Biologiczna zastawka aortalna

Wymianiono zastawkę aortalną metodą przezskórną

.. ...wszczepienie nowej zastawki biologicznej trwa parę minut, odbywa się przy bijącym sercu, bez zatrzymywania krążenia. W Zabrzu zoperowano dwie osoby, w Krakowie jedną. Były to kobiety w wieku 73, 80 oraz 77 lat. To dobra metoda dla chorych z grup dużego ryzyka, z innymi problemami..

Niedomykalność aortalna +++ - Str. 2

.. ...najczęstsza ) , albo zastawke biologiczna ( ksenogenna lub homograft ). Nie wiem jaki wymiar ma aorta wstepująca ,a to tez wazne Witam panie Marku Od kilkunastu lat miałam stwierdzoną wade serca pod postacia niedomykalności i zwapnienia zastawki dwudzielnej, oczywiscie od kilku lat byłam..

9 dni po wymianie zastawki aortalnej

.. ...mi homograf( zastawka biologiczna ).Od wczoraj jestem w domu.Czuje sie rewelacyjnie, jestem szczesliwy .Jezeli ktos ma pytania szczeg.o pobycie w szpitalu chetnie opowiem. Operacja była w Aninie. czesc. napisz ile masz lat, ja mam ale sztuczna zastawke aortalna moze wymienimy sie..

Zator tętnicy skroniowej a wymiana zastawki aortal

.. ...wymiany zastawki.Będe miał biologiczną od ( dawcy ). Czy ktoś wcześniej słyszał o takim przypadku.Czy wymiana zastawki wyeliminowała zatorowość w tetnicach oczu. Dzięki za info - pawel jakiej zastawki aortalnej ? i niemiałs przedtem zadnych objawów , nie leczyłes sie Niestety nie było..

Wada aortalna po zapaleniu wsierdzia

.. ...zastawka jest lepsza biologiczna czy sztuczna.Ile lat dzial taka zastawka?Czy lepiej poddac sie operacji poki jestem mlody czy jednak lepiej poczekac.Prosze o szczera odpowiedz.Jakos od nikogo nie moge sie tego dowiedziec.Nadmienie tylko ze moje cisnienie wacha sie przewaznie w granicach..

Jaki rodzaj zastawki serca jest najlepszy dla pacjenta?

.. ...mozna pwoiedzieć ani o biologicznej ani o homografcie. W Karkowie stosują natomiast u osób dorosłych nowa mertodę naprawy zastawki aortalnej, która ogranicza czas operacji do minimum koniecznego co nie powoduje uszkodzenia mięśnia sercowego. Jak mi odpowiedziano z uwagi na możliwośc..

O operacji zastwki aortalnej

.. ...spowodowana tym, iż biologiczne z czasem ulegają uszkodzeniu np na skutek zwapnienia a tym samym konieczna jest reoperacja. Mechaniczne są trwałe choc w tym przypadku konieczne jest badanie poziomu INR oraz zażywanie leków antykoagulacyjnych. Przy sztucznej zastawce nie można chyba..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 7

.. ...zużywa się ) ja wolałbym biologiczną . Czy ktoś mogłby mi doradzić w tej kwestii. I jeszcze pytanie jak długo dochodzi się do normalnego funkcjonowania po operacji, czy są jakieś ograniczenia. Nie ukrywam boję się jak bedzie wyglądało życie po operacji. Ryszard Mój mąż ma 48 lat ,od roku..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 32

.. ...Czy posiada ktoś z Was biologiczną zastawkę aortalna? Pytam ponieważ bardzo mnie interesuje okres poprawnej pracy takiej zastawki. Czytałem wiele informacji odnośnie biologicznych zastawek i są duże rozbieżności w opiniach. Jedni piszą, że zastawka biologiczna jest maksymalnie na okres..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 34

.. ...zastawki, zdecyduje się na biologiczną. Życzę zdrowia! lejdi w Krakowie była operowana moja żona operował pan Samitowski wspaniali lekarze wspaniały personel ,polecam ta klinikę ,która zastawkę będzie miał wymienianą ,żona ma wstawioną sztuczna aortalną, wiem co przechodzisz bo sam byłem..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 3

.. ...zastawki aortalnej na biologiczna i usuniecia tetniaka aorty wstepujacej o srednicy 5,1 Do domu wrocilam 29.05, poniewaz wdal sie stan zapalny ( podobno typowy po takich operacjach ) i potrzebna byla kuracja antybiotykowa Operowana bylam w Klinice Chorob Serca we Wroclawiu, przez pana..

Niedomykalność zastawki aortalnej i mitralnej - Str. 2

.. ...- ) Ja nanrazie mam biologiczną , ludzką, zastawke płucną, a kiedyś czeka mnie wymiana aorty,a więc i pewnie zastawki aortalnej, to też będe po wymianie dwóch zastawek : - ) Wiadomo jednak, że kolejna operacja na otwartym sercu to ogromne ryzyko, więc lekarze nie robią jej, jeśli nie..

Stan po operacji zastawki aortalnej i aorty wstępującej

.. ...zastawki mechaniczne czy biologiczne też Witam! Mam 34 lata za parę miesięcy spodziewam się wymiany zastawki aortalnej. Chciałbym wiedzieć w jakim zawodzie po takim zabiegu mógł bym pracować? Wcześniej pracowałem jako kierowca. Do wojtek46: Po każdej operajci serca mozna pracowac, tylko..

Kontakt z osoba mającą wstawioną zastawkę biologiczną

.. ...mającą wstawioną zastawkę biologiczną , czeka mnie operacja wstawienia zastawki , to dlamnie b.pilna sprawa . A jaka to będzie zastawka, bo mamy ich kilka : - ) Osobiscie mam wszczpiony homograft płucny, czyli tętnicę płucną wraz z zastawką płucną. O jakie informacje konkretnie Panu..

Ile należy zapłacić za operacją wymiany zastawki aortalnej?

.. ...przez sterydy!, np.: biologiczną bezstentową firmy St.Jude Medical - dopłata 80.000 zeta - jak ktoś tu już wspomniał ( chyba, że zapiszesz się w kolejce na nią na rok 2020 - 2030 ; ) Oficjalnie są darmowe!. Na całą Polskę sprowadzi się mniej jak 100 sztuk. Tylko ten czas oczekiwania...

Dieta po wymianie zastawki aortalnej

.. ...po wymianie zastawki biologicznej.Wiadomo mi ,że nie należy spożywać art.spożywczych z wit.K,ale gdzie mogę znależć coś więcej w tym temacie.Syn( 26l ) jest 14 dni po zabiegu.Czyli co można jeść a czego nie można ?.Pozdrawiam i życzę zdrówka. nie wolno szpinaku, kapusty, salaty,..