Ból płuc

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...promieniować pod przeponę; kaszel, przyspieszone bicie serca; pacjent może odczuwać niepokój. Powikłania zatoru płuc. zapalenie płuca lub opłucnej, zawał płuca, ropień płuca, prawokomorowa niewydolność krążenia...

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...jako kołatania serca ), ból w klatce piersiowej, duszność wysiłkowa, obrzęki kończyn dolnych i powiększenie wątroby. Te ostatnie objawy są wynikiem niewydolności prawej komory serca, która z czasem może się rozwinąć u chorych z niedomykalnością mitralną. Niebezpiecznym powikłaniem..

Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa (zakrzepica żył głębokich)

.. ...ocieplenie całej kończyny, ból pojawiający się podczas chodzenia, stany podgorączkowe. Niestety, zdarza się, że choroba rozwija się skrycie i jej pierwszym objawem jest epizod zatorowości płucnej. Diagnostyka opiera się na ocenie objawów oraz wynikach badań laboratoryjnych ( D - dimery )..

Objawy ze strony serca w twardzinie układowej

.. ...powikłaniem uogólnionej postaci twardziny jest nadciśnienie płucne, dotyczy około 1/3 chorych. U części chorych obserwuje się niedomykalność zastawki mitralnej oraz objawy ostrego zapalenia osierdzia...

Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego

.. ...uspakajających i przeciwbólowych, które przyjmuje pacjent w okresie pooperacyjnym. Często chory nie skarży się na charakterystyczny ból w klatce piersiowej. Na ostre niedokrwienie mięśnia sercowego wskazuje przede wszystkim nagły spadek wydolności krążenia ( lewokomorowa niewydolność..

Echo serca - Str. 30

.. ...dekoltu.wieczorami czasami ból w kostach, delikatny szum w uszach,po wypicu większej ilości alkoholu długie dochodzenie do siebie psychiczne i fizyczne:( . Jeśli to wada serca ( zastawka dwupłatowa ) to możliwość wrodzonej - mama paliła w czasie ciąży lub nabyta - przebyte zapalenia płuc..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 244

.. ...każdy choc najmniejszy ból lub zmiana na ciele powoduje okropny strach i najgorsze myśli Ja nawet stwierdziłam że chyba jestem hipohondrykiem( czy jakoś tak ) bo jak słysze o jakiejs chorobie to od razu mam typowe dla niej objawy. Miałam juz raka żołądka płuc wątroby trzustki kregosłupa..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 457

.. ...złapał mnie okropny ból w lewym boku i tak trzymał przez dwa dni, bolało nawet przy oddychaniu. Kolejny lekarz stwierdził, że nic mi nie jest, ekg było w porządku, płuca czyste. Przeraził mnie ten ból.. Trudno było o nim nie myśleć, skoro czułem go cały czas.. Dzisiejsza noc to był po..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 653

.. ...kilka dni temu o Twoich bólach pleców * o dziwo * mialam tak samo. może to nerwy. na pewno nie rak płuc. zawsze Cię bolą czy tylko kiedy o tym myślisz? Cześć Janusz, prześwietlenie płuc nie oznacza podejrzenia raka, nie szalej. Tak prosto się na to nie zapada. Trzeba jarać jak smok przez..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 707

.. ...czucia w kończynach, bóle stawów ), prześwietlenie płuc,serca. Będzie to troche pewności,że jest wszystko w porządku ( no nie wykuczam,że może lekarz znajdzie jakieś niedomagania w organizmie ), a skupienie myslenia na czymś innym tylko pomaga w leczeniu naturalnym sposobem nerwic...

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 7

.. ...Bardzo często odczuwam ból między łopatkami i po tym pojawia się kołatanie i nierówne bicie serca.Na koniec marca mam wizytę u kardiologa z kontrolnym USG. Będę wdzięczna za odpowiedż.Pozdrawiam wszystkich. Myniu! moj numer gg 9631420, jesli chcesz pogadac , zapraszam : ) Ja w 2005 roku..

Ablacja - Str. 12

.. ...zadowolony z efektów. Co do bólu... boli najbardziej jak * grilują * żyły płucne, ale jest to ból do wytrzymania, przedsionki są niemal bezbolesne. Stąd tak różne opisy zabiegu. Często ludzie opisują pieczenie w piersiach po zabiegu. To właśnie efekt gojenia sie żył płucnych. Ja miałem..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 163

.. ...najbardziej dokucza ból ( kłucie ) w klatce piersiowej i scisk żołądka i czesto tez gardła, no i jeszcze stopa mnie boli. Coż wkręciłam sobie ze choruje na zatorowość płucną, tylko nie wiem jak to zbadać, bo nie wiem jak mam rozmawiać z lekarzem, z jakim sie umowic?? Iść najpierw do..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 177

.. ...duszności,kołatanie badania bóle w klatce EKG prześwietlenie płuc itp wszystko co się dało przebadałem. Bałem się wyjechac z domu 10 kilometrów za miasto że zasłabnę umrę i nikt mi nie pomoże tętno zawszę podskakiwało do ponad 120 zawsze jak wsiadałem do samochodu lub poczułem duszność..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca - Str. 2

.. ...telewizorem poczułam ból u dołu płuca tak jak by na końcu serca. Na początku myślałam, że to przez to, że całe życie jestem bierną palaczką ( oboje rodzice palą ). Wtedy wychodziłam na balkon ( mieszkam koło lasu ) i prostując się mocno głęboko oddychałam. Po kilku minutach przechodziło...

Przyczyny zatorowości płucnej

.. ...tamtej pory dolegliwości bólu nóg ustały na jaks czas. natomiast teraz od miesiąca rano pluje krwią poszłam do lekarza dał mi badania na krzepliwość i wyszły mi takie wyniki jak powyżej podałam czy to coś zaczyna byc poważnego? prosze o odpowiedz !!! Czy może to byc zakrzepica płuc???..

Zatorowość płucna i acenocumalor - jak długo?

.. ...wypowiedzi i czuję, że jesteście Państwo tak samo samotni i niedoinformowani jak ja. Mam mnóstwo pytań i borykam się od trzech miesięcy w samotności z dusznością, kaszlem i bólem. Kiedy to się skończy?..

Ból w klatce piersiowej i brak diagnozy

.. ...około rokupojawił mi sie ból w klatce piersiowej, do tego dochodziło kołatanie serca, drżenia oczywiście lek, dretwienie rąk, czasmi dyskomfort w głowie, od wrzesnia 2005 roku chodzę po lekarzach zrobiłam niemalże wszystkie badania z krwi, miałam robione EKG, USG jamy brzusznej, badałam..

Wada wrodzona serca ASD II - Str. 2

.. ...osoby po operacji mają bóle jeszcze za mostkiem i czy długo sie utrzymywały jeśli wystepowały. Prosze o odpowiedż. Ja nie mam co prawda ubytku międzyprzedsionkowego, ale miałam międzykomorowy, a do tego inne nieprawidłowości, zwane tetralogią Fallota ze zrośnięciem ( atrezją ) zastawki..

Niedotlenienie przyczyną zawału serca?

.. ...zażyła Ketonal Forte na bóle stawów, po 30 minutach zaczęła się ostra reakcja alergiczna objawiajaca się opuchnięciem gardła, obrzękiem płuc...mało brakowało, aby się udusiła. Miała bardzo wysokie ciśnienie. Pogotowie zabrało ją na OIOM przy oddziale kardiologicznym, tam po podaniu haków..

Do którego roku życia rośnie serce?

.. ...wierzyć? Od 2 tygodni mam bóle w połowie drogi od mostka do grdyki.Wszystkie badania wykazały że wszystko jest w porządku( serce, żołądek płuca ). Jedynie co może być to p.doktor powiedziała że mam troszkę zdeformowaną klatkę piersiową ( wklęsła ) i serce rozrastająć się jeszcze powoduje..

Dziwne uczucie w przełyku i ból klatki piersiowej - Str. 2

.. ...też że miewam nerwo bóle ( w okolicy serca, płuc )... Do tego dochodzi jeszcze moja hipochondria... boje się że to coś poważnego... Poradzcie co robić ja mam tak od kilku dni, tzn jakby mi cos w przelyku siedzialo i nie moge tego przelknac, a poza tym probely ze snem w nocy i kolatanie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 284

.. ...,podwyższone cisnienie,bóle kregosłupa.,uderzenia goraca i zasłabniecia,zatkane uszy bóle głowy Dwa razy wylądowałam w szpitalu,zrobiłam Usg brzucha,kolonoskopie,gastroskopie,przeswietlenie płuc i nic.raz jestem otepiała,nic mi sie nie chce,dodam iż byłam osobą wesoła,energiczną a..

Kłucie serca przy wdechu - Str. 2

.. ...stwierdził że to nerwobóle, potem że to pewnie przez to że jestem taka drobna i szczupła i moje serce ma mało miejsca w klatce piersiowej:// ech... może to być: - serce - płuca - stan zapalny, który rzutuje na klatkę - przeciążenie - nerwy lekarz. ~ kasia na jakiej podstawie lekarz..

Ucisk, gula w gardle - Str. 11

.. ...gardle.W między czasie bóle w płucu,drobne skurcze mięśni jakby mi bąbelki powietrza pod skórą puszczały.Duszności,sporadyczne zawroty głowy,osłabienie.I tak to do dziś wygląda.Klucha jest irytująca,bo nie mogę się jej pozbyć a przecież trwa ona nieustannie już około 6 miesięcy !!! Jak..

Ból w okolicach serca u 16 latka - Str. 2

.. ...też męczę się z tymi bólami od lat wielu i często są bardzo mocne. lekarka kazała mi brać leki na uspokojenie. Jeśli kłuje was przy oddychaniu, macie takie uczucie jakby zebra wbijały wam sie w płuca albo po prostu coś ostrego i nasila się to przy wdechu: po pierwsze przestać pić colę,..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 11

.. ...wyrwany,dobrze że obeszło się bez bólu : ) ) ) Pozdrawiam: ) ) ) ) ) ) ) ) długo juz bierzesz revatio?jak sie po nim czujesz? Revatio biore mnij więcej 5 lat. Czuję się niezle, raz gorzej,raz lepij w sumie nie mogę narzekać bo od 7 lat choroba stoi w miejscu. Moze to też wiek( chociaż..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 13

.. ...brzusznej, zgłosiłam się z bólem brzucha po lewej stronie i miałam jeszcze wtedy wykupione przez pracodawcę dodatkowe ubezpieczenie medyczne ). Wyszła niedomykalność na zastawce trójdzielnej I stopnia 2,3m/sek + śladowa na zastawce pnia płucnego. RVSP ok. 32 - 33 mmHg. Kardiolog..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 17

.. ...baterie. Żartuję ,że poza bólem chodzę na krótkiej smyczy. Nawet mam problem z prysznicem. Myję się do połowy i od połowy ( wkłucie jest założone poniżej pępka z prawej lub lewej strony ). Pomimo ponad półrocznego leczenia nie czuję poprawy. A nawet mój stan się pogarsza. Biorę też..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 23

.. ...przykrością i wielkim bólem serca chciałem was poinformować o jej śmierci. Nastąpiło to wczoraj 16.12.2008r o godz 12.15 Dziekuję wam że dawaliście jej wiarę oraz siły do walki niestety do przeszczepu się nie doczekaliśmy ale wierzę, że WAM się uda. Będę trzymał za was kciuki i jeszcze..

Problem z nabraniem błębokiego oddechu

.. ...to może jakiś ,,nerwoból * Może to być zapalenie opłucnej. Ból przy próbie oddychania * pełnymi płucami * . Powinnaś zrobić RTG klatki piersiowej, normalne zdjęcie na wprost i boczne. Ewidentnie psychika. Mam dokładnie to samo. Nie ma na to leków, trzeba soebie przekonać, że to nic..

Ból pleców i w klatce piersiowej

.. ...jeszcze lekki kaszel oraz bóle.. Ból w klatce piersiowej, w środku, ale odczuwalny na plecach, czasem jedynie z przodu. Dokładnie jakby po prawej stronie prawego płuca, od łopatki troszkę w dół. Brak przy tym duszności, pocenia się i innych tego typu objawów. Zastanawiam się skąd ten..

Problemy z oddychaniem, zawroty głowy i inne na skutek nerwów?

.. ...czegoś w gardle oraz ból za mostkiem z utrzymującymi się zawrotami głowy oraz tzw. dusznościami. Polega to na tym iż wszystko jest dobrze po czym co jakiś czas nawet siedząc ( bez wysiłku ) muszę robić po kolei nawet 10 głębokich wdechów i wydechów gdyż mam uczucie że nie dochodzi mi..

Ciśnienie 120/80 a tętno 116

.. ...98...:/ plus do tego ból z lewej strony placów, jakby w okolicy płuca, nie mogę przy tym wziąć glębokiego oddechu, bo strasznie boli... Witam wszystkich widze że macie problem kiedys miałem podobne a nawet gorsze przypadki , ledzyłem sie 5 lat na zaburzenia rytmu równowagi ,podej. guza..

Nerwica czy coś groźnego?

.. ...odczuwać * głuchy * ból na plecach ( prawa dolna strona ) tak jak by to było płuco. Stan gorączkowy utzrymywał się na poziomie 37,3. Następny objaw jaki doszedł w połowie sierpnia to omdlenia * uczucie odlatywania * oraz duszność. Udałem więc się do lekarza i została przepisana mi seria..

Ból, kłucie z lewej strony, jakby w płucach

.. ...Od jakiegś czasu mam ból, można powiedzieć w formie kłucia, po lewejs stronie pleców, gdzieś w okolicy płuc... co to może być? może dacie jakieś wskazówki? zastranawiam się czy nie warto na wszelki wypadek pójść do lekarza. Hej ja mam 19 Lat i mam to samo co ty ... gdy robie wiekszy..

Ból, kłucie z lewej strony, jakby w płucach - Str. 2

.. ...ostatnio tez mam takie problemy i ból płuc.I bańki jak postawiłem to był okropnie siny kolor.A co do petów - trucie innych to zwykłe przestępstwo.Aczkolwiek nie wprost ale zdefiniowane w kodeksie karnym...

Ból, kłucie z lewej strony, jakby w płucach - Str. 3

.. ...jakieś środki przeciwbólowe bo gdy naprzykład spalę pakę w sobotę na imprezie to w niedzielę do popołudnia nieczuję kłucia ale wieczorem już tak. A jak wieczorem znów zapalę to przechodzi. Mam też znajomych którzy palą od rana do wieczora i to minimum paczkę i kaszlą suchym kaszlem ale..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 382

.. ...kilku dni mam dziwne bóle po bokach tak jak są żebra, bolą łopatki i poniżej. Do tego klatka piersiowa. Oczywiście jedna myśl w głowie: mam raka płuc. Kurcze tak się nakręciłam, że panicznie boję się iść do lekarza. Dawno tak źle nie było z moją głową. Witaj Matiiago! Moja teściowa ma..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 487

.. ...stanie ukoić Twojego bólu.. Dziewczyny wszystkie Was pozdrawiam bez wyjątku...oraz panów również. klaudyna 45ja też wyrażam wyrazy współczucia bo wiem jak to jest stracic bliska osobe u mie minął rok jak pochowałam swoją mame zmarła na raka to była w sumie niespodziewana śmierć bo póżno..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 637

.. ...ale ale są żele przeciwbólowe ,dość skuteczne więc można troszkę złagodzić męki.Nie wiem czy stosowałaś sachol - żel - - - jeśli nie do spróbuj ,bo jest skuteczny na takie dolegliwości. Trzymaj się skarbie - - jestem z Tobą! Gardło płucz roztworem z wody utlenionej 1:10. Mój syn przed..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 742

.. ...oddycham, a w klatce ból jak diabli. Wczoraj zastanawiałam się czy to atak czy choroba płuc i stwierdziłam że dzisiaj do lekarza. No oczywiście nie dostałam numerka, ale kazali pryjść po 17 i może lekarz mnie przyjmie. Jak nie to jutro spróbuję. Gorączki nie mam, ale ja bardzo rzadko mam..

Stenty - ile życia po wstawieniu stentów? - Str. 2

.. ...potworny, rozrywający ból. nie pomagają ani szelki ani ściskanie poduszki. żeby płuca rozwinąć trzeba dmuchać powietrzem przez rurką zanurzonę w butelce - to też czasem boli, ale to mija. trzeba uzbroić się w cierpliwość. smaruj mame spirytusem ( kup u ruskich ), plecy i boki - wklepuj..

Odma płucnowa samoistna

.. ...!!! Jest to olbrzymi ból bez znieczulenia, nie życzę tego nikomu, a jak to się zaczeło poprostu baaardzo cięzko mi się oddychało, bolała mnie prawa strona, cierpła mi prawa ręka, oczywiście byłem na izbie przyjęć, gdzie zrobiono mi ekg i echo serca, i wszystko było wporządku, lekarz..

Brak tchu i częste ziewanie - Str. 2

.. ...tego jeszcze codzienne bóle głowy. Również zrobiłem sobie badania - krwi, tarczycę, echo serca, EKG, rentgen klatki piersiowej ( płuca ) i wszystko ok na badaniach ale nie ze mną. Lekarz powiedział mi że to nerwica. Leczę się od 2 tygodni i z oddechem troszkę lepiej ale trudności..

Postępujące osłabienie, obniżona temperatura ciała i zimne poty - Str. 6

.. ...uderzenia gorąca. Okropne bóle stawów, bioder ( biodro jedno operowane w 2007r - ubytek kości ) i ból łokcia ( boli mnie ciągle od 2 miesięcy ) W grudniu wykonałem kolonoskopie, gastroskopie wyniki w kierunku tarczycy i zrobiłem zdjęcie płuc i zatok ( częste bóle głowy po lewej stronie )..

Kłucie serca związane z zaprzestaniem palenia

.. ...szkodzi płucom, osłabia ból związany z działaniem toksyn z papierosów na organizm. Gdy przestaje się ich dostarczać, toksyny nadal działają, głównie na płuca, ale nic nie uśmierza bólu. Proponuję przeczekać, warto! Witam, mam ten sam problem, mam 20 lat i 3 lata palilem, od 6 dni nie..

Nieznana przyczyna duszności

.. ...rzadziej odczuwam lekkie bóle pod lewymi żebrami. Podobnie jak ~Telstar największe duszności mam przy wdechu. Jest jeszcze taki feler, że mam skolioze i po przeczytaniu różnych wypowiedzi boje się, że to może być nacisk żeber na płuca...już nie wiem co gorsze, to czy astma itp. :(..

Bezurazowo opuchnięty palec prawej dłoni - czy to może być zakrzepica?

.. ...tabletkach zmniejsza ból, maści typu nurofen emu czy ketonal lek nie pomagają, bo nie da się ich wmasować... tzn. jest wrażenie że skóra nie przepuszcza maści... zimne okłady też przynoszą ulgę, ale tylko chwilową :( jestem mamą dwójki dzieci, mam 33 lata. po drugim porodzie w 2005..

Kłucie, uczucie dyskomfortu pod lewa łopatką

.. ...odczuwam,nie jest to ból ciagły pojawia sie czasami.nie mam pojecia od czego to być moze.nerwica?kregosłup? a najczarniejszy scenarusz rak płuc???.fakt miewam problem z bólami pleców ,jak robie cos na stojaco np. zmywam naczynia pojawia się ból miedzy łopatkami.jak na razie nie byłam z..

Śródmiąższowe zapalenie płuc i problemy z sercem

.. ...przedzawałowy ( ostry ból w klatce piersiowej ). Lekarze podają nam sprzeczne, wręcz wykluczające się informacje o jego stanie zdrowia. I tak nie wiemy: czy może zrobić badanie wysiłkowe na serce skoro brakuje mu tchu?, czy nadal powinien brac encorton, czy są może inne leki? Jak tatę..

Jak wykryć nerwicę?

.. ...duszności ), * brzuszne * ( bóle, rozwolnienie etc. ) lub jeszcze inne. Warto zrobić takie badania, które z dużym prawdopodobieństwem pozwolą wykluczyć inną niźli nerwica przyczynę Twoich objawów - jeżeli np. nie masz uczucia niedotlenienia/duszności, to spirometra czy RTG płuc na liście..

Woda w płucach i woda w jamie brzusznej

.. ...zaatakowały go korzonki tzn ból który wskazywał ze sa to korzonki. Przyjechalo pogotowie, dostał zastrzyk przeciwbolowy. Lekarz pierwszego kontaktu kontynuował leczenie korzonek. Po tygodniowej kuracji zastrzykami pojechał do szpitala. Na oddziale neurologicznym podano mu leki w..

Cień w okolicy serca na RTG

.. ...odczuwałam straszny ból w klatce piersiowej który utrudniał mi oddychanie i mówienie.Lekarz zalecił mi zrobienie spirometri ale wszystko wyszło dobrze,wyniki krwi również,ale cień na zdjeciu jest cały czas trzy krotnie było powtarzane nie jest to napewno cień na lewym płucu.Ból powraca..

Niedomykalność zastawki pnia płucnego

.. ...szybko się męczę i dziwne bóle w klatce sercowej.Proszę powiedzieć mi jaki musi być mój stan zdrowia aby przeprowadzić taki zabieg.I czy zastawka płucna jest płatna? Nie znam odpowiedzi na Twoje pytania. Sama mam tę samą wadę serca, przeszłam już 3 operacje, w tym dwie w Aninie ( 1998 r...

Rozległy zawał serca

.. ...bez żandych objawów bólowych, bez dusznosci, czuła się normalnie, dopiero wieczorem gdy nagle kontakt z nią zrobił się utrudniony, zaburzenia świadomości wezwałam karetkę. W tym czasie przez te wszystkie godziny gdy czuła się dobrze rozwijał się masywny obrzek płuc i wstrząs..

Bardzo ciężki i rozległy zawał serca

.. ...konczynami reagyje na ból i wydaje mi sie ze tak jak by mnie słyszał nie wiem co mam rob ic lekarze sami nie wiedza co mowia jeden mowi tak a drugi mowi inaczej. jeszcze nie dawno miał zapelenie oskrzeli a teraz mówią ze to zapalenie płuc. a 24.06.2008r. mineły dwa tygodnie. Na razie nic..

Męczące odkaszliwanie

.. ...się skupiam. Nie czuję bóli w klatce piersiowej, chodzę na siłownie - dużo biegam, nie duszę się. Niedawno ( listopad 2007 ) robiłem wszystkie badania lekarskie w pracy, łącznie z prześwietleniem płuc, wg których wszystko jest w porządku * pola płucne bez zmian ogniskowych, aorta i..

Problem z zastawką płucną (pnia płucnego)

.. ...jakiegoś czasu dręczą mnie bóle w klatce piersiowej, po lewej stronie. Ból nasila sie przy wiekszym wysiłku, albo ciezarach, jeśli lewa reka zbyt intensywnie pracuje. Boli tak, jakbym miała ucisk na sercu, a to prowadzi do bólu lewej ręki, przede wszystkim odcinka przedramiena ( kiedy..

Odkrztuszanie dziwnej masy z płuc i osłabienie

.. ...kupować rozmaite maści na ból mięśni, bo przez nieustanny kaszel zaczęła boleć mnie cała klatka piersiowa i plecy. Chodziłam do rozmaitych lekarzy i każdy stwierdzał, że przeziębienie ( mimo że prócz kaszlu nie miałam innych objawów ) i przepisywali mi całe stosy antybiotyków i innych..

Bajpassy i niewydolność płuc

.. ...oddychaniu.Rozmowa sprawia mu ból i się denerwuje. Oddycha samodzielnie ale było zagrożenie a może i jest podłączenia go do respiratora.Ma jakiś stan zapalny w organiźmie. Jest już 4 dzień po operacji, leży wciąż na kardiochirurgii.Strasznie się boję o niego.Czy ktoś miał podobną..

Wysokie ciśnienie, uczucie słabości i bóle w klatce piersiowej

.. ...) uczucie słaości i bóle w klatce piersiowej.przez około 6 godzin ciśnienie nie spadało ,lekarz stwierdził spadek potasu.Nastepnie miał 160 na 110 a potem 180 na 110,teraz dobiega 24 godzina pobytu w szpitalu,dostaje leki na uspokojenie i loriste na cisnienie.lekarz zlecił badanie..

Bóle, pieczenie i uczucie zgagi w okolicy płuc

.. ...napisalam w temacie ból płuc, nie jest to silny ból ( bardziej ból + pieczenie ), nie nasila się, jest cały czas stały, zazwyczaj boli z przodu ciała ale najbardziej boli jakieś 5 - 7 cm po pacha, czyli z boku - po obu bokach jednakowo. Czuję tak jakby mnie coś ściskało, nie wiem co mam..

Dyskomfort w klatce na wysokści splotu trzewnego w lewą stronę

.. ...pod sutkiem, klujący ból pod pachą, często ból poniżej płuc wszystko po lewej stronie, ból pleców na wysokość pachy czasami pod łopatką czasami nad..często nasila się gdy obracam mocno ciało wprawo bądź w lewo, ból w okolicach żołądka ale po lewej stronie..mam ciśnienie 137/66 tętno 75...

Częste uczucie zimna i nadwrażliwość na niską temperaturę

.. ...zginać bo czułem silny ból. Miałem też zapalenie płuc. Po gardle spływa mi ciągle wydzielina z zatok. Odczuwam czasami ból w okolicach nosa i oczodołów. Czy chore zatoki mogą być powodem takiej reakcji organizmu na zimno? Jakie badania hormonalne mógłbym zrobić pod kątem moich objawów?..

Niedomykalność zastawki płucnej

.. ...dzieci czasem narzeka na ból w klatce i czuje sie zmeczony w kazdym roku lekarz przeprowadza USG wiec jest regolarnie badany. Moje pytanie i prosba o odpowiedz brzmi poniewaz mieszkamy w irlandi i nie mam kontaktu z dobrym lekarzem czy powinnam sie juz martwic tym ze po ostatnim badanu..

Ból pleców przy głębokim wdechu

.. ...Od trzech tygodni mam ból pleców. Występuje on tylko wtedy gdy biorę głęboki wdech oraz kiedy poruszam tułowiem mając powietrze w płucach. Kiedy wypuszczę powietrze jest wporządku. Ból jest zlokalizowany od łopatki w dół wzdłuż kręgosłupa. Jest też taka różnica, że gdy oddycham wypinają..

Dziwne uczucie *duszenia* przy głębokim oddechu

.. ...W zasadzie nie czuję bólu ale kiedy próbuję zaczerpnąć * głęboki oddech * to mam wrażenie jakbym nie mógł go dokończyć, a przynajmniej wymaga to wysiłku - to jest uczucie jakby płuca mi sie nie chciały bardziej rozszerzyć, czuję wtedy silny opór aż do bólu - jakoś tak w splocie, przy..

Ból pleców w okolicy łopatek i kręgosłupa

.. ...od pewnego czasu mam bóle w plecach, w okolicy łopatek i kręgosłupa tak w górnej połowie pleców i przechodzi na ktatkie piersiową. Zrobiłem zdjęcie RTG klatki pod kątem płuc i wyszło, że wszystko OK. Czasem pobolewa mnie również w okolicach gardła to znaczy promieniuje w kierunku gardła...

Podejrzewam nerwicę po przeczytaniu wątków tego forum

.. ...ustąpiły i zaczęły się bóle zamostkowe, duszące - myślałam że to serce lub płuca. Czułam się koszmarnie i w końcu zabrała mnie karetka. W szpitalu zrobiono mi 2 razy EKG serca i rentgen płuc oba badania bez zarzutów ( serce i płuca ok ) pobrano krew no i okazało się, że mam ogromną..

Bóle podczas oddychania

.. ...kg.wagi stan zdrowia dobry.Od 3 dni mam problem,podczas oddechu pojawia sie ból dół prawego płuca przechodzący pod prawą łopatkę.Ból ten jest kłujący.Wspomagam sie środkami p.bólącymi. Rtg klatki,ekg,echo..

Woda w płucach,

.. ...je sprawiają kolejny ból. Lekarze, twierdzą,że nie mogą jej zrobić badan w innym szpitalu, bo pacjentka nie nadaje się do podróży i z tym się trochę nie zgadzam. Może macie jakieś namiary na dobrych lekarzy, albo klinki. W takim razie ja nic nie wiem na ten temat, proszę szukać pomocy na..

Węzły chłonne,bół głowy,wada kręgosłupa

.. ...piersiowej( a dokładnie ból płuca )...Udałam się do neurologa i wykonałam badania krwi.OB, badania na toksoplazmozę( wszystkie wyszły dobrze )...dodatkowo wykonałam rentgen górnego odcinka szyjnego...okazało się,ze mam wadę w budowie dysków szyjnych.Neurolog stwierdził,ze to właśnie to..

By-passy - zapalenie płuc i woda w płucu

.. ...to skarżył się na ten ból pleców a w nocy strasznie się pocił, tak że pościel wyglądała jakby ktoś ją polał wodą. Dopiero przy zdjęciu szwów ( nie wiem jak to się fachowo nazywa ) okazało się że zalega mu płyn w osierdziu. A ból pleców i pocenie się nie ustawały, dopiero jak płyn zszedł..

Duszność podczas niewielkiego wysiłku, ból w płucach

.. ...udawało ) kończyło się bólem w płucach który trwa jakieś trzy minuty po zakończeniu wysiłku. Myślałam, że to brak kondycji, zaczęłam ćwiczyć troszkę z nadzieją, że będzie lepiej, ale nic z tego... Dla informacji ( bo może w tym tkwi jakaś przyczyna, nie wiem ) kiedy miałam dwa miesiące..

Kłucie

.. ...Witaj, jeżeli odczuwasz ból w plecach przy oddychaniu to możne wskazywać na chore płuca, sprawdź to lepiej u lekarza, zrób sobie zdjęcie RTG, ale najlepiej zgłoś się na początek do lekarza pierwszego kontaktu. Długo czekałaś, 10 miesięcy i nie byłaś z tym u lekarza??? :o Nie zwlekaj..

Stan przedzawałowy? mam niedomykalność zastawki dwudzielnej - Str. 2

.. ...znowu mialam cholerny ból i problemy z oddychaniem. zator płuc ???????????? kobieto co ty wypisujesz dawno by cie tu nie było musisz zasięgnąć porady psychiatry To nie ja to wymyslilam a lekarz!!!!!!!! wiec jezeli juz to niech leklarz idzie do psychiatry: ) Naucz sie czytac: ) a tak w..

Silny ból z lewej strony tył głowy

.. Ból pojawia się nagle bardzo silny w tylnej części głowy po lewej stronie.Ból pojawia się np kiedy * napnę ciało przez chwilę * ostatnio pojawił sie podczas pływania po zaledwie 80metrach albo podczas mocnego krótko trwałego wysiłku kiedy to np nabieram powietrza do płuc i wstrzymuje sie oddech na moment..

Boli mnie w okolicach serca

.. ...powiedzieli co to jest ! Ból nasila sie ze musze trzymac sie za lewą strone .. Przez tydzien urlopu juz mie kolka bolała przez noc ale przeszła zoądek i na srodku pod mostkiem !! moze to bydz niewiem dwunastnica z picia lub płuca z palenia ? ! juz sam niewiem . Mam 20 lat i w zyciu..

Ból w klatce przy kaszlu

.. ...problemy z zatokami. Czy ból w klatce piersiowej to normalna rzecz? Czasami jak bardziej kaszlę to aż mi się z żołądka podnosi i wydaje mi się jakbym miał płuca pod gardłem. Proszę o jakieś wskazówki , pozdrawiam. Dodam też że jak oddycham to trochę świszczy mi jak oddycham. Boje się że..

Skutki występowania wody w płucach

.. ...zażywania tabletek przeciw bólowych bardzo boli mnie bok. Prosiła bym o napisanie jak często napływa ponownie woda.bardzo się boje jestem chora na raka moja choroba zaczęła się od usunięcia nerki z przerzutami na oba płuca, a teraz jeszcze woda i straszne duszności ,brak siły jestem..

Kłucie w plecach po operacji by-pass

.. ...zaczął się uskarżać na bóle w prawej dolnej partii pleców i temperaturę ( 38,5 po tabletce spadło )( jedyne wyjście z domu w niedzielę do sklepu jakieś 30m od domu ), w nocy ból się nasilił, a już we wtorek rano został przyjęty do szpitala miejskiego z wstępnym rozpoznaniem zapalenia..

Ataki pod piersią po lewej stronie

.. ...lewej stronie. Jakby ból związany z płucami, szczególnie nasila się rano. Byłem już u lekarzy, na chwilę obecną znaleźli chlamydię i nerwicę, a czeka mnie jeszcze kilka badań, ale liczę na to że będzie ok...

Kaszel, odkrztuszanie flegmy, ból płuca, problemy z głębokim oddychaniem

.. Witam, Mam 20 lat i jestem palaczem tytoniu. Od kilku miesiecy mam kaszel - czasami z flegma, problemy z wzieciem glebokiego oddechu i uczucie * bolu * lewego pluca. Czy wiecie na jakie badania powinienem sie udac i co to moze byc? Dlaczego jeszcze nie poszles do lekarza?Napewno zlecilby Ci przeswietlenie..

Duszność, wypluwanie flegmy, ból w płucach

.. Witam, Mam 18 lat i od 2 dni mam okropny kaszel z flegma i dusznosci, biore leki na grype, ale jak narazie nie widze zadnej poprawy. Boli mnie rowniez glowa, ale nie mam temperatury. Co to moze byc? Dodam ze pale. wezwij lekarza do domu i nie siedż przy kompie,tylko leż ,dużo pij i się..

Bóle w boku i klatce piersiowej

.. Tak wykonuje ciezkoą prace i poziom cholesteloru juz mam w normie , mam zmiany w kregosłupem lędzwiowo - krzyrzowym podaje opis * spondylosis def. ze zmianami przeciazeniowymi około5mm , przy wykonywaniu jakiej kolwiek czynnosci czuje tarcie lewej strony żeber w okoliy płuc, i krrozenie krwi w stopach . Czy..

Bóle w płucach? Co to może być za dolegliwość?

.. ...osłabienie zniknęło ale ból w płucach jest nadal. Boję się i nie wiem co to może być? Zapalenie płuc? oskrzeli jakoś wykluczam bo dbam o zdrowie jeśli mowa o ciepłym ubieraniu się i szalik zawsze noszę. Mam dziwne przeczucie, że akurat te moje wykluczenie zapalenia płuc powoduje właśnie..

Ból tyłu głowy i drętwienie rąk

.. ...2 miesiące mam silne bóle z tyłu głowy i karku, uczucie * sciskania * głowy ( * hełm * ?? ), mroczki przed oczami, chwilami problemy z oddychaniem i łykaniem ( ucisk zaraz nad wgłębieniem między obojczykami, czasem dziwne wrażenie jakby do płuc docierało za mało powietrza, jakby..

Straszny ból serca i omdlenie

.. ...po ludziach, ale te z bólem w klatce są najczesciej pochodzenia kardiologicznego ( zaburzenie rytmu ), tak moze też objawiać się zatorowość płucna. Pewnie też inne rzeczy , ale lepiej je wykluczyć zawczasu. pozdrawiam a może kolesie dali ci się czegoś napić? Dzisiaj poszedłem do lekarza...

Dziwna choroba, słabnięcie, nocne poty, bóle, nadcisnienie

.. ...sie to co najgorsze. Ból w klatce piersiowej z lewej strony, duszności, słabnięcie, chrypa i chrząkanie, trudnosci w odksztuszeniu plwociny a w nocy poty takie, zę 4 razy sie przebierałem, zreszta w dzien tez sporo. Rtg płuc wykazało obraz naczyniowy płuc lekko wzmożony, nic poza tym,..

POMOCY

.. ...papierochy mam kaszel od lat bóle w klatce piersiowej chrypę RTG Płuc jakies 6 mce temu niby ok crp 0 - 2 ob.5 alergia na 15 alergenów sciaka mi cały czas coś z nosa i siedzi w gardle odchrząkuje itp boje sie ze mam raka płuc mam 25 lat nie dziwię się,że odchrząkujesz.To od papierosów,bo..

Ból mostka??

.. ...przodu odczuwam dziwny ból mostka promieniujacy na zebra. Czesto kaszle - ostatnio mialem robiona spirometrie i rtg pluc - wszystko w normie - tylko jakies zapalenie oskrzeli i antybiotyk. W czasie ruchu ( praca czy spacer... ) nie odczuwam jakichs dolegliwosci. Miewam podwyzszone..

IZOLACJA żyły płucnej - kto miał?

.. ...tolerancja na wysiłek. Bóle głowy prawa strona. Oko prawe prawie wypływało taki ból.Brak powietrza tz. ziewanie bez mała ciągłe i klatka za mała aby nabrać jeszcze więcej powietrza. Brak koncentracji, podwójne widzenie i serducho w trakcie wysiłku wchodziło na wysokie obroty, a po..

Problemy z oddychaniem.

.. ...tez w normie.Mam też bóle w lewym boku,zaczyna się od lewej łopatki i promieniuje mi koło piersi i aż do żeber.Robiłam prześwietlenie lewej łopatki i lewego płuca i mam zapalenie stawu barkowego,jak narazie biorę od 2 dni leki. zobaczymy czy pomoże.Ale najbardziej się boję o to co mi..

Ból pleców pod łopatka

.. Mam ból pleców, pojawił się przy dźwiganiu cięższych rzeczy. Czasami go nie odczuwam lecz boli przy chodzeniu, bieganiu, i kaszlnięciu. Proszę o pomoc może cos z kręgosłupem piersiowym...? Nie wiem czasami boli czasami nie dziwne to jest jak już boli to bardzo się nasila przy kaszlnięciu tak jak by coś za..