Ból serca po wysiłku

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...reguły ponad 20 min. ) bólem zamostkowym. Pacjent opisuje ten ból jako rozpierający, ściskający, duszący. Wystąpienie zawału często jest sprowokowane dużym wysiłkiem fizycznym ( ciężka praca fizyczna, szybkie chodzenie, wchodzenie po schodach itp. ) lub sytuacją stresową. Ból zawałowy z..

Niewydolność serca

.. ...- potykania serca_, bóle wieńcowe, zawroty głowy i utrata przytomności podczas wysiłku fizycznego. Podział niewydolności serca. Niewydolność serca dzielona jest na niewydolność skurczową, w której występuje spadek EF ( frakcji wyrzutowej ) oraz niewydolność rozkurczową ( częsta w..

Test wysiłkowy EKG

Test wysiłkowy EKG

.. ...serca ( powtarzające się bóle w klatce piersiowej ); każdy pacjent po zawale serca ma robioną próbę wysiłkową; diagnostyczne badanie po angioplastyce naczyń wieńcowych ( poszerzenie zwężonego światła przy użyciu specjalnego balonu ); test wysiłkowy ma wykazać czy nastąpiła poprawa..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...niedokrwiennej serca. ból, uczucie dławienia, ucisku odczuwalny za mostkiem; ból często prowokowany jest często wysiłkiem fizycznym lub stresem; ból wieńcowy z reguły promieniuje do lewego ramienia, czasem całej kończyny górnej, do żuchwy, gardła, szyi; często ból wieńcowy mylony jest z..

Dławica Prinzmetala

.. ...której dolegliwości bólowe nie wynikają ze zmian miażdżycowych obecnych w tętnicach wieńcowych serca ale są wywołana skurczem tych tętnic. Przyczyny występowania skłonności do kurczenia się tętnic wieńcowych nie są znane, sam skurcz może występować w związku ze stresem lub wysiłkiem...

Niedomykalność zastawki mitralnej

.. ...jako kołatania serca ), ból w klatce piersiowej, duszność wysiłkowa, obrzęki kończyn dolnych i powiększenie wątroby. Te ostatnie objawy są wynikiem niewydolności prawej komory serca, która z czasem może się rozwinąć u chorych z niedomykalnością mitralną. Niebezpiecznym powikłaniem..

Próba wysiłkowa

Próba wysiłkowa

.. ...diagnostyki nietypowych bólów w klatce piersiowej oraz u chorych po wszczepieniu stymulatora serca i w przypadku niektórych wad zastawkowych. Pacjent na 3 godziny przed badaniem nie powinien jeść ani palić, powinien być wypoczęty. Dodatkowo należy przedyskutować z lekarzem przyjmowane na..

Częstoskurcz nawrotny

.. ...zawroty głowy, mdłości, ból lub dyskomfort w klatce piersiowej, problemy z przełykaniem, uczucie kołatania serca, lęk, omdlenia. Diagnostyka obejmuje EKG spoczynkowe, wysiłkowe ( jeśli wysiłek jest podejrzewany o wywoływanie arytmii ), EKG metoda Holtera, stymulacja przezprzełykowa lub..

Sercowy zespół X (kardiologiczny zespół X)

.. ...Jedynym objawem choroby są bóle zamostkowe, podobne do tych w chorobie niedokrwiennej serca ( tzw. bóle wieńcowe ). Nasilenie dolegliwości może być jednak większe, a podjęzykowe podanie nitrogliceryny często nie przynosi pożądanych efektów. W toku diagnostyki przeprowadza się zawsze..

Migotanie przedsionków to najczęstsze zaburzeniem rytmu serca

.. ...łatwe męczenie się, bóle w klatce piersiowej, zawroty głowy, omdlenia. Silne dolegliwości ma ok. 80 proc. chorych osób. Podstawą do diagnozy jest badanie EKG. Konsekwencje choroby są wielorakie – zmniejszenie objętości wyrzutowej i minutowej serca ( spadek tolerancji wysiłku ),..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 12

.. ...acard ). Dolegliwości bólowe pojawiaja sie głównie w czasie stresu i czasami wysiłku. Wtedy tez nasila sie arytmia ( ja ją czuję ) i robi mi sie słabo ( takie stany na pograniczu omdlenia, ale nie tracę przytomności ). Próbe wysiłkowa mam dodatnią ( 7 Metz ) wskazujacą na niedokrwienie..

Echo serca - Str. 41

.. ...inne objawy; gniecący ból w klatce pirsiowej trwający nawet do 2, 3 godz, duszności podczas wysiłku, bóle ( żył ) w kończynach ( uczucie zaciśnięcia kończyn i brak swobodnego przepływu krwi, ucisk w głowie, pojawiający się obrzęk stóp podczas napadu, uczucie ciągłego zmęczenia i..

Echo serca - Str. 53

.. ...dolegliwości tzn. silny ból w klatce piersiowej, który narastał nawet przy nie wielkich ruchach, a o wchodzeniu po schodach nie było mowy. Dostałem w poniedziałek skierowanie na wysiłkowe( które i tak miało nic nie wykazać ) i do tego lek na uspokojenie, który trochę pomógł. Ponad rok..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 175

.. ...dziwne objawy m.in.: bóle głowy, dziwne pulsowanie w tyle głowy, które nasila sie po wysiłku,zawroty głowy, dodatkowe skurcze serca, otępienie, rozkojarzenie, pogorszenie wzroku, nierównośc źrenic czasem itp... Na początku biegałam po lekarzach, ale żadne badanie nic nie wykryło...

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 3

.. ...Czesc, mam 22 lata, mam ból pod mostkiem i na lewo w okolicy serca, już urzymuje się tydzień, nie nasila się od wysiłku. Lakarz stwierdził na podstawie ogólnego badania i EKG że to od nerwów. Ale za każdym razem jak mnie boli to boję się, że to coś poważnego, tymbardziej że krople..

Koronografia - ryzyko i strach? - Str. 4

.. ...już się ucieszyłem że bóle serca mam na tle nerwicowym * * niestety * * lekarze zdecydowali że potrzebne jest jeszcze ekg wysilkowe i tu wyszedł wynik dodatni .w czasie wysiłku na wykresie ujawnia się 2 mm obniżenie odc st poza tym żadnych dolegliwości w czasie wysiłku . mam zaleconą..

Dodatkowe skurcze - Str. 22

.. ...arytmii miałam okropne bóle głowy. Oczywiście badałam też przepływy szyjne, o holterze, echu serca i próbie wysiłkowej nie wspomnę, bo to był u mnie standart.Od dluższego czasu, gdy już się oswoiłam ze swoją dolegliwością, przestałam latać po tych wszystkich badaniach. Została mi tylko..

Objawy i leczenie zapalenia mięśnia sercowego

.. ...rytmu, szybkie męczenie, bóle w klatce piersiowej. Teraz mam 40 lat, ale wszysko sie zaczęło, gdy miałam 28.Niektórzy lekarze są zdania, że to zapalenie spowodowało zmiany w naczyniach wieńcowych i stąd też miewam objawy choroby niedokrwiennej serca ( potwierdzone próba wysiłkową i..

Ból serca niezależny od wysiłku fizycznego

.. ...sportu. Dziekuje za pomoc Bóle takie wstępują właśniena podłozu stresowym. Odpowiedz pacjenta na taką diagnoze brzmi * * ale ja przecierz nie jestem zestresowany * * ... Chodzi tu o to ze organizm sam tak objawia wysoki stres niekoniecznie psychika musi na tym cierpiec... chyba..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 81

.. ...jakiś ucisk w głowie czy ból, ale teraz patrze na to inaczej. Nie siedze już i nie myśle o tym w takim stopniu jak wcześniej. Długo się wahałem czy zacząć brać leki, ale kardiolog przekonał mnie że po to one są i nie bać się ich stosować zwłaszcza jak daja pozytwne efekty. aaarooon...

Od dzieciństwa odczuwam bóle serca

.. ...dzieciństwa odczuwam bóle serca, czasem tak mocne, że nie mogłam zaczerpnąć mocniej powietrza lub się poruszyć. Jednak nie było to dla mnie niepokojące gdyż byłam w okresie dojrzewania i uważałam to za normalne, często teraz jednak cierpnie mi lewa ręka i odczuwam lekkie bóle, kucia w..

Badania stwierdzające wadę serca - Str. 2

.. ...inne objawy; gniecący ból w klatce pirsiowej trwający nawet do 2, 3 godz, duszności podczas wysiłku, bóle ( żył ) w kończynach ( uczucie zaciśnięcia kończyn i brak swobodnego przepływu krwi, ucisk w głowie, uczucie ciągłego zmęczenia i osłabienia choć wyniki badania krwi były dobre...

Zapalenie mięśnia sercowego - dolegliwości po

.. ...samopoczucia doszły bóle w klatce piersiowej ( takie jakby uczucie ucisku, kłucie, wrażenie jakbym był wewnatrz posiniaczony, czasem takie jakby mrowienie w okolicach serca ). Nie sa to jakieś silne bóle ale zauważalne. Raczej nie są zwiazane z wysiłkiem fizycznym Zgłaszałem to..

Kłucie w sercu - Str. 5

.. ...złapaniem oddechu i dziwnym bólem podczas wysiłku w sercu. Ponowne EKG wykazało podobne wyniki, natomiast RTG klatki piersiowej z właściwościami serca wykluczyło jakieś wady. Lekarz stwierdził,że jestem zdrowy natomiast kłucie i ból podczas wysiłku pozostały co mam o tym myśleć? Kłucie i..

Kłucie w okolicy serca, pach a nawet pleców!

.. ...Państwa doświadczenia ból objawiający się punktowym kłuciem w okolicy serca, także pach i pleców na wysokości serca. Po przeczytaniu Państwa wypowiedzi myślę, że może to być nerwica ( od lekarza internisty dostałem afobam ), czy może to być przerost serca? Zaznaczę, że bóle pojawiają się..

Mostek mięśniowy nad LAD

.. ...Bardzo często niewielkie bóle lewej części klatki piersiowej - okolicy serca, lewego barku, ale tych dolegliwości nie odczuwam jako czegoś groźnego. Natomiast mam duże kłopoty z tolerancją wysiłku ( 35 lat ), bóle w klatce piersiowej, uciski i trudności z oddychaniem w trakcie i po..

Moje boje, czy to na pewno nerwica?

.. ...szykującego się odlotu, bóle po obu stronach klatki nad mostkiem, uczucie ciężkości, ciągły lęk o zdrowie, zabójcze skoki ciśnienia tętniczego, nawet do 200/100 i pulsu. Dodam, że ciągle biorę leki rano Tertensif, na noc Prestarium. Zrobiłem prawie wszystkie badania w kierunku serca (..

Uczucie ucisku serca, kłucie, mała tolerancja na wysiłek

.. ...mocny przeszywający ból - jakby mi ktoś wbijał tam jakąś szpilę. Czasami ból tej pojawia się pod łopatką. Od jakiegoś czasu ciągle odczuwam ucisk w tym miejscu i coraz częściej mnie boli - nie potrafię dokładnie określić tego uczucia ale czuję że coś tam ciągle jest nie tak. Ogólnie..

Zła tolerancja wysiłku - powód - małe serce?

.. ...dobrą kondycje tzn teraz bóle mi nie pozwalają na zbytni wysiłek... Aniu, czy miałas robione jakies badania, np echo serca ? miałam i ukg i ekg ( czy jakoś tak ) ale niestety nic nie wykazało p.pulmonolog powiedziała mi ze mam złą tolerancje wysiłku i to jest rzeczywiście prawda teraz..

Czy to był zawał serca?

.. ...wygląda na zawał - gdzie ból za mostkiem? Z drugiej srony zdarzają się nawet bezobjawowe zawały. Jeśli masz wątpliwości zapytaj lekarza zleci pewnie echo i test wysiłkowy - lub koronografię jeśli będzie uzasadnione. pozdrawiam A nie masz alergii? może po prostu nie możesz pić mięty i..

Gwałtowne zwolnienie pracy serca podczas wysiłku

.. ...opisywałeś bladość, bóle za mostkiem, bo to może sugerować chorobę wieńcową, ale to może ocenić lekarz.Wiesz chyba czym może się skończyć w takim przypadku przeciążenie serca., skoro zdarzało się to nie jeden raz, a ty z tego jesteś dumny......Pozdrawiam Hela nie przesadzaj, jak..

Straszny ból serca, brak oddechu i zawroty głowy

.. ...rozwiązać lekarz. Natomiast ból występujący w czasie wysiłku nie jest objawem zdrowego serca.Pozdrawiam Hej słuchaj Marta mam naimie i mam pytanie czy to jest takie kłucie w okolicy serca jakby ktoś szpile wbijał i niemożesz oddychać? odpowiedz Marek jak najszybciej. Mam 18 lat 3 lata..

Ból serca i drętwienie lewej reki - 13 lat

.. ...Co to może byc. Ps: Ból nasila sie przy wysiłku. Najpewniej spowodowane jest to od kręgosłupa, ale niewątpliwie konieczne są badania lekarskie. * Ból serca * jest dość częstym objawem problemów odkręgosłupowych szczególnie w przypadkach gdy spędza się tyle czasu w wymuszonej, jednej..

Po operacji tarczycy - Str. 2

.. ...urodzinach. Słabość, mdłości , bóle w klate, kołatanie serca, nietolerancja wysiłku fizycznego. Wylądoałam u lekarza prywatnie bo gadanie mojej lekarki rodzinnej ,że mam nerwice dopiero wprawiało mnie we wściekłość.Okazało się że tarczyc jest powiększona. Badanie pierwsze TSH wskazało..

Cień w okolicy serca na RTG

.. ...odczuwałam straszny ból w klatce piersiowej który utrudniał mi oddychanie i mówienie.Lekarz zalecił mi zrobienie spirometri ale wszystko wyszło dobrze,wyniki krwi również,ale cień na zdjeciu jest cały czas trzy krotnie było powtarzane nie jest to napewno cień na lewym płucu.Ból powraca..

Pulsowanie żył w szyi?

.. ...ale ja mam pulsujący ból po obu stronach szyi. od środka czuję jakby miało mi rozsadzić tętnice a z zewnątrz czuję jakby mi ktoś zaciskał szyję. nie wiem czy to tętnice czy węzły chłonne ból straszny nie dowytrzymania. tętni w rytm serca. występuje w czasie większego wysiłku i jak jest..

Nierównomierne bicie serca, głównie po wysiłku - Str. 2

.. ...poziom cholesterolu, bóle w klatce piersiowej w postaci kłucia, bóle głowy, zawroty, bóle żołądka( podobno zespół jelita nadwrazliwego ) mroczki przed oczami ( przyzwyczaiłem się po czasie ), uderzenia gorąca do głowy, spadki ciśnienia z piszczeniem w uszach, szum w uszach ) i wszyscy..

Osłabienie, uczucie zimnych rąk - zapalenie serca?

.. ...zmęczenia ogólnego. Bez bólu o charakterze wieńcowym. W EKG wysiłkowym bez zmian niedokrwiennych. Bez zaburzeń rytmu serca. Prawidłowa reakcja HR w trakcie wysiłku i po jego zakończeniu. Nadmierny wzrost RR skurczowego w czasie wysiłku. Bardzo dobra tolerancja wysiłkowa. Wynik testu..

Siłownia i wysiłek przy arytmi serca

.. ...miewałem dość częste bóle głowy, nie wiedziałem co jest tego powodem. Poszedłem do lekarza. Mierzy mi ciśnienie i wyszło 170/80 i 56 puls ( elektryczny ciśnieniomierz ), od razu skierowała mnie na EKG * na górę * , więc tam się udałem. Po zrobionym EKG zrobiła mi inna pani znów pomiar..

Ból po angioplastyce

.. ...żle się czuję.Odczuwam bóle w okolicy mostka,które pojawiają się po nawet niewielkim wysiłku./przejście ok 100m/ Aktualne badania - ekg wysiłkowe dodatna, echo serca trudne dla mnie do oceny,próba dobutaminowa ujemna/wykonywana w 2007 r/. Jestem pod kontrolą lekarza. Co dalej ze mną..

Przyśpieszona akcja serca, potykanie, szybkie męczenie, duszności

.. ...chodzeniu czułam w niej ból. z dnia na dzień przeszło, w nocy złapał mnie skurcz w prawej łydce, teraz od kilku dni boli mnie, też przy chodzeniu, - czasem odczuwam bóle, kłucie lub uściski w okolicach serca. Ogólnie jestem nerwową osobą, nie mam wielu wysiłków fizycznych ani zbyt wielu..

Kołatanie serca, bardzo duży puls i wysokie ciśnienie po wysiłku

.. ...mocne bicie serca i bóle w okolicach serca ;/ cały czas jakis dyskomfort mam ;/ witam, mam coś podobnego, po sylwku zaczeło mnie bolec koło serca ale nie cały czas tak jakby usick, obok serca, bo wysiłku nie boli ale czuje że cos jest nie tak. Jak lerze i się przekręcam w tedy jest..

Ból w okolicach serca...

.. ...czuję straszne kłucie i ból , wydaję mi się że są to mięśnie , co polecacie żebym zaczął brać jakie witaminy itp. , ewentualnie masaż ,lub coś , ponieważ ten ból nie ustępuje a jest naprawdę bolesny i uciążliwy ... Dodam: Wiek:14 LAT Waga:71 Kg Wzrost:172 Aktywność:Bierna Wysiłek:Dosyć..

Trzy miesiące ekstra samopoczucie

.. ...leki,nie palę.Co dalej robić? 52 lata to trochę mało. Ja ma 28 lat, jestem po trzech operacjach serca, nadal sie męczę. Ale swój wiek uważam za poważny. Jeśli dożyję 50 - tki, będe naprawdę szczęśliwa : - )..

Problemy z oddychaniem i szybkie bicie serca po wysiłku

.. ...sport ,to spocony mogłeś wziąć prysznic i od razu na dwór ,mogłeś zatoki przeziiębić.Jeśli to zatoki to z 5 zabiegów SOLUX [NIEBIESKI] by sie przydało,a jesli OB i CRP byłoby podwyższone to odpow.leczenie...

Ból serca po nagłym zdenerwowaniu i wysiłku

.. ...jakiegoś czasu odczuwam bóle w okolicy serca. Ból ten nie jest zlokalizowany w okolicy koniuszka serca a raczej w wyższych jego partiach. Ból pojawia się w różnych okolicznościach; po nagłym zdenerwowaniu jak również po wysiłku ( np. po szybkim przejsciu z pozycji niskich do wysokich )...

Kwalifikacja na zabiegi po zawale serca

.. ...dniowym duzym wysiłku z bólem w okolicy mostka ,o zawale ze mam usłyszałem dopiero dzisiaj po 2 dniach .Zgadzam sie z toba co do stylu zycia ,wysiłek ,alkochol,papierosy ,nadwaga i z tym dam rade ,rozumie ze trzeba .O tym ze mam : * Dziure rane w sercu usłyszałem dzis od ZASTEPCY..

Bóle w klatce piersiowej

.. ...łyżwach. Odczuwać silne bóle w lewej częsci klatki piersiowej, drętwienie lewej nogi i ręki a ostatnio nawet lewej cześci szyi i lewej górnej cześci zębów. Często mdleję. Ból i kołatanie serca wzrasta wraz ze zwiększaniem sie wysiłku. Jestem bardzo blada i mam bardzo podkrązone oczy,..

Bóle serca i duszności

.. ...oddechu. Często też miewam bóle w okolicach serca, które rozchodzą się na lewe ramię i rękę oraz na plecy. Prawie cały czas czuję ucisk w klatce piersiowej i lewej ręce która wydaje się wyraźnie słabsza od prawej. Bóle i duszności nasilają się podczas wysiłku. Zioła już nie palę jakieś..

Bol w okolicy serca, kucie

.. ...serca. Z ostatnim czasem bóle są coraz czesterze przedtem bóle występowały nawet co 2 - 3 miesiące a teraz co tydzień. Jakby opisać ten ból to tj kolka podczas wysiłku ale tutaj w miejscu serca. Jak na to poradzić ? nie wiadomo czy robiłeś jakieś badania,to co można poradzić...ile masz..

Holter - wyniki

.. ...ponieważ czasami mam bóle charakterystyczne dla choroby niedokrwiennej serca. Mówiłam o gniotącym bólu za mostkiem podczas wysiłku i stresu oraz częstym uczuciu ciężaru na klatce piersiowej, więc lekarz zalecił holter. Ale po tym badaniu chyba zaczął wątpić w wiarygodność moich..

Problem Z Sercem który niestety nie został zdiagnozowany

.. ...wielu lat borykam się z bólem serca, podczas wysiłku nie odczuwam nagłych skoków pulsu i bólu, ale przy niektórych ruchach mojego ciała np. kopnięciu piłki czy upadku po skoku ( na nogi, nie mówię nawet o wywróceniu się ) odczuwam nagły skok pulsu tak jakby serce chciało mi otworzyc..

Mocny ból serca po zawale

.. ...towarzyszą jej straszne bóle serca. Nie jest w stanie wykonać najprostszych prac. Po lekkim wysiłku czuje mocny ból. Praktycznie cały dzień śpi i bierze mocne środki przeciwbólowe. Parę razy zdarzyło się tak, że przy bardzo mocnych bólach wylądowała w szpitalu, jednak badania nic nie..

Dolegliwości po wstawieniu stymulatora serca

.. ...przedtem - tymczasem oprócz bólów lewej piersi ( mam nadzieję, że miną z czasem ) odczuwam zmęczenie przy byle wysiłku - nawet podczas spaceru, czasem nawet odczuwam wtedy lekki ból w okolicach serca. Dodam, że przed zabiegiem dość intensywnie uprawiałam sport więc niewielki wysiłek..