Ból głowy ciśnienie

Inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE-I)

Inhibitory konwertazy angiotensyny (ACE-I)

.. ...zwiększeniem stężenia bradykininy we krwi, bóle głowy, niedociśnienie, wysypka, uczucie zmęczenia. Przykłady ACE - inhibitorów: Enarenal ( enalapril ), Accupro ( quinapril ), Prestarium ( perindopril )...

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze

.. ...tętniczego często są bóle głowy ( najczęściej w okolicy potylicy, krwawienia z nosa, zawroty głowy, pogorszenie tolerancji wysiłku. Często pierwszym objawem klinicznym jest pogorszenie widzenia. Nadciśnienie tętnicze wywołuje wiele niekorzystnych powikłań. Do najczęściej występujących..

Krwiak mózgu

Krwiak mózgu

.. ...zwykle bardzo silny ból głowy, mdłości, w badaniach możemy obserwować często znacznie podwyższone ciśnienie tętnicze ( skurczowe powyżej 180 mmHg, często powyżej 200 oraz rozkurczowe zwykle powyżej 100 mmHg ). Leczenie powinno odbywać się w warunkach oddziału neurologii lub..

Niedociśnienie

.. ...nieprzyjemne ( zawroty i bóle głowy, uczucie zmęczenie ) ale także niebezpieczne ( utrata przytomności ). Podobnie ostrożnie postępuje się w udarach krwotocznych mózgu, którym zwykle towarzyszy znaczny wzrost ciśnienia tętniczego ( kryza ). Nagłe obniżenie ciśnienia może w tym przypadku..

Niedotlenienie mózgu

Niedotlenienie mózgu

.. ...nagle jako zawroty lub bóle głowy, zaburzenia widzenia, omdlenia i utrata przytomności. Taka sytuacja może mieć miejsce w przypadku nagłego spadku ciśnienia ( np. hipotonia ortostatyczna ), wystąpienia ciężkich zaburzeń rytmu serca, przy nagłym zmniejszeniu się ilości dopływającej do..

Skoki ciśnienia tętniczego

Skoki ciśnienia tętniczego

.. ...głowy, mdłościami, bólem w klatce piersiowej. W zależności od wartości ciśnienia tętniczego, stan taki może stwarzać ryzyko mniej lub bardziej poważnych powikłań, jak na przykład udaru krwotocznego mózgu...

Propranolol

.. ...charakterze tachyarytmii, bóle wieńcowe, stany lękowe, drżenia samoistne, zapobieganie migrenowym bólom głowy. Do działań niepożądanych propranololu należą nadmierne obniżenie ciśnienia i nadmierne spowolnienie akcji serca ( hipotonia ortostatyczna i bloki przewodzenia ). Podczas..

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

.. ...dolegliwości, od osłabienia i bólów głowy po bóle wieńcowe, duszność, zaburzenia widzenia. Może rozwinąć się encefalopatia nadciśnieniowa z towarzyszącymi zaburzeniami przytomności. Leczenie złośliwego nadciśnienia tętniczego. Leczenie złośliwego nadciśnienia tętniczego polega na..

Kryza nadciśnieniowa

.. ...Kryzie zwykle towarzyszy ból głowy o znacznym nasileniu, zawroty głowy i zaburzenia równowagi. Mogą pojawić się wymioty i zaburzenia przytomności. Tak wysokie ciśnienie tętnicze stwarza realne zagrożenie rozerwania naczyń mózgowych i wystąpienia udaru krwotocznego. Mogą także pojawić się..

Nebiwolol (Nebilet)

.. ...niepożądane takie jak bóle i zawroty głowy, koszmarne sny, depresje oraz zaburzenia rytmu o charakterze bradykardii i bloków przewodzenia. Nebiwolol stosowany w leczeniu nadciśnienia tętniczego, zwykle łączony z innymi lekami hipotensyjnymi ( ACE - I, diuretyki ). Nebilet to handlowa..

Nadciśnienie tętnicze to problem 30 proc. Polaków

.. ...charakterystyczne objawy, takie jak bóle głowy, osłabienie, gorsza tolerancja wysiłku, wyjaśniał prof. Januszewicz. Pierwszą manifestacją tego schorzenia u większości pacjentów są niestety groźne powikłania. Jak ocenili specjaliści, ważną rolę w rozpoznawaniu i leczeniu nadciśnienia mają..

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...silnym pobudzeniem, bólem głowy - powiedział prof. Głuszek. Jest to duży problem, gdyż schorzenie to znacznie zwiększa ryzyko groźnych dla życia powikłań, jak udar mózgu, zawał serca, niewydolność serca czy nerek. Z niektórych badań wynika, że umiarkowane nadciśnienie zwiększa..

Jaki powinien być prawidłowy puls?

.. ...się czuło już w nocy. Ból głowy, stan podgorączkowy, dostał tabletkę i poszedł dalej spać. Jednak ok. południa znów marudził, że głowa go boli, może bardziej oczodoły. Zmierzyłam ciśnienie i zmartwiłam się - 111/55/95 po kilkugodzinnym leżeniu/spaniu. Nie jestem pewna jak to odczytać, bo..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 30

.. ...zmęczenie, senność i bóle głowy bywają uciążliwe. Byłam z tym nawet u lekarza ( badając serducho ), ale powiedział mi tylko, że pozostaje mi czekać, aż się zestarzeje i ciśnienie naturalnie się podniesie : - ) Reniu cieszę się Twoim sukcesem i że * przetrwałaś * . Ja mam jeszcze jeden..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 320

.. ...siły. Powrócił do mnie ból z tyłu głowy, czasem sięga aż do okolic oczu. Od rana pulsuje mocno jak nigdy, podobny do bólu przy nadciśnieniu. W szpitalu kazali mi kontrolować ciśnienie, ale... Zmierzyłam ciśnienie i mam: 122/81 puls: 82 więc wszystko jest w porządku... Nie wiem czym to..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 586

.. ...Apap w razie silnego bólu np.głowy? Pozdrawiam! Witam Mam ten sam problem od ponad 3 tygodni walczę z napadami duszności i lękiem przed śmiercią boję się wychodzić z domu bo po jakimś czasie robi mi się duszno i słabo, a mam dopiero 24 lata .W tych sytuacjach ciśnienie mi skacze..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 590

.. ...mostkiem albo taki tępy ból rozlewający się po całej klatce piersiowej - kołatanie serca 0d 130 - 170 uderzeń na minutę przy ciśnieniu 150/120 - bóle głowy - wrażenie słabnięcia bicia serca - wrażenie,ze nie mogę złapać powietrza,że oddech mam za płytki - wrażenie wzrastającego ciśnienia..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...nawet czasem chodzenie, bóle głowy i podwyższone ciśnienie. Wartości 155/95 - 145/90 w wieku 30lat. Poczatkowa diagnoza to nadcisnienie i lek enarenal. O dziwo czułam się lepiej. A ok 5 mies temu lekarz zmienił mi na betaloc zok 25, cisnienie sie unormowao, nawet było b. niskie,..

Szybkie tętno - Str. 11

.. ...niepożądanych objawów ( bóle głowy, kołatanie serca, zle samopoczucie, osłabienie, mroczki przed oczami itp. )Czy samo wysokie ciśnienie i tetno to już objawy WPW? Witajcie. Rzucila mi sie w oczy nazwa PROPRANOLOL Od wielu lat mam problem z szybkim biciem serca i ponad 5 lat bralam na to..

Niedoczynność tarczycy - Str. 3

.. ...pracą tarczycy ( okropne bóle głowy, ischiasu,wrzodów żołądka z przewlekłym zapaleniem śluzówki włącznie, refluksu, przepukliny rozworu przełykowego, uderzeń gorąca, kołatań serca,skaczącego ciśnienia, bezsenności i nerwowości ). Suplementów nie mam zamiaru odstawiać - one są konieczne,..

Zawroty głowy i ból głowy

.. czesc mam taki problem ze podczas wstawania np. z fotele mniewam zaworty glowy i bol glowy ,dodam ze mam 17 lat nie wiem co to jest Arturze Może to być np. niskie ciśnienie. Proponuje sobie zbadać u lekarza - to nie boli. Poza tym może lekarz jeszcze coś podpowie, ale skoro dzieje sie to tylko podczas..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 38

.. ...strasznie bolała mnie głowa bóle minęły na 2 dni i pojawiły sie znowu wiec poszłam do lekarza dostałam skierowanie na krew/mocz oraz skierowanie do neurologa ( około 2 lata temu trafiłam do szpitala z powodu silnych bóli głowy, zawrotów, ciśnienie itd tam zrobili mi tomografie i eeg po..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 162

.. ...przychodzi znów niepokój, ból i zawroty głowy, bezdech,kołatanie serca potęzny ból lewej reki i nogi, problemy z widzeniem i mówieniem wpadam w panike, zaczynam sie strasznie drapac po całym ciele, mierze tętno, cukier ( gdyż mam stwierdzona hipoglikemie ), ciśnienie sprawdzam ( mam..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 209

.. ...krwi do mózgu, ponieważ ból i ucisk w tylnej części szyi i głowy były dość silne, problem z oddychaniem, ucisk w klatce piersiowej, dość duże ciśnienie, ( za każdym razem badane - coraz większe ), raz miałem 160 na 120 tragedia przy tym, że normalnie mam 120 na 80, jak to powiedział..

Wysokie tętno w spoczynku - Str. 3

.. ...w spoczynku mam 150. Bóle i zawroty głowy, osłabienie. Wystarczy odstawić alkohol na tydzień i będzie OK. Z tym alkoholem jest pewnie trochę prawdy... : ) Za każdym razem, gdy trafiałem do szpitala z solidnym ciśnieniem - pytano mnie: * Dużo Pan dzisiaj pił? * . Sęk w tym, że nie piję w..

Przyczyny niskiego ciśnienia tętniczego

.. ...meczliwościa,zaburzeniami koncentracji, bólami glowy,szumem w uszach, zawrotami głowy, mroczkami przed oczami, czy też ziębnieciem kończyn. Czy znasz sposoby radzenia sobie z niskim ciśnieniem? Jeśli nie,to napisz,a podam Ci niektore niefarmakologiczne metody przeciwdzialania temu..

Nadciśnienie tętnicze

.. ...względu na bardzo silne bóle głowy podczas wysiłku a zwłaszcza na słońcu, nie występuje on na basenie lecz wtedy odzywa się duszność wysiłkowa która również mnie ogranicza. Mam straszną przemianę materii, i każda próba ograniczenia jedzenia kończy się zasłabnięciem i spadkiem ciśnienia..

Nadciśnienie - dobry lekarz z Gdańska

.. ...- po którym ma silne bóle głowy i po mimo to nadal ma wysokie ciśnienie. Nie wiem czy to żle dobrane leki i czy nie ma ratunku. Nadmieniam, ze moja mama choruje na tarczyce i nie jest leczona ( tylko zalecono obserwacje )ponieważ w wieku 70 lat i przy guzku w piersi nie można - podobno..

Bóle głowy a ciśnienie

.. ...dręczyć mnie krótkotwałe bóle głowy nad prawym okiem, lekko na skroni i w oczodole. Tak średnio co 2 - 3 dzień z samego rana, najcześciech w cieplejsze dni. Ból maksymalnie po 30 - 40 minutach przechodził. Byłem u neurologa, zostałem skierowany na rezonans magnetyczny. Wyniki były..

Bóle głowy a ciśnienie - Str. 2

.. witam ja tez mam bóle głowy na poczatku ból sie pojawiał tylko czasami i miałem uczucie jakby ktos wbijał mi igłe w gałke oczna od tyłu a teraz ból sie nassla i czuje go tylko po prawj stronie i czasm promieniuje na zaba poszedłem do okulisty który mnie badał 2 razy nawet wtedy gdy czułem ból i nic nie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 156

.. ...dużo ludzi narzeka na ból głowy ,ja również.Zastanawiam się czy nie jest to przypadkiem spowodowane zmianami temperatury i ciśnienia .Godzinę temu także wzięłam ibuprom max ,bo zaczynał mnie dynia boleć ale w tej chwili już jest ok. Tobie napewno po proszkach też jest już lepiej.Napisz w..

Jestem podłamany leczeniem nadciśnienia

.. ...przynajmniej złagodzi mój ból głowy. Chyba morfina mogła by coś pomóc, ale nie była dostępna w aptekach :/ Schemat ataku:szum w głowie, ból głowy, wycie z bolu, gryzienie mebli, wymioty dreszcze i po kilku godzinach częściowa ulga zero reakcji na leki ) ... To, że przeżyłem do 40 i..

Nadciśnienie u 28latka 236/136

.. ...łączy sie to z potwornym bólem z tyłu głowy ; nie bylam jeszcze w ciaży i tego sie najbardziej obawiam , ze ciesnienie uniemozliwi mi spokojnie utrzymac ciaze :( nie mam nadwagi rodzice sa * nieskiego cisnienia * nie mam pojecia skad takie cholerstwo sie przyplatało zaznaczyc trzeba..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 10

.. ...bardzo, miałam potworne bóle głowy, szczególnie fatalnie było gdy zażyłam Bisocard za szybko po wzięciu Polfenonu. Miałam też spowolnione tętno ( między 50 - 60 ). Teraz i tętno i ciśnienie mam ustabilizowane; ciśnienie niskie ( 90/70 ), ale zawsze miałam tendencje do niskiego ( 110/80..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 58

.. ...fatalnie a najgorszy jest ból głowy , taki jak przy nadciśnieniu, tzn mam wrażenie że mam ciśnienie grubo ponad 200 ale po zmierzeniu to 140 - 150 . Pozdrawiam. Dzień dobry wszystkim! Jestem nowa osobą na forum. Dwa miesiące znalazłam się w szpitalu z dziwnym, intensywnym kołotaniem..

Nadciśnienie oraz bóle klatki

.. Witam mam pytanie otóż mam 20 lat mam ciśnienie 180/90 z tentnem90 - 100+miewam czasami zawroty głowy oraz bule w klatce piersiowej po obu stronach oraz niżej tuż pod żebrami...... nie wiem z czego to wynika.... nie pije alkoholi nie pale ,nie przyjmuje żadnych leków odżywiam sie zdrowo mam raczej..

Nerwica i jej pierwsze objawy

.. ...otóż zaczelo sie od bólów głowy i kołatania serca. stwierdzono nadciśnienie, dostalam leki. puls jednak caly czas mi szalał - dostałam corectin. głowa przestala mnie bolec, cisnienie i puls super. a kołatanie serca zostało, cały czas jestem poddenerwowana, mam * kluske * w klatce..

Czy to już nadciśnienie?

.. ...podwyzszone bo mam wtedy min. bóle głowy ( obie skronie i tył głowy ), mroczki w oczach i wrażenie że zaraz mnie szlak trafi. Ale obecnie biorę Betaloc ZOK 50, Lisinoratio 20 i dorażnie Captopril 25 w razie skoku ciśnienia. Mam teraz ciśnienie w granicach 117 - 125/75 - 80 i nie..

Mam 14 lat, niskie ciśnienie, wysoki puls, i bóle głowy

.. ...ciśnienie, wysoki puls, i bóle głowy. Te bóle głowy ostatnio mnie dość trzymają. Chciałam iść z matką do lekarza ale, ona stwierdziła, że moje siostra w tym wieku miała tak samo. Aha, i dodam, ze moi dziadkowie mieli raka mózgu, a moja kuzynka zmarła na raka. Możliwe, że to ma jakiś..

Dziwne bóle głowy po operacji zastawek mitralnej i aortalnej

.. ...jedno mnie martwi mam bóle głowy jak się schylę i chcę zawiązać buta,albo energicznie wstanę z pozycji klęczącej to mam 3 - 5 sekundowy ból głowy jak bym czymś ciężkim dostał w głowę,na razie się nie przewróciłem. Jednak martwi mnie to? Kardiolog do którego chodzę szuka przyczyny w..

Zastawka aortalna i zastawka mitralna stan zdrowia?

.. ...bo przeszkadza mnie ból głowy który tra parę sekund 6 może 8 nie liczyłem. Ciśnienie mam dobre 120/60 stałe Co do bólu to jak bym dostał łomem w głowę ,potem przechodzi i jest ok. Czy ktoś z was ma albo miał takie objawy proszę o odpowiedź , czy powinienem się udać do neurologa , obecnie..

Skaczące cisnienie i nerwica - Str. 2

.. ...tym objawami są silne bóle tyłu głowy, zawroty, szumy. Przy braniu leków ciśnienie spada mi do 115/60, ale wszystkie leki które brałam przyczyniły się do obrzęku śluzówki nosa i gardła. Wszystkie diuretyki zatrzymują mi wodę, co prowadzi do opuchlizny nóg, twarzy i duszności. Przez 4..

Cholesterol i skaczące ciśnienie

.. ...90/60 do 170/120. Ciągły ból głowy i skaczące serce.Puls 100 - 110.Cy jest to grożne? powinna Pani pójść z tym do lekarza kardiologa, masz wysokie tętno które zaliczane jest do tachykardii i jest to w medycynie już patologia, do tego nadciśnienie, na pewno będzie Pani miała przepisane..

Jaki lekarz? zanim wątroba mi wysiądzie od leków przeciwbólowych

.. ...dostaje to prochy przeciwbólowe ( eferalgan - codeine 500+30 ) i Divascan, podejżewają bóle migrenowe głowy... jakby * olewając * to co do nich mówie, a może mają rację... ; ) Drugie to nadciśnieje, na tą okoliczność dostałem książeczkę i musze sobie mierzyć ciśnienie kilka razy..

Ból głowy i ciągłe zmęczenie

.. ...jak ściana;/ od razu ból głowy itd. następnego dnia ból ustąpił. kilka dni później znowu miałem ciężki trening tym razem na siłowni podnosiłem duże ciężary.wszystko to w okresie paru dni. po tygodniu brania kretyny zaczęła mnie boleć strasznie głowa i skoczyło mi ciśnienie 160/90. ból..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 402

.. ...się dziś z okropnym bólem głowy.Nie mogę się skupić nad niczym .Wzięłam prochy ale jak na razie nic nie pomogły .Nie powinnam chyba mieszać leków przeciwbólowych z tymi ,które biorę regularnie na nerwicę ale nie mam wyjścia,ponieważ ból jest nie do wytrzymania. Ciśnienie mam bardzo..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 472

.. ...jednym słowem do d.... ból gręgosłupa nie do zniesienia nawet leki przeciwbólowe mało pomagały tylko o dziwo nie miałam tych zawrotów głowy ciśnienie niskie jak nigdy słaba taka byłam że coś okropnego nawet obiadu nie ugotowałam i znowu pojawiły się lęki że coś się dzieje och szkoda..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 573

.. ...mnie nadal kiepsko. Ból głowy mnie wykańcza. Wzięłam dzisiaj kilka tabletek silnych p/bólowych, ale to nic nie pomogło. Chyba ostra migrena mnie dopadła, bo nawet na jedzenie spojrzeć nie mogę. I te cholerne uderzenia gorąca, normalnie jakbym menopauzę miała. Ciśnienie skacze. Kurcze to..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 839

.. ...słoneczka ,ajjjjjjj z jakim bólem glowy dzisiaj wstalam szok,już wzięlam 2 tabletki no i oczywiscie 2 razy sprawdziłam ciśnienie ,bo to pierwsza myśl jak mi przychodzi do głowy ale jest dobre wrecz książkowe więc chyba musz zwalic na pogode ,bo jest nieciekawa caly czas proszy taki..

Zmiana ciśnienia z wysokiego na niskie

.. ...dni miewam potworne bóle głowy, wczoraj zaczelam mierzyc sobie cisnienie. zazwyczaj mialam bardzo niskie 100/60 i puls 50. ale byly tez momenty gdy mi skakalo - w przeciagu godziny potrafilam miec cisnienie 200/160 a po jakies chwili wracalo do niskiego - takiego jak napisalam wyzej...

Wysokie ciśnienie a bóle głowy i nudności

.. ...zaczełam czuć sie zle ból głowy bo zawysokie ,wtedy z tyłu potylica ,ból bo za niskie wtedy okolice czoła wieczorami mnie mdli ,ale w ciągu dnia ujdzie chociaż cały czas czuję głowe lekarz mówił,że to wszystko się z czasem unormuje nawet do 2 miesięcy życzę powodzenia i cierpliwości...

Tętno u dorosłego mężczyzny

.. ...problemy z ciśnieniem: ból głowy, złe samopoczucie itd. czyli już 2 miesiące. Nie wypiłem ani kropelki alkoholu;/. Generalnie alkohol podnosi ciśnienie a my leczymy chorobę zwaną nadciśnieniem wiec oczywiste jest że alkohol jest nie wskazany. Nie mam zielonego pojęcia o częstoskurczach..

Nerwica powrót

.. ...do mózgu, a może ten ból głowy - ścisk jest oznaką nadciśnienia ? Ale może być jedno i drugie. A może jedno nakręca drugie ? Leki nadciśnieniowe nie działają, choć średnia jest 140/90 i to są górne granice normy. Ale jak mnie głowa mocniej ściska i zmierzę sobie ciśnienie, a pokarze się..

Nerwica w ciąży - Str. 149

.. ...tydzień ) takie tepe bóle głowy?Bo ja mam codziennie i nie wiem czy to od niskiego ciśnienia,czy to nerwica tak dokucza czy może to wina hormonów i w drugim trymestrze przejdą te bóle.Napiszcie bo ból dokucza bardzo,dziękuje. Jesli chodzi o mnie to ja nie miałam bólu glowy wiec nie wiem..

Nerwica w ciąży - Str. 156

.. ...już Wam o tych moich bólach głowy.Codziennie je mam i teraz strasznie mnie meczy.Zmierzylam ciśnienie i mam ok,w normie.W pierwszej ciąży absolutnie tak nie miałam .Jak myślicie czy to możliwe ze mój wiek już troszkę starszy ( prawie 37 )niż Wasz i inaczej pracują hormony.Czy to możliwe..

Nerwica w ciąży - Str. 219

.. ...prawdziwe * choróbsko. Co do bólów głowy, to ja od 2 tygodni kładę się spać z bólem i wstaję z bólem. Też jestem w 21tc. Ciśnienie mam prawidłowe, czasem wariuje mi tętno. Do Marciochy: mój numer gg4133499, jutro przed południem postaram się być dostępna. Kochane Kobietki napiszcie jak..

Ból głowy, zawroty głowy, biegunka i mdłości

.. ...żadne dodatkowe badania. Bóle głowy to mogą być działania uboczne właśnie tego leku, ale nie koniecznie bo jednak te skoki ciśnienia występują. Nie są one wcale duże, ale jakieś tam są co daje do myślenia. Trudno mi coś podpowiedzieć bo sam miałem dokładnie takie same objawy, ale udało..

Jaka jest przyczyna mojej arytmii?

.. ...dość często mam lekkie bóle głowy. Dodatkowo nieustannie się drapię, wciąż ruszam rękami i coś muszę nimi robić, a do tego gdy siedzę, * macham * nogą, aż cała rodzina się ze mnie śmieje. Czy to może być nerwica i moja arytmia może być tym spowodowana? Jak rozpoznać, czy mam nerwicę?..

Pulsujące ciało i nadciśnienie

.. ...się we znaki: potworne bóle głowy takie ,że * lądowałam * na pogotowiu albo w szpitalu, bo zwykłe tabletki nie pomagały, wszelkie zmiany klimatu równały się z wizyta u lekarza, drętwienie rąk,dziwna drętwota twarzy, problemy z mówieniem i ze wzrokiem. Odkąd biorę leki jest lepiej, choć..

Leczenie nadciśnienia

.. ...samopoczucie i minęły bóle głowy, odstawił prawie wszystkie inne leki. Od tamtego czasu sam zacząłem stosować sok Noni ( bóle kręgosłupa po urazie ) i także bardzo mi pomaga. Obecnie jestem dystrybutorem tego suplementu i pisze na tym forum ponieważ jestem przekonany iż jego stosowanie..

Leczenie nadciśnienia skutki uboczne

.. ...to nie fajne sennośc, bóle głowy itp, zmęczenie, osłąbenie itp trzeba zobaczyć od czego tak ci spada ciśnienie pozdrawiam abisynka abisynka i funkcjonujesz przy tak niskim cisnieniu nie wierze?to cisnienie co podajesz to nie do wiary ja tez biore trzy rodzaje lekow ale jak mi spada..

Niskie ciśnienie i wysoki puls

.. ...się męczę, czuję także ból w klatce piersiowej w okolicach mostku, nasila się przy głębszym wdechu, miewam czasami straszne bóle głowy i nieregularne miesiączki ( ostatnio bardzo obfite ). Zaniepokoiło mnie to, ponieważ objawy miałam już dawno lecz od jakiegoś czasu zaczęłam je coraz..

Dosyć wysokie ciśnienie u 18-latki, czy potrzebne EKG?

.. ...bardziej specjalistycznych badań, to będzie trzeba je zrobić. Może ekg trochę Cię uspokoi. Jeśli jednak rzeczywiście masz nerwicę, to przygotuj się na inne * ciekawe * objawy, np. różnego rodzaju bóle głowy...

Podwyższon ciśnienie i od razu krew z nosa

.. ...często mam zawroty i bóle głowy, ale to chyba nic do tego nie ma.. Dodam do tego wszystkiego, że mam 14 lat. Występuje u Ciebie tzw.niedokrwistość,którą należy leczyć w poradni Hematologicznej/sądzę że się leczysz i zostało określone jaki typ niedokrwistości występuje u Ciebie/może to..

Lęk, strach przed operacją bypassów - Str. 2

.. ...taki stan. Natomiast ból głowy może mieć związek ze zbyt niskim ciśnieniem tętniczym. Dzięki. Martwię się,bo tata źle to znosi.Denerwuje go ten stan podgorączkowy i ból głowy. Tłumaczę,że to normalne,że to dopiero minął tydzień od operacji. Mam nadzieję,że z dnia na dzień będzie lepiej.:..

Ciśnienie rozwalające czaszkę podczas snu

.. ...mózgowe, budzę się wtedy z bólem głowy. Niestety mam jakieś dziwne dolegliwości w ciągu dnia, tętniący szum w lewym uchu, raz głosniejszy raz cichszy, czasem go wogóle nie słyszę, zawroty głowy, uczucie ucisku w gardle, drżenia włókienek męśniowych, ból szyi po stronie lewej, czasem mam..

Zawroty głowy, ból serca, duszności, wysokie ciśnienie

.. Dwa miesiące temu pojechałam do Irlandii i tam się to zaczęło. Po dwóch tygodniach pojawiły się u mnie dziwne zawroty głowy. Miałam je nawet gdy leżałam. Często w nocy budziłam się zgrzana, miałam lekką gorączkę i wysokie ciśnienie, serce waliło mi jak oszalałe. Dodam, ze nigdy nie miałam nadciśnienia,..

Ból głowy, ciśnienie, nie mogę jechać samochodem

.. Witam. Mam do was pytanie. Fakt że mam ogromną nerwicę. Przez jakiś czas brałem lexotan ale krótko, później Asentre ale była dużo słabsza. Od 2 lat nie biorę nic. Chodzę non stop nerwowy. Na dodatek skacze mi ciśnienie, zwłaszcza to pierwsze. Biorę codziennie Bisocard ( od kilku lat ) czasami całą tabletkę a..

Nierównomierne bicie serca, głównie po wysiłku - Str. 2

.. ...poziom cholesterolu, bóle w klatce piersiowej w postaci kłucia, bóle głowy, zawroty, bóle żołądka( podobno zespół jelita nadwrazliwego ) mroczki przed oczami ( przyzwyczaiłem się po czasie ), uderzenia gorąca do głowy, spadki ciśnienia z piszczeniem w uszach, szum w uszach ) i wszyscy..

Siłownia i wysiłek przy arytmi serca

.. ...miewałem dość częste bóle głowy, nie wiedziałem co jest tego powodem. Poszedłem do lekarza. Mierzy mi ciśnienie i wyszło 170/80 i 56 puls ( elektryczny ciśnieniomierz ), od razu skierowała mnie na EKG * na górę * , więc tam się udałem. Po zrobionym EKG zrobiła mi inna pani znów pomiar..

Bóle i zawroty głowy, wypadanie włosów, osłabienie i brak koncentracji

.. ...towarzyszą mi silne bóle głowy, miałam już wykonywane różne badania, ale zawsze wychodziły pozytywnie. Jak już jednak wspomniałam od jakiegoś czasu dzieje się ze mną coś złego: bóle głowy znacznie się nasiliły, mam obniżoną temperaturę ciała i ciśnienie, bardzo wypadają mi włosy oraz mam..

Złe samopoczucie i problemy z ciśnieniem

.. ...wtedy wiadomo - senność, ból głowy, ale jak mogłam to kładłam się spać i przechodziło. Ostatnio ( 2 - 3 tygodnie )jednak zdarzają mi się dziwne rzeczy. Coraz częściej towarzyszy mi złe samopoczucie. Kilka razy było bardzo źle, poza tym niemal stale jest niezbyt dobrze. Gdy jest bardzo..

Wysokie ciśnienie i szybki puls

.. ...w dodatku mam silne bóle głowy ( skroni i czubka głowy ), gdy ją pochylam czuje kłucie w szyji i ciężko mi się oddycha .dotego od czasy do czasu kłuje mnie serce ma bóle w klatce piersiowej. wszystko opisalam lekarzowie mimo to upiera sie ze to nic powaznego, boje sie isc do pracy, boje..

Niedociśnienie - jakie leki bierzecie ?

.. ...ciśnienie może być przyczyną bólu głowy?Nie bardz w to wierzę - o ile to nie jest bardzo znaczne obniżenie ciśnienia.Nie przypominam sobie przypadku aby kogoś zaczęła boleć głowa od dużego ubytku krwi.Natomiast radzę zastosować odowiednią dietę - podobno jarska jest zdrowa i unikać..

Zawroty głowy, lęk, nogi z *waty* i bóle, oslabienie

.. ...po nich i paraliżują ból kręgosłupa.Ja po nich wstałam na nogi cieszę się że jestem sobą nawet nie mogłam się opiekować z moimi dziećmi co chwila sprawdzałam ciśnienie i puls ciśnieniomierzem do rodziny było to śmieszne bo tego nie przeszli. Witam! Mam 28 lat i też od października miałam..

Zmiana ciśnienia, wahania pulsu

.. ...dłuzszego czasu mam także bóle głowy ( nazwałabym je już chronicznym bólem głowy ), wahania temperatury ciała, nagłe poczucie duszności, za chwilę lodowate dłonie i stopy ( zdarzało mi się mieć lodowate stopy leżąc pod puchowa koldrą i w welnianych skapetach ). Chciałabym się dowiedzieć,..

Dziwna akcja serca i objawy.

.. ...utraty przytomności, bóle głowy, podobne uczucie * na kacu * , uczucie od b. mocnej akcji serca z kłuciem do praktycznie zaniku i mocnego ucisku - drętwienia w klatce piersiowej ) Wszystkie te wymienione objawy pojawiają się podczas takiego ataku a między nimi czuje się bardzo..

Zawroty głowy, ,,mocne ,, bicie serca, ciśnienie podwyższone

.. ...ciśnienie mi obniżają, ale bóle głowy, zawroty pozostają. czasem kuję mnie w okolicy serca , ale podobno to nerwobóle. Nie pamiętam dokładnie, ale to dolegliwości zaczęły się albo od momentu kiedy przytyłem ( ok 15kg po rzuceniu palenia ) albo po pobiciu, bo kiedyś mi się to przytrafiło...

Czy to może byc nerwica czy coś innego???

.. ...mogac spac przez ostre bóle głowy i brzucha. jestem alergikiem dodam choruje na atopowe zapalenie skóry i boje sie astmy. boje sie że serce to może być pisałem tak niedawno,że chyba sie wyleczyłem,a no nie:( wraca to wszystko jak bumerang a mianowicie ciśnienie i puls .ciśnienie moge..

Moje dotychczasowe zmagania...

.. ...ciśnienia mnie wykańczały.Ból głowy ,skoki ciśnienia i tętna od 42 do 102.Staram się caly czas czymś zajmować tak jak w tej chwili dziele sie moimi przeżyciami.Pozdrawiam Was wszystkich dotkniętych tym cholerstwem.Numerem pierwszzym w poprawie zdroowia - pozytywne myślenie.Henryk. Nic..

Dziwnie niepokojące ...

.. ...mam zawroty głowy i bóle głowy przy czym słabe ciśnienie a wysoki puls np. 99 na 53 a puls powyżej 100 raz był nawet 121. Po każdym posiłku jest mi niedobrze i jestem osłabiona. Byłam już u róznych lekarzy a mianowicie Laryngolok i Neurolog i nic nie wykryli. Neurolog uważa że to od tego..

Niedociśnienie – czy jest groźne???

.. ...dokucza mi straszny ból głowy, zmęczenie, senność, * lodowate dłonie i stopy * ...i nie wiem jak sobie z tym radzić... JA też mam niedocisnienie 90/60 zazwyczaj,czasem nizsze, szczególnie popołudniu. Miewam mroczki przed oczami, jest mi słabo, sennie, mam też wrażenie że za dużo śpie...

Ból głowy, drżenie rąk, zmęczenie, smutek, lekliwość

.. ...występowały zawroty głowy i bóle brzucha, bóle w okolicy serca, nadwrażliwość na ciepło, ale już się nie pojawiają. Na początku myśleliśmy, że to anemia, potem niedociśnienie krwi, coś związanego z tarczycą, ale ani morfologia, ani badania THS nic nie wykazały. Myślałem, że może to być..

Objawy niedoboru potasu

.. ...lat i mam zawroty i bóle głowy ciśnienie mi skacze 139/85 ,149/90 puls 85 ,95 innym razem 57 ekg raz dobrze raz żle .Czasami jest mi słabo czuje bezsilność w rękach i nogach. Czuje się osłabiony jak przed grypą miałem kiedyś częstoskukcz puls 149 Czy to może być niedobór potasu lecze się..

Głupia nerwica - Str. 4

.. ...popalic a najbardziej tepy ból głowy.Już nie daje rady,jestem tak otumaniona ze wyglądam jak trup.W 1 ciąży czułam się cudownie,ani jednej dolegliwości a teraz czekam kiedy to ustąpi.Oczywiście ja myśle ze głowa boli od tego ze 3 tygodnie temu odstawilam ten cholerny Bisocard bo mi za..

Nerwica, depresja, a może problemy z krążeniem, tarczycą?

.. ...zawrotów głowy, mdłości, bólu głowy, brzucha, zmęczenia, osłabienia, niskiego ciśnienia, senności, w między czasie pojawiały się kłucie w okolicach serca, nadwrażliwość na ciepło, zaburzenia widzenia ( widzenie nierelane? ), bóle kręgosłupa, nóg, kilka razy wyszły jej węzły chłonne w..

Rożnica miedzy ciśnieniem skurczowym a rozkurczowym

.. ...z tylu szyi i glowy. bóle z tyłu szyi i głowy moga byc od kręgosłupa szyjnego.A to moze być skutkiem długotrwałego siedzenia przy kompie.Cwicz codziennie,rób ćwiczenia wzmacniające mięśnie karku i grzbietu.A najlepiej jeszcze na basen sie zapisz.A ciśnienie masz dobre i nie panikuj,bo..

Nadciśnienie, choroby a długość życia

.. ...głowy, ucisk w uszach, bóle głowy odstawiłem leki, ale teraz jeszcze gorzej jakaś maskra nie mam nadwagi, nie palę, nie piję ( no może troche ), ćwiczę 2 - 3x w tyg. co zrobić, zeby to ciśnienie sie ode mnie od...??? i co jeśli nie spadnie? pozdrawiam Witam wszystkich.Jestem tu nowa,a..

Lęk przed mierzeniem ciśnienia - Str. 2

.. ...otumanienia,spowolnienia,tepy ból głowy i niepokój ze serce stanie.Jak zmierzylam ciśnienie to mało z butow nie wypadlam ze takie niskie.Nawet na wieczór to ciśnienie nie wzrasta.Nie chce ja żadnych leków narazie,w razie czego będę pila Nervosol albo Neospasmine. aga36 a do jakich..

Ból głowy przy zdenerwowaniu

.. ...cisnienie? Witaj. W zasadzie ból głowy często towarzyszy nerwicy i jest jej składową. Osobiście też miewałam straszne bóle i uciski głowy, było to nie do wytrzymania. Nasilało się przy każdej stresowej sytuacji, albo kiedy miałam dużo obowiązków i mało czasu na realizację tego..

Przyczyna ostrych bóli głowy

.. ...być powodem ostrych bóli głowy? Aż wymiotować się chce. Żeby chociaż pomagały jakieś leki. ż bólu robi mi się słabo i niedobrze. Czasem nawet kręci mi się w głowie. Jestem niskociśnieniowcem,czy może to mieć coś wspólnego z tak silny bólem głowy? po prostu masz migreny i pomęczysz sie..

Tętniak IAS

.. ...długotrawałe i mocne bóle głowy ( tomografia nic nie wykazała ) pani doktor neurolog skierowała mnie na echo serce. Po badaniu wyszedł wynik: Lewy przedsionek - tętniak IAS, bez przepływu w doplerze. Nadmienię że moj ojciec miał 3 zawały i trzeciego już nie przezył, a mama leczy się od..