Białego fartucha

Syndrom białego fartucha

Syndrom białego fartucha

.. Syndrom białego fartucha to żartobliwe określenia sytuacji, w której wyniki pomiarów wartości ciśnienia tętniczego danego człowieka są wysokie i niepokojące w warunkach gabinetu lekarskiego, nie odbiegają natomiast od normy, gdy pacjent dokonuje samodzielnych pomiarów w warunkach domowych. Ciśnienie tętnicze..

Całodobowy monitoring ciśnienia tętniczego

.. ...białego fartucha . Wykonanie badania jest także wskazane, gdy stosowane leczenie nie przynosi efektów, lub gdy mimo prawidłowych wartości ciśnienia obserwowane są zmiany w nerkach lub w siatkówce oka...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 75

.. ...ale może to * syndrom białego fartucha * ?. Ha! Chociaż jak patrzę na siebie to mam chyba same podobne do tego syndromy. I podobnie jak Ty nie jestem w stanie za długo ustać w kolejce, a jakiekolwiek czekanie doprowadza mnie do szaleństwa. Bo jak tak człowiek czeka gdzieś na jakiejś..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza

.. ...przykład nadciśnienia białego fartucha to określenie medyczne na tę przypadłość, ( kobiety czasem tak reagują na widok przystojniaka w fartuchu - to oczywiście żart: ). Njlepsze w tym przypadku jest mierzenie ciśnienia w domu i pokazywanie wyników lekarzowi. Ważne jest także zrozumienie..

Dodatkowe skurcze - Str. 35

.. ...czy nie mam zespołu białego fartucha, a po wyjściu sam ja się zastanawiałem poważnie czy nie odwiedzić psychiatrę bo przyznam się że jak leżałem w szpitalu to pewien lekarz który został na dyżurze tak mi zasugerował na razie nie idę ale jak będzie źle to pójdę. Po tym leku co mi..

Dodatkowe skurcze - Str. 82

.. ...że mam uczulenie na białe fartuchy jak wejdę np do lekarza rodzinnego to na dzień dobry tętno 120 i ja przychodzę np z grypą, a internista, doczepia się serca. Ostatnio pojechałem na izbę przyjęć z bólem brzucha, zrobili dodatkowo przy okazji ekg i pomiar ciśnienia, ja oczywiście jak..

Dodatkowe skurcze - Str. 86

.. ...wiem coś o chorobie białego fartucha....mam w koncu nerwicę od 15 lat, a teraz mam 33 , więc wiem co mówię: ). ale sądze, że skurcze nie są od nerwów, że mam uszkodzone serce... a biały fartuch?to samo, cisnienie 180/120, leki, relanium, a ja po prostu musiałam stamtąd wyjsc i tyle: )...

Dodatkowe skurcze - Str. 89

.. ...sobie jak zobaczę te białe fartuchy, lekarzy, pielegniarki, chorych ludzi na łózkach co się będzie działo:P zasnelam o 5 nad ranem,mialam skurcze praktycznie co 10 sekund,kiedy chodzilam to przechodzilo,jestem na 100% pewna ze te moje komorowki sa z zaburzen jelitowych,rozdete jelita..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 47

.. ...tez mam uczulenie na białe fartuchy, trzesie mnie jak wchodze do gabinetu,ale wiem, ze to dla mojego dobra. To, ze moze nie od razu trafisz na lekarza anioła, nie powinno Cie zrazac, przeciez tu chodzi o Ciebie, nie mozesz obrazac sie na lekarzy, tylko dlatego, ze np jeden byl niemily,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 289

.. ...100 ( te 5+ to syndrom białego fartucha ). Lekarz dyżurujący w karcie leczenia zapisał: częstoskurcz napadowy. Otrzymałem też skierowanie do przychodni kardiologicznej ze wskazaniem przyrządu Hotlera ( dostać taki graniczy z cudem ). Raniutko ciśnienie ( jak u zdrowego ) w normie i puls..

Nadciśnienie w młodym wieku

.. ...podbój MOże masz syndrom białego fartucha. jak widzisz lekarza pielęgniarke to ciśnienie ci skacze a jak mierzysz w domu to normalne bo się nie denerwujesz. a tak ogólnie to sam mam 140/80 najmniejsze a czasami nawet ok 165/85 jutro idę do lekarza zobacze co mi powie. Mam 23 lata..

Napady słabości, lekkie drętwienie prawej strony ciała - Str. 4

.. ...( tzw. nadciśnienie białego fartucha ). Pani doktor stwierdziła zaburzenia na tle nerwowym i zapisała Pramolan. Lek mimo różnych opinii nawet mi pomaga, jeśli czuję że idzie atak, to bardzo szybko to mija. Nie minęły natomiast obawy, że to jednak coś innego mnie trawi, a lekarze się..

Czy to już nadciśnienie?

.. ...podświadomy syndrom białego fartucha. Aaa.. u rodzinnego mierzono mi ciśnienie rtęciowym, a u dentysty takim z pompką. To chyba też ma znaczenie? Chciałbym też wiedzieć, jakie badania zrobić pod tym kątem. Rodzinnego chyba sobie daruję, bo jak widzę z Waszych postów i z własnego..

Problem z ciśnieniem, czy ciśnienie zależy od tętna (pulsu)?

.. ...typowe przykłady efektu białego fartucha - podwyższonego cisnienia i tętna podczas badan lekarskich, np. osłuchu lub mierzenia ciśnienia. To nie jest choroba, więc tego się nie leczy! Ania - trafiłaś na niekompetentnego lekarza. Tylko holter może dać wiarygodny wynik. Czuję się bardzo..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 575

.. ...głowy i na sam widok białego fartucha podnosiło się ciśnienie. Do edykrynologa jednak proponuję Ci abyś poszła i zrobiła wszystkie potrzebne badania no ale z tym nowotworem to przegięcie ze strony pani doktor i nie ma się czym na zapas przejmować. Matiiago co sie dzieje z Tobą? Napisz..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 620

.. ...to mam uczuclenie na białe fartuchy;p Unikam lekarza jak ognia:D A o szpitalu to już wogóle mowy nie ma.Niestety kradiolog która mnie leczy przyjmuje w przychodni w szpitalu i chcąc nie chcąc muszę tam chodzić.No ale wiem że to tylko na chwile i już.Ale jak jest mowa o dłuższym pobycie w..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1067

.. ...jeżeli chodzi o syndrom białego fartucha mam to samo, jak u internisty byłam po skierowanie, tak mi ciśnienie podskoczyło, że baba się przeraziła i wypisała mi skierowanie na mierzenie ciśnienia w przychodni dwa razy w tygodniu. Kochana jestem z Tobą całym sercem bo wiem co przeżywasz..

Nerwica w ciąży - Str. 62

.. ...tłumaczyłam że to syndrom * białego fartucha * a oni kazali zostawać w szpitalu. Ja byłam uparta i podpisywałam papierek że nie zostaję: ) Ale po urodzeniu malucha niestety nadciśnienie zostało ( u mnie to skłonność rodzinna, a uaktywniła się podczas ciąży ). Do dzisiaj biorę leki, ale w..

Nerwica w ciąży - Str. 188

.. ...uspokoilam, ja też mam syndrom białego fartucha, czuję się spokojniejsza, jak mnie zbadaja.narazie Witajcie dziewczynki. Trochę mnie nie było,przepraszam za długą nieobecność.Z samopoczuciem u mnie różnie,raz lepiej raz gorzej. Dzisiaj robilam test obciążenia glukozą 50g i zaslablam..

Syndrom białego fartucha

.. ...ograniczyc ten syndrom białego fartucha, jakaś terapia ziołowa coś w tym stylu? Z góry dzięki za porady Chyba też to mam, u doktora lekkie nadciśnienie, w domu prawidłowe, a na komisji wojskowej miałem niedociśnienie ( może dlatego, ze nic z rana nie zjadłem? :P ). mili panstwo..

Dosyć wysokie ciśnienie u 18-latki, czy potrzebne EKG?

.. ...wykluczy to tzw. syndrom białego fartucha ). Jeśli uzyskane wartości regularnie będą przekraczały lub równały się 140/90, to będziemy mogli dopiero wtedy mówić o nadciśnieniu tętniczym i trzeba będzie je leczyć. Ja jednak podobnie jak kolega Wojtek83 uważm, że masz po prostu nerwicę. Za..

Szmery sercowe i wysokie ciśnienie

.. ...fartucha,też normalne/Jak sam zaznaczyłeś nie możesz się stresować/dyże skoki ciśnienia.Zastanawiam się jakie są zapisywane wyniki ciśnień dziennych.Czy było robione badanie EKG,zdjęcie RTG i echo serca...

Ciśnieniomierze, pulsometry - ile kosztują?

.. ...myslac ze bedzie super,co sie okazuje ze pomiary z 3 innych aparatów róznią sie o 10 - 20 mmHg.Najdokładniejszy pomiar jest w aptekach,który mozna zrobic za darmo,jezeli ktoś boi sie białego fartucha!..

Nierównomierne bicie serca, głównie po wysiłku - Str. 2

.. ...się, że mam syndrom białego fartucha i jak wyszłam ze szpitala to wszystko już było idealnie przez dzień, przez noc tez wszytsko idealnie, i uwaga: najbardziej idealnie jak się ruszam. Kardiolog sam spytał się czy rzucilam uprawianie sportu i zlecił na nowo rozpocząć ćwiczenia, gdyż..

Częstoskurcz nadkomorowy na tle nerwowym - rokowania

.. ...ja za to mam syndrom białego fartucha :D lekarz mnie bada, a mi cisnienie w góre, puls tez : ) po pierwszym wybryku po powrocie szpitala byłam uspokojona i szczsliwa ze jestem zdrowa. po tym - niestety tak sie nie stało, moze dlatego ze wywiezli mnie do najwiekszej umieralnii w miescie,..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 28

.. ...wysokie , taki syndrom białego fartucha.Apropos kręciołków, to normalnie męczą mnie już chyba z tydzień ( oczywiście mówię o znacznym nasileniu ).A niech to wszystko.........Pa. witajcie dziewczyny!!!!!widzę Reniu,ze ostatnio coś nie w formie jesteś,ta choroba to naprawdę..

Operacja tętniaka aorty wstępującej - Str. 2

.. ...mam taki syndrom tzw białego fartucha Całe życie tak reaguje na widok aparatu a jak idę do lekarza i będzie mi mierzył ciśnienie to bioręlek na uspokojenie i jest wtedy dobrze Może to smieszne ale tak mam Mnie ciśnienie podnosi silny stres i wtedy boli mnie serce bardzo i już lądowałam w..

Nadciśnienie

.. ...lekarza - nadciśnienie białego fartucha. Odpowiadając na drugie pytanie - tak, w wieku 22 lat można mieć nadciśnienie ale jeszcze raz powtarzam, trzeba wykonać kilka prawidłowych pomiarów w różnych warunkach ale min. po 10 - 15 min odpoczynku. Pomiary na obu rękach. Nie po wypiciu kawy..

Ciśnienie podwyższone ???

.. ...Wygląda na tzw. * efekt białego fartucha * . Wielu ludziom skacze ciśnienie jak są u lekarza i niepotrzebnie się potem leczą na nadciśnienie. Kup sobie ciśnieniomierz i mierz w domu 2 razy dziennie przez kilka dni /w spoczynku/. Jeśli wyjdzie OK, to znaczy że jest OK. Ps. A może lekarka..

Echo serca-proszę o interpretację - Str. 2

.. ...ciśnienie, tzw. nadciśnienie białego fartucha itd. Ciśnienie jest podobnie jak tętno parametrem dosyć labilnym i jednorazowy pomiar w warunkach np. irytacji czekaniem w kolejce albo po szybkim marszu etc. jest niewiarygodny. Raczej bym się skłonił do domowego pomiaru - a tam jest ok...