Budowa serca

Anatomia serca

Anatomia serca

.. Serce ( cor s. cardia ) jest narządem ośrodkowym układu naczyniowego określanym przez anatomów jako mięsień wydrążony, odgrywający rolę pompy. Serce pobiera krew krążącą w organizmie z obu żył głównych, górnej i dolnej ( vena cava superior et inferior ), oraz z żył płucnych. Krew z komór serca tłoczona jest..

Zwężenie odpływu z lewej komory

.. ...umysłowe, nieprawidłowości w budowie serca lub naczyń, nietypowy wygląd twarzy - tzw. twarz elfa, nadmierna gadatliwość. W zespole Williamsa częstym zjawiskiem jest obwodowe zwężenie tętnic płucnych. Zwężenie może także dotyczyć tętnic wieńcowych. Zwężenie podzastawkowe zwykle..

Zastawki serca

.. ...napływ z przedsionków. Budowa ogólna zastawek przedsionkowo - komorowych. Obie zastawki przedsionkowo - komorowe ( valvae atrioventriculares, nazywane żylnymi ), przytwierdzone są do pierścieni włóknistych, okalających ujścia przedsionkowo - komorowe i separujących mięśniówkę przedsionka..

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

Serce sportowca (rozstrzeń u sportowców)

.. ...niekorzystnych zmian w budowie serca ( rozstrzeń serca u sportowców ), które u osób nie trenujących zostałyby uznane za patologiczne. Zmiany pojawiające się w sercu są wynikiem adaptacji mięśnia sercowego do natężonego wysiłku fizycznego. Mówiąc o pojęciu serce sportowca mamy na myśli:..

ECHO serca (USG serca)

ECHO serca (USG serca)

.. ...które pozwala na ocenę budowy serca i jego pracy. Podczas badania ECHO oceniane są zastawki ( ich budowa i funkcja ), jamy serca ( tj. przedsionki i komory ) - oceniane są poprzez pomiar ich objętości, grubości ścian, kurczliwości. ECHO serca pozwala również zdiagnozować obecność płynu (..

Akineza

.. ...badania, obok oceny budowy mięśnia sercowego i zastawek oraz grubości ścian, jest ocena kurczliwości poszczególnych elementów serca. Do opisu kurczliwości mięśnia sercowego używa się terminów: normokineza - kurczliwość prawidłowa, hipokineza - kurczliwość zmniejszona w stosunku do..

Kardiowersja

.. ...czasu trwania arytmii, budowy ciała pacjenta oraz parametrów kardiowertera, waha się od kilkunastu do kilkuset dżuli. W nowoczesnych kardiowerterach dwufazowych maksymalna energia wynosi 200J, w starszych modelach 360J. Impuls z kardiowertera ma za zadanie stłumić chaotyczną aktywność..

Fala zwrotna

.. ...rzut minutowy. Zmiany budowy serca mogą doprowadzić do jego niewydolności oraz do pojawienia się zaburzeń rytmu. W niedomykalnościach zastawek tętniczych, czyli oddzielających komory serca od aorty lub pnia płucnego, fala zwrotna pojawia się w czasie rozkurczu komór serca. W tej fazie..

Oś serca

.. ...budowy układu bodźcoprzewodzącego, częściej są jednak związane z zaburzeniami rytmu serca, blokami przewodzenia ( typowo - bloki odnóg pęczka Hisa ) lub z uszkodzeniami układu ( blizna po zawale serca )...

Pulsowanie brzucha

Pulsowanie brzucha

.. ...chorobowym. Wszystko zależy od budowy ciała człowieka. Anatomicznie, przez jamę brzuszną, mniej więcej wzdłuż lewego brzegu kręgosłupa, przebiega odcinek brzuszny aorty. Arta, jak każda tętnica, pulsuje zgodnie z rytmem pracy serca. U szczupłych ludzi, gdy ilość podskórnej tkanki..

Struny ścięgniste i rzekome

Struny ścięgniste i rzekome

.. ...prawidłowymi elementami budowy mięśnia sercowego. Struny ścięgniste. Struny ścięgniste to twory w postaci nitek łączące mięśnie brodawkowate komór serca z płatkami zastawek. Wewnętrzna powierzchnia komór serca nie jest gładka, ale wyrzeźbiona różnymi typami beleczek mięśniowych. Cześć z..

Szmery serca u dzieci

.. ...wykluczyć ewentualne wady budowy serca, jak przetrwały otwór owalny, otwór międzyprzedsionkowy lub międzykomorowy, zwężenia zastawki płucnej i inne. Szmery niewinne. Szmery serca u dzieci są jednak zjawiskiem bardzo częstym i zwykle nie wierzą się z żadną patologią budowy. Takie zjawiska..

Przewodozależne przepływ obwodowy

.. ...jest też wrodzona wada budowy samej komory, sytuacja taka nazywany jest wrodzonym niedorozwojem lewego serca. W przypadku koarktacji aorty, pewien odcinek tętnicy jest znacznie zwężony. Utrudnia to prawidłowy przepływ krwi, zmusza lewą komorę serca do nadmiernej pracy i z czasem prowadzi..

Zespół Brugadów

.. ...Wrodzona nieprawidłowość budowy jednego z kanałów jonowych komórek, składających się na układ bodźcoprzewodzący serca, jest przyczyną skłonności do występowania komorowych zaburzeń rytmu. Arytmie mają często postać częstoskurczu komorowego lub migotania komór. W niektórych sytuacjach..

Kardiomiopatia gąbczasta

.. ...gąbczastej jest nieprawidłowa budowa wewnętrznej warstwy mięśnia sercowego. W wyniku zaburzeń organogenzy, nieprawidłowa jest przebudowa wsierdzia. Zamiast jednolitej blaszki, wsierdzie, wyścielające jamy serca od wewnątrz, przypomina strukturą porowatą gąbkę. Przepływ krwi przez jamy..

Rozrusznik serca zasilany sercem?

.. ...balonów może zdaniem specjalistów nawet dwukrotnie zwiększyć wydajność kolejnych modeli generatora. Dzięki doładowywaniu akumulatora przez bijące serce można by rzadziej wykonywać operacje wymiany zasilania...

Nowe doświadczenia mechanicznego wspomagania serca

.. ...szafki na kółkach. Taka budowa skutkuje m.in. tym, że osoby wspomagane przez ten system nie mogą opuszczać szpitala. Doświadczył tego m.in. szesnastoletni Paweł z Gorzowa, u którego wrodzona wada w listopadzie ub. roku doprowadziła do zatrzymania akcji serca, a po reanimacji spowodowała..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 3

.. ...uproszczeniu to taka budowa układu elektrycznego serca, która umożliwia pojawianie się napadów częstoskurczu. Czyli napadów szybkiego bicia serca. Nie ma jednoznacznej dolnej granicy napadu arytmii u chorych z WPW, choc najczęściej częstość akcji serca wynosi wtedy 160 - 200/min...

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 4

.. ...serce jest prawidłowo zbudowane ( o tym mówi ukg ), czy nie jest np powiększone, czy współistnieją inne choroby itd itd. Oczywiście zależy także od doświadczenia zespołu lekarskiego. W doświadczonych ośrodkach i przy prawidłowej budowie serca ryzyko poważnych powikłań powinno byc poniżej..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 5

.. ...gupie osob z prawidlowa budowa serca i napadowym, a nie utrwalonym migotaniem, jest ona wyzsza. Choc z drugiej strony, z tego co wiem, ablacje migotania przedsionkow robi sie od 2002 roku, wiec okres do obserwacji i oceny skutecznosci leczenia ta metoda jest dosc krotki... To przed tobą..

Kołatania, ablacje - okiem dochtora - Str. 11

.. ...nasila arytmii, UKG - czy budowa serca w normie, holter - ile i jakich zaburzen rytmu na dobę ( optymalnie holter 12 - odprowadzeniowy - czy są pobudzenia dodatkowe są monomorficzne czyli jednakowe ). i jeszcze parę innych. Więc po prostu kardiolog dziecięcy - bardzo zalecam. To tyle...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 25

.. ...Chodzi tu głównie o budowę anatomiczną serca i * twardość * przegrody. Pomocne jest w tym echo wewnątrzsercowe. O ile wiem nie wszystkie ośrodki dysponują nowoczesnym sprzętem. To, że w Zielonej Górze nie mogą zrobić Ci ablacji nie powinno stanowić podstaw do rezygnacji. Uwierz mi...

Częstoskurcz - ablacja - Str. 26

.. ...kompilkacje - mam inną budowę serca. Po ablacji stwierdzili blok przedsionkowo - komorowy I stopnia oraz myśleli, że mam wadę przeciekową typu ASD. Przy wypisaniu nie stwierdzili wady przeciekowej typu ASD. Myślałam, że ten zabieg, który mi robili nie przyniósł efektu, byłam już..

Echo serca - Str. 11

.. ...ludziom którzy na forum budowlanym, mnie prosili o poradę . Dodam tylko, że pracuję w branży budowlanej, na odpowiedzialnym i niestety stresogennym stanowisku i jakoś się tak złożyło, że postanowiłem wykonać ekg i echo serca. Zanim Panią poproszę o interpretcję wyników, w ramach..

Echo serca - Str. 16

.. ...swój wiek ( 32 lata )i budowę ( wzrost 173 cm waga 57 kg )to mam duże serce i zażartował * że na uprawianie sportu to już raczej za późno.Dolegliwości ze strony serca odczuwam od kilku m - cy.Ponoć to na tle nerwowym.Dziękuję. Pozdrawiam. LV 46/33mm PW 8/12mm LA 32mm RV 17 mm IVS 8,5/11..

Echo serca - Str. 18

.. ...charakterystyczną, bardzo smukła budowe ciała, niedobór wagi ciala, skłonnośc do infekcji dróg odedechowych. W niektorych odmianach tej wady istnieje nieprawidłowosc w budowie płatka zastawki dwudzielnej ( daje objawy jej niedomykalności ), ubytek porzegrody międzykomorowej lub..

Echo serca - Str. 27

.. ...serca * , daje obraz budowy serca z tego wniosek że badanie to ma 3 nazay !!!!! Oczywiście jest to pieknie wytłumaczone naukowo jednak ja napisałem to co mi powiedzieli w szpitalu. W pierwszy dzień lekarz powiedział że bedzie robić usg a echo bedę miał jutro. I to mnie cały czas..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 35

.. ...elastyczność ścian serca, budowę komór, przedsionków i zastawek, przepustowość krwi, opór tętnic i ich napięcie przy skurczach i rozkurczach serca. Wszystkie parametry są na wydruku, a lekarz dokładnie opisuje, jak pracuje serduszko. Nie ma mowy o pomyłce! Radzę, abyś po powrocie do..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 150

.. ...siebie...miałam dom w budowie , męża w śpiączce , dziecko chore na świnkę i byłam w trakcie adopcji synka. Dziadek nawet minute przed śmiercią wspominał swoja córkę - mnie nigdy. Więc co mam wybaczyć ? Pytam sie z pokorą , prosto od serca. Muszę wybaczyć, ale nie potrafię. To mnie..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 3

.. ...spotykanych zmian w budowie serca, to nie jest wada, tylko taka cecha jej budowy, która powoduje zwykle niewielkie cofanie się krwi do lewego przedsionka ( płatki zastawki są wydłużone przez co minimalnie się niedomyka ) ma ją około 40% Polaków i w 90% wada przebiega bezobjawowo, zwykle..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 24

.. ...mnie niprawidłowości w budowie serca tj. sporo za mała lewa komora, arytmię, nerwicę serca, syndrom Barlowa, przeszłam też zapalenie wsierdzia po którym miałam płyny infekcyjne - czy jak to tam fachowo lekarz określił - więc troszkę tego jest. Pozdrawiam Was wszystkich ciepło : ) nie..

Ablacja - kompendium wiedzy - Str. 23

.. ...najdokladniej pokazuje budowę serca . I najważniejsze. Wewnątrzsercowe echo pomaga szybko wykryć ew skrzepliny, które moga powstać w czasie zabiegu i po ich dokładnym zlokalizowaniu, umożliwic bezpieczne pozbycie sie kłopotu. Na marginesie. Widać, ze masz ablację w dobrze wyposażonym,..

Po ablacji - Str. 12

.. ...z nas ma trochę inną budowę anatomiczną, w tym serca. Nasz organizm to nie samochód, przy którego naprawie procedury są powtarzalne. Trochę przynudzam, ale tak jest i po 1 zabiegu nie można się poddawać. Ja byłem wielokrotnie na Banacha i widziałem dziesiątki tych, którym ablacja..

Po ablacji - Str. 15

.. ...Powodem była specyficzna budowa serca i trudności w dotarciu do miejsc wymagających grilowania. Zmęczony częstymi nawrotami / średnio 2 - 3napady w tygodniu/ nie zastanawiałem się długo i zdecydowałem się na pomoc kardiochirurga. W decyzji pomogła mi informacja , otrzymana podczas..

Kilkuminutowy atak trzepotania serca

.. ...USG, które pokazuje budowę serca i przepływ krwi ) oraz EKG wysiłkowe. Jeśli te 3 badania wyjdą ci dobrze to znaczy, że to tylko nerwica. Dzięki za odpowiedź. Tłumaczę sobie, że skoro lekarz nie zdecydował się na te wszystkie badania to dolegliwość nie może być poważna. Rozumiem też, że..

Pomocy! już zdesperowany jestem - Str. 6

.. ...wiele osób robiących na budowie nabywa szybko problemów z sercem od pyłów które dostają się do płuc i utrudniają wchłanianie powietrza! Przez co może także doprowadzić do niedokrwistości serca i obumieranie mięśnia sercowego a nawet zawału z czasem!!! Trzeba uważać najlepiej nie pracować..

Dodatkowe skurcze - Str. 30

.. ...ze jest wszystko ok z budowa serca bo robilam te badanie jakis czas temu i nie sadze byc cos sie zmienilo. Sam doktor tez tak sadzi poniewaz ja nie mdleje i nie mam zadncyh silnych dolegliwosci prucz tego dyskomfortu. Jesli macie jakies dolegliwosci typu wlasnie omdlenialub uciski w..

Dodatkowe skurcze - Str. 43

.. ...wszelkie nieprawidłowości w budowie serca. Arytmia jest chyba raczej chorobą serca. Ewa: dzięki za miłe słowa. Na jednej z wizyt u lekarza usłyszałam * a co pani myśli to już ten wiek... * Mam nadzieję ze u ciebie wszystko będzie dobrze. Ja od trzech dni mam się nieco lepiej, lekarz..

Dodatkowe skurcze - Str. 48

.. ...pozdrawiam. usg to Ci pokarze budowe serca i czy nie ma jakich wad a czy cos jest nie tak to wystarczy holter lub ekg i lekarz powie jakie to skurcze słuchajcie, ja już jestem pewna, że duże znaczenie ma nasza psychika, parę dni temu powiedziałam sobie, ze na pewno nic mi nie grozi, i ze..

Dodatkowe skurcze - Str. 133

.. ...pytania,wzielam sie za studiowanie budowy serca: ) o matko jakies bloki itp ja chyba oszaleje do tego Holtera :( blok widac na EKG ???? nie wiem czy na mnie działa ten Betaloc czy nie, czuje te skurcze nadal tyle ze mniej...nie chce brac ciagle leków :( no myślałam o skalo LOWNA, ale tam..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...piszcie!!! Zastawka aortalna zbudowana jest z trzech mocnych, elastycznych i gładkich płatków, które w czasie skurczu serca otwierają się szeroko pozwalając na swobodny przepływ krwi z lewej komory do aorty. W czasie rozkurczu serca zamykają się szczelnie i tym samym nie pozwalają, aby..

Szmer serduszka u 3,5 letniej dziewczynki

.. ...wykluczyć ewentualne wady budowy serca, jak przetrwały otwór owalny, otwór międzyprzedsionkowy lub międzykomorowy, zwężenia zastawki płucnej i inne. Szmery serca u dzieci są jednak zjawiskiem bardzo częstym i zwykle nie wierzą się z żadną patologią budowy. Takie zjawiska nazywane są..

Wypadanie płatka (syndrom Barlova)

.. ...„niewymiarowości w budowie zastawki. Zaburzenie to może być skojarzone z innymi chorobami, jak np. zespół Turnera lub zespół Marfana. powrót Sposoby zapobiegania Nie są znane metody zapobiegające wystąpieniu tej wady. powrót Przewidywany przebieg choroby Jest to wada serca,..

Dwupłatkowa zastawka aortlana a sport

.. ...niedomykalność.Badanie ekg i dalsza budowa serca jest ok, w normie.Moje pytanie jest takie:, narzeczony jest osobą bardzo sprawną fizycznie,uprawia cały czas wyczynowo sport. Czy wiedząc o tej wadzie która jest wada wrodzoną ( ma 28lat ) ma wszystkiego zaniechać. Jeden lekarz uważa,że..

Zastawka mitralna - niedomykalność u dziecka

.. ...niedomykanie bo taka budowa serca prawdopodobnie rozwija się wraz ze wzrostem, albo po prostu nie bada się dzieci pod tym kątem, a nie każdy lekarz jest w stanie usłyszeć szmery słuchawką. Wydaje mi się że dużo zależy od tzw. fali zwrotnej w sercu. Jeśli jest niewielka to nie ma się czym..

Szmer serca u 2 latka

.. ...charakteryzuje sie inna budowa. w przedsionku serca znajuje sie zastawka ktora żeby się otwierac i zamykać pąpując krew musi się kurczyc.do tego właśnie potrzebne sa mięśnie które ja ( ta zastawke )przytrzymuja.jeden z tych mięśni dosłownie cienkich jak niteczka biegnie w inna stronę.gdy..

Jaki rodzaj zastawki serca jest najlepszy dla pacjenta?

.. ...pracował fizycznie na budowie był piaskarzem, malarzem,zbrojarzem.wszystko zaczęło się 4 lata temu ( nigdy przed tem nie chorował na serce )wrócił z pracy blady jak Ściana bardzo bolała go klatka piersiowa zdrętwiała lewa ręaka i nie mógł złapać powietrza.zabrało go pogotowie tam..

Płyn w osierdziu

.. ...Pozostale parametry czyli budowa serca nie budza zastrzezen . Co mam o tym myslec. Gin prawie nic mi na ten temat nie powiedzial tylko kazal powtorzyc badanie za 1,5 tyg. strasznie sie martwie. prosze o jakas odp. Witajcie. Czy ktoś z Was wie, jaka jest norma płynu w worku osierdziowym?..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 3

.. ...jesli przyczyna tkwi w budowie, uszkodzeniu lub w przewodzeniu serca jest gorzej dolegliwosci moga sie nasilac, czsem ich nie mam miesiac a potem pod rzad przez trzy miesiace dziennie po kilka godzin. Pytasz czy sa niebezpieczne?? Sama nie wiem ale jakos jeszcze zyje, wiem tylko ze gdy..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 8

.. ...się wydarzy, to jak budownie zamków na lodzie jest bezsensowne. Przez zamartwianie się tylu rzeczy nie zrobiłam, ale nie żałuję, widocznie potrzebowłam czasu. W walce z tą podstępną chorobą jest jedno ale: TRZEBA CHCIEĆ, TRZEBA JĄ ZAAKCEPTOWAĆ, TRZEBA PATRZEĆ W PRZYSZŁOIŚĆ, NA SIŁĘ..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 88

.. ...będe musiała na nowo budować jako tako prowizorycznej stabilizacji samej mnie. Wojtek napisz co u Ciebie,czy częsciej wychodzisz z domu,jak Twoje samopoczucie? Pozdrawiam wszystkich serdecznie. Gosia_20. U mnie jak to u mnie, raz lepiej raz gorzej. Właśnie wróciłem od dentysty..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 89

.. ...dziej trzeba wrócić do budowy człowieka,nerwów i ich funkcji.Dużo zrozumiałam po przeczytaniu ksiązki - polecam - ,,Zrozumieć leki Pokonać panikę.Pe Jacobi.Jest to poradnik dla kobiet ale tobie tez polecam bo chodzi o zrozumienie tego co sie z nami dzieje a tam dobrze jest to opisane...

Migotanie przedsionków - ablacja - Str. 8

.. ...Wszystkie wyniki w normie, budowa serca , bez zmian i odchyleń... Konsultacje dr Koźluk I dr Każmierczak .Pierwsza ablacje w W - wie sierpień 2006, przez dr Koźluka ,wejście tylko do prawej komory serca , następne 2 w Szczecinie. Dr Rozpara i dr Stanke - wejscie do lewej komory,..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 3

.. ...wykazało żadnej anomalii w budowie serca a tym bardziej wady żadnej z zastawek.Przez tydzień człowiek umierał z niepokoju co ma zrobić,ponieważ lekarka na badaniu satro zarzekała się,że jedynym rozwiązaniem jest operacja.Kolejny przypadek:znajomy czuł się słabo i skorzystał z badania..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 4

.. ...związaną z patologiczną budową anatomiczną serca czy też chorobami naczyń, np. stres, często niedoceniany jako przyczyna niedokrwienia serca. Jeżeli chodzi o rozbieżności wyników Satro w krótkim przedziale czasu świadczące jak powiedziano wyżej rzekomym dużym marginesie błędu tego..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 5

.. ...medycznych w zakresie budowy biologicznej serca a tym samym przebiegu depolaryzacji co ma kluczowy wpływ na otrzymywany wynik. Dzikuję * p * za głos rozsądku. Bo cóż mamy w zamian??? Tańsze i równie bezpieczne ( nieinwazyjne ) jest jedynie typowe EKG. Podana cena zawiera konsultację..

Zwężenie żył płucnych po ablacji

.. ...zaburzeń i specyfikę budowy serca 1 ablacja nie wystarczy. Niestety mnie to dotknęło. Po zabiegu, zazwyczaj daje się sercu ok 6 m - cy na * decyzję * jak sie będzie zachowywać. W tym okresie dodatkowe skurcze, czy krótkotrwałe napady, nie powinny zbytnio niepokoić. Co do mojego..

Niepokojące objawy, problemy z pełnym oddechem

.. ...Przez UKG można ocenić budowę, wymiary i ewentualne wady serca. Można także usłyszeć występujące szmery i odgłos bicia serca. Niestety nie wszystkie choroby serca można zdiagnozować na podstawie tego badania. Mi np lekarz oprócz UKG zlecił zrobienie EKG metodą Holtera, które przez 24..

Ból serca w trakcie leżenia

.. ...tez mieć jakąś wadę w budowie klatki piersiowej która w pozycji lezącej zaczyna uciskać ci serce, postaraj sie zasypiać w pozycji półsiedzącej i idź do lekarza Hmm... a moim zdaniem masz nerwice!!! maiłam podobne objawy tylko bardziej zaawansowane... z tym że puls miałam 120 a ciśnienie..

Wada serca u płodu

.. ...wykryto nieprawidłowość w budowie serca płodu. Zostałam skierowana na dokładniejsze badanie do szpitala. Tam obawy lekarzy tylko się potwierdziły. Wynik badania USG brzmi: serce 3 - jamowe, obszar hyperechogeniczny o wielkości 12mm w prawej komorze serca płodu. Wiem, że to brzmi..

TK serca na zlecenie każdego lekarza

.. ...z tego co zrozumiałam zmiany w budowie naczyń. Przeciwskazanie do TK serca m.in. arytmia oraz ponad 70 uderzen serca . Możliwości 16 - rzędowego aparatu firmy Helimed do badania TK powaliły mnie z nóg...

Migotanie oczu i przyspieszony puls

.. ...otyle, po prostu mam taka budowe... Robiono mi EKG - serce zdrowe jak dzwon, badania na tarczyce, cukier, cholesterol, sol w organizmie - wszystko w normie jedynie cholesterol troche podwyzszony... Czasem czuje ucisk w klatce piersiowej, bol serca, gwizdy w uszach i zachwiania..

Echo serca, płatki wypadające do lewego przedsionka - Str. 2

.. ...bagatelizowanie. Ponieważ serce ma budowę nieco odbiegającą od normy, a ponadto masz inne choroby, należałoby kontrolować jego pracę ( więc za rok powtórka z rozrywki ) do esia To raczej niemożliwe ( z tym przytyciem ), ale trzeba stwierdzić, że zespół Barlowa jakoś dziwnie łączy się z..

Morfologia a choroby serca

.. ...serca( wykluczyc wady budowy ),Holter( rejestruje prace serca przez 24 h,ale nie wiem jak to jest w Polsce z zalatwieniem takich badan? )Sama morfologia wiele nie daje,moze tylko to,ze gdybys mial anemie to przy niej tez wystepuje kolatanie serca( zbyt mala Hb w wyniku ).Mozliwe,ze masz..

Serce przyspiesza mocno

.. ...spowodowane zmianami w budowie samej zastawki, lub wtórne - czyli wynikające z nieprawidłowości w budowie serca. Dolegliwości związane z tą chorobą są często niewielkie, niemniej nie bagatelizuj ich, jeśli tylko je u siebie zauważysz. A co pozwala podejrzewać, że masz wypadający płatek?..

Powiększona prawa komora - wada czy fizjologia?

.. ...ze byc moze to taka budowa serca ale arto to sprawdzic. kazał przyjśc za 2 miesiące. Zmroziło mnie bo nigdy nie miałem problemów z sercem. zadnych dolegliwości, bólów, zadyszki szeybkiego męczenia. W młodosci ( 11 - 17 lat ) uprawiałem bardzo duzo sportu niemal wyczynowo i nie było to..

Interpretacja wyników echo serca

.. ...może powodować zmiany w budowie serca( chyba nie ) czy też występuje jakaś inna choroba np. nadciśnienie. Na pewno pod obserwacje Poszedłem do lekarza ponieważ miałem wysokie ćiśnienie 170/110 i coraz cześćiej w pracy przy wysiłku miałem zawroty głowy,kołatanie serca oraz cierpła mi ręka..

Budzenie się w nocy i mocne bicie serca

.. ...inna wade ( zwiazana z budowa ). Musze poprosic o przeslani mi tych wynikow. Czestotliwosc tych akcji nocnych jest dzis taka sama, a moze nawet rzadziej wystepuja jak kiedys. Najgorsze jest, ze nigdy nie wiesz kiedy. Nie wiem w jakim stopniu mam te przypadlosc, bo lekarz mnie badajacy..

Czuję serce odkąd zdiagnozowano wypadanie płatka

.. ...) i BARDZO szczuplej budowy ciala? Juz nie mam sily zamierzam isc do kardiologa, wszystko potrafie przezyc i dolegliwosci platka ale jak sie zrelaksuje przed tv i bezwladnie poloze rece i nogi to niemoge sie skupic na TV tylko wyraznie slysze BUMBUM BUMBUM serca uczyc tez nie da rady nie..

Kłopoty z sercem, pauza pomiędzy biciem

.. ...ktorego mozna odczytac budowe serca itd. Budowa komor itd jest prawidlowa. Tylko lekarz stwierdzil, ze mam takie cos ze jakis jeden ( zagiety? ) platek z mozliwoscia zapadania - nie mam przed soba wynikow wiec pisze z pamieci. Lekarz powiedzial mi, ze to nic wielkiego i ze na to tylko..

Ból w okolicach serca...

.. ...na ulepszenie mięśni Budowa Ciała:Gruby nie jestem , jednak mam dużo nabitych mięsni , głownie , łydki , klatka piersiowa , ręce... Dziękuję , za to że to przeczytaliście i proszę o pomoc : ) Acha , czy to może być od złego ułożenia ciała w śnie , wydaje mi się że nie bo już tak jest..

Duża wiotkość płatka

.. ...płatków czy coś wiecej nt budowy serduszka ? Serdecznei zaparszam na nasze forum poprzez www.sercedziecka.org.pl Pozdrawiam i głowa do góry. Służe pomoca jesli chcesz wiedziec coś więcej Ola Serdecznie dziękuje,że ktoś się odezwał.Szukam ludzi którzy mają pobobny problem.Na opisie jest..

Czy może mi ktoś pomóc przejść przez ten medyczny bełkot??? (PILNE)

.. ...googlach lub encyklopedi o budowie i rozmaiarch serca,a nie pytaj laikow. ~grala, masz rację, ale trochę panikuję, chcę wiedzieć o tym dosłownie wszystko... myślałem że, jak tu się zapytam, będzie jakieś sensowne wytłumaczenie tych wyników... Chyba po to ta strona powstała??? nie panikuj..

Nieustanne zawroty głowy i nerwica lękowa - Str. 3

.. ...- widzisz na ekranie budowę swojego serca a jak jest z dopllerem to i również przepływy krwi w tętnicach i zastawkach serca .Jagódko czy arytmie masz na tle nerwicowym? No i ...EU /// nas dzisiaj * olała * ?: ): ) albo tańczy , cały czas : ): ) Gosiu - o to zrób coś żeby poprawić wyniki..

Poszerzona aorta wstępująca

.. ...zastawki serca prawidłowej budowy, szczelne. Bez skrzeplin w jamach serca. Osierdzie bez zmian, Poszerzona aorta wstepujaca ( 51 mm ), sciany hiperechogeniczne, bez cech odwarstwienia. 49lat, jest 2 lata po zawale Dziekuje za pomoc Aorta wstępująca dość szeroka,należy co pół roku zbadać..

Dziwne mocne uderzenia serca i silny niepokój - Str. 2

.. ...nie to . Echo pokaże budowę, zastawki, zmiany przy zaleganiu płynów, itd, itp, róbmy je regularnie - ale Marek powinien zacząć od 2 badań - jeśli zacznie i skończy na * dobrym i poprawnym * echu serca - zrobi błąd . pozdr. staszek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ty bys mnie niedlugo posądzil o..

Dziwne mocne uderzenia serca i silny niepokój - Str. 3

.. ...pohybel, dobytek od zera budowany - i teraz jesteśmy i będziemy zawsze z tyłu, 2 Irlandia , haha, taaaa. Dobre, dobre. Cud - że młodzież zdolna i chce się uczyć a kadra lekarzy wielu specjalności wybitna na tle innych krajów, nie tylko Europy wschodniej. pozdr dzieki Staszek : ) czy cos..

Interpretacja Echo serca u dziecka

.. ...jest mowa o ubytkach w budowie anatomicznej serduszka. PFO - otwór owalny. ( patent foramen ovale ) jest to otwór w przegrodzie międzyprzedsionkowej serca. W życiu płodowym człowieka otwór ten zapewnia komunikację między przedsionkami. Jego struktura przypomina zastawkę - prąd krwi..

Kto ma pomysł? mniej skurczów ale więcej bigeminii

.. ...odpływu prawej komory, budowa serca w normie, mam brac lekki lek, nie przejmowac sie, skurcze nie stwarzają zagrozenia życia. Po 2 latach moze się samo zagoi - 50% szans, jesli nie ale bedzie spokoj, to zostane na lekach, a jesli sie na sili, to bedzie ablacja. Jestem spokojna...

Bolerioza a eCHO SERCA jakie objawy ???

.. ...na tym badaniu widac budowę serca, czy jest prawidłowa wielkość komór, tętnic. tak podejrzewam bolerioze bo juz wszystkie badania zrobilem i nie ma do czego sie przyczepic - a na koniec pozostal psychiatryk :( a mialem robione echo serca i niczego nie wykazalo zadnych zmian w sercu .....

Dam Nobla jak ktoś mi pomoże !! - Str. 5

.. ...Echo wykaże zmiany w budowie serca ale niestety nie wykazuje zmian w * elektryce * . Dlatego najpopularniejszymi badaniami jest echo + ekg + holter. Jak do tego badania krwi wyjdą prawidłowe to z sercem raczej nie ma problemów. Gorzej jeśli ktoś ma problemy z * elektryką * serca która..

Interpretacja wyników - Echo Serca - Prolaps

.. ...pogrubienia ( 4mm ), bez MR. Budowa i funkcja zastawki aortalnej i trójdzielnej bez istotnych zmian. Osierdzie wolne. Lekarz powiedział że wykrył u mnie PROLAPS MITRALNY. Nie wiem dokładnie co to jest, czy to jest coś bardzo poważnego i co powinnam dalej zrobić ? Mam 21 lat i lekarz..

Badanie echo serca

.. ...prawidłowa. chodzi mi dokładnie o to: zastawka aortalna trójpłatkowa, asymetryczna o pogrubiałym płatku prawo i niewiencowym, ale o szerokim otwarciu, bez niedomykalności. Slad niedomukalności trójdzielnej...

Proszę o wyjaśnienie

.. ...serduszka że mała ma inna budowę serduszka.pasmo krwi przep0ływa przez środek serduszka i w czasie badania może powodowac szmery. przez taką budowę jest narażona na arytmie serca. jej ostatnie wyniki czynność serca 112/min. miarowa sinica( - ) duszność( - ) tętno udowe( ++ ) granica..

SZMERY W SERCU U DZIECKA

.. ...sercam by sporawdzić budowę narządu. Proszę poprosić pediatrę o skierowanie do kardiologa dziecięcego. Mała może mieć wrodzoną wadęserca, a wiele wad nie daje od razu widocznych objawów. Ale może szmery są niegroźne,czego życzę: - ) Zapraszam Panią z rodziną na stronę Fundacji Serce..

Czuję się jak staruszka, a jestem taka młoda

.. ...wykryje nieprawidłowości w budowie serca i jego naczyń. Myślę, że nie powinnaś tak dużo ćwiczyć. Przy wadzie serca takie wysiłki,jakie wykonujesz, są szkodliwe dla serca. Najlepiej skonsultuj się z kardiologiem, zanim wrócisz do tak intensywnej rekreacji. No i dobrze byłoby zbadać poziom..

Holter EKG - poproszę o opinie i komentarze

.. ...robie aby sprawdzic budowe i funkcjonowanie serca oraz wykluczyc choroby serca - mysle, ze mam nerwice - denerwuje sie , cisnienie mi skacze czasami, biore tabletki na nadcisnienie 5 mg tritace, ogolnie jestem srednio rozbity, mam uczucie ciezkiej glowy, caly czas mysle ze dostane zawalu..

PROSZĘ,POMÓŻCIE MI ZDIAGNOZOWAĆ MOJE DOLEGLIWOŚCI..

.. ...pracy bo pracuje na budowie i boje sie ze cos mi stanie.. Wszystko to możliwe. Idź do lekarza i niech zmieni Ci na początek leki. Czy dusisz się leżąc na wznak ? hmm..razcej sie nie dusze,ale wole na boku sie polozyc bo na wznak czesto towarzyszy mi bicie serca wiec,gdy leze na boku jest..

Echo serca

.. ...aortalna 3 płatkowa,budowa i funkcja w normie.Zastawki mitralna i trójdzielna - budowa i funkcja w normie.Zastawka t.płucnej trudna do oceny morfologicznej, V max ok 206 cm/s PG max 17 mmHg.Wmax ao 154 cm/s.Ubytku ani przecieku w 2D i doplerze nie uchwycono.:na podstawie profilu..