Blok A V II stopnia

Niewydolność serca

.. ...diuretyki; glikozydy; beta - blokery; antagoniści wapnia - blokery receptorów wapniowych. Leczenie zabiegowe niewydolności serca: angioplastyka; by - passy; operacja zastawek serca. Stopnie niewydolności serca. - według NYHA - New York Heart Assotiation. I. bez dolegliwości przy zwykłych..

Rozrusznik serca (stymulator serca)

Rozrusznik serca (stymulator serca)

.. ...przyczyną całkowitego bloku AV i bradykardii. Tylko niektórzy pacjenci wymagają pomocy w postaci czasowej stymulacji, ponieważ ciśnienie krwi utrzymuje się zwykle w granicach normy, mimo zwolnionej czynności serca. Czasowa stymulacja jest wskazana w bloku AV drugiego i trzeciego stopnia..

Blok przedsionkowo-komorowy

.. O bloku przedsionkowo - komorowym mówimy w sytuacji, gdy impuls, powstający w układzie bodźco - przewodzącym, napotyka na przeszkodę w drodze z przedsionków do komór. Rozróżniamy trzy stopnie bloków przedsionkowo - komorowych: W bloku pierwszego stopnia czas przewodzenia przez węzeł przedsionkowo - komorowy..

Toczeń rumieniowaty układowy (SLE)

.. ...wrodzonego bloku przedsionkowo - komorowego III stopnia ( blok całkowity ). Leczenie tocznia polega na podawaniu sterydów i leków immunosupresyjnych oraz leczeniu powikłań wynikających z uszkodzenia narządów...

Zespół MAS

.. ...napadowe występowanie bloku przewodzenia przedsionkowo - komorowego z towarzyszącymi objawami, najczęściej w postaci omdlenia lub utraty przytomności. Zespół MAS to zaawansowana postać zaburzenia rytmu serca. W bloku przedsionkowo - komorowym drugiego lub trzeciego stopnia mogą mieć..

Migotanie przedsionków z miarową czynnością komór

.. ...stymulatora, całkowity blok przedsionkowo - komorowy trzeciego stopnia; nienapadowy rytm węzłowy komór ( generowany z węzła zatokowo - przedsionkowego ). Są to sytuacje niebezpieczne ponieważ niewdrożenie odpowiedniego leczenia przeciwkrzepliwego przy braku czynność hemodynamicznej..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 24

.. ...tachykardii, epizody bloku AV II stopnia ( 1,6 sek ). Czekam na holter XII - odprowadzeniowy 24 maja. Trwało to wszystko bez przerwy trzy tygodnie, dni i noce. Bałam się zasypiać, bałam się budzić, bałam się każdego kolejnego dnia. Potem stopniowo ustąpiło. 10 dni spokoju, myślałam:..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 47

.. ...tachykardi i 1 epizod bloku przedsionkowo - komorowego 2 stopnia Mobitz 1. ( chyba podczas snu ) a w echo raczej ok frakcja 70% bez śladu fali zwrotnej, wykryto WPUKLANIE SIE ZASTAWKI co podobno jest normalne u osób z płaską klatka piersiową. tak czy inaczej stany podgorączkowe ciągle..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 54

.. ...zinterpretowal,tam jest wzmianka o bloku a - v II stopnia typu Mobitz II a w tym serwisie na poczatku sa materialy informacyjne rowniez o rozruszniku i ten typ bloku jest wskazaniem do stalej stymulacji.Tomasz M pisze jednak ze to sa epizody bloku,zreszta przeczytajcie sami,czy taki..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 26

.. ...ablacji stwierdzili blok przedsionkowo - komorowy I stopnia oraz myśleli, że mam wadę przeciekową typu ASD. Przy wypisaniu nie stwierdzili wady przeciekowej typu ASD. Myślałam, że ten zabieg, który mi robili nie przyniósł efektu, byłam już załamana. W ciągu tych 9 dni lekarze robili mi..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 2

.. ...zmienia: ) pewnie dostalas bloku PK I - wszego stopnia : ). Nie cieszylbym sie na Twoim miejscu : ). Raczej nic mi nie jest. W ciągu 2 miesięcy byłam 2 - krotnie w szpitalu z innych powodów, echo serca w porządku. Ten typ tak ma: ) * Podejżewam, że wysokie tętno odczuwa się jako znacznie..

Echo serca - Str. 31

.. ...wiesz tez sporo na temat blokow przedsionkowo - komorowych,zwlaszcza II stopnia( I mobitza lub weck. )?na holterze wyszlo mi to paskudztwo,6 razy na dobe,zwlaszcza w porze nocnej i rannej.nikt z lekarzy,oprocz samego stwierdzenia bloku nie chce chce mi udzielic dokladnych..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 274

.. ...wyszły i niby epizody bloku I stopnia. Ale ja tego nigdy nie odczuwałam ale tak wyszło i to tylko w nocy mi wyszło, ale miałam robione tego holtera podczas brania złych tabletek na tarczyce jak si epotem okazałoi sama nie wiem co o tym myśleć. ; - ( ( ( ( ( ( kochana Zuziu wiem ze łatwo..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 945

.. ...I tak najpierw wkoło bloku potem w koło osiedla stopniowo zaczynałem odjeżdżać coraz dalej od domu. Jednocześnie schudłem poczułem się o wiele lepiej moje nogi też nabrały życia bo wcześniej jakieś taki jak z waty były, z piguł to tylko i wyłącznie magnez ale tylko na początku teraz nie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...Metoprolol jest beta - blokerem i oddzialuje wylacznie na serce. No cześć,wszystko zależy w jakim stopniu jest nieszczelna zastawka,powiem ci że nie sport ci zaszkodzi tylko zbyt ciężka praca.A z tymi lekami na obniżenie ciśnienia to trzeba uważać,one działają,ale brać je trzeba do końca..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 5

.. ...DDD - R w zwiazku z blokami II stopnia i MAS. Od niedawna ( 2 - 3 mies ) odczuwam kolatania serca i uczucie jego walenia w klatce piersiowej. Na poczatku maja br. mialem rutynową kontrole stymulatora. Niestety w trakcie tej kontroli wyszlo i mam bardzo czeste ( 581 w ciagu roku ), dlugie..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 3

.. ...również mam niepełny blok prawej odnogi pęczka HIsa. Kardiolog powiedział, że ma to bardzo dużo osób ( rzeczywiście jest nas tu dużo ) i nie powoduje zagrożenia życia. Oczywiście są różne stopnie bloku. Jeśli lekarz nic wam nie przepisuje, to się nie martwcie. Mnie też zdażają sie chwile..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia - Str. 2

.. ...pierścieni. Lekarze na blok operacyjny poszli wczoraj z samego rana. - Do wieczora udało im się zoperować dwoje dzieci. Na dziś zaplanowane są kolejne dwa zabiegi - tłumaczy prof. Michał Wojtalik, kierownik Kliniki Kardiochirurgii w szpitalu dziecięcym przy ul. Szpitalnej. Cała czwórka..

Czy można wyleczyć skurcze dodatkowe?

.. ...leki z grupy beta - blokerów które naprawdę umożliwią ci normalne życie.Ja męczę sie z ty sporo lat - kiedyś brałam tylko dorażnie propranolol.W zeszłym roku serducho dało mi jesienią nieżle do wiwatu.Od pół roku biorę sektral 200( bloker ),dzięki niemu zaczełam w miarę normalnie..

Szerokość aorty wstępującej

.. ...niewskazane. Czy ktos mial podbny problem? Dodam ze wade serca mam od urodzenia oraz blok przedsionkowo - komorowy III stopnia. Dissotatio artio - ventricular III gr. - congentius. Dziekuje za odpowiedz..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej stopnia 1 (2)

.. ...zona itd, bralam beta blokery ale niestety w szpitalu procz tego ze mam cos z sercem znalezli jeszcze kwasice cekowa inaczej metaboliczna z hypokaliemia czy za niskim potasem oporna na leczenie farmakologiczne...........mam bole w klatce piersiowej ale dodam ze w styczniu tego roku co..

Niedomykalność zastawek

.. ...jeszcze że biore beta - bloker Pozdrawiam . a jakiego stopnia masz te niedomykalnosc? Warto zaznaczyć iż dopiero od niedawna aparaty do wykonywania echa serca mają możliwość badania fal zwrotnych i niedomykalności ( chodzi mi o DOPLERa ) stąd np echo z 1993 roku nie mogło tego wykazać...

Kto ma wszczepiony rozrusznik serca?

.. ...wszczepiony rozrusznik ( blok przedsionkowo komorowy II stopnia ) Aha i na lotnisku nie wolno przechodzić przez brami ( W Marketach można : ) nigdzie tam gdzie występuje pole magnetyczne ( NP.Rezonans Magnetyczny ) pozdrawiam U mojego taty też stwierdzono blok przedsionkowo komorowy II..

Kto ma wszczepiony rozrusznik serca? - Str. 2

.. ...leczonym miedzu innymi b - blokerem concor enap mam tez przewlekla niewydolnosc nerek i wtornoniedokrwistosc. epizody zaslabniec zawroty glowy uczucia dretwienia okolicy zamostkowej stracilam przytomnosc zanikalo tentno zostalam przyjeta do wam w wawie . przy przyjeciu stwierdzono w ekg..

Przyśpieszone przewodnicwo przesionkowo komorowe

.. ...jak to jest u was?? Blok przedsionkowo komorowy najczęściej nie wymaga leczenia w I i II stopniu, zaś w trzecim lub/i w niższych wymaga wstawienia stymulatora serca jeżeli wystapią omdlenia lub zatrzymanie akcji serca. : ) ale u mnie nie stwierdzono bloku przedsionkowo komorowego Alicjo..

Uszkodzenie przewodnictwa komorowego serca

.. ...40razy na mimnutę,stały blok Istopnia,zasłabnięcia oraz bloki II i III stopnia zdarzają się głównie po jedzeniu, kilka razy w roku tracę przytomność, niski poziom żelaza( po zażyciu czuję się lepiej ). W Poradni Zaburzeń Rytmu lekarz kardiolog zaproponował mi wszczepienie rozrusznika ale..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 22

.. ...Dodatkowym powikłaniem jest blok II stopnia serca. Jestem załamana i nie wiem co dalej można robić. Może ktoś z Was coś podpowie. Będę bardzo wdzięczna. Do Basi! Z tego co wiem z lektury i własnego doświadczenia to wynik ablacji można ocenić najwcześniej po trzech miesiącach. Podałaś..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 30

.. ...powiedziala mi ze wyszedl blok 3go stopnia i do tego migotanie, ale nie wiem o co biega,pozdrawiam wszystkich migaczy Witam Was serdecznie. Tak pisałam, że czeka mnie trzecia ablacja, ale jeszcze nie wiadomo kiedy, bo jakoś serducho wycisza się gdy przystępuję do badań i nie można..

Stymulator serca a skurcze przepony

.. ...tego że wykryli u mnie blok przedsionkowo - komorowy III stopnia ( mialam bardzo niski puls, w nocy spadał nawet do 26 )i zostałam zakwalifikowana do wszczepienia tego urządzonka : )myślę że możemy porozmawiać poza forum bo tutaj zbyt wiele pisania , moj mail : patriszja@gmail.com oki..

Dziwne problemy z sercem, przeskakiwanie, szczybkie tętno a raz wolne

.. ...samo ... stwierdzony blok 1 szego stopnia ...Serce bije przerwa i mocniejsze uderze - - jedno to maly pikus gorzej jak nastepuje seria takcih skurczy i robi sie slabo.... makabra. Odczucia tych arytmicznych uderzen sa coraz bardziej inne . Dzis np mialem tak jakby serce sie skleilo na..

Stymulator serca na blok przedsionkowo-komorowy II stopnia

.. ...Witam mam rozpoznany blok przedsionkowo - komorowy II stopnia, objawowy.10 dni temu wszczepiono mi stymulator.mam kilka pytan z tym zwiazanych - czy ktos moze mi pomoc? ponawiam prosbe - nie ma tu takiej osoby? :( witam slucham o co ci chodzi mam stymulator od 3 miseicy i moge pomoc. moje..

Kardiostymulator

.. ...sie ze mam napadowy blok p - k III stopnia , ostre zapalenie miesnia sercowego i trzeba bylo wszczepic stymulator.dodam ze choruje jeszcze na naddcisnienie i nerki. mam pytanie dotyczace zapalenia miesnia sercowgo ktore przeszlam czy to jest calkowicie wyleczalne ?? bipore betaloc ZOK 50..

Powikłania zawału serca, kompresoterapia

.. ...zawalu ( obrzek pluc, blok III stopnia, wstrzas kardiogenny... ) jakiś test do rozwiązania : - ) Witam! Nie tam byle jakiś test : ) Poprawka z kardilogii i to już w poniedziałek! Jeżeli ktoś zna odpowiedzi na te pytania to prosze o je zamieszczenie. Z góry serdecznie dziękuję w imieniu..

Nagle niski puls z tachycardii

.. ...okres może by wynikiem bloku przedsiąkowo - komorowym II,III stopnia i może doprowadzić do omdleń spadek tętna poniżej 40 impulsów/min a w skrajnych przypadkach to zatrzymania akcji serca. Jest to choroba zaburzenia przewodnictwa elektrostymulacj serca tutul proszę... kobitka pytała dwa..

Mostek mięśniowy nad LAD

.. ...Zażywam cały czas beta - blokery. Te dolegliwości w znacznym stopniu utrudniają mi normalne funkcjonowanie, pracę zawodową, a także życie rodzinne ( chciałabym mieć jeszcze drugie dziecko, ale nie wiem czy w ten sposób nie osierocę pierwszego ). Decyzja o poddaniu się operacji przecięcia..

Obawy przed założeniem rozrusznika serca

.. ...Mam 58 lat od zawsze blok przedsionkowo - komorowy 1 - szego stopnia. Od roku zarejestrowano blok p - k 1 - stopnia z max. czasem PQ do 660ms. oraz liczne epizody bloku p - k 3 - stopnia. Zakwalifikowano mnie do wszczepienia rozrusznika serca. Mam obawy co do samopoczucia i sprawnosci..

Plamka na skórze głowy

.. ...na czaszce,dostałam blokade w głowe pomogło na jakis czas,ale to wraca w zwiekszonej sile,do tego stopnia ze zadne tabletki nie działaja; a krostka ktora jest wyczuwalna pod palcami puchnie,a razem z nia cala glowa,nie wiem co to jest???prosze niech ktos to cos poradzi ja mam rowniez cos..

Pierwszy atak serca, przerażenie i strach

.. ...sama zakończyłam . Mam Blok I stopnia i tachykardię . Poczułam przerażenie wyszłam do męża , nic się nie uspokajało , w dodatku było mi gorąco i zimno na przemian , wszyscy którzy tomieli wiedzą o czym piszę , uczucie straszne . Po kilku minutach nie przechodziło , postanoiwiliśmy..

Mrowienie i drętwienie lewej ręki

.. ...to mam chore serce - blok pierwszego stopnia , zyję i pracuje ,pozdrawiam i nielekceważcie takich odczuc , pilna porada lekarza, Gabi Mrowienie może powodowac * zespół cieśni nadgarstka * http://pl.wikipedia.org/wiki/Zesp%C3%B3%C5%82_cie%C5%9Bni_nadgarstka a bez lekarza się i tak nie..

Osoby z rozrusznikiem serca z Dolnego Śląska

.. ...posiadaczem rozrusznika ( blok III stopnia - całkowita zależność od rozrusznika ) od czerwca 2000 roku gdzie wszczepiono mi Biotronika Kairos D. Dwa dni po zabiegu w trakcie testów urwała się jedna elektroda i zrobił się problem, tęgie głowy myślały co zrobić żeby uniknąć ponownego..

Zapalenie mięśnia sercowego, nerwica, oraz inne choroby!

.. ...stwierdzono 1 epizod bloku przedsionkowo komorowego 2 stopnia Mobitz 1, oraz tachykardie. Ciagle czuje ból także z lewej strony co powoduje ze chodze zgiete w lewą strone. jutro mają mnie położyć w szpitalu ;( ( ( pomocy hej nie stresuj sie ja też byłam w szpitalu podejżewali u mnie..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 493

.. ...zrozumienie innych mni blokuje do tego stopnia ,że nafaszeruje się lekami ,żeby nic niebyło widać po mnie.Ale również to mnie przeraża ,że któregoś dnia to się wyda, a dla mnie to będzie katastrofa .Znam ludzi z którymi pracuje,jak znajdą się2lub3 osoby, które mnie zrozumią to będzie..

Ciąża i rozrusznik serca

.. ...z powodu całkowitego bloku przeds - komorowego 3 stopnia. Jestem w 20 tygodniu ciąży i bardzo chciałabym wiedzieć jaki zalecają kardiolodzy poród czy cesarskie cięcie czy siłami natury. Gdy byłam dzieckiem i leczyłam się w Centrum Zdrowia Dziecka w Wa - wie powiedziano mi , że w takim..

Lexapro - Str. 13

.. ...Zawsze mialam taki nawyk blokowania emocji i * nieoddychania * . Teraz oddycham gleboko, chodze na joge i psychoterapie, duzo spaceruje. I jest naprawde OK, a przynajmniej bywa dosc czesto OK. Lexapro odstawilam sama bez pomocy lekarza. Robilam to bardzo stopniowo. Moja 10 mg tabletke..

Rozrusznik serca - jak długo?

.. ...by mnie nie było ( miałam blok a - v III stopnia ).Tylko czasami nie czuję się najlepiej,bo szybko się męczę i jest mi duszno,ale jakoś sobie radzę.pozdrawiam wszystkich posiadaczy rozruszników serca!..

Bóle w okolicy aorty w górnej części mostka

.. ...potasu.Kazali brac Kaldym.EKG - blok I stopnia.Skierowanie do kardiologa,tam holter i choc mialam siedem epizodow w ciagu doby to pan Dokror stwierdzil ze nic mi nie jest a z moim blokiem dozyje starosci.Ja jednak nie dalam sie przekonac bo caly czas mialam dusznosci i stwierdzilam ze..

Wydłużony odstęp PQ

.. ...podwyższone tetno. Beta - blokerow brać nie mogę ze względu na PQ. Co w takiej sytuacji należałoby zrobić? Chodziło o 90bpm. Szczerze powiem, ze te objawy sa dosc dziwne bo... wzajemnie sie wykluczaja. Wydłużony odstep PQ swiadczy o bloku AV I stopnia co jest niegrozne ze wzgledu na..

Nie wiem co mi jest! Opisuje swoją historię i czekam na wypowiedzi!

.. ...karetka.Najpierw stwierdzili blok 1 stopnia i dali skierowanie do kardiologa.Trafilam na takiego konowala ze szkoda mowic.Spojrzal na mnie i powiedziala ze on jest takim starym lekarzem ze tylko na mnie spojrzy i odrazu widzi ze jestem zdrowa.Wyzucil mnie z gabinetu i kazal sie leczyc w..

Nierównomierne bicie serca, głównie po wysiłku - Str. 2

.. ...kardiolog podejrzewał blok jakis lewej odnogi pęczka hisa czy cos w tym stylu, na usg wyszła niedomykalnośc zastawki 1 stopnia ( podobno nic groznego ) ale na innych wszystko oki. Wszyscy u ktorych byłem nie dali mi odpowiedzi ani recepty na to co mi jest, ciezko mi jest uprawiac sport..

USG serca na ile jest skuteczne?

.. ...60/min. Zarejestrowano pojedyncze przedwczesnepobudzenia komorowe dwukształtne i pojedyncze pobudzenia przedsionkowe. W godz. Nocnych okresowo włączający się blok AV II stopnia typu Periodyka Wenckebacha...

Holter EKG i prośba o interpretacje

.. ...przedsionkowo - komorowego od bloku II stopnia Wenckebacha 5:4, 6:5, 7:6 aż do bloku przedsionkowo - komorowego II stopnia 2:1 - w mechanizmie tych zaburzeń powstaje 14 pauz o czasie trwania do 2.3 sek. W ciagu dnia epizody tachykardii zatokowej nienapadowej, w nocy tendencja do..

Wynik Holtera i jego interpretacja

.. ...Zarejestrowano pojedyncze przedwczesnepobudzenia komorowe dwukształtne i pojedyncze pobudzenia przedsionkowe. W godz. Nocnych okresowo włączający się blok AV II stopnia typu Periodyka Wenckebacha. halo??..

Stymulator - rozrusznik

.. ...serca. Ma całkowity blok przedsionkowo - komorowy No to i ja się pochwale swoimi stymulatorami, bo ma już piąty w tej chwili. Pierwszy został zamontowany 24 lata temu podczas operacji serca kiedy miał miejsce blok III stopnia. Obecnie jestem w posiadaniu dwuelektrodowego. Zycie ze..

Interpretacja holtera i echa

.. ...W nocy jeden epizod bloku a - v 2 stopnia typu periodyki wenckebacha z przerwą trwającą 1,8 sek.. Poza tym bez zaburzeń przewodzenia. Sporadyczne zaburzenia rytmu: 1 pobudzenie przedwczesne komorowe i 2 pobudzenia przedwczesne przedsionkowe/dobę. Witam ponownie. Proszę jeszce o poradę..

Odstawianie beta blokerów

.. Witam, zdiagnozowano u mnie częstoskurcze. Przez 1,5 miesiąca brałem propranolol 40mg, raz dziennie, jednakże objawy uboczne typu słabość i zawroty głowy były dość częste, od dziś lekarz zmienił mi lek na betaloc 50. Nie mówił nic, żeby odstawiać poprzedni lek( propranolol ) stopniowo, tylko po prostu je..

Holter - Prośba o interpretacje wyników

.. ...zapisie liczne epizody bloku przedsionkowo - komorowego II stopnia ( zarowno Mobitz I jak i II ) Zmiany w zakresie ST typowych dla niedokrwienia nie stwierdza sie - - tyle. Przepraszam za długiego posta, ale nie wiedziałem które informacje są ważne a które nie. Oczywiście zarejestrowałem..

Holter EKG 24

.. ...czynnośc serca z okresami tachykardii zatokowej max 157/min. W nocy jeden epizod bloku p - kII stopnia typu I z pauzą R - R 2038 msec. 2 komorowe i 5 przedsionkowych pobudzeń przedwczesnych. Jak to odczytac?..

Uczucie zatrzymania, goraco w klatce- co to moze byc

.. ...czynnośc serca z okresami tachykardii zatokowej max 157/min. W nocy jeden epizod bloku p - kII stopnia typu I z pauzą R - R 2038 msec. 2 komorowe i 5 przedsionkowych pobudzeń przedwczesnych. Jak to odczytac?..

ECHO, HOLTER, ZABURZENIA

.. ...zarejestrowano 4x incydenty bloku A - V II stopnia typu Weckenbacha. Lek: Meotcard. Kolejny HOLTER EKG W czuwaniu liczne artefakty. Średnia częstość rytmu wynosiła 92/min. Minimalna 42/min. Maksymalna 188/min. Srednia w czuwaniu 100 - 110 we śnie 60/min. bez NCN, VI oraz przerw RR *..

Dolegliwości po wstawieniu stymulatora serca

.. ...późniejszym zdiagnozowaniu bloku serca III stopnia, choroby węzła przedsionkowo - komorowego z napadowym MAS wstawiono mi stymulator serca ( Medtronic Adapta DDDR ). Kardiolog poinformował mnie, że po zabiegu będę mogła normalnie funkcjonować, tak jak przedtem - tymczasem oprócz bólów..