Bóle wieńcowe

Zwężenie odpływu z lewej komory

.. ...komory serca należą: bóle wieńcowe, spadek wydolności fizycznej, komorowe zaburzenia rytmu ( mogą prowadzić do migotania komór, zaburzenia równowagi, omdlenia. Zwężenie nadzastawkowe w większości przypadków występuje w zespole Williamsa. Izolowane zwężenie nadzastawkowe jest niezwykle..

Niewydolność serca

.. ...- potykania serca_, bóle wieńcowe, zawroty głowy i utrata przytomności podczas wysiłku fizycznego. Podział niewydolności serca. Niewydolność serca dzielona jest na niewydolność skurczową, w której występuje spadek EF ( frakcji wyrzutowej ) oraz niewydolność rozkurczową ( częsta w..

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...chroni pacjenta przed bólem zawałowym. Dodatkowo można stosować leki rozpuszczające skrzeplinę, tzw. trombolityki. De facto zawał jest najczęściej powikłaniem choroby wieńcowej. Oprócz leczenia farmakologicznego nierzadko podejmuje się również leczenie zabiegowe tego ciężkiego..

Anomalie tętnic wieńcowych

.. ...zaburzeniami rytmu, bólem wieńcowym wywoływanym wysiłkiem. W większości przypadków tętnice te są hipoplastyczne ( słabiej rozwinięte co jest spowodowane ich uciskiem przez duże naczynia. Jeśli wada nie daje objawów jest wtedy nieistotna klinicznie. Badania wykonywane w diagnostyce..

Test wysiłkowy EKG

Test wysiłkowy EKG

.. ...serca ( powtarzające się bóle w klatce piersiowej ); każdy pacjent po zawale serca ma robioną próbę wysiłkową; diagnostyczne badanie po angioplastyce naczyń wieńcowych ( poszerzenie zwężonego światła przy użyciu specjalnego balonu ); test wysiłkowy ma wykazać czy nastąpiła poprawa..

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

.. ...wieńcowy mylony jest z bólem w wyniku niestrawności; uczucie ucisku z reguły ustępuje po zaprzestaniu wysiłku fizycznego lub przyjęciu podjęzykowo nitratów w sprayu lub tabletce; nie ma swoistości co do pory występowania bólu wieńcowego; może się on powiać o każdej porze dnia i nocy;..

Ból serca

Ból serca

.. ...po podanie nitrogliceryny. Bóle wieńcowe i zawałowe są znacznie mniej nasilone u cukrzyków. Zawał nie zawsze powoduje książkowe dolegliwości, znane są różne maski zawałowe, na przykład maska brzuszna...

L-tyroksyna (Letrox, Eltroxin, Euthyrox N)

.. ...kołatania serca. Przy nagłym odstawieniu leku może pojawić się napad migotania przedsionków. Preparaty zawierające L - tyroksynę dostępne w Polsce ( za indexem leków MP 2007 ): Letrox, Eltroxin, Euthyrox N...

Sercowy zespół X (kardiologiczny zespół X)

.. ...niedokrwiennej serca ( tzw. bóle wieńcowe ). Nasilenie dolegliwości może być jednak większe, a podjęzykowe podanie nitrogliceryny często nie przynosi pożądanych efektów. W toku diagnostyki przeprowadza się zawsze próbę wysiłkową, której wynik najczęściej jest dodatni. To znaczy, wysiłek..

Wsierdzie

.. ...warstwy wymaga odpowiednio długiej fazy rozkurczu serca. Krew wypełniająca komory może uciskać na drobne naczynia warstwy podwsierdziowej i powodować jej niedokrwienie objawiające się bólem wieńcowym...

Propranolol

.. ...charakterze tachyarytmii, bóle wieńcowe, stany lękowe, drżenia samoistne, zapobieganie migrenowym bólom głowy. Do działań niepożądanych propranololu należą nadmierne obniżenie ciśnienia i nadmierne spowolnienie akcji serca ( hipotonia ortostatyczna i bloki przewodzenia ). Podczas..

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

Złośliwe nadciśnienie tętnicze

.. ...osłabienia i bólów głowy po bóle wieńcowe, duszność, zaburzenia widzenia. Może rozwinąć się encefalopatia nadciśnieniowa z towarzyszącymi zaburzeniami przytomności. Leczenie złośliwego nadciśnienia tętniczego. Leczenie złośliwego nadciśnienia tętniczego polega na farmakologicznym..

Kryza nadciśnieniowa

.. ...także pojawić się typowe bóle wieńcowe, istnieje również ryzyko wystąpienia zawału mięśnia sercowego. Ciśnienie należy obniżać w sposób zdecydowany, ale jednocześnie kontrolowany. Zbyt gwałtowny spadek ciśnienia tętniczego u osoby przyzwyczajonej do wysokich wartości ciśnienia może..

Uwaga na zbyt szybkie tętno spoczynkowe

.. ...prowokować nie tylko bóle wieńcowe. Zmniejszenie tętna u osób po zawale - zmniejsza prawdopodobieństwo zgonu. To dlatego u chorych po zawale stosowane są leki: popularne beta - blokery, leki określane jako antagoniści wapnia lub najnowsza substancja - iwabradyna. Prof. Maria Trusz -..

Każda minuta ważna przy ostrym zawale serca

.. ...proc. chorych ) ostrym bólem w klatce piersiowej, który nie ustępuje w ciągu kilku minut; ale może też wystąpić duszność, osłabienie, pocenie się, utrata przytomności. W Polsce na zawał zapada rocznie 100 tys. osób. U około 50 proc. jest to pierwszy objaw choroby wieńcowej, powiedział..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 13

.. ...arytmii dokuczają mi bóle w klatce piersiowej i inne dolegliwości typowe w chorobie wieńcowej. Zastanawiam się więc czy nie powinnam w Centrum w Aninie udac się najpierw do lekarza, który ukierunkowałby mnie co dalej, czy może najpierw koronarografia. Ale niestety nie znam lekarzy w..

Ablacja Łódź

.. ...sercowego; obecnie miewam bóle o charakterze wieńcowym ( ale rzadko ), mam małą tolerancję wysiłku, no i przede wszystkim dokuczją mi te skurcze komorowe; kilka lat temu brałam cordarone, ale bardzo krótko, gdyż lekarze ocenili, że skurcze są uciążliwe, ale mniej groźne niz zażywanie..

Po bajpasach - Str. 3

.. ...zaczęły mi się pojawiać bóle, więc miałam wprowadzone leki rozszerzające naczynia wieńcowe tj.effox long50mg. W następnym tygodniu mam zaplanowane badania w klinice więc się okaże co nowego się stało.Stenty szybciej zarastają niż by - passy, ale to nie reguła, ponieważ wszystko zależy od..

Koronarografia na podejrzenie choroby niedowieńcowej serca

.. ...się dwa miesiące temu bóle piersiowe i objawy niedokrwienia serca. Ma 69 lat, nigdy wczesniej na srce nie chorował. W ogóle jest w dobrej formie fizycznej. Tak jak u ciebie, jeden lekarz nie panikował i zapisał leki, a drugi skierował na koronografię. Okazało się, że tętnice zatkane są w..

Ból w klatce piersiowej i brak diagnozy

.. ...,a jak mnie dusiło z bólem w klatce piersiowej ,tak jest do dziś i żaden lekarz nie potrafi postawić diagnozy.To co jest przyczyną???????Pozdrawiam wszystkich chorych i niezadowolonych tak jak ja . Witaj Teresa! Skoro jesteś po dwóch zawałach, więc ewidentnie masz stwierdzoną chorobę..

Objawy i leczenie zapalenia mięśnia sercowego

.. ...rytmu, szybkie męczenie, bóle w klatce piersiowej. Teraz mam 40 lat, ale wszysko sie zaczęło, gdy miałam 28.Niektórzy lekarze są zdania, że to zapalenie spowodowało zmiany w naczyniach wieńcowych i stąd też miewam objawy choroby niedokrwiennej serca ( potwierdzone próba wysiłkową i..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 261

.. ...Was! Też miałem takie bóle przy oddychaniu. Również nie mogłem nabrać pełnego oddechu. Wtedy zacząłem sobie wmawiać chorobę wieńcową. Kurcze, jak o tym myślę to zaczynam mieć * kluskę * w gardle - czysta psychosomatyka. Powiedziałem kardilogowi o moich podejrzeniach wieńcówki a on..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 283

.. ...że Eucardina jest na bóle wieńcowe, a nie nerwicowe. Namęczyłam się tak ładnych parę lat. Byłam nawet na pogotowiu, lekarz mnie zbadał, nic nie stwierdził, przepisał coś na uspokojenie. Trafiłam tez do PZP, psychiatra przepisał mi Lorafen, potem Signopam, po których nie miałam siły wstać..

Choroba wieńcowa naczynioskurczowa

.. ...chorobę wieńcową ( miałem bóle zamostkowe,promieniujące do kończyn górnych,pociłem się,dyskomfort w klatce piersiowej,bóle w nadbrzuszu ,wszystko to występowało najczęściej nocą lub nad ranem. ).Mimo wspomnianego poszerzenia RCA stosowania leków ,rechabilitacji,bóle nie ustąpiły.W lutym..

Dziesięcioletnie baypasy i jaka pomoc po tym?

.. ...w maju b.r. przyszły bóle i wylądowałem w szpitalu na oddziale kardiologii. Lekarz żartobliwie powiedział, że * skończyła mi się gwarancja na bybpasy. * Nadal po 4 miesiącach szukam pomocy. Po koranografii przy niedrożnych naczynaich wieńcowych ( ok. 50% ) i dwóch niedrożnych zupełnie..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 9

.. ...sorbonit - to powiedzmy na bóle wieńcowe ; ) - noż boli w klacie od tyg i musze łykać. no po po tym leku nie dość że głowe mi rozsadza to jeszcze po nim mam mega zjazd ciśnienia i jak tylko wstane to mi słabo i odjazd - i jak na razie by ciągle nie glebać to łaże na czworakach po..

Ból lewej strony klatki piersiowej i kłucie serca

.. ...serce. Choroba wieńcowa i bóle z tego powodu często są konkretnie nie do określenia, poprostu nie można pokazać palcem ze * tutaj * mnie boli. Ból wieńcowy jest silny, ściskający i tak jakby ktoś postawił 10kg baniak wody na klatkę piersiową. Być może to faktycznie neuralgia..

Czy mam chorobę wieńcową?

.. ...przełyku. Objaw trzeci: bóle „wędrujące” ( rozlane ) po całej klatce piersiowej. Najczęściej promieniujące do środka klatki piersiowej, do górnej partii pleców i do łopatek. Są słabo nasilone, ale mogą się utrzymywać całymi dniami, a nawet tygodniami, po czym znikają..

Nieporządane działania leków pozawałowca

.. ...spocony, zawroty głowy, bóle, duszenie w klatce piersiowej/napewno nie wieńcowe/, drętwienie i puchnięcie dłoni /nóg nie/ ciągłe zapalenie scięgien rąk, ustawiczne uczucie przeziębienia / osłuchowo - czysto/ kaszel bez odksztuszania/ zaczerwienienie skory twarzy, rąk, wysypka na skórze,..

Kłucie i pieczenie w mostku

.. ...lekarzem, bo mogą to być bóle wieńcowe lub zawałowe skoro nie występowały wcześniej. dziękuję za odpowiedź... jutro mama skontaktuje się z lekarzem i zadecydujemy co dalej robić mialem podobny problem zniknal po manipulacji kregoslupa cos gdzie uciskalo i dawalo bol promieniujacy do..

Gwałtowne zwolnienie pracy serca podczas wysiłku

.. ...opisywałeś bladość, bóle za mostkiem, bo to może sugerować chorobę wieńcową, ale to może ocenić lekarz.Wiesz chyba czym może się skończyć w takim przypadku przeciążenie serca., skoro zdarzało się to nie jeden raz, a ty z tego jesteś dumny......Pozdrawiam Hela nie przesadzaj, jak..

Nie wiem co mi jest? obudziłem się z ostrym bólem w klatce pierwsiowej

.. ...objawy mogą sugerować bóle wieńcowe, ale stwierdzić musi to lekarz po wykonaniu badań kardiologicznych.Skoro jesteś nadciśnieniowcem więc takich objawów nie możesz lekceważyć. Pozdrawiam jesli moge cos doradzic to prosze pojsc do lekarza czym predzej bo to moze byc cos powazniejszego..

By passy Anin i rehabilitacja po operacji

.. ...domu z paralizującym bólem wieńcowym. Pozdrów tatę i niech się trzyma - w Aninie pracują wspaniali lekarze i niezapomniana siostra Bogusia - jezeli jeszcze pracuje - specjalne pozdrowienia od pacjenta ze Świnoujścia. Andrzej Przepraszam, że się wtrącam * Ekez * i nie odbieraj mojej..

Ból tętnic szyjnych

.. ...dławica,czy tak wyglądają bóle wieńcowe? Facetowi chyba we łbie się coś pomieszało jak bezpodstawnie wypisuje antybiotyk.Pochwal sie ile za niego zapłaciłaś.Myślę że dali mu łapówkę i różne trucizny przepisuje.A co do moich teorii: nie moge tego zagwarantować że tak jest ale moja..

Kłucie w okolicy serca i pieczenie klatki

.. ...dolega. Jeśli chodzi o bóle pleców to chyba mogą występować bo ja mam kłopoty z zastawką i nie jest to fajne, ale w chorobie wieńcowej to nie wiem. Ból wieńcowy raczej nie jest stały( umiejscowiony ) tylko promieniuje w kierunku barków, ramion czy szczęki. Jeśli Ekg jest dobre to mało..

*To tylko chwilowe niedotlenienie* a potem zawał i zgon

.. ...szpitala,okłamać personel że ma bóle,może by go przyjęli i dokładnie zbadali..Teraz z perspektywy czasu przychodzą rozwiązania.Ale wtedy nikt nie przewidywał najgorszego.Czy gdyby dyspozytorka była bardziej świadoma chorób wieńcowych,skonsultowała zdarzenie z jakimś kardiologiem na..

Bardzo szybkie tetno - Str. 3

.. ...intrygujące pytanie. Otóż mam stwierdzoną skoliozę odcinka piersiowego. Czy to może wpływać na bóle w klatce piersiowej przypominające bóle wieńcowe serca, kłucie w okolicach serca i przyspieszać puls...

Objawy nerwicy serca (i innych) - Str. 2

.. ...pleców, a nawet naśladować bóle wieńcowe ( ale to już w mocniejszych stadiach niż u mnie ). Tyle, że ja mam jeszcze inne objawy i to jest chyba właśnie nerwica... taki dodatek : ). Acha * Reaper90 * skuteczne badanie serca to USG nie daj się spławić samym badaniem EKG, nalegaj - masz do..

Czy takie zmiany mogą prowadzić do zawału ?

.. ...pieczenie w klatce czy to są bóle wieńcowe czy coś się dzieje . Po około 20 minutach przechodzi ale podczas czegoś takiego jest mi niedobrze i zaczynam mieć duszność i kaszel . Jakie badania mam jeszcze zrobić czy zgłosić się do szpitala ? Masz niedokrwienną chorobę serca i istnieje..

Ból zamostkowy po wysiłku

.. ...płatka mogą występować bóle podobne do tych pochodzenia wieńcowego które nie są grozne. Kiedys zabolalo mnie w klatce piersiowej ( jak nigdy tak mocno ) myslalem ze to serce, po badaniach EKG okazało sie ze jest OK, lekarka zrobiła wywiad i stwierdziła ze zapewne jest to przyczyna..

Nerwica sercowa czy choroba wieńcowa?

.. ...Czy to możliwe ze taki bóle są od kręgosłupa ? Bardzo nie wygodne miejsce pracy ... zbagatelizowałem to i teraz są bóle obojczyków barków i takich tam. Siłownia ? No możliwe choć ja ćwiczę zawsze na moje możliwość i staram się robić maksymalnie poprawie - choć nie wykluczam tego. Możliwe..

Bóle w okolicach serca, duszności, kłucia

.. ...że tak objawiają się bóle wieńcowe, również mogą zacząć się w nadbrzuszu ) Że to kłucie pojawiło się w okolicach śledziony/trzustki poszłam na usg brzucha, które wyszło poprawnie, żadnych patologii ( morfologia i ob w normie ) Pobolało i minęło i nie mam tego do dziś Ale od tego czasu..