Ból w zawale serca

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...reguły ponad 20 min. ) bólem zamostkowym. Pacjent opisuje ten ból jako rozpierający, ściskający, duszący. Wystąpienie zawału często jest sprowokowane dużym wysiłkiem fizycznym ( ciężka praca fizyczna, szybkie chodzenie, wchodzenie po schodach itp. ) lub sytuacją stresową. Ból zawałowy z..

Powikłania zawału serca

.. ...chorych po przezskórnej angioplastyce wieńcowej częstość ponownego zawału spada poniżej 10%. Następuje nawrót dolegliwości bólowych w klatce piersiowej i wzrost stężenia markerów martwicy mięśnia sercowego...

Zator płuc (zatorowość płucna)

Zator płuc (zatorowość płucna)

.. ...promieniować pod przeponę; kaszel, przyspieszone bicie serca; pacjent może odczuwać niepokój. Powikłania zatoru płuc. zapalenie płuca lub opłucnej, zawał płuca, ropień płuca, prawokomorowa niewydolność krążenia...

Dorzut zawału serca

.. ...nawrót dolegliwości bólowych w klatce piersiowej, widoczne są także zmiany charakterystyczne dla martwicy miokardium w badaniu elektrokardiograficznym serca ( EKG ). W badaniach laboratoryjnych obserwuje się wzrost enzymów będących markerami zawału. Częstość występowania dorzutu u..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...nagły, rozdzierający ból w klatce piersiowej ( lokalizacja bólu zamostkowa w rozwarstwieniu bliższego odcinka aorty lub ból w okolicy międzyłopatkowej w przypadku rozwarstwienia odcinka dalszego aorty. Ból w przypadku rozwarstwiającego tętniaka opuszki aorty może przypominać obraz zawału..

Tętniak pozawałowy serca

.. ...Często powiązany jest z bólami wieńcowymi i zaburzeniami rytmu. Do diagnostyki tętniaków stosowane jest badanie ECHO serca. Leczenie tętniaka pozawałowego serca. zachowawcze - leki obniżające obciążenie serce, antyarytmiczne, przeciwzakrzepowe; operacyjne - kardiochirurgiczne usunięcie..

Test wysiłkowy EKG

Test wysiłkowy EKG

.. ...serca ( powtarzające się bóle w klatce piersiowej ); każdy pacjent po zawale serca ma robioną próbę wysiłkową; diagnostyczne badanie po angioplastyce naczyń wieńcowych ( poszerzenie zwężonego światła przy użyciu specjalnego balonu ); test wysiłkowy ma wykazać czy nastąpiła poprawa..

Ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej

.. Ból w klatce piersiowej może towarzyszyć wielu jednostkom chorobowym. Poniżej wymienionych i pokrótce opisanych jest tylko kilka. W przypadku bólu w klatce piersiowej kluczowe jest wykluczenie jego kardiologicznych przyczyn. Przyczyną może być choroba wieńcowa serca. Zawsze należy też wykluczyć zawał serca,..

Maska brzuszna zawału serca

Maska brzuszna zawału serca

.. ...się silnym, dławiącym bólem w klatce piersiowej, promieniującym do lewego barku lub żuchwy, z towarzyszącym lękiem przed śmiercią i często także z dusznością. Czasami ból promieniuje do nadbrzusza lub ból w nadbrzuszu występuje jako jedyny objaw. Taką sytuację nazywamy maską brzuszną..

Chelatacja

.. ...zmniejszenie dolegliwości bólowych, zapobieganie wystąpienia zawałów serca, poprawę jakości życia pacjenta. Opinie co do skuteczności chelatacji są podzielone, w środowisku lekarzy i pacjentów można spotkać zarówno entuzjastycznych zwolenników tej terapii jak i ludzi odnoszących się do..

Stan przedzawałowy

.. ...charakterystycznego bólu. Stąd trudno czasem określić, czy w danej chwili doszło już do zawału mięśnia sercowego czy też jest to zaostrzenie choroby niedokrwiennej serca. Nowe kryteria stwierdzania zawału mięśnia sercowego przewidują możliwość postawienie takiego rozpoznania w oparciu..

Zawał serca jako powikłanie zabiegu operacyjnego

.. ...uspakajających i przeciwbólowych, które przyjmuje pacjent w okresie pooperacyjnym. Często chory nie skarży się na charakterystyczny ból w klatce piersiowej. Na ostre niedokrwienie mięśnia sercowego wskazuje przede wszystkim nagły spadek wydolności krążenia ( lewokomorowa niewydolność..

Choroba tako-tsubo (kardiomiopatia wywołana silnym stresem)

.. ...tsubo zwykle przebiega z bólem w klatce piersiowej i objawami niewydolności serca, stąd zawsze należy wykluczyć zawał. W przypadku opisywanej kardiomiopatii, nieprawidłowość w EKG wycofują się w przeciągu kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy. Dolegliwości i zaburzenia kurczliwości..

W zawale serca liczy się przede wszystkim czas

.. ...godzinach od pierwszego bólu. W takich przypadkach przewagę ma fibrynoliza - zastrzyk może wykonać odpowiednio przeszkolony personel karetki po stwierdzeniu zawału na podstawie obrazu EKG. Jak dowiódł Program Wielkopolski, jeśli nie można natychmiast przewieźć chorego na angioplastykę,..

Każda minuta ważna przy ostrym zawale serca

.. ...zawału, jak np. ostry ból w klatce piersiowej, czekają ze zgłoszeniem się na pogotowie średnio 2,5 godziny - alarmowali lekarze na konferencji prasowej w Warszawie. Jak przypomniał konsultant krajowy w dziedzinie kardiologii prof. Grzegorz Opolski, zawał jest niemal w 100 proc. związany..

80 proc. zgonów z powodu zawału serca można zapobiec

.. ...połowy pacjentów jest to ból w klatce piersiowej, umiejscowiony za mostkiem, ośrodkowo. Nie mija on nawet po podaniu nitrogliceryny. Chorzy określają go jako piekący, rozrywający, gniotący, ściskający. U 30 proc. pacjentów ból promieniuje do ramienia, ale może też do pleców, żuchwy,..

Lecz nadciśnienie skutecznie

.. ...silnym pobudzeniem, bólem głowy - powiedział prof. Głuszek. Jest to duży problem, gdyż schorzenie to znacznie zwiększa ryzyko groźnych dla życia powikłań, jak udar mózgu, zawał serca, niewydolność serca czy nerek. Z niektórych badań wynika, że umiarkowane nadciśnienie zwiększa..

Migrena a ryzyko zawału serca

Migrena a ryzyko zawału serca

.. Osoby cierpiące na bóle migrenowe są dwukrotnie bardziej narażone na zawał serca i mają podwyższone ryzyko udaru mózgu - wynika z badań, o których informuje pismo Neurology . Migrena to jednostronny, pulsujący ból głowy, któremu często towarzyszą nudności i wymioty, a także nadwrażliwość na dźwięk i światło...

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 42

.. ...przyczyn u różnych lekarzy. Bóle w klatce piersiowej, drętwienie kończyn, zawroty głwy, pieczenie i gula w przełyku, częsty stan podgorączkowy ( na skutek nerwów jak później zauważyłam ), a najgorsze były i zresztą są nadal dla mnie te kołatania serca. Serce wali mi jak oszalałe , a ja..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 66

.. ...mi lewa ręka, ucisk i ból za mostkiem , pieczenie w przełyku, paniczny lęk , że zaraz umrę, zawroty głowy, mroczki przed oczami... i długo by wymieniać co jeszcze. Ale uwierz mi Droga Pati, że to są również objawy nerwicy, a nie tylko chorób serca, czy właśnie konkretnie zbliżającego..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 113

.. ...jakgdubym odchodził.Owe bóle w okolicach mostka i szyji czuję nawet w chwilach odpoczynku bezstresu.Wtedy zawsze myśle żę być może zbliża się zawał serca. Zaczynam myśleć o tym i nie daje mi to spokoju. Byłem rok temu u kardiologa miałem robione Echo, Ekg i Holtera, kardiolog powiedział..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 237

.. ...lewej strony , w mostku ból żołądka kręgosłupa, ściskanie żołądka po którym następuje paniczny strach i wizja zawału serca a co za tym idzie śmierci. Często drętwieje mi też lewa ręka i mam uczucie opuchlizny. Robiiłam ogólne badania krwi. cholesterol ekg oraz tarczyce. Czy te objawy..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 10

.. ...szpitala ze umieram.ostre bóle serca kłocie i scisk mrowienie w głowie lewej ręce paraliż twarzy ucisk w głowie.wróciłam do polski czuje sie tak dziwnie jak by wszystko działo sie obok zrobiłam jakies tam badania ale lekarze odrazu stwierdzili nerwice.tak sie boje spac byc sama,wydaje mi..

Ból serca po wypiciu alkoholu i napojów energetyzujących

.. ...chodzenia.Po paru dniach ból zminiejszył sę znacznie,ale nie znikł.Tętno i rytm pracy serca prawidłowy,poniżej 60 uderzen na minutę.Czy ten ból to mógł byc zawał?Czy mogłem sobie cos uszkodzić w sercu?Czy powinienem isc do lekarza?Dodam,że mam 20 lat i nie piłem alkoholu jednoczesnie z..

Dodatkowe skurcze - Str. 234

.. ...nerwice lekowa spowodowana bólami w klace piersiowej ,dodatkowymi skurczami serca .Za każdym razem gdy pojawi się ból lub klucie w okolicy serca jestem przekonana ze schodzę na zawal. dopada mnie w tedy paniczny lek przed śmiercią.Nie jestem w stanie przez cały dzień myśleć o niczym..

Niedotlenienie przyczyną zawału serca?

.. ...zażyła Ketonal Forte na bóle stawów, po 30 minutach zaczęła się ostra reakcja alergiczna objawiajaca się opuchnięciem gardła, obrzękiem płuc...mało brakowało, aby się udusiła. Miała bardzo wysokie ciśnienie. Pogotowie zabrało ją na OIOM przy oddziale kardiologicznym, tam po podaniu haków..

Kardiomiopatia czy nerwica?

.. ...jednak cały czas odczuwam bóle w klatce piersiowej ( okolice serca i nie tylko ), w okolicy mostka, miewam duszności. Co dzień coś mnie boli - muszę brać leki uspokajającę, bo tak się denerwuję że dostanę zawału. Bardzo często zdarza mi się zasłabnąć z tych nerwów. Jeśli ktoś jest mi w..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 44

.. ...zaczyna sie od nowa bóle serca pieczenie i to tak prawie codziennnie czy to moze szkodzic na nasze serce prosze odpiszcie pozdrawiam Do NATII Ja też tak mam, jak jestem w pracy to jako tako nie mysle o sercu ale jak wracam do domu i chce chwile odpoczac to sie zaczyna. Mysle o tym a co..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 48

.. ...wystraszyłam ja tez mam dziewne bóle serca ale ja jak nawet ide na spacer to czuje jak mi serce sie zatrzymuje i bije.Natalia_21 napisała ze od tego mozna dostać zawał czy, mam dopiero 23 lata i strasznie sie boje powiedzcie czy mozna od tego dostac zawał?pozdrawiam Witam! U mnie jest..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 55

.. ...rozsadza mi głowę, do tego ból w klatce piersiowej. Pierwsza myśl: mam zawał lub wylew = umieram. Bardzo szybko mąż wyprowadził mnie na zewnątrz i wszystko minęło. Poszłam na drugi dzień do lekarza i zrobiłam EKG, które nic nie wykazało. Lekarz skierowała mnie do szpitala na badanie krwi..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 97

.. ...kłucie w sercu i lekki ból lewej ręki, trochę mi się kręci w głowie i strasznie się boję i dlatego przyszłam tutaj, muszę poczytać, to może pomoże... Kurde, strasznie żałuję, że trafiłam na * dziurę * i nikogo tu nie ma :( :( ... Jak się objawia zawał? Boże, wiem, że to niemożliwe, ale..

Marihuana, czy alkohol? co tak naprawde gorsze dla serca? - Str. 5

.. ...zle czuł jakie kolwiek bóle wiadomo kazdy ma inny organizm ale mi dobry skunik pomaga na wszystkie bóle a czuje je jak długo nie pale fakt uzalenia to i to bardzo ale kazdy ma rozum a czytajac opinie na tym forum wiekrzosc osób jest przeciwna paleniu osobiscie uwazam ze palenie nie..

Drżenie ciała, mięśni, juz sama nie wiem jak to nazwać - Str. 36

.. ...wszystkich powyżej to są nerwobóle, lęki. Ciężko to zrozumieć bo czasami mamy wrażenie, że przecież nic nas nie stresuje w tym momencie, ale stres się kumuluje i nawet jedna nieprzychylna myśl sprawi, że wpadamy w taki stan... Mam również kołatanie serca, jestem niespokojna, mam..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 4

.. ...gorączkowym i lekkimi bólami w klatce nic nie przeczuwać? Witam Ja przechodziłem zapalenie mięśnia 7 miesięcy temu. Podobno miałem dużo szczęścia że objawiło się to u mnie zawałem serca ( inaczej bym nie wiedział o zapaleniu i nie zgłosił się do szpitala ). Trafiłem do szpitala przy..

Dziwne skurcze w przełyku

.. ...Wydaje się Wam, że to ból jest istotą problemu. Nic bardziej mylnego. Ból w klatce, uczucie kołatania serca może byc jedynie objawem lęku do tego stopnia, że przypomina zawał serca. Sądząc po ilości badań jakie sobie fundujecie i wyszukanych chorobach, problem tkwi raczej w psychice i..

Uszkodzania mózgu przy reanimacji po zawale serca

.. ...skarżyła sie na silny ból w klatce i trudności w oddychaniu ( była przytomna zarówno jak przyjechało pogotowie jak i ją zabrali ) .. Po odjezdzie karetki razem z ojcem przyszykowaliśmy w domu jej rzeczy toaletowe etc. Przyjechaliśmy na izbę przyjęć ...i lekarze powiedzieli że mama jest w..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...wydolność serca, znam ten ból jak się szuka pomocy dla swoich bliskich. Co zostało? Modlić się do Boga. Mam nadzieję, że twój Tato wyjdzie z tego, Pozdrów go od internautów z całej Polski, że życzymy Mu powrotu do zdrowia. Tak naprawdę po części jesteśmy sami sobie winni. Nie dotyczy to..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem - Str. 2

.. ...pomogl na cere i na bóle nóg o co jeszcze mi powiedziala to to ze miala kiedys gózy pod pachą i pomoglo jej na to po 2miesiacach zniknely jej gózki i józ nie ma bólów w tych miejscach .. mi jeszcze czasami jak jest niskie ciśnienie to boli jeszcze mnie głowa z lewej strony ale to bardzo..

Kręgosłup, nerwy i zawał serca

.. ...wyciszyc Od dawna mam bóle w klatce piersiowej,dokładnie mostek.Ból promieniuje do lewej ręki i rozlewa się pod łopatkami.Lekarz wyklucza serce,powiedziała,ze jestem za młoda,mam 34 lata.Zrobiłam sobie prywatnie badania:morfologia i Ob.Okazało się ,że OB miałam znacznie podwyższone,więc..

Moja przygoda z zawałem serca cz. I

.. ...Już kiedyś tak było i ból przeszedł. Mija jakiś czas nie przestaje mnie boleć, wręcz przeciwnie nasila się a do tego zimny pot, który zaczął mnie oblewać. W tym momencie zacząłem się denerwować. Mija kilka kwadransów a ja czuję się coraz gorzej. Piękny dzionek na dworze słoneczko świeci,..

Zawał serca, miałem czy nie miałem?!

.. ...bólów lub zawału serca.Rozumiem,że samo EKG to nic nawet w trakcie zawalu... ja tylko chc wiedzieć jak mam dalej postępować z eswoim zdrowiem ..życiem... sorki za błędy ale kawaitura też mnie nie oczędza..

Przerwy w biciu serca

.. ...ze jeszcze dochodzi ból i uczucie ze zaraz serce przestanie bić, jakoś sie tym nie przejmuje, tylko martwic zaczęło mnie to ze podczas rozgrzewki krotki sprińcik powoduje również nierówne bicie i potykanie sie serca z tym ze raz je czuje raz nie i biegnąc myśle ze zaraz zawalu dostane,..

Czy to był zawał serca?

.. ...wygląda na zawał - gdzie ból za mostkiem? Z drugiej srony zdarzają się nawet bezobjawowe zawały. Jeśli masz wątpliwości zapytaj lekarza zleci pewnie echo i test wysiłkowy - lub koronografię jeśli będzie uzasadnione. pozdrawiam A nie masz alergii? może po prostu nie możesz pić mięty i..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą

.. ...nie : - ( nie każdy ból w klatce piersiowej, a dokładnie w mostku to zawał, bo inaczej ja takie coś bym musiała mieć ze 3 razy w tygodniu. Jestem nieuleczalnie chora, małą nerwicę też miałam, jednak do bólów w klatce najlepiej sie przyzwyczaić a wtedy mniej sie je odczuwa. Miranda,..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą - Str. 3

.. ...witam. ja miałem ostatnio ból w klatce piersiowej, ból za mostkiem,. przyjechało pogotowie po mnie. na miejscu zrobili mi EKG i jakies inne badania. niby wszystk odobrze. dostałem także zastrzyk na rozkurcz mięśni. czy bóle w klatce mogą też byc spowodowane tym że mam nie domykalność..

Nagłe zatrzymanie akcji serca po zawale i bypassach - Str. 2

.. ...przyszedł z dusznościami i bólami wskazującymi na chorobe wieńcową. być może gdyby lekarz zajął się wtedy ojcem na poważnie nie przeszedłby zawału i być może ta operacja bypasów nie byłaby konieczna. Wiecie co? - to wszystko przeraża. Coraz mniej jest ludzi zdrowych. Mam płytkę z..

Rozległy zawał serca

.. ...bez żandych objawów bólowych, bez dusznosci, czuła się normalnie, dopiero wieczorem gdy nagle kontakt z nią zrobił się utrudniony, zaburzenia świadomości wezwałam karetkę. W tym czasie przez te wszystkie godziny gdy czuła się dobrze rozwijał się masywny obrzek płuc i wstrząs..

Bardzo ciężki i rozległy zawał serca

.. ...konczynami reagyje na ból i wydaje mi sie ze tak jak by mnie słyszał nie wiem co mam rob ic lekarze sami nie wiedza co mowia jeden mowi tak a drugi mowi inaczej. jeszcze nie dawno miał zapelenie oskrzeli a teraz mówią ze to zapalenie płuc. a 24.06.2008r. mineły dwa tygodnie. Na razie nic..

Ból, pieczenie szyji i mostka

.. ...prawej stronie jest to ból ,który pojawia się falowo tzn. zaczyna się nasila i kończy i tak stale się powtarza czuję jakieś pieczenie już sam nie wiem jak sobie poradzić. proszę o pomoc o poradę Natychmiast pomoc lekarska jest niezbędna i nie czekaj na żadne inne rady!!!!!! ( objawy..

Ataki paniki, lęki - Str. 7

.. ...kolanach. następmne to * ból * serca jakby mial nastąpić zawal albo cos podobnego tal naprawde to były nerwowe drgania mięśni w okolicy serca. Jedne z gorszych to nagly atak duszności jakby ktoś zcisnął klatkę piersiową uniemożliwiając oddychanie. jeszcze jeden to uczucie zciskania mózgu..

Nerwica cerca - czekam na opinie

.. ...MOJE DOLEGLIWOŚCI TO - ból w okolicy serca tzn kłócie TAK Z 3 ZAKŁOCIA I koniec wtedy dostaje paniki ze umre ze to zawał ciągłe lęki - jestem roztrzęsiony ciężko mi zasnąći to bardzo budze się często w nocy - czasem wysokie tętno - ciągle sobie przykąłdam palec i sprawdzam puls tak co 15..

Życie intymne po zawale serca i pomostowaniu

.. ...Twoim wieku tak zwane bóle wzrostowe serca. a może wierzący jesteś i sumienie Cię dręczy, że uprawiasz sex przedmałżeński, względnie masturbujesz się? Zaczeliśmy po powrocie ze szpitala,żona była ostrożna żeby mnie zgnieść i się udało było OK to jest potzrebne jak wszystko.Teraz jest..

Nerwica tkwiąca w nas, nasza walka i małe sukcesy - Str. 90

.. ...dużo mozna wymieniać, bóle, kołatania i arytmia nasilały się i byłam święcie przekonana, że to choroba serca i skończę zawałem... zostawię nie dak Boże moje małe dziecko itd. co jeszcze bardziej nakrecalo mnie przy ataku byłam u kardiologa który dała mi Rythmonorm 150, Concor Cor, jakies..

Napady paniczno-lękowe z agorafobią - Str. 124

.. ...duszności, kołatanie i ból serca. Oczywiście boję się, że będę miała zator żylny, dostane zawału itp. Bardzo proszę o pomoc czy ktoś leciał samolotem w takim stanie i jak sobie poradził. Już nie wiem jak mam sobie radzić i co mam robić. Proszę pomóżcie. Cześć wszystkim.Dolorez mnie jak..

Życie po rozległym zawale serca

.. ...żebym się trzymał...ból kiedyś przejdzie... a ja muszę się zaopiekować Mamą i Siostrą, których kocham najbardziej na świecie. Dlatego cały czas jak chce mie się płakać mówię sobie: * Bólu nie gasi żadne ukojenie i ból ten chowamy skrycie, bo łez naszych nikt nie zrozumie, a dalej dalej..

Życie po rozległym zawale serca - Str. 2

.. ...- złe samopoczucie, ból pleców, ucisk w klatce - 30 min nie powiedziała nam o tym ,zawiozłam ja do lekarza, który wezwał karetke. była 15, o osiemnastej zrobiono jej koronografię. Była przytomna, rozmawiała z nami. W nocy lekarze twierdzili, że stan jest stabilny ale zawał rozległy ...

Zawał serca, czy naprawdę jestem na to za młoda?

.. ...przy okazji jakiegoś bólu kręgosłupa zasugerowałam że moze to od serca, spojrzała na mnie z ironią i powiedziała że w moim wieku to niemożliwe. Nie chcę o tym rozmawiać z najbliższymi bo nie chcę ich niepokoić, pomyślą że coś mi dolega, że mam jakieś objawy. A objawów tak naprawdę nie..

Objawy nerwicy serca (i innych) - Str. 3

.. ...wstecz doszły silne bóle głowy oraz czasem uczucie odlotu. Myślałem że to ze zmęczenia bo pracuje średnio po 12Godzin dziennie!! A od paru dni mam uczucie kołatania klatki piesiowej oraz duszności. Teraz pisze tak późno bo właśnie mam silny atak nerwicy, czuje się jakbym zaraz miał mieć..

PO ZAWALE SERCA PUCHNĄ MI NOGI

.. ...protezach z wielkim bólem co zrobić znajdz koniecznie dobrego lekarza i to jak najszybciej,moj tata tez byl bez obu nog ,zaczal puchnac wlasnie od kikutow ktore nie miescily sie juz w wozku,lekarka rodzinna byla na wizycie w domu i nie poznala sie co to jest,wypisala zlecenie na karetke..

Silny ból za mostkiem.

.. ...poczułem bardzo silny ból dokładnie za mostkiem,coś jakby silne kłucie. Oprócz tego towarzyszyło temu uczucie jakbym sie dusił. Trwało to 10 - 15 min. Potem ból za mostkiem o wiele żelżał ale trwał jeszcze godzine. Wiem że brzmi to głupio ale ja i rodzice podejrzewamy zawał serca i teraz..

Poważny problem z nerwami przy nerwicy oraz objawy

.. ...inne sprawy, takie jak ból głowy, drętwienie rąk - szczególnie nad ranem i czasami w nocy kiedy śpię. Ogólnie to chcąc sobie pomóc szukaqłem objawów na google i to mnie za kazdym razem coraz bardziej dobijało. Już różne choroby sobie przypisywałem. Na poczatku było kołatanie serca - więc..

Przechodzony zawał serca

.. ...Dziśiaj w nocy wzieły mnie bóle za mostkiem, z tyłu za żebrami do lewej ręki chciało mi się wymiotować , czułam ogromne zdenerwowanie i wezwałam pogotowie , zabrało mnie do szpitala , tam pytali mi się kiedy miałam ten zawał na co ja nie umiałam powiedzieć kiedy , ekg z zawałe miałam..

Przechodzony zawał serca - Str. 2

.. szczery do * bólu * ale dzięki : ) niestety areplex( zamiennik plavixu ) mam brać do końca życia , tak mi powiedział kardio magdzia co u Ciebie , jak się czujesz ? Witam Ja dowiedziałam sie ze miałam zawał dosłownie przypadkowo.Biore leki na nadcisnienie , skończyły sie więc poszłam do lekarza po recepte i..

Drętwienie i osłabienie to objawy nerwicy?

.. ...Od jakiegoś czasu mam ból kręgosłupa, krzyża, ból w klatce piersiowej i gardle oraz pieczenie a także bóle głowy z zawrotami ciśnienie mam niskie 90/70. Pomóżcie i powiedzcie czy to objawy nerwicy? Witaj Ja jestem 5 lat po zawale serca. W ubiegłym roku miałem wykonaną angiografię bo..

Kwalifikacja na zabiegi po zawale serca

.. ...dniowym duzym wysiłku z bólem w okolicy mostka ,o zawale ze mam usłyszałem dopiero dzisiaj po 2 dniach .Zgadzam sie z toba co do stylu zycia ,wysiłek ,alkochol,papierosy ,nadwaga i z tym dam rade ,rozumie ze trzeba .O tym ze mam : * Dziure rane w sercu usłyszałem dzis od ZASTEPCY..

Zatrzymanie akcji serca i utrata przytomności po koronarografii

.. ...pamiętać koniecznie ...ból w klatce odczuwałam długo po zawale nie taki silny jak w trakcie ale odczuwałam ..poza tym ten ból może być również od kręgosłupa ...ciśnienie wysokie fakt , może źle dobrali lek od ciśnienia ...skonsultuj to jak najszybciej chociażby z lekarzem rodzinnym , nie..

Wszystko, co mi wiadomo o natręctwach myślowych

.. ...cieżko, bo znam ten ból.Pozdrawiam Kornelio - w całości rozumiem twoj stan.Mnie też dopadła nerwica lękowa i natręctwa myślowe.Wszystko zaczęło się 2 miesiące po śmierci mojego ojca.Ale myślę że kumulowało się to już od dłuższego czasu a wtedy znalazło ujście.Ojciec zmarł na zawał serca..

Ból serca

.. ...mnie serce , jest to ból delikatny , co mam robić.Zastosowałam krople na serce ale nic mi nie pomogły. Co robić ile masz lat? Może warto by zrobić EKG. U kobiet często zdarzają się tak zwane ciche zawały. Prawie bezobjawowe, albo własnie takie lekkie bóle. Mam 62lata EKG miałam robione..

Ból zołądka od serca??, czy nerwy?

.. ...podejrzewam u siebie niemiarowośc oddechowa, mam 22 lata, uprawiam czynnie bieganie, może, przy zawale dolnej ściany promieniuje właśnie w okolice żołądka. mineło juz kilka dni...: ) zawał to raczej nie jest...

Ból pleców w górnej części

.. ...obudził mnie straszny ból...poczatkowo myślałam ze to zawał serca, tylko ze ból znajduje sie po prawej stronie. Poza tym mam 27 lat, zdrowy tryb zycia, cwicze codzien po 15 min dziennie, zdrowo sie odzywiam. Nie mogłam zidentyfikowac bólu od razu, ból zaczynal sie jakby od prawej piersi..

Nerwica czy choroba serca?

.. ...można się leczyć, ale ból w klatce był nie do opisania , zwijałam się z bólu , mój ojciec zmarł na zawał serca, a wszyscy w rodzinie umierją na raka wiem , że i mi też to grozi, ale nie mam czasu na lekarza. nie piję kawy, nie palę papierosów, nie piję alkoholu, mam niskie ciśnienie,..

Z NERWICY SIE WYCHODZI ( wszystko na ten temat) - Str. 5

.. Witam Wszystkich. Poniewaz znalazłam interesująca wypowiedź na temat nerwicy, zamieszczam ja. Warto wyjść od tego, że NERWICA TO NIE JEST COŚ * Z ZEWNĄTRZ * , które nas zaatakowało z niewiadomych przyczyn, wrosło w nas i żyje z nami.. OKREŚLENIE NERWICY JAKO PRZECIWNIKA ,JAKO CZEGOŚ , Z CZYM SIĘ WALCZY JEST..

SILNY NIEUSTAJĄCY BÓL PLECÓW! PILNE!

.. ...dwóch dni zwija się z bólu. Okropnie bolą go plecy. Nie może się ruszać, nawet normalnie położyć, chwilami płacze z bólu. Ból promieniuje pod łopatkami. Dodam, że w zeszłym roku miał zawał serca, a 15 lat temu robioną punkcję krękosłupa. W dodatku ma bardzo stresującą pracę i często coś..

Mocny ból serca po zawale

.. ...towarzyszą jej straszne bóle serca. Nie jest w stanie wykonać najprostszych prac. Po lekkim wysiłku czuje mocny ból. Praktycznie cały dzień śpi i bierze mocne środki przeciwbólowe. Parę razy zdarzyło się tak, że przy bardzo mocnych bólach wylądowała w szpitalu, jednak badania nic nie..

Zawał czy silna nerwica?

.. ...problemy z oddychaniem, bólem w klatce piersiowej ( okolice mostka ), szybkim biciem serca czy wysokim ciśnieniem. Objawy te zdarzały się raz na jakiś czas. Jednak wczoraj miało miejsce zdarzenie które mnie bardzo przestraszyło. Serce nagle zaczęło bardzo szybko bić ( widoczne nawet..

Przyśpieszone bicie serca / migotanie

.. ...oddychać i czuje lekki ból w sercu , klatce piersiowej. Nie potrafie tego przewidziec. Mam mieć załorzony Holter EVENT, ale nie wiem czy to pomoze bo te objawy nie za na zawałanie. Pogotowia nawet nie wzywałem bo wiem ze te objawy ustana po kilku minutach. Jest to bardzo uciązliwe ,..