Białko roślinne

Dieta cukrzycowa (leczenie niefarmakologiczne cukrzycy typu 2)

Dieta cukrzycowa (leczenie niefarmakologiczne cukrzycy typu 2)

.. ...minimum 2 razy w tygodniu, białko roślinne ). Unikaj tłustych mięs jak: parówki, salami, pasztety. Białko roślinne zawarte jest w dużych ilościach w roślinach strączkowych ( soja, fasola ). Tłuszcze powinny pokrywać 30% zapotrzebowania dietetycznego. Zalecane jest spożywanie tłuszczów..

Brokuły w walce z chorobą serca

.. ...pobudzanie produkcji białka o nazwie tioredoksyna. Zapobiega ona uszkodzeniu komórek mięśnia sercowego przez wolne rodniki tlenowe. Składnikiem brokułów, który podnosi poziom tioredoksyny w organizmie jest sulforafan, związek należący do flawonoidów roślinnych. Badacze przypominają, że w..

Kwalifikacja na zabiegi po zawale serca

.. ...owsiane.Przykład:przepis na twarożek: biały ser+ jogurt naturalny+rodzynki+pokrojone suszone morele+otręby owsiane+łyżka miodu.DUŻE ograniczenie tłuszczów zwierzęcych,a w to miejsce - tłuszcze roślinne,dużo warzyw i owoców.Jak dojdziesz do siebie ,to rozpocznij aktywność fizyczną,co..

Nadciśnienie w młodym wieku a sprawność seksualna

.. ...czesto robimy chudy biały ser z jogurtem z dodatkiem rodzynków,pokrojonych suszonych moreli,orzechów włoskich,otrąb owsianych.,ziaren słonecznika[tł.uszcze roślinne].Jedz codziennie 2 - 3 łyzki otrąb owsianych[dodaj do potraw].Otręby mają najwięcej błonnika,który oczyści jelita ze złogów..