Bradykardia zatokowa

Zaburzenia rytmu serca

.. ...przedsionkowego. Asystolia Bradykardia zatokowa Tachykardia zatokowa Rytmy przedsionkowe. Trzepotanie przedsionków Migotanie przedsionków Częstoskurcz przedsionkowy Rytmy z łącza przedsionkowo - komorowego. Częstoskurcze przedsionkowo - komorowe nawrotne. Rytmy komorowe. Częstoskurcz..

Zespół tachy-brady (tachykardia-bradykardia)

.. ...Zespół tachykardia - bradykardia ( tachy - brady ) jest rodzajem dysfunkcji węzła zatokowego, w której występują charakterystyczne, złożone z dwóch faz, zaburzenia rytmu. Pierwszą fazę stanowi tachyarytmia ( zaburzenie rytmu serca z przyspieszenie jego pracy ). Najczęściej jest to wstawka..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 20

.. ...przewodzeniem w dzień, bradykardia zatokowa w trakcie snu, max czestość rytmu 137 w dzień, srednia 81, pobudzeń komorowych zrejestrowano 3 z pobudzeniami nadkomorowymi przwiedzionymi przewiedzionymi z aberacją * Nie wiem o o tym sadzić? Ostatnio jednak moje serduszko zachowuje sie..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 46

.. ...przedni pogrubialy na ekg bradykardia zatokowa czakam na ablakcje chciala bym wiedziec czy moje wyniki badan sa zle mam 44 lata i zyje z tym 24 jesli niesa zagrozeniem zycia to niezrobie tego zabiegu bo jestem tym przerazona pomocy do jowity zmien krdiologa mnie tez tak mowiono przez 24..

Echo serca - Str. 9

.. ...wiec występuje tzw. bradykardia zatokowa , niemiarowośc zatokowa bywa związana np. z faza oddechowową, częsta u mlodych osob no wlasnie dostalam skierowanie do kardiologa i na echo serca bo miewam bole w kl.piersiowe i nie mam zieolnego pojecia czym to moze byc spowodowane:| dziekuje za..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 13

.. ...przewodzeniem w dzień, bradykardia zatokowa w trakcie snu, max czestość rytmu 137 w dzień, srednia 81, pobudzeń komorowych zrejestrowano 3 z pobudzeniami nadkomorowymi przwiedzionymi przewiedzionymi z aberacją * Nie wiem o o tym sadzić? Ostatnio jednak moje serduszko zachowuje sie..

Pomocy! już zdesperowany jestem

.. ...kardiologi wyszła mi tylko bradykardia ZATOKOWA, miałem robione rózne testy i wszystkie wychodziły dobrze - to chyba nerwica gdyz gdyz od kilku lat mam bardzo stresujaca prace i to chyba to, nadmieniam ze co kwartał mam robione rózne badania na kardiologi w tym i holtera, obawiam sie ze..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 2

.. ...cisnienie dletego tez mam i bradykardie zatokowa, a co do homeopatów niz szkodza a moze i pomoga to nie jest kwestia wiary zastanawiam sie co sie zludzmi dzieje.to jest nie normalne,mlodzi ludzie a wszyscy praktycznie maja albo nerwice albo depresje.male problemy a juz gonia do..

Częstoskurcz komorowy a migotanie komór

.. ...zatokowej, jeśli zwalnie o bradykardii. Jeśli pobudzenia powstają poza węzłem ( w innym ośrodku )to mówimy o pobudzeniach dodatkowych, jeśli ten ośrodek narzuca swój rytm ( zastępuje rytm zatokowy )np. 200 to mówimy o częstoskurczu Jeśli ośrodek znajduje sie w przedsionku - częstoskurcz..

Dodatkowe skurcze - Str. 71

.. ...o 5:12 bez epizodow bradykardii zgodnych z przyjetymi krytetiami,nie stwierdzono pauz odpowiadajacych przyjetym krytetiom,obeznosc rytmu zatokowego przez caly czas trwania badania,znaleziono 8797 pobudzen pojedynczych komorowych,pochodzacych z jednego ogniska lbbb,brat czynnych rytmow..

Dodatkowe skurcze - Str. 153

.. ...minimalny 48,brak epizodow bradykardii.nie stwierdzono pauz odpowiadajacych przyjetym kryteriom,obecnosc rytmu zatokowego przez caly czas trwania badania,znaleziono 8797 pobudzen pojedynczych komorowych( przez 19h ),pochodzacych z jednego ogniska LBBB.brak czynnych rytmow komorowych.brak..

Dodatkowe skurcze - Str. 166

.. ...nadkomorowe, i tachykardia i bradykardia zatokowa, takze chyba czeka mnie stymulator czy cos :( o, hej Dotty: ) a jakie sa normy dla lewej komory??kurna, na tym echo mam wszystko wieksze:/...no niby mi rysował 30 minut jak to się bada i ze roznice wynikaja z aparatury, dnia, akcji serca..

Dodatkowe skurcze - Str. 209

.. ...tachykardia u mnie to 154. Bradykardii nie mam. Migotania przedsionków czas maks. 71p/min Pojedyncze; 166 Pobudzenia komorowe 20754 Pary 4 Zmiennośc RR 4% rms - SD 32 ms Magid SD80ms Kleiger SD 133ms Komentarz: rytm wiodący - zatokowy .Pobudzenia dodatkowe nadkomorowe - pojedyncze...

Arytmia nadkomorowa serca - Str. 5

.. ...nadkomorowych jedem okres Bradykardi 193 Tachykardi zatokowej bez pauz i wypadniętych pobudzeń bez napadowego często skurczu * Wyżej czytam * Podczas badania dominuje rytm zatokowy okresowo niemiarowy oddechowo * Wyzej dalej * Średnia częstość rytmu serca wynosiła 91 p/min z maksymalną..

Zaburzenia rytmu serca u 21 latka

.. ...kardiologi wyszło jeszcze bradykardia zatokowa, moje objawty tez zaczeły sie od omdlenia, mrowienie w lewej rece, bóle głowy, zawroty, do tego doszło jeszcze doszło ból w klacie okolice mostka - jak nic masz prawdopodobnie nerwice serca - jak powiedział pewien kolega - powodzenia i duzo..

Niskie tetno i kłucie w mostku

.. ...komentarze... moim zdaniem masz bradykardie zatokowa z nerwica serca gdyz ja mam takie same obiawy niskie tetno i w ogóle, holter robiony raz na kwartał , testy wysiłkowe, echo, mysle ze tak jak u mnie wyjdzie ci to z holtera który robi sie 24h, ale spokojnie da sie z tym zyc Miras co..

Bradykardia zatokowa z hipotonią ortastatyczną

.. Cześć mam bradykardie zatokową z hipotonia ortastatyczną ( niedociśnienie 90/60 ) przebywałem na badaniach w szpitalu na oddziale kardiologicznym gdyż mam czeste stany przedomdleniowe bóle głowy i karku, duszność, zle czasami widze oraz zawroty głowy - obiawy te nie powinny byc winikiem bradykardi tak..

Bradykardia zatokowa

.. Cześć mam bradykardie zatokową z hipotonia ortastatyczną ( niedociśnienie 90/60 ) przebywałem na badaniach w szpitalu na oddziale kardiologicznym gdyż mam czeste stany przedomdleniowe bóle głowy i karku, duszność, zle czasami widze oraz zawroty głowy - obiawy te nie powinny byc winikiem bradykardi tak..

Interpretacja wyników badania Holtera

.. ...wypadniętych pobudzeń, 3bradykardii do 46p/min, 21tachykardii zatokowej do 153 p/min, 1 okres częstoskurczu nadkomorowego o częstości 157 p/min o czasie trwania 6min. okresowo obserwuje sie niemiarowość zatokową. Chcę dodać, że to było w nocy gdy spałam i nic nie czułam bym miałam..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 10

.. ...zdiagnozowali mi jeszcze bradykardie zatokowa. Powiedzcie jak zyc z ta nerwica i w ogóle jakies leki sa, najgorsze jest to ze kazdy boiaw jaki mam to wydaje mi sie ze to moze zawał, a obiwy moje, dusznosci, bóle w mostku promieniujace po lewa łapadke, czasem brak siły zawroty głowy,..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 210

.. ...wielokrotnie..stwierdzona bradykardia zatokowa.Mam już dosyć tego, że nie dba o swoje zdrowie..pracuje, gra w zespole.. i w dodatku pali papierosy.Co zrobić, jak go zaszantażować, aby rzucił granie i palenie..nie ma siły.. Witajcie kochani !! Jestem po ciężkiej nocy ale zbieram powolutku..

Interpretacja wyniku Holtera

.. ...wypadniętych pobudzeń , bez Bradykardii, 21 Tachykardii nadkomorowej, bez napadowego częstoskurczu nadkomorowego. Częstośc rytmu zatokowego 54 - 140/m bez istotnych arytmii i bez zakrzywień STT To znowu ja ! Ponieważ nikt nie udzielił mi odpowiedzi a ja wybrałam sie jednak na prywatną..

Lekkie obawy przed ablacją

.. ...przewodzeniem p - k w dzień, bradykardia zatokowa w trakcie snu, w dzień tachykardia zatokowa wysiłkowa, pobudzeń komorowych zarejestrowano 3 do różnicowania z pobudzeniami nadkomorowymi przewiedzionymi z aberacją, w tym 0 V - Tach i 0 par pobudzeń nadkomorowyh zarejestrowano 1 ,w tym 0..

Migotanie przedsionków w połączeniu z bradykardią

.. Witam, 5 lat temu stwierdzono u mojej ( wówczas 45 - letniej ) mamy migotanie przedsionków. Zakwalifikowano ją do ablacji, którą ma mieć na przełomie września i października. Dzisiaj otrzymałyśmy winiki po badaniu holterem i lekarze podejrzewają zaspół chorego węzła zatokowego. Czy wyklucza to..

Odczytanie wyników Holtera serca

.. ...- 794sek, 14 okresów bradykardii nocnej HR50 - 254sek., 1 rytm niemiarowy HR49,10 sek - bigeminia nadkomorowa, w godzinach nocnych epizody niemiarowośći zatokowej oddechowej. Odstęp PQ skrócony do 100 msek. Pozdrawiam i jeszcze raz z góry dziękuję za odpowiedż. Witam! Wynik holtera nie..

Wynik Holtera, czy się martwić?

.. ...to przyspieszenie ,a bradykardia zwolnienie pozdrawiam witam! również proszę o interpretacje: - rytm zatokowy z tendencją do tachykardii. Bez pauz pow.2 s. - srednia cz.rytmu serca 93, max.176, min.54 - poziom ST smieniał się w zakresie od - 0.28 mm w kanale 1 o godz.20.37 do +1.64 mm w..

Postępujący zespół wazowagalny? czy to możliwe? - Str. 5

.. ...1154 tachykardii. 0 bradykardii, 0 rytmów niemiarowych, 3 przerw, 0 migotań przedsionków, 0 bloków wenckebach’a, 4 pojedyńczych przedwczesnych pobudzeń komorowych, 0 częstoskurczy komorowych, 0 czynnych rytmów komór, o liczba pobudzeń gromadnych, 0 bigeminii, 0 trigeminii, 0..

Alkohol a bradykardia

.. ...Mam pytanie. Czy przy bradykardii zatokowej alkohol jest obojętny czy też może przeciwwskazany? Chodzi mi o to że ta choroba dotknęła mnie a z imprezowania będzie mi raczej ciężko z rezygnować w razie czego: ) Nie mówie tu o codziennym piciu ale np. co weekend pare piw czy coś w tym..

Co to znaczy? czy muszę sie leczyć? wynik Holter EKG

.. ...częstością 45p/min w nocy bradykardia zatokowa w trakcie snu. Pomost ST zmienił sie w zakresie od - 0.08 mm w kanale 1 w czasie jazdy sam. do +0.84 mm w kanale 2 12 godz. po. Arytmie komorowe występowały i składały sie z : 9 pobudzeń. Maksymalna liczba pobudzeń komorowych na godz...

Arytmia a poród naturalny, jestem w 35 tygodniu ciąży

.. ...wynosila 49 o godz 03:37 bradykardia zatokowa w trakcie snu. Max czest rytmu wynosila 148 o godz 17:17 tachykardia zatokowa. Pauz dłuzszych niz 2 sek zero, pobudzen komorowych zarejest zero, bigemnii i trigemnii zero. Pobudzen nadkomorowych zarejestr 1 - w tym zero bigemnii i trigemnii..

Złe EKG - proszę o poradę

.. ...przedwczesnych,2 tachykardii,6 bradykardii.Podsumowanie badania:rytm zatokowy( okresowo niewielka niemiarowość zatokowa )o częstości 45 - 127/min.Odstęp PQO.1 - 0.14S.SVEs - 14poj/dobe.W trakcie tachykardii ujemny zał.T we wszystkich odprowadzeniach. Opis badania echokardiograficznego:..

Blok A-V

.. ...odstępami P - P i z bradykardią ( ale nie jest wyzwalany przez bradykardię ), co oznacza, że zarówno blok AV, jak i zwolnienie rytmu zatokowego są wynikiem hiperwagotonii. Blok wyzwalany przez hiperwagotonię różni się od omdlenia neurogennego ( złośliwego wazowagalnego ), w którym testy..

Zatrzymywanie serca na 1-2 sekundy

.. ...wiem może to jakieś bradykardie czy zahamowania zatokowe - nie wiem o nie jestem lekarzem, ja bym na twoim miejscu poszła z tym do lekarza choć do nas na forum www.arytmiaserca.pl średnio raz w tyg odpowiada nam lekarz spec od alacji - zabuzreń rytmu i omdleń i może jego dopytaj : )..

Holter EKG i prośba o interpretacje

.. ...Ponadto: 4 tachykardii 45 bradykardii ( wlasciwie wszystkie w nocy ) 24 rytmów niemiarowych 14 przerw 0 pobudzen komorowych Podsumowanie: Rytm zatokowy. Intermittujące przez całe badanie, szczególnie nasilone zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo - komorowego od bloku II stopnia..

Chory węzeł zatokowy serca

.. ...temu holter 24 - ocena: bradykardia, puls od 32 ( najniżej, noc ) do 113 ( po jeżdzie na rowerze stacjonarnym ) średnio 50 - 60,dwa razy pauza RR, jedna miała 2,5 sek. wskazania - zastawka. Lekarz kardiolog - rozrusznik. On jest otyły, odchudza się ostatnio ( już z 96 na 89 ) - wynik..

Rytm zatokowy, z obecnością nielicznych epizodów tachykardii

.. ...nieregularny rytm * 80 - 12 bradykardie * 40 - 67 40 - 60 - 2168 nagłe obniżenie rytmu - 0 pauzy - 0 i do tego wnioski: stwierdzono rytm zatokowy, z obecnością nielicznych epizodów tachykardii w czasie dnia, z max. chwilową częstością rytmu 125/min. o 10:23.poza tym częstość rytmu nie..

Niski poziom magnezu a arytmia - Str. 2

.. ...nawet 51.... hm ...to bradykardia nijak sie to ma do czestoskurczu bo palpitacje wlaczaja sie przy szybkim rytmie zatokowym..dziwne to moze potas ci zlecial cholera to daje takie objawy wez ni zjedz ze dwa banany i obserwuj .. albo jkas wada ukryta wyszla na wierzch po ciazy.musisz..

Bradykardia konsultacyjna bezobjawowa

.. ...porade 18 letni mężczyzna bradykardia konsultacyjna bezobiawowa EKG dekstrogram rytm zatokowy zwolniony niemiarowy ok.40 - 60/min. Blok tylnej wiązki lewej odnogi pęczka Hisa i niepelny blok prawej odnogi pęczka Hisa.Poczul sie zle uprawia sport gra w siatkówkę USG serca Lewa komora..

Kto ma pomysł? mniej skurczów ale więcej bigeminii

.. ...jeszcze się przyplątała 1 bradykardia - ale to chyba raczej wypadek przy pracy i pewnie zdarza się każdemu. No i tachykardia zatokowa wyszła w czasie wysiłku 164 - ale to tez uznaję raczej za normę? Rano po wstaniu puls skacze do 145 i utrzymuje się przez ok 2 godziny i ja to niestety..

HOLTER EKG INTERPRETACJA

.. ...Migotanie/trzepotanie przedsionków: 0.0% BRADYKARDIA Pauzy przekraczające 2.0s.: 0 Maks. pauza: N/a QT Maks QT: 387 ms ( Kan1 ) Maks QTc: 442 ms Czas maks QT/QTc o godz 07:05 HR 59 p/min Ventircular Escape: 3 WNIOSKI wiodący rytm zatokowy 43 do 161/minute, średnia z doby 81/minute,..

Holter - jak zinterpretować?

.. ...zarejestrowano 214 okresów bradykardii zatokowej ( głównie w godzinach nocnych/porannych ) ze zwolnieniem do minimalnej 37min o godz 07.51 i najdłuższym okresem złożonym z 65 ewolucji od godz 05.39 w okresach tachykardii w kanale 1 zarejestrowano 3 epizody przemijajacego odcinka ST..

Holter EKG - poproszę o opinie i komentarze

.. ...napadowych 8 tachykardii 0 bradykardii 0 rytmów niemiarowych 0 przerw 2 pobudzenia komorowe 2 pojedyncze przedwczesne pobudzenia komorowe 0 czestoskurczy komorowych 0 czynnych rytmów komorowych 0 liczba pobudzen gromadnych 0 bigeminii 0 par Podsumowanie badanie : rytm dominujacy zatokowy..

PROSZĘ,POMÓŻCIE MI ZDIAGNOZOWAĆ MOJE DOLEGLIWOŚCI..

.. ...wytrenowanych albo u osób z bradykardią albo chorym węzłem zatokowy, albo u po blokowanych przez leki beta itp, nie będzie rósł tak idealnie jak u zdrowych, bez leków, i bez kondycji / u tych drugich wzrośnie bardziej / generalnie amplituda pulsu / szybki - wolny / - jest zmienna, ale..

Prosze o pomoc!!!

.. ...zatokowy miarowy, okresowo bradykardia zatokowa 48/min z blokiem p - k lo PR 220 - 240 msek. Poj pob przedsionkowe, salwy przedsionkowe, Komorowe zaburzenia rytmu - kl. 2/4a/4b wg Lowna - salwy nsVT!!! liczne Pomozcie prosze czy to jest grozne, grozi mi zejscie z tego swiata? I czy moge..

Prosze pomozcie co moze mi dolegac i czy to grozne...

.. ...zatokowy miarowy, okresowo bradykardia zatokowa 48/min z blokiem p - k lo PR 220 - 240 msek. Poj pob przedsionkowe, salwy przedsionkowe, Komorowe zaburzenia rytmu - kl. 2/4a/4b wg Lowna - salwy nsVT!!! liczne Pomozcie prosze czy to jest grozne, grozi mi zejscie z tego swiata? I czy moge..