Ból mózgu

Udar mózgu

Udar mózgu

.. ...nagle pojawiający się ból, zawroty głowy. Każdy pacjent po udarze mózgu powinien być rehabilitowany zarówno w zakresie zaburzeń siły kończyn jak i mowy. Program rehabilitacji dostosowany jest indywidualnie do pacjenta w zależności od potrzeb. Zapobieganie udarowi mózgu to przede..

Krwiak mózgu

Krwiak mózgu

.. ...zwykle bardzo silny ból głowy, mdłości, w badaniach możemy obserwować często znacznie podwyższone ciśnienie tętnicze ( skurczowe powyżej 180 mmHg, często powyżej 200 oraz rozkurczowe zwykle powyżej 100 mmHg ). Leczenie powinno odbywać się w warunkach oddziału neurologii lub..

Niedociśnienie

.. ...nieprzyjemne ( zawroty i bóle głowy, uczucie zmęczenie ) ale także niebezpieczne ( utrata przytomności ). Podobnie ostrożnie postępuje się w udarach krwotocznych mózgu, którym zwykle towarzyszy znaczny wzrost ciśnienia tętniczego ( kryza ). Nagłe obniżenie ciśnienia może w tym przypadku..

Niedotlenienie mózgu

Niedotlenienie mózgu

.. ...nagle jako zawroty lub bóle głowy, zaburzenia widzenia, omdlenia i utrata przytomności. Taka sytuacja może mieć miejsce w przypadku nagłego spadku ciśnienia ( np. hipotonia ortostatyczna ), wystąpienia ciężkich zaburzeń rytmu serca, przy nagłym zmniejszeniu się ilości dopływającej do..

Skoki ciśnienia tętniczego

Skoki ciśnienia tętniczego

.. ...głowy, mdłościami, bólem w klatce piersiowej. W zależności od wartości ciśnienia tętniczego, stan taki może stwarzać ryzyko mniej lub bardziej poważnych powikłań, jak na przykład udaru krwotocznego mózgu...

Zwężenia tętnic szyjnych

.. ...sprowadzać się do zawrotów i bólów głowy. Częste są także omdlenia, utraty przytomności, zaburzenia widzenia. Przy zwężeniach znacznego stopnia może wystąpić zespół TIA lub nawet może dojść do udaru niedokrwiennego mózgu. Zwężenie tętnic szyjnych operuje się, jeśli towarzyszą mu objawy i..

Objawy wylewu (udar krwotoczny mózgu)

Objawy wylewu (udar krwotoczny mózgu)

.. ...są to wyjątkowo silne bóle głowy często z towarzyszącymi nudnościami i wymiotami. Czasem pojawiają się przemijające objawy ogniskowe. W momencie krwotoku chory szybko traci przytomność, mogą wystąpić drgawki. Zwykle do udaru krwotocznego mózgu dochodzi nagle, co może pomóc w różnicowaniu..

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...silnym pobudzeniem, bólem głowy - powiedział prof. Głuszek. Jest to duży problem, gdyż schorzenie to znacznie zwiększa ryzyko groźnych dla życia powikłań, jak udar mózgu, zawał serca, niewydolność serca czy nerek. Z niektórych badań wynika, że umiarkowane nadciśnienie zwiększa..

Migrena a ryzyko zawału serca

Migrena a ryzyko zawału serca

.. Osoby cierpiące na bóle migrenowe są dwukrotnie bardziej narażone na zawał serca i mają podwyższone ryzyko udaru mózgu - wynika z badań, o których informuje pismo Neurology . Migrena to jednostronny, pulsujący ból głowy, któremu często towarzyszą nudności i wymioty, a także nadwrażliwość na dźwięk i światło...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 162

.. ...sprawdzałaś skąd te bóle głowy? Ja męczyłam się 17 lat ze strasznymi bólami głowy. W póxniejszych czasach myślałam, że może mam guza albo coś w mózgu. Na pewno mam migreny. To potwierdziła neurolog. Jednak trafiłam za świetnego laryngologa, który jako pierwsze badanie zrobił tomografię..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 200

.. ...zawrotach głowy zaczęły się bóle z tyłu głowy [lekki tępy ból, o którym później ciągle myślałam], słabo mi... Wmówiłam sobie po tym raka mózgu, nadal czuję się osłabiona i przy gwałtownych ruchach, śmiechu, głębokim wdechu czuję ucisk w okolicy mostka. Każdy mówi, że to nerwica... Z..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 231

.. ...jeden gwałtowny ruch - ból w mostku + myślenie o mostku = zawroty głowy. I reakcja łańcuchowa... Otępienie, ból z tyłu głowy, osłabienie, ciężkie oddychanie... Mam zawroty głowy przy przeżuwaniu pokarmu, patrzeniu w bok. Dzisiaj doszły nudności i płaczę cały dzień, że mam raka mózgu. A..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 244

.. ...każdy choc najmniejszy ból lub zmiana na ciele powoduje okropny strach i najgorsze myśli Ja nawet stwierdziłam że chyba jestem hipohondrykiem( czy jakoś tak ) bo jak słysze o jakiejs chorobie to od razu mam typowe dla niej objawy. Miałam juz raka żołądka płuc wątroby trzustki kregosłupa..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 134

.. ...uszach, zawroty głowy, bóle w okolicach potylicy - coś w rodzaju ucisku. I * piorunki * przeszywające głowę przynajmniej raz dziennie, przez parę sekund, ale tak, że przez godzinę dochodzi się do siebie. Głowa ważąca tyle co ciężki kloc. Nagłe uderzenia gorąca do głowy, jakby Wam krew..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 3

.. ...ija również mam częste bóle głowy, które trwaja po kilka - kilkanaście dni. Na początlu bardzo się bałem, bo mysłałem że to może guz mózgu. Poszedłem w końcu do Neurologa i powiedziałem mu szczegółowo o swoich dolegliwościach. To postukał mnie młoteczkiem po kolanach, łokciach; kazał mi..

Puls ponad 150

.. ...zaczyna odczuwać straszny ból?Lekarze niewiele mówia na ten temat. Nie potrafie odpowiedziec na Twoje pytanie ale jest mi strasznie przykro :( zycze szybkiego powrotu do zdrowia Twojemu tacie a Ty trzymaj sie : * Dzisiaj puls mojego Taty jest jeszcze wyższy 150 - 176.jest..

Koronarografia i niedokrwienie mózgu

.. ...kiedy chodzę odczuwam bóle jakby chory był żołądek szybko się męczę,jest 10 dni od zabiegu. Z podziękowaniem Jest to groźne powikłanie tego badania. Zdarza sie rzadko ale jednak musimy sie z nim liczyć. Wprowadzając do naczynia cokolwiek musimy sie liczyć z możliwościa oderwania sie..

Źle się czuje po operacji zastawki

.. ...by po lekach przeciwbólowych mieli halucynacje, mysli depresyjne, załamanie ... jestesmy przerażeni bo nie wiemy czy to efekt leków czy chwilowego niedotlenienia mózgu... dziadek ma koszmary nocne ktore mieszają mu się z rzeczywistościa, nie moze spać, cierpi... ma zaniki pamięci...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 30

.. ...nagła utrata równowagi, bóle i spięcia szyi, karku, głowy, uczucie jakby * drętwienia mózgu * ) trwają cały dzień ( oczywiście z róznym nasileniem ), od kiedy otworzę oczy do momentu kiedy ich wieczorem nie zamknę. Nie wiem czy o charakterystyczne dla nerwicy - tzn.permanentne objawy..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 8

.. ...biegunkę i niewyobrażalny ból głowy. Następnego dnia poszłam do neurologa, okulisty i zdiagnozowano * nerwicowy atak tęzyczkowy * . Skierowano mnie do szpitala tam po tomografii i arteriogrfii mózgu dianoza była inna zabrzmiała jak wyrok * tętniak mózgu z siedmioma wylewami * . Miałam..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 8

.. ...stany lękowe, duszność, bóle głowym, jakby objawy depresji, było nie było,ciagnęło sie to uff... jw. 10 lat, sens życia hm ..wątpliwy : ) Mimo wszystko, podczas migotania/lub w przerwach/, jeździłem do 15 km na rowerze,co 2 - 3 dzień. Podobno ryzykowałem, podobno miałem pierwsze objawy..

Uszkodzania mózgu przy reanimacji po zawale serca

.. ...skarżyła sie na silny ból w klatce i trudności w oddychaniu ( była przytomna zarówno jak przyjechało pogotowie jak i ją zabrali ) .. Po odjezdzie karetki razem z ojcem przyszykowaliśmy w domu jej rzeczy toaletowe etc. Przyjechaliśmy na izbę przyjęć ...i lekarze powiedzieli że mama jest w..

Udar mózgu

.. ...może odczuwać jakies bóle, czy słyszy otoczenie.Oczy ma zamknięte ale np. w nocy sama przewróciła sie na bok. Witaj Kasiu.Nie załamuj się.Mój dziadek miał też udar w wieku 82 lat.Po pól roku opieki ,leków i witamin teraz wrócił do zdrowia i jest w pełni sprawny ( jak na 83 lata )Dziadek..

Udar mózgu - Str. 3

.. ...powodu stopy cukrzycowej. Ból był nie do zniesienia, do tego stopnia że prosiła o śmierć. Była w szpitalu, ale lekarze niczego konkretnego nie zdziałali w kierunku uśmierzenia bólu i po 2 tygodniach wypisali mamę ze szpitala. Po kilku dniach w domu trafiła ponownie do szpitala, ale tym..

Udar mózgu - Str. 4

.. ...). Oj... wiem jaki to ból, kiedy spotyka cięzka choroba najbliższą osobę... Uciekam spać bo na 8 rano musze jechać do szpitala. Buziaki dla Wszystkich... niestety udar jest chorobą która dotyka całe rodziny [mowie o osobie z udarem i bliskimi którzy sie nią opiekują]. Mi czasami brakuje..

Napady słabości, lekkie drętwienie prawej strony ciała

.. ...Doszły jeszcze nudności i ból głowy z lewej strony ;/ Boje się że to może być guz mózgu. Tomograf mam dopiero 30 listopada. Przestało mi się na szczęście kręcić w głowie. Przed tym całym bólem głowy i nudnościami czytałem dużo o guzie no i widziałem jego objawy. Na następny dzień miałem..

Ciągle szybki puls i dziwne uczucie - Str. 2

.. ...to tylko nerwica była,bóle w klatce tętno takie ze ho ho dreszcze dziwne sny okropne mysli o smierci...niestety ale wszyscy Ci comysla ze sobie jaraja ziele i sa cool i git i uwazaja sie za zimali i innych s aw błedzie,Kilka lat bylem taki sie jarało sie piło sie melanzowało ale do..

Mam 14 lat, niskie ciśnienie, wysoki puls, i bóle głowy

.. ...ciśnienie, wysoki puls, i bóle głowy. Te bóle głowy ostatnio mnie dość trzymają. Chciałam iść z matką do lekarza ale, ona stwierdziła, że moje siostra w tym wieku miała tak samo. Aha, i dodam, ze moi dziadkowie mieli raka mózgu, a moja kuzynka zmarła na raka. Możliwe, że to ma jakiś..

Mam 14 lat, niskie ciśnienie, wysoki puls, i bóle głowy - Str. 2

.. To znaczy ? Bo nie zabardzo rozumiem . Ale co mogą oznaczać te zaniki pamięci ? Ktoś napisał ze dziwne żeby w tym wieku były zakrzepy??ja mam 23 lata i mialam zator,przez co udar mózgu niedokrwienny i okazało sie ze mam zakrzepice...radze szybko się udać do lekarza bo coraz więcej ludzi ma podobne problemy:/..

Jak leczyć udar mózgu?

.. ...Dzisiaj leczy sięna ból nóg, biorąc zastrzyki ( tzw. piekotę nóg od kolan w dół ) jednak bez skutku.Jeżeli ktokolwiek wie jak pomóc leczyć takie schorzenie proszę odezwij się, bo BÓL jest nie do wytrzymania. BARDZO PROSZĘ o odpisywanie na e - maila. Pieczenie skory nog od kolan w dol..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 373

.. ...od myślenia wywołuję ból w różnych częściach ciała wyzwalam różne choroby....jak nie guza mózgu bo akurat mnie kłuję w którejś części głowy to myślę że mam gdzieś raka, to znowu zawał bo kłuję mnie serce i ciężko oddycham....całe mnóstwo objawów różnych chorób. Tak więc kochana Gabi..

Tętniak tętnic mózgowych

.. ...jego pęknięcia ( np. ból głowy, lekkie omdlenia, wymioty itp. ) a wtedy często może być już za późno. Tak więc czas odgrywa tu dużą rolę. W przypadku możliwości pęknięcia tętniaka pacjenta należy poddać operacji. Zabieg polega na * zamknięciu * tętniaka, co uniemożliwi mu pęknięcie...

Ataki paniki, lęki - Str. 7

.. ...kolanach. następmne to * ból * serca jakby mial nastąpić zawal albo cos podobnego tal naprawde to były nerwowe drgania mięśni w okolicy serca. Jedne z gorszych to nagly atak duszności jakby ktoś zcisnął klatkę piersiową uniemożliwiając oddychanie. jeszcze jeden to uczucie zciskania mózgu..

Profilaktyczne badanie głowy - jak ?

.. ...ostatnio mam częste bóle głowy, niedowidzenie lewego oka, brak pamięci krótkiej, profilaktycznie chciałbym przebadać się, poczytałem w internecie odnośnie objawów guza mózgu i po części się zgadza. Nie wpadam w panikę lecz chciałbym wyeliminować to z mych myśli. Mieszkam dosyć daleko od..

Ból głowy, uczucia mrowienia i osłabienie

.. ...okresowo takie objawy: - bóle głowy - uczucie drętwienia zębów i mózgu - osłabiona koncentracja - chwilowe utraty równowagi - senność - chwilowe problemy z złapaniem oddechu - plątanie się języka( chwilowe trudności z mówieniem ) objawy trochę podobne do kaca szczególnie uciążliwe..

Zawał i niedotlenienie mózgu a szansa na wybudzenie się

.. ...na co się skarżył to ból w nodz, która była chłodna. Zarejestrował się do lekarza, który robi * przepływy * USG, ale dopiero na poczatek listopada, za pieniądze na początek października, więc pojechał do szpitala na ostry dużur i już nie dotarł. Lekarzew szpitalu mają jego pełna..

Udar niedokrwienny z częściowo sparaliżowaną lewą połową

.. ...wykazała. Podają leki przeciwbólowe. Mówią że ma leżeć * * plackiem * * i odpoczywać. Ale co dalej? Mama tydz. temu zakończyła leczenie na zakrzepice w nodze przestała brać leki i zastrzyki na rozrzedzenie krwi? Czy to mogło być przyczyną udaru może jakiś skrzep się urwał i trafił do..

Udar mózgu niedokrwienny z sparaliżowaną lewą połową

.. ...kroplówki , leki przeciwbólowe i przeciw krzepnięciu krwi. Lekarze mówią że stan jest bardzo grożny chociaż żona mówi i widzi ( trochę słabo )ale próbuje.Nawet po paru dniach powoli je owoce i zupki. Ale co dalej? Zona 2 tygodnie. temu zakończyła leczenie na zakrzepice w nodze przestała..

Lęk jest naszym przyjacielem - Str. 8

.. ...pozbycia się paraliżującego bólu powstałego np. poprzez przygniecenie stalą złamanej nogi NIŻ MYŚL * CI WSZYSCY LUDZIE BEDĄ NA MNIE PATRZEĆ i muszę z nimi rozmawiać * ) MAMY KOMFORT . CZYM WIEKSZY KOMFORT tym większa praca nieużywanego, powiedzmy, w tej chwili mózgu wrażliwego, myślącego..

Koszmarne objawy i strach

.. ...głowie, gorąco w glowie, ból głowy, senność.Czy to nerwica ? Mam też zawroty głowy, czasem się zagapiam, strasznie mi słabo, dłonie słabe. Boję się, że mam tętniaka, albo guza mózgu. Moja neurolog stwierdziła, że mam nerwicę, ale ja boje się że jestem chora na coś o wiele poważniejszego...

Ból głowy-pomóżcie !!!

.. ...skronią odczuwam punktowy ból głowy pod czaszką.Wystarczy że potrząsnę głową i ból przechodzi na chwilę po chwili jednak wraca.Nie mam zaburzeń równowagi ,czuję się bardzo dobrze ale ten ból nad skronią doprowadza mnie do szału i boję się czy to nie nowotwór mózgu czy jakiś tętniak.Czy..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 3

.. ...pozbycia się paraliżującego bólu powstałego np. poprzez przygniecenie stalą złamanej nogi NIŻ MYŚL * CI WSZYSCY LUDZIE BEDĄ NA MNIE PATRZEĆ i muszę z nimi rozmawiać * ) MAMY KOMFORT . CZYM WIEKSZY KOMFORT tym większa praca nieużywanego, powiedzmy, w tej chwili mózgu wrażliwego, myślącego..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 12

.. ...trudności w oddychaniu i bóle w klatce piersiowej. Nerwica lękowa może też przybrać formę fobii, np. lęku wysokości . NERWICOWE REAKCJE POURAZOWE Osoby, które uległy wypadkowi, często po pewnym czasie zaczynają skarżyć się na nawracające bóle i zawroty głowy, drżenie rąk. Takie objawy..