Blok prawej odnogi pęczka Hisa

Blok lewej, prawej odnogi pęczka Hisa

.. Blok lewej lub prawej odnogi pęczka Hisa jest zaburzeniem przewodnictwa wewnątrzkomorowego serca. Fizjologicznie, w sercu zdrowego człowieka, pobudzenia powstaje w węźle zatokowym, rozprzestrzenia się po przedsionkach i biegnie przez złącze przedsionkowo - komorowe do pęczka Hisa, następnie jego odnogami do..

Zespół Brugadów

.. ...pierwszych trzech odprowadzeniach przedsercowych ( V1 - V3 ). Leczenie zespołu Brugadów polega na zabezpieczeniu chorego przed nagłym zatrzymaniem krążenia. Wszczepia się kardiowerter - defibrylator ( ICD )...

Zaburzenia przewodzenia śródkomorowego

.. ...czyli współistnienie bloku prawej odnogi pęczka Hisa, bloku przedniej wiązki lewej odnogi oraz wydłużenia odcinka PQ w zapisie EKG. Zmiany długości odcinka QT, morfologia ( kształt ) załamka T mogą świadczyć o zaburzeniach repolaryzacji układu bodźcoprzeodzącego w obrębie komór serca...

Echo serca - Str. 5

.. ...stwierdził niezgodny blok prawej odnogi pęczka Hisa. Ponadto wyjaśnił że jest to ułomność bardzo popularna występująca w dużej liczby osób. Moje ciśnienie krwi wynosi 130/80, natomiast waga ok. 115 kg przy wzroście 183 cm.Jednak skierował mnie na badanie USG serca ( ECHO ). W wyniku tego..

Echo serca - Str. 18

.. ...PFO/ASDII, RBBB - p blok prawej odnogi pęczka Hisa niepełny bardzo prosze o interpretacje tego co napisałam... Od razu zaznaczam, że jestem laikiem. Trochę niedobrze, ze dziecko było niespokojne, bo to wpływa na dokładność badania. Ale struna rzekoma co wynisołam z forum, jeśli nie daje..

Echo serca - Str. 25

.. ...nadkomory RR , niecałkowity blok prawej odnogi pęczka Hisa Czy jeżeli podejrzenia tej wady przeciekowej potwierdzą się, to oznacza to coś grożnego? Jakie są ewentualne metody leczenia? Z góry serdecznie dziękuję za pomoc!!! Wada przeciekowa to taka , krora polega na nieprawidlowym..

Echo serca - Str. 37

.. ...miarowy niecałkowity blok prawej odnogi pęczka hisa lewogram patologiczny Co pani sądzi o badaniach EKG? Bardzo proszę ustosunkować się do badania echo, czy wymiary jam serca są w normie? I co z całą resztą, bo jakoś nie jestem pewna, że jest dobrze. Pani Izo bardzo prosze o ile to..

Podejrzenie zespołu WPW - Str. 6

.. ...: ) Mam też niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa i wypadanie płatka mitralnej oraz I st. fali zwrotnej na trójdzielnej i niemiarowość oddechową i skurcze dodatkowe, oraz częstoskurcze - jakie nie wiem. Jestem po zabiegu zamknięcia PFO. Na wysiłkowym wyszły mi obnizenia ST. Mam płaskie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 5

.. ...nazywa * niezupełny blok prawej odnogi pęczka Hisa * . Objawy prawie jak moje. I czasem sama się zastanawiam, czy czasem tego nie mam? Bo nigdy jeszcze nie uchwycili mi samego początku ataku. Zawsze to EKG jest po jakimś czasie. A najgorszy to sam początek. Powiem wam, że ostatni atak..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 21

.. ...Pierwsze EKG niecałkowity blok prawej odnogi pęczka Hisa , umiarkowane obniżenie ST. Drugie EKG nieprawidłowy kąt osi QRS - T,umiarkowane obniżenie ST,niedokrwienie podwsierdziowe ściany dolnej i bocznej. Badanie ECHO Lewa komora poszerzona , EF55% , Hypokineza dolnej ściany ,..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 22

.. ...ergospir.mam całkowity blok lewej odnogi Pęczka Hisa - wynik byłby nieprawdziwy.Wg moich wiadomości masz niewydolność umiarkowaną/2 stopień z 4/ - więc jeszcze jako tako.Musisz !się bardzo ,bardzo oszczędzać i będzie dobrze,musisz być optymistą,żadnego dołowania/można to zrobić - wiem z..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 7

.. ...płatka, i czesciowy blok prawej odnogi pęczka Hisa ale lekarze zapewniali że to nic takiego. Ja jednak z każdym dniem czułam się gorzej( dziwiłam się bo przeciez jak o tym nie wiedziałam to to tylko raz na jakiś czas miałam objawy ) po holterze okazało się ze mam dużo dodatkowych..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 120

.. ...ze stwierdzono u mnie blok nezupwłny prawej odnogi pęczki Hisa, ale pani doktor jak wczesniej kardiolog mowili mi ze to nic takiego i tego sie nie leczy ze to taka uroda serca, ale mam troche przyspieszone tętno ( ja mysle ze to z nerów, bo ja to wszedzie sie denerwuje i jak robila mi..

RBBB co to jest?

.. ...stwierdzono u mnie RBBB czyli blok przedsionkowo komorowy prawej odnogi pęczka hisa. Co to tak właściwie jest, bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym i jakie ewentualne kroki powinienem dalej podjąć?? Witam, u mnie tez to stwierdzono. Lekarz poinformowal mne, ze o ile nie ma..

RBBB - blok prawej odnogo pęczka Hisa

.. Witam Wszystkich! Mam 24 lata. W EKG spoczynkowym stwierdzono u mnie RBBB ( QRS=132 ms ). Czy ktos z Was to ma i w jaki sposob wplywa to na wydolnosc serca? Poza tym stwierdzono u mnie nerwice. Mam bole w klatce piersiowej, uczucie dlawienia. Echo serca nie wykazalo zadnych istotnych zmian w sercu, wiec..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa

.. ...informacje dotyczace bloku prawej odnogi pęczka hisa. Proszę mi napisać na maila. igdzie nie umiem tego znależć Niestety, mam to samo. Nie sugeruj się za bardzo treścią poniższych informacji. Nie wszystko musi akurat Ciebie dotyczyć. Pozdro, K. - - - - Do wywołania skurczu serca..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 2

.. ...Co to jest niepełny blok prawej odnogi pęczka hisa Witajcie,u mojego 16 - letniego syna tez stwierdzono blok prawej odnogi bardzo sie boję co z tego będzie dalej,syn ćwiczy samoobronę , na razie kazano mu zrezygnowac z treningów i chodzi cały czas poddenerwowany,już nie wiem co..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 3

.. ...również mam niepełny blok prawej odnogi pęczka HIsa. Kardiolog powiedział, że ma to bardzo dużo osób ( rzeczywiście jest nas tu dużo ) i nie powoduje zagrożenia życia. Oczywiście są różne stopnie bloku. Jeśli lekarz nic wam nie przepisuje, to się nie martwcie. Mnie też zdażają sie chwile..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 4

.. ...Przy badaniach sportowych wykryto u mnie * niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa * czy to coś groźnego. Lekarz powiedział ze po USG serca powie co dalej ale rownież ze po wiekszym wysiłku moge umrzeć..

EKG i za każdym razem co innego wychodzi

.. ...P i QRS niecałkowity blok prawej odnogi pęczka Hisa lewogram umiarkowane obniżenie ST Miałam przytym puls 116 uderzen na min. Z góry dziekuje Przepraszam w tych pobudzeniech węzłowych bez tych cyferek 133 miało byc. Czy naprawde nikt nie moze mi pomóc? Bardzo mi na tym zalezy a co na to..

Dodatkowe skurcze - Str. 269

.. ...wcześniejszych badaniach holtera wyszło że mam jeszcz blok AV II st. A jeśli chodzi o nerwy to niestety ale chyba masz rację, mam nerwicę. Dzięki za komentarz. Pozdrawiam do Adam:z tymi wynikami idz do kardiologa...

Złe wyniki EKG

.. ...V3, cechy niepełnego bloku prawej odnogi oraz blok przedniej wiązki lewej odnogi pęczka Hisa, zał. Q w odpr. I, a VL, cechy przerostu lewej komory ( wskaźnik Sokołowa – 41mm ). Hmmm brzmi to bardzo groźnie ale dwukrotnie robili mi echo i serce jest w normie. Jedynie holter..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 4

.. ...mitralnej i częściowy blok prawej odnogi pęczka hisa. A może ktoś zna normy ile jest dopuszczalnych dodatkowych skurczów komorowych i nadkomorowych ? u mnie stwierdzono tachykardie zatokową... to chyba nie jest takie groźne? prosze o jakieś informacje na ten temat Wiatam mam pytanie czy..

Dekstrogram patologiczny - blok prawej odnogi pęczka Hisa

.. rzeczywiscie jest to cecha osobnicza ( cos jak kolor wlosów ) bez wplywu na funkcjonowanie/przezywalnosc, czy tez moze cos powazniejszego? jakie badania poza ekg nalezaloby wykonać zeby wykluczyc inne ( skorelowane, mozliwe ) schorzenia? dzieki za pomoc z..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 14

.. ...przegrody w zwiasku z blokiem prawej odnogi pęczka HIsa. Wybitnie hyperkinetyczny charakter skuczu mięsnia lewej komory i tachycardia sugeruja nadczynnosc tarczycy. Badania wykluczyly tarczyce. Dostalam lek od internisty PROPRANOLOL bralam go 2 razy dziennie po 1 tabletce i bicie ustalo...

Zespół WPW i brak skierowania na ablację

.. ...tachykardię zatokową niepełny bloka prawej odnogi pęczka hisa i wypadanie płatka oraz niedomykalność zastawki trójdzielnej i mitralnej II/I stopień. Od roku łapią mnie częstoskurcze nadkomorowe i tachykardia zatokowa - tak to zostało nazwane fachowo czy gdyby to było wpw to po ekg..

Czy EKG wykaże niedomykalność zastawki?

.. ...się, że mam niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa. Na szczęście nie jest to nic poważnego, ale muszę udać się do kardiologa, bo chyba jednak nie da się zauważyć niedomykalności na EKG. Pozdrawiam Nie , na pewno nie odpowie bezpośrednio. Takim badaniem jest badanie echokardiograficzne..

Dodatkowe skurcze i napady czestoskurczu a paroksetyna

.. ...w EKG byl czesciowy blok prawej odnogi pęczka hisa, ktory w niedlugim czasie ( moze miesiaca, kilku ) juz byl całkowity. Kilka lat temu idac ulica wlasnie serce zaczelo mi tak bic szybko, ale trwalo to wowczas dlugo, moze nawet 10 - 20 sekund. Mialem wrazenie ze zaraz zemdleje, robilo mi..

Interpretacja EKG

.. ...środkowego. Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa. ja mam dokladnie to samo.boje sie tego co to moze byc.bylem u lekarza tutaj w anglii i okreslil bol glowy jako migrene klasterowa. :/ ale ja jakos im tutaj nie ufam. oni polowe chorob leca paracetamolem.jak sie dowiesz co ci dolega to..

Niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa

.. ...również mam niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa!!! nie mam zielonego pojęcia co to jest???????????? czy ktoś może mi wyjaśnić tą dolegliwość??? w internecie na ten temat nic konkretnego nie znalazłam!!! a kardiolog też mi nic nie wyjaśnił a do tego mam niedomykalność mitralną( 1 ),..

Objawy migotania przedsionków?

.. ...czym martwić. Mam też blok prawej odnogi pęczka Hisa. Coraz częściej nachodzą mnie myśli że mam nerwicę serca... Poradźcie proszę, czy mam aspokoić się tą * diagnozą * ? Na razie spróbuj wyluzować, możesz brać jakieś lekkie leki uspokajające ( pewnie ziołowe ), unikaj kofeiny ( kawa,..

Wynik RBBB na EKG

.. ...stracatella RBBB to dokładnie blok prawej odnogi pęczka Hisa. Nie bój się słowa blok. W tym przypadku to tylko strasznie brzmi. Nie jest groźne. Ale obawy są złym doradcą więc skonsultuj wynik przy najbliższej wizycie u lekarza. Witam! Moja 1,9l córcia trafiła ostatnio do szpitala z..

Nierównomierne bicie serca, głównie po wysiłku - Str. 2

.. ...kardiolog podejrzewał blok jakis lewej odnogi pęczka hisa czy cos w tym stylu, na usg wyszła niedomykalnośc zastawki 1 stopnia ( podobno nic groznego ) ale na innych wszystko oki. Wszyscy u ktorych byłem nie dali mi odpowiedzi ani recepty na to co mi jest, ciezko mi jest uprawiac sport..

Częstoskurcz nadkomorowy na tle nerwowym - rokowania

.. ...częstoskurcz: niepełny blok prawej odnogi pęczka Hisa, QS w aVL, czestoskurcz z wąskimi zespołami, z drugiego ekg: spłaszczony zał. w III. Komentarz do holtera: * bez zaburzeń rytmu przewodzenia i zmian ST T * . Anula! gratuluję że miałaś tyle siły i sobie poradziaś, ja też tego pragnę,..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej i niedokurczliwość komory

.. ...odnośnie mojego niepełnego bloku prawej odnogi pęczka hisa: byłam, u lekarza na rozmowie, innego znajomego: to nie jest groźne i nie ma żadnego znaczenia, a leczenie betablokerami jest dobre na początku, jak przestaną mi te leki działać to damy coś innego : ) tak więc fiu bździu nie..

Hypokineza dolnej ściany i inne dolegliwości

.. ...Pierwsze EKG niecałkowity blok prawej odnogi pęczka Hisa , umiarkowane obniżenie ST. Drugie EKG nieprawidłowy kąt osi QRS - T,umiarkowane obniżenie ST,niedokrwienie podwsierdziowe ściany dolnej i bocznej. Badanie ECHO Lewa komora poszerzona , EF55% , Hypokineza dolnej ściany ,..

Czy takie zmiany mogą prowadzić do zawału ?

.. ...Pierwsze EKG niecałkowity blok prawej odnogi pęczka Hisa , umiarkowane obniżenie ST. Drugie EKG nieprawidłowy kąt osi QRS - T,umiarkowane obniżenie ST,niedokrwienie podwsierdziowe ściany dolnej i bocznej. Badanie ECHO Lewa komora poszerzona , EF55% , Hypokineza dolnej ściany ,..

Częściowy blok prawej odnogi pęczka Hisa

.. ...66/min.,normogram, częśćiowy blok prawej odnogi pęczka Hisa ??? i to ostatnie mnie najbardziej zastanawia dlatego chcialbym sie dowiedziec czy to trzeba leczyc i czy to jest jakas powazna wada? też to mam, z tym się rodzisz, z tym umierasz, ale na to nie : ) tak powiedziało mi kilku..

Bradykardia konsultacyjna bezobjawowa

.. ...pęczka Hisa i niepelny blok prawej odnogi pęczka Hisa.Poczul sie zle uprawia sport gra w siatkówkę USG serca Lewa komora prawidłowej wielkosci bez zaburzeń funkcji skurczowej globalnej i odcinkowej. aparat zastawkowy bez zmian Powiekszone nieco prawe jamy serca z wyrażną niedomykalnościa..

Ból zamostkowy po wysiłku

.. ...zamknięcie pfo, niezupełny blok prawej odnogi pęczka Hisa. W zasadzie moje serce uznawane jest za zdrowe. ( miałam test calcium score - ok, test wysiłkowy wykazał jedynie dolegliwości związane z wypadaniem płatka ). Hmmm czy to możliwe aby mimo regularnej kontroli kardio nie rozpoznać..

WPW - wyniki holtera

.. ...Zespoły QRS o morfologii bloku lewej odnogi pęczka Hisa. Okresowo zespoły QRS o prawidłowej morfologii - choć poszerzone. Granicznie krótki PQ ( 0,1s ). Nieliczna, pojedyncza ekstrasystolia nadkomorowa...

Blok prawej odnogi pęczka hisa

.. ...elektrokardiograficznymi. Czy blok prawej odnogi pęczka hisa uznawany jest za: - chorobę serca ? - wadę wrodzoną serca ? - zaburzenie rytmu serca ? Problemem dla mnie jest kwestia obycia, a raczej jej brak, z terminologią medyczną dlatego zastanawiam się czy na podstawie wymienionych..

Ekg JRBBB

.. ...incomplete right bundle branch block w skrócie jrbbb.wygoogluj sobie .jest w wikipedii TY masz niekompletny blok więć będziesz żył długo i szczęśliwie .Jak cię szmochód na przykład nie przejedzie ......

Proszę o pomoc

.. ...zatokowy 75 ,niepełna blokada prawej odnogi pęczka HIsa, Szerokość zespołu QRS pomiędzy 80 a 120 ms, W odprowadzeniach 1 lub 2 i V5 lub V6 załamek S lub S * szerszy niż 40 ms, oraz w odprowadzeniu V1 lub V2 czas występienia ujemnego zwrotu 45 ms lub obecny R * , czas trwania załamków P -..

Co mi jest ?

.. ...zatokowy 75 ,niepełna blokada prawej odnogi pęczka HIsa, Szerokość zespołu QRS pomiędzy 80 a 120 ms, W odprowadzeniach 1 lub 2 i V5 lub V6 załamek S lub S * szerszy niż 40 ms, oraz w odprowadzeniu V1 lub V2 czas występienia ujemnego zwrotu 45 ms lub obecny R * , czas trwania załamków P -..

Proszę o ocenę wyników EKG

.. ...zatokowy 70, niezupełny blok prawej odnogi pęczka Hisa, szerokość zespołu QRS pomiędzy 80 a 120 ms , w odprowadzeniach I lub II i w V5 lub V6 załaek S lub S * szerszy niż 40 ms, oraz w odprowadzeniu V1 lub V2 czas wystąpienia ujemnego zwrotu ponad 45 ms lub obecny R * czas twania..