Błędnik

Bradykardia

.. ...nadmierna aktywność nerwu błędnego ) oraz patologicznie: zaburzenia powstawania bodźca w układzie bodźcotwórczym, zaburzenia przewodnictwa, działanie leków. Wśród stanów patologicznych powodujących bradykardię można wymienić: zmiany zwyrodnieniowe w układzie bodźcoprzewodzącym; choroba..

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

.. ...wzmożone napięcie nerwu błędnego - dziesiąty nerw czaszkowy ( powoduje to zmniejszenie ilości uderzeń serca podczas wysiłku i w spoczynku ). Powiększenie objętości jam serca i zwiększenie jego masy powoduje wzrost objętości wyrzucanej z komór podczas skurczu. Wzmożone napięcie nerwu..

Zespół wazowagalny

.. ...przywspółczulnego, głównie nerwu błędnego ( łac. nervus vagus ) i w konsekwencji rozszerzenie naczyń ( łac. vasa, stąd spolszczona nazwa - zespół wazowagalny ) oraz zwolnienie czynności serca. Na chwile przed omdleniem mogą wystąpić objawy zapowiadające w postaci zawrotów głowy,..

Tachykardia zatokowa

.. ...układu nerwowego ( nerw błędny – układ przywspółczulny ), częstość ta jest redukowana do około 70 na minutę. Tachykardia zatokowa może więc wynikać z zmiany wpływu nerwu błędnego na węzeł zatokowy ( odhamowanie ). Nerw błędny ma działanie przeciwstawne do układu współczulnego,..

Winpocetyna (Cavinton, Viecbrol, Vinpocetine, Vinpoton)

.. ...zawrotach głowy pochodzenia błędnikowego, przy objawach zaburzeń krążenia mózgowego ( szczególnie po udarze mózgu lub przy stwierdzonej miażdżycy naczyń mózgowych ). Winpocetyny nie należy stosować jednocześnie z heparyną. Przed rozpoczęciem terapii należy także wykluczyć możliwość..

Digoksyna (Digoxin, glikozyd naparstnicy)

.. ...pobudzenie aktywności nerwu błędnego ). Digoksynę stosuje się zwykle u chorych z ciężką niewydolnością serca, szczególnie jeśli współistnieją zaburzenia rytmu ( migotanie lub trzepotania przedsionków ). Lek należy dawkować ściśle według zalecań lekarza. Glikozydy naparstnicy mają wąskie..

Migotanie przedsionków z miarową czynnością komór

.. ...powikłaniami zatorowymi ( udar mózgu, zator płucny ). Bez badania EKG można w takich sytuacjach błędnie przypisać miarowość rytmu serca samodzielnemu umiarowieniu się pacjenta ( powrót rytmu zatokowego )...

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...Najpoważniejsze z nich dotyczą błędnie zastosowanego, złego standardu terapeutycznego ( powszechnym jest stosowanie zbyt małych dawek leków przeciwzakrzepowych, złej interpretacji badań dodatkowych oraz niestosowania profilaktyki przeciwzakrzepowej w tych przypadkach, w których jest..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 29

.. ...dziękuję za analizy - błędne - nauka psychologi z * Pani domu * nie idzie w las : - ) ja nikogo nie obrażałem, nie dogryzałem i nie przytykałem. nawet nikogo nie nazwałem gwiazdorem. więc drogie Słonko, Kingo i inne osoby - to Wy startujecie z agresją - nie ja. Panie Doktorze,..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 33

.. ...też przecięciem nerwu błędnego. nie wiem jaką podjąć decyzję i cały czas mam nadzieję że znajdą jakiś nowy lepszy lek. ostanio brała PROCOROLAN ale miałam zaburzenia widzenia i lekarz zalecił odstawienie. nie wiem jaką mam podjąć decyzję, czy zdecydować się na ten zabieg? boje się że..

Częstoskurcze napadowe ciągle wracaja - Str. 2

.. ...próbuję drażnić nerw błędny - podświadomie jak jeszcze nie wiedziałem o co chodzi to kaszlem, czy raczej takim pokasływaniem. Najczęściej pomagało mi ziewnięcie - takie przeciągłe. Jak ręką odjął. Próby Valsavy - czyli * wydmuchiwania powietrza przez uszy * jeszcze nie miałem okazji..

Echo serca - Str. 53

.. ...udzielania informacji błędnych, takich jak * Skierowanie na przezprzełykowe badanie echokardiograficzne pozwoli właśnie na określenie parametru determinującego dalsze leczenie ( Qp:Qs ) * . Proponuję skupić cię na ginekologii i pozostawić kardiologię w spokoju. A do wszystkich..

Echo serca - Str. 54

.. ...udzielania informacji błędnych, takich jak * Skierowanie na przezprzełykowe badanie echokardiograficzne pozwoli właśnie na określenie parametru determinującego dalsze leczenie ( Qp:Qs ) * . Proponuję skupić cię na ginekologii i pozostawić kardiologię w spokoju... Panie Doktorze. Bardzo..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 23

.. ...sobie na zamykanie tego błędnego koła. Usiądź, weź kartkę, wypisz to, czego obawiasz się najbardziej. Spójrz, i też zapisz, obiektywnym okiem na swoje objawy. Następnie, zapisz to, co powiedział Ciu lekarz. Jesteś zdrowa, a dolegliwości, które odczuwasz to tylko newrica. Zastanów się,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 34

.. ...zakręciłam. Ale to takie błędne koło, no nie? Myślę sobie, że jak pójdę do pracy, to lęki pójdą w siną dal ( będzie tylko zwyczajny strach przed następnym dniem i ścisk w żoładku każdego ranka: ). Bo one zjawiają się - jak nieproszeni goście - gdy ja mam czas na relaks. Zawsze tak jest...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 39

.. ...ma sensu ale to było błędne określenie życie jest piękne i trzeba się nim cieszyć a nie martwić ciągle .Tylko teraz się boję że zas powrócą mi lęki ale walcze z tym i staram się aby tak się nie stało.Ostatnio dowiedziałam się że mam niedomykalność 3 zastawek ale wierze że uda mi się i że..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 42

.. ...stan . I tak w kółko. Błędne koło. Leczę się u psychiatry od samego początku. Ale ilekroć było już ze mną lepiej, odstawiałam leki, a to znów wracało jakby ze zdwojoną siłą. Później to już było coraz gorzej bo straciłam zupełnie wiarę, że mogę jeszcze normalnie żyć. Leczyłam się już..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 5

.. ...stresuję,że coś nie tak. Błędne koło, ale już wiem ,że to psychika. Od czasu do czasu mam drobne krwawienia z nosa, siniaki nie wychodzą , staram się nie jadać * zielonych * warzyw i nie zażywam leków p/bólowych. I można żyć całkiem fajnie. Pozdro witam mam nietypowe pytanie: jak sie..

Dodatkowe skurcze komorowe

.. ...najgorsze jest to jej błędne koło - boisz się że coś się stanie a to powoduje, że to się staje i tak w kółko... ręce czasem opadają :( :( :( Tłumaczę sobie to w ten sposób - skoro tyle lat już chodzę po swiecie z tą przypadłością i jakoś nie umarłem, to może rzeczywiscie nie jest tak żle..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...z tym problemy - to błędne koło - i są to prawdopodobnie skutki brania pozostałych leków - czy się mylę? - z Twoja diagnozą - oczywista jest renta - niestety.Pozdrawiam Maria/Tomek ma chyba nas dosyc!/ Maria38 - tez jestem po usunięciu przytarczyc * przy okazji * strumectomii więc wiem o..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 11

.. ...samonapędzające się błędne kolo - faktyczne objawy - i strach/stres,który nasila negatywne objawy.Oby * rozpędzili * mu płyny tylko lekami.Gdybyś chciala porozmawiać konkretniej - podałam wcześniej adres mojej poczty/teraz widzisz dlaczego? - nie mam ochoty czytac * dziwnych * komentarzy..

Szum w uszach wieczorem przed snem

.. ...skroniowej, zapalenia błędnika aż do otosklerozę. Robiono mi tomografię i nic nie wykryto. Próbowano leczyć farmakologicznie, ale po serii wizyt w stylu * nie pomogło to spróbujemy czegoś innego * i kupowania reklamówek leków, dałem sobie spokój i obecnie tego nie leczę. Jakoś można z..

Szybkie tętno - Str. 11

.. ...wrażenie poprawy. Robi się błędne koło i jest coraz gożej. Czy ten Isoptin jest bezpieczny to nie wiem, ale zawsze lepszy od tamtego... moniko! stwierdzono u mnie tacykardie zatokowa. miałam robione wszystkie badania nawet stmulację przezprzełykowa serca. wyszło ze mam zaburzenia rytmu..

Szybkie tętno - Str. 12

.. ...zawroty głowy to coś z błędnikiem?Tak, ale ten puls?? kiedys mialem barzo ysoku puls nawet do 120 w stanie spoczynku, cisnienie skakalo mi nawet do 160/90 bylem u kardiologa i powiedzial mi ze to z nerwow. Niebralem zadnych lekow, spotykalem sie z przyjaciolmi, oraz zaczelem cwiczyc..

Szybkie tętno - Str. 13

.. ...mnie to jest jakieś błędne koło.Zastanawiam się nawet czy może przestać brać cokolwiek i czekać co się wydarzy,sama już nie wiem.Ale wracając do tematu jak to jest z tymi lekami można tak bez problemu przejść z jednego na drugi? Słuchajcie, co się ze mną może dziać? Od kliku dni mierzę..

Skurcze dodakowe i nerwica

.. ...to wywoływałam - tzw. błędne koło chorobowe. No ale nie umiałam tego opanować a lęk przed tym zawsze wygrywał, no bo jak tu się można nie bać jak coś * złego * dzieje się z sercem. Moja wyobraźnia od razu mówiła mi że to coś niesłychanie poważngo i że zaraz umrę. Po kilkunastu a takach..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 8

.. ...uchem. podrażnienie błędnika powoduje doznania nieracjonalne i może wywoływać głebokie zaniepokojenie. uciski na kregach szyjnych - i uciski wewnatrz tkanki łacznej - dają skutek bólowy w miejscach od nich oddalonych, także w oczodole. ból powoduje zaciskanie mięśni głądkich znajdujących..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 19

.. ...kręgów szyjnych, badanie błędnika VNG, rezonans magnetyczny głowy i szyi. Badania nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Obecnie ataki mają trochę inny przebieg, tylko lekkie zawroty i ucisk w skroni trwający około godziny, ale zawsze o tej samej porze dnia ( godzina 10 - 11 ). Prowadzę..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 28

.. ...dolegliwościach i chyba to jest to błędne koło... Ja już nic nie wiem i nie mam jż siły. Nie raz myślałam że łatwiej było by się zabić i uwolnić od tego dzadośtwa bo przez nie i tak zachowuje się tak jak bym była marwa do niczego się nie nadaje. I w dodatku ta myśl że mój partner też..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 29

.. ...odstawić,przecież to błędne koło. Wiki rozumiem Twoje wczorajsze zmęczenie,po wizytach u lekarzy człowiek jest taki zmęczony,nie musisz się tłumaczyć odpoczynek Ci się należał jak najbardziej.Pozdrawiam serdecznie i dziękuję że pamietasz o mnie i o nas wszystkich.Pa. Witam - Wiki i..

Dziwne skoki ciśnienia tylko u lekarza

.. ...podniesie jeszce ciśnienie ( błędne koło ) Pozdrawiam Witaj, mam 31 lat i podobny problem. Pierszwy pomiar ciśnienia miałem wykonany już w podstawówce, wtedy było za wysokie i chodziłem na kontrolę do szpitala ( kilka dni,aż było dobre ). Potem prawie zawsze u lekarza było za wysokie a w..

Napady duszności

.. ...zdrowie tylko napędza błędne koło strachu, powodując dalsze dziwaczne objawy. nie wiem czy to nerwica czy cos innego ale ja nie mam czegoś takiego jak obawy o własne życie czy cos takiego po prostu męczy mnie to bo ciężko sie z tym żyje. VERTICO A jak Ciebie łapało przy twojej nerwicy to..

Arytmia zatokowa

.. ...zależnie od napięcia nerwu błędnego danej osoby. Dlatego u jednych jest wyraźne, u innych - słabo zauważalne. Z reguły można jednak zaobserwować, jakie są różnice na wdechu i wydechu i jakich wartości na pewno nasz rytm nie przekracza. Jednak są i inne postaci niemiarowości zatokowej,..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 5

.. ...co. i tak zatacza się błędne koło. nawet jak niemiało się nerwicy a coś zaczęło się z nami dziać to lekarze wszystko zwalają na naszą psychikę bo jak to może być że młody człoweik choruje... na pewno albo ma zaburzenia psychiczne albo udaje - tak zazwyczaj nas traktują. a młodzi też..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 6

.. ...zacząć sie wygrzebywać z błędnego koła nerwicy ) podpowiadam obejrzenie filmu * Sekret * lub kupno tej książki autorstwa Rhondy Byrne. Link do filmu:michalpasterski.pl/filmy - video/the=secret - polskie - napisy. Poza tym polecam wejście na strone * Wolność od depresji * Tomek Nawrot i..

Alveo faktycznie pomaga?

.. ...hormonów w tabletkach ( błędne koło ), bez ibupromów i tego typu * zaślepiaczy * bólu. Wspomnę jeszcze o ogromnej masie świństwa jakie mi zeszło z zatok, brak bólów pleców jaki mi dokuczał od 2 lat. Dodam jeszcze - gładsza cera i świetne wypróżnianie. życzę RÓWNOWAGI !!! Wszystko zaczęło..

Zespół wazowagalny

.. ...pomocy Związany z nerwem błędnym... Występuje np. u pacjentów po zabiegach koronarografii i koronaroplastyki. Objawy to spadek tętna, ciśnienia tętniczego, zawroty w głowie, osłabienie, bladość... Podaje się dożylnie leki, przetacza płyny infuzyjne. Z reguły szybko mija...

Zespół wazowagalny - Str. 2

.. ...omdlenia wazowagalne - błędne koło. masz race stymulator chroni cię przez zwolnienie albo zatrzymaniem tetna a nie przed spadkiem RR ja nie mam stymulatora bo ja mam mega tachykardie prawie całą dobę - heh mój naturalny stymek ; ) . nawet jak zwania podczas stania do np ze 150/min do..

EKG przez telefon w Warszawie

.. ...wyjasnienia powiem Ci, że błędnie to identyfikujesz z Kliniką Chorób Serca w Zabrzu, to jest jedynie oddział Kardiotele PRZY Śląskim Chorób Serca w Zabrzu; a to nie to samo. Pzdr. ; ) A ja jestem w systemie medycznytelefon.pl, koszt większy niż kardiofon, ale aparat wrzucam do torebki i..

Woda w worku osierdziowym u nastolatki

.. ...niektórych gałęzi nerwów błędnych. Celem tej operacji jest uzyskanie dobrego odpływu treści pokarmowej i soków trawiennych z żołądka. Według danych epidemiologicznych wrzód żołądka nie odgrywa znaczącej roli w rozwoju raka żołądka. Należy jednak pamiętać, że możliwe jest błędne..

Czy na pewno to nerwica?

.. ...mogą być obiawy. NIE to błędne koło w które sie sami zapedzacie. Leki też różne brałem ale ale odstawiłem ( chodz tego nie polecam u mnie zadecydował o tym lekarz ) to wszystko już przeszłość. Na początek polecam sport jak to ktoś wcześniej powiedział dobrze jest sie * zkatować * , jak..

Czy na pewno to nerwica? - Str. 2

.. ...z myślą,że mam coś z błędnikiem i stąd te zachwiania równowagi i ciągłe * * pływanie na łódce * * ,ale i on to wykluczył dając mi skierowanie do neurologa który też nic nie wykrył. Póżniej poszłam do ginekologa który zbadał mi wszystkie możliwe hormony i u niego też wyszło wszystko ok...

Dodatkowe skurcze - Str. 35

.. ...nakręcam i robi się takie błędne koło wyobraź sobie że jak leżałem w szpitalu to widziałem jak przywieźli mężczyznę który cierpiał na zaburzenia rytmu serca, dokładnie nie wiem co mu było ale po kilku dniach zmarł więc wydaje mi się że każde zaburzenie rytmu niesie jakiś procent ryzyka...

Dodatkowe skurcze - Str. 38

.. ...badanie pobudliwosci błędników w związku z tymi zawrotami głowy ! EEG też miałam :( czekam na wynik tomografii komputerowej głowy ! Jestem wsciekła , załamana i bezradna :( czuję się żle a jak narazie znikąd pomocy :( ( ( ( Pierwsze tygodnie jakoś to znosiłam a teraz czuję się z dnia na..

Dodatkowe skurcze - Str. 70

.. ...trochę lepiej, ale to błędne koło. Jutro będę miała założonego Holtera na 3 doby. Ciekawa jestem co wyjdzie tym razem. Dobrze Cię rozumiem, bo też mam małe dzieci i te sercowe warjacje czasami odbierają mi ochotę do życia. Jestem w tej lepszej sytuacji ,bo na razie nie pracuję i nie..

Dodatkowe skurcze - Str. 73

.. ...minuty. Żeby pobudzić nerw błędny i uciszyc serce. Wczoraj tak zrobiłam leżąc już na łozku( i oczywiście mnie szarpało )...i skurcze ustały. I zasnęłam. Ale nie wiem ile w tym mojej sugestii było: ) ) ) kochani jestem po ablacji dwa lata a skurcze dodatkowe mam co jakis czas do tego..

Struna na sercu 12-latka

.. ...Lisa, która udzieliła błędnej odpowiedzi sama mogłaby zerknąć do anatomii serca bo wprowadza w błąd. Okazuje się, że jest struna w sercu. Jest to więzadło w komorze serca. Z tym że posiada je zaledwie 40% populacji. Niczym nie grozi, u dzieci powoduje szumy. Nie wpływa na zdrowie, można..

Zabrze - czy ktoś się tam leczył? - Str. 2

.. ... Moim zdaniem masz błędne odczucia . Nie wdając sie w szczegóły powiem Ci nawet trudno tam komus cos dać w prezencie , a co dopiero... Rozumiem Twoje obawy i niecierpliwość , zapraszam na nase forum Czesc mam tez problem.Czekam na ablacje w zabrzu od zeszlego roku,dzis do nich..

Bajpasy - gdzie najlepiej?

.. ...pacjentów. Mnie udzielono błędne informacje bo pomylono sobie. Jak najdalej od takiego bałaganu. Może warto do Anina. Podobno od razu kierują do sanatorium a to jest ważne. Pacjent największe problemy ma potem w domu. To trwa do trzech tygodni. Nikt z rodziny nie jest w stanie..

Ciśnieniowmierz nadgarstkowy

.. ...z kolorowym wyświetlaczem i który jeszcze mierzy przy arytmii ) i ma pomiary ok. Natomiast u babci jest jak na rosyjskiej ruletce : ) ) ) dla starszych osób jednak są lepsze pełne automaty naramienne...

Jaki ciśnieniomierz kupić? - Str. 3

.. ...powietrze i pomiar jest błędny; zdarza się, że mierzący przytrzymuję ręką odpinający się mankiet i tym samym fałszuje odczyt przetwornika ciśnienia ). W aparatach półautomatycznych błędny odczyt ( lub jego brak ) może być efektem zbyt słabego napompowania mankietu ( zasada jest taka, że..

Co to jest zespół preekscytacji?

.. ...czasami dochodzi do błędnych wyładowań i serce zaczyna bardzo szybko bić ( palpitacje serca, tachykardia )... w celu usunięcia wadliwej ścieżki można przejść zabieg tzw. ablacji czyli wypalania tych komórek przewodnictwa, które są zbędne i które odpowiadają za te palpitacje... poszukać w..

Nadciśnienie i hipercholesterolemia ponownie

.. ...jedzenia! Ponieważ to jest błędne koło. Pozdrawiam. niskocholesterolowa dieta wcale nie musi byc niesmaczna i nieprzyjemna!! zastap jasne pieczywo ciemnym, zamiast masla zacznij smarowac chleb margarynami pomagajacymi obnizyc poziom cholesterolu ( np flora ), wyeliminuj majonez, do diety..

WPW i inne objawy

.. ...czy to sprawa nerwu błędnego? czy może jakoś przeziębiłem żołądek, naprawde nie wiem co z tym zrobic a to jest uciązliwe, tym bardziej ze musze łykac no - spe i apap a po tym dłużej śpie. Mam nadzieje, że ktoś mi coś napisze na ten temat. Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź. czy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 2

.. ...wierzę, że wyjdę z tego błędnego koła. Nerwica jest kapryśna wymaga cierpliwości, a nam młodym cierpliwość jest obca i musimy się jej nauczyć. Trzymaj się! Wszystko się jakos ułoży!!! Gaja Basiu,pełny pęcherze i pilna potrzeba pójścia d toalety,zimne recę i drgawki z zimna,to typowy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 3

.. ...spróbować. Przerwijmy to błędne koło. Już dość. Ktoś kiedyś powiedział, że jak się sięga granic swojej wytrzymałości, człowiek uwalnia się wówczas od ciężaru, jakim w naszym przypadku jest nerwica. Czego sobie i Wam życzę. Ucałowania, Gaja. Witajcie! a moze mi ktoś powiedzieć czy objawem..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 14

.. ...do stanu normalnego. Błędne koło. witaj Vertico miło że ktoś przyznaje mi rację ale czy tak właśnie nie jest????można jeszcze dodać że cały czas ma się spięte wnętrzności a to naprawdę jest nie do zniesienia a jak zapomni się wziąść leku który zmniejsza wydzialanie kwasów to one nas..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 22

.. ...egocentryzm, nerwicowe błędne koło. Lęk jest uznany za podstawowy objaw nerwicy. Jest czymś tak absorbującym, że jest ciągle i zawsze towarzyszy człowiekowi gdy zasypia i budzi się. Lęk można najprościej skojarzyć ze studnią bez dna, z której dla chorego człowieka wydaje się że jest bez..

Dolegliwości sercowe po przedawkowaniu amfetainy

.. ...magnetyczny, punkcję, badanie błędników i nic. Męczyłem się 6 miesięcy, przez ostatnie 2 miesiące nie wstawałem juz z łóżka. Rodzice bali się, że umrę. Jak się okazało były to stany lękowe. Zażywam od 2 miesięcy Lexapro, sulpiryd oraz betaserc, poprawiło mi się na tyle, że wracam do..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 26

.. ...zaznaczam, że jest to błędne koło w które ja się niestety kiedyś na zbyt długo wciągnołem jest to poprostu alkohol wysokoprocentowy. Podczas nazwijmy to po imieniu - umierania wywołanego nagłym napadem lękowym wypijałem szkalnke czasem dwie niestety nie wody . Doszło do takiego..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 32

.. ...bedzie bralo mnie to błędne koło to hipnoza je przerwie, pozwoli umyslowi przejść na inny szlak pamieciowy - wtedy sie balam, ze stracę kontrole nad sobą. teraz myślę też o jodze, a czasami próbuję skupic się na oddychaniu, ale w czasie ataku nie wychodzi mi to. Pozdrawiam Zrob badanie..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 38

.. ...Inaczej zacznie sie błędne koło .Pozdrawim i wiecej odwagi .Jedno jest prawda że ta nerwica ma durzo wsulnego z tym jakie było nasze dziciństwo ja zawsze byłam tom czarnom owcom PRZEPRASZAM ZA BŁĘDY anajgorsze że niemam wsparcia wmężu ja nie mialam zadnych zlych przezyc, wspomnien z..

Ucisk, gula w gardle - Str. 7

.. ...chce jeść. Zatacza się błędne koło... Byłem u jednego lekarza dał mi leki uspokajające na początku pomagało później przestało. Aktualnie jestem spokojniejszy - tylko dzięki lekom ale nadal przy lekkim stresie powstrzymuję się przed wymiotami. Ostatnio byłem u innego lekarza powiedział,..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 13

.. ...można się władować w błędne koło. Do Kozara!! No właśnie biorę ten świetny lek cordarone, nie widzę jednak jego antyarytmicznego działania niestety, ale dla sprawiedliwości nie wiem też co działo by się gdybym go nie brała. I tu pytanie do ciebie: co znaczy Twoim zdaniem * zbyt długo * ?..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 42

.. ...Wydaje mi się,że to jest błędne koło - Jak migocze to człowiek się denerwuje i odwrotnie. Ja byłam na konsultacji u psychiatry, który na pierwszej wizycie stwierdził u mnie depresję i nerwicę lekową, dał leki /oczywiście psychotropy/ i wyznaczył wizytę za 2 miesiące. Nie podjęłam próby..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 71

.. ...właściwą. W przypadku błędnego ustalenia to wstępne mrożenie nie niszczy tkanki , jest jak znieczulenie i po jakimś czasie się cofa. Myślę, że i ból jest inny, a może go nie ma ???? Spotkałam się na forum, że stosowano krioablację u dzieci. ~jos, w lipcu 2007 ablował mnie doc Każmierczak..

Mam nerwicę lękową

.. ...dalsze objawy. To jak błędne koło, z którego musisz się wyrwać.Spróbuj znaleźc w sobie jakąś pasję i nie daj się chorobie. Wyjdź z domu choc ci ciężko i wydaje ci się że padniesz, idź do znajomych, rozmawiaj z nimi, nie bój się pokazywać jaki jestes naprawdę. Nerwica często dotyka ludzi..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 16

.. ...diagnozy co często jest błędne, na szczęście w warszawie lekarze tacy nie są. U mnie od rozpoznania minęło już półtorej roku i nie jest źle, jednak tęsknię za pracą itp. Ale wiem ze muszę się oszczedzać by sobie bardziej nie zaszkodzić. Pozdrawiam wszystkich POZDRAWIAM WSZYSTKICH Czytam..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 7

.. ...mdleje z bólu :( i takie błędne koło. do tego nadal nie wiem czy mam tego tocznia czy nie, kurcze chyba wiecej się czegoś dowiem za tydzień jak wrócę od mojego lekarza od nadciśnienia on razem z DK współpracuje czasami i razem myślą co ze mną zrobić by jakoś mi pomóc ale nie wiem czy to..

Co się dzieje? nerwica czy coś innego?

.. ...życia. To coś w rodzaju błędnego koła - byłam spięta i zdenerwowana gdy miałam spotkać się z innymi ludźmi więc piłam żeby się wyluzować. Teraz wiem że to wcale nie pomaga. To * fałszywa * pomoc - pod wpływem alkoholu jest ok, ale wcale nie pomaga w relacjach z ludźmi, a problem powinien..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 3

.. ...mojego znajomego totalnie błędne.Badanie wykazało wadę zastawki ( nie określało której i to już było podejrzane ),natomiast echo serca po tym badaniu nie wykazało żadnej anomalii w budowie serca a tym bardziej wady żadnej z zastawek.Przez tydzień człowiek umierał z niepokoju co ma..

Problem ze stabilnością czyli zachwianie równowagi

.. ...wszystkie mozliwe badania na błędnik tez i nic .To sa objawy nerwicy.pozdrawiam Aga w zasadzie nienazwalbym tego lekiem ja to czuje.Poprostu czuje jakis sygnal w mozgu i wtedy czuje jakby byl koniec ze mna.Poprostu bronie sie przed upadkiem a moze byc to nawet siedzac przed komputerem..

Problem ze stabilnością czyli zachwianie równowagi - Str. 2

.. ...kaze czekac na badanie błędnika jak bedzie dobre wtedy zgłosic sie do niego. Zainteresuj się żołądkiem i śledzioną oraz przeponą, gdyż w tych okolicach przechodzi nerw błędny i blokada na którymś z tych meridianów, obrzęknięty żołądek uciskają na nerw i są zachwiania równowagi. Poza tym..

Praca a stres i nerwica

.. ...nastawione, paula robisz błędne koło zamartwiajac sie tym czemu akurat ciebie to spotkało, musisz się z tym oswoić pogodzić ze swoją chorobą a wtedy bedziesz mogła podjąć walkę małymi kroczkami, też przechodziłam taki dołek ale on mnie jeszcze gorzej pogrążał, powiedziałam sobie, że nie..

Nerwica żołądka - Str. 2

.. ...złapie mnie ten ból i błędne koło się zamyka. Teraz jem jakieś zioła siemię Inianę czy coś takiego mam nadzieje że pomoże. To jest koszmar lipa... LUDZIE HELP ME!!!!!!!! Mam identyczne objawy co ty Paweł78486 nie wiem jak sobie radzić... Zalozylem ten temat i zapraszam do dyskusji..

Nerwica żołądka - Str. 7

.. ...wszystko nakręca, powstaje błędne koło. Mam dwadzieścia kilka lat, ale moja nerwica doprowadza mnie do takich stanów, że brak słów, pamięć i koncentracja mi już siada;( Jest mi smutno;( Pozdrawiam Was serdecznie Nie sądziłam, że ten problem dotyczy aż tak wielu osób ( u mnie to są gazy i..

Pytanie do osób cierpiących na częstoskurcze - Str. 2

.. ...ja już przeszłam tyle błędnych diagnoz, łącznie z tym, że to ataki paniki na tle nerwowym, że myślałam, że się zastrzelę; ) Pozdrawiam! ale ich nastraszylas a mam pytanie czy ten atak u was wystepowac moze kiedy chce np dobrze sie czujecie a tu nagle atak ? mam pytanie jeszcze jedno:..

Dolegliwości serca

.. ...kolejne ataki i jest błędne koło. Ja też bagatelizowałam objawy i doprowadziłam się do stanu, w którym podczas spoczynku mój puls wynosi między 112 a 125, natomiast wstanie do toalety powoduje że puls wzrasta do 136! Pójście do sklepu czy w inne miejsce powoduje momentalnie..

Duszenie się - Str. 18

.. ...kołatań i duszności. Błędne koło. Może ktoś z Was ma to samo i wie jak z tym walczyć. Może są inne metody i leki niż psychotropy. Już kilka razy wylądowałam na izbie przyjęć z diagnoza nerwica. Najgorsze są te duszności , nie wiem jak z nimi walczyć. Może ktoś mi pomoże. Pozdrawiam...

Duszenie się - Str. 22

.. ...wziąć więcej afobamu. Błędne koło. Zauważyłam że więcej zaburzeń odczuwam w spoczynku jak serce bije wolno. Do dupy z takim życiem. Mam nadzieję że jutro będzie lepiej!!!! Pozdrawiam. Jowita. Witajcie! znowu jestem padnięta...w nocy na zmianę ból zęba , brzucha i napięcie...jestem..

Nerwica naczyniowa - zespół Raynauda*a - Str. 2

.. ...powyżej ) i podałam błędny adres, to prawidłowy: velvetplum@wp.pl Witajcie, ja też mam tę chorobe od kilku lat. Właściwie sama ją zdiagnozowałam poprzez Internet. Potem trafiłam do chirurga naczyniowego, który dał mi skierowanie na USG żył. Powiedzial, że mam uprawiać jogę, calanetiks..

Nerwica - kto ją pokonuje i w jaki sposób? - Str. 11

.. ...psychicznie ze mną było o - key to pozostało jeszcze później uzależnienie od tych tabletek i robiło się błędne koło. Czym dłużej się bierze leki tym trudniej je odstawić i tym większe spustoszenie w organizmie...

Nerwica - kto ją pokonuje i w jaki sposób? - Str. 16

.. ...fakcie mogłeś ocenić jako błędne. Masz prawo prosić o to, czego pragniesz, choć zdarza się, że tego nie otrzymasz. Eleanor opracowała sobie następujące afirmacje: - Jestem otwartą, ciepłą i akceptującą innych osobą. - Jestem zabawna, lubiana i mam bardzo dobrych przyjaciół. - Jestem..

Przerwy w biciu serca

.. ...wpadałem przez to w błędne koło i strachem pogłębiałem arytmię i nie mogłem się uspokoić. Wyszedłem jednego dnia z pracy podczas takiej * serii dziwnych uderzeń serca * i przerażony pojechałem do lekarza pierwszego kontaktu. Ten popatrzył w moją kartę - nerwica lękowa ( przez to serce )..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 2

.. ...mogą przez to podjąć błędną decyzję. Nie chcę zbędnych komentarzy ze strony osób nierzyczliwych dlatego bardzo cię proszę odezwij się na mojego e - maila. annag1983@interia.pl Czarna ja się nie opierdzielam:P Ja ćwiczę umysł na kurniku w literakch:P Fizjoterapeutko u nas nikt Cię..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 101

.. ...imponować innym ale to błędne koło trzeba zacząć od siebie zanim zacznie sie krytykować innych... xyz Jak znasz temat ( nerwica lękowa ) to nie zadawaj głópich pytań tylko poczytaj na ten temat to może dowiesz się jakie są przyczyny jej powstawania i skąd się biorą te ataki i wtedy..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 321

.. ...Pozdrawiam Witam Jak zwykle błędne koło ,każdy ma jakieś pretensje ,w tym forum już nie będzie zgody nie wiadomo komu wieżyć ,raz za kimś przepadają potem obelgi ,żale śmieszne a jesteśmy dorosłymi ludzmi ,ja zawsze byłam szczera ,narazie rezygnuję bo nie widzę tu sensu bycia dalej.a tak..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 372

.. ...więc dziecko to czuło błędne koło......ale wyrósł na pięknego i mądrego siedmiolatka i wcale nie jesteśmy przez to mniej ze sobą związani emocjonalnie że jadł z butelki.....ON sam zawsze powtarza * moja mamusia babciu kocha mnie najbardziej na świecie i zawsze wszystko mi wybacza * ;..

Uczucie pulsu na całym ciele?

.. ...serca, no i zaczyna sie błędne koło, teraz będe myślał o tym, czy czasem nie choruje na jakąs smiertelna chorobe.. ;/ p.s jeżeli to nerwica, to już zdecydowałem przeciw niej wystawić swoją broń. Rzuciłem papierosy, jestem abstynentem, uprawiam sport, narazie jednak obiawy nie ustępują,..