Blok lewej odnogi pęczka Hisa

Blok lewej, prawej odnogi pęczka Hisa

.. Blok lewej lub prawej odnogi pęczka Hisa jest zaburzeniem przewodnictwa wewnątrzkomorowego serca. Fizjologicznie, w sercu zdrowego człowieka, pobudzenia powstaje w węźle zatokowym, rozprzestrzenia się po przedsionkach i biegnie przez złącze przedsionkowo - komorowe do pęczka Hisa, następnie jego odnogami do..

Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego

.. ...mogą mieć charakter bloków przewodzenia. Na podstawie wykresu EKG możemy wyróżnić blok prawej lub lewej odnogi pęczka Hisa. W przypadku lewej odnogi, blok może dotyczyć jedynie przedniej lub tylnej jej wiązki. Osobnym rozpoznaniem jest tak zwany blok trójwiązkowy, czyli współistnienie..

Echo serca - Str. 51

.. ...stwierdzeniu w ekg lewogramu, bloku prawej wiązki lewej odnogi pęczka Hisa i tachykardii, a badałam się w związku z częstymi omdleniami. Bardzo proszę o odpowiedź bo już nie wiem któremu lekarzowi wierzyć - każdy mówi coś innego bardzo prosilabym o interpretacje ponizszych wynikow.Mam 27..

Echo serca - Str. 52

.. ...przerostem. EKG, całkowity blok lewej odnogi p.Hisa ( LBBB ) – następstwo zwolnienia lub przerwania przewodzenia w lewej odnodze pęczka Hisa. Brak synchronizacji w pracy komór może powodować lub pogłebiać już istniejącą niewydolność serca. Blok odnogi może również przejść w..

Echo serca - Str. 53

.. ...stwierdzeniu w ekg lewogramu, bloku prawej wiązki lewej odnogi pęczka Hisa i tachykardii, a badałam się w związku z częstymi omdleniami. Bardzo proszę o odpowiedź bo już nie wiem któremu lekarzowi wierzyć - każdy mówi coś innego. Czy to możliwe, że niedomykalność zastawki nie jest stała..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 22

.. ...ergospir.mam całkowity blok lewej odnogi Pęczka Hisa - wynik byłby nieprawdziwy.Wg moich wiadomości masz niewydolność umiarkowaną/2 stopień z 4/ - więc jeszcze jako tako.Musisz !się bardzo ,bardzo oszczędzać i będzie dobrze,musisz być optymistą,żadnego dołowania/można to zrobić - wiem z..

Jestem już po ablacji - Str. 2

.. ...zabiegu powstał u męża blok lewej odnogi pęczka Hisa. Lekarze twierdzą ,że to naturalna rzecz. Jednak odczuwamy pewien niepokój i obawy. Poza tym mąż dziwnie się czuje. To znaczy twierdzi,że jego serce bije w rytm powolnego auta.Jest taki z powolniony. Nie wiem czy to normalne i będzie..

Dodatkowe skurcze - Str. 133

.. ...bundle branch block, - blok lewej odnogi pęczka Hisa. a mnie nie okreslili skąd pochodzą moje skurczątka, ale dowiem się tego. oczywiscie znów muszę się forsować na drugą stronę! gabi tak mi pisze na wypisie l - 49 czy nie chodzi to o jakias norme wedlug lowna czy jakos tam?czytam sobie..

Złe wyniki EKG

.. ...V3, cechy niepełnego bloku prawej odnogi oraz blok przedniej wiązki lewej odnogi pęczka Hisa, zał. Q w odpr. I, a VL, cechy przerostu lewej komory ( wskaźnik Sokołowa – 41mm ). Hmmm brzmi to bardzo groźnie ale dwukrotnie robili mi echo i serce jest w normie. Jedynie holter..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 14

.. ...przegrody w zwiasku z blokiem prawej odnogi pęczka HIsa. Wybitnie hyperkinetyczny charakter skuczu mięsnia lewej komory i tachycardia sugeruja nadczynnosc tarczycy. Badania wykluczyly tarczyce. Dostalam lek od internisty PROPRANOLOL bralam go 2 razy dziennie po 1 tabletce i bicie ustalo...

Pytania o blok wiązki przedniej lewej odnogi pęczka Hisa

.. ...niskie tętno. Czy ten blok mam jakiś wpływ na nadciśnienie tętnicze i niskie tętno? Czy ktoś może wie,co to jest ten blok i jakie niesie ze sobą niebezpieczeństwa ? Może ktoś ma podobne schorzenie ? Czy blok wiązki przedniej lewej odnogi pęczka Hisa? jest dziedziczny? czy nabyty? Bardzo..

Bradykardia i migotanie przedsionków a rozrusznik

.. ...dolnoprzedsionkowy, blok przedniej wiązki lewej odnogi pęczka Hisa, liczne svpcs ( 2400 ), wstawki AT około 130 par, jestem po operacji koarktacji aorty w 1989 roku, no i teraz napadowe migotanie przedsionków. Oczywiście opisując dokładnie moje wyniki musiałbym poświęcić na ich opisanie..

Blok wiązki przedniej lewej odnogi pęczka Hisa

.. ...wykryte przy badaniu EKG; blok lewej odnogi pęczka hisa.Lecze się na nadcisnienie używam leki Bisopromereck5 biore pół tabletki rano ; Triktace 5 pół tabletki rano Hydrochlirydiazydum1,25 mg rano. Nie wiem czym są u mnie spowodowane takie obijawy jak dygotanie lewej strony ciała aż po..

Blok lewej odnogi pęczka Hisa

.. ...optymizm.Pozdrawiam Nie przejmuj się . Blok odnogi pęczka Hisa nie jest groźny. Ludzie z tym żyją. Nie jest to sytuacja zagrażająca życiu i zdrowiu. Jest to jeden z czynnikow po ktorych rozpoznaje sie pocztki roznych chorob ukladowych.U mnie to wystapilo i choroba pokazala swoje macki..

Nierównomierne bicie serca, głównie po wysiłku - Str. 2

.. ...kardiolog podejrzewał blok jakis lewej odnogi pęczka hisa czy cos w tym stylu, na usg wyszła niedomykalnośc zastawki 1 stopnia ( podobno nic groznego ) ale na innych wszystko oki. Wszyscy u ktorych byłem nie dali mi odpowiedzi ani recepty na to co mi jest, ciezko mi jest uprawiac sport..

Bradykardia konsultacyjna bezobjawowa

.. ...niemiarowy ok.40 - 60/min. Blok tylnej wiązki lewej odnogi pęczka Hisa i niepelny blok prawej odnogi pęczka Hisa.Poczul sie zle uprawia sport gra w siatkówkę USG serca Lewa komora prawidłowej wielkosci bez zaburzeń funkcji skurczowej globalnej i odcinkowej. aparat zastawkowy bez zmian..

WPW - wyniki holtera

.. ...Zespoły QRS o morfologii bloku lewej odnogi pęczka Hisa. Okresowo zespoły QRS o prawidłowej morfologii - choć poszerzone. Granicznie krótki PQ ( 0,1s ). Nieliczna, pojedyncza ekstrasystolia nadkomorowa...