Bypasy serca

Metody operacyjne by-passów

.. ...direct coronary artery bypass ) wykonuje się niewielkie okienko w ścianie klatki piersiowej, przez które można osiągnąć jedynie przednią ścianę serca. Operację wykonuje się na bijącym sercu bez użycia krążenia pozaustrojowego. PACB ( port access coronary artery bypass ) polega na..

Bajpasy po zawale serca i przy cukrzycy

.. ...jak ja.Zycze wszystkiego najlepszego. Witam. czy mogłabyś napisać,czy wszystko się udało?Mój tato ma 54 lata,7 razy miał stenty robione i nie chce się zgodzić na bypassy,bo się boi.ma cukrzycę typu 1...

Po bajpasach - Str. 6

.. ...ma jutro operacje - bypassy. Od około 3 tyg jest w szpitalu. Trafił tam w środę na wprowadzenie stenta, coś poszło nie tak i w sobotę miał zawał( trzeci ) - było to 3 tyg temu. Potem badania, badania, badania. Próby wysiłkowe nie wychodziły - zaburzenia akcji serca. Nie wiem co myśleć,..

Dodatkowe skurcze - Str. 101

.. ...tata miał 5 lat temu bypassy i biega tak, że nie sposób go dogonić. miałaś kiedyś koronografię * * * * * * * ??? Ja dziisja też czuję wiecej skurczy :( A pierwsyz miałem jak czytałem forum rano, często tak mam. Czy wy też odczuwacie te skurcze jakby dłuższa przerwa miedzy kolejnymi..

Ratunek dla osoby z chorobą serca i zaawansowaną POCHP?

.. ...kardiologów: pilne wskazanie do bypassów, stenty raczej wykluczyli jako mniej wskazane z racji wieku. Zaczęli przygotowywać go do zabiegu, który miałby być wykonany w innym szpitalu. Czynnikiem problemowym stał się jednak zły wynik spirometrii powtarzanej dwukrotnie: 3 dni temu i dziś (..

Źle się czuje po operacji zastawki

.. ...operacje zastawki i 2 bypassów. operacja sie powiodla, nie ma obaw co do pracy serca, natomiast dziadzio bardzo zle sie czuje psychicznie... błagam was o pomoc, o info ijak ludzie znoszą takie zabiegi!!! czy jest mozliwe by po lekach przeciwbólowych mieli halucynacje, mysli depresyjne,..

Rozległy zawał serca i problemy z oddychaniem

.. ...skierowany na operację bypassów podczas której dostał zawału i niedotlenienia mózgu tzw.udaru co objawiło się niedowładem lewej strony ciała.na szczęście sprawność powraca bo rusza już ręką i nogą i to na tyle sprawnie że ma je przywiązane bo strasznie nerwowy po tym udarze się stał i..

Zawał pooperacyjny serca

.. ...tata byl operowany na bypassy w klinice kardiochirurgii na pomorzanach w szczecinie i ja po tym w jakim stanie jest teraz tata zebym wiedziala nigdy bym nie kazala isc na ta operacje:( jest w spiaczce farmakologicznej,powiedzieli ze dostal zawalu pooperacyjnego,pytam,to jak oni wykonali..

Moja przygoda z zawałem serca cz. V

.. ...poważna, dotyczyła operacji bypassów. Nie bardzo wiedziałem o co chodzi ale mogłem się domyśleć, że chodzi o moje serce. Niemal cała radość mego życia legła w gruzach, tak nie wiele brakowało do szczęścia. Gdzieś już słyszałem o bypassach niestety tak naprawdę nic nie wiedziałem. Lekarza..

W młodym wieku się zdarza zawał serca? jestem panikarą - Str. 3

.. ...wadach, wszczepionych bypassów, zastawek i inne, ryzyko jest nie wielkie.Tak ,że ja bym sobie tym głowy nie zaprzątał. Serce a od nerwicy idzie dostać zawału ? Jak ludzi truciznami szprycują to nic dziwnego że po aspartamach i podobnych syfach oraz zierzętach pasionych GMO to sie dzieje...

Nagłe zatrzymanie akcji serca po zawale i bypassach

.. ...nim przeszedł operacje bypassów. Zabieg przebiegł bez komplikacji i ojciec został wypisany do domu z zaleceniem rehabilitacji, którą odbył. W maju powrócił już do pracy zawodowej. Wczoraj zauważyliśmy że ma się nie najlepiej, a on mówił że to tylko zmęczenie z powodu * wiosennego..

Nagłe zatrzymanie akcji serca po zawale i bypassach - Str. 2

.. ...2 dni. mój ojciec po bypasach został już wypisany do domu. po miesiącu czasu od jego wyjscia ze szpitala również nagle stanęło mu serce. jego operacja przebiegła z komplikacjami, wiec może to było przyczyną, chociaż ja sam nie wiem. na szczescie reanimacja poskutkowała, ale wszyscy boimy..

Stan psychiczny po operacji bypassów

.. ...przeszedłem operacje bypassów, wcześniej rozległy zawał serca. Dwa tygodnie po zabiegu byłem już w domu. I wtedy sam zauważyłem że mój stan psychiczny uległ zmianie. Jednego dnia tryskam humorem, kolejnego potrafie być zupełnie przybity. Martwie się głownie stanem w domu. Moja żona jest..

Sanatorium po zawale serca

.. ...turnus to 2 tygodnie po bypasach to 3 tygodnie. Ja nie moge pwoedzieć ale wróciłem do normya miałem rozległy zawał przedniej komory. Wiem że takie ośrodki są również w świnoujsciu i gdzies w beskidach chyba ustroń. Wyślij mamę koniecznie!. NIe żeby się jej pozbyć ale żeby trochę doszła..

Miażdżyca żył kończyn dolnych - Str. 2

.. ...Gdańsku. Jeśli chodzi o bypassy to polecam książkę Dr med. Matthiasa Ratha * Dlaczego zwierzęta nie dostają zawałów serca...tylko my ludzie * Jest to nowe naukowe spojrzenie na choroby serca. Pacjenci dr Ratha piszą do niego, że gdyby wcześniej wiedzieli o jego metodzie to unikaliby..

Zatrzymanie akcji serca w drugiej dobie po bypassach.

.. ...kolega miał operację na bypassy. Operacja udała się, pacjent się wybudził i czuł się dobrze. W drugiej dobie akcja serca zatrzymała się. Już dobę jest nieprzytomny i podłączony do respiratora. Czy ktoś wie co się stało? Jakie ma szanse na przeżycie? Czy tylko cud może go uratować? Proszę..

Utrata przytomności i powikłanai po by-pasach

.. ...stosowane czesto po bypassach, zawale, hypertension, migrena..itd.. moga spowodowac omdlenia poprzez to ze znacznie obnizaja cisnienie w niektorych sytuacjach, moga tez spowodowac bradykardie lecz nie zatrzymania akcji serca. Natomiast mogla nastopic arytmia ktora mogla spowodowac..

Bypassy i głodówka

.. ...tygodnie temu wszczepiony bypass serca. Wypisano go po około 2 tygodniach, a po okolo 4 dniach trafił do naszego szpitala z bólami w klatce. Problem polega na tym że dziadek wciąz narzeka że boli go klatka piersiowa i brzuch, w ogóle nic nie chce jesc, a jeśli nawet uda nam się coś w..

By-passy

.. ...wieńcowych - popularnych bypassów - jest różne, zalezy od dodatkowych czynników, np. dodatkowych chorób, czynności serca, wieku, płci, pilności operacji itd. Są skale pozwalające wyliczyć TEORETYCZNE ryzyko operacji. W Polsce podobnie jak i na świecie ryzyko powikłań to ok 0,5 - ok 2%,..