Biochemia

Scyntygrafia perfuzyjna

.. ...elektrokardiograficzne i/lub biochemiczne trudności diagnostyczne zawału mięśnia sercowego ( kolejny zawał ), blok odnogi, zmiany w poziomie enzymów diagnostycznych z przyczyn pozakardiologicznych. Nie wykonuje się badań u kobiet w ciąży i w okresie karmienia piersią. Aby uzyskać jak..

Dieta obniżająca poziom triglicerydów

Dieta obniżająca poziom triglicerydów

.. ...ograniczenie spożycia mono - i disacharydów. Można także zwiększyć liczbę posiłków do 5 na dobę. W sytuacji gdy opisane metody dietetyczne nie przynoszą rezultatu należy zastosować co kilka dni głodówkę...

Badanie CK (kinaza kreatynowa)

.. ...jest wykorzystywane w biochemicznym potwierdzaniu zawału serca. Ważny jest nie tylko wzrost poziomu CK, ale procentowy udział frakcji sercowej. Samo podwyższenie stężenia kinazy kreatynowej nie wystarczy do rozpoznania zawału, może towarzyszyć także zapaleniu mięśnia sercowego. Do..

Atorwastatyna (Tulip, Atoris, Atorox, Atrox, Sortis, Torvacard)

.. ...kluczowego enzymu w biochemicznej kaskadzie powstawanie cholesterolu ( reduktazy HMG - CoA czyli hydroksy - metylo - glutarylo - koenzymu A ). Regularne stosowanie atorwastatyny powoduje przede wszystkim spadek poziomu cholesterolu całkowitego. Statyny obniżają głównie stężenie LDL, w..

Niedotlenienie serca

.. ...energetycznych ( glukoza ) oraz tlenu koniecznego to reakcji biochemicznych, w wyniku których powstaje energia konieczna do pracy narządu. Oznaką niedotlenienia mięśnia sercowego jest więc ból wieńcowy...

Stłuszczenie wątroby

.. ...rozpoznania są badania biochemiczne, badanie USG oraz ewentualna biopsja. Konieczne jest wykluczenie wszelkich innych przyczyn przewlekłego zapalenia wątroby, przede wszystkim etiologii wirusowej. Leczenie stłuszczenia wątroby. Podstawą leczenia stłuszczenia wątroby jest walka z..

Budowa krwi

Budowa krwi

.. ...przeciwciała, wiele substancji biochemicznych jak mocznik, kreatynina czy bilirubina, liczne enzymy jak choćby aminotransferazy. Bardzo istotne są składniki buforowe osocza, które zapewniają odpowiednie pH. Wahania w stężeniu poszczególnych składników są niezwykle pomocne w diagnostyce..

Nefropatia cukrzycowa

.. ...i klirens kreatyniny ) oraz badanie ogólne moczu wykluczające albuminurie. Uszkodzenie nerek w przebiegu cukrzycy często prowadzą do konieczności przewlekłej dializoterapii lub transplantacji narządu...

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...skomplikowanych procesów biochemicznych blaszki te mogą ulec gwałtownemu uszkodzeniu, na co organizm odpowiada zwiększeniem krzepnięcia krwi przepływającej w tej okolicy. Prowadzi to do powstania skrzepliny, która zwęża lub całkowicie zamyka tętnicę. Ograniczenie swobodnego przepływu..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 32

.. ...poznała całego łańcuszka biochemicznych reakcji w moim mózgu, nie wiedziała, ze jest to reakcja układu nerwowego wegetatywnego, pewnie już dawno powiedziałabym sobie, ze mam zawał i w końcu na tę wyimaginowaną chorobę umarła. Albo, nawet jeśli oszczędziłabym sobie życia, to dostałabym..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 615

.. ...Oczywiście badanie krwi na biochemię, badania tarczycy ( krew na hormony: FT3, FT4, TSH, ATO, ATPG ). Mnie bolały oczy, a raczej za oczami, stąd promieniowal mi ból głowy. Byłam też więc u okulisty. Czekam na wyniki krwi, a poza tym wszystko gra i śpiewa. Dzisiaj mam też takie uciski w..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 616

.. ...przeskoczyć pewnych spraw. Od biochemii mózgu zależy wiele rzeczy, naprawdę. Człowiek to nie tylko dusza, to również ciało. Jak się upija to gada czasem rzeczy niestworzone a nieprawda że tak myśli i po pijaku się wygadał. Ja kiedyś wyznałam koledze po pijaku że się w nim kiedyś kochałam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 740

.. ...( w tym morfologia , biochemia , immunochemia, markery rakowe ) , zdjęcie klatki piersiowej ( płuca serce ) , EKG i NIC !!! zdrowy , narazie czekam na wynik MR głowy bo oczywiscie nie wierze w opinie lekarzy i fakty które na zdrowy rozsądek przemawiają za siebie. Mam wrażenie jakbym..

Niedoczynność tarczycy - Str. 10

.. ...badania krwi - cala biochemia,na tarczyce i co najwazniejsze na przeciwciala tarczycowe!!! Nie minely 2 dni a dzwonili do mnie z przychodni - ze mam jak najszybciej skontaktowac sie z lekarzem. Okazalo sie ze hormony tarczycy byly ok - ale wlasnie bardzo wysoki poziom antycial -..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 14

.. ...spowodowana czynnikami biochemicznymi? Bo czemu akurat u mnie ataki występują przeważnie jak mam kaca? U większości z Was po suplementacji magnezem też jest poprawa. Może lekarze ze zwykłej ignorancji wmawiają nam że to przez psychikę, gdy tymczasem problemy z psychiką są spowodowane..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 160

.. ...( w tym morfologia , biochemia , immunochemia, markery rakowe ) , zdjęcie klatki piersiowej ( płuca serce ) , EKG i NIC !!! zdrowy , narazie czekam na wynik MR głowy bo oczywiscie nie wierze w opinie lekarzy i fakty które na zdrowy rozsądek przemawiają za siebie. Mam wrażenie jakbym..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 203

.. ...badania na hormony i jakąś biochemie podstawową...jak się domyślasz, wszystko ok, lekarze mówią, że na tle nerwowym... miałem okres, że łaziłem z paluchem na pulsie...ciągle mierzyłem sobie puls bo albo za mocno mi biło serce albo zbyt szybko i strasznie się tym schizowałem...nie było to..

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. ...zakresu biologii, fizyki , biochemii, biofizyki i jeszcze paru dziedzin, bo ( jak wspomniałam ) miał na swojej stronie tekst, w którym zawarł pewne prawdy dotyczące funkcjonowania organizmu. Część tej wiedzy można znaleźć już w podręcznikach biologii szkoły średniej ( może nawet i..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium - Str. 2

.. ...parametrami klinicznymi i biochemicznymi. Parametrem, za pomocą którego oceniano rozszerzalność tętnic, była prędkość fali tętna ( PWV ). PWV mierzono za pomocą specjalnie opracowanego urządzenia noszącego nazwę Complior®, pozwalającego na wiarygodne, nieinwazyjne i powtarzalne..

Alveo faktycznie pomaga?

.. ...# Zapewnia równowagę biochemiczną # Stymuluje prawidłowy rozwój komórek # Przyspiesza procesy gojenia i regeneruje wszystkie tkanki # Opóźnia procesy starzenia poprzez stymulację produkcji naturalnego koenzymu Q10 przez nasz organizm # Wzmacnia potencję i płodność Dizła? Nie działa?..

Woda w worku osierdziowym u nastolatki

.. ...to na wyniku badania biochemicznego tego płynu )? Co rozumiesz przez przez pojęcie kompletu badań reumatologicznych? czy miała oznaczane przeciwciała przeciwjądrowe ANA?? kto ja diagnozował ( kardiolog, reumatolog, kardiochirurg?? bardzo ciekawy przypadek... Owrzodzenie na przedniej..

Dodatkowe skurcze - Str. 52

.. ...jednego skurczu.kroplowka, biochemia jonogram w normie. po trzech godzinach snu a piac od nowa, caly dzien.dopiero wieczorem po bieganiu sie uspokoilo. a co do lanca amstronga - 29/min to mial indurain. roznica jest taka ze czuli sie dobrze, a niektorym przy bradykardi wlaczaja sie..

Dodatkowe skurcze - Str. 107

.. ...i wszystko jest ok, biochemiczne tez, tarczyca super, porobiłam juz te badania... powiem tak...łapie mnie róznie, nie ma reguly co do pory czy jakis stresów...moze byc tylko rano ze 3 godziny albo pół i potem super cisza albo meczy mnie co pół godziny ...nie wiem jaki to ma wpływ i czy..

Dodatkowe skurcze - Str. 143

.. ...drugiego siada, a ty biochemicznie niby taki sam: ) alat aspat gamma gt cpk - mb kwas moczowy igg,iga,igm nt - proBNP mioglobina hsCRP - ilosciowo no ewent boleriozke: ) troponinka tylko przy podejrzeniu zawaliku, aso - czy cialko z paciorkowcem nie walczy posiew z gardziola zrob to..

Dodatkowe skurcze - Str. 201

.. ...badania?? ja jutro robie biochemiczne badanie krwi, przeswietlenie klatki piersiowej i płuc. i co jeszcze mam zrobic ???? chce isc do kardiologa ... mika bylas u lekarza?? Hejo,bylam u lekarza zrobilam tsh jest ok.niema niedoczynnosci ani nadczynnosci unormowalo sie ,kardiolog kazal mi..

Niedotlenienie przyczyną zawału serca?

.. ...wysoką gorączkę. Wyniki biochemiczne wskazują na uszkodzenie mięśnia sercowego, jak po zawale. Czy ta reakcja alergiczna - niedotlenienie mogły spowodować zawał serca?? Bardzo proszę o pomoc w odpowiedzi na to pytanie. Prometeusze nie jestem lekarzem ,ale moim zdaniem mogly... maz moj..

CRP (białko C-reaktywne)

.. ...najlepszych niespecyficznych biochemicznych markerów wielu stanów patologicznych. Jego ilościowe wielokrotne oznaczanie, w powiązaniu z innymi badaniami klinicznymi jest przydatne w rozpoznawaniu, różnicowaniu i ocenie skuteczności leczenia oraz w rokowaniu co do dalszego przebiegu..

Czy dieta optymalna (Kwaśniewskiego) jest zdrowa?

.. ...jej oceny od strony biochemicznej. Dziękuję. Piotr Dieta ta jest bardzo niezdrowa.Wszyscy lekarze i dietetycy polecaja diete srodziemnomorska. Nie wszyscy. Stosuje ta diete sam od roku. Jak cos po czym spada poziom tkanki tluszczowej ( bez uczucia glodu ), nie ma gazow, o wysokiej..

Czy dieta optymalna (Kwaśniewskiego) jest zdrowa? - Str. 2

.. ...jeszcze kilka informacji biochemicznych których nie przytoczę bo się na tym nie znam. MINĘŁO DWA MIESIĄCE - IDĘ NA BADANIA Gdy wybierałem wyniki byłem wystraszony ale pełen nadziei że to właściwa dieta. I znów zaskoczenie, nie to znów był szok. Oto wyniki: cholesterol - 218 mg% ( spadek,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 6

.. ...ze jest to zaburzenie biochemii w organizmie ,stad te zaburzenia pracy narzadow w tym i serca.Mozna to wyleczyc wlasciwie juz jednym masazem,choc niektorzy potrzebuje kilku ale jest to tylko powrot do rownowagi biochemii natomiast czy faktycznie wyzdrowiejemy ZALEZY TYLKO OD NAS poniewaz..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 89

.. ...serca, krew - morfologia, biochemia... Wniosek - uspokoic sie... Zazywam propranolol 40mg dziennie, validol i krople nasercowe, sa dni, kiedy czuje sie extra, a czasami, np w tym tygodniu we wtorek i dzis... tragedia, nasilone wszystko co wyzej pisalam, zwlaszcza do poludnia, pod..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 245

.. ...krew na morfologię i biochemię, nawet na marker zawałowy. jak myślicie, co wyszło? że zdrów jak byk, morfologia podręcznikowa, natlenienie jak u kolarza, czyli rewelacyjne. tylko, że nerwica...! taka była diagnoza. teraz wiem, że nazywa się to nerwicą serca i napewno ten wyraz jak i..

Marihuana, czy alkohol? co tak naprawde gorsze dla serca? - Str. 2

.. ...THC powoduje zmiany biochemiczne, rozregulowując działanie neurotransmeterów narusza równowagę między ośrodkiem przyjemności ( komórki limbiczne ) i osrodkiem decyzji i myślenia ( neokorteks ). To wyjaśnia spowolnienie intelektualne, obojętność i oddalenie od życia socjalnego, okresy..

Betaloc ZOK - czy ktoś z was to zażywa? - Str. 3

.. ...Bardzo dobrze tłumaczy biochemiczne aspekty analizy dla każdego człowieka. Słyszałem jego rozmowę z moim lekarzem to poprostu lekarz w moich oczach był bardzo malutki z wiedzy biochemicznej kiedy zaczęli argumentować. Słuchajcie - przekonał lekarza argumentacją że można wyjść np. z..

Opinia o systemie pomiaru wskażnika INR CoaguChek - Str. 2

.. ...ktorzy z jakis przyczyn biochemicznych nie moga uzywac tego aparatu. ZDECYDOWANIE nie poleca sie uzywania go na wlasna reke, tzn. bez sprawdzenia jego dokladnosci itp. Nie wiem jaka jest alternatywa dla COAGU CHECK XS ale wg mnie jego gabaryty i latwosc wykonania testu sa chyba..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 646

.. ...czy robili Domisiowi biochemię? Jakim mlekiem go karmisz?bo to ma straszne znaczenie Napisz do mnie na gg porozmawiamy o tym.Możemy porównać wyniki badań bo trzymam wszystkie w teczce i podsunę Ci kilka starych babcinych sposobów na uzupełnienie niedoboru żelaza! Maleńka miło Cię widzieć..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 651

.. ...Zrobili morfologię, jakieś biochemie i inne oraz mocz. Wyniki prawie książkowe. Żadnej anemii, sepsy czy cokolwiek. Wszystko ok. Z hemoglobiny piątkowej - 8.2 nagle po dwóch dniach zrobiła się 13.2. Dziwne. Więc jeszcze dwukrotnie powtórzyli badania i to samo. Więc maluch jest zdrowy, ma..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 690

.. ...ma w zanadrzu jeszcze biochemię i biologie molekularną więc chyba jakieś studia od pażdziernika rozpocznie ihhiihihhi Małgosiu ja tez kupiłam pluszaka Kubusia z beczka miodu i powiem Ci szczerze ,że tak mi się podoba ,że z chęcią zostawiłabym go sobie jako przytulankę zamiast mojego..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 987

.. ...Kopernika w Toruniu oraz biochemia na uniwerku w Bydgoszczy. Na którykolwiek z tych kierunków się dostanie to będzie ok bo to go najbardziej interesuje.W zanadrzu ma jeszcze inżynierię środowiskową na Akademii technologiczno przyrodniczej ale to już ostateczność witajcie kochani u mnie..

Błąd w diagnozie? niewykryty zawałserca

.. ...wizycie wykonano badania biochemiczne Aspat Alat etc. Jezeli wówczas tam nic nie było to lekarz raczej nie popełnił kardynalnego błędu. Niestety w medycynie nie wszystko wygląda gładko i książkowo ( ludzie to nie samochody ) a zawał może sie pojawić jak błyskawica na bezchmurnykm niebie...

Nerwica w ciąży - Str. 84

.. ...spowodowaną zaburzeniami biochemii w mózgu i zwyczajnie musi brac leki, tak jak chory na grypę bierze apirynę, a na serce nitrogliceryne. Dlatego z takimi opiniami, tj radami typu * nie bierz leków mi wspaniale pomogła psychoterapia, a leki sa be i uzalezniają * , ostrożnie. Kiedyś..

Nerwica w ciąży - Str. 96

.. ...mierze endogenne, jakieś biochemiczne no i mam tez sklonnosci genetyczne bo chorowała moja mama. Teraz nigdy jzu nie dzialam na wlasna rekę i wiem, że skoro musze brac leki co jakis czas to musze i nie jest to zadna moja porazka ani wina. Przez cały ten czas moj maz ( wtedy jeszcze..

Nerwica w ciąży - Str. 198

.. ...2005 w sierpniu ciąża biochemiczna.Po tym wszystkim rzuciłam szczepienia między czasie kosultowałam się w Warszawie z doktor M. Jerzak zaleciła zrobić jeszcze badania w kierunku trombofili poziom białak S C mutacje czynnika leydena i takie tam inne ale nie zdażyłam w październiku zaszłam..

Interpretacja wyników: Trójglicerydy, Alat, ASPT

.. ...wyników badania krwi? Biochemia: Glukoza 72 mg/dl Mocznik 15 mg/dl Kreatynina w sur. 0.78 mg/dl Aspat 19 U/I Alat 30 U/I Immunologia: TSH 1.540 uIU/ml Hematologia: OB 7 WBC 5.0x10^3/uL LYMPH% 52.7% NEUTH% 35.9% MONO% 7.4% EO% 3.2% BASO% 0.8% LYMPH 2.63x10^3/uL NEUTH 1.79x10^3/uL MONO..

Ból po prawej stronie pod żebrem, promieniujący do pleców

.. ...drugiej mowila ze tez i biochemia krwi.. Znajoma pielegniarka powiedziala zebym zrobila sobie te badania bo są dobre i kom[lekswe. Zobaczymy.. : ) plecy nie bola ale mam potworny problem z oddawaniem moczu :| Mam taki bóle jak opisujecie o d kilku lat, ale nie są one cały czas takie same..

Interpretacji wyników badania krwi

.. ...wyników badania krwi? Biochemia: Glukoza 72 mg/dl Mocznik 15 mg/dl Kreatynina w sur. 0.78 mg/dl Aspat 19 U/I Alat 30 U/I Immunologia: TSH 1.540 uIU/ml Hematologia: OB 7 WBC 5.0x10^3/uL LYMPH% 52.7% NEUTH% 35.9% MONO% 7.4% EO% 3.2% BASO% 0.8% LYMPH 2.63x10^3/uL NEUTH 1.79x10^3/uL MONO..

Lexapro - Str. 6

.. ...wystarczający, wówczas jej biochemicznie zsyntetyzowana * siostra * - melatonina spowoduje uczucie senności. To głównie braki melatoniny powodują bezsenność,Jeśli już, to ja poleciłbym Ci właśnie MELATONINĘ 5mg. Kosztuje ok 14 zł. Skutkuje po ok 4 - 6 dniach. Jeśli chciałbys sie..

Po operacji tarczycy

.. ...eliminowaniem przyczyn chorób, biochemików itd.. Warto było. Piąty rok nie biorę żadnych aptecznych proszków. Jeszcze zdobywam wiedzę, bo tej nigdy za dużo. Zawsze mogę się nią podzielić. ,,Fakt - chirurg swoją czynność wykonał fenomenalnie, ale... No właśnie i tu zaczynają się moje..

Cholesterol - interpretacji wyników

.. ...sobie jakieś badania. Biochemie chyba krwi ( badanie sodu, potasu, glukozy itd. ) i wszystko wyszło w normie poza białkiem całkowitym ( 8,5 g/dl ). Oraz biochemie cholesterolu ( chyba ). oto wyniki: cholesterol: 212 mg/dl cholesterol HDL bezp: 53 mg/dl trójglicerydy: 89mg/dl cholesterol..

Nierównomierne bicie serca

.. ...wyniki morfologie i biochemiczne ale wszystko jest w normie. Anemii nie mam bo HGB ( chyba o to chodzi ) mam 13,9. W sumie czuje sie dobrze tylko rano czuje takie nierownomierne bicie ale to jest słabsze niz miałam w niedziele i tak raz na 10 uderzen a miałam co 3. Potem w ciągu dnia się..

Ataki paniki z depersonalizacją - Str. 2

.. ...symptomy wynikające z biochemii naszego organizmu, które w dodatku sami podsycamy przejmując się nimi. Że te objawy wkrótce miną. Zawsze mijają bo tak czy siak możliwości reakcji mózgu na hormony strachu są skończone. Jak się przesteruje wejście tego wzmacniacza to będzie charczeć, ale..

Zapalenie mięśnia sercowego czy nerwica?

.. ...szpitalu: Badania krwi biochemiczne i morfologia na p. ciała antyfosfolipidowe, panel kardiologiczny, hormony ( min tarczyca ), cukier i kupę innych których nie rozumiem. MR serca, echo przezprzełykowe, MR głowy, usg jamy przusznej i serca, Ekg kilka razy - nawet po dwa dziennie....

Czerwona twarz po alkoholu

.. ...Trzeba by zapoznać się z biochemią. Max - Coś w tym jest co napisałeś. Mi sie również zdarzyło to pare razy. Miałem aż na rękach czerwone plamy i najczęściej zdarzało się to na imprezach u rodziny mojej dziewczyny( wszyscy tam gotują tłusto ). Ostatnio na imprezie były udka kurczka...

Ból w klatce piersiowej bez badań i kontroli lekarza

.. ...kardiologa na echo serca, holtera, zrobić morfologię, badania biochemiczne krwi i poziom elektrolitów to przyspieszanie pulsu, zwalnianie i zamieranie - może ale nie musi być bigeminią, ona bywa tak odczuwana..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 137

.. ...symptomy wynikające z biochemii naszego organizmu, które w dodatku sami podsycamy przejmując się nimi. Że te objawy wkrótce miną. Zawsze mijają bo tak czy siak możliwości reakcji mózgu na hormony strachu są skończone. Jak się przesteruje wejście tego wzmacniacza to będzie charczeć, ale..

Nadużywanie alkoholu i papierosów a rozedma płuc

.. ...dretwota nie mineła biochemia wyszła wmiare tylko dobry cholesterol ponizej minimum no ale nasz lekarz stwierdził ze nic mu niejest ze cisnienei ok( no tak skoro bierze lek ) powiedziełam mu jeszcze ze niemusi isc do kardiologa,nie polecił mu zadnej diety bo cholesterol ogolny wyszedł..

Zapalenie mięśnia sercowego - dziwna sprawa

.. ...badanie krwi ( morfologia, biochemia, immunologia - co to? ) i wyniki wyszły dobre. Zapytałem się czy to może być zapalenie mięśnia sercowego i Pani doktor powiedziała że nie, z sercem jest wszystko w porządku. Więc skąd ten wysoki puls ( 110 )? Chce dodac ze mysle o ZMS bo od trzech lat..

Nadciśnienie w młodym wieku... :(

.. ...badania krwi: morfologia i biochemia ok, badanie moczu chyba ok, TSH też ok. W czerwcu miałem wiele nieprzyjemnych sytuacji, bardzo stresujących - pewnie to od tego zachorowałem. W rodzinie nikt nie choruje na nadcisnienie, a mają juz swoje lata... nie palę, nie biorę, nawet kawy nie..

Echo serca i baypasy

.. ...10,7 PLT 205 MPV 7,9 Biochemia Aminotransferaza alanlnowa ( ALT ) 34 Amihotransferaza asparaghowa ( AST ) 26 Cholesterol całkowity w surowicy 232 Cholesterol HDL w surowicy 59 Potas 4,61 Cholesterol LDL - bezpośredni 117 Sód 142 Trójglicerydy w surowicy 276 co to znaczy?? Mocznik w..

Nerwica serca, inne

.. ...badania tarczycy, badania biochemiczne nadnercza, pirotest wykazaly nieprawidlowosci tzn nierowne skurcze serca, arytmia serca, nie prawidlowosci z praca tarczycy. Lekarz stwierdzil ze ,,organizm atakuje tarczyce jako obcy organizm,, Pomiomo 6 - ciu wizyt lekarz ciagle proponuje nowe..

Nastoletnia nerwica - Str. 21

.. ...symptomy wynikające z biochemii naszego organizmu, które w dodatku sami podsycamy przejmując się nimi. Że te objawy wkrótce miną. Zawsze mijają bo tak czy siak możliwości reakcji mózgu na hormony strachu są skończone. Jak się przesteruje wejście tego wzmacniacza to będzie charczeć, ale..

Bardzo proszę o pomoc

.. ...nic nie wyszlo.Ogolne biochemiczne bad krwi tez nic nie wykazaly.Zrobilam tez echo serca.i nic...czuje sie fatalnie boli mnie rwie przelyk gardziel,silnie rwie w klatce piersiowej slabo mi sie robi.Czasami przeszywa mnie piekąco - kłujacy bol cale plecy mnie bola wzdecie zoladka nadal..

Przechodzony zawał serca

.. ...szpitalu zrobiono mi ekg , biochemię na enzymy, po zbiciu ciśnienia do 160/95 odesłano mnie do domu , nadal mam bóle i nie wiem co dalej mam robić, o tym zawale który miałam nie wiedziałam , mogło to być na przestrzeni 3 - tygodni , co mam robić , po zawale jest jakaś rechabilitacja..

Badania, wyniki - prosze o wasze interpretacje

.. ...GLUKOZA 95 TSH 1.37 BIOCHEMIA cholesterol calkowity 170 ; hdl 52 ; ldl 103 ; trjglicerydy 78 kreatynina 0,96 gfr * 60 ml/min kwas moczowy 5.3 potas 4.4 ECHO SERCA Pierścień aorty 2,2, / 3,8 cm ; Lewy przedsionek 3,9 cm ; Lewa komora skurczu 2,9 cm ; Lewa komora rozkurcz 4,9 cm ; Grubość..

Wyniki Biochemia - poprosze o interpretacje

.. ...sprawdzic normy wyniku biochemii ??? pozdrawiam, marek http://resmedica.pl/archiwum/zdart10986.html kazde laboratorium powinno wydawać wyniki z podanymi normami obowiązującymi przy wykonywanych przez nich badaniach w zależności od techniki ich wykonania. Jeżeli takie normy nie zostały..

Wyniki badań krwi i moczu

.. ...polu widzenia w ilości 1 - 3 Kryształy ( 1 ) szczawiany wapnia ... pojedyncze w preparacie BIOCHEMIA Glukoza: 5.03 Potas: 4.19 Sód: 144.90 Magnez: 1.13 IMMUNOCHEMIA TSH - III: 3.490 ASO ilościowo: 23.0..

Wynik morfologia i biochemia krwi

.. Cześć, Dziś otrzymałem wyniki, uprzejmie proszę o możliwą interpretację : WBC 7,25 RBC 5,14 HGB 15,0 HCT 46,1 MCV 89,6 MCH 29,1 MCHC 32,5 RDW 12,0 PLT 321,1 MPV 6,0 PCT 0,2 PDW 19,2 NEU 48,0 LYM 33,2 MONO 7,3 EOS 10,5 BASO 1,1 NEU 3,5 LYM 2,4 MONO 0,5 EOS 0,8 BASO 0,1 OB 2 Cholesterol calkowity 155 Glukoza..

Uciążliwy dyskomfort w okolicy klatki piersiowej i serca

.. ...; Kwas moczowy 5.3 ; Biochemia: Glukoza w surowicy 80 ; Cholesterol całkowity 174 ; Cholesterol HDL 44 Cholesterol LDL 115 ; Stosunek HDL do CHOL 0,25 Stosunek LDL do HDL 2,61; Tróglicerydy 75 Echo serca: Pierścień Aorty 2,2 / 3,8 cm Lewy przedsionek - 3,9 cm Lewa komora skurcz - 2,9 cm..

Moje wyniki krwi.

.. ...NEUT 3.0 %NEUT 50.4 BIOCHEMIA Sód w surowicy 146 mol/l Potas w surowicy 4.9 mol/l Immunochemina TSH 3 gen 1.98 miU/L OB po jednej godzinie : 2 i nie wiem co mi jest ;( Lekarka powiedziala ze moge miec zapalenie zoładka helikobakter bo duzo pale,pije duzo kawy itd. Troche mnie uspokoila..

Tachykardia u 12-letniej dziewczynki

.. ...zrobiła jej badanie biochemiczne ,magnez - poniżej normy , elektrolity - potas na granicy normy.Co wy o tym sądzicie? Dodam ze córka nie czuje szybkiego bicia..Ogólnie czuje się dobrze.Nie wiem co mam o tym myśleć.Podaje jej metoprolol ale przerażają mnie tego typu leki.nie wiem co mam..

Nadcisnienie

.. ...wyniki innych badań: biochemia ck - mb=22,3 [u/l] sód=136,7 {mmol/l] potas=3,67 {mmol l/l] chlorki=102,5 [mmol l/l] hematologia morfologia wbc=6,27 rbc=4,83 hgb 15,2 hct=44% mcv=91,1 mch=31,5 mchc=34,5 rdw - sd=40,1 rdw - cv=12,3% plt=155 pdw=13,8 mpv=10,4 p - lcr=28,9 pct=0,16%..

Interpretacja wyników Biochemia

.. ...Dziś odebrałem wyniki Biochemii : Cholesterol 191 HDL 53 LDL 127 Trojglicerydy 54 Glukoza 99 Czy wyniki sa ok ? Ide w przyszlym tygodniu w czwartek na kontrole do lekarza Dzieki ! Pozdrawiam, Robert wszystko ok Wcale nie jest tak ok Tersa , nie wprowadzaj ludzi w błąd , cholesterol..

Wyniki Boichemii

.. ...Dziś odebrałem wyniki Biochemii : Cholesterol 191 HDL 53 LDL 127 Trojglicerydy 54 Glukoza 99 Czy wyniki sa ok ? Ide w przyszlym tygodniu w czwartek na kontrole do lekarza Dzieki ! Pozdrawiam, Robert ile masz lat? Bo wiek ma tu znaczenie. 31 lat I jak z tym wiekiem czy faktycznie to ma..

Co dalej?

.. ...USG tarczycy, mocz, biochemia, elektrolity, nawet doppler nog ( myslalam ze mam zakprzepice ) i gastroskopie! Bylam u neurologa, chirurga, dematologa, reumatologa. Chodze regularnie do kardiologa. Codziennie jem magnez. Oprocz tego od jakis 8 miesiecy mam surowa diete zero cukru,..

Nie wiem co mi jest

.. ...25 powinno byc 0 - 5 Biochemia żelazo 22 norma 5 - 30 glukoza 75 powinno 79 - 115 USG jamy brzusznej tez w normie. Jak ktoś ma jakieś pomysły to proszę o pomoc, bo już na głowę dostaję, ciągle myśle co mi może być i czemu lekarze nic nie widzą. Z góry dziękuję, Basia chciałam jeszcze..