Bradykardia serca

Zaburzenia rytmu serca

.. ...przedsionkowego. Asystolia Bradykardia zatokowa Tachykardia zatokowa Rytmy przedsionkowe. Trzepotanie przedsionków Migotanie przedsionków Częstoskurcz przedsionkowy Rytmy z łącza przedsionkowo - komorowego. Częstoskurcze przedsionkowo - komorowe nawrotne. Rytmy komorowe. Częstoskurcz..

Bradykardia

.. Bradykardia to wolna czynność serca ( praca serca ). Każdy rytm serca poniżej 60 razy na minutę określany jest jako bradykardia. Bradykardia może występować fizjologicznie u sportowców lub osób z wagotonią ( nadmierna aktywność nerwu błędnego ) oraz patologicznie: zaburzenia powstawania bodźca w układzie..

Antagoniści receptorów wapniowych (Ca blokery)

Antagoniści receptorów wapniowych (Ca blokery)

.. ...zawroty głowy, zaparcia, uczucie zmęczenia, bradykardia - zwolnienie rytmu serca poniżej 60 uderzeń na minutę. Przykładowe preparaty: Isoptin ( werapamil ), Oxycardil ( Diltiazem ), Amlopin ( amlodypina )...

Rozrusznik serca (stymulator serca)

Rozrusznik serca (stymulator serca)

.. ...pacjentów zagrożonych bradykardią. Jednakże istnieją także stymulatory, które są w stanie opanować tachykardię. Stymulatory ( rozruszniki serca ) mogą być stosowane czasowo, zapewniają stymulację w sytuacjach nagłych lub zabezpieczających pacjenta przez krótki okres bradykardii ( np...

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

Badanie EKG Holter (całodobowe monitorowanie rytmu serca)

.. ...zgłaszanej przez pacjenta ); bradykardia - wolna czynność serca, poniżej 60 uderzeń na minutę - wykluczenie bloku serca ( zaburzenia przewodzenia impulsów elektrycznych ); choroba niedokrwienna serca - zapis EKG w połączeniu z np. bólem w klatce piersiowej są cenną wskazówką dla lekarza..

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

.. ...wolną akcję serca - bradykardię. Większość nagłych zgonów sercowych u sportowców wyczynowych jest wynikiem nie zdiagnozowanych patologii serca ( np. kardiomiopatia serca czy arytmogenna dysplazja prawej komory ). Należy także pamiętać że wśród przyczyn nagłego zgonu sercowego może być..

Atenolol

.. ...doprowadzić do bradykardii ( częstość serca poniżej 60/min ) lub nawet do bloków przewodzenia. Przykłady preparatów zawierających atenolol dostępnych w Polsce ( za indeksem leków MP 2007 ): Atenolol, Normocard...

Amiodaron (Cordarone, Opacorden, Sedacoron, Amiokordin)

.. ...ryzykiem wystąpienia bradykardii ( rytm serca poniżej 60 uderzeń na minutę ) i bloków przewodzenia. Innym efektem ubocznym, dotyczącym wszystkich leków stosowanych w leczeniu zaburzeń rytmu serca, jest zjawisko proarytmii. Amiodaron może u niektórych chorych wywoływać torsadę ( torsade..

Blok przedsionkowo-komorowy

.. ...normę ( na przykład przy bradykardii, czyli zwolnieniu rytmu serca poniżej 60 uderzeń na minutę ). Blok pierwszego stopnia zwykle nie wymaga leczenia. Blok przedsionkowo - komorowy drugiego stopnia występuje w dwóch odmianach. Jeśli czas przewodzenia wydłuża się przy każdym kolejnym..

Diltiazem (Blocalcin, Dilzem, Dilocard, Diltiazem, Oxycardil)

.. ...ciśnienia tętniczego, bradykardia lub zaburzenia rytmu serca w postaci bloków przewodzenia. Po terapeutycznych dawkach mogą zdążyć się bóle i zawroty głowy oraz zaburzenia ze strony układu pokarmowego. Nadmierne rozszerzenie naczyń może także spowodować obrzęki kończyn i zaczerwienienie..

Zespół tachy-brady (tachykardia-bradykardia)

.. ...Zespół tachykardia - bradykardia ( tachy - brady ) jest rodzajem dysfunkcji węzła zatokowego, w której występują charakterystyczne, złożone z dwóch faz, zaburzenia rytmu. Pierwszą fazę stanowi tachyarytmia ( zaburzenie rytmu serca z przyspieszenie jego pracy ). Najczęściej jest to wstawka..

Tętno u kobiety ciężarnej

Tętno u kobiety ciężarnej

.. ...niepokojące objawy. Bradykardia, czyli zwolnienie rytmu serca poniżej 60 na minutę jest zjawiskiem znacznie rzadszym. Jeśli występuje, jest zwykle efektem odruchu ortostatycznego lub wynika z ucisku ciężarnej macicy na żyłę główną dolną ( główna żyła zbierająca krew z kończyn dolnych,..

Zespół MAS

.. ...przewodzenia dochodzi do bradykardii. Serce, pracując w zwolnionym rytmie, może nie być w stanie zapewnić odpowiedniego ukrwienia mózgu - stąd omdlenia. Drugą możliwą sytuacja jest wystąpienie chwilowej asystolii, czyli braku czynności elektrycznej, a zatem również skurczowej, serca...

Iwabradyna (Procoralan)

.. ...do beta blokerów ), a bradykardią, hipotonią czy ciężką niewydolnością serca ( III i IV w skali HYHA ). Poważnym i częstym działaniem niepożądanym leku są zaburzenia widzenia w postaci przemijającego wrażenia widzenia silnego światła. Iwabradyna może także wchodzić w liczne interakcje z..

Iwabradyna obniża ryzyko zawału serca

.. ...prof. Filipiak uznał bradykardię, czyli spadek akcji serca poniżej 50 u niektórych pacjentów. Jak ocenili kardiolodzy obecni na konferencji, praca ta wskazuje że iwabradyna może być wykorzystana na szeroką skalę w leczeniu osób z chorobą wieńcową. Jest to o tyle istotne, że - jak..

Leki na Alzheimera mogą spowalniać akcję serca

.. ...hospitalizowane z powodu bradykardii niż osoby, które takich leków nie przyjmują - informuje pismo PLoS Medicine . Naukowcy ze szpitala św. Michała w Toronto oraz Institute for Clinical Evaluative Sciences w Ontario wzięli pod lupę dane dotyczące 1,4 mln osób w wieku powyżej 67 lat, by..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 23

.. ...dotyczących kardiologii, że za bradykardię uważa się teraz akcję serca poniżej 50 uderzeń, a nie 60, a do tego, że groźna jest tylko jeśli prowadzi np. do utraty przytomności, jestem spokojny. Kiedy brałem Biosotal czasami tętno spadało mi do 48, wtedy nie mogłem zasnąć ze strachu : )..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 24

.. ...Anno - jesli chodzi o bradykardię - 135 epizodó to dużo, tyle że - w wyniku napisano że najwolniejsza akcja serca to 61/min. To nie jest bradykardia. To absolutnie norma. Więc ta statystyka cos do bani - pewnie liczył ją komputer a nie doktor. Niech Go Pani zapyta o to Pani Sylwia - z..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 61

.. ...tak tachykardia jak i bradykardia to zupełnie co innego. Jedno to zaszybka szybkia akcja serca a drugie to zamała, a częstoskurcze to zupełnie cos innego. Pozdrawiam serdecznie - Ewa Witam. Dołączam do grona ablowanych. Zabieg robił mi wspaniały dr KOŹLUK wraz z zespołem.Jestem..

Echo serca - Str. 9

.. ...wiec występuje tzw. bradykardia zatokowa , niemiarowośc zatokowa bywa związana np. z faza oddechowową, częsta u mlodych osob no wlasnie dostalam skierowanie do kardiologa i na echo serca bo miewam bole w kl.piersiowe i nie mam zieolnego pojecia czym to moze byc spowodowane:| dziekuje za..

Echo serca - Str. 22

.. ...sekundy, jeden okres bradykardi, 225 tachykardii nadkomorowej, bez napadowego czestoskurczu nadkomorowego. I to wszystko. Bardzo proszę o odpowiedź czy mam sie czym martwić i czy mogę umrzeć na to , badzo sie boje. Dziękuje i pozdrawiam. Pani Izo dziekuje za odpowiedź. Operacja była 9..

Echo serca - Str. 39

.. ...napadowych 39 tachykardii 418 bradykardii 13 rytmow niemiarowych 3 przerwy ( 2804ms, 2137ms, 2099ms Pani Izabelo mam prośbę czy moze mi Pani powiedzieć coś na temat upośledzenia relaksacji i moich wyników Przepraszam pani izooo a jest moze tu pediatra?ktory moze zintrpretowac wyniki..

Echo serca - Str. 54

.. ...przez większość czasu bradykardia 40 - 50/min, zarejestrowano 5 tysięcy pauz o czasie trwania pow. 2,0 sek ( najdłuższa 2,8 sek ). To wynik badania mojego Taty, proszę powiedzieć czy to niebezpieczne taka ilość pauz. o takim czasie ich trwania. Czy potrzebne jest wszczepienie stymulatora..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 821

.. ...nadciśnieniem( 240/120 ) i bradykardią ( 40 ) jestem na tym punkcie przewrażliwiona i byle dolegliwości ze strony serca czy ciśnienia powodują,że * żegnam się z życiem * . Życia nie miałam łatwego.Ojczym zrobił mi z dzieciństwa wojsko,póżniej wczesna ciąża - miałam 17 lat,mąż..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 851

.. ...wolne tętno ( prawie bradykardia ), zatrzymywanie serca. No i masz babo placek, znów jest pretekst,żeby się na nowo badać i nie wierzyć lekarzom. Ale teraz po kilku niezbyt udanych sesjach u psycholożki, zamierzam zmienić terapeutę. Znalazłam ośrodek w Gliwicach.Wiem,że aliskaa jesteś z..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 28

.. ...schorzeniami. U mnie jest to bradykardia, czyli moje serce bije wolno i nierówno. Czasem zapomina bić, czasem nadgania : ). Nic nie zmieniło się w moim rytmie życia. Nie biorę leków. Taka to uroda mojego serca. Staram się nie zapaść, jem więcej sałatek i się wysypiam. Zignorowałam tę..

Bradykardia jak leczyć?

.. ...wyszło ze mam lekka bradykardie serca czyli za mało uderzeń na 1 minute. W moim przypadku po ostatnich badaniach tj styczeń 2007r mam za mało uderzeń i grożi mi wszczepienie stymulatora. Jeśli chodzi o objawy choroby to ich nie mam żadnych! Z tego co mi lekarz powiedział to wysiłek..

Częstoskurch, kołatanie, WPW czy tylko nerwica?

.. ...14/h; tachykardia 134, bradykardia 0. ogólna diagnoza - nerwica wegetatywna. Badania robiłam jakiś czas temu. sytuacja nie zmieniła się do teraz. Dalej mam kołataniaserca, ból w klatce, napływy gorąca, szybko się męcze i ogólnie przeważnie czuje się źle. są dni że jest całkiem ok, ale to..

Propranolol

.. ...propranololu są m.in. łagodna bradykardi, hipotonia, blok serca, oszołomienie, senność, zaburzeni orientacji, nudności, wymioty czy biegunka. Mam nadzieję,że odpowiedziałam wyczerpująco na Twoje pytanie. Jeśli jednak miałbyś jeszcze jakieś pytania, zadaj,a postaram się odpowiedzieć...

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 10

.. ...ze względu na serce ( bradykardia, pojawiła się tachykardia ), ponieważ był to efekt zapalenia wsierdzia, zatorowości płucnej, zawału płuca i ( jako wisienka na torcie ) poważnej sepsy. Na drugi dzień defibrylacja 12 razy w ciągu pół godziny i natychmiastowa decyzja o wszczepieniu..

Nerwicowcy a co z alkoholem?

.. ...kilku tygodniach mieć bradykardie. Raz mam wysokie cisnienie skurczowe przy niskim rozkurczowym a raz cisnienie miewam w normie. Mam odczuwalne skurcze dodatkowe i okresowo częstoskurcze. U kardiologa każde badanie - a miałem ich chyba już setki zawsze wychodzą dobrze. EKG i osłuchiwanie..

Arytmia serca?

.. ...tego ogolnie w tablicy bradykardii - 531 a tachykardii - 21570,z tymi wynikami poszedlem do kardiologa i powiedzial ze tutaj nic nie ma a te jedno komorowe i nadkomorowe moga byc od nerwow, i nic wiecej powiedzial ze jestem zdrowy, a ja w zasadzie codziennie odczuwam takie dziwne..

Niski puls po concorze 2,5

.. ...ty to jest tak zwana bradykardia i tachykardia na zmianę raz bardzo wysoki puls raz bardzo niski musisz porozmawiac z lekarzem ale w moim przypadku przeszło tzn jest teraz mniej dokuczliwe powodzenia Dziewczyny a po ile Wy macie lat ze tak czesto myslicie o umieraniu chyba Wasze serca..

Pomocy! już zdesperowany jestem

.. ...że mam liczne objawy bradykardi zatokowej oraz hipotonie ortostatyczną )Lekarze stwierdzili że to może być kwestia psychiczna - co od razu wykluczam chyba ???? .Musze dodać ze od czasu do czasu pale papierosy. Od stycznia tamtego tego roku - kołatanie serca ,lecz to ustąpiło a teraz mam..

Kardiomiopatia przerostowa - Str. 6

.. ...węzła zatokowego, dużą bradykardię i miewał pauzy w biciu serca, serce zatrzymaywało się na 7 sek, poczym zaczynało znowu bić ), a teraz sie okazuje, że i z mojej strony obciążenie genetyczne ... Muszę udac się ze sobą i moim dzieckiem na badania. Mam nadzieję, że bedziemy zdrowe z..

Niski puls i nadciśnienie

.. ...sie nie dzieje,masz bradykardię ( zwolnioną czynność serca ). Moze sie ona przydarzyc osobom mającym nadciśnienie,zwlaszcza,jesli biorą leki hipotensyjne działające głównie na receptory znajdujące się w sercu. Jeśli bardzo Ci to przeszkadza,skontaktuj się ze swoim lekarzem,a on Ci na..

Stymulator serca

.. ...temu,co prawda z powodu bradykardi i omdleń.Mam wszczepiony dwujamowy narazie stymulator sprawdza się : ).Tylko niestety mam go wszczepionego z lewej strony co czasami powoduje problemy.Sam zabieg trwa ok 30 min i potem leży się ok 3 dni.Ja mialam wszepiony w wojskowym szpitalu w..

Dodatkowe skurcze - Str. 166

.. ...nadkomorowe, i tachykardia i bradykardia zatokowa, takze chyba czeka mnie stymulator czy cos :( o, hej Dotty: ) a jakie sa normy dla lewej komory??kurna, na tym echo mam wszystko wieksze:/...no niby mi rysował 30 minut jak to się bada i ze roznice wynikaja z aparatury, dnia, akcji serca..

Dodatkowe skurcze - Str. 219

.. ...moze powodować u płodu bradykardię, niedociśnienie tętnicze, zaburzenia kurczliwości mięśnia serca - więc nie wiem co mam zrobic. Jakbym ich wogóle nie miała to juz bym brała...a tak - kolejna wizytę mam chyba 21 kwietnia. A próbowaliście brac olbrzymie dawki magnezu?Ja biorę 6 taletek..

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 5

.. ...nadkomorowych jedem okres Bradykardi 193 Tachykardi zatokowej bez pauz i wypadniętych pobudzeń bez napadowego często skurczu * Wyżej czytam * Podczas badania dominuje rytm zatokowy okresowo niemiarowy oddechowo * Wyzej dalej * Średnia częstość rytmu serca wynosiła 91 p/min z maksymalną..

Niskie tętno w granicach 51-58

.. ...warto zrobić EKG, w celu wykluczenia patologicznej bradykardii ( wolnej akcji serca ) a ja mam tętno 18 lat i tętno 55 a do tego nie uprawiam sportu. Co w takim wypadku? bez tego pierwszego * tętno * *..

Zaburzenia rytmu serca u 21 latka

.. ...kardiologi wyszło jeszcze bradykardia zatokowa, moje objawty tez zaczeły sie od omdlenia, mrowienie w lewej rece, bóle głowy, zawroty, do tego doszło jeszcze doszło ból w klacie okolice mostka - jak nic masz prawdopodobnie nerwice serca - jak powiedział pewien kolega - powodzenia i duzo..

Niskie tetno i kłucie w mostku

.. ...komentarze... moim zdaniem masz bradykardie zatokowa z nerwica serca gdyz ja mam takie same obiawy niskie tetno i w ogóle, holter robiony raz na kwartał , testy wysiłkowe, echo, mysle ze tak jak u mnie wyjdzie ci to z holtera który robi sie 24h, ale spokojnie da sie z tym zyc Miras co..

Bóle serca, jakby coś ściskało albo paliło w okolicy serca

.. ...inteligentną inaczej.Może mieć: bradykardie, czestoskurcz komorowy, migotanie komór są to stany grożne dla życia i jeśli nie bedzie ratownika to umrze a wyleczyć można to bardzo prosto.Lepiej teraz niż pozniej a zresztą myślę że ona przed tobą ukrywa chorobę serca a nie tylko ten..

Interpretacja wyników badania Holtera

.. ...wypadniętych pobudzeń, 3bradykardii do 46p/min, 21tachykardii zatokowej do 153 p/min, 1 okres częstoskurczu nadkomorowego o częstości 157 p/min o czasie trwania 6min. okresowo obserwuje sie niemiarowość zatokową. Chcę dodać, że to było w nocy gdy spałam i nic nie czułam bym miałam..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 10

.. ...zdiagnozowali mi jeszcze bradykardie zatokowa. Powiedzcie jak zyc z ta nerwica i w ogóle jakies leki sa, najgorsze jest to ze kazdy boiaw jaki mam to wydaje mi sie ze to moze zawał, a obiwy moje, dusznosci, bóle w mostku promieniujace po lewa łapadke, czasem brak siły zawroty głowy,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 27

.. ...przekroczyc granice bradykardii ( wolno ) a w dzien tachykardii ( szybko ) i bedzie to calkiem normalne. Co do Twojego nadcisnienia - jesli Ci obecne leki nie pomagaja to zmien je. Jak przejrzysz moje poprzednie posty to sie dowiesz, ze ja na swoj * zloty * srodek trafilem bodajze za..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 29

.. ...potem zaczyna bic to bradykardia na zmiane z tachykardią. Przeszłam to wszystko, myślałam już, że umrę, wbiłam sobie do głowy że moje serce tego nie wytrzyma nabawiłam się nerwicy, rodzina mnie nie rozumiała, a ja nie mogłam sprostać zwyklym czynnością dnia codziennego, obrażali się na..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 32

.. ...zarejestrowal tachykardie i bradykardie,ale lekarze stwierdzili ze to nic groznego,ze w takiej dawce serce czasem tak reaguje.Dodam,ze najwiekszym moim problemem bylo budzenie sie w nocy ze strasznym panicznym lekiem i tętnem 170 na minute,za kazdym razem myslalam ze tego nie przetrzymam..

Niski puls po porodzie

.. ...tym martwie bo to juz bradykardia? Witam.Jestem sześć tygodni po porodzie i też zauważyłem znaczny spadek szybkości bicia serca.Mam teraz puls ok.60 i te ż się tym martwiłam ale nie czuję się źle. Moze my jak sportowcy?Serce w ciazy przeciez jest obciazone,a sportowcy tez maja niski..

Odczytanie wyników Holtera serca

.. ...- 794sek, 14 okresów bradykardii nocnej HR50 - 254sek., 1 rytm niemiarowy HR49,10 sek - bigeminia nadkomorowa, w godzinach nocnych epizody niemiarowośći zatokowej oddechowej. Odstęp PQ skrócony do 100 msek. Pozdrawiam i jeszcze raz z góry dziękuję za odpowiedż. Witam! Wynik holtera nie..

Zawroty głowy i przeskakiwanie serca

.. ...rytm serca nazywamy bradykardią. Najczęściej jako bradykardię określa się rytm poniżej 60 uderzeń na minutę ( częstość poniżej 40 uderzeń na minutę przyjmuje się jako niebezpieczną ). Zbyt szybki rytm serca ( przekraczający ą00 uderzeń na minutę w spoczynku ) to tachykardia. Zaburzenia..

Wynik Holtera, czy się martwić?

.. ...to przyspieszenie ,a bradykardia zwolnienie pozdrawiam witam! również proszę o interpretacje: - rytm zatokowy z tendencją do tachykardii. Bez pauz pow.2 s. - srednia cz.rytmu serca 93, max.176, min.54 - poziom ST smieniał się w zakresie od - 0.28 mm w kanale 1 o godz.20.37 do +1.64 mm w..

Wynik Holtera, czy się martwić? - Str. 2

.. ...),SV Ex łącznie 6,bez bradykardii i pauz Kobieta, 35 lat 3 lata temu miałam zdiagnozowane wypadanie płatka serca. Kilkakrotnie miałam robione usg serca oraz ekg. Poza zdiagnozowaną dolegliwością nic więcej nie wykryto. Ostatnio kardiolog dał mi skierowanie na Holtera. Wynik mojego..

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 44

.. ...międzyczasie stwierdzono u mnie bradykardię, tachykardię, zespół Barlowa, wypadanie i zawieszanie się płatka zastawki dwudzielnej serca, arytmię ( wtedy nie wiedziano jeszcze jaką ). Może to wszystko po kolei dało taki efekt, że potrzebne były te ablacje? Nie dopytywałam się lekarza...

Bisocard

.. ...wykryciu bloku p - k i bradykardii teraz mi podają coś na spowolnienie akcji serca : ) hehe dziwne to dla mnie... jest dla mnie dośc uciążliwy ten lek, odczuwam ból w klatce dlatego go odstawiam... a na rozmowy z lekarzem musze czekać aż 3 miesiące w Zabrzu bo wtedy wolny termin jest (..

Bradykardia i przerośniecie lewej komory serca

.. ...serca ma coś wspólnego z bradykardią ( tętno wynosi 44/min )? oprócz bradykardii pojawiły się inne objawy: nie miarowe tętno ( serce bije raz mocniej raz wolniej, staje na chwilkę ). kobieta u której występują te objawy ma ponad 60 lat. Zastanawia się potrzebne jest leczenie szpitalne i..

Problemy w sercem, 17 lat

.. ...lekarka podejrzewała Bradykardie. Położyła mnie na specjalistyczne badania do szpitala i te podejrzenia zostały potwierdzone. Echo serca nie wykazało żadnych wad serca Holter potwierdził Bradykardie w nocy i nad ranem. Poszedłem jeszcze do prywatnie do kardiologa specjalisty ten..

Niski puls 27/min połączony z bólem serca

.. ...nagle pojawiającą sie bradykardię, ale skad ten ból? Na pewno dam znac! Bol jest przeokropny, zapomnialam napisac ze utrzymuje sie do 20, 30 min pozniej kilka minut przerwy i dalej to samo, bol i wolne uderzenia serca... tak caly dzien... noc... zaczelam cierpiec na bezsennosc bo nie..

Superkomensacja w sporcie

.. ...co niedzielę ) - czy bradykardia jest korzystnym efektem wytrenowania? który z przerostów serca jest niebezpieczny dla sportowca? Koncetryczny czy ekscentryczny? - zakładam, że wartość ciśnienia powinna mieć tendencje zniżkowe po każdym zakończonym mikrocyklu ( 5 - 6dni )? - w związku z..

Interpretacja wyniku EKG i Holera

.. ...częstoskurczu, pauz i bradykardii. Pacjent nie sygnalizował sytuacji nietypowych. PRóBA WYSIłKOWA: Badanie wysiłkowe przeprowadzono na bieżni ruchomej według protokołu Bruce bez leczenia antyarytmicznego. Zastosowanym obciążeniem 12,0 MET uzyskano przyrost częstości akcji serca 76/min do..

Bradykardia, a ćwiczenia na siłowni

.. ...lekarze stwierdzili u mnie bradykardię. Oprócz tego, że czasami słyszę wyraźnie bicie swojego serca, żadnych objawów nie zauważyłem, typu zasłabnięcia itp. Mam około 45 - 50 uderzeń na minutę. Od kilku lat gram amatorsko w piłkę nożną. Echo serca, próba wysiłkowa wyszły dobrze. I teraz..

Interpretacja odczytu z Holtera

.. ...nieregularny rytm * 80 : 0 bradykardie 40 - 60: 2410 Lekarz zwrócił uwagę na pobudzenia nadkomorowe i zalecił mi potas oraz lek concor cor 1,25 i za 2tyg. znów mam zrobić sobie holtera. Nie wiem czy ten lek jest dobry ponieważ jego przeciwwskazania to niskie ciśnienie krwi, oraz częstość..

Ciąża i rozrusznik serca

.. ...necie, że innym kobietą z bradykardią to na czas porodu wszczepiają stymulatory, żeby przeżyły poród a i tak mają cesarkę bo wiąże się to z ogromnym ryzykiem dla dziecka i matki. Mój lekarz choć jest podobno * najlepszy * nie chce podjąć jakiejkolwiek decyzji a ja muszę mieć jakieś..

Bradykardia i migotanie przedsionków a rozrusznik

.. Mam tendencje do bradykardii, nad ranem 32/min poza tym napadowe migotanie przedsionków a tak w ogóle to mój rytm serca wynosi około40/50 na minute. Lekarz zaproponował mi rozrusznik, jestem pełen obaw, czy słusznie? Proszę o komentarz. Jeśli będzie potrzebna większa ilość danych to napisze. Pozdrowionka!..

Nagłe zatrzymanie akcji serca po zawale i bypassach

.. ...Określili to jako zespół bradykardia tachykardia. Podobno tak się czasami dzieje po bypassach i niektórym osobom wszczepiają także rozrusznik. Ojcu póki co podają jakieś leki na unormowanie akcji serca. Hela my wszyscy wiedzieliśmy że pól roku to minimum po takim ciężkim zabiegu w..

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka - Str. 2

.. ...też wszędzie 0 i N/A - Bradykardia Pauzy przekraczające 2.5 s.: 0 Maks. pauza N/A - QT maks QT 494ms kan.1 maks QTc 500ms czas maks QT/Qtc o godz. 3:46. HR 60 p/min Ventricular Escape N/A /tylko to sie doczytałam bo reszta to wykresy i tak ja nic z tego nie wiem lekarz tylko pod spodem..

Kłucie w okolicach serca

.. ...wegetatywną, zespół Barlowa, bradykardię, tachykardię, wypadanie i zawieszanie się płatka zastawki dwudzielnej serca. Miałam przykazane od mojej lekarki żebym nigdy nie godziła sie na test wysiłkowy, bo może się skoczyć dla mnie źle. Nie dociekałam dlaczego, brałam przepisane tabletki i..

Napad szybkiego bicia serca

.. ...pojed.ExSV,10 epizodów tachykardii oraz 161 epizodow bradykardii( głównie godziny nocne ).Ponadto stwierdzono 1 ExV.Zaburzeń przewodnoctwa nie obserwowano. * Gdyby ktoś mógłby mi pomóc jeszcze raz dziękuję...

Holter EKG - interpretacja wyników

.. ...pobudzen przedwczesnych 4 bradykardii 167 pojedynczych przedwczesnych pobudzen komorowych 1 bigeminii 3 trigeminii 1 par oraz echo serca glownie chodzi mi o niedomykalnosc 1 stopnia zastawki mitralnej bo to mi wykrylo to badanie reszta w normie ,chodzi mi glownie o to czy moge uprawiac..

Ekg pokaże nieprawidłowości rytmu serca?

.. ...może czasem nierówno pracować, zdaje się że zespól WPW można podejrzewać... ale np. tachykardii bradykardii i skurczów nie da się zapisać jak ich nie ma - to bardzo trudna sztuka czytać ekg... pozdrawiam..

Prawdopodobnie odczuwanie dodatkowych skurczy

.. ...skurczy.Czasem pojedynczych,czasem kilka naraz. Czy jest to groźne? Albo częstoskurcz lub bradykardia na tle nerwowym jest groźna?Ponoć normalnie trochę tak a jesli to w nerwicy a nie z wad serca czy coś?..

Bradykardia?

.. Jest arytmia zwana bradykardią polega na zbyt wolnej pracy serca. Czy jeżeli u mnie serce zwalnia jednak tylko w sytuacjach stresowych, * strasznych * lub tuż po takich,to jest to arytmia?? Nie jestem lekarzem, ale nie sądzę. Bo na tej samej zasadzie należało by uznać, że ludzie, którzy na silny stres..

Zatrzymywanie serca na 1-2 sekundy

.. ...wiem może to jakieś bradykardie czy zahamowania zatokowe - nie wiem o nie jestem lekarzem, ja bym na twoim miejscu poszła z tym do lekarza choć do nas na forum www.arytmiaserca.pl średnio raz w tyg odpowiada nam lekarz spec od alacji - zabuzreń rytmu i omdleń i może jego dopytaj : )..

Interpretacja ECHO serca

.. ...lat .mam stwierdzona bradykardie przy ktorej zdarzylo mi sie kila razy zemdlec. podczas badania holterem wyszlo ze mam czeste bradykardie( 38 ) szczegolnie w porach nocych iwczesnym rankiem .bylam u dwoch lekarzy z tym wynikiem i jeden powiedzial ze narazie bez lekow i nawet nastepnej..

Silny atak nadkomorowy serca

.. ...kończą się no niezłą bradykardią i często koniecznością stymulatora bo akurat tutaj jest ingerencja w naturalny rozrusznik serca. i wiem że nie będzie to łatwy zabieg. powikłanie stymulator chodzący 24/h ew od czasu do czasu pracujący. mam zbyt głupie miejsce do abalcji a raczej..

Przerwy w pracy serca - dlaczego?

.. ...przez większość czasu bradykardia 40 - 50/min, zarejestrowano 5 tysięcy pauz o czasie trwania pow. 2,0 sek ( najdłuższa 2,8 sek ). To wynik badania mojego Taty, proszę powiedzieć czy to niebezpieczne taka ilość pauz. o takim czasie ich trwania. Czy potrzebne jest wszczepienie stymulatora..

Chory węzeł zatokowy serca

.. ...temu holter 24 - ocena: bradykardia, puls od 32 ( najniżej, noc ) do 113 ( po jeżdzie na rowerze stacjonarnym ) średnio 50 - 60,dwa razy pauza RR, jedna miała 2,5 sek. wskazania - zastawka. Lekarz kardiolog - rozrusznik. On jest otyły, odchudza się ostatnio ( już z 96 na 89 ) - wynik..

Dziwne skurcze serca, czy mam sie martwić?

.. ...tachykardii oraz 181 bradykardii. max częstość rymu serca wyniosła 159/min min częstość rytmu serca 38/min średnia 73/min Czy ktoś wie co to jest ta parasystolia węzłowa ?? i w ogóle jak to leczyć ?? Mam 17 lat. Od trzech dni dzieje sie ze mna cos bardzo dziwnego tzn. moje serce bije..

Jakie macie odczucia gdy mówicie że wam serce na moment staje?

.. ...objawach. Mam dodatkowo bradykardię ok. 55 skurczów na minutę. Robiono mi po zemdleniu badania neurologiczne i nic nie wykryto. Miałem również ekg i usg serca oraz holter - bez rezultatów. 55 - to jeszcze nie bradykardia: )Mi serce osstanio wierczorem własnie bije 52 - 59... ja mam od..

Blok serca. boje sie

.. ...oprucz zaburzen rytmu i bradykardii nic mi nie dolegalo. ale na ostatnichm holterze zlapano blok serca pk II st. przerwa wynoisila 3,3sek. czy grozi mni wszczepienie stymulatora? czy takie bloki wystepuja takrze u zdrowych ludzi?nigdy w zyciu nie zemdlalem ale byly dni w ktorych czulem..

Wynik po holterze , prosze o opinie

.. ...zapis ekg podczas tych bradykardii i orzec czy jest to faktycznie blok, oraz czy jest dla Ciebie grozny. W najgorszym wypadku czeka Cie wszczepienie symulatora serca. Tremujesz cos? Sporty wyczynowe? Pozdrawiam. choroba raczej przyspiesza rytm serca, ale moze przy tej angiie brałeś leki,..

Bóle serca , duszności

.. ...pełno tachykardii i bradykardii oraz obniżenia ST. Nie mam pojecia co to wszystko ozncza. Wizyte u kardiologa mam 23 wrzesnia. BARDZO PROSZE JESLI WIECIE CO TO MOZE BYC NAPISZCIE!!! Z GÓRY DZIEKUJE ZA POMOC!!! POZDRAWIAM WSZYSTKICH BARDZO CIEPLUTKO!!! acha, moze podam swoje GG 10677705..

Bradykardia konsultacyjna bezobjawowa

.. ...porade 18 letni mężczyzna bradykardia konsultacyjna bezobiawowa EKG dekstrogram rytm zatokowy zwolniony niemiarowy ok.40 - 60/min. Blok tylnej wiązki lewej odnogi pęczka Hisa i niepelny blok prawej odnogi pęczka Hisa.Poczul sie zle uprawia sport gra w siatkówkę USG serca Lewa komora..

Przerost serca w EKG

.. ...spoczynku nawet 48 ( mała bradykardia ; ) od 4 klasy podstawówki do 3gimnazjum uprawiałem prawie wyczynowo pływanie( bardzo ciężkie treningi do 7km w wodzie, 2 razy dziennie, 6 dni w tygodniu ) i chyba to mi zrobiło właśnie ten przerost. Bardzo bym był wdzięczny jeżeli ktoś by mi..

Co mi własciwie dolega? Neriwca? Inne schorzenie? Chlopak 17lat

.. ...wszystkie w dzień - 69 bradykardii wszystkie w nocy Na obecną chwile mam kłucia, ściski, inne bole w klatce piersiowej, nawet w okolicach mostka, często tez mnie boli w jej górnej części klatki, bóle w plecach, duszności, podwyższone tetno, i najgorsze kołatania serca towarzyszące mi non..

Arytmia i niskie ciśnienie a pobyt w górach

.. ...zepizodów tachykardii komorowej , to co mam zapisane w notesie z 2003 roku. Holter trwał 22 godziny to pamiętam doskonale.Czytałem że ok 400 rodzajów arytmii występuje w pracy serca u ludzi. Pozdrawiam!!!..

Dziwne bicie serca

.. ...wykluczyć/potwierdzić bradykardię ( częstość akcji serca poniżej 50 uderzen na minutę )lepiej zawsze wszystko sprawdzić. Uderzenia mam w normie tylko wlasnie podczas przebudzenia mam kolo 55 - 60 ale zapomialem dodac ze mam chore serce stwierdzono mi wypadanie platka zastawki mitralnej...

Utrata przytomności i powikłanai po by-pasach

.. ...moga tez spowodowac bradykardie lecz nie zatrzymania akcji serca. Natomiast mogla nastopic arytmia ktora mogla spowodowac zatrzymanie akcji serca. Jest wiele arytmi takich jak np przedluzenie odcinka ST, migotanie komor, itd... Leki np digoxin moga spowodowac hypokalemie a to za soba..