Ból nadbrzusza

Choroba niedokrwienna a płeć człowieka

.. ...manifestuje się przeważnie bólem zamostkowym, a u kobiet - bólami w nadbrzuszu, dusznością, nudnościami i uczuciem słabości bądź zmęczenia. Kobiety na ogół później trafiają do szpitala. W elektrokardiogramie mężczyzn częściej wyraźne jest uniesienie ST, a objaw ten stanowi nieraz..

Ból żołądka

Ból żołądka

.. Ból żołądka typowo lokalizuje się w obszarze nadbrzusza, w miejscu zwanym potocznie dołkiem sercowym . Może mieć różne nasilenie, charakter i przyczyny. Ostry, kłujący ból ( jak dźgnięcie nożem ) występujący na czczo, ustępujący po posiłku jest charakterystyczny dla choroby wrzodowej żołądka. Podobne..

Maska brzuszna zawału serca

Maska brzuszna zawału serca

.. ...się silnym, dławiącym bólem w klatce piersiowej, promieniującym do lewego barku lub żuchwy, z towarzyszącym lękiem przed śmiercią i często także z dusznością. Czasami ból promieniuje do nadbrzusza lub ból w nadbrzuszu występuje jako jedyny objaw. Taką sytuację nazywamy maską brzuszną..

Nadżerki żołądka

.. ...Charakterystycznie występują kłujące bóle w okolicy nadbrzusza środkowego ( tzw. dołek sercowy ). Pojawienie się bólu jest związane z cyklem i rodzajem posiłków. Zwykle ból jest większy na czczo, gdy gromadzący się w żołądku, kwas solny drażni odsłonięte przez nadżerkę zakończenia..

Ból trzustki

.. ...obejmuje głowę trzustki ). Bóle wywołane patologią tego narządu, najczęściej ostrym lub przewlekłym zapaleniem trzustki, są odczuwalne głównie w lewym nadbrzuszu. Ostre zapalenie trzustki. Ostre zapalenie trzustki jest przyczyną niezwykle silnych dolegliwości bólowych. Choroba często..

Ból między żebrami a żołądkiem po lewej stronie - Str. 2

.. ...denerwuje.. Ja też czuję ból pod żebrami po lewej stronie jak jestem zdenerwowana. Zdarza mi się tak ok.2 razy w ciągu roku i potem przez kilka miesięcy jak się zdenerwuję to boli, ale to taki dziwny ból ( przestaje, boli,przestaje,boli ) lekarz mi powiedział, że to nerwobóle. Ja mam..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 233

.. ...Potem do tego doszedł ból brzucha, pojechałem do punktu interwencyjnego u lekarza prywatnego, gdzie dostałem kroplówki, leki rozkurczowe i obniżające kwasowość treści żołądkowych. Potem przez 2 tygodnie czułem się świetnie, a 3 dni temu wszystkie objawy powróciły: ból w nadbrzuszu,..

Choroba wieńcowa naczynioskurczowa

.. ...chorobę wieńcową ( miałem bóle zamostkowe,promieniujące do kończyn górnych,pociłem się,dyskomfort w klatce piersiowej,bóle w nadbrzuszu ,wszystko to występowało najczęściej nocą lub nad ranem. ).Mimo wspomnianego poszerzenia RCA stosowania leków ,rechabilitacji,bóle nie ustąpiły.W lutym..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 777

.. ...,,,,,,,,,,,,,,och to pieczenie i ból w nadbrzuszu,coś okropnego no i na dodatek strach przed zawalem jak zwykle ,,,,,,,, Boże użycz mi pogody ducha, abym godziła się z tym, czego nie mogę zmienić, odwagi, abym zmieniała to, co mogę zmienić Hej Kobietki i Mężczyzno : ) hehe A ja już..

Śmierć po bajpasach - Str. 3

.. ...po operacji nastąpił ból w nadbrzuszu i okazało się ,że jest stan zapalny woreczka.Na drugi dzień tato poddał się operacji woreczka żółciowego.Była to juz druga narkoza w tak krótkim czasie.Dostawał leki przeciwzapalne,przeciwbólowe, antybiotyki itd.Najprawdopodobniej woreczek żółciowy..

Ból brzucha - nadżerki na dwunastnicy, zespół jelita drażliwego - Str. 2

.. ...dolegliwości jak Pana córka. Ból w nadbrzuszu nie ustaje. W gastroskopi wyszedł stan zapalny dwunastnicy ale długotrwałe leczenie omeprazolem ( nawet w * końskiej * dawce 2 * 20 ) NIC nie daje. Jest coraz gorzej - do tego refluks i ciągłe pochrząkiwanie. Niby wpust i oddźwiernik sprawne,..

Wrzody zoladka

.. ...stronie jamy brzusznej.Bóle najczęściej pojawiają się w lewej i środkowej części nadbrzusza,. Zoladek boli mnie w srodkowej czesci ,po prawej i lewej stronie.Bylam u lekarza a on skierowal mnie na usg jamy brzusznej.Stwierdzil ze to jelito drazliwe.A czuje ze to zoladek bo jak piszesz..

Ból w nadbrzuszu nad pępkiem i pod piersią po lewej stronie

.. ...nadbrzuszu ( nad pępkiem ). Ból trwa bardzo krótko, ale powraca co jakiś czas. Wiem że leki przecizapalne mogą być tego przyczyną, ale czy ktoś miał podobne dolegliwości?? Dodam że 3 razy zdarzyło się, że ww trakcie jedzenia miałam to kłucie po lewej stronie. Bardzo mnie to niepokoi i..

Dziwny tępy, lekki ból w żołądku

.. ...taki dziwny tępy, lekki ból w żołądku, nadbrzuszu.Czasami nudności . co to może być. dwa mieśiące temu , miałam robione badania na helikobakter, wynik dobry. pij dziurawiec z melisa [expresowe herbatki]. dieta lekkostrawna,5 posiłków dziennie ,małych .Nie najadac sie do syta.Badanie krwi..

Bul nadbrzusza

.. ...u mnie bardzo ostry ból w nadbrzuszu w części centralnej tj dokładnie pod mostkiem max 2 cm. Ból tak jakby opasający z dużym nasileniem na centralny przód nadbrzusza w w/w miejscu. Był tak mocny że nie potrafiłem się wyprostować, Nie pomagała zmiana pozycji ani żadnego rodzaju przeprosty..

Przy przełykaniu uczucie dodatkowego skurczu serca

.. ...lewa komora. Odczuwam ból w nadbrzuszu, dokładnie jak nacisnę lekko wyrostek mieczykowaty ( dolne zakończenie mostka ) oraz podczas przełykania dużych kęsów dodatkowe skurcze serca? Czy ktoś ma podobne objawy bo podobno wg kardiologów nie powinny one występować w przebiegu tej choroby..

Bóle w okolicach serca, duszności, kłucia

.. ...dostałam napadu dziwnego bólu Kłucie po lewej stronie pod żebrami przeszywające i promieniujące do ramienia lewego, do szyi i twarzy ( wiem, że tak objawiają się bóle wieńcowe, również mogą zacząć się w nadbrzuszu ) Że to kłucie pojawiło się w okolicach śledziony/trzustki poszłam na usg..

Ból w niedomykalności aortalnej

.. ...podobnej wadzie macie ból w okolicach nadbrzusza ( dokładnie w okolicach wyrostka mieczykowatego - dolne zakończenie mostka ). Ból jest praktycznie pernamentny i dziwne jest to, że lekarze twierdzą, że ta wada nie wiąże się z jaikmkolwiek bólem. Sprawdzałem już żołądek i wszystko podobno..