Bigeminia bigeminia komorowa

Bigeminia komorowa

.. Bigeminia komorowa to zaburzenia rytmu serca o bardzo charakterystycznym układzie pobudzeń dodatkowych w badaniu EKG: pobudzenia prawidłowe powstałe w węźle zatokowym przeplatają się z dodatkowymi pobudzeniami komorowymi w ten sposób, że po każdym pobudzeniu prawidłowym pojawia się jedno dodatkowe. Na..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 7

.. ...Holter:pobudzen nadkomorowych 374. bigeminii nadkomorowych 2. trigeminii nad...17.Wielkosc jam serca w normie.Grubosc miesnia prawidlowa z wyrazna tendecja do hiperkinezy.Calkowita frakcja wyrzutu lewej komory EF=66 - 68%( wg Teicholz )Niedomykalnosc mitralna 1 Graniczna wartosc..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 32

.. ...gorzej bo pojawiła się bigeminia komorowa ). Podczas pobytu w szpitalu ( akademia medyczna w gdańsku ) stwierdzono u niej wiotką przegrodę międzyprzedsionkową. Badania krwi wykazały podwyższony poziom troponiny I oraz nieznacznie podwyższone miano p - ciał p - sercowych, lekarze..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 42

.. ...1800 tachykardii, 2 bigeminie dolnoprzedsionkowe, 701 pobudzeń nadkomorowych, 2 pobudzenia komorowe. Średni rytm 95, min 63, max 165. Podczas UKG miałam tachykardię i lekarz przeprowadzający badanie stwierdził, że nie może wykonać go dokładnie bo * serce skacze * . Proszę napisać co..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 44

.. ...częstoskórczu, 923 okresów bigemini oraz 0 epizodów tachykardii komorowej; - Rytm serca: średnia 73 ud/min ( min HR 51, max HR 120 ); - Liczne pojedyńcze PVCs, dwuogniskowe, układające się okresowo w rytm bliźniaczy, rejestrowane przez całą dobę. 21 par PVCs, 2 wstawki trzech kolejnych..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 34

.. ...dokonczyli nawe jednego Po miesiacu robi sie badania holtera i wyniki widocznie nie wyszly zbyt dobrze. zreszta ja mam bigeminie komorowa i to mnie przesladuje od kilku lat. gdzie mialas zabieg robiony ?..

Echo serca - Str. 58

.. ...Na ekg mam arytmie - bigeminie komorową. Czasem się * duszę * . Nie moge złapać powietrza anie wykonywac najprostszych czynnosci łacznie z ubraniem się. 2 miesiące temu miałam tak przez 3 tygodnie. Ledwo żyłam, ale żaden lekarz nie zlecił mi wtedy ekg - nawet nie osłuchał - a osłuchowo..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 29

.. ...Miałam ablację z powodu bigeminii komorowej 27 maja. Bałam się jak piernik : ). Po zabiegu oczywiście stwierdziłam, że niepotrzebnie. Sam zabieg w moim przypadku polegał na wkłuciu przez prawą żyłę, zmapowaniu systemem Carto prawej komory serducha, wyłapaniu ogniska powodującego arytmię..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera?

.. ...jesteŚ lekarzem:coto jest bigeminia.to wyszło mi w cholterze.dzięki Bigeminia to jest co drugi skurcz dodatkowy ( najczęściej komorowy ) moj wujek ma teraz 40 lat, juz od 20 roku zycia mial objawy miazdzycy, podwyzszone cisnienie. Niedawno dostal napadow dusznosci. Lezy teraz w szpitalu..

Ablacja - usunięcie arytmii - czy niebezpieczna? 19 lat

.. ...rytmu.Okresowo wstawki bigeminii,trygeminii oraz kwadrygeminii komorowej. Ponadto wcześnij w czasie EKG odnotowano wypadanie zastawki mitralnej,choć jest podobno niegrożne.Zaproponowano mi ABLACJĘ,której strasznie się boję.Nie wiem,czy zdecydować siena zabieg.Mam pytani,czy niesie za..

Dodatkowe skurcze - Str. 16

.. ...gorzej bo pojawiła się bigeminia komorowa ). Podczas pobytu w szpitalu ( akademia medyczna w gdańsku ) stwierdzono u niej wiotką przegrodę międzyprzedsionkową. Badania krwi wykazały podwyższony jakiś enzym i lekarze powiedzieli mi że w czasie ciąży mała przeszła zapalenie mięśnia..

Dodatkowe skurcze - Str. 50

.. ...komorowych, bez okresów bigeminii/trigeminii, bez pobudzeń gromadnych, bez epizodów tachykardii komorowej. Arytmie nadkomorowe: 165 pobudzeń nadkomorowych, bez pauz lub wypadniętych pobudzeń, bez bradykardii, 26 trachykardii nadkomorowej, bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego. Pani..

Dodatkowe skurcze - Str. 62

.. ...100/zapis w tym jednorazowo bigeminii, wyłącznie dolnoprzedsionkowa 2x pobudzenia fuzyjne z EV. Z innego forum gdzie odpowiada lekarz dziś dowiedziałam się że mam tachykardię nadkomorową a to jest część wypowiedzi: W Pani sytuacji, z bliżej nieokreślonych powodów, cześć całego układu..

Dodatkowe skurcze - Str. 84

.. ...zrobiła mi sie chyba bigeminia czy cos takiego, po kazdym normalnym pobudzeniu skurcz!!!myslałam, ze umieram...kroplówka na całą noc, magnez, potas. ale za kilka dni zrobiły mi się całe serie skurczy, np 3 , 4 pod rząd, to są chyba niestety salwy i do komorowe mi wyszły:( ( ( ( (..

Arytmia a ciąża

.. ...na dobę, pary, salwy, bigeminie i trigeminie.Powód nieznany. 4 lata temu urodziłam dziecko. W okresie ciąży miałam tych zaburzeń znacznie mniej ( akurat miałam dobry okres - zupełny przypadek. )Brałam tylko metocard. Teraz znów mam dużo zaburzeń komorowych. Ostatnio lekarz przepisał mi..

Bigeminie komorowe z jednego ośrodka

.. ...natomiast ekg wykazuje bigeminie komorowe z jednego osrodka. Chicalbym sie dowiedziec, czy jest to niebezpieczne i jakie ewentualnie srodki powziac w celu wyleczenia tego ( lekarz, u ktorego bylem zapisal mi betabloker Bisohexal 5, po ktorym dostalem konkretnego ataku dusznosci, wiec..

Interpretacja wyników badania Holtera

.. ...komorowych, bez okresów bigeminii/trigeminii, bez pobudzeń gromadnych, bez epizodów tachykardii komorowej. Arytmie nadkomorowe: 165 pobudzeń nadkomorowych, bez pauz lub wypadniętych pobudzeń, bez bradykardii, 26 trachykardii nadkomorowej, bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego...

Badanie Holtera

.. ...pobudzeń komorowych, 390 bigeminii, i nie wiem co to znaczy 1par. to samo badanie miałam wykonane w czasie przyjmowania leków i ogólnie skurczy komorowych było praktycznie czterokrotnie mniej, a nad komorowych o jakieś 600 więcej. nie wiem czy to jest ważne ale jakiś miesiąc temu jak..

Odczytanie wyników Holtera serca

.. ...niemiarowy HR49,10 sek - bigeminia nadkomorowa, w godzinach nocnych epizody niemiarowośći zatokowej oddechowej. Odstęp PQ skrócony do 100 msek. Pozdrawiam i jeszcze raz z góry dziękuję za odpowiedż. Witam! Wynik holtera nie jest dobry. Masz liczne zaburzenia rytmu serca. Powinnaś się jak..

Wynik Holtera, czy się martwić?

.. ...przepraszam a co to bigemini? badanie: rytm wiodacy 75/min min tętno 42/min max tętno 159/minpobudzenia dodatkowe 232 bigemini 3? proszę o pomoc i z góry dziękuje witam mam 47 lat ! Chciałabym aby ktos mógłby mi zinterpretować Wyniki badań holtera! Razem zarejestrowano 113131 pobudzeń w..

Wynik Holtera, czy się martwić? - Str. 2

.. ...pobudzeń gromadnych 1 bigemini 5 PAR !!! Podsumowanie: rytm zatokowy 53 - 150/min o żywej dobowej modulacji. Kilka pobudzeń dodatkowych komorowych z jednego ogniska. Bez pau ( ? ), zaburzeń przewodnictwa AV i istotnej zmienności st - t. Lekarz powiedział, że ok i mogę rodzić dzieci...

Wynik Holtera i tendencja do tachykardii

.. ...komorowej. ARYTMIE NADKOMOROWE składały sie z 266 pojedynczych pobudzeń nadkomorowych,bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego.. powiedzcie jak mi to wyszło bo lekarz twierdzi ze nie za dobrze..pozdrawiam..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 11

.. ...ktore ukladaja sie w bigeminie komorowa. stwierdzono 28 pojedynczych extasystolii nadkomorowych. Jak bylo u Ciebie z holterem po ablacji? czy to oznacza ze bede musiala przystapic drugi raz do ablacji? W ogole jak sie czuliscie po ablacji. bo ja pierwsze pare dni dobrze ale teraz..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 12

.. ...Warszawie na Banacha.Mialam bigeminie komorowa. Do Klaudii!! Jeśli nie miałaś ablacji z powodu migotania przedsionków to po co wchodzisz na to forum? Do Czytelnika!! Z leków typowo nasercowych biorę Cordarone i nie doczytałam się o możliwości wystąpienia kontrakcji z cytrusami. To Twoim..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 19

.. ...mitralnej, arytmie , bigeminie komorowa Do Any! Zapomnij, że po ablacji dojdziesz do siebie po 2 tygodniach. Minimum to 3 miesiące i w tym czasie samopoczucie może być nawet znacznie gorsze niż przed zabiegiem. Maksimum to rok - jeśli po tym czasie nie ma poprawy tzn że ablacja była..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 29

.. ...uczucie kołatania, 5 bigeminii, 3 bradykardie. Inaczej mówiąc arytmie nadkomorowe, migotanie przedsionków, max. obniżenia ST - 6,10 mm, Trigeminia 9s. Max uniesiania 3.60 mm. Jestem po 6 angioplastykach, z przyczyn anatomicznych nie wprowadzono stentów. Właściwie przy zawale chcieli..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 5

.. ...pobudzeń gromadnych, 0 bigeminii, 0 trigeminii, 0 par. Podsumowanie: rytm zatokowy 68 - 175/ min ( śr. 118 ). Tachykardia zarówno w dzień, jak i w nocy. 4 pobudzenia komorowe z jednego ogniska. Bez pauz, zaburzeń przewodnictwa AV, charakterystycznej zmienności st - t. DK - na mój holter..

Niski puls 27/min połączony z bólem serca

.. ...pobudzen komorowych, 177 bigeminii, 5par., rytm zatokowy 42 - 150/min, rytm zaburzony ekstrasystolia komorowa. Nie znam sie na tym ale porownywalam z innymi osobami na forum i chyba nie jest to jakos najlepiej. To bylo 2 lata temu gdzie jeszcze nie bylo tak najgorzej, wiec ciekawa jestem..

Co to znaczy? czy muszę sie leczyć? wynik Holter EKG

.. ...wystepowały, bez okresów bigeminii/trigeminii, bez pobudzeń gromadnych, bez epizodów trachykardii komorowej. Arytmie nadkomorowe składały się z : 50 pojedynczych pobudzeń nadkomorowychm bez pauz lub wypadnietych pobudzeń, bez bradykardii, brak trachykardii nadkomorowej, bez napadowego..

Odstawienie Concor

.. ...zastawki mitralnej, bigeminie komorowa i cos tam jeszcze. rozumiem..no ale u mnie po badaniach nic nie stwierdzili..kiedys zapisali lek bo mialam tachycardie...i tak sie w sumie za mocno w niego * wkrecilam * .... chce go przestac brac, przestaje stopniowo..wiem,ze nalezy jego dawke..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 127

.. ...komorowych ukladajacych sie w bigeminie komorowa. stwierdzono 28 pojedynczych extrasystolii nadkomorowych. gromadnych exstrasystolii ani istotnych pauz nie zarejestrowano.QTC wynosi 424ms. ale nie wiem co to wszystko znaczy moze Wy wiecie? lekarskie pisanie.Nie znam się mam nadzieję że..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1212

.. ...wystąpiły bez okresów bigeminiitrageminnibez pobudzeń gromadnych,bez epizodów tachykardii komorowej. ARYTMIE NADKOMOROWE składały sie z 266 pojedynczych pobudzeń nadkomorowych,bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego.. powiedzcie jak mi to wyszło bo lekarz twierdzi ze nie za..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 14

.. ...komorowej. ARYTMIE NADKOMOROWE składały sie z 266 pojedynczych pobudzeń nadkomorowych,bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego.. powiedzcie jak mi to wyszło bo lekarz twierdzi ze nie za dobrze..pozdrawiam..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 19

.. ...wystąpiły bez okresów bigeminiitrageminnibez pobudzeń gromadnych,bez epizodów tachykardii komorowej. ARYTMIE NADKOMOROWE składały sie z 266 pojedynczych pobudzeń nadkomorowych,bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego.. powiedzcie jak mi to wyszło bo lekarz twierdzi ze nie za..

Interpretacja wyników Holtera

.. ...pobudzeń komorowych 93 bigeminii 166 trigeminii Podsumowanie: Rytm zatokowy. Jednoksztaltna extrasystolia komorowa o stałym czasie sprzężenia, bez par, wstawek częstoskurczu. ( 8% ) Bez pauz pow. 2000 ms. Miałem też ECHO Serca i mam niedomykalność zastawki mitralnej bez znaczenia..

Częstoskurcz komorowy - kto choruje?

.. ...czasem więcej, w tym bigeminie, co bardzo zle znoszę. jakie sa Twoje skurcze?komorowe,?pojedyncze??? musisz znalezc dobrego lekarza, żeby to wyjasnic, zrobic wszystkie badania jak test wysiłkowy Echo. jeśli masz wizytę w klinice, to tam napewno zlecą Ci ECHO i najwazniejsze - HOLTER. a..

Zapalenie mięśnia sercowego czy nerwica?

.. ...komorowych i liczne bigeminie...Diagnoza arytmia komorowa. Czułam się fatalnie nafaszerowana betablokerami, bo one obniżały mi bardzo ciśnienie ( 70/45 ).Ledwo zipiałam, a wejście po schodach do domu...KOSZMAR!!!Lekarz przepisał CORDARONE, bo nie widział innego wyjścia...Tylko,że ja mam..

Arytmie komorowe

.. ...pojed; 48 incydentów bigeminii oraz dlugie okresy trigeminii.Stwierdzono 3 epizody bradykardii. ExSv, zaburzen przewodnictwa nie obserwowano.Dla mnie to czarna magia!!!Pytalam wielokrotnie lekarza ale on mowi tylko ze napewno leczenie pomoze4 ale to bardzo powazne zaburzenia i nie..

Arytmie komorowe - Str. 2

.. ...pobudzeń komorowych ( i 51 bigeminii oraz 27 par - nie wiem co to znaczy ) oraz skrócony czas PQ. obecnie biorę leki Antipres 5mg.kardiolog skierowała mnie do poradnii zaburzeń rytmu serca aby sprawdzili czy to napewno arytmia komorowa.powiedziała mi jedynie że nie ma się czym..

Limfocyty - podwyższyony poziom

.. ...labolatorium,wszystko jest w normie,tylko,mam podwyzszony poziom limfocytow - 53.co to moze oznaczac,i czy jest czym sie martwic.dzieki.i pozdrawiam wszystkich na forum. Norma limfocytów to: 10,0 - 58,5..

Interpretacja Holtera, pobudzenia i epizody bradykardii

.. ...pobudzenia komorowe wystepuja jedynie w okresie aktywnosci/.wystapily w czasie snu 133 epizody bradykardi.poziom st nie oceniono.hrv zmiennosc rytmu zwiekszona.kl.lowna.2,3a,3b,4a,arytmia zlozona.z gory dzieki...

Skurcze komorowe a ablacja

.. ...trojki,i 59 epizodow bigemini/trigemini.zrobilem tez wszystkie wyniki krwi oraz wszystkiego co mozliwe,i wszystko bylo ok.,na ostatniej wizycie pani kardiolog podsumowala moje wyniki jako nie ciekawe,przepisala carwetrenol i jeszcze cos na p. i kazala przyjsc za miesiac na probe..

Rytm zatokowy, z obecnością nielicznych epizodów tachykardii

.. ...wzorców - 3 kuplety - 2 bigeminie - 1 trigeminie - 3 pobudzenia nadkomorowe liczba przedwczesnych - 18 nieregularny rytm * 80 - 12 bradykardie * 40 - 67 40 - 60 - 2168 nagłe obniżenie rytmu - 0 pauzy - 0 i do tego wnioski: stwierdzono rytm zatokowy, z obecnością nielicznych epizodów..

Różnica miedzy ekstrasystolią a parasystolią komorową - Str. 2

.. ...pary, trójki, salwy, bigeminie ). Nie każde dodatkowe pobudzenie wywołuje skurcz mięśnia sercowego. Możliwa jest sytuacja, w której kardiomiocyty ( komórki mięśniowe serca ) nie * wypoczęły * jeszcze po skurczu wykonywanym przed ułamkiem sekundy. Stan taki nazywamy refrakcją, jest to..

QT bardzo proszę o odpowiedź..

.. ...zarejestrowano napadową bigeminię komorową oraz krótkotrwały częstoskurcz komorowy z wydłużeniem odstępu QT * miałam mieć konsultacje, ale zostały przesunięte. A ja się tak strasznie denerwuję!... Czy ktoś może mi chociaż po trosze wytłumaczyć o co chodzi? I czy istnieją jakieś skuteczne..

Rozpoczęcie częstoskurczu.

.. ...ekstrasystoli komorowych, bigemini i trigeminii i innych. Nie udało się wyłapać częstoskurczu co przy tak rzadkim jego występowaniu wcale mnie nie dziwi. ECHO: Żadnych zmian organicznych w sercu. Morfologia & Jonogram: W porządku. EKG: Wzorowe. Ciekawi mnie rozpoczęcie moich..

Holter do oceny

.. ...pobudzen gromadnych 0 bigemini 0 trigeminii 13 par podsumowanie: Bradykardie do 42 min w nocy pojedyncze pobudzenia nadkomorowe, komorowe do 1000 na dobe bez par i salw zmian st - t nie było ile masz lat? 28 lat mam do tego problemy z żołądkiem ( zapalenie, nadżerki ) i jestem po..

Dodatkowe skurcze przy kucaniu lub kładzeniu się

.. ...lozko?? Ja np wtedy mam bigeminie nadkomorowe - wyprostuje sie i jest ok. Ma ktos to?? I moze zna przyczyne?? Drugi typ skurczow to skurcz dodatkowy z towarzyszacym mu ostrym ukluciem... Czy ktos to czuje z was?? Ja np dzis bardzo duzoe tego mialem, zazwyczaj jak lezalem na plecach,..

Komorowe zaburzenia rytmu, tachykardia, ona 27 lat

.. ...jednoksztaltnych, w tym 11 bigeminii. Puls max 152, średni 85. Biorę Avedol od 2 tygodni i niby mniej czuję skurczy ale za to puls masakrystycznie mi wzrasta tuż po obudzeniu. Budzę się mam ok 60 - 70, a już po 2 minutach skacze do 150 - 160 , na Holterze skakał do 140 - 150 przez..

Zespół wydłużonego QT

.. ...kardiologa. EKG wykazało bigeminie komorową, ale dostałam jeszcze skierowanie na holtera i wtedy zaczniemy leczenie. Co mnie niepokoi? Byłam pod stałą opieką kardiologa już kilka lat. Wykryto u mnie wypadanie płatków zastawki mitralnej, zespół wydłużonego QT ( wrodzony ), a do tego otwór..

Witam! gorąca prośba o zweryfikowanie badania EKG Holterem

.. ...komorowyh, w tym 30 okresów bigeminii i 19 rigeminii komorowej. poj. pobudeni nadkomorowe. bez tachyarrytmii. proszę o odp. dziekuje chciałabym mieć takiego holtera:( Anula napisz mi jak możesz czy w tym badaniu jest wszystko ok bo ja się zupełnie nie znam na tym. dzięki i pozdrawiam...

Bigeminia i trygeminia komorowa

.. Chciałabym się coś dowiedziec o tych schorzeniach Czy są niebezpieczne? Mogą być niebezpieczne, ale nie koniecznie - zależy co je wywoluje i czy jest organicznie zdrowe serce czy nie...

Holter EKG - poproszę o opinie i komentarze

.. ...pobudzen gromadnych 0 bigeminii 0 par Podsumowanie badanie : rytm dominujacy zatokowy z AS 145 - 47/min, sredni 77/min. Dobowa zmiennosc czestosci rytmu serca prawidlowa. Sporadyczna ektopia nadkomorowa i komorowa bez form zlozonych. Bez pauz. Bez zaburzen przewodnictwa a - v. Bez..