Ból zamostkowy

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

Zawał serca (zawał mięśnia sercowego)

.. ...reguły ponad 20 min. ) bólem zamostkowym. Pacjent opisuje ten ból jako rozpierający, ściskający, duszący. Wystąpienie zawału często jest sprowokowane dużym wysiłkiem fizycznym ( ciężka praca fizyczna, szybkie chodzenie, wchodzenie po schodach itp. ) lub sytuacją stresową. Ból zawałowy z..

Tętniak rozwarstwiający aorty

.. ...nagły, rozdzierający ból w klatce piersiowej ( lokalizacja bólu zamostkowa w rozwarstwieniu bliższego odcinka aorty lub ból w okolicy międzyłopatkowej w przypadku rozwarstwienia odcinka dalszego aorty. Ból w przypadku rozwarstwiającego tętniaka opuszki aorty może przypominać obraz zawału..

Choroba niedokrwienna a płeć człowieka

.. ...manifestuje się przeważnie bólem zamostkowym, a u kobiet - bólami w nadbrzuszu, dusznością, nudnościami i uczuciem słabości bądź zmęczenia. Kobiety na ogół później trafiają do szpitala. W elektrokardiogramie mężczyzn częściej wyraźne jest uniesienie ST, a objaw ten stanowi nieraz..

Ból w klatce piersiowej

Ból w klatce piersiowej

.. ...bardzo charakterystycznym bólem zamostkowym. Ból w klatce piersiowej może być związany z urazem żeber. Złamanie, lub nawet zwykłe obicie żeber jest wyjątkowo bolesne. Ból nasila się w czasie śmiechu i głębokiego oddychania. Ulgę przynosi unieruchomienie uszkodzonych żeber, na przykład..

Ból serca

Ból serca

.. Ból serca jest potocznym ogólnym często trudnym do dokładnego zdefiniowania. Zaburzenia rytmu serca, skurcze dodatkowe, bloki przewodzenia z występowaniem pauz są często określane przez pacjentów jako uczucie wyrywania się serca z piersi , kołatania serca czy wrażenia zamierania serca . Ponieważ sam ból jest..

Maska brzuszna zawału serca

Maska brzuszna zawału serca

.. ...gdyby wystąpił typowy ból zamostkowy. Uważa się, że maska brzuszna zawału serca występuje najczęściej gdy zawał dotyczy ściany dolnej serca. Ta część mięśnia sercowego spoczywa na przeponie, mięśniu oddzielającym klatkę piersiową od jamy brzusznej. Właśnie podrażnieniem przepony tłumaczy..

Badanie CK (kinaza kreatynowa)

.. ...kreatynowej nie wystarczy do rozpoznania zawału, może towarzyszyć także zapaleniu mięśnia sercowego. Do rozpoznania zawału potrzebne są jeszcze odpowiednie zmiany w zapisie ekg i/lub typowy ból zamostkowy...

Sercowy zespół X (kardiologiczny zespół X)

.. ...Jedynym objawem choroby są bóle zamostkowe, podobne do tych w chorobie niedokrwiennej serca ( tzw. bóle wieńcowe ). Nasilenie dolegliwości może być jednak większe, a podjęzykowe podanie nitrogliceryny często nie przynosi pożądanych efektów. W toku diagnostyki przeprowadza się zawsze..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 209

.. ...Potem codziennie czułem bóle zamostkowe, zaczęły się spacery po lekażach. Najpierw internista powiedział że to bóle spowodowane tym incydentem, że serce * poobijało się o żebra * i że to przejdzie. Odwiedziłem kardiologa, zrobił ekg, zauważył lekkie problemy z brakiem magnezu i potasu,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 915

.. ...i zaczęła sie jazda ból w klatce piersiowej ze zastanawiałam sie czy przypadkiem na pogotowie nie pojechac no i ta słabość ciśnienie 137/55 fajne kawa a po kawie ból zołądka i bóle zamostkowe. Brrrrr no i ta piekielna słabośc myslaąłm ze normalnie wykituję. No a potem mąz przyjechał o 15..

Chelatacja - Str. 3

.. ...nie wiem co to znaczą bóle zamostkowe, mogę swobodnie chodzić, w tym i na 3 piętro bez nadmiernego wysiłku i bez potrzeby odpoczywania po drodze. Jeśli to jest szarlataneria, to gratuluję tym co ją stosują. Nie słyszałem również o żadnym przypadku śmierci spowodowanej chelatacją. Ludzie,..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 6

.. ...wcześniej chwycił mnie ból z lewej strony klatki piersiowej często trudny do zlokalizowania niemniej zdecydowanie z lewej strony, ból duszący i twający nieprzerwanie 24/h, nigdy nie przemieszczający się w kierunku zamostkowym. Trwał na początku krótkie odcinki czasu i zanikał ,aby..

Angioplastyka PTW

.. ...angioplastykę prawej tętnicy wieńcowej, jeżeli mama cierpi na chorobę wieńcową i ma bóle zamostkowe to nawet na pewno. Najlepiej poczytaj coś na temat koronarografii tam wszystkiego sie dowiesz. Pozdrawiam..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 255

.. ...częstoskurczu doszedł ból zamostkowy, pierwsza myśl - jak nic zawał! Trwało to wszystko z 5 minut,ale sie wystraszyłam. Chociaż staram się sobie wytłumaczyć że to tylko nerwy,że to przejdzie to lęk jest okropny. Dzisiaj byłam u fryzjera i tam też dziwnie się czułam, ból żąłądka(..

Choroba wieńcowa naczynioskurczowa

.. ...chorobę wieńcową ( miałem bóle zamostkowe,promieniujące do kończyn górnych,pociłem się,dyskomfort w klatce piersiowej,bóle w nadbrzuszu ,wszystko to występowało najczęściej nocą lub nad ranem. ).Mimo wspomnianego poszerzenia RCA stosowania leków ,rechabilitacji,bóle nie ustąpiły.W lutym..

Złe EKG - proszę o poradę

.. ...dłoni,wewnętrzny niepokój,bóle zamostkowe. Dodatkowe badanie: - Holter EKG z natępującym opisem: 107091QRS * ÓW,14 pojedyńczych nadkomorowych pobudzeń przedwczesnych,2 tachykardii,6 bradykardii.Podsumowanie badania:rytm zatokowy( okresowo niewielka niemiarowość zatokowa )o częstości 45 -..

Nerwica w ciąży - Str. 191

.. ...siebie bez problemów, ale ból jest taki... niepokojacy i tak trudno się poruszać. przytulam się do męża, ktory ,na szczęscie ,sluży mi przytuleniem o każdej porze dnia i nocy, a tu boli ramię i pod lopatką, schylam się po coś, boli w kroku i w boku,ciagła zgaga i bol zamostkowy,..

Dziwny ucisk w górze klatki piersiowej

.. ...incydencie związanym z silnym bólem zamostkowym - wówczas EKG także było w normie, a badanie enzymów nie wykazało niczego niepokojącego.Kilka dni temu wykonałem dodatkowo RTG klatki piersiowej i nie stwierdzon żadnych niepokojących zmian. Tymczasem objawy te utrzymują się. Mówiąc..

Czy ktoś jest po rebypassach?

.. ...operacji. Karol to ze masz bóle w piersiach nie oznacza że konieczna będzie reoperacja. Skoro jesteś 10 lat po pomostowaniu, to zapewne czasami konsultujesz swój stan u kardiologa. Powiedz mu więc o tych bólach. Karol W. gdy bylem 10 lat po bay - passach i pojawily sie bole zamostkowe..

Różnica pomiedzy zawałem a dusznicą bolesną

.. ...założmy że osoba ma bóle zamostkowe, nie ustępują po pierwszej dawce nitrogliceryny, przyjeżdza pogotowie, w szpitalu zawału nie stwierdzono. po podaniu tlenu i dożylnych leków osoba na drugi dzień opuszcza szpital. za jakiś czas dolegliwości się powtarzają, wiec osoba ta unika wezwania..

Nerwica, chroniczny strach czy choroba serca?

.. ...to trudny do opisania ból bardziej o charakterze * kłucia lub rwania * niż * duszności * ( w przypaku bólu zamostkowego tak na prawdę łatwo wpada się w panikę i traci zdolność racjonalnego myślenia, tym samym, rozpoznania rodzaju bólu, podobno ma to podłoże psychiczne lub nerwowe ). Ból..

Podejrzewam nerwicę po przeczytaniu wątków tego forum

.. ...ustąpiły i zaczęły się bóle zamostkowe, duszące - myślałam że to serce lub płuca. Czułam się koszmarnie i w końcu zabrała mnie karetka. W szpitalu zrobiono mi 2 razy EKG serca i rentgen płuc oba badania bez zarzutów ( serce i płuca ok ) pobrano krew no i okazało się, że mam ogromną..

Proszę o poradę i zinterpretowanie moich wyników

.. ...głowy omdlenia kłucie i ból w zamostkowy i rzadko ale mam duszności i kołatania często mi serce szybciej bije...Chciała bym iść na studia medyczne a nie chce po prosu kolejnej choroby...Nie wiem może to od tego że grałam parę lat w piłkę nożna i czasem w piłkę siatkową pól roku przed..

Wyniki holtera jak mam je rozumieć

.. ...głowy omdlenia kłucie i ból w zamostkowy i rzadko ale mam duszności i kołatania często mi serce szybciej bije...Chciała bym iść na studia medyczne a nie chce po prosu kolejnej choroby...Nie wiem może to od tego że grałam parę lat w piłkę nożna i czasem w piłkę siatkową pól roku przed..

Rozpoczęcie częstoskurczu.

.. ...omdleniem. Brak duszności i bólu zamostkowego. Ważne: od kilku lat występują u mnie ekstrasystole nadkomorowe ( ok. 250 w ostatnim Holterze ), co ciekawe to od nich rozpoczyna się owy częstoskurcz. Pojedyńcze dodatkowe skurcze w ciągu kilku sekund przechodzą w jakąś dziwną salwę, czyt...

Choroba wieńcowa naczynio-skurczowa

.. ...przytomności odczuwałam silny ból zamostkowy , który promieniował do przedramienia obu rąk., byłam zlana potem.Ten ból i utrata przytomności miały miejsce przewaznie nad ranem .Któregos dnia za namową lekarza pozostałam w szpitalu i tam w nocy nastąpiło u mnie zatrzymanie krażenia w..

Ból zamostkowy po wysiłku

.. ...wydaje, zwłaszcza że ból nieco jakby zmienia swój charakter kiedy chwytam się drabinki dwiema dłoniami i przyciągam prostując łopatki, ale faktem jest że ból mija po zaprzestaniu pływania. co dziwne przy kijkach się nie pojawiał - chodze ok 5km kilka razy w tygodniu. Holtery nic..