Cardiol

Anatomia serca

Anatomia serca

.. Serce ( cor s. cardia ) jest narządem ośrodkowym układu naczyniowego określanym przez anatomów jako mięsień wydrążony, odgrywający rolę pompy. Serce pobiera krew krążącą w organizmie z obu żył głównych, górnej i dolnej ( vena cava superior et inferior ), oraz z żył płucnych. Krew z komór serca tłoczona jest..

Czynność mechaniczna serca (hemodynamika serca)

.. ...Pojemność minutowa ( cardiac output ) - jest to pojemność krwi wytłoczonej przez jedną z komór w czasie jednej minuty. Pojemność minutową oblicza się mnożąc objętość wyrzutową przez liczbę skurczów w czasie jednej minuty. Przykładowo: Objętość wyrzutowa komory w spoczynku wynosi 70 ml..

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

Leki kardiologiczne (leki stosowane w chorobach serca)

.. ...Amloratio, Apo - Amlo, Cardiolipin, Normodipine, Norvasc, Tenox, Vilpin ). Inaczej ujmując pierwsza grupa jest nieselektywna, druga selektywna. Wśród leków moczopędnych wyróżniamy trzy grupy: diuretyki pętlowe, do których zaliczamy furosemid i torasemid ( Diuver, Trifas ) , diuretyki..

Przeznaczyniowe zamykanie ubytków międzyprzedsionkowych typu 2

.. ...zwolenników mają dwa: Cardioseal Cardio Occluder oraz Amplatzer septal occluder. Wskazaniem do przezżylnego zamknięcia przy pomocy zapinki Amplatza jest ubytek międzyprzedsionkowy typu drugiego, z istotnym lewo - prawym przeciekiem powodującym przeciążenie objętościowe ( powiększenie..

Kardiomiopatia przerostowa

.. ...przerostowa ( hypertrophic cardiomyopathy, HCM ) oznacza idiopatyczny lub pierwotny przerost mięśnia serca ( wzrost masy mięśniowej komór bez zwiększenia wymiarów ich jam ), który anatomicznie charakteryzuje się asymetrycznym przerostem przegrody. Jednak nie wszyscy pacjenci dotknięci..

Dieta śródziemnomorska

Dieta śródziemnomorska

.. ...Diet Heart Study:Benefits of a Mediterranean - style, National Cholesterol Education Program/American Heart Association Step I dietary pattern on cardiovascular disease. Circulation 2001, 103:1823 - 1825...

Kardiowerter-defibrylator (ICD)

.. ...ICD, ang. implantable cardioverter defibrillator ) to urządzenie podobne do stymulatora serca, które wszczepia się u pacjentów grupy zagrożonych nagłym zgonem sercowym ( nagłe zatrzymanie krążenia – NZK ). Są do przede wszystkim pacjenci z napadowymi częstoskurczami komorowymi (..

Kwas acetylosalicylowy (aspiryna)

Kwas acetylosalicylowy (aspiryna)

.. ...zawierające kwas acetylosalicylowy ( za indexem leków MP 2007 ): Acard, Acesan, Alka - Seltzer, Aspiryn, Bestpirin, Cardiopiryn, Encopiryn, Laspal, Proficar, Polocard, Polopiryna, Salpirin, Upsarin 325...

Wskaźnik sercowy

.. Wskaźnik sercowy ( Cardiac Index - CI ) jest jednym z parametrów hemodynamicznych oceniających pracę serca jako pompy. Wskaźnik sercowy obliczmy dzieląc pojemność minutową serca przez powierzchnię ciała. Zakładając, że powierzchnia ciała jest wartością przeciętną i stała ( przyjmuje się 1,7 metra..

Skuteczne leczenie nadciśnienia możliwe też po 80-tce

.. ...American College of Cardiology, dowiodły, że leczenie nadciśnienia u osób po 80 - tce jest skuteczne i bezpieczne. Badaniami objęto niemal 4 tys. pacjentów z nadciśnieniem po 80. roku życia z Australii, Chin, Europy Zachodniej i Wschodniej oraz Tunezji. Losowo przydzielono ich do jednej..

Nadciśnienie - dobre leki, złe leczenie

.. ...American College of Cardiology w Chicago wyniki programu Ontarget, największych badań dotyczących skuteczności ochrony układu sercowo naczyniowego przez dwa leki nowoczesne leki - antagonistę receptora angiotensyny II - telmisartan - oraz inhibitor enzymu konwertującego angiotensynę -..

Pionierskie badanie polskich kardiologów

.. ...American College of Cardiology - jednym z najbardziej prestiżowych amerykańskich pism medycznych w dziedzinie kardiologii. Jej autorami są m.in.: doc. Paweł Buszman, prof. Andrzej Bochenek i prof. Michał Tendera ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, prof. Stefan Kiesz z Uniwersytetu..

Trombopoetyna chroni serce po zawale

.. ...których informuje pismo Cardiovascular Research . Zawał serca to martwica fragmentu mięśnia sercowego, będąca skutkiem zahamowania krążenia w naczyniach ( tzw. wieńcowych ), które prowadzą krew do serca. Najczęściej jest on spowodowany zablokowaniem naczynia wieńcowego przez zakrzep i w..

Metoda OCT na zawał serca

.. ...inwazyjnych - Transcatheter Cardiovascular Therapeutics ( TCT ). Śmiertelność we wszystkich ośrodkach akademickich i pozaakademickich w Polsce w zawale serce wynosi w tej chwili mniej więcej 3 - 5 procent, więc są to niskie wskaźniki. Jest też niewątpliwym sukcesem, że prawie cała..

Aterotromboza - jak leczyć, jak zapobiegać?

.. ...function assessed by cardiac magnetic resonance . W tym roku po raz pierwszy wręczono również Nagrodę za najbardziej interesujące doniesienie oryginalne dotyczące aterotrombozy, wygłoszone na XX Kongresie Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Otrzymała ją dr Iwona Sarzyńska - Długosz z..

Stres częstą przyczyną zawału

.. ...amerykański program badawczy CARDIA, który dotyczy czynników ryzyka choroby wieńcowej u osób młodych - między 18. a 30. rokiem życia - wykazał, że ryzyko nadciśnienia tętniczego jest dwa razy wyższe u osób określanych jako niecierpliwe, czyli żyjące w ciągłym pośpiechu. Stres zwiększa..

Dentysta ostrzega przed zawałem

.. ...European Society of Cardiology, HeartScore określa ryzyko chorób układu sercowo - naczyniowego osób w wieku od 40 do 65 lat, biorąc pod uwagę wiek, płeć, poziom cholesterolu, ciśnienie tętnicze i palenie tytoniu. Osoby, dla których ryzyko udaru bądź zawału okazywało się wyraźnie wyższe,..

Bierne palenie szkodzi tętnicom nastolatków

Bierne palenie szkodzi tętnicom nastolatków

.. ...czasopismo Circulation: Cardiovascular Quality and Outcomes . Choć już wcześniejsze badania wskazywały, że bierne palenie może szkodzić naczyniom krwionośnym u osób dorosłych, dotychczas nie było wiadomo, czy podobny wpływ wywiera na naczynia dzieci i nastolatków - komentuje główna..

Alkohol pomaga po zawale serca oraz z chorobą niedokrwienną serca

Alkohol pomaga po zawale serca oraz z chorobą niedokrwienną serca

.. ...American College of Cardiology . O ile badania naukowe na ogół potwierdzały korzystny wpływ niewielkich dawek alkoholu w przypadku osób zdrowych, to jego wpływ na osoby chore nie był jasny, zwłaszcza gdy chodzi o zawał, udar mózgu czy chorobę niedokrwienną serca. Włoscy naukowcy z..

Tłumienie złości zwiększa ryzyko zawału serca

Tłumienie złości zwiększa ryzyko zawału serca

.. ...American Journal of Cardiology . Nie oznacza to jednak, że należy wyładowywać swoją złość przy każdej nadarzającej się okazji - zaznacza autor badań dr Johan Denollet z Uniwersytetu w Tilburgu w Holandii. Zdaniem naukowca, najzdrowiej jest znaleźć rozwiązanie pośrednie i radzić sobie ze..

Częstoskurcz - ablacja - Str. 43

.. ...- jestem pod opieką cardiologa dość intesywnie ponieważ ostanio( 3 lat ) umiarawiana jesten szpitalnie co dwa tygodnie jak nie częściej.Na razie reaguje na Adenocor dość dobrze nadal ale za często się mi to przytrafia . Acha jak wybrałaś sobie lekarza ,czy wybierasz sobie lekarza ,to..

Echo serca - Str. 56

.. ...Co - diovan 160/25mg, Cardicor 2.5mg. Od pewnego czasu zaczelem miewac takie skurczowe bole w klace w okolicy serca nigdy tego nie mialem, a lekarz wierdzi ze EKG w porzadku i nic mi nie jest ze to tylko nerwobole. Powiem ze naprawde mnie to martwi. Mam pytanie czy moge uprawiac sport..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 3

.. ...pogadać, to daj znać cardia.m@wp.pl pozdrawiam ten sam problem Od trzech lat cierpię z powodu nerwicy lękowej. Mnie dopadła w wieku 26 lat i doskonale rozumiem jak czuje się osoba z tym piętnem . Zanim u mnie rozpoznano tą chorobę minęło pół roku . Ciągle jestem pod opieką psychiatry ,..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 40

.. ...torebki na szklanke )plus cardiol c.Po propanolu nie czułam sie gorzej ale tez nie lepiej.kurcze nie moige dalej pisać bo co chwila ktos przeszkadza.Zajrze pózniej.No i oczywiście witam serdecznie nowe osóbki,ta wstretna nerwica nie oszczedza nawet takich młodych istnień,wstydź sie..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 86

.. ...ziołowe tabletki ) lub Neo cardine ( krople ).Bardzo jednak żadko.Sama uspakajam serce...zazwyczaj oddechem.Czy któryś z lekarzy sugerował Ci,że może to być nerwica?Mówisz również,iż wyniki masz wszystkie o.k.Tylko trudno mi cokolwiek powiedzieć,gdyż nie wiem jakie miałaś robione..

Nerwica lękowa - jak z nią walczyć? - Str. 190

.. ...Bralam czasami krople cardiamidum, ktore zapobiegaja omdleniom, ale nie chce dluzej. Wiem , ze musze wychodzic, ale sie boje. Od tygodnia chodzimy wieczorem na spacery, ale oczywiscie tylko po osiedlu. Pozdrawiam wszystkich, ktorzy zmagaja sie z ta nerwica. Wierze, ze ja pokonam bo..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 18

.. ...chociaż magnez albo cardiomin ( magnez + wapń + potas ) i jakieś ziołowe tabletki uspokajające. Danusia - to pewnie od płatka i może nie być groź, tzn. nie męczyć serca, ale lepiej idź do lekarza. Wojtek - napadowe zaburzenia rytmu? Co to? Tak jak już pisałam czuję się w miarę dobrze (..

Wypadanie płatka zastawki dwudzielnej - Str. 29

.. ...- Magne B6 , potas i cardiol - ten ostatni naprawdę jest ok. Pozdrawiam Was wszystkich i kurcze niech coś się zmieni bo męczymy siebie samych i innych gdy tak jak ja robimy co lubimy a potem bliscy w nerwach biegają w koło nas nie wiedząc co się z nami dzieje. Jesli ktoś z Was odkryje..

Częstoskurcze i arytmie - jakie leki bierzecie? - Str. 2

.. ...tematem Defibrylacja oraz Cardioversion ( Ithaki Multiwyszukiwarka * * www strony * ). Pokazuja tam prace serca i jak uruchamiaja zemdlone serce przy migotaniu przedsionkow. Jest to proces podobny do czestoskurczow. Jest rysunek przy Defibrylacji pokazujacy gdzie energetyczny punkt w..

Trójglicerydy i lipemia

.. ...zasługują dwa preparaty BioCardine i Omacor mają one odpowiednią jakość i ilość substancji czynnych. Proszę to przemyśleć. Drogi Panie Pawle. Jest pan typowym przykładem osoby, która coś przeczytała i niestety nie rozumie. Podam Panu przykład - jakaś choroba powoduje śmierć u 4 osób na..

Szybkie tętno - Str. 15

.. ...activation within a single cardiac chamber. The potential for Single - Beat mapping enables patients with non - sustained or haemodynamically unstable arrhythmias to be successfully mapped. Together, these features can allow you to develop a deeper understanding of the mechanisms of..

Propranolol - Str. 4

.. ...magnez ( dokładnie neomag cardio ) i wapń ( calperos ). Zaczęłam odstawiać signopam, co udaje mi się, póki co bez żadnych skutków ubocznych. Stopniowo zmniejszam dawki ( obecnie biorę 1/4 tabletki i jest oki. Moje spostrzeżenia??? Nigdy nie ma poprawy od razu a zbyt wczesne odstawienie..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 99

.. ...Jarku kup sobie w aptece Cardiamid z Cofeiną( to są kropelki ) - podnosi ciśnienie.Spróbuj,może będziesz się lepiej czuł. u mnie juz dobrze nawet dobry miałam dzien jutro ide na badanie krwi to zobacze czy faktycznie mam tą anemie koncze bo za to dzieci mają zly dzien i tylko wojne..

Nerwica - czy na pewno? - Str. 155

.. ...procesu zapalnego serca ( carditis ) oraz pląsawicy ( proces zapalny w mózgu ). WAŻNE ! Wykazano, że wysoce reumatogenne szczepy GAS posiadają epitopy ( białka ) które reagują krzyżowo z miozyną i białkami omięsnej ( sarkolemy ) SERCA CZŁOWIEKA [M.L.Zaremba str.284]. No, to mamy..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 6

.. ...Dioznizosie.. Mam już cardiowerter deviblyrator 8 miesięcy , choruję na kardiomopatię rozstrzeniową..i mam cudownego kardiologa: ) ) ) ) ), który mówi mi prawdę,że tej choroby sie nie wyleczy, ale mozna z tym zyc: ) ) ) Dlatego radzę Ci poszukać naprawde dobrego specjalisty w tym..

Kardiowerter / defibrylator serca (ICD) - Str. 7

.. ...rozpoznania wszczepiono Ci cardiowerter - defibrylator.Pozdrawiam Mynia. Witam Mynia!! U mnie sprawa potoczyla sie bardzo szybko, choroba została stwierdzona w miesiącu sierpniu, a po wykonaniu holtera, na którym ujawiniły się czestoskurcze komorowe, zostałam zakwalifikowana do wykonania..

Niski puls nawet 45 uderzń

.. ...powiedzieli mi żebym dałą cardiol 15 kropli na wodę. Ale czy to niewydolność serca? Czy ktoś ma tak niski puls? Proszę o odpowiedź Czy mama badała tarczycę pod katem niedoczynności? ja miałam kiedyś podobny problem..bardzo niski puls około 30 - 40 uderzeń..byłam u kardiologa wykrył blok..

Dodatkowe skurcze - Str. 14

.. ...biosotal, betaserc, cardiostabil szukam już pomocy u lekarzy prywatnych nikt nie umie mi pomóc nie długo mam mieć tomografie mam nadzieje że po tym będzie już coś wiadomo. Pozdrawiam wszystkich. witam wszystkich ja na zaburzenia rytmu cierpie od 3 lat.ciagle slysze ze to niegrozne i tak..

Po ablacji niepokojące objawy

.. ...urządzeniu o nazwie cardiocall,ale lekarze po analizie wydruku stwierdzili,że są to zwykłe przyspieszenia zatokowe.Może ma to jakiś związek z nerwicą. Nie wiem już co o tym wszystkim myśleć,ale na razie jeszcze cierpliwie czekam na wizytę 1 lutego. Ale czemu mam taki puls?? Skąd mam mieć..

Przyczyny niskiego ciśnienia tętniczego

.. ...sobie lekami - najlepiej Cardiamid - coffein,Effortil lub czymś podobnym ( w porozumieniu z lekarzem ).Powinno pomóc: ).No i nie podnoś się zbyt gwałtownie z pozycji leżącej lub siedzącej do pionu,gdyż powoduje to spadek ciśnienia i moze doprowadzić nawet do omdlenia. Ja mam dopiero 15..

Nastawienie kardiologów do chelatacji

.. ...suppression shock hypertension cardiac arrhythmias allergic reactions headache fatigue mild transient fever convulsions nausea/vomiting jureklubl do Gochy - nie daj się wrobić w oszustwo chelatacyjne. Nie pomaga a może zaszkodzić.Mam całą dokumentację dot.chelatacji z opiniami..

Chyba zlikwidowałem dodatkowe skurcze

.. ...zaburzajacych rytm. Nazywa sie Cardiopro. Wszyscy wiemy, ze im wiecej myslimy o skurczach, tym jest ich wiecej. Dlaczego wiec nie zachowac sie odwrotnie? Wieze, ze tak bardzo chcecie pozbyc sie tego cholerstwa, ze uda sie nam to bez Cardiopro. Wiem, ze brzmi to troche jak z kosmosu, ale..

Zwężenie zastawki aortalnej i stenoza aorty

.. ...Aortic Stenosis - Nemours Cardiac Center Zwężenie zastawki płucnej ( stenoza płucna ) Zastawka płucna zbudowana jest podobnie do aortalnej, ma również trzy płatki i otwiera się szeroko w czasie skurczu serca, przepuszczając krew z prawej komory do tętnicy płucnej. W czasie rozkurczu..

Szybkie tetno II - Str. 5

.. ...ostatnio,kiedy miałam przy sobie CARDIOCALL nagrałam epizod myśląc,że to atak,a po odczycie okazało się,że to właśnie zwykłe przyspieszenie zatokowe spowodowane przewentylowaniem się na basenie.Najzwyklejszy brak kondycji. Jaga,nie przypominam sobie,żebym kiedykolwiek miała dłużej..

Supraventricular Tachycardia

.. ...jest prywatna klinika cardiologiczna? bo jakos sie nie moge doczytac,prosze pana mieszkam w usa od 20 lat mam 34 lata i problemy z sercem ( svt ) prosze mi napisac czy istnieje taka klinika i czy moge przyleciec? jakos nie mam zaufania do amerykanskich lekarzy i szukam pomocy,obecnie..

Ile razy można wymienić by-passy udowo-podkolanowe?

.. ...Nowość na naszym rynku Cardio Cocktail! Juz dostepny. GG 11964120 Ja miałam zawsze nadwagę.Po operacji troszkę schudłam .Chociaż nie jem wiele to trudno zgubić kilogramy.Potrzeba dużo ruchu.Gdy nie spaceruję to przytyję natomiast jak więcej jestem w ruchu to schudnę.Trudniej mi jest..

Zwężenie zastawki aortalnej

.. ...- 14 - 54 e - mail: cardiomp@polbox.com Pozdrawiam Ola Pani OLU syn jest pod opieką prof. Moll na razie wszystko jest o.k. dzięki za info. witam.jestesmy rodzicami 5 cio miesiecznego chlopca ze stenoza aorty.teraz mielismy echo w czd gradient w premedykacji 30.szukamy kontaktu z..

Rozległy zawał ściany przedniej i koniuszka

.. ...prosze sie wystarac o skierowanie na koronarografie. Pozdrawiam wszystkich, trzymajcie się. Polecam uwadze osobisty test zawału serca CardioDetect self. Więcej informacji na stronie www.cardiodetect.pl..

Fibrillatio atriorum paroxysmalis. Cardioversio electrica.

.. ...atriorum paroxysmalis. Cardioversio electrica. Status post implantationem valvulae mitralis Rzecz w tym, iż wcześniej po operacji powiedziano mi,że nie mogę dostawać zastrzyków domięśniowych. Tymczasem obecnie w szpitalu po uczuleniu na Cordarone otrzymałam jakiś zastrzyk domięśniowo...

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 43

.. ...Afobam albo persen i neocardinę - pomaga, ale nie na długo. Mam nadzieję, że nie rozwinie mi się ta nerwica moja do Waszych rozmiarów. Życzę powodzenia i sukcesów w walce z samymi sobą. Pozdrawiam słonecznie. Witam. Ja równiez znalazam to forum przypadkowo.OD paru lat chorowałm na..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 68

.. ...ktorych nalezy miedzyinymi cardiol c.wiec przestalam jesc mieso i zazywam codziennie cardiol c - 3 * 30 kropli.mam miejsze potykania i czuje sie spokojniejsza.Nie wiem moze to moja psychika,ale mija tydzien.Aha w sobote i niedziele sobie pozwalam zjesc co nieco mieska..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 72

.. ...pytanie?czy ktos z was zazywa cardiol c?ziolowe kropelki?ja przyjmuje i chyba mi pomaga.serduszko mniej szarpie - czy to tylko moje zludzenie? Ja mam już dość powoli tego strzelania i bólu w skroniach. Njagorsze jest w tym, że w przyszłym tygodniu musze iść do kardiologa bo czeka mnie..

Nerwica serca?! ktoś z Was to ma? - Str. 155

.. ...podnoszące ciśnienie cardiamid - coffein są dostępne bez recepty.Z jedzeniem to pewnie chwilowy problem skoro piszesz ,że wszyscy chorujecie od świąt.Tętno rzeczywiście wysokie,spróbuj Validol niekiedy pomaga.Trzymaj się i pisz. Wiki ze spaniem to mamy podobnie..też często zle sypiam,ale..

Nerwica? nie wierzcie w to!

.. ...lek od nadciśnienia cardilopin2,5mg i powiedzieli nerwica ale jest coraz gorzej najgorsze są ból i okropne pieczenie w klatce czasem tak mocne ze sztywnieje szczęka lewa ręka i cała klatka piersiowa i powietrze ciężko złapać to trwa okolo 10 - 15 minut kazali wtedy wziąć afobam 0,5 ale..

Szukam kontaktu z osobami z wszczepioną zastawką - Str. 26

.. ...raz na dwa tygodnie cardiopirynę . Ograniczenia miałem tylko ze względu na stymulator. Przez pierwsze kilka miesięcy po operacji trzeba się oszczędzać, żeby wszystko ładnie się pogoiło. Obecnie lekarz proponował mi sztuczną zastawkę aortalną, ale mam się jeszcze zastanowić.Zdrówka..

Kłucie serca przy wdechu

.. ...wdechu..krople na serce pomogły Cardiol. teraz to juz jak tylko sie zdenerwuje to boli. czasem szybko bije i sie trzesą mi rece. Hej! Karolinko ciesze sie, ze juz lepiej sie czujesz. Wiesz tak sie sklada, ze ja tez sprobowalem z Cardiolem i faktycznie narazie jest ok. Odstawilem..

Niskie cisnienie i tętno

.. Witam od roku biorę cardioaspiryn i lek na obniżenie cholesterolu, z powodu zwężenia światła tętnicy podkolanowej i udowej. 10 lat temu miałem * robioną * angioplastkę aorty brzusznej lewej nogi. lekarz twierdzi, że następna angioplastica nie pomoże, gdyż przyczyną jest praca serca. od kilku dni spada mi..

Ablacja - gdzie robią najlepiej? - Str. 2

.. ...mi sie wymarzyc. Taki Cardio Drem Team z Prof. Walczakiem jako grajacym selekcjonerem. A skoro tak to już nie musze dalej pisać. Dodam tylko, ze profesora poznalem nie dawno i jestem pod jego ogromnym wrazeniem ( jak wielu z nas: * Ablatczykow * ) - a w medycynie ( poza profesjonalizmem..

Co robić podczas ataku arytmi serca?

.. ...mialam w zeszlym roku * cardiac arrest * . Nie wiem jak to sie nazywa po polsku . Polega to na tym ze serce tak szybko bije ze nie czasu napelnic sie krwia. Zatrzymuje sie krazenie, przestaje sie oddychac. Smierc nastepuje zwykle po 6,7 minutach. Mnie odratowali po 12 min i nawet nie..

Satro - nareszczie coś wiarygodniejszego od EKG - Str. 5

.. ...P.T.Kard. dotyczy metody * Cardiocar QRS * , która jak Pan wspomniał oparta jest o wektokardiografię wysokiej rozdzielczości, która istotnia obarczona jest pewnym błędem. Musze Pana rozczarować ale SATRO znacząco rózni się od powyższej metody w zakresie podstaw fizyczno - medycznych w..

Niewydolność i mocne bicie serca

.. ...lat i moja diagnoza to cardiomyopatia congestiva, czyli niewydolność serca, zwiększenie lewej komory i takie tam. Żyję z tym już od paru lat i dobrze się czuje, ale się stałem hipochondrykiem. Byłem niedawno u kardiologa i wszystko było jak zwykle. Ale ostatnio czuje, że mi serce czasami..

Cardiocar - komputerowe badanie serca

.. ...ambulans ( „Cardiocar” )? Poniżej zamieszczam link do ich strony: http://www.cooperation.info.pl/ Z góry bardzo dziękuję. Czy to wiarygodne, wszystkie za i przeciw musisz oszacować sam...

Zadziwiająco rozbieżne wyniki badań serca

.. ...badania serca metodą Cardiocar( autokar objazdowy ). Ludzie wykonujący to badanie orzekli, że mam tak niedotlenione serce, iż zawał jest kwestią niedługiego czasu. Właściwie już powinienem nie żyć.Tymczasem w klinice kardiologii zapewniono mnie, że nie mam żadnych cech niedokrwienia...

By-passy Szczecin - opinia o lekarzach

.. ...zapisałam się do Tele - cardio i gdybym potrzebowała nagłej porady czy pomocy, obojętnie o jakiej porze dnia i nocy, to mogę zatelefonować pod numer ratunkowy, gdzie dyżurujący lekarz udzieli mi telefonicznej porady, jak trzeba zrobi EKG przez telefon, no i ewentualnie jak trzeba wyśle..

Cztery diagnozy choroby serca w ciągu roku!?

.. Cardiomyopathia dilatativa ,dławica piersiowa CCS III ,zespó kardiologiczny x. to maja kobiety w okresie menopauzy zespol kardiologiczny x naczynia wiencowe sa czyste a male naczynia przypchane i z tad dlawica piersiowai bole dzięki .mam czterdzieści lat a menopauze przechodziłam przymusowo 10 lat temu.a..

Bardzo niskie ciśnienie - Cardiamidum, Glucardiamid

.. ...dwóch tabletkach Glucardiamidu, 40 kroplach Cardiamidum i 3 kawach moje ciśnienie wynosi 90 na 40 : - ( Nie wiem co robić, brać je nadal czy odstawić ??? Niestety z lekarzem będę widział się dopiero w poniedziałek, proszę pomóżcie : - ( ( ( Miałam cisnienie 80/45.Brałam m.in. cardiamid i..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 445

.. ...cholerka jedna wziełam Cardiamid z kofeiną i troszkę podskoczyło teraz troszkę lepiej miałam troszkę do przeczytania postów Marku 60 mam nadzieje że u ciebie już wszystko ok Dorotko sory że sie nie odzywałam na g g byłam taka słaba że poprostu spałam Zuzo mnie od rana dzisiaj serducho..

Nerwica - luźne rozmowy o życiu z chorobą - Str. 955

.. ...odstawiłam i brałam krople cardiol c,pilam magnez i melise bylo ok obiawy ustapiły czułam sie super.W piątek z mężem poszliśmy do znajomych i se wypiłam 3 drinki ogolnie nie pije ale tak w milym towarzystwie owszem: )No i w sobote sie zaczeło znowu to samo czyli bol w klatce,ściskanie..

Brak tchu i częste ziewanie

.. ...pić kawę, biorę też Cardiol, aspirin protect, zacząłem też trochę biegać. A rok temu miałem pietra i byłem też u kardiologa, zrobiłem badania krwi, cholesterol, EKG i tp. było wszystko w porządku Kardiolog stwierdził że to zespól nerwicowo - sercowy coś takiego, A jeśli to wieńcówka to..

Odżywki białkowe a zdrowe serce

.. ...cyklicznie.Przeplataj treningi ciężkie z cardio.Schemat że jesień i zima to * inomasa * jest stereotypem który doprowadził wielu do wyczerpania i * przenawożenia * suplementami.Reszta to temat rzeka,która tak porwała niektórych siłaczy że u mamy już niczego nie zjedzą.Jedz urozmaicone..

Dzień po spożyciu trunku przechodzę koszmar

.. ...milocardin, pomagaja mi tez cardiol c,ale to jak bedziesz w Polsce to pewnie wtedy dopiero mozesz kupic,ale magnez to raczej kup sobie teraz,raczej to ma związek z nerwica bo ja od 2 lat męcze sie z ta chadrą.pozdrawiam. Wielkie dzieki za posta. W moim przypadku fizyczne dolegliwosci to..

Ubytek przegrody międzyprzedsionkowej

.. ...ale także zapinkami Cardiodeal,Starflex,Helex. Mojemu dziecku tez złe samopoczucie lekarze przypisywali albo bólom wzrostowych albo psychogennym, a okazało sie, ze ma wade serca i m.in. zespół Barlowa. Kochan niech nie opiekuje sie Toba lekarz rodzinny z całym szacunkiem dla jego wiedzy,..

Inspra - Str. 2

.. ...dwóch lat mam wszyty cardiowerter , od dwóch lat mam * utrwalone migotanie przedsionków * . Moje obserwacje - od czasu zażywania tego leku: - nastąpiła znaczna poprawa samopoczucia; znaczna poprawa tolerancji na wysiłek; bywają bardzo długie okresy 2 - 3 miesiące. że zapominam, że mam..

Biosotal - czy ktoś zażywa? - Str. 2

.. ...powiem ci mam wszczepiony cardiowerter - defibrylator bo .....nie chce ci pisac jest ok ok, przepraszam Mila, ze dopytuję. po prostu malo tu jest osób z częstoskurczem komorowym, prawie wcale, nikogo takiego nie znałam, a nie chce czytac o tym na necie, chciala raczej z kims pogadac,..

Niskie ciśnienie i wysoki puls

.. ...się zimno ), zażyłam Cardiol c , po czym ciśnienie wyniosło 128/79/87 po 1, 5 h było już 120/70/83, często puls przyśpiesz mi po jedzeniu w związku z tym nie mogę zbyt dużo się najadać. wszelkie badania kardio miałam robione 6 lat temu ( echo serca, holter, ) doktorka powiedziała że..

Stetoskop dla przyszłego kardiologa

.. ...littmann - Niezłe są też Cardiology III i teraz jest w promocji wersja Black Edition + etui gratis http://www.novamed.pl/stetoskop - 3m - littmann - cardiology - iii - black - edition - - etui - promocja - Jak masz dobry budżet to możesz również rozważyć zakupe Littmanna elektronicznego,..

Beta-blokery efekty uboczne (zwłaszcza meżczyźni) - Str. 2

.. ...suplementy.eu/details - 31.html A o Cardio Coctail kto slyszal? Tez warto brac. Panowie, jeśli macie obawy co do betablockerów i niepożądanych skutków ubocznych, które mogą powodować ( męskie problemy ), to polecam spytać swojego lekarza o beta - blockery 3 - ciej generacji ( nebilet,..

Puls a wysokie fT4

.. ...xanax ( nie bralem ) cardilopin( bo podczas badania cisnienie wyszlo 145/85 )troche antybiotykow bo mnie bolala glowa podejrzenie ze od zatok ( tutaj sam sie zdziwilem bo przez lat 15 byl z tym spokoj ale lekki bol w skroniach i w czole przy poruszaniu glowa to raczej potwierdzal ) .I..

Nerwica - ja walczę, a Ty? pomóżmy sobie

.. ...lekarstwem: MAGNEFAR Cardio 9 tabletek dzienie 3 rano, 3 po poludniu ,3 wieczorem( mozna 4 ) duzo myslisz? nei duzo jak zaczniesz ostro srac zmeijszysz dawke ale sadze ze bedzie OK i tak ze 4 miechy pozniej dawke powoli zmiejszasz tak ze 2 miesiace zmiejszasz do ustania. Poprawa? z..

ASD2 u noworodka

.. ...dostepne sa równiez zapinki Cardioseal, Starflex, Helex. Każda z tych zapinek różni sie między soba budową i technika samego zabiegu. Najczęsciej jednak użyuwa się zapinki Amplatza - najpopularniejsza i z praktycznego punktu widzenia najbardziej przyjazna czyli o dośc łatwej technice..

Nieduży przepływ L-P przez PFO (ASD2)

.. ...dostepne sa równiez zapinki Cardioseal, Starflex, Helex. Każda z tych zapinek różni sie między soba budową i technika samego zabiegu. Najczęsciej jednak użyuwa się zapinki Amplatza - najpopularniejsza i z praktycznego punktu widzenia najbardziej przyjazna czyli o dośc łatwej technice..

Włączający się bardzo często cardioverter

.. ...temu miał wszczepiony cardioverter. Na początku było dobrze, ale w ostatnim czasie jego stan bardzo się pogorszył, dziadek trafił do szpitala, urządzenie włączyło się wielokrotnie w ostatnich dniach. Jest wydolne w 50%. Nastąpiła tzw. * burza w sercu * * . Lekarze są bezradni, nie..

Nadciśnienie, leki nie obniżają mi już ciśnienia, wypadają mi włosy

.. ...polecam asparginian cardio duo - super na sprawy ciśnienia ] Proponuję to co wyżej i moja metodę - jest tańsza i stosowana w rozsądnych ilościach zupełnie bezpieczna - http://forum.kardiolo.pl/temat5034.htm .A Być może też innymi nieorganicznymi solami . Byłeś u dermatologa , a ten nawet..

Betablokery - brać czy nie brać?

.. ...mineraly/witaminy i pije cardio coctail. Do lekarza predko nie pojde, bo nie mam ubezpieczenia, a za kada wizyte sie slono placi. Najwazniejsze, ze sobie cisnienie uregulowalem. Pozdrawiam i rowniez zycze zdrowia. osobiście zawsze odmawiam betablokierów prowadzą do łuszczycy brałem je..

Niedociśnienie - jakie leki bierzecie ?

.. ...długiego czasu biorę Cardiamid, ale mam wrażenie, że przestał działać, zresztą z reguły nie zauważałem większego wzrostu ciśnienia po nim, niż po kawie. Czy to możliwe, aby mój organizm się przyzwyczaił do składu leku na tyle, żeby przestał działać? Jakie sa inne leki na niedociśnienie?..

Dziwne nadciśnienie

.. ...szczerze!!! Bralem kiedys cardiplopin i chcialo mnie po nim rozerwac! zreszta pozniej przeczytalem na ulotce ze nie wolno tych dwoch lekow brac razem zreszta sam cardilopin na mnie tak dzialal mam za zle lekrzom!!!!!!!!!!!!i to bardzo skad ja milem wiedziec czy tak powinien ten lek..

Czy to moze być nerwica czy coś innego

.. ...mogę stosować krople cardiol c. Dodam ze się jeszcze garbię Dzięki wam z góry Matus ja tez mialam takie objawy ucisk na klatce jakby mi slon nadepnal na serce,zero sily,najmniejszy wysilek mnie meczy strasznie i ciagly strach ze cos z moim sercem nie tak,przeszlam wiele badan i lekarz..

Hypokineza dolnej ściany i inne dolegliwości

.. ...może się pogłębiać. Cardiomyopathia decomp. co to jest Hypertonia arterialis , Diathesis urica , Tachycardia supraventricularis paroxysmalis in amnesi jesteś bardzo chory lekarz ci powinien powiedzec co masz zobic Dostałem leki i trochę lepiej się czuję mam też skierowanie do szpitala..

Nerwica czy nie? historia z dnia codziennego - Str. 4

.. ...teo suplementy omega cardio, magne b6 pozdrawiam, marek kurcze, czy ktos cie o cos pyta i czy kogos to intersuje? moze zacznij pisac bloga : ) witaj * jej * Nie wiem, czy interesuje czy nie , natomiast ja pisze to co uważam i sądze, a jeżeli nie interesuje ciebie to ( w co wątpie .... )..

Zmiana w pulsie serca po odstawieniu używek

.. ...codziennie suplementy diety ( CARDIO OMEGA * MAGNEB6, puls serca z sredniej codziennej 85 - 95 zmniejszyl sie do 60 - 70 a w nocy dochodzi do 50 - 55. czy taka obnizka jest to w normach ??? dziekuje za opinie, pozdrawiam, sebol a jak się czujesz przy niższym pulsie ? to tez ważne jeśli..

Mnóstwo objawów sercowych, nerwica?

.. ...dziekuje za porady. CardiolC lek ziołowy poprawia samopoczucie i dodaje energii.Inne zioła co rozszerzają naczynia i działają rozkurczająco na mięsień serca:Mieszanka - - - korzeń kozłka 30g,kwiat głogu30g,ziele serdecznika30g,liść ruty 20g.łyżkę ziół zaparzyć w szklance..

Fala duszności i zawroty głowy

.. ...uspokojenie.,herbatę z głogu albo Cardiol C - to gotowa mieszanka oparta na głogu,konwalii,kozłku.Obniża cisnienie i poprawia krążenie krwi w żyłach.Jeszcze jemioła reguluje cisnienie. Aby obniżyć ciśnienie należy pić też skrzyp ciepły z sokiem z cytryny.Działa moczopędnie wypłukując sól..

Powtórna koronografia i stenty

.. ...Jestem wdzięczny dla pan, Cardiologa WITOLDA WAŚKIEWICZA ,że dał mi drugą szansę życia .polecam codzienne długie spacery ,walkę z cholesterolem. kochani papieroski trzeba odstawić. 0032477878677 BRUXELES, KRZYSZTOF CZ. Półtora roku po operacji,jeden baypas metodą MICKAP bez otwierania..

Jaka przyczyna? - Str. 2

.. ...na spowolnienie serca Cardicor - bisoprolol hemifumarate no i teraz ten Lexapro . No i strasznie sie czuje taki mix to jest masakra 4 - ty dzien jak biore Lexapro sadze ze to po tym takie samo poczucie .Ale jak miales spokuj z tymi atakami tak mialem ostatnio dwa .Tylko lzejsze bo tylko..