Ból przy kaszlu

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...promieniować pod przeponę; kaszel, przyspieszone bicie serca; pacjent może odczuwać niepokój. Powikłania zatoru płuc. zapalenie płuca lub opłucnej, zawał płuca, ropień płuca, prawokomorowa niewydolność krążenia...

Koronarografia

Koronarografia

.. ...nudności, odruchów wymiotnych, objawy uczulenia ( wysypka, zaczerwienienie skóry, kaszel, duszność. Ponadto mogą wystąpić powikłania związane z nakłuciem naczynia, takie jak krwiaki, krwawienia, tętniaki...

Duszący kaszel

Duszący kaszel

.. ...inne objawy infekcji, ból, utrata masy ciała, duszność itd ) oraz przyjmowanych leków. Uciążliwy, duszący kaszel może być na przykład objawem ubocznym leków z grupy ACE - I ( inhibitorów konwertazy angiotensyny II ). Są to leki szeroko i z powodzeniem stosowane w leczeniu nadciśnienia..

Enalapril (Benalapril, Enarenal, Ednyt, Enap, Enazil, Epril, Mapryl)

.. ...jest także wystąpienie bóli wieńcowych, itd ). Ciekawym efektem niepożądanym leków ACE - I jest wystąpienie uciążliwego, suchego kaszlu. Jest to wskazanie do odstawienia ACE - I i zastąpienie ich lekami z grupy antagonistów receptorów aldosteronu ( tzw. sartany ). Leków ACE - I nie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 78

.. ...zaczęłam dopiero kaszleć z bólem w klatce ( do tej pory był katar chrypka i wielkie osłabienie ) do tego bolą mnie plecy . Nie wiem co będzie dziś z moim synkiem ale wczoraj późnym wieczorem miał temperaturę 38,3 poza tym nic go nie bolało nie kaszle . Podałam mu na zbicie temp. i całą..

Kardiomiopatia rozstrzeniowa - Str. 23

.. ...* ][ * ] Łączę się w bólu[ * ]................... Wyrazy współczucia[ * ] Witam Darka, witam Mynie , witam Wiolkę , witam wszystkich ! Kiedyś się tu wpisywałem, ale najwyższy czas ponownie to zrobić. Mam 15,5 lat. W Marcu 2008 roku trafiłem do szpitala. Z powodu duszności, suchego..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 237

.. ...jakimiś zawrotami głowy, bólami w klatce itd, te duszności to była nowa sprawa i stały się dość uciążliwe. Teraz siedząc i pisząc kaszlę jak jakiś gruźlik. I zanim poszłam do lekarza przedwczoraj, to też miałam taki świetny humor, tyle energii, cały czas żartowałam, aż mój chłopak..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 3

.. ...szkoła to istna męka... ból brzucha, kaszel tak silny ze az szarpie zołądkiem, czasem biegunka, blada... a w szkole jak spanikuje to na nic idą nocne zakuwania... poradzcie mi co mam robić bo melisa juz nie pomaga a ostatnie dwa dni w szkole były tak okropne iz wiem ze musze cos z tym..

Dodatkowe skurcze - Str. 281

.. ...ówdzie pojawiające się bóle, ustąpiła notoryczna senność, ustąpił bezdech senny i chrapanie, samopoczucie ogólne, siły witalne, słowem jestem innym człowiekiem. Neloe - Na twoje pytania odp. 3 x tak. A teraz moje pytanie: co ty jesz ? skoro mąka, kasza, ryż, ziemniaki nie. Czy to znaczy,..

Silny ból pod lewą łopatką

.. ...kilku dni odczuwam silny ból pod lewą łopatką, do tego od dwóch dni doszedł ból w klatce piersiowej, nasilający się np. przy schylaniu. Mam też problemy z oddychaniem. Czy to coś poważnego? Powinnam się zwrócić do lekarza, czy czekać aż samo przejdzie? Mam 23 lata. Prawdopodobnie jest to..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 35

.. ...przykre doświadczenie to ból mostka, na szczęcie już prawie go nie ma, ale kaszel czy śmiech to była tragedia, nie wspomnę o kichaniu. A co najgorsze - dwie rzeczy: spanie na wznak i uczulenie od plastrów i przyklejanych elektrod. Sama operacja - na szczęście niewiele pamietam, główne..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 42

.. ...jak palić w szpitalu a ból mostka nie pozwala na swobodny kaszel palacza : ) Głowa do góry ! Piet dzięki za słowa otuchy,to dla mnie wiele znaczy bo jestem przerażona tą operacją,mam nadzieję ,że u męża też wszystko będzie bez komplikacji anna, oprócz tego co masz spakowane potrzebne..

Nie wiem jakie badania mam wykonać

.. ...ściskanie w sercu - ból w klatce piersiowej - szumienie w głowie - omdlenia 2.Przy odpoczynku po wysiłku: - bardzo duża duszność - kaszel - mrowienie dłoni - trzęsące się dłonie - * powrót do siebie * trwa ok.30min 3.Bez wysiłku, w stanie spoczynku: - częste duszności - bóle narządów..

Nerwica u 15 latka?

.. ...gdy sie położyłem to ból sie nasilał, gdy sie pochylałem to nic nie czułem jeszcze słuchy kaszel do tego wszystko mi pasowało. Wczoraj mnie cały dzień serce kuło bez przerwy musiałem oddychać takimi małymi wdechami bo jak zaczerpnąłem większego oddechu to mnie bolało. Dzisiaj trochę..

Nerwica przełyku wyleczalna? - Str. 6

.. ...od trzech miesięcy ), bóle pod żebrami ( na szczęście ostanio ustapiły - neuralgia międzyżebrowa ). Obecnie boli mnie w środkowej części kręgosłupa ( siedząca praca ), serce czasami gdzies chce uciekać...drętwieje mi mały palec u ręki, piękny dżwięczny kaszel... i to chyba wszystko. Nie..

Ból po prawej stronie i *przeskakujące* żebro

.. ...Od 3 dni pojawił się ból, po prawej stronie ciała, praktycznie na krawędzi ciała, nieco promieniujący na placy, jest to na wysokości pępka, może ciut wyzej, na wysokosci ostatnich zeber. Bol jest silny, uczucie przypomina jakby cos chcialo mi przekuc brzuch. Pojawia sie tylko przy..

Ból po prawej stronie i *przeskakujące* żebro - Str. 2

.. ...ująłeś podczas kaszlu. Ból mógł pojawić się w wyniku przemęczenia mięśni klatki piersiowej i mięśni brzucha spowodowanych intensywnym kaszlem. Mogło dojść do powstania długu tlenowego i tym samym do wytworzenia się w mięśniach kwasu mlekowego, który bardzo * uprzykrza * pracę mięśni. Ból..

3 tydzień po operacji by-passy we Wrocławiu

.. ...mówię,drobne zaniki pamięci. Ból przy większych ruchach,nie daj Boże kaszel lub kichanie..ODRADZAM !!! Co ważne ,z osób które przyszły ze mną i były wręcz równocześnie operowane ja pierwszy wstałem chodziłem wyszedłem ze szpitala.Ćwiczyłem od razu jak chcieli z zaparciem i to bbbb.ważne...

Przeziębienie a wszczepiona zastawka aortalna

.. ...przeszczepie ) skarży się na ból gardła ma silny kaszel. witam, ja biorę na drobne dolegliwości paracetamol, np. eferalgan ( pytałam lekarza ). Możliwe, że na ból gardła to lepiej jakiś antybiotyk, więc lepiej zapytać lekarza rodzinnego. Cześć Janku pozdrowienia dla twojej żony , ja..

Ból, kłucie z lewej strony, jakby w płucach - Str. 3

.. ...jakieś środki przeciwbólowe bo gdy naprzykład spalę pakę w sobotę na imprezie to w niedzielę do popołudnia nieczuję kłucia ale wieczorem już tak. A jak wieczorem znów zapalę to przechodzi. Mam też znajomych którzy palą od rana do wieczora i to minimum paczkę i kaszlą suchym kaszlem ale..

Ból po lewej stronie podczas kaszlu

.. ...gorszego. Pozdrawiam Angie bóle przy kaszlu doŚć często sugerujĄ zap.opłucnej ale bez osłuchania płuc nikt wam nie udzieli odpowiedzi tydzien temu zachorowalam i prawie stracilam glos, strasznie bolało mnie gardło i kaszlałam przeraźliwie, teraz kaszel i ból gardła ustał ale strasznie..

Nieporządane działania leków pozawałowca

.. ...spocony, zawroty głowy, bóle, duszenie w klatce piersiowej/napewno nie wieńcowe/, drętwienie i puchnięcie dłoni /nóg nie/ ciągłe zapalenie scięgien rąk, ustawiczne uczucie przeziębienia / osłuchowo - czysto/ kaszel bez odksztuszania/ zaczerwienienie skory twarzy, rąk, wysypka na skórze,..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 605

.. ...stękała.Przynudzasz na okrągło a to bólem głowy a to okresem ,kiedy indziej nogami i kręgosłupem pojawia się grypa i kaszel.Dziewczyno weż się za robote i zajmij jak inni przynajmniej domem a chłopu daj odpocząć.Te Twoje dzieci też pewno koszmar przechodzą jak ich do szkoły..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 765

.. ...czułam się fatalnie , ból gardła , kaszel - już od tygodnia . Poszłam do lekarza i usłyszałam , że przy astmie to normalne - mam być zaflegmiona . Dostałam szoku - normalne że krztuszę się od wydzieliny i mam męczący kaszel . Dziś idę na wizytę do pulmonologa , zobaczymy co powie .Czuje..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 959

.. ...sie potworny kaszel i ból w klatce piersiowej od kaszlu - a w przychodni terminów już nie ma - nic tylko umrzec . Nie wiem czy dam rade zrobić jakieś zakupy na świeta , czuje się okropnie i nie mam siły na pieczenie i gotowanie - jak dalej będzie tak kiepsko to w świeta będzie tylko..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1145

.. ...to prawie płakałam z bólu nóg chyba na zmiany pogody tk bolą az chodzic nie mogłam zdrowie tez takie sobie kaszel dalej sie utrzymuje ale jakos sobie radze,mąż i dzieci nie narzekaja na zdrowie to jest ok w pracy po staremu ostatnio nawet jest dosc ciepło w pracy kaloryferki ciepłe co mi..

Ból po prawej stronie pod żebrami po kaszlu

.. ...przeskakujący. Przeszywający ból tylko kiedy kaszlę lub gdy w inny sposób bardzo napnę mięśnie brzucha. Po kilku dniach od tych bólów boli już TROCHĘ mniej - jednak nie na tyle,żeby przestać się martwić. Czy dostanę jakieś wskazówki co to może być i czy przejdzie samo? Byłem już u..

Nerwica w ciąży - Str. 95

.. ...Lęki coraz częściej, bóle w klatce i takie tam na porządku dziennym. Ale to chyba wychodzi przeżycie z lipca zeszłego roku, jak mój tata zmarł. Do świąt trzymałam się w pionie, ale niestety w święta wszystko pękło i tak mnie trzyma. Ale z leków na razie biorę tylko ziołowe i jakoś jest...

Nerwica? chrupanie w gardle

.. ...grypę i miałem pulsujący ból ( po lewej stronie szyi ) otrzymałem leki, kaszel gorączka itd. przeszło ale pulsujący ból nie, więc wybrałem się ponownie do lekarza stwierdził, że to wina migdała i gardło jest czyste, więc przepisał mi lek eurespal, i po 4 dniach po braniu tego leku..

Bóle nerek przy kaszlu

.. Mam 17 lat od jakiegos czasu bola mnie plecy na samym dole szczegolnie z lewej strony .nieznam sie na tym ale stwierdzam ze to nerki poniewaz wczoraj co chwile oddawalam mocz tak co pol godziny nieraz co 15 minut a dzis tylko raz rano .booli tylko z lewej strony z prawej tylko czasami .gdy mnie boli to..

Ból głowy stan podgorączkowy

.. ...mam nieustanie sredni ból głowy szczegolnie w okolicach oczu oraz stan podgorączkowy od 37 * do 37,4 . Nie mam kataru, kaszlu ani nic co mogloby wskazywac przeziebienie. dziekuje z góry za pomoc. Też miałam takie objawy ale lekarz stwierdził że nic się nie dzieje i odesłał mnie do domu:/..

Uczucie duszenia, przedmiotu w gardle

.. ...neuralgia, do tego dusznosci, ból ręki,ucha także uduje sie równiez do ortopedy. nie wiem co to może być z tym gardłem:/ mam podobne dolegliwosci zatykaja mi sie uszy, szum i uczucie tego duszenia i tak jakby powiekszalo mi sie gardlo... cos strasznego mam to juz od 2 miesiecy. Czasem..

Wymiana zastawki w UK

.. ...dodziś pamiętam ten ból rozrywający klatkę podczas kaszlania lub kichania.I zaskoczę cię tym ,że ani wtedy ani teraz nie spotkałem się z propozycją dania łapówki, podpytywałem sie byłych pacjentów mojego kardiochirurga, Fakt dowody wdzięczności są miłe w podziece za operację, tak jak..

Męczące odkaszliwanie

.. ...się skupiam. Nie czuję bóli w klatce piersiowej, chodzę na siłownie - dużo biegam, nie duszę się. Niedawno ( listopad 2007 ) robiłem wszystkie badania lekarskie w pracy, łącznie z prześwietleniem płuc, wg których wszystko jest w porządku * pola płucne bez zmian ogniskowych, aorta i..

Odkrztuszanie dziwnej masy z płuc i osłabienie

.. ...kupować rozmaite maści na ból mięśni, bo przez nieustanny kaszel zaczęła boleć mnie cała klatka piersiowa i plecy. Chodziłam do rozmaitych lekarzy i każdy stwierdzał, że przeziębienie ( mimo że prócz kaszlu nie miałam innych objawów ) i przepisywali mi całe stosy antybiotyków i innych..

Problem z krtanią

.. ...stronie krtani słaby ból przy dotyku, nie mam problemów z oddychaniem, pokarm przechodzi swobodnie ale czuję delikatny ucisk w gardle. Kilka razy próbowałem przemacać tamtą okolicę sprawdzając symetrie, i wyczułem delikatnie powiększenie pod węzłami chłonnymi, wydziela mi się flegma, nie..

Nadciśnienie i duszący kaszel

.. ...częste ( raz na tydzień ) bóle głowy zaczynające się od skroni i rozchodzące się na całą czaszkę. Prawdopodobnie to wina nadciśnienia, lecz bardziej zaniepokoiła mnie wiadomość iż od około 2 tyg miewa co 2 - 3 dni duszący kaszel. Wrażenie to jakby ktoś przytykał jej poduszkę do ust i nie..

Podejrzenie rozwarstwiania aorty

.. ...oznaki,czyli,bardzo silny ból pleców,problemy z oddychaniem.okropny ból prawej kończyny i brak czucia,bardzo wysokie ciśnienie i nietypowy kaszel.ile czasu powinna zająć diagnoza i co dalej powinni robić... To co opisujesz wskazuje niestety na stan bezpośredniego zagrożenia życia...

Nerwica przewróciła mi życie do góry nogami

.. ...zlokalizować, to nawet nie jest ból, takie duszenie w okolicy żeber z prawej strony, z napadami kaszlu?często też po takim ataku odbija mi się... byłam u kardiologa i nic nie stwierdził, żadnych wad serca, ale to uczucie jest tak uciążliwe , ze już nie wiem co mam robić. nie zdarza się..

Czy to nerwica, czy inna choroba?

.. ...mnóstwo i każdy jakiś mój ból do czegoś pasuje. Muszę wspomnieć też, że przestałam jeść, potem doszedł metaliczny smak w ustach jednak lekarz stwierdził problemy z żołądkiem i dał lek na nadkwasote. Mam też często gulę w gardle, chrypkę prawie codziennie jak się dłużej nie odzywam a..

Ucisk w potylicy

.. ...oddychanie. Odczuwam także ból w klatce piersiowej( podobne do uczucia bólu podczas silnego kaszlu )i mocne kołatanie serca. Aktualnie oczekuje na wizytę u neurologa ale już teraz chciałbym przypuszczalnie wiedzieć z czego te objawy mogą wynikać. Może ktoś ma podobne bóle? Będe bardzo..

Piekący ból po lewej stronie pleców

.. Mam 29 lat.Od jakiegos czasu mam piekacy bol, ucisk po lewej stronie. Okolo miesiaca meczyl mnie suchy kaszel, teraz pokasluje od czasu do czasu. Nie wiem czy sa to pluca czy tez moze od kregoslupa. I zauwazylam jeszcze jedno, otoz przy skrecie tulowia w lewa strone slysze jakby szmer, szum z tej strony,..

Ból w klatce przy kaszlu

.. ...problemy z zatokami. Czy ból w klatce piersiowej to normalna rzecz? Czasami jak bardziej kaszlę to aż mi się z żołądka podnosi i wydaje mi się jakbym miał płuca pod gardłem. Proszę o jakieś wskazówki , pozdrawiam. Dodam też że jak oddycham to trochę świszczy mi jak oddycham. Boje się że..

Kaszel, odkrztuszanie flegmy, ból płuca, problemy z głębokim oddychaniem

.. Witam, Mam 20 lat i jestem palaczem tytoniu. Od kilku miesiecy mam kaszel - czasami z flegma, problemy z wzieciem glebokiego oddechu i uczucie * bolu * lewego pluca. Czy wiecie na jakie badania powinienem sie udac i co to moze byc? Dlaczego jeszcze nie poszles do lekarza?Napewno zlecilby Ci przeswietlenie..

Kaszel od miesiąca i zapalenie górnych dróg oddechowych

.. ...zatkany nos. Ostatnio bóle brzucha straaaszne , wymioty itd. Flegmy w gardle mam czasami tyle że uniemożliwia mi to normalne oddychanie , charczy. W nocy przyuważyłem że w pozycji leżącej mam świszczący oddech , ale gdy wrócę do pozycji pionowej , wszystko jest w porządku. Cóż to może..

Duszność, wypluwanie flegmy, ból w płucach

.. Witam, Mam 18 lat i od 2 dni mam okropny kaszel z flegma i dusznosci, biore leki na grype, ale jak narazie nie widze zadnej poprawy. Boli mnie rowniez glowa, ale nie mam temperatury. Co to moze byc? Dodam ze pale. wezwij lekarza do domu i nie siedż przy kompie,tylko leż ,dużo pij i się..

Naderwanie mięśnia międzyżebrowego (?)

.. ...bez przerwy odczuwam ból po prawej stronie w okolicach ostatnich żeber. Ból pojawia się przede wszystkim przy oddychaniu. Od ponad doby oddycham płytkim oddechem, każdy głębszy wdech ( nie mówiąc o ziewaniu, kichaniu, kaszleniu ) to niewyobrażalny ból. Przejrzałam podobne tematy na..

Ból w klatce piersiowej.

.. ...Proszę o poradę w sprawie bólu w klatce piersiowej podczas oddychania. Towarzyszy temu pieczenie pleców w okolicach lewej łopatki. Wszystko zaczęło się od przeziębienia. Kaszel, katar, ból gardła. Przez tydzień brałam leki typu Fervex oraz syrop wykrztuśny. Po tygodniu objawy nie..

Kaszel i trzepotanie serca

.. ...w tym czasie żadnych bólów, potów, lęków, czy tez innych dokuczliwych objawów. Takie napady dokuczają mi szczegolnie podczas siedzenia, czasem w czasie leżenia, ale rzadko w pozycji stojącej. Jesienią kardiolog stwierdzil niewielkie wypadanie platka zastawki, potem niedokrwienie serca,..

Ból mostka??

.. ...przodu odczuwam dziwny ból mostka promieniujacy na zebra. Czesto kaszle - ostatnio mialem robiona spirometrie i rtg pluc - wszystko w normie - tylko jakies zapalenie oskrzeli i antybiotyk. W czasie ruchu ( praca czy spacer... ) nie odczuwam jakichs dolegliwosci. Miewam podwyzszone..

Ból glowy nad oczami, silny katar, suchy kaszel, Ból lewego ucha

.. ...doszedł do tego silny ból głowy nad oczami, wydaje mi się ze mam lekko napuchnięte czoło a dzisiaj boli mnie lewe ucho ból nasila się gdy kaszlę , wtedy ból jest nie do wytrzymania. przez cały czas jestem wyczerpany nie mogę spać po nocach mam kłopot z koncentracją . Jeśli jest ktoś w..

Ból pleców pod łopatka

.. Mam ból pleców, pojawił się przy dźwiganiu cięższych rzeczy. Czasami go nie odczuwam lecz boli przy chodzeniu, bieganiu, i kaszlnięciu. Proszę o pomoc może cos z kręgosłupem piersiowym...? Nie wiem czasami boli czasami nie dziwne to jest jak już boli to bardzo się nasila przy kaszlnięciu tak jak by coś za..

Przyspieszona akcja serca,ból w klatce piersiowej.

.. Witam!Mam 27 lat od dwóch miesiecy mam pieczenia w klatce piersiowej,w dodatku męczy mnie kaszel.Pieczenia to nie zgaga,ponieważ mam te pieczenia w całej klatce piersiowej aż do piersi.Szybka akcja serca,bardzo szybko bije mi serce.Najgorsza jest noc,w tedy serce bije jak oszalałe.Robiłam ekg i jest..

Klucie w gornej czesci plecow, zblokowany przelyk.

.. ...objawy od listopada , byłam u lekarza , robiłam badania i stwierdził że to nerwica , biore tabletki , niby jest troche lepiej , ale nadal mam bóle i kaszel z dusznosciami , czekam może samo kiedys minie : )..

Duszący kaszel bez bólu gardła

.. ...zakaszlałam, że poczułam ból w klatce piersiowej, trochę ciężko mi wziąć pełen oddech. Nie boli mnie gardło, nie mam gorączki, nie mam kataru. Czy możliwe, że to alergia? Powinnam się zgłosić do lekarza? moze zapal. oskrzeli??? Mam podobne dolegliwości, mam strasznie duszący kaszel, nie..

Ból z tyłu głowy a zapalenie zatok

.. ...strony nad karkiem, ból odczuwam też usiłując pociągnąć nosem. O co może chodzić? Myślę że nadciągnełaś sobie cosik jakiś mięsień przy karku.Pamiętam jak miałam kaszel i jedno kaszlnięcie wywołało taki ból włąśnie z tył głowy ,prawie nie do wytrzymania ,który trwał póżniej kilka dni..