Ból pod prawym

Zespół Barlowa (zespół wypadania płatków zastawki dwudzielnej)

.. ...dolegliwości przypominające ból dławicowy. Rozpoznanie zespołu Barlowa. Badania wykonywane w celu rozpoznania zespołu wypadania płatki zastawki dwudzielnej: ECHO serca ( widoczna jest fala niedomykalności w kolorowym dopplerze i tzw. efekt hamaka ); EKG - najczęściej prawidłowy, ale mogą..

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...promieniować pod przeponę; kaszel, przyspieszone bicie serca; pacjent może odczuwać niepokój. Powikłania zatoru płuc. zapalenie płuca lub opłucnej, zawał płuca, ropień płuca, prawokomorowa niewydolność krążenia...

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...oni na dolegliwości bólowe za mostkiem, zaburzenia rymu serca. Odejście prawej lub lewej tętnicy wieńcowej z przeciwległej zatoki wieńcowej: w warunkach prawidłowych tętnice wieńcowe odchodzą z zatok wieńcowych w opuszce aorty. Prawa tętnica wieńcowa odchodzi od prawej zatoki wieńcowej a..

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...jako kołatania serca ), ból w klatce piersiowej, duszność wysiłkowa, obrzęki kończyn dolnych i powiększenie wątroby. Te ostatnie objawy są wynikiem niewydolności prawej komory serca, która z czasem może się rozwinąć u chorych z niedomykalnością mitralną. Niebezpiecznym powikłaniem..

Kamica pęcherzyka żółciowego

.. ...obniżenia się progu bólowego, dodatkowo istnieje tendencja do wszelkiego rodzaju zakażeń. U takich chorych często chirurdzy decydują się na cholecystetomie ( operacja usunięcia pęcherzyka żółciowego ) mimo braku objawów. Atak kolki żółciowej objawia się ostrym bólem w okolicy prawego..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej

.. ...tolerancję wysiłku, czasem ból w prawym podżebrzu. Z czasem dołącza się pełna gama objawów niewydolności prawokomorowej. Leczenie niedomykalności trójdzielnej polega na kardiochirurgicznej korekcie pierścienia zastawkowego lub wymianie zastawki na mechaniczną bądź biologiczną. Często..

Zespół, choroba, fenomen Raynauda

Zespół, choroba, fenomen Raynauda

.. ...bardzo nieprzyjemny ból. Kolejne zmiany to zasinienie palców, następnie ich obrzęk i zaczerwienienie. Długość trwania ataku jest różna. Przyczynami zespołu Raynauda mogą być choroby tkanki łącznej, tętniak tętnicy podobojczykowej, nieprawidłowości kręgosłupa w odcinku szyjnym ( żebro..

Akarboza (Glucobay)

.. ...niepożądane leku: wzdęcia, bóle brzucha, gazy i biegunki. Przy prawidłowej diecie dolegliwości te ustępują po około tygodniu stosowania leku. Akarbozę można łączyć z pochodnymi sulfonylomocznika oraz z insuliną. W przypadku wystąpienia hipoglikemii z uwagi na inne leki przeciwcukrzycowe,..

Uwaga na zbyt szybkie tętno spoczynkowe

.. ...prowokować nie tylko bóle wieńcowe. Zmniejszenie tętna u osób po zawale - zmniejsza prawdopodobieństwo zgonu. To dlatego u chorych po zawale stosowane są leki: popularne beta - blokery, leki określane jako antagoniści wapnia lub najnowsza substancja - iwabradyna. Prof. Maria Trusz -..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 13

.. ...tylko pojawi się grymas bólu na twarzy pacjenta, zaraz zostaje podany środek zniczulający. Najgorsze leżenie po zabiegu. Po 2giej ablacji miałam * unieruchomione * obie nogi. Lekarz nie mógł wkłuć się w prawą pachwinę z jednym kabelkiem więc próbował z drugą nóżką, ale koniec końców i..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 18

.. ...kręgosłupa co powoduje silny ból.Czy częstoskórcz wyklucza zastosowanie blokad przeciwbólowych? do Magdaleny:powiedz miał 16 jak miał ablacje czy był młodszy? Jak to zniósł,i czy to pomogło?nie wiem co prawda jakie miał wcześniej objawy,ale napewno były dotkliwe skoro była juz ablacja...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 26

.. ...powtarzac, ze czują ból w okolicach mostka, ze cierpna im rece, ze nadal musza brac leki, ze czuja sie zle!!! dlaczego prawie nikt nie pisze ze zycie wraca do normy!!!??? dlaczego???!!! :( ( ( ( ( ( ( nikt przeciez nie da mi gwarancji ze nie bedzie gorzej jesli juz nie moze byc lepiej....

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 33

.. ...mroczki przed oczami czy ból głowy po gwałtownym wstaniu. Trzeba delikatnie zmieniać pozycję. Mam nadzieje, że to co napisałam na coś Ci sie przyda, choć powtarzam - fachowcem nie jestem, ani ekspertem w temacie arytmi. Pozdrawiam Panie Doktorze, mam tahcykardię od 10 lat - 120 - 170/min..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 11

.. ...ma możne jako takiego bólu,ale czasami coś * tępego * się czuję czy to przy przesuwaniu elektrod czy przy * zgrzewaniu * . Oczywiście lekarz wywołuje póżniej częstoskurcze aby sprawdzić skąd pochodzi. U mnie podobone było * klasycznie * , bez problemu się dostali do serca i ustalili..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 20

.. ...wspominam bardzo miło( bólu naprawdę nie czułam ), chociaż przed oczywiście się bałam. Teraz wiem, że nie było czego: )Prawie 6 lat żyłam komfortowo, bez obaw, że znów mnie dopadnie. Ale dwa m - ce temu niestety znów się pojawiły częstoskurcze, nie tak silne i długie jak przed ablacją,..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 26

.. ...środki nasenne i przeciwbólowe. To była najgorsza noc w moim życiu, spałam zaledwie 2 godzinki ponieważ odczuwałam nierównomierne bicie serca co było dokuczliwe. Teraz wiem, że trzeba było poprosić o leki. W szpitalu leżałam prawie z 9 dni, trochę długo jak na osobę, która miała robiony..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 43

.. ...sobie ten lęk nie przed bólem ale czy będzie dobrze ,czy znajdę się w grupie tych udanych ,czy może być gorzej,czy im się uda.Ech najgorsze to to gdybanie. Beatka mam zapisów EKG do wiwatu ,za każdym razem dostaję do wypisu po umiarowieniu.Mam też echo ostanio robione co prawda dobrze..

Jaki powinien być prawidłowy puls?

.. ...się czuło już w nocy. Ból głowy, stan podgorączkowy, dostał tabletkę i poszedł dalej spać. Jednak ok. południa znów marudził, że głowa go boli, może bardziej oczodoły. Zmierzyłam ciśnienie i zmartwiłam się - 111/55/95 po kilkugodzinnym leżeniu/spaniu. Nie jestem pewna jak to odczytać, bo..

Jaki powinien być prawidłowy puls? - Str. 3

.. ...- bez duszności, bez bólu. Zmierzyłam sobie ciśnienie, które przedstawiało się tak: 109/89 i Puls 195 czy ktoś umie odczytać te wyniki?? Proszę o pomoc w odczycie, ja specjalnie sie nie znam na tym.. Godzinę później miałam cisnienie 113/70 P 76. czy puls 195 to czasem nie za duzo?..

Echo serca - Str. 29

.. ...bardzo czesto łapały mnie bóle w klatce piersiowej.W grudniu bede miała robione nastepne badanie echa serca. Niewiem czy to wazne ale juz 2 razy na okres ok. 2 tygodni dretwiała mi reka prawa nie moge nic w niej trzymac byłam u neurologa stwierdził ze nic mi nie jest( nie mam nic..

Echo serca - Str. 42

.. ...czuje, ma duszności i bóle szyi. Proszę o inerpretetację Zastawka trójdzielna TV - 0,86m/s . Czy to jest norma? IT ( I/II st ) Nie wiem czy chodzi o prędkość przepływu przez zastawkę trójdzielną. Wyczytałam, że prawidłowa jest w granicach ( 0,3 - 0,7 ) Pani Izabello czy trzeba iść z tym..

Echo serca - Str. 47

.. ...kazðy z nas powinien do bólu męczyć lekarzy, problem tylko w tym, że do rozmowy, wyjasnien, rokowań to oni są ostatni. Jak wychodziłam ze szpitala to lekarz kazał mi nie interesować się moją choroba. tylko gdybym się nie zainteresowała to nie wiedziałabym nawet, że mam za duże..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 18

.. ...tylko brać tabletki od bólu. Tak samo tutaj - ważne jest, aby pokonać lęk wywołujący dolegliwości, a nie tylko * uśmierzać * dolegliwości biorąc leki. Ja nie twierdzę, że nie powinno się z nich w ogóle korzystać. Myślę tylko, że może to być jedynie chwilową pomocą w całym procesie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 19

.. ...ich oczach, wiła się w bólach - pewnie wtedy uwierzyliby jak bardzo cierpię.A przeciez cierpienia psychicznego nie widac chociaż ono jest bardziej okrutne czasem od bólu fizycznego.Mirko - uwierz - staram się wyluzować - ale to sprawia,że obojetnieje a wtedy tracę chęć życia.Ale mam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 31

.. ...siedzi, spina mięśnie, a ból promieniuje wszędzie - do ręki, głowy, szyji, biodra, gdzie tylko chce...Wiecie, co mi się kiedyś zdarzyło. Miałam wrażenie, ze sparaliżowało mi chwilowo prawą stronę. Ręka zachowywała się, jakby nie było w środku kości, twarz mi zdrętwiała, nawet nie mogłam..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 49

.. ...czytaj: lepiej i bez bólu: ). Do ewy31: jura jest warta zwiedzania, jak najbardziej. Z zamkow polecam jeszcze Ogrodzieniec. Co prawda, to nie to, co Tatry ( w których teraz jest Mała - pozdrawiam: ), ale na weekend w sam raz. Teraz do ANI. Kochana, niemożliwe, żeby serce przestało Ci..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 2

.. ...dostałam bardzo silnego bólu w klatce piersiowej, zlał mnie zimny pot i bałam się, ze to zawał. Położyłam się jednak na lóżku i po pewnym czasie przestało bolec. Był to jednak naprawdę przerażający ból, nigdy takiego nie miałam. To okropne, ze trzeba z tym żyć. Nie ma się jednak co..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 14

.. ...ponieważ miewam straszny ból w okolicy klatki piersiowej który trwa kilka sekund a czasami dłużej,wtedy nie mogę złapać oddechu.Jest to uciążliwe bo nigdy nie wiem kiedy mnie to spotka.Bardzo często czułam się źle w szkole i z tego powodu musiałam zacząc naukę zaocznie.Czy naprawdę żaden..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 16

.. ...mi..może tak boleć przez płatek..przynajmniej ja tak mam.chociaż oczywiście lepiej niech Ci to powie lekarz i poprze może jakimś echem serca..chyba, ze masz wszystko sprawdzone.zdrowia życzę, pozdrawiam..

Bradykardia jak leczyć?

.. ...nie odczuwam zadnego bólu zmęczenie itp jeśli chodzi o te 28 uderzen na minute to mialem po ostatnim holterze a jeśli chodzi o puls i ciśnienie w ciągu dnia to nie ma zastrzezeń 50 - 60 uderzen a ciśnienie 120 czy li według mnie dobre. teraz druga sprawa podobno jak dla sportowców to..

Chelatacja - Str. 6

.. ...kulszowej, straszliwych bólów głowy, bezsenności, nerwowości, nadczynności tarczycy z guzami. Nadczynność prawdopodobnie spowodowała te wszystkie dolegliwości. Wcześniej dałam się namówić na HTZ. To był ogromny błąd. Chcę przedstawić krótką historię choroby mojego ojca. Ma on 62 lata i..

Po ablacji - nie wiem czy udana!

.. ...plecach. Prawie kwiczałam z bólu:P Wszystko by było ok, gdyby nie to, że następnego dnia po przejściu paru kroków złapał mnie częstoskurcz - był mniejszy niż zazwyczaj ( 205/ min., wcześniej 260 ), ale za to zrobiło mi się naprawdę słabo i ciemno przed oczami, co nie zdarzało się przed..

Silny ból w okolicach serca

.. ...wg mnie jest to nerwoból. Szczególnie, że wystąpił po Sylwestrze; jeśli tańczyłaś, dużo się ruszałaś, dźwigałaś albo schylałaś się to jest bardzo możliwe. Jesteś stanowczo za młoda na bóle niedokrwienne, szczególnie, że prawdziwe bóle serca nie dotyczą jednego miejsca tylko są rozlane za..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 9

.. ...coś grzebie, ale zero bólu. Potem trzech lekarzy zasiadło do komputera, ale nie grali w sapera tylko pobudzali serce do szybszego bicia. Maiłem uczucie dyskomfortu i niepokoju. Dodatkowo w moim przypadku tam skutecznie pobudzali, że pobudzili do skurczu mięśnie po prawej stronie klatki..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 27

.. ...wkłucia nie czuje się bólu ? A co po zabiegu ?. Wybaczcie kobiety za te * męskie * pytania. Ale cóż, my faceci tylko gramy twardych, jak nic nam nie grozi. Pozdrawiam wszystkich którzy to przeszli, mając nadzieję że po zabiegu ja też będę zdrowy. I jeszcze jedno. Czy ktoś może usunąć z..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 15

.. ...niewielki wysiłek i już jest ból w klatce,w plecach ,duszności i kołatanie serca.Kuleczko,czy Twój mąż oprócz kardiomiopatii ma stwierdzoną jakąś inną chorobę serca - u mnie jest tego dużo i może tu jest przyczyna,że nie ma poprawy.Pozdrawiam wszystkich. Myniu maz jak narazie ma..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 21

.. ...krążenia .Częsta duszność , ból w klatce , zła tolerancja wysiłku , ciągłe zmęczenie i ten cholerny pisk w głowie. Czy to jest poważna sprawa może ktoś ma podobne objawy i czy to może się pogłębiać. Co robić i jakie badania najlepiej wykonac aby to zatrzymać. Mam jeszcze prośbę czy może..

Po ablacji

.. ...jak oszalałe. Miałam bóle w klatce piersiowej, raz prawie zemdlałam. Lekarze twierdzili,że ma prawo tak być do roku po ablacji.Po pół roku na wizycie kontrolnej ,po której mieli mnie szanowni państwo wypisać ze szpitala:],okazało się ,że Holter zarejestrował pobudzenia. No i mnie nie..

Po ablacji - Str. 5

.. ...już jest rewelacyjnie ból ustąpił. Postaram się opisać cały przebieg zabiegu jak się już wpełni zregeneruje ja byłam bardzo mile zaskoczona. Naprawdę nie ma się, czego obawiać. Teraz tylko trzeba czekać na efekty i uleczyć psychikę. Proszę uwierzcie mi i nie bójcie się ablacji to wielka..

Szybkie tętno - Str. 6

.. ...Prawie nie znikający ból w klatce piersiowej, ciągłe uczucie zmęczenia i senność, a z drugiej strony tętno prawie nieustająco nie zwalniające poniżej 100. Ech ! Moje skurczone dziewuszki ! Bardzo mi przykro, że was tez dotknęło takie schorzenie, ale z drugiej - egoistycznej strony -..

Ablacja przez dr. Koźluka

.. ...zabiegu? Czy masz jakieś bóle w klatce piersiowej? Ile trwał Twój pobyt w szpitalu? Pozdrawiam i życzę zdrowia. Do Eweliny. Ja miałam zabieg we wtorek prawie do północy a wyszłam w sobotę z rana. Nie mogę powiedziweć abym miała bóle w samej klatce piersiowej, chyba, że się położę na..

Coś w rodzaju epilepsji? trzesienie się ciała

.. ...moje córka ma 3latka prawie codzienne jak wstaj strasznie sie cala trzęsie. Co to moze byc? Mam to samo przed chwilą nawet miała... strasznie się boje napiszcie mi na gg co ja mam robić:( ( ... 3501425..

Czy mam nerwicę serca?

.. ...częścią mojego życia,bóle z prawej strony,kłucia serca bóle klatki piersiowejteż bóle głowy.Byłam juz u psychiatry i nic,u kardiologa miałam robione echo,wszystko wporzo.Pogotowie nawiedzało mnie czesto tylko po to by dać mi zastrzyk uspakajający.Nie mogę zrobić głębokiego wdechu bo..

Niedoczynność tarczycy - Str. 23

.. ...miałam a raczej miewam bóle pod prawą łopatką tak co najmniej raz w miesiącu ale utrzymuje się on przez dwa lub trzy tygodnie więc można powiedzieć że tylko czasami nie boli , lekarz powiedział że to są nerwobóle dał na prześwietlenie kręgów szyjnych i czytam * wygładzona lordoza w..

Ablacja

.. ...wkłuciach,a później ból( ale do zniesienia w pachwinach i szyji ).W domu 3 pierwsze noce prawie nie przespane bo jak chciałem się przekręcić to czułem pachwiny i szyję.Dzisiaj jednak nie żałuję że się zdecydowałem,mam nadzieję że będę miał już spokój z arytmią.Pozdrawiam i czekam na..

Ablacja - Str. 5

.. ...przygotowana na większy ból i dolegliwości. Wspaniali lekarze i pielęgniarki robią wszystko aby dyskomfort był jak nalmniejszy. Czułam sie naprawde w dobrych rekach. Troche nieprzyjemne jet samo * przypalanie * ale w razie potrzeby mozna poprosić o środek przeciwbólowy. pozdrawiam i..

Szmery w sercu są groźne? - Str. 3

.. ...szmerów już nie ma,a bóle w klatce piersiowej są bez podstawne bo ekg wyszło dobrze...a dzsiaj postanowiłam przebadać się u znajomego lekarza który powiedział że szmery w sercu są nadal...a moje dolegliwości takie jak kołatanie serca,zatrzymanie oddechu,to że przytyłam ok 10kg w 2lata i..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 6

.. ...lekarza..Cierpienie z tym bólem jest dla mnie najstraszniejsze!!! Kamilu i Izo, witam w klubie chorych a moze pseudochorych - nie nam oceniac; ) Napiszcie koniecznie jakie badania przeszliscie, co lekarze powiedzieli! Ja od 2 tygodni prawie wegetuje - glowa niczym kula u nogi 24h, bol z..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 24

.. ...na parę minut przed bólem głowy.Wtedy modliłam się żeby to było to,tak też sie stało,za chwilę zaczęłam normalnie widzieć za to prawa strona głowy zaczęła pulsować,głowa wydawała sie rozpadać na dwie części.Ale mąż w aptece kupil mi jakieś tabletki na migrenę i po 4 godzinach męki,ból..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 37

.. ...podobnie do Ciebie.Słabo mi,bóle głowy no i to ściskanie w głowie.Znam to.Nie jest to przyjemne.Napisz czy bierzesz jakieś leki,czy wogóle diagnozowałeś / łaś się,jakieś badania?Bo to jest najważniejsze.Jeżeli badania nie wykarzą nieprawidłowości wtedy możesz przyszykować się i stoczyć..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 44

.. ...zniesienia,powiedziałabym aż do bólu.Ja też chodzę jak pijana i właśnie dopadło mnie jakieś niesamowite rozdrażnienie,senność,prawie same oczy mi się zamykają.Dlatego szybko usiadłam przed komputerem z nadzieją ,że mi to przejdzie.Pozdrawiam. Ah,powiem Ci ze nienajlepiej,ale co mam..

Okropny ból po prawej stronie klatki

.. Witam. Nie wiem w sumie czy mam chore serce czy nie..kardiolog robil echo, mowil,ze w sumie Ok, tylko,ze serce moje wariuje. Dostalam Concor 2,5. Mowil,ze moze to na tle nerwowym. Od kilku dni odczuwam silny bol po prawej stronie,dociera do prawej reki..promieniuje, reka mi dretwieje. Czasem tez mam tak z..

Śladowa fala zwrotna do prawego przedsionka

.. witam mam 21 bóle serca i i szmer na sercu zadnych omdlen..szybszego bicia,uprawiam sporty i wcalę łatwo się nie męcze. oto wynik mojego echo znawców proszę o interpretacje: zastawka mitralna - płatki bez zmian de - 19mm - ef - 127mm/s Pierscien aortalny - nieposzerzony 27 mm Lewy przed. - niepowiekszony 38..

Bóle serca i i szmer na sercu

.. witam mam 21 bóle serca i i szmer na sercu zadnych omdlen..szybszego bicia,uprawiam sporty i wcalę łatwo się nie męcze. oto wynik mojego echo znawców proszę o interpretacje: zastawka mitralna - płatki bez zmian de - 19mm - ef - 127mm/s Pierscien aortalny - nieposzerzony 27 mm Lewy przed. - niepowiekszony 38..

Bóle w klatace piersiowej

.. ...3 tygodni mniewałem bóle w klatce piersiowej w różnych miejscach. Najbardziej bałem sie ze to nowotwór dlatego przestałem palic. Ale cały czas czuje jakis minimalny prawie znikomy ból. Może to nerwoból wiem ze nikt mi diagnozy nie postawi ale moze chociaz rady. przede wszystkim rzuć..

Arytmia zatokowa

.. ...uczucie ucisku w mostku, bóle lewego ramienia i pleców na odcinku piersiowym. Niestety nie mgę się narazie wybrac do tej pani doktor bo mieszkam w innym mieście. Czy to może być prawda. Faktyczne mam problemy z zatokami( ciągły katar, zatkany nos i często krew w wydzielinie z nosa ),..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 2

.. ...czasami nawet bardzo silne bóle w klatce piersiowej - w okolicy serca, ale po chwili mijają, nie maja charakreru trwałego. Być może z drugiej strony w większości są to nerwobóle , bo ja tez takie miewam - jakby mi ktoś wbijał nóz prosto w serce. Boli okropnie ale po paru sekundach..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 3

.. ...sie chwile słabości i bólów serca. Wystarczy odpocząć. Jeśli zaczynamy to roztrząsać i zastanawiać się co się dzieje - stres i lęk robią nam jeszcze gorzej. Uszy do góry, głowa na dół jeśli czujecie, że jest żle - pomaga. No i kontrole w miare potrzeby. Zyczę zdrowia i dobrega..

Do tych którym pomogły betablokery!

.. ...- 8 codzienne napady bólu głowy i inne dolegliwości. Ponoć to przez tabletki, ale nie jest to potwierdzone. Beta blokery się kumulują. Trzeba brać dłużej żeby był efekt faktyczny. Jednorazowa dawka to raczej efekt placebo, lub doraźna pomoc w trakcie ataku. Ogólne samopoczucie poprawia..

Niedomykalność zastawki mitralnej I/II stopnia - Str. 2

.. ...miałam siły, częste bóle głowy...przy okazji kłucie w sercu,coś w rodzaju ostrej kolki.Stało się to tak dokuczliwe i sprawiało mi problem,iż skończyło się na ciągłych kontrolach, częstych odwiedzinach w gabinetach lekarskich i szpitalach,na badaniach i holterach...objawy o dziwo są mniej..

Pomocy! już zdesperowany jestem

.. ...ustąpiło a teraz mam bóle w klatce piersiowej ( słyszałem że przy zawale jest ból w mostku ) ja mam często bóle: kłucie po lewej stronie ( pod sutkiem ),ból pod mostkiem - w górnej częsci brzucha,a także czasami z prawej strony na wysokości mostka a także na wysokości zołądka - tylko..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 2

.. ...tych dolegliwości .. Bóle pod sercem, jakies takie dziwne osłabienie, zimne ręce . I jak tu ufać lekarzom ? poprostu moze masz nerwice, gdyz ja tez miałem full badan i nic nie wyszło - wiec zostaje wiem ze to brzmi nie ładnie psychiatra - naprawde udaj sie tam do niego bo rodzinny lub..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium

.. ...diuresin,poza tym potworne bóle głowy,...ostrzegam też kobiety pragnące zajść w ciążę...trzeba długo przed odstawić leki i przejść na dopegyt,lekarka poinformowała mnie że prestarium jest lekiem teratogennym,uszkadza płód...tak było w moim przypadku...nawet rok po nieudanej próbie..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium - Str. 2

.. ...przypadku czasem mam ból serca pomimo, że na serce nie choruję, ale gdzieś wyczytałem, że takie objawy mogą nastąpić, następna sprawa w moim przypadku doszło do wypadania włosów. Odstawiełm na pewny czas bez wiedzy lekarza i zauważłem szybki odrost włosów. Oczywiście moze mam skłomności..

Silne bóle w okolicach serca

.. ...dziekuje.. Pozdrawiam Jeżeli bóle nasilają się podczas niektórych ruchów ( także oddechowych ) to znaczy, że nie pochodzą od serca. Są to prawdopodobnie neuralgie czyli pochodzące od nerwów międzyżebrowych lub bóle mięśniowe. Spróbuj stosować maści na mięśniobóle parę razy na dobę. Jeśli..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 3

.. ...ija również mam częste bóle głowy, które trwaja po kilka - kilkanaście dni. Na początlu bardzo się bałem, bo mysłałem że to może guz mózgu. Poszedłem w końcu do Neurologa i powiedziałem mu szczegółowo o swoich dolegliwościach. To postukał mnie młoteczkiem po kolanach, łokciach; kazał mi..

Bardzo silne bóle głowy wywołane stresem lub nerwami - Str. 7

.. ...ma straasznie silne bóle głowy,od prawie roku i ból nigdy nie mija... Wciąż czuje jakby pulsowanie w całej głowie.Tabletki nic nie pomagają. ;/ Była u lekarza i niczego nie stwierdził...za niedługo idzie do neurologa..Powiedzcie mi czy to może być nerwica..? Pozdrawiam i czekam na..

Interpretacja koronarografii

.. ...tętniczym w drugiej godzinie bólu stenokardialnego został zakwalifikowany do pilnej koronarografii w ramach ostrego dyżuru hemodynamicznego, gdzie stwierdzono istotnie zwężoną gałąź przednią zstępującą, amputowaną, wypełniającą się od obwodu GPZ gałąź okalającą oraz amputowaną w..

Tętniak przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...nie jest to przyczyna bólów w klatce piersiowej, omdleń. Twierdzą, że jestem zdrowa. A kiedy dowiem się, że nastąpił przeciek z tętniaka? Kiedy będzie za późno? Lekarze twierdzą, że wyniki tych badań to norma. Badanie Holtera wykazało tylko epizod tachykardii zatokowej - 146/min...

Śluzak w prawej komorze serca

.. ...się męczę - mam silne bóle mięśniowe,szczególnie mięśni podudzia są twarde i napięte Nie wiem najważniejszego czy istnieje możliowość,że śluzak umiejcsowi się jeszcze w innych miejscach mojego ciała? droga pani halino ja juz jestem 5 lat po operacji sluzaka lewego ptzrdsionka. mam takie..

Ablacja inaczej

.. ...wytrzymam, ssssttt... i dupa ból jest tak silny że stop mi przez gardło nie przechodzi: ) ) ) ale wygieło mnie w prawo dr domyślił sie co jest grane i przestał przypalać poczekał sek. i znowu i znowu i znowu i znowu to samo ssss...i dupa no i wtedy sie sister przypomniało ze mi..

Zespół wazowagalny - Str. 3

.. ...odczuwalam najpierw ból w klatce piersiowej( palenie ) przez ok pół godziny a potem doszlo do omdlenia. Po otrzymaniu prawdopodobnej diagnozy zaczelam czytac na ten temat ponieważ ból w klatce powtórzył się ale z mniejsza siłą ( i juz bez omdlenia ). Nigdzie jednak nie moge sie doczytać..

Wypadnie płatka zastawki mitralnej a alkohol

.. ...nie mogę wytrzymać z bólu.. cała lewa ręka mnie rwie i z tyłu plecy.. wczoraj tak strasznie się przestraszyłam, że wylądowałam na izbie przyjęć..ekg wyszło średnie, lecz nic niezagrażało mojemu życiu. Może ktoś pomyśli, że przesadzam, ale ból naprawdę był przeraźliwy.. Eh, fakt jest..

Częstoskurcz komorowy a migotanie komór - Str. 2

.. ...silne zawroty głowy, ból głowy, dreszcze, wszystko w środku mi się trzęsie, ból w klatce piersiowej i takie uczucie odpływania, jakbym miała stracić przytomność lub zemdleć. Chociaż od miesiąca, od kiedy biorę Concor 5, czuję sie dużo lepiej. Ostatnio miałam robione ekg wysiłkowe, co..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 3

.. ...inni wcześniej - poza bólem nogi i leżeniem plackiem już * po * , to sam zabieg ok. Tego zabiegu naprawdę nie ma co się bać. a TK tym bardziej nie ma sie co bac, badanie z przygotowaniem trwa moze z 15 min i normalnie sie czujesz nic sie nie dzieje, po podaniu konyrastu jezeli dobrze..

Ból serca po wypiciu alkoholu i napojów energetyzujących

.. ...chodzenia.Po paru dniach ból zminiejszył sę znacznie,ale nie znikł.Tętno i rytm pracy serca prawidłowy,poniżej 60 uderzen na minutę.Czy ten ból to mógł byc zawał?Czy mogłem sobie cos uszkodzić w sercu?Czy powinienem isc do lekarza?Dodam,że mam 20 lat i nie piłem alkoholu jednoczesnie z..

Stymulator serca

.. ...tamtej pory czuję piekący ból lewej piersi, który wcale nie przechodzi. Nie mogę spać na lewym boku ani dotykać piersi bo boli cały czas, Rozrusznik działa prawidłowo. Szew też dobrze się goi i nie mam problemów z ruszaniem ręką. Nie pokoi mnie tylko ta pierś, gdyż jest to bardzo..

Dodatkowe skurcze - Str. 7

.. ...czasami także kłucia i bóle w klatce piersiowej.U kardiologa byłam już kilka razy a rok temu miałam holtera,który wykazał dodatkowe skurcze nadkomorowe i tachykardię.Wówczas postawiono diagnozę;NERWICA.Dostałam leki przeciwlękowe i Concor 5.Prawie mi przeszło ale teraz objawy się..

Dodatkowe skurcze - Str. 29

.. ...mi kazal brac przeciw bólowe.A teraz zapisal mi afobam raz dziennie i magnez z potasem.A ucie jak to wyglada? Sluchaj Tom to jest moj nr gg 1687826 wiec mozemy pogadac bo tu na forum zbyt dlugo to trwa. jakos nie bardzo moge sie dowiedziec od ciebie co ci naprawde jest : - ). czytam..

Dodatkowe skurcze - Str. 38

.. ...ręki położnika * , lęk, ból i kołatnie. Potem trzęsawka - prawie jak przy padaczce. Przeszłam prawdopodobnie dwa razy TIA ( przemijający udar mózu ). Często miewałam tachykardię - jak o określono zatokową, ale prawdziwą przyczna wszystkich moich dolegliwości tkwi w PFO - kóre podobno ma..

Dodatkowe skurcze - Str. 56

.. ...jakies 15 lat temu tępy ból pod pachą ii w zasadzie tylko to to mijał toznowu nachodzl potem zapomniałem o nim naładne perę lat i teraz 2 lata temu wróciły żuciłem palenie bo tak kazał mój lekarz że po pomoże g prawda może gdybym palił to może było by lepiej leżąłem w szpitalu miałem..

WPW a ablacja - Str. 3

.. ...z tym czuję, ale mam bóle serca i w klatce piersiowej czasami. Ale to chyba normalne w ciągu tygodnia po zabiegu, prawda? jestem po ablacji tydzien w miejscu wklucia utworzyl sie krwiak czy jest to niebezpieczne Byłem na obserwacji w szpitalu. Lekarz stwiardził WPW. Powiedział tylko,..

WPW a ablacja - Str. 4

.. ...już jest rewelacyjnie ból ustąpił. Postaram się opisać cały przebieg zabiegu jak się już wpełni zregeneruje ja byłam bardzo mile zaskoczona. Naprawdę nie ma się, czego obawiać. Teraz tylko trzeba czekać na efekty. Proszę uwierzcie mi i nie bójcie się ablacji to wielka szansa na normalne..

Piokal Gliwice jakie opinie?

.. ...kręgosłupa. Córka odczuwała bóle w prawej części ciała od biodra do stopy. Obecnie po 4 miesiącach od zakończenia kuracji nic jej nie dolega. Jesteśmy w trakcie badań w tradycyjnej * służbie zdrowia * ...

Niedomykalność zastawki trójdzielnej stopnia 1 (2)

.. ...często miałam i mam bóle w klatce piersiowej ,miewałam ataki szybkiego bicia serca - wtedy tak panikowałam ze wzywałam karetkę( oczywiście ekg nic nie wykazywało ).Dla mnie najgorsze są dodatkowe skurcze z którymi staram się walczyc - biorę beta - blokery i jest naprawdę lepiej ,ale na..

Wysokie tętno w spoczynku - Str. 3

.. ...w spoczynku mam 150. Bóle i zawroty głowy, osłabienie. Wystarczy odstawić alkohol na tydzień i będzie OK. Z tym alkoholem jest pewnie trochę prawdy... : ) Za każdym razem, gdy trafiałem do szpitala z solidnym ciśnieniem - pytano mnie: * Dużo Pan dzisiaj pił? * . Sęk w tym, że nie piję w..

Niedomykalność zastawek

.. ...nieraz sybki puls ,albo bóle w klatce jestem w stanie jakoś znieść.Biorę lek o nazwie sectral 200 i on wycisza mi moje serducho.A co mówią ci twoi lekarze Basiu? jakie bierzesz leki? pozdrawiam wlasnie oo chodzi ze nic mi nie mowia i nie przepisuja lekow prawdopodobnie dlatego ze mam..

Kuracja po wszczepieniu stymulatora serca

.. ...w tym miejscu lekki ból, oraz nie pełne możliwości ruchowe lewej ręki. Co prawda problemy związane z sercem ustąpiły ( omdlenia, wymioty itp. ), ale trochę niepokoję sie okolicą wszczepienia, nie jest zaczerwienione, wygląda ta dobrze gojącą się ranę, ale niepokoi mnie tak długi okres..

Wada wrodzona serca ASD II - Str. 2

.. ...osoby po operacji mają bóle jeszcze za mostkiem i czy długo sie utrzymywały jeśli wystepowały. Prosze o odpowiedż. Ja nie mam co prawda ubytku międzyprzedsionkowego, ale miałam międzykomorowy, a do tego inne nieprawidłowości, zwane tetralogią Fallota ze zrośnięciem ( atrezją ) zastawki..

Wszczepiony defibrylator

.. ...w tym miejscu lekki ból, oraz nie pełne możliwości ruchowe lewej ręki. Co prawda problemy związane z sercem ustąpiły ( omdlenia, wymioty itp. ), ale trochę niepokoję sie okolicą wszczepienia, nie jest zaczerwienione, wygląda ta dobrze gojącą się ranę, ale niepokoi mnie tak długi okres..

Normalne życie po ablacji

.. ...z tym czuję, ale mam bóle serca i w klatce piersiowej, nigdy takich nie miałam dziewnych. Ale to chyba normalne w ciągu tygodnia po zabiegu, prawda? Za tydzien zbliżaja sie imprezy urodzinowe, teraz zrezygnowałam ze wszystkich, siedziałam w domu tydzien. Czy ja moge na nie iść, napić sie..

Bóle w klatce, brzucha, pleców

.. ...rodzaju zawału - duszność,ból w klatce,ciężkie oddechy.Byłem na pogotowiu - EKG,ciśnienie - niby wszystko O.K.Zastrzyk na uspokojenie i do domu.Potem 2 miesiące przerwy - nic się nie działo.I od nowa - bóle wklatce w okolicy serca.kołatanie,dusznośći.Tak mam już prawie codziennie .Byłem..

Ból w mostku tak mocny, że nie mogę się ruszać

.. ...od miesiąca odczuwam ból w mostku ( szczególnie po prawej stronie ) nie moge sie ruszać/przekręcać/wyginać klatką piersiową, bo strasznie mnie tam boli, to takie niby ukłucie po prawej stronie mostka. boli mnie podczas stresu, lęku, nerwów, napięcia itp. A i jeszcze jak uciskam mostek to..

Straszny ból w klatce piersiowej

.. ...nagle poczułem straszny ból w klatce piersiowej,nie mogłem nabrać całego powietrza,serce tak jak by mi przestało bić na kilkanascie sekunt i zaczęło mnie strasznie boleć.tak jak by mnie ktos kopnoł w klatke piersiową .Strzasznie bolałe mnie serce.Poszłem natychmiast do lekarza ale prawie..

Ablacja jeszcze raz

.. ...ułożenie ciała. Fakt ból klatki czułem przez jakieś trzy dni: ) )16 lat wprawy, doświadczenia. Każdy musi mieć swoją metodę i się nie poddawać!!!! Ludzie bardziej chorują!! Jeśli ablacja to tylko w Instytucie Kardiologii w Warszawie!!! Jeśli trzeba będzie to mogę mieć 4,5 6 ablację, a co..

Szybkie tetno II - Str. 4

.. ...trzymam kciuki. W temacie bólu pleców po zabiegu - w 100% podzielam zdanie kolegi, bo ja prawie wyłam z bólu, ale nie wkłuć czy grilowanego serducha tylko bólu spowodowanego bezruchem!! Witaj Agnieszko. Po oddaniu rejestratora i zrobieniu wydruku z niego usłyszałam,że nie mam żadnego..

Szybkie tetno II - Str. 6

.. ...nie odczuwam silnych bóli mam sie nie martwic, ale od pewnego czasu odczuwam bóle w klatce piersiowej dosc wyrazne, i co najdziwniejsze bardzo rzadko w lewej stronie, raczej po srodku i z prawej...nie wiem co o tym myslec...moze bol promieniuje?? mialam wrzody dwunastnicy i tez nie..

Dyskomfort w kaltce piersiowej

.. ...Uprawiam dość dużo sportu. Ból nie jest ostry lecz uciążliwy ( jakby pieczenie, ciężkość ). Ciężko go zlokalizować.Występuje lekkie dławienie w gardle, wydaje mi sie ze lekkie podwyższenie tętna, ogólnie ból występuje w różnych miejscach klatki piersiowej. Nie jest związany z wysiłkiem..

Ból po prawej stronie, nasilający w pozycji leżące

.. ...wczoraj rano pojawił się ból w okolicach prawej łopatki, ból ma charakter przeszywający, kłujący przy głębokim wdechu, w pozycji pionowej w zasadzie ustąpił, jednak gdy położyłem się do snu bardzo szybko dał o sobie znać uniemożliwiając przebywanie w tej pozycji,uczucie jakby strzała..