Blok prawej komory serca

Blok lewej, prawej odnogi pęczka Hisa

.. Blok lewej lub prawej odnogi pęczka Hisa jest zaburzeniem przewodnictwa wewnątrzkomorowego serca. Fizjologicznie, w sercu zdrowego człowieka, pobudzenia powstaje w węźle zatokowym, rozprzestrzenia się po przedsionkach i biegnie przez złącze przedsionkowo - komorowe do pęczka Hisa, następnie jego odnogami do..

Arytmogenna dysplazja prawej komory

.. ...dekstrogram, napadowe bloki przewodzenia komorowego, tachykardię i częstoskurcze komorowe. W ECHO serca: zaburzenia kurczliwości prawej komory, poszerzenie jej światła, czasem uwypuklenia ściany w postaci tętniaków. W diagnostyce wykonuje się także izotopowe badanie mięśnia sercowego..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...EKGi UKG. ekg Niepelny blok prawej odnogi p.Hisa.QT - 0 - 42sek.Rytm zatokowy zaburzony pojedynczymi pobudzeniami nadkomorowymi oraz wstawkami migotania przedsionkow. UKGLP42LK31/49EF50%IVSd1,3Jamy serca niepowiekszone.Zastawki serca bez istotnych zmian.Grubszy miesien LKi przegrody..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 7

.. ...o typie niezupelnego bloku prawej odnogi peczka Hisa ;>Normogram:Rytm zatokowy zaklocony pojedynczymi pobudzeniami nadkomorowymi v1,v2 o typie niezupelnego bloku prawej odnogi peczka Hisa 24h Holter:pobudzen nadkomorowych 374. bigeminii nadkomorowych 2. trigeminii..

Echo serca - Str. 6

.. ...serca.wpisano mi w w orzeczenie blok prawej odnogi p.HISA.Pozostale parametry w sercu byly w porzadku.Chcialbym sie dowiedziec czy jest to grozne i czy wplyw na poiekszenie prawej komory ma to ze od kilkunastu lat trenuje na silowni.Z gory dziekuje za odpowiedz.Pozdrawiam. Pani Izabello..

Echo serca - Str. 44

.. ...osierdziowym. i wyszło mi na EKG blok prawej komory serca witam! Proszę o wyjaśnienie i interpretację. Lekarz wykonał echo 2D u mojego synka w 5dż. Lv 18mm, SF - 32%,IT - II/III z fala zwotną o Vmax 3 m/s. Orient. ciśn. w RV 35mmHg. Przepływ w ( tu ciężko rozczytać ) w HP turbulentny...

Serce przestaje nagle bić i wraca z wielkim hukiem

.. ...o typie niezupelnego bloku prawej odnogi peczka Hisa ;>Normogram:Rytm zatokowy zaklocony pojedynczymi pobudzeniami nadkomorowymi v1,v2 o typie niezupelnego bloku prawej odnogi peczka Hisa 24h Holter:pobudzen nadkomorowych 374. bigeminii nadkomorowych 2. trigeminii..

Dodatkowe skurcze komorowe

.. ...innego. Na roznego rodzaju bloki , przerwy w pracy serca itp. Moze chodzi Ci o defiblyrator. W kazdym badz razie ja mam wszczepiony rozrusznik i od okolo pol roku mam czestoskurcze ( przez rok prawie 600!!! ). Biore biosotal i prestarium, ale pomalu szykuje sie na ablacje niestety.. Lek..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 9

.. ...przejściowy lub trwały blok przedsionkowo - komorowy; * przebicie ściany naczynia lub serca, krwawienie do jamy osierdziowej; Powiązane artykuły: już to czytałam ale zanim miałam cewnikowanie i koronografie to co czytałam to wogóle sie nie pokrywało z prawdą ja po cewnikowaniu i..

RBBB co to jest?

.. ...stwierdzono u mnie RBBB czyli blok przedsionkowo komorowy prawej odnogi pęczka hisa. Co to tak właściwie jest, bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym i jakie ewentualne kroki powinienem dalej podjąć?? Witam, u mnie tez to stwierdzono. Lekarz poinformowal mne, ze o ile nie ma..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 4

.. ...mitralnej i częściowy blok prawej odnogi pęczka hisa. A może ktoś zna normy ile jest dopuszczalnych dodatkowych skurczów komorowych i nadkomorowych ? u mnie stwierdzono tachykardie zatokową... to chyba nie jest takie groźne? prosze o jakieś informacje na ten temat Wiatam mam pytanie czy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 14

.. ...przegrody w zwiasku z blokiem prawej odnogi pęczka HIsa. Wybitnie hyperkinetyczny charakter skuczu mięsnia lewej komory i tachycardia sugeruja nadczynnosc tarczycy. Badania wykluczyly tarczyce. Dostalam lek od internisty PROPRANOLOL bralam go 2 razy dziennie po 1 tabletce i bicie ustalo...

Zespół WPW i brak skierowania na ablację

.. ...tachykardię zatokową niepełny bloka prawej odnogi pęczka hisa i wypadanie płatka oraz niedomykalność zastawki trójdzielnej i mitralnej II/I stopień. Od roku łapią mnie częstoskurcze nadkomorowe i tachykardia zatokowa - tak to zostało nazwane fachowo czy gdyby to było wpw to po ekg..

Kardmiopatia rozstrzeniowa z utrwalonym trzepotaniem przedsionków

.. ...przeds.ok.250/min z zawansowanym blokiem przedsionkowo - komorowym i niemiarowa czynnością komór od115/min do 85/min.Patologiczny lewogram .Blizna po zawale przedniokomorowym z cechami przeciążenia lewej komory. RTG - sylwetka serca powiększonaCz USKG - Zastawka mitralna morfologicznie..

Rozrusznik serca - pytania i wątpliwości - Str. 3

.. ...7000 ) oraz doszedł mi blok komorowo - przedsionkowy II st Mobitz II wykryty po omdleniu z utratą przytomności ( miałam ich tylko 2 na dobę a najdłuższy to 2,1 sek ). Słyszałam, że w takich sytuacjach wstawia się rozrusznik serca - jak duże jest prawdopodobieństwo że i ja go będę miała?..

Bradykardia konsultacyjna bezobjawowa

.. ...niemiarowy ok.40 - 60/min. Blok tylnej wiązki lewej odnogi pęczka Hisa i niepelny blok prawej odnogi pęczka Hisa.Poczul sie zle uprawia sport gra w siatkówkę USG serca Lewa komora prawidłowej wielkosci bez zaburzeń funkcji skurczowej globalnej i odcinkowej. aparat zastawkowy bez zmian..