, gdyż napawa mnie lękiem załączona w ulotce lista potencjalnych skutków ubocznych i przeciwwskazań. Nie jestem pewny jak zareagowałby na jego zastosowanie mój organizm, a..

Betablokery a powolne tętno

.. ...trzeba zmienic leczenie. betablokery powoduja mniejsze zapotrzebowanie serca na tlen za czym idzie spowolnienie pracy m.sercowego zgłoś się do lekarza prowadzącego celem zmiany metoprololu na inny karioselektywny betabloker, dodatkowo proponuję stosowanie preparatu magnezu np. maglek b6..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 6

.. ...lewa komora oczywiscie beta blokery itd .norma zadnych zmian przez prawie 4 lata nikt mi nic nie mowi zaden lekarz co moge czego nie moge mam tego dosyc mam dola od czterech lat .dwa miesiace temu zalozyli mi icd z pacemaker ( stymulator serca ) fajnie jestem wdzieczny ale ja dalej nic..

Częstoskurcz nadkomorowy a komorowy - Str. 2

.. ...nadziejami. Pozniej wciskali betaloc - i żaden lekarz nie wspomniał o ablacji. Do czasu - az na swojej drodze spotkałam prof. Walczaka : ) Mała rada - udaj się do Poradni Zaburzeń Rytmu Serca - tam znajdziesz specjalistów, którzy powninni się Tobą zająć. Zwykły kardiolog - nie zawsze ma..

Arytmia serca, jak z nią sobie radzić?

.. ...serca.Ratuję się wtedy beta blokerem. Pozdrawiam. A jak poziom elektrolitów - potasu, sodu? I czy oprócz echa robione były jakieś inne badania? Ile płynów wypijasz na dobę? Przy upałach i dużych wysiłkach fizycznych przyczyną może byc odwdnienie i utrata elektrolitów, a w efekcie szybkie..

Dodatkowe skurcze

.. ...jak długo bieze się beta - bloker? czy to prawda,że do końcażycia? pozdrawiam Czesc Elzbieto, Ja tez mam jak to nazwalas potykania sie serca prawie codziennie,to sa tzw tachykardie czyli skurcze dodatkowe,sa wg lekarzy calkowicie niegrozne dla zycia lecz dla nas bardzo uciazliwe i nie..

Dodatkowe skurcze - Str. 12

.. ...)Cały czas biorę jednak Betaloc Zok. To niby tylko 1/2 50 - tki na dobę, ale jednak. Nie wiem, czy pomaga, czy nie bo na początku( przez jakiś miesiąc ) i tak serce * wariowało * . Może same się skurcze wyciszyły? A ja nie przepadam za słodyczami, dla mnie mogłyby nie istnieć. Ale..

Dodatkowe skurcze - Str. 14

.. ...jest biore biosotal, betaserc, cardiostabil szukam już pomocy u lekarzy prywatnych nikt nie umie mi pomóc nie długo mam mieć tomografie mam nadzieje że po tym będzie już coś wiadomo. Pozdrawiam wszystkich. witam wszystkich ja na zaburzenia rytmu cierpie od 3 lat.ciagle slysze ze to..

Dodatkowe skurcze - Str. 32

.. ...do tego biore jeszcze beta serc vicebrol czasami jak juz nie moge wyrobic, serducho chce wyskoczyc zaczynam miec dusznosci i skacze mi wysoko cisnienie biore hydroksyzyne jeszcze na uspokojenie ale staram sie z tym zyc bo co mozna zrobic, trzeba sie do tego przyzwyczajac bo nie wyglada..

Trzepotanie przedsionków

.. ...z magnesem,potasem i betalokiem.Jest to bardzo uciazliwe i trafia mnie 3 razy w tygodniu,Wtedy tetno mam 220 na 120 a puls szaleje niemilosiernie4. MSerce czuje w calym organizmie i w mostku rozpioera dusznosc, Teraz czekam na ablacje bo tak dalej sie zyc nie da. a co z kardiowersją? czy..

Skurcze dodatkowe w nerwicy

.. ...dodatkowe skurcze lecze beta - blokerami i jest lepiej - mam je już bardzo długo.W moim przypadku jest to wypadanie płatka, no i oczywiscie nerwy - jest mi czasami cięzko bo jest to upierdliwe! pozdrawiam dzieki za odpowiedz.ja u lekarzy bylem od samego poczatku.ciagle chodze.robilem..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej stopnia 1 (2)

.. ...matka, zona itd, bralam beta blokery ale niestety w szpitalu procz tego ze mam cos z sercem znalezli jeszcze kwasice cekowa inaczej metaboliczna z hypokaliemia czy za niskim potasem oporna na leczenie farmakologiczne...........mam bole w klatce piersiowej ale dodam ze w styczniu tego..

Niedomykalność zastawek

.. ...Dodam jeszcze że biore beta - bloker Pozdrawiam . a jakiego stopnia masz te niedomykalnosc? Warto zaznaczyć iż dopiero od niedawna aparaty do wykonywania echa serca mają możliwość badania fal zwrotnych i niedomykalności ( chodzi mi o DOPLERa ) stąd np echo z 1993 roku nie mogło tego..

Po ablacji niepokojące objawy

.. ...zabiegiem brales, wiec twoje serce bije sobie spokojnie. po zabiegu nie ma juz hamulca. poza tym jego praca musi sie z czasem ustabilizowac. u prawie wszystkich ludzi dolegliwosci zmniejszaja sie z czasem...

Objawy i leczenie zapalenia mięśnia sercowego

.. ...penicyliną, debecyliną, beta - blokerami i padmą 28 ( padma to taki zestaw ziół tybetańskich, bardzo polecana przez św. pamięci prof. Żebrowskiego - ówczesny łódzki autorytet w zakresie leczenia zapaleń mięsnia sercowego ). Do dziś mam problemy z sercem: tachykardie, skurcze komorowe..

Posiłek a bicie serca

.. ...Prawdopodobnie lek - betaloc zok ( moze 25tka ), albo walka z podswiadomym stresem. Ja też tak miewam. Myslę że rację ma mój poprzednik. To nerwicowa reakcja na nieuswiadomiony stres ( adrenalina ) wzmocniona dodatkowo przez naturalny odruch organizmu przygotowujący się do trawienia..

Co poradzić na arytmię?

.. ...Czy ktos z was zazywal beta bloker,i jakie jest po nim samopoczucie? Z gory dzieki za odpowiedz. Pozdrawiam. Witaj mama dokladnie to samo co Ty. mam tachycadie, dodatkowe skurcze serca, holter wykazal arymie nadkomoroe i komorowe oprocz tego mam bradycardie. Mialam przpisane juz trzy..

Nerwica serca? już nic z tego nie rozumiem

.. ...dac jakis delikatny beta blocker ( co to za lek, czy jest bezpieczny? ) pozdrawiam i przepraszam ze tak duzo sie rozpisalem Witaj!!! Jesli wszystkie badania masz ok, no to pomysl co to moze byc??? NERWICA SERCA!! ja tez ja mam, mam tachycardie i bradycardie, mam dodatkowe skurcze serca..