Bigeminie

Ekstrasystolia (dodatkowy skurcz)

.. ...pary, trójki, salwy, bigeminie ). Nie każde dodatkowe pobudzenie wywołuje skurcz mięśnia sercowego. Możliwa jest sytuacja, w której kardiomiocyty ( komórki mięśniowe serca ) nie wypoczęły jeszcze po skurczu wykonywanym przed ułamkiem sekundy. Stan taki nazywamy refrakcją, jest to czas w..

Bigeminia komorowa

.. Bigeminia komorowa to zaburzenia rytmu serca o bardzo charakterystycznym układzie pobudzeń dodatkowych w badaniu EKG: pobudzenia prawidłowe powstałe w węźle zatokowym przeplatają się z dodatkowymi pobudzeniami komorowymi w ten sposób, że po każdym pobudzeniu prawidłowym pojawia się jedno dodatkowe. Na..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 7

.. ...Holter:pobudzen nadkomorowych 374. bigeminii nadkomorowych 2. trigeminii nad...17.Wielkosc jam serca w normie.Grubosc miesnia prawidlowa z wyrazna tendecja do hiperkinezy.Calkowita frakcja wyrzutu lewej komory EF=66 - 68%( wg Teicholz )Niedomykalnosc mitralna 1 Graniczna wartosc..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...komorowe pary, salwy, bigeminie i trygeminie. Poza tym mam dolegliwości mogące sugerowć chorobę wieńcową.Borykam się z tym od ok 14 lat ( teraz mam 42 ). Jeżeli chodzi o arytmie to ona okresowo ustępuje, np. miesiąc jest potem dwa nie, później znów pół roku mnie męczy i nie jest to..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 15

.. ...Muszą byc zdrowe! Sama bigeminia może pogarszać samopoczucie. Ale z podanego holtera wynika, że jest jej na tyle mało, że absolutnie nie uprawnia do nawet myślenia o ablacji. Sądzę, że juz za szczegółowo odpowiadam. Wszystko etyczniej a co najważniejsze z większym profesjonalizmem i po..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 32

.. ...gorzej bo pojawiła się bigeminia komorowa ). Podczas pobytu w szpitalu ( akademia medyczna w gdańsku ) stwierdzono u niej wiotką przegrodę międzyprzedsionkową. Badania krwi wykazały podwyższony poziom troponiny I oraz nieznacznie podwyższone miano p - ciał p - sercowych, lekarze..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 34

.. ...dokonczyli nawe jednego Po miesiacu robi sie badania holtera i wyniki widocznie nie wyszly zbyt dobrze. zreszta ja mam bigeminie komorowa i to mnie przesladuje od kilku lat. gdzie mialas zabieg robiony ?..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 35

.. ...bigeminia.... przed toba cale zycie a ja juz swoje przezylam poprostu zabralko mi szczescia No cos Ty......a Ty to niby nie mloda....Teraz bedziesz miala wiecej szczescia wierze w to ze sie uda i dedzie dobrze..

Echo serca - Str. 46

.. ...uniemozliwiajace życie bigeminie - skurcz po kazdym pobudzeniu prawidłowym. Po badanaich w szpitalu usłyszłaam, ze nie ma sercowych przyczyn mojej arytmii, że raczej wynika z cięzkich przeżyc i emocji. nic nie wiedziałam , że mam jakąkolwiek niedomykalnośc o za wysokim cisnieniu w prawej..

Echo serca - Str. 58

.. ...Na ekg mam arytmie - bigeminie komorową. Czasem się * duszę * . Nie moge złapać powietrza anie wykonywac najprostszych czynnosci łacznie z ubraniem się. 2 miesiące temu miałam tak przez 3 tygodnie. Ledwo żyłam, ale żaden lekarz nie zlecił mi wtedy ekg - nawet nie osłuchał - a osłuchowo..

Serce przestaje nagle bić i wraca z wielkim hukiem

.. ...Holter:pobudzen nadkomorowych 374. bigeminii nadkomorowych 2. trigeminii nad...17.Wielkosc jam serca w normie.Grubosc miesnia prawidlowa z wyrazna tendecja do hiperkinezy.Calkowita frakcja wyrzutu lewej komory EF=66 - 68%( wg Teicholz )Niedomykalnosc mitralna 1 Graniczna wartosc..

Problem z kręgosłupem a bicie serca

.. ...ponieważ stwierdzono u mnie bigeminie. Leczyłem się u kilku lekarzy , każdemu z nich powtarzałem że czasami odczuwam lekkie bóle serca i że wydaje mi się że są one s[powodowane jakimś uciskiem w kręgosłupie. Jeden lekarz przyznał że takie uciski odczuwalne w kręgosłupie mają wpływ na..

Leki na arytmię to bzdura! - Str. 2

.. ...komorową z epizodami bigeminii i trigeminii, ok. 10 tys. zaburzeń na dobę. I tylko dzięki lekom mogłam jakoś funkcjonować. Kto ma arytmię, wie o czym piszę. Doskonale zdaję sobie sprawę, że każdy lek ma skutki uboczne, ale mimo wszystko są sytuacje, w których bez leków funkcjonować się..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 29

.. ...Miałam ablację z powodu bigeminii komorowej 27 maja. Bałam się jak piernik : ). Po zabiegu oczywiście stwierdziłam, że niepotrzebnie. Sam zabieg w moim przypadku polegał na wkłuciu przez prawą żyłę, zmapowaniu systemem Carto prawej komory serducha, wyłapaniu ogniska powodującego arytmię..

Częstoskórcz napadowy a ciąża i poród - Str. 3

.. ...tylko zero potrójnych i bigeminii dlatego nie wiem dlaczego miałabym dostac takiego ataku podczas porodu:( Od drugiego kardiologa usłysząłam że albo isę ma pojedycze skurcze albo czestoskurcze przy zdrowym organicznie sercu. Tak czy siak zabdaj sobie te d - dimery, ciąza to jednak stan..

Zespół chorej zatoki

.. ...wszystkim tachy - brady i bigeminia, no i oczywiście niskie ciśnienie. A moje życie ostatnio to już horror omdlenia, stany przedomdleniowe,zerowa tolerancja wysiłku, najgorsze jest to, że ostatnio zaczyna mi spadać waga. Nigdy nie ważyłam dużo, ale teraz przy wzroście 158 cm waże 46kg...

Ablacja i ciąża

.. ...zaburzenia pojedyncze, bigeminie a czasami i wiecej az do powyzej pięciu ) przawdopodobnie będace konsekwencja przebytej infekcji, po wypróbowaniu wielu leków okazuje sie że najlepszy to mexicord ( podczas zazywania go zaburzeń jest stosunkowo najmniej ), któy obecnie zażywam,planuje w..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera?

.. ...ponadkomorowe ( 30 ), czasem bigeminie i pary. Co kilka tygodni zdarza mi się czętoskurcz niestety nie wiem jakiego typu bo na Holterach nie chce się ujawnić. Trwa kilka, kilkanaście sekund, nagle się zaczyna i nagle kończy. Puls ok 160 równy. Jestem tym objawem przerażona. Proszę mi..

Pytania do lekarza, bo to bigeminia z Holtera? - Str. 3

.. ...pytanie do lekarza nt bigeminii poniewaz lekarz w szpitalu nie bardzo byl chetny do objasnien powiedzial tylko ze to niegrozne i ze to jest wypadanie platka zastawki zdjagnozowal to na ekg. a gdy chcialam zapytac o przyczyne np nerwy stres cisnienie to odparl tylko ze to juz u..

Skurcze dodatkowe i leczona nerwica serca

.. ...złożonych ( nazywają się bigeminie, trigeminie i pary - sprawdź sobie na wyniku ). Mój mąż też przy mnie czasem siedzi aż zasnę i nawet masuje mi stopy. Właśnie świadomość, że on jest pewny, że mi nic groźnego nie jest nieraz pomagała mi zanim potwierdził to lekarz. Nie martw się -..

Ablacja - usunięcie arytmii - czy niebezpieczna? 19 lat

.. ...rytmu.Okresowo wstawki bigeminii,trygeminii oraz kwadrygeminii komorowej. Ponadto wcześnij w czasie EKG odnotowano wypadanie zastawki mitralnej,choć jest podobno niegrożne.Zaproponowano mi ABLACJĘ,której strasznie się boję.Nie wiem,czy zdecydować siena zabieg.Mam pytani,czy niesie za..

Lek na skurcze dodatkowe

.. ...sie zabieg ablacji??? : ) ja przy przyspieszonym biciu serca dostawałam prpolanolol.teraz mamprzedwczesne pobudzenia komorowe z krótkimi okresami bigeminii dostajębetalock zok 25 ale nie wycisza tego...

Arytmia po ablacji

.. ...skurcze pod rząd ), pary, bigeminie i trigeminie;nie trace przytomności; ostanio lekarze wspominają o ablacji; czy to jest bardzo straszne? czy ma się wrażenie że za moment koniec i czy bardzo boli; wdzięczna będę za odpowiedź; pozdrawiam ablacja prawie nic nie boli bo dostaje sie leki..

Dodatkowe skurcze - Str. 5

.. ...- skurcze dodatkowe, bigeminie, trigeminie, częstoskurcze. Przyczyna - nikt jej tak naprawdę nie określil. Płatek, nerwica itp - myślę, ze to tematy zastępcze, zresztą nic nie dające jeśli chodzi o leczenie. Leki, zgadzan się z przedmowcami, trzeba wiele przetestewoać a na dłuższą mete..

Dodatkowe skurcze - Str. 16

.. ...gorzej bo pojawiła się bigeminia komorowa ). Podczas pobytu w szpitalu ( akademia medyczna w gdańsku ) stwierdzono u niej wiotką przegrodę międzyprzedsionkową. Badania krwi wykazały podwyższony jakiś enzym i lekarze powiedzieli mi że w czasie ciąży mała przeszła zapalenie mięśnia..

Dodatkowe skurcze - Str. 50

.. ...komorowych, bez okresów bigeminii/trigeminii, bez pobudzeń gromadnych, bez epizodów tachykardii komorowej. Arytmie nadkomorowe: 165 pobudzeń nadkomorowych, bez pauz lub wypadniętych pobudzeń, bez bradykardii, 26 trachykardii nadkomorowej, bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego. Pani..

Dodatkowe skurcze - Str. 62

.. ...100/zapis w tym jednorazowo bigeminii, wyłącznie dolnoprzedsionkowa 2x pobudzenia fuzyjne z EV. Z innego forum gdzie odpowiada lekarz dziś dowiedziałam się że mam tachykardię nadkomorową a to jest część wypowiedzi: W Pani sytuacji, z bliżej nieokreślonych powodów, cześć całego układu..

Arytmia a ciąża

.. ...na dobę, pary, salwy, bigeminie i trigeminie.Powód nieznany. 4 lata temu urodziłam dziecko. W okresie ciąży miałam tych zaburzeń znacznie mniej ( akurat miałam dobry okres - zupełny przypadek. )Brałam tylko metocard. Teraz znów mam dużo zaburzeń komorowych. Ostatnio lekarz przepisał mi..

Wady serca - pytania i odpowiedzi

.. ...nabyta przez jakies czynniki ktore ja wywolaly? czy to jest do wyleczenia? co grozi z powodu braku leczenia? czy zwykle kolatania i towarzyszace temu takie czasem uderzenia krwi do glowy to wlasnie to?..

Zespół tachy-brady

.. ...mitralnej...Holter - epizody bigeminii i oczywiście tachykadie na zmiane z bradykadia.. Zaczynam sie bardzo zle czuc, bo wszystko mnie meczy...czy ktos cierpiał na to samo?? jak to leczono bo w moim przypadku wszystkie leki antyarytmiczne powoduje spadek ciśnienia i bardykardie..taką ze..

Bigeminie komorowe z jednego ośrodka

.. ...natomiast ekg wykazuje bigeminie komorowe z jednego osrodka. Chicalbym sie dowiedziec, czy jest to niebezpieczne i jakie ewentualnie srodki powziac w celu wyleczenia tego ( lekarz, u ktorego bylem zapisal mi betabloker Bisohexal 5, po ktorym dostalem konkretnego ataku dusznosci, wiec..

Rodziaj zapisu EKG

.. ...dodatkowe w pracy serca. W zapisie EKG - bigeminia - 1 prawidlowy 1 doadatkowy skurcz. Oczywiscie jest m,ozliwosc ze sa one spowodowane powodowanymi lekami.Napisz jak juz wszystko bedzie OK. Pozdrawiam..

Interpretacja wyników badania Holtera

.. ...komorowych, bez okresów bigeminii/trigeminii, bez pobudzeń gromadnych, bez epizodów tachykardii komorowej. Arytmie nadkomorowe: 165 pobudzeń nadkomorowych, bez pauz lub wypadniętych pobudzeń, bez bradykardii, 26 trachykardii nadkomorowej, bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego...

Interpretacja wyniku Holtera

.. ...komorowych, 8 okresów Bigeminii/Trigeminii. Srednia częstośc rytmu serca - 75 p/min., max. 182, min 47. O co chodzi z tymi arytmiami??? POMOCY!!!! witam .mam 25 lat .mam stwierdzona bradykardie przy ktorej zdarzylo mi sie kila razy zemdlec. podczas badania holterem wyszlo ze mam czeste..

Badanie Holtera

.. ...pobudzeń komorowych, 390 bigeminii, i nie wiem co to znaczy 1par. to samo badanie miałam wykonane w czasie przyjmowania leków i ogólnie skurczy komorowych było praktycznie czterokrotnie mniej, a nad komorowych o jakieś 600 więcej. nie wiem czy to jest ważne ale jakiś miesiąc temu jak..

Odczytanie wyników Holtera serca

.. ...niemiarowy HR49,10 sek - bigeminia nadkomorowa, w godzinach nocnych epizody niemiarowośći zatokowej oddechowej. Odstęp PQ skrócony do 100 msek. Pozdrawiam i jeszcze raz z góry dziękuję za odpowiedż. Witam! Wynik holtera nie jest dobry. Masz liczne zaburzenia rytmu serca. Powinnaś się jak..

Wynik Holtera, czy się martwić?

.. ...przepraszam a co to bigemini? badanie: rytm wiodacy 75/min min tętno 42/min max tętno 159/minpobudzenia dodatkowe 232 bigemini 3? proszę o pomoc i z góry dziękuje witam mam 47 lat ! Chciałabym aby ktos mógłby mi zinterpretować Wyniki badań holtera! Razem zarejestrowano 113131 pobudzeń w..

Wynik Holtera, czy się martwić? - Str. 2

.. ...pobudzeń gromadnych 1 bigemini 5 PAR !!! Podsumowanie: rytm zatokowy 53 - 150/min o żywej dobowej modulacji. Kilka pobudzeń dodatkowych komorowych z jednego ogniska. Bez pau ( ? ), zaburzeń przewodnictwa AV i istotnej zmienności st - t. Lekarz powiedział, że ok i mogę rodzić dzieci...

Wynik Holtera i tendencja do tachykardii

.. ...komorowej. ARYTMIE NADKOMOROWE składały sie z 266 pojedynczych pobudzeń nadkomorowych,bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego.. powiedzcie jak mi to wyszło bo lekarz twierdzi ze nie za dobrze..pozdrawiam..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 11

.. ...ktore ukladaja sie w bigeminie komorowa. stwierdzono 28 pojedynczych extasystolii nadkomorowych. Jak bylo u Ciebie z holterem po ablacji? czy to oznacza ze bede musiala przystapic drugi raz do ablacji? W ogole jak sie czuliscie po ablacji. bo ja pierwsze pare dni dobrze ale teraz..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 12

.. ...Warszawie na Banacha.Mialam bigeminie komorowa. Do Klaudii!! Jeśli nie miałaś ablacji z powodu migotania przedsionków to po co wchodzisz na to forum? Do Czytelnika!! Z leków typowo nasercowych biorę Cordarone i nie doczytałam się o możliwości wystąpienia kontrakcji z cytrusami. To Twoim..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 19

.. ...mitralnej, arytmie , bigeminie komorowa Do Any! Zapomnij, że po ablacji dojdziesz do siebie po 2 tygodniach. Minimum to 3 miesiące i w tym czasie samopoczucie może być nawet znacznie gorsze niż przed zabiegiem. Maksimum to rok - jeśli po tym czasie nie ma poprawy tzn że ablacja była..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 29

.. ...uczucie kołatania, 5 bigeminii, 3 bradykardie. Inaczej mówiąc arytmie nadkomorowe, migotanie przedsionków, max. obniżenia ST - 6,10 mm, Trigeminia 9s. Max uniesiania 3.60 mm. Jestem po 6 angioplastykach, z przyczyn anatomicznych nie wprowadzono stentów. Właściwie przy zawale chcieli..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 17

.. ...na dobe, w tym liczne bigeminie, które sa potwornie dokuczliwe. I całkiem przypadkiem wyszła mi mała fala na zastawce trójdzielnej o Vmax 2,6, a facet wyliczył mi cisnienie na 36 mmHG. Nikt, zupełnie nikt nie przejał się tym. dopiero jeden kardiolog mnie nastraszył tydzien temu wiec..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 5

.. ...pobudzeń gromadnych, 0 bigeminii, 0 trigeminii, 0 par. Podsumowanie: rytm zatokowy 68 - 175/ min ( śr. 118 ). Tachykardia zarówno w dzień, jak i w nocy. 4 pobudzenia komorowe z jednego ogniska. Bez pauz, zaburzeń przewodnictwa AV, charakterystycznej zmienności st - t. DK - na mój holter..

Interpretacja wyników Holtera i Echa serca

.. ...okresowo układających się w bigeminię ( 692 ) i trigeminię. Wstawek częstoskurczu oraz pauz powyżej 2000 ms nie obserwowano. Echo serca: Relacja anatomiczna serca, dużych naczyń oraz spływy żylne - prawidłowe. Łuk Ao lewostronny, w Ao Abd przepływ tętniczy. W Ao Des 1,5 m/s. Zastawka Ao..

Niski puls 27/min połączony z bólem serca

.. ...pobudzen komorowych, 177 bigeminii, 5par., rytm zatokowy 42 - 150/min, rytm zaburzony ekstrasystolia komorowa. Nie znam sie na tym ale porownywalam z innymi osobami na forum i chyba nie jest to jakos najlepiej. To bylo 2 lata temu gdzie jeszcze nie bylo tak najgorzej, wiec ciekawa jestem..

Co to znaczy? czy muszę sie leczyć? wynik Holter EKG

.. ...wystepowały, bez okresów bigeminii/trigeminii, bez pobudzeń gromadnych, bez epizodów trachykardii komorowej. Arytmie nadkomorowe składały się z : 50 pojedynczych pobudzeń nadkomorowychm bez pauz lub wypadnietych pobudzeń, bez bradykardii, brak trachykardii nadkomorowej, bez napadowego..

Klinika Zaburzeń Rytmu

.. ...występującymi okresami bigeminii i trygeminii. Zanotowano też migotanie przedsionków. Nie umiem teraz dokładnie przytoczyć wyników. Ale potrzebuję jak najszybciej dostać się do dobrej kliniki, bo czuję się coraz gorzej. Proszę o pomoc i z góry dziękuję. a skad jestes_ Czesc,jesli w..

Odstawienie Concor

.. ...zastawki mitralnej, bigeminie komorowa i cos tam jeszcze. rozumiem..no ale u mnie po badaniach nic nie stwierdzili..kiedys zapisali lek bo mialam tachycardie...i tak sie w sumie za mocno w niego * wkrecilam * .... chce go przestac brac, przestaje stopniowo..wiem,ze nalezy jego dawke..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 127

.. ...komorowych ukladajacych sie w bigeminie komorowa. stwierdzono 28 pojedynczych extrasystolii nadkomorowych. gromadnych exstrasystolii ani istotnych pauz nie zarejestrowano.QTC wynosi 424ms. ale nie wiem co to wszystko znaczy moze Wy wiecie? lekarskie pisanie.Nie znam się mam nadzieję że..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1212

.. ...wystąpiły bez okresów bigeminiitrageminnibez pobudzeń gromadnych,bez epizodów tachykardii komorowej. ARYTMIE NADKOMOROWE składały sie z 266 pojedynczych pobudzeń nadkomorowych,bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego.. powiedzcie jak mi to wyszło bo lekarz twierdzi ze nie za..

Wynik Holtera - jaka interpretacja?

.. ...pobudzeń gromadnych, O bigeminii, O par. Pacjent zasygnalizował O sytuacji nietypowych ( tzw. event * ów ). Podsumowanie badania: Przez caly okres badania utrzymuje się rym zatokowy średnio 95 min od 71 w nocy do 135 w czasie dziennej aktywności Bez komorwych zaburzeń rytmu i zmianst -..

Arytmia przedsionkowa - Str. 2

.. ...przedwczesnych pobudzen komorowych 0 czestoskurczy komorowych 0 czynnych rytmów komorowych 0 liczba pobudzen gromadnych 0 bigeminii 0 par co o tym myslicie ?? ? ? Sam zdecyduj a nie pytaj sie na forum..

Sens odczytu Holtera po 2 miesiącach

.. ...epizodów kwadrigeminii z 7 pobudzeniami. Wystąpiło 246 zdarzeń typu R na T. * Szpital, z którego korzystam, to b. słynny szpital w moim rejonie, ale lekarz prowadzący od zawału widział mnie tylko raz...

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 14

.. ...komorowej. ARYTMIE NADKOMOROWE składały sie z 266 pojedynczych pobudzeń nadkomorowych,bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego.. powiedzcie jak mi to wyszło bo lekarz twierdzi ze nie za dobrze..pozdrawiam..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 19

.. ...wystąpiły bez okresów bigeminiitrageminnibez pobudzeń gromadnych,bez epizodów tachykardii komorowej. ARYTMIE NADKOMOROWE składały sie z 266 pojedynczych pobudzeń nadkomorowych,bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego.. powiedzcie jak mi to wyszło bo lekarz twierdzi ze nie za..

Interpretacja wyników Holtera

.. ...pobudzeń komorowych 93 bigeminii 166 trigeminii Podsumowanie: Rytm zatokowy. Jednoksztaltna extrasystolia komorowa o stałym czasie sprzężenia, bez par, wstawek częstoskurczu. ( 8% ) Bez pauz pow. 2000 ms. Miałem też ECHO Serca i mam niedomykalność zastawki mitralnej bez znaczenia..

Echo serca a wewnatrzprzełykowe echo

.. ...prawidlowy. Przeplyw przez zastawke tetnicy plucnej z gradientem 11mmHg. Osierdzie bez zniam. Okresowa bigeminia w czasie badania. chyba chodzilo o PFO, ale nie jestem pewien ( Przetrwały otwór owalny )..

Potrzeba zwierzeń :) problem z nerwicą i depresją

.. ...niestety skurcze komorowe i bigeminie. słuchaj, jak cos zaczyna Ci sie dziać, olej to . wiem, łatow się mowi. ale jestes młoda, nie marnuj życia. po prostu - co ma byc to bedzie, niezależnie od tego czy się nakręcisz czy nie. i nie są to głupie rady kobiety, która nie ma o rzeczy..

Czy można uzyskać pełny odpis Holtera wykonanego w szpitalu?

.. ...łączą się w trigeminię i bigeminię. Spodziewałam się tego, bo to dokładnie odczuwam. Na drugi dzień ordynator mówi, że mam arytmię, która może uszkodzić mi serce. Pytam w jaki sposób i dlaczego. Nie chciał powiedzieć i że to są informacje dla lekarzy( !!! ). Po kilkugodzinnych..

Częstoskurcz komorowy - kto choruje?

.. ...czasem więcej, w tym bigeminie, co bardzo zle znoszę. jakie sa Twoje skurcze?komorowe,?pojedyncze??? musisz znalezc dobrego lekarza, żeby to wyjasnic, zrobic wszystkie badania jak test wysiłkowy Echo. jeśli masz wizytę w klinice, to tam napewno zlecą Ci ECHO i najwazniejsze - HOLTER. a..

Holter EKG - interpretacja wyników

.. ...pobudzen komorowych 1 bigeminii 3 trigeminii 1 par oraz echo serca glownie chodzi mi o niedomykalnosc 1 stopnia zastawki mitralnej bo to mi wykrylo to badanie reszta w normie ,chodzi mi glownie o to czy moge uprawiac sport dosc intensywnie( cwiczenia silowe ) dodam ze mam 27lat..

Problemy z sercem u 18latki

.. ...pobudzen komorowych 14 bigeminii 10 trigeminii 9 par 1 zatrzymanie I nie wiem o ile to jest poważne i co powinnam i co Sue powinna zrobić. I czy ja jako bliźniaczka też mogę mieć problemy z sercem? Powinnam sobie może zmierzyć ciśnienie albo coś? witam Moim zdaniem powinnaś sprawdzić..

Zapalenie mięśnia sercowego czy nerwica?

.. ...komorowych i liczne bigeminie...Diagnoza arytmia komorowa. Czułam się fatalnie nafaszerowana betablokerami, bo one obniżały mi bardzo ciśnienie ( 70/45 ).Ledwo zipiałam, a wejście po schodach do domu...KOSZMAR!!!Lekarz przepisał CORDARONE, bo nie widział innego wyjścia...Tylko,że ja mam..

Zespół pokardiotomijny?

.. ...mięśnia sercowego ( bigeminia i trigeminia ). Badanie TEE wykluczyło IZW i obecność skrzeplin. W LP SEC( ++ ), w uszku SEC( ++++ ). Konieczność dalszego leczenia p/zakrzepowego ( acenocumarol ). Jak to pogodzić z terapia sterydową * Przebieg kliniczny i badania sugerują proces..

Arytmie komorowe

.. ...pojed; 48 incydentów bigeminii oraz dlugie okresy trigeminii.Stwierdzono 3 epizody bradykardii. ExSv, zaburzen przewodnictwa nie obserwowano.Dla mnie to czarna magia!!!Pytalam wielokrotnie lekarza ale on mowi tylko ze napewno leczenie pomoze4 ale to bardzo powazne zaburzenia i nie..

Arytmie komorowe - Str. 2

.. ...pobudzeń komorowych ( i 51 bigeminii oraz 27 par - nie wiem co to znaczy ) oraz skrócony czas PQ. obecnie biorę leki Antipres 5mg.kardiolog skierowała mnie do poradnii zaburzeń rytmu serca aby sprawdzili czy to napewno arytmia komorowa.powiedziała mi jedynie że nie ma się czym..

Zwolnienie - prawie zarzymanie akcji serca i nadrabianie strat

.. ...pobudzen komorowych,epizod bigeminii( max 2 cykle ),w EKG zespol rSr w v1 i v2.st uniesienie w v1 do v4 1 mm.W badaniu UKG: IVS - 9/10( mm ) ,LV - 52/32( mm ), RV - 25/( mm ), LVPw - 9/17( mm ), ESV - 40( ml ), EDV - 98( ml ), EF - 50%. MV - mala fala zwrotna,PPM -..

Concor Cor a alkohol

.. ...stwierdzic co stwierdzil bigeminie, dopiero gdy pogadam z kardiologiem. zastanawiam sie czy ogolny moze zmienic lek na ten bisocard bo dostalam go w szpitalu i szybko zadzialal Ten lek to betabloker, wiec działanie ma szersze niż tylko proste redukowanie ciśnienia. Z wiki: * zmniejszenie..

Holter - interpretacja badania

.. ...pobudzenia komorowe * 41 bigeminii * 2 pary dodatkowo na UKG mam napisane: niedomykalność zastawki mitralnej oraz płyn w worku osierdziowym. może ktoś zinterpretować co mi może być Witam Ja również bardzo, bardzo proszę o interpretację wyników. Mam 21 lat. Wartość HR - minimalna: 52,..

Ból w klatce piersiowej bez badań i kontroli lekarza

.. ...kardiologa na echo serca, holtera, zrobić morfologię, badania biochemiczne krwi i poziom elektrolitów to przyspieszanie pulsu, zwalnianie i zamieranie - może ale nie musi być bigeminią, ona bywa tak odczuwana..

Limfocyty - podwyższyony poziom

.. ...labolatorium,wszystko jest w normie,tylko,mam podwyzszony poziom limfocytow - 53.co to moze oznaczac,i czy jest czym sie martwic.dzieki.i pozdrawiam wszystkich na forum. Norma limfocytów to: 10,0 - 58,5..

Interpretacja Holtera, pobudzenia i epizody bradykardii

.. ...pobudzenia komorowe wystepuja jedynie w okresie aktywnosci/.wystapily w czasie snu 133 epizody bradykardi.poziom st nie oceniono.hrv zmiennosc rytmu zwiekszona.kl.lowna.2,3a,3b,4a,arytmia zlozona.z gory dzieki...

Skurcze komorowe a ablacja

.. ...trojki,i 59 epizodow bigemini/trigemini.zrobilem tez wszystkie wyniki krwi oraz wszystkiego co mozliwe,i wszystko bylo ok.,na ostatniej wizycie pani kardiolog podsumowala moje wyniki jako nie ciekawe,przepisala carwetrenol i jeszcze cos na p. i kazala przyjsc za miesiac na probe..

Rytm zatokowy, z obecnością nielicznych epizodów tachykardii

.. ...wzorców - 3 kuplety - 2 bigeminie - 1 trigeminie - 3 pobudzenia nadkomorowe liczba przedwczesnych - 18 nieregularny rytm * 80 - 12 bradykardie * 40 - 67 40 - 60 - 2168 nagłe obniżenie rytmu - 0 pauzy - 0 i do tego wnioski: stwierdzono rytm zatokowy, z obecnością nielicznych epizodów..

Kardiomiopatia a ciąża

.. ...trigrmini, 24 pary, 1 salwa i bigeminia dokąłdnie. Minu nawet nie wiesz jakby chiałą żeby to była tylko moja wyoobraźnia - to moje największe marzenie!!!!! anula dzisiaj ogladalam program w telewizji i w ciazy arytmie sie zdarzaja, iprzyspieszenie akcji serca a jezeli do tego dochodzi..

Różnica miedzy ekstrasystolią a parasystolią komorową - Str. 2

.. ...pary, trójki, salwy, bigeminie ). Nie każde dodatkowe pobudzenie wywołuje skurcz mięśnia sercowego. Możliwa jest sytuacja, w której kardiomiocyty ( komórki mięśniowe serca ) nie * wypoczęły * jeszcze po skurczu wykonywanym przed ułamkiem sekundy. Stan taki nazywamy refrakcją, jest to..

Rytm trojaczy, bigeminia, ekstrasystolia

.. ...tworzyło rytm trojaczy i 1 bigeminię. Zasygnalizowana przez pacjenta sytuacja nietypowa przedstawia pojedynczą ekstrasystolię. Moje objawy: okresowe uczucie przyspieszonego bicia serca ( wrażenie jakby miało zaraz wyskoczyć ) zdarzające się najczęściej w sytuacji choćby trochę nerwowej,..

QT bardzo proszę o odpowiedź..

.. ...zarejestrowano napadową bigeminię komorową oraz krótkotrwały częstoskurcz komorowy z wydłużeniem odstępu QT * miałam mieć konsultacje, ale zostały przesunięte. A ja się tak strasznie denerwuję!... Czy ktoś może mi chociaż po trosze wytłumaczyć o co chodzi? I czy istnieją jakieś skuteczne..

Rozpoczęcie częstoskurczu.

.. ...ekstrasystoli komorowych, bigemini i trigeminii i innych. Nie udało się wyłapać częstoskurczu co przy tak rzadkim jego występowaniu wcale mnie nie dziwi. ECHO: Żadnych zmian organicznych w sercu. Morfologia & Jonogram: W porządku. EKG: Wzorowe. Ciekawi mnie rozpoczęcie moich..

Holter do oceny

.. ...pobudzen gromadnych 0 bigemini 0 trigeminii 13 par podsumowanie: Bradykardie do 42 min w nocy pojedyncze pobudzenia nadkomorowe, komorowe do 1000 na dobe bez par i salw zmian st - t nie było ile masz lat? 28 lat mam do tego problemy z żołądkiem ( zapalenie, nadżerki ) i jestem po..

Dodatkowe skurcze przy kucaniu lub kładzeniu się

.. ...lozko?? Ja np wtedy mam bigeminie nadkomorowe - wyprostuje sie i jest ok. Ma ktos to?? I moze zna przyczyne?? Drugi typ skurczow to skurcz dodatkowy z towarzyszacym mu ostrym ukluciem... Czy ktos to czuje z was?? Ja np dzis bardzo duzoe tego mialem, zazwyczaj jak lezalem na plecach,..

Okresy bigeminii po ablacji

.. ...bigemnii? Czy one są groźne? No i czy mają coś wspolnego z moim ostatnimi dolegliwościami. Proszę o odpowiedź. poczytaj TU : http://www.kardiolo.pl/t,bigeminia.htm eee to nic takiego: )jak tylko dwa: )..

Wyniki holtera - prosze o interpretacje

.. ...przedwczesnych , teraz 211 - 0 czestoskurczy,tez 0 - 1 czynny rytm komorowy - 308 bigemini,teraz 104 - teraz 87 trigemini Czy to arytmia?, czy wymagam leczenia? obecnie jestem bez leków. Ogolne zamopoczucie dobre...

Komorowe zaburzenia rytmu, tachykardia, ona 27 lat

.. ...jednoksztaltnych, w tym 11 bigeminii. Puls max 152, średni 85. Biorę Avedol od 2 tygodni i niby mniej czuję skurczy ale za to puls masakrystycznie mi wzrasta tuż po obudzeniu. Budzę się mam ok 60 - 70, a już po 2 minutach skacze do 150 - 160 , na Holterze skakał do 140 - 150 przez..

Skurcze dodatkowe, czy pisze tu jeszcze gabi33?

.. ...że przy pulsie 60 i bigeminii jest bradykardia??? Czy to znaczy, że puls mam 30 na minutę tylko? Fakt, że jak mam szybki puls, to skurczy nie czuję a jak zwalnia, to wskakują ale z kolei mój puls z rana skacze minimum do 150, wiec staram się go obniżać, jak obniżę, to skurcze.. a złotego..

Jestem po 4 ablacjach w IK Anin, chętnie pomogę i odpowiem na pytania

.. ...komorowe i nadkomorowe, bigeminię, trigeminię, itd. itp ) błogosławieństwem jest fakt, ze ja W OGÓLE nie odczuwam tych zaburzeń i nie przeszkadzają mi one w normalnym życiu. Ale jak mówią lekarze, jednak może przyjść dzień, w którym zacznę odczuwać... Chciałabym apelować do wszystkich:..

Zespół wydłużonego QT

.. ...kardiologa. EKG wykazało bigeminie komorową, ale dostałam jeszcze skierowanie na holtera i wtedy zaczniemy leczenie. Co mnie niepokoi? Byłam pod stałą opieką kardiologa już kilka lat. Wykryto u mnie wypadanie płatków zastawki mitralnej, zespół wydłużonego QT ( wrodzony ), a do tego otwór..

Co to jest znowu? :( zaburzenia rytmu

.. ...przedwczesne skurcze i bigeminię a dziś miałam drugi raz dziwny atak, szarpanie mocniejsze niż zwykle więc tak: dodatkowy skurcz bardzo mocny, prawidłowe uderzenie, a później 3 szybkie uderzenia i znowu skurcz :/ masakra po prostu lecieć do lekarza jutro czy dać sobie spokój? czy to może..

Holter

.. ...normalnie przestanę się pytać kogokolwiek o cokolwiek i chyba oleję i wyjadę na wieć i albo się wyleczę do cholery albo nie, bo tak żyć myśląc w kółko się nie da, w końcu się pochoruję od tego myślenia :/..

Jaki to typ częstoskurczu ? (interpretacja EKG)

.. ...trochę inaczej jednak ale śmiesznie, zeby się nie stresować do wizyty lekarskiej ( 2 dni :/ ) wypilam 2 kielichy wina, oglądam moje zapisy bigeminii i innych takich i zaczynają mi się te wykresy podobać ; )..

Kto ma pomysł? mniej skurczów ale więcej bigeminii

.. ...zamierzam trzymać. I te bigeminie, które mam nie są groźne. Tachykardia jest prawdopodobnie wynikiem kurczakowatej wagi. ( niedawno obcy pan mi powiedział, że ważę jak dobra kura na jarmarku ). Mam sobie w ogóle nie zawracać nią głowy, starać się wyeliminować to, co ją powoduje - u mnie..

Witam! gorąca prośba o zweryfikowanie badania EKG Holterem

.. ...ciekawe a szczególnie bigeminie komorowe zaburzenia o szerokich zespołach Qrs nie mówiac juz o trigeminii komorowej Mysle ze z takimi wynikami trzeba szybko do kardiologa Nie bede straszył ale to moze przekształcic sie w czestoskurcz komorowy badz migotanie komór bigeminia komorowa przy..

Ablacja - częstoskurcz

.. ...jakiejś bigamii zamiast bigeminii i jeszcze pisze,że to to samo co częstoskurcze - no deb............żenada!!!!!!!!!!!!!!! xxx - a tak duzo ludzi umiera z powodu arytmii? I tak bez problemu znajdzie frajerów którzy kupują wszystko co im się pod nos podstawi. Na głupocie ludzkiej robi..