Bicie serca rytm RR

Bigeminia komorowa

.. ...uderzenia serca, nierówne bicie serca, kołatanie, dyskomfort w klatce itp. Jeśli subiektywne objawy obniżają standard życia lub utrudniają normalne codzienne funkcjonowanie stosuje się leki antyarytmiczne. Można także przy pomocy badań elektrofizjologicznych zlokalizować miejsce, gdzie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...jesli powoduja szybkie bicie serca czyli częstoskurcze. Zauważamy jeśli serce bije bardzo nierówno - tak bywa w migotaniu przedsionków. Tak więc wpw nie jest absolutnie jedyną przyczyną arytmii. Część zaburzeń rytmu świadczy o chorobie i zagrożeniu a część jest zupełnie błaha. W końcu..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 33

.. ...nasze emocje. To wolne bicie serca przy gwałtownej zmianie pozycji też mam. To chyba normalne, tak jak mroczki przed oczami czy ból głowy po gwałtownym wstaniu. Trzeba delikatnie zmieniać pozycję. Mam nadzieje, że to co napisałam na coś Ci sie przyda, choć powtarzam - fachowcem nie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 13

.. ...tahykardie i nierowne bicie serca az ktoregos dnia bedac w pracy stracilam przytomnosc i wyladowalam w szpitalu okreslili to jako czestoskurczpo jakims czasie wszystko uspokoilo sie ale dopadaja mnie inne sensacje rozpierajacy bol w klatce z arytmia i przy tym wystepuje wysokie cisnienie..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 64

.. ...częstoskurcz to super szybkie bicie serca. Tak naprawde o częstoskurczu może być mowa dopiero powyżej 160 uderzeń na minute. Przy 120 - 160 mówimy o tahykardii. To że puls skacze Ci np. po jedzeniu może ale nie musi wynikać z przyczyn chorobowych bo podczas trawienia puls musi wzrosnąć...

Echo serca - Str. 18

.. ...chwile bardzo zwolnione bicie serca trwa to około 5 do 10 sekund moze nawet nie az tak duzo i te uderzenia sa bardzo wolne i tak jakby oporne tak sie je odczuwa a następnie serce wraca do swojego rytmu?? czy jest to normalne u zdrowych ludzi?? czy jest to coś niepokojącego???? Nie mam..

Echo serca - Str. 19

.. ...chwile bardzo zwolnione bicie serca trwa to około 5 do 10 sekund moze nawet nie az tak duzo i te uderzenia sa bardzo wolne i tak jakby oporne tak sie je odczuwa a następnie serce wraca do swojego rytmu?? czy jest to normalne u zdrowych ludzi?? czy jest to coś niepokojącego???? Nie mam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 33

.. ...polaczone z szybkim biciem serca i nadwrazliwoscia na dzwieki biore worek foliowy i miarwo oddycham do niego wpuszczajac powietrze i je z powrotem wdychajac tak doradzil mi lekarz pogotowia bo miarowy rytm oddechow wycisza a przy ataku paniki dochodzi do hiperwentylacji tzn mamy za duzo..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 34

.. ...na właściwe miejsce, bicie serca powraca do właściwego rytmu. A ile przy tym strachu napedzi - każda z nas wie o tym doskonale z własnego doświadczenia. Wyczytałam też, że te wady wrodzone zastawki ( jak niedomykalność, czy właśnie wypadanie płatka ) dotyczą najczęściej kobiet i,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 618

.. ...bardzo szybkie i mocne bicie, uczucie jakby mi coś pulsowało w gardle w rytmie serca, czasami lekkie kłucia no i oczywiście to wszystko wywołuje strach o życie. Niby byłam u kardiologa i powiedział, że z sercem wszystko w porządku, ale przewanie wtedy gdy siedziałam w gabinecie nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 693

.. ...sam. Nierównomierne bicie serca, dodatkowe skórcze, nadciśnienie, lęki przed śmiercią, ataki kołtania, uczucie jakby serce mi mialo zaraz wyskoczyć z klatki piersiowej, odczuwalne tętno jakkolwiek leżę i słyszalne rytmy udeżeń serca. To wszystko doprowadza mnie do jakiejś schizy od okolo..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...to powoduje nierówne bicie serca u mnie arytmie za dużą powodowało i przepisano mi kaldyum i kazano mi utrzymywać potas ok 4 to jest najlepszy ponoć, robie sobie wynik co 2 tygodnie to wystarczy. A co do złego samopoczucia to tak jest że te wszystkie leki powodują że obniża sie cisnienie..

Arytmia - dziwne dolegliwości?

.. ...odczuwam nieregularne bicie serca. manifestacja objawow jest dosc roznorodna. wszystko zaczelo sie od napadu czestoskurczu nadkomorowego ( tak powiedzieli w szpitalu ) na skutek zazycia amfetaminy ( wtedy to byl ostatni raz ) i wypicia sporej ilosci alkoholu. po tym incydencie..

Arytmia serca?

.. ...pochwili czuje nieregularne bicie tzn normalnie serce bije tak ( tyk - - tyk - - tyk ) itd a ja odczuwam tak gdy nagle sie poloze na wznak ( tyk - tyk - - - tyk - tyk - - - tyk ) i strasznie mi serce zwalnia np gdy wstane z lozka to chwile stoje w miejscu i czuje ze serce zwolnilo mocno..

Dodatkowe skurcze - Str. 269

.. ...sprawdzalem sobie raz dlonia bicie serca podczas tego skurczu i nie zauwarzylem zeby zmienilo rytm,no chyba ze sie mocno przestraszylem to zaczynalo bic szybciej Do COMPANIEROS. Powiem tak, ponieważ wszystko to dzieje się jednak za mostkiem typował bym nadal na sprawy niedotlenienia..

Dodatkowe skurcze - Str. 275

.. ...jesli powoduja szybkie bicie serca czyli częstoskurcze. Zauważamy jeśli serce bije bardzo nierówno - tak bywa w migotaniu przedsionków. Tak więc wpw nie jest absolutnie jedyną przyczyną arytmii. Część zaburzeń rytmu świadczy o chorobie i zagrożeniu a część jest zupełnie błaha. W końcu..

Poradnia zaburzeń rytmu serca - Kraków

.. ...okreslalam jako szalone bicie serca, to czestoskurcz nadkomorowy. Lekarze przypuszczaja, ze moze istniec dodatkowa droga pobudzenia, ale ekg zrobione poczas napadu jej nie wykazalo. W zwiazku z tym dostalam skierowanie do poradni zaburzen rytmu serca, zeby zrobic kolejne badania...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 249

.. ...poczułem nie miarowe bicie serca. wystarszyłem się, wezwałem pogotowie - skok ciśnienia, niemiarowy rytm serca. Kilka tygodni byłem załamny - ataki paniki itd.. Zrobiłem chyba wszystkie możliwe badania. Holter EKG wykazał masę zaburzeń - 5078 komorowych pobudzeń przedwczesbnych, 26 par..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...wolnym, niekiedy nierównym biciem serca ), koszmarne sny, lęki nocne, zawroty głowy, osłabienie pamięci, zasłabnięcia, utrata przytomności. Wyrzucenie krwi z serca umożliwiają impulsy elektryczne, które pobudzają mięsień sercowy do skurczu. Wytwarzają się one w ośrodku odpowiadającym za..

Wynik Holtera, czy się martwić?

.. ...przyspieszyło swoje bicie inaczej bije stabilnie i raptownie gubi rytm bije szybciej potem powraca do normy,tachykardia to przyspieszenie ,a bradykardia zwolnienie pozdrawiam witam! również proszę o interpretacje: - rytm zatokowy z tendencją do tachykardii. Bez pauz pow.2 s. - srednia..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 5

.. ...normie,czasami mam przyspieszone bicie serca,spowodowane tym ze mam arytmie.Niestety mam teraz inny problem,mam nieco powiekszoną sledzione.Juz bedac w szpitalu,bedac leczonym na zapalenie miesnia, 2 lata temu ona sie powiekszała.Tylko ze wtedy bylo wszystko w normie.Przypuszcam ze..

Zaburzenia rytmu serca a niedobór elektrolitów

.. ...stresowac nie rownym biciem serca. Mati, może wejdź na wątek * Dodatkowe skurcze * , znajdziesz tam chyba trochę podpowiedzi. Ja tam * mieszkam * . Pozdrawiam i nie martw się, z tym, co masz, da się żyć * długo i szczęśliwie * WITAM!!O MATI - no cóż Sylwka CIĘ dobrze skierowała !: ) JAK..

Kucie w klatce piersiowej, co to może być?

.. ...również przyspieszone bicie serca.Zaczynam się martwić.Czy to przez osłabienie?Czy może powinnam sobie zrobić jakieś badania?Będę wdzięczna za radę! Widzę, że nie tylko ja mam taki problem ... Również często atakuje mnie ból w klatce piersiowej. Wykluczono arytmie serca. Mam 19 lat,..

W jakim celu wykonuje się jonogram?

.. ...bóle,kłócia przy wdechu,silne bicie serca. oznaczenie potasu magnezu ~m, 2007 - 09 - 04 14:55:12 ( IP: 85.219. * * * ) Oznaczenie potasu magnezu jonogram to oznaczenie sodu i potasu.norma dla sodu wynosi 136 - 145 mmol/l natomiast dla potasu 3,5 - 5,5 mmol/l. oznaczenie to ma na celu..

Ekstrasystolia komorowa i wypadanie płatka zastawki mitaralnej

.. ...puls.Wczoraj w nocy ra zpowolne bicie serca zac chwile szybsze.Biore leki Betaloc zok 50 i inhibace.Moze lekarz powinien mi pzrepisac inne leki.Moze to jest zaburzenia rytmu serca ,badz na tle nerwoowm? Pozdrawiam Jeden z lekarzy po wykonaniu ECHO SERCA tez mi wpisał wypadanie płatka..

Zdiagnozowanie dolegliwości serca bądź jakieś wskazówki

.. ...ciągłym zbyt szybkim biciem serca. Mi puls nie schodzi poniżej 90 a mam nawet 140 przy spoczynku, gdy zaczyna się atak. Też mam arytmię ale nadkomorową. Tak jak ty czekam na badania - echo i ekg 24 - godzinne metodą holtera, które mam teraz w piątek. A to co piszesz o wysiłku, że nie..

Niepokojące objawy, problemy z pełnym oddechem

.. ...niech mi doradzi . z tym biciem serca, występuje takie zjawisko fizjologiczne jak arytmia serca spowodowana oddychaniem. mianowicie serce zwalnia podczas wdechu a delikatnie przyspiesza podczas wydechu. Jeśli EKG nie wykazało nieprawidłowości to nie masz się czym martwić na zapas Zgadzam..

Przerwy w biciu serca

.. ...nagle przyspieszone bicie rytmu serca ok.180/min.Cisnienie w tych momentach bardzo niskie .Zylem z tym i sie tak uodpornilem ,ze zbytnio mi to nie przeszkadzalo.Lekarze stwirdzili ze wszystko to jest na tle nerwowym.Obecnie od 14 - tu miesiecy jestem wdowcem z dwojka dzieci ( 8i10 lat..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 423

.. ...poza przyspieszonym biciem, ostatnie ekg miałam robione teraz w marcu i tez ok. Miałam robionego holtera i tam jedynie wyszła mi arytmia nadkomorowa jakies pojedyńcze skurcze dodatkowe, tachykardia i pauzy w nocy czy cos. Ja cały czas o tym sercu myśle nawet jak mnie noga zaboli to juz..

Moj problem z serduszkiem

.. ...jest to takie mocne bicie tetno wtedy jest od 58 - 70.trudno mi opisac to uczucie takie drzenie polaczone z mocnymi uderzeniami serca caly czas jej czuje jak ono bije trwa to nieraz godzine nieraz bwie i przechodzi. nie wiem cxzy jest to jakis nawrot i objaw nerwicy czy moze jest to..

Nadmierne tętnienie

.. ...stronach. Ponadto czuję bicie serca w brzuchu i pod mostkiem widze pulsowanie. Nawet jak czytam książke to cała sie rusza w rytm serca .Też macie takie objawy?Pozdrawiam witam.Mam 34 lata,od ok.dziesięciu lat wiem ,ze mam wade serca _niedomykalność zastawki aortalnej z poszerzoną częścią..

Bypassy i udar mózgu

.. ...względu na nierówne bicie serca.nie wiem dokładnie co to za zabieg,była jakby uśpiona i prądem?! jej serce było wprowadzane we właściwy rytm.nie wiem co teraz będzie,dołujące jest to ,że jak już sie myśli ,że najgorsze za nami,to coś następnego dopada:( aha,z tego co mówili lekarze,to..

Jaka jest przyczyna mojej arytmii?

.. ...czuję to niemiarowe bicie serca, czy dodatkowe skurcze, czy jeszcze coś innego. Nie potrafię tego ocenić. Gdy przykładam dłoń do szyi, to mam wrażenie, że bije dobrze, a potem jedno uderzenie jest jakby z daleka, takie głuche i słabo odczuwalne, jakby go nie było, ale jednak wydaje mi..

Pojawienie się dodatkowych skurczy a wysiłek

.. ...objawiające się nieregularnym biciem serca, przeskakiwaniem serca i po chwili w zależności od długości wysiłku ( 1 - 2minuty ) serce powraca do normalnego rytmu. Zaburzenia te nie pojawiają się w trakcie wysiłku tylko po zakończeniu gdzy serce próbuje wrócić do normalnego rytmu. Soso..

Aulin - uczucie zaburzeń rytmu sreca

.. ...leku odczuwam dziwne bicie serca - ok 110/min i nierówne - do tego niepokuj . trwa to og ok 30 minut nawet do dwóch godz. to powtarza się za każdym razem jak biorę ten lek może trochę panikuję ? biorę ten lek od ponad roku i przed tem tego nie czułam. mam uczuleia na różne leki - ale to..

Bicie serca przy wdechu

.. Czy troche szybsze tetno podczas wdechu jest normalne ? Tak, jest to tzw * niemiarowosc oddechowa * poczytaj sobie w necie. A dla pewnosci mozesz wykonac ekg. Pzdr. pisze ze to wysteppuje u dzieci i ludzi mlodych a ja mam 18 lat * Kardiologia w praktyce * 2/2005: * Częstą cechą rytmu zatokowego, jaką możemy..

Arytmie komorowe - Str. 2

.. ...tarczycy powoduje szybkie bicie serca!Ja też mam niskie ciśnienie, ostatnio nie mogłam uwierzyc, jak na ciśnieniomierzu zobaczytłam wynik...70/40...myślałam, że padne!Ale nie mam innego wyjści leki obniżają mi je czasami tylko do takiego stopnia, zazwyczaj mam 90/60 lub 100/700 i wtedy..

Bradykardia?

.. ...reagują przyspieszonym biciem serca * 100 uderzeń/ minutę ( tachykardia ), do których i ja się zaliczam mają też arytmię. A więc arytmię miała by zdecydowana większość ludzkości, co powodowało by, że arytmia była by czymś prawidlowym a jej brak patologią. Zmierz sobie więc puls przez..

Nierównomierne bicie serca, głównie po wysiłku - Str. 2

.. ...gardle, nierównomierne bicie tak jakby serce gubiło się. Natomist po lekkim wysiłku gdy przyspiesze tetno i wykonuje ten wysiłek ok. 1 - 2minut, serce bije mi szybko ale rytmicznie, natomiast powrót do normalnego bicia jest tragiczny serce gubi sie, bije bez jakiegokolwiek rytmu z..

Chwilowe kolatania serca i nagłe przyspieszenie akcji serca

.. ...wstrzymanie i dalej normalne bicie. Tak jakby na chwile wypadalo z prawidlowego rytmu. Dzien wczesniej zdjeto mi holtera EKG, w ktorym pewnie nic nie wyjdzie gdyz podczas holtera nie bylo tych zachowan serca. Byly juz 2 holtery EKG podczas tych 2 lat i oba byly prawidlowe. Liczne EKG tez..

Jak dział alkohol na układ krążenia.

.. ...Alkohol przyspiesza bicie serca,tzn.podnosi ciśnienie za czym idzie - szybszy puls - u każdego zdrowego człowieka. Nawet mała ilośc alkoholu to powoduje. Jest to normalne, powinny jednak uważać osoby mające stwierdzone nadciśnienie lub problemy z sercem ( np zaburzenia rytmu -..

Komorowe zaburzenia rytmu serca

.. ...,że odczuwam nierówne bicie serca.Na początku bardzo się stresowałam zaburzeniami rytmu ,byłam 2 razy w szpitalu i nic lekarze nie umieli mi powiedzieć - dlaczego to mam.Wszelkie parametry mojego organizmu co by mogły powodować arytmie są w jak najlepszym porządku. W związku z tym nie..

Proszę o rady co mi jest,tak bardzo się boję :(

.. ...nie wsłuchiwała się w bicie mojego serca... to ma chyba każdy cierpiący na nerwicę - wsluchiwanie się w rytm własnego serca : ) nie daj Boże zeby biło za mocno - bo wtedy się czuje jak by miało zaraz wysiąść, ale tez nie daj BOże, zeby go nie było czuć, bo zaraz mysl o tym że stanęlo : )..

Arytmia serca - napadowe migotanie przedsionków

.. ...czasami odczuwam lekkie bicie serca podobne do migotań.Oby nigdy się to nie powtórzyło,gdyż uczucie straszne.Pozdrawiam migoczących! Do Mirexa. U mnie w wieku 50 lat zdiagnozowano napadowe migotanie przedsionków, które pomiomo leczenia fatmakolicznego po trzech latach względnych w..

Powikłania pogrypowe a arytmia - Str. 2

.. ...to bylo takie szybkie bicie serca ale takie dziwne niby rownomierne ale jakby nie dzialaly komory albo przedsionki cholera wie co to bylo poszedlem do pokoju polozylem sie i reke na serce i mysle co tu zrobic dzwonic po pogotowie czy do grabarza ale na szczescie po kilku sek przeszlo..

Nagly stres, a praca serca

.. ...tak ,że słyszę swoje bicie serca, po jedzeniu zwłaszcza ,jak zjem cos na pusty żołądek albo zbyt dużo : ) Ale do rzeczy...przy nagłym wstawaniu ,z pozycji np.siedzącej serducho zamiast przyspieszyć - zwalnia...kilka wooolnych uderzen i później odzyskuje swój rytm... to samy przy..

Arytmia nadkomorowa jak wyleczyc

.. ...posłuchał 10 sekund bicie serca i odrazu wykrył wade serca dał bisocard pół tabletki dziennie chyba jedna miała 10 mg, drugi lekarz zrobił badanie USG serca + ekg, stwierdził arytmie dał bisocard ale już całą jedna tabletke dziennie pozniej zmienil lek na jakis inny, trzeci zrobił usg +..