Ból serca u dzieci

Niewydolność serca

.. ...- potykania serca_, bóle wieńcowe, zawroty głowy i utrata przytomności podczas wysiłku fizycznego. Podział niewydolności serca. Niewydolność serca dzielona jest na niewydolność skurczową, w której występuje spadek EF ( frakcji wyrzutowej ) oraz niewydolność rozkurczową ( częsta w..

Ból w klatce piersiowej u dziecka

.. Ból w klatce piersiowej zawsze budzi niepokój osoby dorosłej. Jest to dolegliwość odruchowo wiązana z chorobami serca. U osób dorosłych wystąpienie tego typu bólu faktycznie obliguje lekarza do wykluczenie przede wszystkich choroby niedokrwiennej serca ( choroby wieńcowej ). U dzieci jednak tego typu..

Pionierska operacja nieinwazyjnej krioablacji serca

.. ...eliminuje pooperacyjny ból i trudno gojące się rany, pacjent będzie mógł opuścić szpital już następnego dnia po zabiegu. Krioablacja to metoda polegająca na leczeniu niskimi temperaturami. Elektrodę w postaci igły, wprowadza się w miejsce odpowiedzialne za arytmię. Jej ruch cały czas..

Każda minuta ważna przy ostrym zawale serca

.. ...zawału, jak np. ostry ból w klatce piersiowej, czekają ze zgłoszeniem się na pogotowie średnio 2,5 godziny - alarmowali lekarze na konferencji prasowej w Warszawie. Jak przypomniał konsultant krajowy w dziedzinie kardiologii prof. Grzegorz Opolski, zawał jest niemal w 100 proc. związany..

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...silnym pobudzeniem, bólem głowy - powiedział prof. Głuszek. Jest to duży problem, gdyż schorzenie to znacznie zwiększa ryzyko groźnych dla życia powikłań, jak udar mózgu, zawał serca, niewydolność serca czy nerek. Z niektórych badań wynika, że umiarkowane nadciśnienie zwiększa..

Długotrwały stres zwiększa ryzyko choroby serca u dzieci

.. ...reaguje zmęczeniem, bólami głowy i utratą bądź nadmiernym apetytem. Uczucie permanentnego stresu zgłasza niewielki odsetek dzieci przy czym dwa razy częściej zdarza się to dziewczętom niż chłopcom. Ponad 5 proc. dziewcząt świadomie przyznaje, że często denerwuje się i myśli o swoich..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 2

.. ...bardzo dawna narzekam na bóle serca, kłucie, ucisk i zdarza się że nie mogę złapać powietrza, duszę się. W 2004 roku poszłam do lekarza, który po zrobieniu badań ECHO EKG stwierdził że mam szmery w okolicach zastawki trójdzielnej i niedomykalność zastawek. Odesłano mnie do..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 19

.. ...diagnozy sprawia mi ból. nasza historia w szczegółach na stronach www.sercedziecka.org Do Pana Doktora!!! W styczniu miałam przedziwne zdarzenie, pierwszy raz w życiu. Siedziałam i nagle poczułam dziwne uderzenia serca zrobiło mi się słabo i miałam mroczki przed oczami, serce waliło jak..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 26

.. ...środki nasenne i przeciwbólowe. To była najgorsza noc w moim życiu, spałam zaledwie 2 godzinki ponieważ odczuwałam nierównomierne bicie serca co było dokuczliwe. Teraz wiem, że trzeba było poprosić o leki. W szpitalu leżałam prawie z 9 dni, trochę długo jak na osobę, która miała robiony..

Echo serca - Str. 8

.. ...klekocącym sercem i lekkim bólem za mostkiem. Nerwy - nerwami, doskonale wiem że potrafią ze zdrowego sercowo człowieka zrobić * dziada * , ale ja wypadłem chyba jeszcze gorzej niż dziad. Lakarka prowadząca oraz ordynator udzielali mi bardzo wymijających odpowiedzi i najwyraźniej * coś..

Echo serca - Str. 9

.. ...sercowy eksces. Potężny ból za mostkiem promieniujący do wszystkich zębów, duszenie się, zlewne zimne poty, specyficzny rodzaj strachu, itd. Doskonale znam te objawy z autopsji. Szczyt trwał około minuty i po dwóch dawkach nitrogliceryny wszystko minęło po kilkudziesięciu minutach...

Echo serca - Str. 23

.. ...przebadać tą metodą . Mam bóle w okolicy serca , kardiolodzy mówią że to nerwica ale czy rzeczywiście na podstawie EKG i UKG z Dopllerem można tak powiedzieć . Proszę o odpowiedz Nie wiem , nie sprawdzałam . generalnie podchodze sceptycznie do metod nie sprawdzonych w EBM Witam Pani..

Echo serca - Str. 25

.. ...przyjęty do szpitala z bólami mieśni, gdzie nastąpiło nagłe zatrzymanie krązenia, ostra niewydolnośc oddechowo - krązeniowa. Na szczescie reanimacja sie powiodla. Jak sie okazalo bylo to spowodowane hipokaliemia ( niestety do tej pory nie sa znane przyczyny tak duzego spadku potasu -..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 36

.. ...wszystko zaczeło się od bóli serca.Poza tym czułam sie bardzo dobrze.Ja generalnie nie miewałam dołow, chyba ze mniw chłopak zostawił,albo ulokowałam zle uczucia: )ale i z tego sie szybko wygrzebywałam,zawsze pojawił sie ktos lepszy i przystojniejszy.Zreszta teraz tez jestem wesoła..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 46

.. ...skupiaja.Ja przechodziłam juz bóle głowy ,serca,napiecie mieśni.W tej chwili mam lęki,ale z tym tez chyba sobie poradze ( mam taką nadzieje )Nie poddaje sie!!Trzymam za Ciebie kciuki Hej, co to dziś taka cisza , myślałam że tylko ja mam taki zagoniony dzień a to dlatego że już czworo..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 60

.. ...całkowicie opuściły mnie bóle ( głowa boli mnie codziennie ), kłucia czy * podskakiwania * serca i inne * przyjemności * . Po prostu nic mnie to w tej chwili nie obchodzi! Olewanie totalne! Nie dokucza mi to wszystko psychicznie, tak, jak w wakacje. Powiem Wam, ze ja sie marnie chyba do..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 131

.. ...że on tak reaguje - bólem??!!!PZDR ja tez nie wiem co sie dzieje z organizmem ale u mnie jest na przemien,bole stawow,lęki( latanie serca ),bol zoladka,uczucie slabosci,zawroty glowy,ogolne zmeczenie,wstaje rano i czuje sie bardziej zmeczona niz wieczorem przed spaniem,jak znowu nie to..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 16

.. ...mi..może tak boleć przez płatek..przynajmniej ja tak mam.chociaż oczywiście lepiej niech Ci to powie lekarz i poprze może jakimś echem serca..chyba, ze masz wszystko sprawdzone.zdrowia życzę, pozdrawiam..

Bajpas i praca

.. ...Zdarzają mi się także bóle mostka i delikatne kłucia serca. Podobnie jak Ty mam dni kiedy tryskam energią i optymizmem, ale są i takie kiedy dopada mnie pesymizm i osłabienie. Ja póki co moimi objawami zbytnio się nie martwie. Witam Krys. Dziekuje za Twoja odpowiedz.Wiem nie mozna sie..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm

.. ...pokiereszowanego mostka - kaszlu ), ból był na tyle slaby, że obeszłam się bez środków przeciwbólowych ( poza kroplówką na sali pooperacyjnej oczywiście: ) ). Tydzień po operacji okazło się, że w worku osierdziowym zalega ponad 1,5 cm płynu ( zazwyczaj przy 3 mm odczuwa się duszność! ),..

Sztuczne zastawki serca - operacja Rosa - aorta 47mm - Str. 2

.. ...staruszki jęczymy z bólu. Głowa do góry. Wszystkobędzie dobrze,poza tym drugi stopień nie decyduje jeszcze o pójściu na operację. U mnie drugi stopień osiągnięto po pierwszej operacji ( plastyka zastawek ) i uważano to za wielkie osiągnięcie - fakt,że to było paręlat wstecz.Dzisiaj..

Niedomykalność zastawek i szmery w okolicach zastawki trójdzielnej

.. ...bardzo dawna narzekam na bóle serca, kłucie, ucisk i zdarza się że nie mogę złapać powietrza, duszę się. W 2004 roku poszłam do lekarza, który po zrobieniu badań ECHO EKG stwierdził że mam szmery w okolicach zastawki trójdzielnej i niedomykalność zastawek. Odesłano mnie do..

Sztuczna zastawka i normalne życie - Str. 5

.. ...może byc przyczna jego bólu serca i to tak czestego ?? strasznie sie o niego martwie ( mojego chlpaka ) on zabardzo nie slucha sie lekarzy i nie chce sie poddac operacji jak mogę go do niej przekonac ?? bardzo boi sie tej operacji ze sie nie obudzi z narkozy Do Edyta: Przykro mi, ale nie..

Propranolol

.. ...zaczęłam cierpiec na częste bóle głowy. RTG oraz rezonans magnet. nic nie wykazały. Nie stwierdzono nadciśnienia, ale miałam czasem kołatanie serca. Lekarz przepisał mi właśnie ten specyfik. Bole minęły, mam jednak pytanie, czy jest możliwość że uzależnię się od tego leku ( a planuję..

Szmer serca u 19 letniej dziewczyny - Str. 2

.. ...przestraszyłam się dość dziwnych bóli od mostka w stronę serca, a właściwie nie bóli, a jakby ucisku klatki piersiowej. Zdecydowanie trudno mi się oddychało i towarzyszyło temu lekkie odrętwienie i mrowienie rąk. Szczególnie lewej. Zdarzyło się mi to kilka razy. Trwało to kilka minut, a..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 13

.. ...mam dziwne objawy typu ból głowy non stop, dusznosci, dretwienie konczyn, klucie w okolicach serca, i ból wewnatrz klatki piersiowej, bardziej od tylnej strony ( tak jakby pluca ), napiszcie jak ma ktos podobne dolegliwosci czy to jest normalne podczas depresji czy nie??chodzi mi o ten..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 40

.. ...w formie osłabienia ból głowy klatki piersiowej kołatanie serca skurcze mięśni ale od tygodnia dopada mnie to co dziennie byłem u lekarzy i fizycznie jest ok biore magnez ale w tym tygodniu sięgnełem po valerin - mite pomaga uspokaja ataki ale na drugi dzień jest ok macie możę jakieś..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 130

.. ...Witam wszystkich do bólu w klatce zawrotów głowy kolatania serca itd sie przyzwyczajam... ale nie moge sobie poradzić z takim uczuciem jak by mi sie coś w seru przewalało,przelewało a jest to czasami takie silne że po jednym ataku mam cały dziń lub tydzień przerąbany a badania na serce..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 2

.. ...paniki , róznego rodzaje bóle.Ale mimo wszystko warto zyć .bo weście pod uwagę to jakie problemy i choroby ( KALECTWA ) maja inni ludzie i potrafia cieszyć się zyciem.tak naprawde nie wiadomo ile lat kazdy z nas będzie żył, wiec czy nie szkoda tego czasu na takie głupie myśli przecież to..

Czy to nerwica serca? silny ból w okolicy serca

.. ...temu, poczułem silny ból w okolicy serca był tak silny ze zemdlałem. Przyjechało pogotowie i dostałem relanium dożylnie ból minoł od razu. Zrobili mi ekg ale było ok diagnoza - nerwica s. minoł tydzień i ponowny atak, zrobiłem ekg ,usg serca + wiele innych wszystko ok , dostałem pramolan..

Niepokojące objawy, duszność, wysokie tętno i skoki cośnienia

.. ...piersiowej lecz bez zadnego bólu,prosze o rade,dziekuje Grażyno, nie można ci nic mądrzejszego poradzić niż wizyta u kardiologa. A żeby wizyta była jak najbardziej rozstrzygająca to warto na nią zabrać świeże wyniki badań w kierunku serca tzn. EKG, poziom elektrolitów ( magnez, potas )..

Blok prawej odnogi pęczka Hisa - Str. 3

.. ...sie chwile słabości i bólów serca. Wystarczy odpocząć. Jeśli zaczynamy to roztrząsać i zastanawiać się co się dzieje - stres i lęk robią nam jeszcze gorzej. Uszy do góry, głowa na dół jeśli czujecie, że jest żle - pomaga. No i kontrole w miare potrzeby. Zyczę zdrowia i dobrega..

Nerwica, choroba serca, skurcze dodatkowe?

.. ...zastawki a zaczęło się od bólu lewej nogi nad kostką.Ból po woli przemieszczał się najpierw udo, pózniej lewa ręka i szyja także lewa połowa głowy.Nagle poczułam uderzenie goraca i niesamowite walenie sera. Wylądowałam na pogotowiu gdzie lekarz zapytał czym się tak zdenerwowałam...

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 3

.. ...Czesc, mam 22 lata, mam ból pod mostkiem i na lewo w okolicy serca, już urzymuje się tydzień, nie nasila się od wysiłku. Lakarz stwierdził na podstawie ogólnego badania i EKG że to od nerwów. Ale za każdym razem jak mnie boli to boję się, że to coś poważnego, tymbardziej że krople..

Niebezpieczne dla życia skutki stosowania Prestarium - Str. 2

.. ...przypadku czasem mam ból serca pomimo, że na serce nie choruję, ale gdzieś wyczytałem, że takie objawy mogą nastąpić, następna sprawa w moim przypadku doszło do wypadania włosów. Odstawiełm na pewny czas bez wiedzy lekarza i zauważłem szybki odrost włosów. Oczywiście moze mam skłomności..

Silne bóle w okolicach serca

.. ...dziekuje.. Pozdrawiam Jeżeli bóle nasilają się podczas niektórych ruchów ( także oddechowych ) to znaczy, że nie pochodzą od serca. Są to prawdopodobnie neuralgie czyli pochodzące od nerwów międzyżebrowych lub bóle mięśniowe. Spróbuj stosować maści na mięśniobóle parę razy na dobę. Jeśli..

To nie nerwica lecz impulsy elektryczne

.. ...odczucie rozpierania ,bólu w dolku podsercowym/tam gdzie się zaczyna żołądek/.Czasem dochodzi ból na mostku, czasem ten ból i rozpieranie ,oraz szybkie bicie serca czuje wlasnie w sercu.Nie moge przy tym robić nic ,nie mogę dosłownie drgnąć bo to nasila atak .Teraz one są inne ale i..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 4

.. ...pół roku miałam silne bóle w klatce piersiowej, duszności oraz kucia w sercu. Postanowiłam iść do lekarza z tym.. no i na USG Serca wykazało mi iż faktycznie to jest to.. moja przegroda ma już 19mm. Miesiąc temu leżałam w szpitalu i robili mi różne badania, które potem zostały wysłane z..

Dolegliwości po ablacji

.. ...przedsionków, silne bóle w klatce piersiowej, jakieś dziwne bicia serca itp.Od pewnego czasu( około pół roku )mam wysoki puls w spoczynku od 90 do 130 uderzeń na min.Wcześńiej leczyłam się w szpitalu dziecięcym, ale zostałam wypisana i obecnie nie jestem pod żadną kontrolą lekarską.W..

Bóle, kłucia i uczucie duszenia się

.. Mam 27 lat, ogolnie jestem zdrowa. Ostatni rok byl dla mnie bardzo nerwowy - 2 traumatyczne wydarznia ( strata dziecka i strata ciazy )...Po poronieniu zaczelz sie klopoty z bolem w okolicy serca, na ekg wyszlo, ze mam sinusoidalna tachykardie. ECHO serca nic nie pokazalo, serce zdrowe, jedynie septum..

Dieta wysokotłuszczowa (ketoza) a serce

.. ...problemy?? masz jakieś bóle, uczucie ciężkości na klatece piersiowej, zatyka cię przy większym wisiłku?? co lekarze Ci radzą na tę przypadłość?? pozdrawiam czesc barzdo czesto boli mnie w klatce piersiowej rozne sa te bole od piekacego po taki przy ktorym nie mozna zlapac..

Dodatkowe skurcze - Str. 55

.. ...głowy, tzw. odpływania, bóli w klatce i telepania, a i nie budzi mnie w nocy telepanie serca z uczuciem,ze zaraz zemdleję ( ostatnio miałam to tydzień temu ). Samo oczuwanie dodatkowych takich jakby szarpnięć to dla mnie nie problem - nie zwracam na to uwagi. Ja mam tak, że czuję się..

Dodatkowe skurcze - Str. 67

.. ...żyła ale jak? Z ciągłym bólem serca, ze strachem i myślami kiedy znowu będzie atak bądź omdlenie :( Pod koniec tyg wracam do pracy i aż się boję jak to będzie. Pozdrawiam wszystkich witajcie,wczoraj czulam sie lepiej,nie jadlam za duzo,bralam leki i kropelki na nerwice serca,dzisiaj..

Dodatkowe skurcze - Str. 68

.. ...pocieszenie powiem Ci, że ból w klatce piersiowej mam też czasmi, np. dzisiaj tez coś mi troche serce wariuje, ból w klatce też mam prawie cały dzień z przerwami. Powodzenia i nie denerwuj się. Mam pytanie - czy jeżeli miałam robionego holtera i echo serca już dawno, bo około 7 lat temu..

Dodatkowe skurcze - Str. 121

.. ...wtedy???Będę się konsultowac do bólu i badac do bólu. A jak będzie trzeba to moze nawet wezmę niektóre leki; )...mam 33 lata i nie moge żyć, pracować, odczuwam KAŻDY skurcz a podczas bigeminii masz uczucia zamierania serca na dobre. Odczuwanie choroby jest sprawą indywidualną, można miec..

Niedomykalność zastawki trójdzielnej stopnia 1 (2)

.. ...często miałam i mam bóle w klatce piersiowej ,miewałam ataki szybkiego bicia serca - wtedy tak panikowałam ze wzywałam karetkę( oczywiście ekg nic nie wykazywało ).Dla mnie najgorsze są dodatkowe skurcze z którymi staram się walczyc - biorę beta - blokery i jest naprawdę lepiej ,ale na..

Wysokie tętno w spoczynku - Str. 2

.. ...miesiącu odczuwam ostry ból w okolicy serca, przez co ciemno mi się robi przed oczami i mnie słabi.. Badania na tarczycę robiłam i wyszły dobrze. Ciśnienie też mam dobre bo 120/75. Co to może być?? Proszę pomóżcie.. ;( Do pana Pawła S zamiast krytykować podałby pan jakieś medyczne powody..

Silny ból napierający na mostek

.. ...jakiś czas miewam silny ból w okolicach serca... najbardziej napiera on na mostek, jednak ostatnio również zaczął mnie boleć bark.. :/ Już wtedy myślałam, że jest to spowodowane sytuacją denerwującą jaka miała miejsce.. Dzisiaj ten ból również się objawił przy podobnej sytuacji.. Jest to..

Normalne życie po ablacji

.. ...z tym czuję, ale mam bóle serca i w klatce piersiowej, nigdy takich nie miałam dziewnych. Ale to chyba normalne w ciągu tygodnia po zabiegu, prawda? Za tydzien zbliżaja sie imprezy urodzinowe, teraz zrezygnowałam ze wszystkich, siedziałam w domu tydzien. Czy ja moge na nie iść, napić sie..

Bóle w klatce, brzucha, pleców

.. ...rodzaju zawału - duszność,ból w klatce,ciężkie oddechy.Byłem na pogotowiu - EKG,ciśnienie - niby wszystko O.K.Zastrzyk na uspokojenie i do domu.Potem 2 miesiące przerwy - nic się nie działo.I od nowa - bóle wklatce w okolicy serca.kołatanie,dusznośći.Tak mam już prawie codziennie .Byłem..

Moja arytmia serca, lekarz nie podejmie się leczenia

.. ...puls..dziwne , kilkugodzinne bóle w klatce piersiowej..i nikt mi nie potrafi wytłumaczyć co to jest.. Byłam u kilku lekarzy, gdzie słyszałam różne wersje.Większość uważa,że skoro miałam zanbieg to nie mam co narzekać...zwłaszcza jak widzą kto mi go robił:/Straciłam w nich wiarę.. Nie..

Płyn wokół serca po wszczepieniu baypasów

.. ...sie że doszedł jeszcze ból w okolicy mostka .Nikogo od godz, 10 nie było na sali z pielęgniarek i lekarzy. Co mam robic jechac tam bo na zejście z łóżka taty nie mam co liczyć, On udaje przed lekarzami że dobrze się czuje bo tak bardzo chce iść do domu, odmówił nawet sanatorium. Co mam..

Jaki jest czas wybudzania się po operacji by-pass?

.. ...strasznej rangi. Nie czułem bólu rozciętego i poskręcanego na druty mostka, nie czułem odciętej i przyszytej do serca tętnicy , a czułem ten tyłek. To pod koniec drugiej doby niemalże doprowadziło mnie do zerwania się spod tej aparatury, przestawiłem się dziwić temu spod okien, a jeszcze..

Bisocard (bisoprolol) i Dilzem (diltiazem)

.. ...problemy z diagnozą - bóle występowały bowiem podczas spoczynku. Zabieg koronarografii wykazał zwężenie pewnych naczyń serca ( niestety nie czytałam dokładnie epikryzy )o 50% i 20%. Po tygodniu osoba opuściła szpital w stanie dorbym, a lekarz przepisał następujące zestawienie leków:..

Zastawki, zespół Barlowa - wada nabyta?

.. ...momencie mam taki straszny ból w klatce jakby coś ściskało mi serce. W nocy miałam kilka razy duszności i ręka lewa czasami mi drętwieje, ale rzadko. Ciężko mi czasami złapać powietrze bo czuje kłócie w okolicach serca. Nie wiem, co robić jestem młodą mężatką i chcę mieć dzieci. Proszę o..

Ratunek dla osoby z chorobą serca i zaawansowaną POCHP?

.. ...nie ma dolegliwości bólowych, ale łatwo się męczy i czasami ma duszność ale taką do opanowania bez interwencji lekarskiej. Błagam o jakieś wskazówki. Sorry za niefachowy język, jestem psychologiem klinicznym, pracującym,nomen omen w klinice, mój mąż jest lekarzem i i tak jesteśmy w..

Dodatkowa struna w lewej komorze serca

.. ...do tego szybki,krótki ból w klatce piersowej, ale to nie jest wada serca. Jesli chodzi o wiotkość przedniego płatka zastawki dwudzielnej bez niedomykalności to również nie jest wada serca, ale jedynie niedogodność. Jedna z zastawek po prostu lata sobie swobodniej. Takie osoby moga mieć..

Niedomykalność zastawki mitralnej i bóle, duszności i udzerzenia gorąca

.. ...mdlenia i zawroty głowy, bóle serca. Czasem lęk jest tak silny, że mam wrażenie, że za chwilę umrę, upadnę gdzieś na chodniku i już nie wstanę. Dochodziło do tego, że przestałam wychodzić z domu. Jak już któryś raz z rzędu ledwo doczłapałam do przychodni ze łzami w oczach to ktoś się..

Serce bije nieregularnie

.. ...nie towarzyszy żaden ból, kłócie, zawroty głowy, czy uczucie słabości. Jeszcze raz dziękuję za pomoc i pozdrawiam. ja tez czasmi mam podobne objawy do twoich.kolatanie serca, nagle zabije mocniej tak po srodku klatki piersiowej i pozniej znow spokoj.raz dziennie co 2,3 tygodnie am to...

Kardiomiopatia czy nerwica?

.. ...jednak cały czas odczuwam bóle w klatce piersiowej ( okolice serca i nie tylko ), w okolicy mostka, miewam duszności. Co dzień coś mnie boli - muszę brać leki uspokajającę, bo tak się denerwuję że dostanę zawału. Bardzo często zdarza mi się zasłabnąć z tych nerwów. Jeśli ktoś jest mi w..

Niedomykalność zastawki mitralnej - Str. 2

.. ...dokucza mi silny kłujący ból i ciężkość w okolicy serca. Biorę tylko Propranolol który przepisała mi lekarka rodzinna. Ostatnio byłam u ginekologa ponieważ mam problemy z bardzo bolesnymi miesiączkami i zaproponował mi tabletki antykoncepcyjne. Czy ktoś miał podobny problem?A mianowicie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 6

.. ...krótkimi przerwami mam ból w klatce piersiowej, który nie mija po żadnych lekach, często temu towarzyszy kołatnie lub bardzie trzepanie się serca, po wzięciu leku o nazwie Propranolon kołatanie ustąpiło ale ból nie. Lekarze sugerują także ucisk nerwów ( mam skoliozę ), mogą to też być..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 7

.. ...gdy oddycham odczuwam ból w klatce. Ostatnio lekarz przepisał mi tabletki jakos pomagaja, ale przeciez nie moge całe zycie brac tabletek. Martwi mnie to wszystko szczególnie dla tego, ze mam dopiero 14 lat i całe zycie przede mna, ale wiem, ze osób chorych na nerwice serca jest wilele i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 11

.. ...leczyć nawet jeśli miną bóle. Menda jest złośliwa i potrafi wrócić ... źle mówię ... na pewno wróci. No chyba że tak zmienisz swoje życie że będziesz mógł wypisać się z forum. Ja jutro idę do doktora bo ciężkie dni miałem i pewnie dostanę Betalok i informację, że samo przejdzie ... ech..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 14

.. ...jest dopiero jazda...bóle,kłucia,duszności itp.Ostatnio gdzieś wyczytałem że przełyk jest niesamowicie unerwiony i drażnienie go przez kwas żołądkowy jest naprawdę niewskazane...trzymajcie się wszyscy... aha,dlaczego jak się próbuje napić jakiegoś alkoholu to mam napady..

Bóle serca w młodym wieku

.. ...na: http://www.sfd.pl/Ból_Serca - t230905.html tam znajdziecie odpowiedź na wasze pytania Witam! Ja mam 15 lat i od tygodnia boli mnie nieustępliwie serce. Zaczęło się od ostrego bólu w klatce piersiowej tydzień temu, i do teraz dalej mnie boli/kłuje. Czuję się teraz dość często słabo...

Bóle serca w młodym wieku - Str. 2

.. ...jest jeszcze gorszy ból.Szybko sie też męcze a od jakiegoś czasu często i bez powodu jest mi duszno.tak jakbym miała zaraz zemdleć. niewiem co sie dzieje, boje sie że to coś groźnego. czy może mi ktoś poradzić.powiedzieć co z tym zobić. Help!! mam 14 lat, gdy zacząłem gdzieś iść bolało..

Wysoki puls od ponad 80 do ponad 100

.. ...miesiaca mam lekkie bóle po lewej stronie klatki piersiowej, czasem mam mrowienie w lewym ręku. Raz miałam silny ból w okolicy serca i od tego czasu mam własnie takie dolegliwości które sa prawie codziennie ale nieznaczne. Mierze sobie codziennie cisnienie. Mam zawsze w normie około..

Dziwny ból w okolicach serca

.. ...ok.10 miesiecy odczuwam bóle w okolicy serca. Są to kłócia, czasami skórcze. Podczas opisywanych objawów pojawia się przyspieszone bicie serca, czasami napady ciepła i słabości. Nie byłam jeszcze u lekarza, ale może znajdzie się tu ktoś kto będzie coś wiedział. Co to może być i czego to..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 19

.. ...ciśnienie. Ogólnikowo bóle w okolicy nad i pod serca, uczucie braku powietrza. Czy może ktoś powiedzieć albo raczej napisać jak można długo wytrzymać bez operacji czy może zabiegu wymiany zastawki? Jak w przyszłości będzie wyglądać egzystencja przed opreacją? Jeśli nadejdzie czas na..

Od dzieciństwa odczuwam bóle serca

.. ...dzieciństwa odczuwam bóle serca, czasem tak mocne, że nie mogłam zaczerpnąć mocniej powietrza lub się poruszyć. Jednak nie było to dla mnie niepokojące gdyż byłam w okresie dojrzewania i uważałam to za normalne, często teraz jednak cierpnie mi lewa ręka i odczuwam lekkie bóle, kucia w..

co robić po zapaleniu osierdzia sercowego? dziwne objawy - sport

.. ...czego chce, odczuwa bóle serca. Ja osobiście łączę to z zespłem Barlowa - wypadaniem płatka zastawki mitralnej. no właśnie nie robiłem już dawno echa ( rozumiem ze to ekg )... na takim badaniu wyjdzie ta nieprawidlowosc?? w sumie mialem zamiar na razie isc do normalnego lekarza..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 36

.. ...wszystkich powyżej to są nerwobóle, lęki. Ciężko to zrozumieć bo czasami mamy wrażenie, że przecież nic nas nie stresuje w tym momencie, ale stres się kumuluje i nawet jedna nieprzychylna myśl sprawi, że wpadamy w taki stan... Mam również kołatanie serca, jestem niespokojna, mam..

Zespół Barlowa czyli problem z płatkami zastawki dwudzielnej

.. ...duzy puls zawroty glowy bóle serca bole pleców ostatnio nawet zdazylo mi sie zemdlec w stanie spoczynku mój puls wynosi 160 uderzen na minutke :( Co dwa miesiace odwiedzam kardiologów itd. ta choroba strasznie komplikuje mi zycie ale cóz choroba nie wybiera a szkoda pozdrawiam cie bardzo..

Operacja wymiany aorty wstępującej - Str. 2

.. ...strach. Rany się zagoją, ból szybko minie i znowu wszyscy będziemy się cieszyć dniem codziennym. Więcej optymizmu, ludzie!!! pozdrawiam wszystkich Witam Serdecznie.Mam 69 lat.W dniu 28.08 2006 w Klinice Chirurgi Serca we Wrocławiu ul.Curie Skłodowskiej 20 usunięto mi tętniaka aorty..

Po wszczepieniu stymulatora serca

.. ...piersiowa i to napewno ból pozabiegowy, prosze zadzwonić jutro i napewno bedzie lepiej. Byliśmy wszyscu uspokojeni, że jest w miarę w porządku, że zabieg się udał. O godz. 23:40 ( 19 sierpnia ) zadzwonili z kliniki, że zamknęło się naczynie, że ratowali, zrobili koronografię,..

Kłucie w sercu

.. ...iż mogą to być nerwobóle. Ja jednak ostatnio coraz więcej o tym myślę i boję się, że to może być coś poważniejszego. Kłucie jest dosyć dokuczliwe i nie trwa długo. Jednak w tym czasie nie mogę wziąć głębszego oddechu ( bo wtedy bardziej boli ) i siadam skulona, bo mi to trochę pomaga...

Zawroty głowy, ból w klatce piersiowej, uczucie słabości - Str. 3

.. ...tym stylu. Jednak te bóle, lęki, kołatanie serca, uczucie gorąca trwają do dziś... Moja mama powiedziała, że to hormony i dojrzewanie. Ale ja już zaczęłam nawet myśleć o cukrzycy czy tarczycy... Boję się jej teraz powiedzieć, że to jest nerwica :( Co rodzice na to powiedzą? Błagam..

Zwolniona akcja serca, dreszcze, cała się trzęsłam

.. ...cieplnego. jeżeli zawroty lub bóle głowy powtarzają się od tamtego czasu, warto wspomnieć o tym lekarzowi. A jeśli w przeszłości doznałaś jakiegoś urazu głowy, powinnaś udać się do neurologa. oczywiście trzeba brać pod uwagę wszystkie opcje i badanie EKG i krwii jak najbardziej jest na..

Dziwne bóle w okolicy serca

.. ...czasu odczuwa dziwne bóle w okolicy serca czasem kłócie z lewej strony pod sercem taki cięzar w klatce piersiowej , uczucie duszności cześto wieczorem dolegliwości występuja okresowo, dodam że trenuję bieganie od paru lat proszę o jakieś wslkazówki co to może być Najlepiej skontaktuj sie..

Zbyt szybkie bicie serca

.. ...choroba objawiała się bólami, w okolicach serca. Bardzo dziwnie się wówczas czułem. Udałem się z tym do lekarza gdzie stwierdził nerwice oraz dłuższe leczenie. W wieku 19 lat trafiłem z takimi dolegliwościami do wojska, po 2 miesiącach umieścili mnie w szpitalu. Przeszedłem wiele badań,..

Dziwne skurcze w przełyku

.. ...Wydaje się Wam, że to ból jest istotą problemu. Nic bardziej mylnego. Ból w klatce, uczucie kołatania serca może byc jedynie objawem lęku do tego stopnia, że przypomina zawał serca. Sądząc po ilości badań jakie sobie fundujecie i wyszukanych chorobach, problem tkwi raczej w psychice i..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 40

.. ...że odejdzie od stołu, Ból był raczej tępy ale mocny i był wszędzie tj. od pasa w górę. nawet szyja, uszy, szczęka. Czy mam teraz migotania ? Nie wiem, zdarzają mi się jakieś arytmie, które całkiem inaczej odczuwam, aniżeli te przed ablacją , ale są też równe i spokojne okresy pracy..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 58

.. ...fatalnie a najgorszy jest ból głowy , taki jak przy nadciśnieniu, tzn mam wrażenie że mam ciśnienie grubo ponad 200 ale po zmierzeniu to 140 - 150 . Pozdrawiam. Dzień dobry wszystkim! Jestem nowa osobą na forum. Dwa miesiące znalazłam się w szpitalu z dziwnym, intensywnym kołotaniem..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...wydolność serca, znam ten ból jak się szuka pomocy dla swoich bliskich. Co zostało? Modlić się do Boga. Mam nadzieję, że twój Tato wyjdzie z tego, Pozdrów go od internautów z całej Polski, że życzymy Mu powrotu do zdrowia. Tak naprawdę po części jesteśmy sami sobie winni. Nie dotyczy to..

Szybsze bicie serca i drętwienie lewej ręki

.. ...uspokakający, środek przeciwbólowy ), a także mam małą buteleczkę z amolem ( spirytus z wyciągiem ziół ) a także tabletki miętowe. W razie czego uzywam ich w różnych kombinacjach. Teraz kiedy wiem już jak sobie z tym radzić jest zdecydowanie lepiej i napady lęku pojawiają się coraz..

Działanie uboczne clexane

.. ...uczuciem niepokoju i bólem w okolicy serca, uczuciem gorąca. Co to mogło spowodować? widzę, że nikt nie odpowiedział na to pytanie, ale ja zapytam dalej: po podaniu 3 dawki clexane 120 zaczęło mi gwałtownie rosnąć ciśnienie ( codziennie jedną dziesiątkę ) az po 7 dawce osiągnęło pułap..

Koronarografia

.. ...nawet na 1 piętro - bóle i uciski w kl. piersiowej ). Jestm 4 lata po zapaleniu mięśnia serca. Często boli mnie lewy bark i okolice serca ( bardziej piecze niż boli ). Ponadto mam arytmie. Zażywam betablokery i magnez oraz preductal ( który nie wiem czy w ogóle coś daje ). Czasem boję..

Pierwotne nadciśnienie płucne - Str. 23

.. ...przykrością i wielkim bólem serca chciałem was poinformować o jej śmierci. Nastąpiło to wczoraj 16.12.2008r o godz 12.15 Dziekuję wam że dawaliście jej wiarę oraz siły do walki niestety do przeszczepu się nie doczekaliśmy ale wierzę, że WAM się uda. Będę trzymał za was kciuki i jeszcze..

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca - Str. 3

.. ...pół roku mam podobne bóle. Codziennie mnie kłuje w sercu i mam wrażenie jakby zaraz miała mi ścierpnąć lewa ręka, Zdarza się, że rano nie czuje ręki bo tak mi mocno ścierpła, Byłam u lekarza, zrobili mi echo serca itp i nic nie wykryto, boje się z każdym dniem, Prowadze aktywny tryb..

Zadziwiająco rozbieżne wyniki badań serca

.. ...tolerancja wysiłku, duszność, bóle w klatce piersiowej, drętwienie lewej łopatki, skurcze kończyn ( zwłaszcza lewych ) w czasie snu. Moje życie to od dziecka jedno pasmo wyniszczającego lęku i morderczego stresu. Mam lekką nadwagę, prawie żadnego ruchu ( poza taszczeniem zakupów i..

Bóle i kłucie serca

.. ...Zaczęło się od ostrego bólu w klatce piersiowej tydzień temu, i do teraz dalej mnie boli/kłuje. Czuję się teraz dość często słabo. Mam szmery w sercu. Być może spowodowane to jest ograniczoną aktywnością fizyczną - nie ćwiczyłam ze względu na ból kręgosłupa, który niedawno ustąpił...

Czy to ból serca czy nie?

.. Witam . mam 23 lata 170cm i niestety waze 94kg . rok temu zrezygnowalem z pracy po czym przybralem 10kg przedtem wazylem 84kg. choruje na astme oskrzelowa i przyjmuje codziennie systematycznie leki wentolin doraznie oraz zafiron , wentolin niestety musze uzywac przy kazdym wiekszym wysilku czyli kilka razy..

Niski puls 27/min połączony z bólem serca

.. ...bradykardię, ale skad ten ból? Na pewno dam znac! Bol jest przeokropny, zapomnialam napisac ze utrzymuje sie do 20, 30 min pozniej kilka minut przerwy i dalej to samo, bol i wolne uderzenia serca... tak caly dzien... noc... zaczelam cierpiec na bezsennosc bo nie jest latwe zasnac jesli..

Papierosy czy nerwica?

.. ...ograniczyłem palenie i ból serca ( oraz kłucie ) zniknęło. rozpoczął się rok akademicki, zwiększyłem liczbę papierosów i znowu to samo. w chwili obecnej jestem na etapie drastycznego ( i w miarę efektywnego ) ograniczania palenia, ale jakoś nie przeszło. moje objawy na dzień dzisiejszy:..

Niedowład lewej ręki, brak kontroli nad ruchami i kołatanie serca

.. ...waty. Teraz kołatanie, ból serca, klatki mam codziennie od ponad miesiąca. Do tego dochodzi puls nie spadający poniżej 90 albo 140 w spoczynku. Jest to straszne uczucie. Dodam że od jakiś dwóch tygodni cały czas boli mnie lewa ręka i kręgosłup. Tak jak Dorota radziłabym ci iść do lekarza..

Silna nerwica - sam nie wiem co się ze mną dzieje - Str. 11

.. ...przyspieszonego bicia serca - bóle i kołatania serca - ucisk i duszenie w gardle - oblewanie się potami - płaczliwość - ataki paniki, lęku o życie - uczucie bycia poza swoim ciałem, stania * obok * - zaburzenia widzenia - ciągłe zmęczenie, brak sił - zawroty i bóle głowy - zaburzenia..