Ból żył

Pęknięcie wolnej ściany serca

.. ...serca. bardzo silny ból w klatce piersiowej, często występuje krótkotrwała utrata przytomności, w badaniu przedmiotowym obserwuje się spadek ciśnienia tętniczego ( wstrząs kardiogenny ), obserwowane jest przepełnienie żył szyjnych. Diagnostyka pęknięcia ściany serca. ECHO serca Leczenie..

Tamponada worka osierdziowego

.. ...czasu uczucie duszności; bóle w klatce piersiowej podobne do tych w chorobie niedokrwiennej; przepełnienie łożyska żył szyjnych; nagle występujące powiększenie wątroby spowodowane upośledzonym spływem krwi z łożyska żyły głównej dolnej; w badaniu przedmiotowym czasami stwierdza się tętno..

Żylna choroba zakrzepowo-zatorowa (zakrzepica żył głębokich)

.. ...ocieplenie całej kończyny, ból pojawiający się podczas chodzenia, stany podgorączkowe. Niestety, zdarza się, że choroba rozwija się skrycie i jej pierwszym objawem jest epizod zatorowości płucnej. Diagnostyka opiera się na ocenie objawów oraz wynikach badań laboratoryjnych ( D - dimery )..

Żylna choroba zakrzepowo - zatorowa nóg cichym zabójcą

.. ...typowym objawem ZŻG jest ból i obrzęk łydek lub ud, różnica w ich obwodzie, napięta skóra, poszerzone żyły układu powierzchownego, czasami zaczerwienienie lub przebarwienia. Bywa, że nie pojawiają się żadne objawy, dlatego warto wykonać test, który potwierdzi chorobę. Niekiedy za..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 20

.. ...wspominam bardzo miło( bólu naprawdę nie czułam ), chociaż przed oczywiście się bałam. Teraz wiem, że nie było czego: )Prawie 6 lat żyłam komfortowo, bez obaw, że znów mnie dopadnie. Ale dwa m - ce temu niestety znów się pojawiły częstoskurcze, nie tak silne i długie jak przed ablacją,..

Echo serca - Str. 41

.. ...duszności podczas wysiłku, bóle ( żył ) w kończynach ( uczucie zaciśnięcia kończyn i brak swobodnego przepływu krwi, ucisk w głowie, pojawiający się obrzęk stóp podczas napadu, uczucie ciągłego zmęczenia i osłabienia choć wyniki badania krwi były dobre. Poziom harmonów na tarczycę..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 684

.. ...pozwolą mi się uporać z bólem po stracie. żyłam sobie beztrosko, bez zadnych problemów, realizowałam się na wielu płaszczyznach i dzis stwierdzam ze nie potrafiłam tego docenic. a smierć była dla mnie totalna abstrakcją i sądziłam ze mnie ten temat nie dotyczy, bo jestem młoda, a moi..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 826

.. ...dołek, poddenerwowanie, ból i zawroty głowy, mdłości - a to tylko sekunda do jazdy zwanej napadem lęku. Trzymaj się dzielnie; ) wiecie co sobie myślę? że najwazniesze, tak jak pisze Ilona,wiedzieć, że to minie. ja zauważyłam,że rzeczywiscie jak piję okazjonanie , a potem kacyk to wraca..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 931

.. ...zawroty głowy, poty, bóle lewej ręki, uczucie dławienia w gardle, pulsowanie szyi... Przez krótki okres brałem leki atenolol i neurol, ale nie chcę się truć. Staram się przetłumaczyć sobie, że na to się nie umiera, że już tyle ataków lęku przeżyłeś i nic się nie dzieje. Badania serca są..

Acenocumarol i wskaźnik INR - Str. 6

.. ...senność częste wzdęcia bóle w klatce piersiowej ale to może być spowodowane po przejsciu zakrzepicy przynajmniej tak mi lekarz powiedział w szpitalu a co do wypadania włosów to nie zauważyłem gdyż nie ma ich zbyt dużo hihihi. Czeka mnie teraz częsta kontrola INR no i wizyty u lekarzy..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...mnie zaczęło sie od bólu lewej nogi i całej lewej połowy ciała a pózniej dostałam ataku częstoskutczu.Lekarz kardiolog stwierdził wypadanie płatka z lekka fala zwrotną.To było trzy miesiace temu, od tamtej pory co jakis czas nawiedzaja mnie te ataki, do tego bola mnie jakby żyły w nogach..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 17

.. ...żadnych dolegliwośći bólowych. Ale przeżyłam, arytmii nie mam i myślę, że już nigdy mieć nie będę. I u Ciebie też wszystko na pewno się uda - trzymaj się, będzie dobrze. Pozdrawiam. Witam ponownie i widzę, że i Ty jesteś przy kompie więc tym bardziej mi miło rozmawiać. Ja przygotowuję..

Po ablacji - Str. 19

.. ...zabiegu nie było żadnego bólu, tylko dziwne uczucie jak elektrody wędrują w środku żyły. Ja teraz zawsze powtarzam, że jeśli musiałabym jeszcze raz poddać się ablacji - to bez zastanawienia bym poszła. Także nie ma na co czekać. Lekarze w Allenorcie są bardzo serdeczni, wogole cały..

Ablacja - Str. 12

.. ...zadowolony z efektów. Co do bólu... boli najbardziej jak * grilują * żyły płucne, ale jest to ból do wytrzymania, przedsionki są niemal bezbolesne. Stąd tak różne opisy zabiegu. Często ludzie opisują pieczenie w piersiach po zabiegu. To właśnie efekt gojenia sie żył płucnych. Ja miałem..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 5

.. ...odczuwałam bardzo silny ból,zaczęłam płakać.To urządzenie jest duże i dlatego był pewien problem z włożeniem go na odpowiednie miejsce,ponieważ jestem dość szczupła.U mężczyzn,wygląda to troszkę innaczej.Gdy tak głośno dałam do zrozumienia lekarzom,że nie daję rady,dostałam do żyły lek..

Poranne szybkie bicie serca - dlaczego? nerwica - Str. 2

.. ...paniki , róznego rodzaje bóle.Ale mimo wszystko warto zyć .bo weście pod uwagę to jakie problemy i choroby ( KALECTWA ) maja inni ludzie i potrafia cieszyć się zyciem.tak naprawde nie wiadomo ile lat kazdy z nas będzie żył, wiec czy nie szkoda tego czasu na takie głupie myśli przecież to..

Wypadanie płatka z lekką falą zwrotną

.. ...mnie zaczęło sie od bólu lewej nogi i całej lewej połowy ciała a pózniej dostałam ataku częstoskutczu.Lekarz kardiolog stwierdził wypadanie płatka z lekka fala zwrotną.To było trzy miesiace temu, od tamtej pory co jakis czas nawiedzaja mnie te ataki, do tego bola mnie jakby żyły w nogach..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 227

.. ...jeszcze to co mi pomaga to ból może to dziwne ale w chwili silnego ataku zadaję sobie ból fizyczny i wten sposób zaóważyłem że umysł się tym rozprasza i powoli wszystko mija dzięki tej chorobie styałem się bardzo odporny na ból fizyczny nawet idąc do dętysty niebiorę znieczulenia a co do..

Migotanie przedsiomków

.. ...źle, zawroty głowy, bóle, „łapanie za gardło”, ciężar w piersiach. Mnie po ablacji zapisali Carvedilol 2x 12,5 Prestarium 1x2,5 Sintrom raz dziennie ( według wskażnika INR ) oraz Rytmonorm 2x300. Rytmonorm sam odrzuciłem, bo czy biorę czy nie jednakowo się czuję a..

Ablacja w CK Anin

.. ...wkłucie, ale to żaden ból : ) Niefajne było oczywiście samo wywoływanie częstoskurczu, zdążyłam już zapomniec jak to się odczuwa, no ale niestety jest to konieczne, za to * wyłączano * go w sekundę. Poza tym cały zespół reagował na moje najlżejsze westchnienie lub nawet zmrużenie oczu..

Badania stwierdzające wadę serca - Str. 2

.. ...duszności podczas wysiłku, bóle ( żył ) w kończynach ( uczucie zaciśnięcia kończyn i brak swobodnego przepływu krwi, ucisk w głowie, uczucie ciągłego zmęczenia i osłabienia choć wyniki badania krwi były dobre. Poziom harmonów na tarczycę również. Robiłam badanie ekg i echo serca. Oto..

Życie po zapaleniu mięśnia sercowego - Str. 2

.. ...Zawsze występuje ostry ból? tOM ROZNE.Ja mialem stany podgoraczkowe,pszyspieszony,nierowny oddech,ucisk w klatce,spszyspieszony puls,napadowe przyspieszone bice serca,uklucia serca promieiujace do nog ,ogolnie oslabienie organizumu Itd.Pozdrawiam Witam w klubie. Na początku czerwca 2008..

Po operacji bajpasów

.. ...trafił do szpitala z bólami w piersiach nasilającymi sie i tak już został po badaniach z nakazem kategorycznego leżenia max mógł usiąść ... bali sie o zawał ... najpierw koronarografia - zrozpaczona Mama dzwoniąca , że na sygnale odwieźli Tatę do Ustronia na te USG żył ... a potem od..

Badania echo i EKG serca i co dalej?

.. ...kiedy pamiętam odczuwam bóle w klatce piersiowej dokładnie w miejscu gdzie znajduje się serce, jest to ostry kłujący ból podczas którego każdy oddech nasila intensywność bólu i im głębszy oddech tym ból mocniejszy, mam bardzo częste krwotoki z nosa, żyły * wychodzą * nawet jak..

Stymulator serca a skurcze przepony

.. ...gorące sprawiając okropny ból.Stawy sztywniały i puchły.Tworzyły się gorące guzy.Na żywca rozrywało mięśnie.W ciągu 3 tygodni przybyło mi 20kg moje ciało rozpierało,a wnętrzności były żywą raną. Czuję się tak jakby moje serce pracowało w odwrotnym kierunku, a żyły były niedrożne. Przez..

Dwupłatkowa zastawka aortalna i poszerzona aorta wstępująca - Str. 2

.. ...pamietam jeszcze dziś ten ból klatki piersiowej.A miałem wtedy 26 lat, była to wada wrodzona.operacja wtedy odbyła się w Rzymie.Jutro/12.11.2008/kłade się do szpitala celem dokładniejszych badań ale myslę,że bez operacji się nie obejdzie.Pewnie będę miał do wyboru Anin lub..

Drentwienie palca u nogi

.. ...tygodni zaczynam odczuwać ból juz nie tylko w palcu ale i w łydce,dziwne uczucie w śródstopi , jak by prad mi przechodził do tego odrentwionego palca. Odretwienie zaczyna pojawiać sie juz w drugiej nodze i dotyczy tego samego palca, też środkowy. Najgorzej jest po nocy lub długim..

STENT - zabieg udrożnienia żył

.. ...bolały mnie ręce, czułam ból w klatce piersiowej itd .Teraz po zabiegu czuję się dobrze, a nawet bardzo dobrze.Część leków będę przyjmowąć pewnie cały czas ze względu na nadciśnienie, a co do pozostałych to decydować będzie kardiolog.Zabieg naprawdę nie jest straszny.Musisz poprostu..

Ablacja i przygotowanie do niej

.. ...kroplówki ze środkiem przeciwbólowym i uspokajającym, i do jakichs jeszcze komputerów:D potem wkłuli się do żyły pachwinowej ( ból taki jak przy zwykłym pobieraniu krwi, znieczulają to miejsce przed wkłuciem ), lekarze cały czas ze mna rozmawiali : ) reagowali na najlżejsze drgnienie..

Ból lewego ramienia i klatki piersiowej

.. ...strone... zaczęło sie od bólu żył wiodących wzdłuż lewej reki i lekkiego kłucia w klatce... teraz ból ten sie nasilił i jest dość uciążliwy... pozdrawiam... to moga być stany przed zawałowe,tworzy sie w żyle zator,niekoniecznie w samym sercu,moze to nawet byc w stopie : ) co to moze byc..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 1013

.. ...zlewne poty nocne , bóle żył , lęki że umrę za niedługo , chudnięcie nawet o 7 kg ... myśli że ma się w sobie jakąś chorobę , jakiegoś raka , bóle jelit .. no naprawdę można tak wymieniać ... piszę bo chcę się pochwalić , że te wszystkie objawy powoli zanikały .. nie dzięki lekom..

Ból żyły prawej ręki

.. ...zostało mi kawałek igły po zastrzyku, i to chyba jest powodem tego bólu, rentgen tego nie wykaże, wiec tak sobie cichutko cierpie. A Ciebie może bolec z powodu zastoju krwi, trzeba to miejsce masowac ...

Nerwica w ciąży - Str. 132

.. ...jaskieś dziwne skurczowe bóle żył, ja mam żylaki, więc to normalne, ale i tak się boje i co dziwne przeszło po nospie. ale za to nastrój mam dziś dużo lepszy, mam nawet takie uczucie nadzieji,że będzie dobrze. na 8 września mam lekarza - gin., na 9 psychiatrę, więc jakoś dotrwam, powoli..

ZŻG - zakrzepica żył głębokich

.. ...ale: kuleję - jest to ból zakrzepniętej żyły, a może przede wszystkim jest ból spowodowany uciskiem tej żyły na nerwy w udzie, stąd też niemożność wyprostowania nogi.( cierpie na bóle kręgosłupa lędźwiowego, a raczej przepukliny krążków ). Pozdrawiam.Marek Uważaj bo zkrzepica może..

Morfologia a choroby serca

.. ...temu rzuciłem palenie i ból w klatce jakby minął i juz w ogóle go nie odczuwam ale za to denerwuje mnie ciągłe kłucie tak jakby w żyłach w lewej ręce ( nawet w dłoni ), boje sie ze to choroba wieńcowa a mam dopiero 21 lat. Musze tez wspomniec o tym że kilka lat temu z powodu braku..

Pulsowanie żył w szyi?

.. ...ale ja mam pulsujący ból po obu stronach szyi. od środka czuję jakby miało mi rozsadzić tętnice a z zewnątrz czuję jakby mi ktoś zaciskał szyję. nie wiem czy to tętnice czy węzły chłonne ból straszny nie dowytrzymania. tętni w rytm serca. występuje w czasie większego wysiłku i jak jest..

Drętwienie kończyny dolnej i ból kręgosłupa

.. ...dłuższego czasu cierpi na ból kręgosłupa od części biodrowej. Prawdopodobnie od tego drętwieje jej noga, przechodzą jej tzw. prądy i miewa straszne bóle nogi.Wtedy trudno jej ustać na tej nodze. A siedzenie czy leżenie nie przynosi ulgi. Chodziła do różnych lekarzy, ale wiecznie stawiali..

Silne bóle głowy, brzucha, zawroty głowy i nudności

.. ...dwóch tygodni mam silne bóle głowy, brzucha, zawroty głowy i nudności. Zauważyłem, że obok lewego oka i na lewej skroni czasem pojawia mi się jakaś żyła. Czy może ktoś wie czym to może być spowodowane? tasiemce to nie zyły tylko goąsienice zobacz sobie na you tube.. jesli te żyły cie..

Tylko siedzę i płaczę jestem już wrakiem człowieka

.. ...to walka z okropnym bólem stawów. żył i skóry. sypie się z dnia na dzień i mam dość. ale chcę żyć : ), chcę i walczę chociaż też mam dośc i jestem zdesperowana - i szukam rozwiązań i nie poddaje się, wiem jedno inni są o wiele bardziej chorzy ode mnie - wiem marene pocieszenie - ale jak..

Bóle po angioplastyce

.. ...2009 ) zdarzają mi się bóle podobne do bólu takiego jak przy zawale - okresowo raz na tydzień. Przechodzą one po zażyciu nitro. Czy takie bóle mogą się zdarzać? Witam. Mam nadzieję ,że już wszystko w porządku bo od jakiegoś czasu nie ma wpisu . Czy bóle ustały i czy nie ma krwawień z..

Niedobór magnezu czy coś poważniejszego?

.. ...uspokojenie diagnozując nerwoból ( nie chodź na siłownie powiększysz lewą komorę serca! ) MG w tej dawce zbytnio nie pomógł więc ponowna wizyta, gdyż pojawiły się: - lekkie nieskoordynowanie ruchów - problemy z koncentracją, skupieniem uwagi - senność, ogólne nieogarnięcie - skurcze,..

*To tylko chwilowe niedotlenienie* a potem zawał i zgon

.. ...szpitala,okłamać personel że ma bóle,może by go przyjęli i dokładnie zbadali..Teraz z perspektywy czasu przychodzą rozwiązania.Ale wtedy nikt nie przewidywał najgorszego.Czy gdyby dyspozytorka była bardziej świadoma chorób wieńcowych,skonsultowała zdarzenie z jakimś kardiologiem na..

Uczucie ciążkich nóg i bóle mięśni

.. Chce wykluczyc problem z krążeniem , ze nie ma zadnego skrzepu czy zwężenia i czy wystarczy zrobic USG tętnic , czy USG żył czy tego i tego ? czy wystarczy tylko przy pachwinie i kolanach czy wszystko pokolei ? z gory dzieki..

Nerwica hipochondrialna...

.. ...tak nawet z godzinę ). Bóle głowy( nie silne,bardziej takie delikatne ćmienie ),szumy w głowie,Uczucie ciężkiej głowy. Podobnie jak ty zauważyłam,że kiedy jestem zajęta,gdzieś idę,czy przebywam w towarzystwie to moje objawy są nieodczuwalne,ale jak tylko zaczynam o tym myslec to zaraz..

Miażdżyca żył kończyn dolnych

.. ...ma reguły kiedy ten ból występuje, bo nieraz pojawia się jak nawet nic nie robię, czasem jak za dużo chodzę bywa różnie. Rok temu robiłam badanie USG przepływowe żył i tętnic wyszło że mam jakieś zatory w tętnicach a na stopach niby zanik tętnic tak bynajmniej mi mówiono, robiłam również..

Czy ablacja jest bolesna? bardzo boli?

.. ...podgrzewanie nie bolało bo siega temperatury ok. 60 Celsjuszy znieczulenie przeciw bólowe w żyłę. Jeżeli pojawia się ból w skali j.w. lekarz przeryw na chwilę i kiedy ból minie ponawia tworzenie blizny...

Bóle tętnic podobojczykowych?

.. ...mi się bardzo mocne bóle tętnic pod obojczykami. Bóle te zdarzają się bezpośrednio po kichnięciu, jakkolwiek to nie brzmi : ) jest to bardzo mocny ból, który trwa dość krótko, bo ok. 30 sekund a tętnica w tym czasie jest nabrzmiała i wyraźniej niż zwykle czuć na niej tętno. Jest to taki..

IZOLACJA żyły płucnej - kto miał?

.. ...tolerancja na wysiłek. Bóle głowy prawa strona. Oko prawe prawie wypływało taki ból.Brak powietrza tz. ziewanie bez mała ciągłe i klatka za mała aby nabrać jeszcze więcej powietrza. Brak koncentracji, podwójne widzenie i serducho w trakcie wysiłku wchodziło na wysokie obroty, a po..

Silne bóle, pieczenie pod pachami

.. ...od miesiąca mam silne bóle i pieczenie pod pachami. Ten ból rozciąga się do łokcia. Teraz też zauważyłam, że pojawiła mi się grubsza żyła na kostce u lewej nogi. Mama lecząca się na żylaki, poradziła mi brać VENESCIN, lek ziołowy. Ból w kostce minął, bóle pod pachami nie są tak..