CABG

By-passy

.. ...aortalno - wieńcowego, CABG, bajpasy ) wykonywana jest u osób z chorobą wieńcową, u których nie można uzyskać poprawy ukrwienia mięśnia sercowego poprzez wykonanie angioplastyki wieńcowej. Angioplastyka ( PTCA ) jest to poszerzenie zwężonego naczynia wieńcowego specjalnym balonikiem,..

Tętniak pozawałowy serca

.. ...kardiochirurgiczne usunięcie tętniaka ( aneuryzektomia ), resekcja wsierdzia, ablacja prądem częstotliwości radiowej mająca na celu usunięcia ogniska arytmogennego, pomostowanie aortalno - wieńcowe CABG...

Metody operacyjne by-passów

.. ...operacyjne by - passów ( CABG, bajpasy, operacja wszczepienia pomostów aortalno - wieńcowych, operacja pomostowania aortalno - wieńcowego ). Klasyczne metody operacyjne by - passów. Klasyczne zabiegi wykonywane są z zastosowaniem torakotomii ( otwarcie klatki piersiowej poprzez rozcięcie..

Interpretacja koronarografii

.. ...że to działa. Zabieg CABG ( * bypassów * ) pozwoli zaopatrzyć obwody gałęzi przedniej zstępującej ( LAD ) i obwód okalającej - czyli ( biorąc pod uwagę drożną prawą tętnicę wieńcową ) pozwoli na pełną rewaskularyzację ( czyli naprawę unaczynienia ) serca. Serce dobrze zaopatrywane w tlen..

Płyn w osierdziu

.. ...pokardiotomijnym po CABG itd Witaj Izabelo! dziękuje za odpowiedź!! mam jeszcze jedną prośbę, podam Ci cały wynik badania echa serca z prośbą o opinię Wymiary jam serca: lewa komora - skurcz 32 mm, lewa komora - rozkurcz 52mm, masa mięśnia lewej komory 244,2g, lewy przedsionek 34mm,..

Interpretacja wyników - bajpasy

.. ...zmiana, nie ma sensu robić CABG ( bypassów ) jeżeli GPZ nie będzie pomostowany. Zmianą istotną jest zwężenie o 70% minimum. Może przed kwalifikacją pomyśleć o USG wewnątrznaczyniowym? badanie b drogie i nierefundowane, ale w niektórych ośrodkach się je wykonuje. A może wystarczy dobrze..

By-passy w Aninie

.. ...miesiac i 1 tydzien po CABG. Od 3 tyg jezdze juz autem i czuje sie w miare. Jesli chodzi o klatke piersiowato powiem tak. Klatka bedzie bolala twoja mame dosc dlugo a to dlatego ze zapewne miala duzą klatke. Ja na swoim przykladzie moge powiedziec ze ludzie watli z malutka klatka oraz..

Dieta dla osób z rozrusznikiem serca

.. ...powinna wyglądać dieta po cabg, czyli poularnie by - passach. Trzeba pamietać o tym, że by - passy nie oznaczają, ze można sobie * poużywać * w jedzeniu. Taka operacja ma poprawić m. in wydolność mięśnia sercowego itp. A jesli nadal będzie się używać dużo cholesterolu itp to znowu..

Krwawienie po zabiegu by pass

.. ...krwawienia po zabiegu CABG ( 3 by passy ) z klatki piersiowej i brak krzepliwości krwi oraz ponownej re operacji z powodów technicznych ( tak powiedział lekarz ). Więcej informacji nie mam. Interesuje mnie również jakie są rokowania w takim przypadku. Dziękuję za odpowiedzi. Mam..

Ile dni na intensywnej po by passach?

.. ...Witam! Wszystko zależy od stanu chorego. Ja leżałam 2 doby i zostałam przeniesiona na kardiochirurgię. Pozdrawiam Zwykle od 2 do 5 dób z tego co słyszałem. Ja spędziłem 4. Serdecznie dziękuję za odpowiedzi!..

Tętnica promieniowa nie jest wcale lepsza niż żyła odpiszczelowa w CABG

Tętnica promieniowa nie jest wcale lepsza niż żyła odpiszczelowa w CABG

.. CABG to klasyczna metoda zakładania by - passów, która polega na ominięciu zatoru w naczyniu krwionośnym za pomocą przeszczepu naczynia pobranego z innego miejsca w organizmie. Naukowcy ciągle poszukują najlepszego obszaru dawczego, jednak okazało się, że użycie tętnicy promieniowej ( która znajduje się w..