Blok serca II stopnia

Niewydolność serca

.. ...diuretyki; glikozydy; beta - blokery; antagoniści wapnia - blokery receptorów wapniowych. Leczenie zabiegowe niewydolności serca: angioplastyka; by - passy; operacja zastawek serca. Stopnie niewydolności serca. - według NYHA - New York Heart Assotiation. I. bez dolegliwości przy zwykłych..

Rozrusznik serca (stymulator serca)

Rozrusznik serca (stymulator serca)

.. ...przyczyną całkowitego bloku AV i bradykardii. Tylko niektórzy pacjenci wymagają pomocy w postaci czasowej stymulacji, ponieważ ciśnienie krwi utrzymuje się zwykle w granicach normy, mimo zwolnionej czynności serca. Czasowa stymulacja jest wskazana w bloku AV drugiego i trzeciego stopnia..

Zespół MAS

.. ...napadowe występowanie bloku przewodzenia przedsionkowo - komorowego z towarzyszącymi objawami, najczęściej w postaci omdlenia lub utraty przytomności. Zespół MAS to zaawansowana postać zaburzenia rytmu serca. W bloku przedsionkowo - komorowym drugiego lub trzeciego stopnia mogą mieć..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 2

.. ...zmienia: ) pewnie dostalas bloku PK I - wszego stopnia : ). Nie cieszylbym sie na Twoim miejscu : ). Raczej nic mi nie jest. W ciągu 2 miesięcy byłam 2 - krotnie w szpitalu z innych powodów, echo serca w porządku. Ten typ tak ma: ) * Podejżewam, że wysokie tętno odczuwa się jako znacznie..

Echo serca - Str. 31

.. ...wiesz tez sporo na temat blokow przedsionkowo - komorowych,zwlaszcza II stopnia( I mobitza lub weck. )?na holterze wyszlo mi to paskudztwo,6 razy na dobe,zwlaszcza w porze nocnej i rannej.nikt z lekarzy,oprocz samego stwierdzenia bloku nie chce chce mi udzielic dokladnych..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 5

.. ...DDD - R w zwiazku z blokami II stopnia i MAS. Od niedawna ( 2 - 3 mies ) odczuwam kolatania serca i uczucie jego walenia w klatce piersiowej. Na poczatku maja br. mialem rutynową kontrole stymulatora. Niestety w trakcie tej kontroli wyszlo i mam bardzo czeste ( 581 w ciagu roku ), dlugie..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 3

.. ...również mam niepełny blok prawej odnogi pęczka HIsa. Kardiolog powiedział, że ma to bardzo dużo osób ( rzeczywiście jest nas tu dużo ) i nie powoduje zagrożenia życia. Oczywiście są różne stopnie bloku. Jeśli lekarz nic wam nie przepisuje, to się nie martwcie. Mnie też zdażają sie chwile..

Niedomykalność zastawki aortalnej III stopnia - Str. 2

.. ...pierścieni. Lekarze na blok operacyjny poszli wczoraj z samego rana. - Do wieczora udało im się zoperować dwoje dzieci. Na dziś zaplanowane są kolejne dwa zabiegi - tłumaczy prof. Michał Wojtalik, kierownik Kliniki Kardiochirurgii w szpitalu dziecięcym przy ul. Szpitalnej. Cała czwórka..

Niedomykalność zastawek

.. ...jeszcze że biore beta - bloker Pozdrawiam . a jakiego stopnia masz te niedomykalnosc? Warto zaznaczyć iż dopiero od niedawna aparaty do wykonywania echa serca mają możliwość badania fal zwrotnych i niedomykalności ( chodzi mi o DOPLERa ) stąd np echo z 1993 roku nie mogło tego wykazać...

Kto ma wszczepiony rozrusznik serca?

.. ...wszczepiony rozrusznik ( blok przedsionkowo komorowy II stopnia ) Aha i na lotnisku nie wolno przechodzić przez brami ( W Marketach można : ) nigdzie tam gdzie występuje pole magnetyczne ( NP.Rezonans Magnetyczny ) pozdrawiam U mojego taty też stwierdzono blok przedsionkowo komorowy II..

Kto ma wszczepiony rozrusznik serca? - Str. 2

.. ...leczonym miedzu innymi b - blokerem concor enap mam tez przewlekla niewydolnosc nerek i wtornoniedokrwistosc. epizody zaslabniec zawroty glowy uczucia dretwienia okolicy zamostkowej stracilam przytomnosc zanikalo tentno zostalam przyjeta do wam w wawie . przy przyjeciu stwierdzono w ekg..

Przyśpieszone przewodnicwo przesionkowo komorowe

.. ...jak to jest u was?? Blok przedsionkowo komorowy najczęściej nie wymaga leczenia w I i II stopniu, zaś w trzecim lub/i w niższych wymaga wstawienia stymulatora serca jeżeli wystapią omdlenia lub zatrzymanie akcji serca. : ) ale u mnie nie stwierdzono bloku przedsionkowo komorowego Alicjo..

Uszkodzenie przewodnictwa komorowego serca

.. ...40razy na mimnutę,stały blok Istopnia,zasłabnięcia oraz bloki II i III stopnia zdarzają się głównie po jedzeniu, kilka razy w roku tracę przytomność, niski poziom żelaza( po zażyciu czuję się lepiej ). W Poradni Zaburzeń Rytmu lekarz kardiolog zaproponował mi wszczepienie rozrusznika ale..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 22

.. ...Dodatkowym powikłaniem jest blok II stopnia serca. Jestem załamana i nie wiem co dalej można robić. Może ktoś z Was coś podpowie. Będę bardzo wdzięczna. Do Basi! Z tego co wiem z lektury i własnego doświadczenia to wynik ablacji można ocenić najwcześniej po trzech miesiącach. Podałaś..

Stymulator serca a skurcze przepony

.. ...tego że wykryli u mnie blok przedsionkowo - komorowy III stopnia ( mialam bardzo niski puls, w nocy spadał nawet do 26 )i zostałam zakwalifikowana do wszczepienia tego urządzonka : )myślę że możemy porozmawiać poza forum bo tutaj zbyt wiele pisania , moj mail : patriszja@gmail.com oki..

Stymulator serca na blok przedsionkowo-komorowy II stopnia

.. ...Witam mam rozpoznany blok przedsionkowo - komorowy II stopnia, objawowy.10 dni temu wszczepiono mi stymulator.mam kilka pytan z tym zwiazanych - czy ktos moze mi pomoc? ponawiam prosbe - nie ma tu takiej osoby? :( witam slucham o co ci chodzi mam stymulator od 3 miseicy i moge pomoc. moje..

Powikłania zawału serca, kompresoterapia

.. ...zawalu ( obrzek pluc, blok III stopnia, wstrzas kardiogenny... ) jakiś test do rozwiązania : - ) Witam! Nie tam byle jakiś test : ) Poprawka z kardilogii i to już w poniedziałek! Jeżeli ktoś zna odpowiedzi na te pytania to prosze o je zamieszczenie. Z góry serdecznie dziękuję w imieniu..

Nagle niski puls z tachycardii

.. ...okres może by wynikiem bloku przedsiąkowo - komorowym II,III stopnia i może doprowadzić do omdleń spadek tętna poniżej 40 impulsów/min a w skrajnych przypadkach to zatrzymania akcji serca. Jest to choroba zaburzenia przewodnictwa elektrostymulacj serca tutul proszę... kobitka pytała dwa..

Obawy przed założeniem rozrusznika serca

.. ...Mam 58 lat od zawsze blok przedsionkowo - komorowy 1 - szego stopnia. Od roku zarejestrowano blok p - k 1 - stopnia z max. czasem PQ do 660ms. oraz liczne epizody bloku p - k 3 - stopnia. Zakwalifikowano mnie do wszczepienia rozrusznika serca. Mam obawy co do samopoczucia i sprawnosci..

Pierwszy atak serca, przerażenie i strach

.. ...sama zakończyłam . Mam Blok I stopnia i tachykardię . Poczułam przerażenie wyszłam do męża , nic się nie uspokajało , w dodatku było mi gorąco i zimno na przemian , wszyscy którzy tomieli wiedzą o czym piszę , uczucie straszne . Po kilku minutach nie przechodziło , postanoiwiliśmy..

Osoby z rozrusznikiem serca z Dolnego Śląska

.. ...posiadaczem rozrusznika ( blok III stopnia - całkowita zależność od rozrusznika ) od czerwca 2000 roku gdzie wszczepiono mi Biotronika Kairos D. Dwa dni po zabiegu w trakcie testów urwała się jedna elektroda i zrobił się problem, tęgie głowy myślały co zrobić żeby uniknąć ponownego..

Ciąża i rozrusznik serca

.. ...z powodu całkowitego bloku przeds - komorowego 3 stopnia. Jestem w 20 tygodniu ciąży i bardzo chciałabym wiedzieć jaki zalecają kardiolodzy poród czy cesarskie cięcie czy siłami natury. Gdy byłam dzieckiem i leczyłam się w Centrum Zdrowia Dziecka w Wa - wie powiedziano mi , że w takim..

Rozrusznik serca - jak długo?

.. ...30 uderzeń. Wrodzony blok III stopnia. Czytałem trochę o rozruszniku i już się oswoiłem z ta myślą, aż tu znalazłem informację, że najdłużej z rozrusznikiem pewna osoba żyła tylko 40. Biorąc pod uwagę, że mam dopiero 20 to trochę mi mina zrzedła. Jak to wygląda statystycznie? Czy są..

Nierównomierne bicie serca, głównie po wysiłku - Str. 2

.. ...kardiolog podejrzewał blok jakis lewej odnogi pęczka hisa czy cos w tym stylu, na usg wyszła niedomykalnośc zastawki 1 stopnia ( podobno nic groznego ) ale na innych wszystko oki. Wszyscy u ktorych byłem nie dali mi odpowiedzi ani recepty na to co mi jest, ciezko mi jest uprawiac sport..

USG serca na ile jest skuteczne?

.. ...60/min. Zarejestrowano pojedyncze przedwczesnepobudzenia komorowe dwukształtne i pojedyncze pobudzenia przedsionkowe. W godz. Nocnych okresowo włączający się blok AV II stopnia typu Periodyka Wenckebacha...

Stymulator - rozrusznik

.. ...lat temu. Też z powodu bloku serca III stopnia. W tej chwili mam wszczepiony czwarty z kolei. Życie ze stymulatorem jest w zasadzie bezproblemowe. Niestety jak każde urządzenie potrafi się zepsuć. Miałem właśnie taką przygodę dokładnie 15 grudnia 2008 r. W trybie nagłym musiałem mieć..

Dolegliwości po wstawieniu stymulatora serca

.. ...późniejszym zdiagnozowaniu bloku serca III stopnia, choroby węzła przedsionkowo - komorowego z napadowym MAS wstawiono mi stymulator serca ( Medtronic Adapta DDDR ). Kardiolog poinformował mnie, że po zabiegu będę mogła normalnie funkcjonować, tak jak przedtem - tymczasem oprócz bólów..